Zpátky na start

30.10.2019 12:00 | Mistrovství Evropy družstev 2019

Muži po houpačce opět na výchozích pozicích, ženy po výprasku s Izraelem čeká reparát. Na prvním stole mužského šampionátu dnes šlágr Rusko-Ukrajina.

4. kolo

Opojné vítězství nad Poláky bohužel pro českou reprezentaci mělo kocovinou dohru jak s Arménií, tak i ve čtvrtém kole s Ázerbájdžánem. Zápas se přitom opět vyvíjel docela nadějně - Mamedyarov si na domácí přípravě Davida Navary vylámal zuby a první desku jsme tak černými figurami udrželi bez sebemenších problémů. 
Trochu nepochopitelně se však nechal pobláznit Peter Michalík, když z mírně lepší pozice dobrovolně odevzdal pěšce v jednobrankové partii se rázem obrátily role, ač svou pozici nakonec udržel v mezích remízy. Po druhém kole a nepříjemné porážce v principiální variantě svého korunního zahájení působí Viktor Láznička dost matně - Naiditsche měl tentokrát úplně na lopatě, jenže nepostřehl kritický moment a pak už svého soupeře ošálit nesvedl - snad i proto v pátém kole dostal čas na oddech. 

-
. kolo -
Malátnost bohužel sedla i na Jiřího Štočka a v jeho případě vedla k jedinému a rozhodujícímu rezultátu - ve střední hře Jiří ztratil kontrolu nad centrem a žádný zázračný obrat jako v zápase s Polskem se tentokrát nekonal.
Naopak ženy si bez problémů poradily se Severní Makedonií, které naložily solidních 3,5:0,5. Soupeřky byly sice oddechovější, přesto je třeba kvitovat, že si naše hráčky zápas pohlídaly a do ničeho je nepustily. Za všechny partie hezký obrat Joanny Worek.

-
. kolo -

5. kolo

Pohodlnějšího soupeře nafasoval mužský kádr, s béčkem Gruzie byli naši jasnými favority. Poprvé se prosadila týmová jednička David Navara, která doslova rozvrátila královsko-indicko-gruzínskou koncepci domácího hráče, a, ač partie byla dlouhá, Jirka Štoček svého soupeře rovněž jasně přehrál a porazil. Van Nguyen bez větších ohňostrojů přihodil na oltář vítězství remízu a rovněž Peter Michalík se se soupeřem rozloučil dělbou bodu, ač jeho pozice byla chvíli poněkud ohrožena. My se podíváme na zoubek právě výše zmíněné partii Davida Navary.


-
. kolo -
Češi měli svůj zápas pod kontrolou, Ofic. web
Mizerný den bohužel měly ženy, které dostaly od týmu Izraele krutého kanára. V pátém kole jim bohužel nevyšlo nic, Izraelky byly vytrvalejší a postupně Češky na všech deskách úplně přehrály. Nejvíce to jiskřilo na druhé šachovnici u Karolíny Olšarové, jenže i v taktických zápletkách se soupeřky vyznaly lépe.

-
. kolo -
Ženy dostaly od Izraelek kanára, Ofic. web
V posledních čtyřech kolech konečně dochází na lámání chleba a budeme se soustředit i na boje o nejvyšší příčky. Po vlažném startu se v mužské části vítězstvím nad Arménií probojovalo do čela Rusko, jež v jistě atraktivním zápase na prvním stole vyzve Ukrajinu. Naopak v ženském turnaji Rusky zatím bez chybičky poráží všechny konkurentky a svoje dvoubodové vedení budou chtít potvrdit proti výběru Ázerbájdžánu.
0x 5735x Tadeáš Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované