Mimořádné šachové soustředění v Příbrami aneb učme se s Bobby Fischerem

06.08.2015 04:09 | Trénink

K druhému šachovému soustředění zve do Příbrami trenér GM Robert Cvek, který má s vedením šachových školení bohaté zkušenosti. Na programu je i simultánka a povídání o pardubickém Czech Openu.

Soustředění proběhne od 21. do 23. srpna v Příbrami. Jedná se o doplňkové soustředění k sérii přednášek „sám sobě trenérem“. "Jsou zvaní všichni šachisté všech výkonností. Pokusím se látku vždy podat tak, aby ji každý pochopil. Bude samozřejmě i dost prostoru na dotazy. Důležitá novinka bude rozehrávání určitých pozic na čas (budete muset potvrdit své myšlenky v boji se mnou), bude proto dobré, aby si každý vzal nejenom šachovou soupravu, ale i hodiny. Musím z vlastní praxe potvrdit, že toto je jedním z nejlepších druhů tréninku".  zve na soustředění Robert Cvek. Doplňkové informace najdete na stránkách Pražské šachové společnosti

Učme se s Bobby Fischerem

Půjde o speciální přednášku se vším všudy. Tedy budeme se od Bobbyho učit zahájení, přechod zahájení/střední hra, střední hru (strategii a taktiku) a samozřejmě i koncovky. Pokusím se podat i nešachové stránky tohoto génia. Co si myslím, že mu pomohlo dostat se až na vrchol a co může pomoci i nám, co si zkrátka od něj můžeme vzít. Bobby Fischer je pro mě nejlepší hráč všech dob a jeho partie jsem velmi hluboko studoval (o žádném jiném šachistovi jsem toho tolik nenastudoval). Moc mi šachově dal a jeho energie a obrovská práce za šachovnicí by měla být vzorem pro každého ambiciózního šachistu.

Z předchozího soustředění se pak pokusíme pozice dávat na plátno a v sobotu trochu posuneme časový rozvrh, aby bylo více času na simultánku (počítám s dobou trvání 1 až 2 hodiny, hrát se bude po tréninku, samozřejmě účast dobrovolná :-) ).

Když bude chuť, tak bych rád povykládal (po večeři) o mém tažení v pardubickém turnaji a jak jsem vůbec viděl letošní CZECH Open v Pardubicích. Pokusím se poreferovat i o neméně důležitých nešachových záležitostech (ohledně psychiky), které mi pomohly. 

Kdo má zájem a chtěl by se soustředění zúčastnit, napište prosím na adresu  sachycvek@seznam.cz (včetně informace, zda budete či nebudete chtít ubytování).

Telefon: 606 628 961


Základní informace  - souhrn

  • Začátek je 21. srpna v pátek od 17:00. Konec v neděli 23. srpna v 18:00. Opět bude 5 tréninkových bloků po 3 hodinách. V sobotu a neděli bude dopolední trénink od 9:00 do 12:00 a odpolední od 15:00 do 18:00 (neděli můžeme posunout, dle odjezdu) 

  • Místo konání je Náměstí TGM 122 v Příbrami, kde se trénuje i spí. Přijet můžete v podstatě kdykoliv v pátek, stejně jako se hned ubytovat. Ale do 17:00. Mapka a foto místa viz. odkaz na ubytování. 

  • Ubytování je 3 – 4 lůžkové (1. a 2. patro domu). Cena je 250 Kč bez DPH a 290 Kč s DPH. Další podrobné informace jsou zde: http://www.asoft.cz/(v případě dotazů je telefonní číslo: 777 188 999. Ubytovat se můžete až do pondělí.

  • Maximální kapacita na soustředění i ubytování je 20 lidí. Ubytování není však podmínkou. Kdo chce, může dojíždět, nebo přespat jinde.

  • Cena tréninku bez ubytování je 800 Kč. Ubytování i trénink se bude platit na místě a hotově.

  • Je možno dohodnout stravu. To bychom určitě pak udělali na místě, kdo by měl o co zájem. Bude možnost občerstvení po celou dobu tréninku. Hostitelé se budou snažit každému vyjít maximálně vstříc.

  • Vezměte si sebou šachovou soupravu (ty bohužel nemůžeme zajistit) a šachové hodiny – kdo nemá, pokusíme se zajistit, ale napište mi to prosím.

  • Přihlášky na moji e-mailovou adresu: sachycvek@seznam.cz (telefon 606 628 961)

  • Materiály co se budou probírat, dostane každý účastník v elektronické formě.


Budu se těšit na viděnou v Příbrami!

Robert Cvek 1x 7975x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Pavel Ch

To bude určitě v Příbrami parádní a přínosná akce s Robertem Cvekemyes.

 

Jinak si dovoluji zopakovat, že Robert Cvek bude přednášet pro trenéry víkend předtím. Na školení trenérů 3.třídy, 4. třídy a semináři trenérů (prodloužení tříd 3., 4. - dost trenérům platnost končí) v nádherné areálu v Rumburku v neděli 16.8. (jen noví uchazeči 3. tr. třídy plus 15.8. Rumburk a 29.-30.8 v Teplicích). 

Kdo byl na dovolených a neviděl "ke kávě", tak opakuji ZDE VŠE S ODKAZY O ŠKOLENÍ, SEMINÁŘI TRENÉRŮ  Přihlášky do dnešní půlnoci 9.8., zatím 17 přihlášených. (aktualizováno 9.8.)

+0 /-0 | 09.08.2015 15:46