Sólo pro Draguna

15.06.2017 13:00 | Open Teplice 2017

Vedení se ujímá Kamil Dragun, ač jeho včerejší výkon nebyl bez poskvrnky. Jak dopadlo nervózní české derby kandidátů reprezentace a další.

Naše novoborské skleněné orákulum se opět nemýlilo a po polovině turnaje na samostatném prvním místě trůní polský velmistr Kamil Dragun. Chtělo by se říci, že měl cestičku snazší - zatímco jeho další dva stoprocentní velmistrovští kolegové Sengupta a Nabaty si to rozdali na první šachovnic a Izraelec nakonec dokázal odrazit tlak a zremizovat, Dragun narazil na elově mnohem slabšího (o téměr 300 bodů) Ezru Kirka. Dlouho to však na úspěch polské naděje nevypadalo, posuďte sami.

-
. kolo -
Rychlý spád měla partie GM Zakhartsova s IM Carstensenem, zdroj: Teplice Open
Z pravidelné rubriky úderných časopiseckých partií jsme tentokrát vybrali masakr na 10. šachovnici, kde velmistr Zakhartsov zmatil dánské IMko Carstensena. Dán velmi rychle a nesmyslně splaval a po hodině hry mohl jít na párek.

-
. kolo -
Nejostřeji sledován byl souboj dvou kandidátů reprezentace GM Vlastimila Babuly a GM Jiřího Štočka. Na Vlastovi Babulovi v posledních turnajích ležela deka a příliš se mu nedařilo, zato Jiří Štoček divže netriumfoval na květnovém Mistrovství republiky. Nakonec jen smolně bronzový medailista vyprovokoval Babulu černými k útoku a seslaný oheň jej málem sežehnul na popel. Ani jeho soupeř však nebyl v ostré pozici plně na výši, jenže pocuchtané nervy se ozvaly znovu a Jiří nešťastně nastavil věž.
Vlastimil Babula v bitvě nervů přelstil Jiřího Štočka, zdroj: Teplice Open

-
. kolo -
Vedoucímu muži průběžného pořadí dýchá na záda čtveřice nejbližších pronásledovatelů. V šestém kole se bílými utká s Igorem Rausisem a vzhledem k ne úplně jistým Dragunovým výkonům se věštit neopovážíme. Vlastimil Babula, povzbuzený včerejším úspěchem, to rovněž černými s Tamirem Nabatym nebude vůbec mít jednoduché. Poslední stíhač, jehož jsme ještě nejmenovali, Ind Sengupta, naběhne pro změnu černými figurami na Zakhartsova.
0x 3759x Tadeáš Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované