Až příliš krutý výprask

01.11.2019 12:17 | Mistrovství Evropy družstev 2019

V sedmém kole mužský výběr uhrál s Ukrajinou jedinou remízu. Češky spálily moře šancí a nakonec se těsně radovaly Rumunky. Ve vedení obou soutěží ruské celky.

Včerejšek bohužel oku českého diváka příliš nelahodil. Mančaft Ukrajiny výstavní skříň českého šachu doslova rozmlátil napadrť a šance urvat body se nám ani vzdáleně nenaskytla. Na první šachovnici nečekaně bílými zakolísal dosud solidní David Navara s Ivančukem, když se mu partie ve střední hře poměrně rychle vymkla z kontroly.

-
. kolo -

Se zlou se potázal i Viktor Láznička, jenž získal ze zahájení nepříjemnou pozici a příliš si nezahrál. Do úzkých se zahnal druhý hráč na příjmu, Jiří Štoček, který sice dostal v prohrané pozici jednu šanci na záchranu, ale magii se pravděpodobně rozhodl schovat do zápasů, kde by ještě mohla přinést nějaké týmové zisky. Zaskórovat tak mohl jedině Van Nguyen, jenže soupeř se ukázal být přespříliš kluzkým. Konečných 0,5:3,5 sice mohlo být mírnějších, ale nic lepšího než prohru jsme si v žádném případě vykoledovat nemohli.


-
. kolo -
Vlastně ještě bolestivější byl pohled na zápas našich žen. Zatímco muži byli popraveni vcelku rychle, bez bolesti a větších nároků a nadějí, Češky neproměňovaly jednu vyhranou pozici za druhou. Na první šachovnici sice po zásluze po podivných manévrech prohrála Karolína Olšarová, na zbylých deskách jsme ale měli jasné body. Nepříliš přesvědčivě realizovaly své přivyhrané koncovky Kristýna Petrová a Olga Sikorová, největší loženku a alespoň zápasovou remízu však zahodila Magdaléna Miturová.

-
. kolo -
Body byly na dosah, Ofic. web
Zatímco Rusky si stále drží pohodlný dvoubodový náskok, který potvrdily čtyřbodovou výhrou nad Polkami, ruský mužský výběr měl včera co dělat, aby si remízou s Německem udržel alespoň hubený jednobodový náskok. Po výbuchu Vitiugova na první šachovnici musel situaci zachraňovat Daniil Dubov.

-
. kolo -
0x 7624x Tadeáš Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované