Sledujte průběh žaloby na ochranu osobnosti a zaplacení 500 000 Kč s příslušenstvím

22.09.2023 15:02 | Domácí zprávy

Asi už víte, že VV ŠSČR schválil podání žaloby na Petra Koutného a Robert a Petr šachy. Tak, tady máte odkaz na aktuality ohledně této věci. RP šachy jsou připravení. Jestli se soud uskuteční, potkáme se i v celostátním tisku,

 V komuniké ŠSCR č.171 jste mohli najít zápis z jednání VV, kde VV ŠSČR schválil podání žaloby na Petra Koutného a zapsaný spolek Robert a Petr šachy.  

Ceký příběh začal, ale mnohem dříve. 

17.5.2023 jsme otevřeným dopisem odpověděli, že nebudeme mazat komentáře našich čtenářů a že respektujeme svobodu slova. Celý článek najdete zde: ( najdete jej i pod článkem) 

20.6.2023 - byl podán podnět na okresní soud ve Zlíně, na ochranu osobnosti a zaplacení 500 000 Kč s příslušenstvím. Odkaz na průběh tohoto řízení najdete zde. 

9.8.2023 jsem na Hospodářké Policii ve Zlíně podával vysvětlení k této záležitosti. 

Aktuálně čekáme, na další kroky. Stále věříme, že každý člověk má právo na svobodný názor a přitom jeho názor nemusí být pravdivý a my jako provozovatel webu nemusíme dohlížet na pravdivost názorů lidí v našich diskuzích. V kodexu našich stránek nabízíme každému možnost, se na nás obrátit v případě, když se kohokoliv osobně dotýká článek/komentář a považuje jej za například urážlivý/protizákonný. Můžeme veřejně říct, že této možnosti nikdo z ŠSCR nevyužil. 

Odkazujeme se na svobodu projevu která je zaručena Článkem 17 Listiny základních práv a svobod. Článek zaručuje svobodu projevu a právo na informace, nepřípustnost cenzury, právo vyjadřovat názory libovolným způsobem a svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu. 

Kdybychom souhlasili s předžalobní výzvou ŠSCR a vymazali až 300 komentářů našich čtenářů našeho webu, považovali bychom to nejenom za útok na svobodu slova, ale i jako cenzuru a ta je právě s ohledem na Listiny základních práv a svobod nepřípustná. 

Sledujte nás, určitě budeme informovat. V případě potvrzení našeho názoru, že každý člověk má právo na názor a ten může svobodně šířit, se začneme ptát, kdo tuto žalobu osobně podal. Kdo jí platil. Kolik stála šachisty tato pře a kdo za to vše ponese odpovědnost. A budeme se ptát hodně nahlas. Novináři v celostátních denicích a nejčtenějších republikových internetových stránkách čekají na zajímavé reportáže ze souboje, kde nebude nikdo vítězem a kde budou jenom poražení. 

Když budou chtít delegáti získat víc informací, můžou využít blížící se konferenci. Delegáti by se měli zajímat i o to, jak ŠSCR hospodaří s  jejich penězi a penězi šachistů naší země. 

Protože každá koruna, kterou ŠSCR vloží do tohoto sporu, jsou i vaše peníze, které mohly být využity k podpoře šachů u nás. 

PK

 - Celá předžalobní výzva jedním klikem - 

- pokračování příště - 

100x 6965x Petr Koutný

Kodex

03.07.2013 17:19 0x 105975x
Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (100) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Karel Havel
Jestli budete něco platit si netroufnu odhadovat, ale že se nakonec budete omlouvat jsem si dost jist přes to jaké máte teď silácké komentáře. Rozhodně bych byl raději advokátem svazu než vaším.
+6 /-8 | 20.09.2023 22:12

Petr Koutný
Souhlas, zatím jediný kdo má příjem je advokát svazu a jediný kdo má výdaje je svaz, tedy zatím vše platí šachisté této země. Jenom soudní poplatek je cca 25000kc a to renomovaný pražský právník si řekne o raketu, za každou hodinu práce. Jenom sepsat predzalobni výzvu muselo stát ranec. Pak soudní cesty do Zlína a tím to vše jen začíná.
+5 /-4 | 20.09.2023 22:38

Karel Havel
Přesně tak. Jenže je podle mě tak na 90%, že Vy svazu ty soudní poplatky budete muset uhradit.
+5 /-6 | 20.09.2023 23:30

xdavx x
A predstavis se nam nebo sve vestecke schopnosti tajiš svazový tajtrliku?
+2 /-6 | 21.09.2023 09:21

xdavx x

a pokud to soud vrati zpet s tim, ze je to neopodstatnene, budete platit vsechny penize, ktere do toho svazovi panaci z penez clenu svazu, vlozili? 

+8 /-3 | 20.09.2023 22:21

slavista
R P sice nemají kontrolu nad každým jednotlivým komentářem, ale jsou to oni, kteří i prostřednictvím jimi zvolených moderátorů nastavují hranice toho, co je v diskuzích přípustné a jak diskuze běžně vypadají. A vymlouvat se, že oni za nic nenesou zodpovědnost, protože ta leží výhradně na účastnících diskuze, přičemž moderace diskuzí je nepřípustná cenzura, je od nich velmi alibistické. Je to podobné, jako když vydali článek, ve kterém odsoudili Ruskou invazi na Ukrajinu, přičemž jako moderátora měli člověka, který zde dlouhodobě a vytrvale v diskuzích podporoval Rusko, šířil jeho propagandu a své názorové odpůrce označoval za fašisty a vulgárně je urážel. Tímto nastolil určitou kulturu diskuzí, díky které se zde takové chování stalo normální. I proto jsem na RP přestal chodit a finančně je podporovat.
+7 /-5 | 22.09.2023 08:57

Petr Koutný
40 000 fanoušků měsíčně sleduje RP šachy. Vypadá to tak, že zítra pokorime na YouTube 10 000 fanoušků a tím vším chci říct, že to RP šachy přežijí, když nás Slávista nebude sledovat.
+4 /-1 | 22.09.2023 14:28

xdavx x
A když to napíše hrdinny anonym který obhajuje vraždy banderovcu, tak je to obzvlášť úsměvné :D :D :D Slava Armenii ! Smrt vsem nackum!!!
+3 /-3 | 22.09.2023 14:13

istr
Ber to tak, že zvlášť diskusní vlákno je sukces nss. Bez něj by nebyly kliky.
+1 /-1 | 22.09.2023 11:53

N. Očník

Mnoho lidí zas pevně věří, že mohou jezdit po silnicích libovolnou rychlostí a nemá je kdo co omezovat na této svobodě. Inu, uvidí se.

+1 /-1 | 21.09.2023 12:02

Petr Koutný
Přesně tak. Nechme to osudu, on ví jak to dopadne.
+1 /-1 | 22.09.2023 14:23

xdavx x
viděl jsem spoustu bouracek kvůli rychlosti ale ještě jsem neviděl nikoho koho by zabila svoboda.
+2 /-2 | 22.09.2023 14:19

MaX

Nene, každý kdo prošel autoškolou ví, že rychlostní omezení určují značky. Jen se to prostě vědomě ignoruje.

+1 /-0 | 22.09.2023 08:05

Petr Koutný

Založím nové vlákno....na tuto reakci:

Karel Havel

Vsadit bych se nechtěl, protože nejsem věštec a fakt nevím, jak to dopadne. U českých soudů je možno se dočkat různých překvapení. Jak si myslím, že to dopadne, jsem už napsal, ale myslím, že úplně nejlepší by byla mimosoudní dohoda. Pan Koutný by se za svékomentáře evidentně zasahující do osobnostních práv předsedy ŠS omluvil a svaz by stáhl žalobu. A obě strany by dál v klidu mohly dělat spoustu dobré práce pro české šachisty jako dosud. Ale když někoho baví se soudit... Mě tedy ne...    

1) Mimosoudní dohodu odmítáme, nic jsme neudělali

2) Musíte pochopit, že se nežalují moje komentáře, ale komentáře, které psalo více jak 50 šachistů a nejde o petra Koutného, ale o smazání více jak 300 komentářů asi rok starých

3) Požadovaná částka je směšná, protože nikomu z těchto lidí nevznikla prokazatelná škoda. Nepřišli o funkce, nerozvedli se, nemuseli se odstěhovat, nezbankrotovali a jde doložit, že jejich život neovlinili naše komentáře nijak negativně....

4) Naší právníci prošetřují, jestli může ŠSCR podat žalobu na ochranu 5 lidí. Tedy platit 5 soukromým osobám jejich žalobu za svazové peníze. Protože Martin Petr, Bednařík, Kusová, Svoboda, Fiala nejsou svaz....oni jsou soukromé osoby a svaz nemá podle mě za tyto lidi se soudit...prověřujeme to, jakmile si budeme jistí, budeme to řešit. 

5) Nejde o spraveldnost, toto je jen osobní vyřizování si účtů několika lidí s námi. Oni to už dělají podruhé a budou to dělat znovu a znovu. Některé reprezentanty odstřihnou od reprezentace, nějakéu oddílu nedají dotaci, nějakému organizátorovi nedají dotovaný turnaj a protože nám nemají co vzít, pak se soudí...Je to jejich forma bytí a žití s lidmi, kteří mají opačné názory. Toto vše je jen záminka. 

6) Věříme, že máme pravdu. 

7) Podle našich informací, policie nenašla žádné podezření na spáchání protiprávního jednání. 

+5 /-2 | 21.09.2023 17:00

patmat
Musíte pochopit, že se nežalují moje komentáře.

Ale v prílohách predžalobnej výzvy sú predsa aj vaše komentáre.

A iné komentáre, od iných návštevníkov, preto, že trváte na tom, že tam musia zostať, takže ste za ne zodpovedný aj vy.

Na to, aby ste "mali pravdu" stačí "maličkosť" - dokázať na súde pravdivosť komentárov, teda korupciu a iné veci v komentároch.

Presvedčovať teraz treba súd, nie čitateľov manipulatívnymi zahmlievajúcimi argumentmi.

+4 /-2 | 21.09.2023 17:34

Petr Koutný

patmat - dám myšlenku, možná napoví mnohem víc, než bude potřeba. Píšete, že budu muset dokázat pravdivost komentáře. Logikou věci, bych pak musel každý komentář zkoumat, jestli je pravdivý, protože po každém komentáři na nss by mě hrozila žaloba. Takže, příklad....někdo napíše, dnes je krásný a sluneční den a nebudou žádné bouřky. někdo tento komentář bude číst, vyjde ven v plavkách, začne pršet, onemocní a bude mě žalovat za to, že jsem tento komentář nesmazal, protože byl nepravdivý??? 

 

Je to naprosto naopak, každý člověk má právo na vyjádření svého názoru a dokonce může vyjádřit i názor, který není pravdivý. Provozovatel webu nemusí každý komentář soudit a vyhodnocovat podle pravdivosti, protože pak bych musel i ten Váš smazat, protože píšete nepravdu v tom, že bych musel něco dokazovat a to třeba není pravda, protože nemusím dokazovat pravdivost 300 komentářů....

 

A ještě jeden detail, jak víte, že komentáře podepsané mým jménem jsem psal já??? Máte na to důkaz??? 

Za dvě minuty vám vyvrátím celý komentář. Rozumím, že si něco přejete a někomu fandíte, ale soudce je nezávislý a my máme připravených hodně hodně argumentů...

 

+4 /-2 | 21.09.2023 18:29

patmat
Uvidíme, či vám súd "zožerie" také naivné argumenty, že hocijaký obsah na NŠS je nepostihnuteľný, lebo veď komu všetkému ste dali prístupové údaje a kto konkrétny to písal...

Prevádzkovateľ NŠS je zrejmý a keď odmieta odstrániť alebo upraviť "problematický" obsah, na ktorý bol upozornený, tak by mal zaň niesť zodpovednosť.

Vykrúcate sa ako malé dieťa.

Nejde o potrebu skúmania pravdivosti "každého komentára", ale len tých, na ktoré sa niekto sťažuje - v súlade s vašim vlastným "Kódexom".

+4 /-3 | 21.09.2023 19:22

Semod
Doufám, že pan soudce, který bude tuto kauzu soudit navštíví i zdejší "diskuze"... aby byl před vynesením rozsudku aspoň trochu v obraze.
+3 /-2 | 21.09.2023 17:25

xdavx x

neslo by zalozit vlastni svaz sachistu i s registraci na FIDE,?  a FIDE poslat jako duvod nesouhlas s mafianskym chovanim soucasneho totalitne bolsevickeho svazu?

+3 /-4 | 21.09.2023 12:34

Semod
Kurňa to je nápad... a Bražina by byl předsedou!
+2 /-3 | 21.09.2023 18:11

xdavx x
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-1 | 21.09.2023 18:12

Semod
Proč si mažeš tak duchaplný komentář?
+4 /-2 | 21.09.2023 18:41

lykan
Leda něco jako Morava nebo Slezsko.
+1 /-1 | 21.09.2023 17:54

ciki333

Ač se mi křiví prsty na rukou, musím pochválit Nestora Machna (=Milan Smištík) za příspěvek 

21.09.2023 13:33 viz: "Nabývám dojmu, že se z Vaší strany jedná o trolling, důkazem je vychvalování člověka, který na konferenci prokazatelně lhal , viz strana 11.  https://www.chess.cz/wp-content/uploads/2023/05/Zapis_Konference_SSCR_2023_overeny.pdf"

"J. Bednařík – upozornil, že hned po výsledcích voleb se na serveru nss.cz objevily další urážlivé, lživé a dehonestující příspěvky od Petra Koutného. Tento stav, kdy P. Koutný na serveru nss.cz nechutně útočí na členy VV, členy komisí a dokonce i na jejich děti, trvá již delší dobu. P. Koutný svým chováním špiní šachovou hru jako takovou a konference jako nejvyšší orgán ŠSČR by se tím měla zabývat. Navrhl uložit VV prověřit splnění podmínek pro zahájení disciplinárního řízení s P. Koutným a případné vyloučení z řad ŠSČR. V následné delší diskuzi na toto téma byla ze strany většiny delegátů vyjádřena plná podpora VV a všech, na které P. Koutný na webu neustále útočí. Dále bylo doporučeno VV nechat vypracovat právní analýzu jak pro právnickou, tak pro fyzickou osobu. Některá nařčení z korupčního jednání, podvodů a klientelismu jsou vážná a neměla by se přecházet. Čtenáři webu nss.cz např. i z řad rodičů tomu mohou věřit, což vrhá velmi špatné světlo na celý ŠSČR. Mnohé útoky P. Koutného již mají znak trestného činu a mělo by se uvažovat o podání trestního oznámení. Před zahájením hlasování oznámila mandátová komise, že přítomno je 44 delegátů a pro schválení návrhu je zapotřebí 23 hlasů. Hlasování o návrhu usnesení: „Konference ŠSČR uložila VV ŠSČR prověřit splnění podmínek pro zahájení disciplinárního řízení s Petrem Koutným.“ – 36 pro, 2 proti, 5 se zdrželi – návrh byl schválen."

PS. Marionety ovládané Martinem Petrem v počtu 36 kusů to panu Koutnému "nandaly." Ta "jednomyslnost" evokuje vzpomínky na 50. léta minulého století a politické procesy...Jakobych v Hotelu Labe byl přítomen..."Rychle dožrat chlebíčky a jdeme hlasovat, soudruzi..." Psát se rok 1952, tak ti psychopati fakt odhlasují popravu oběšením Petra Koutného. 

 

+4 /-3 | 21.09.2023 17:44

xdavx x

pritom by me zajimalo, kterej z tech tam cetl nekdy neco o urazeni deti zde na nss... jen zvedli svoje pazoury, a vubec si nelamali hlavy, co je na tom zvastu uboheho Bednarika, pravda... tfuj tajksl tohle. hanba vam, hanba!!!

+3 /-3 | 21.09.2023 17:53

srdce

Dobrý den- podporují v podání žaloby VV ŠSČR .  Jsem přesvědčen , že určité komentaře poškodily ŠSČR. Naopak svobodu slova v podáni pana Koutného nepodporuji, protože je to pro mě nesvoboda. S pozdravem Petr Kraus

+3 /-6 | 20.09.2023 23:08

lykan
Tak to jste mě pane Krausi hodně zklamal. Jde vidět, že máte klapky na očích a to dost silně přilepené. Ať je PK jaký chce, tak současný svaz je nejhorší, co jsem zatím zažil.
+6 /-4 | 20.09.2023 23:55

srdce

Pane Vojto , já zklamal vás a vy mě -to je asi remíz. S pozdravem Petr Kraus

+2 /-2 | 21.09.2023 12:18

lykan
Škoda, že do toho nevidíte a jste naprosto mimo realitu. Na vašem místě bych hrál šachy pro radost a o dalších věcech nepsal, když o nich nic nevíte. Fakt to tak bude lepší.
+4 /-2 | 21.09.2023 14:11

Petr Koutný
Těším se na to, až budete pane Krausi toto vše platit. Třeba se vám zvýší členské příspěvky a pak si na mě vzpomeňte, kolik stojí svoboda slova. Až bude zveřejněna konečná faktura svazu za tento příběh, vzpomenu si na vás moc rád.
+6 /-2 | 20.09.2023 23:32

xdavx x
Martin Petr je zřejmě PSYCHOPAT. Možná by stalo za to zazalovat kvazi mafiánskeho šaška Martina capo di tutti Petra za to, ze označil všechny lidi co kritizuji svaz za psychopaty? :D mozna to na faceboku protekční dovolenkarky za penize svazu Kusove stále visí? :D
+2 /-4 | 21.09.2023 10:57

N. Očník

Tak nelenit a zažalovat, nic tomu přeci nebrání :)

+1 /-0 | 21.09.2023 12:02

xdavx x

ja si radeji pockam na svaz jak je jejich zvykem :D Svaz placeny sachisty zaluje sachisty kterym se nelibi ze svaz nedela nic pro sachisty .... to chce popkorn :D

+3 /-2 | 21.09.2023 12:39

Jirikovka@post.cz

PETR KOUTNÝ SOUD VYHRAJE! Zahlen bitte bude ŠSČR!

+2 /-0 | 21.09.2023 09:12

lykan
Takže vlastně i ty. Gratuluji :-)
+2 /-1 | 21.09.2023 09:37

Jirikovka@post.cz

I ty Marníku! Nemůžeš přece stát stranou!

+1 /-0 | 21.09.2023 09:42

istr

Takže se to od minula nikam neposunulo?

+0 /-1 | 21.09.2023 03:22

Petr Koutný
Ta otázka patří tomu, kdo to platí a RP šachy to nejsou.
+2 /-1 | 21.09.2023 03:48

istr

RP šachy vyzývá ke sledování něčeho, co se nehýbá.

+0 /-1 | 21.09.2023 04:05

Petr Koutný
Protože to bude stát každého šachisty této země peníze, tak chceme abyste si to trošku užili, když už to platíte.
+2 /-1 | 21.09.2023 04:17

patmat
V kodexu našich stránek nabízíme každému možnost, se na nás obrátit v případě, když se kohokoliv osobně dotýká článek/komentář a považuje jej za například urážlivý/protizákonný. Můžeme veřejně říct, že této možnosti nikdo z ŠSCR nevyužil.

Akože "nevyužil"? A celá tá predžalobná výzva je čo?

S mazaním niektorých komentárov tu očividne problém nie je, takže dovolávania sa "slobody slova" nepôsobí dôveryhodne, keďže tu návštevníci nemôžu písať úplne hocičo, pretože im moderátor občas niečo zmaže.

Za komentáre diskutujúcich síce "okamžitú" zodpovednosť mať nemôžete, no ak ste boli, podľa vlastného "Kodexu", na ne upozornení, no trváte na tom, že tam musia zostať, tak to je už iná situácia.

+2 /-1 | 21.09.2023 05:14

Pavel Pšenička

Myslím, že při uskutečnění soudu by bylo lepší se potkat na TV Prima než v celostátním tisku. Přes tisk je to pomalé. Kolik je zde registrovaných uživatelů? Přeci v tom kluky nenecháme samotné.   

+0 /-0 | 21.09.2023 03:17

Petr Koutný
Kdo říkal, že to nebude i v televizi? My jsme opravdu dobře připraveni.
+1 /-1 | 21.09.2023 03:47

ciki333

"V případě potvrzení našeho názoru, že každý člověk má právo na názor a ten může svobodně šířit, se začneme ptát, kdo tuto žalobu osobně podal. Kdo jí platil. Kolik stála šachisty tato pře a kdo za to vše ponese odpovědnost."

Nu, kdo to platil a ještě bude? Čeští daňoví poplatníci via NSA, viz  ŠSCR č.171  bod 6. "Zpráva předsedy ŠSČR," cituji:

"Sport a stát 23. června jsme obdrželi finanční prostředky z dotačního programu Národní sportovní agentury Podpora sportovních svazů (žádost jsme podávali 4. ledna). Výše dotace je 14,5 milionu Kč, což je zhruba o 1 milion Kč méně, než v roce 2022, ale o 0,5 milionu Kč více, než bylo plánováno v Konferencí schváleném rozpočtu na rok 2023. Několik desítek sportovních svazů neobdrželo žádnou dotaci a budou muset žádat ve 2. kole. Poděkování patří sekretariátu ŠSČR za kvalitně připravenou žádost."

Ze 14 500 000,- Kč může Martin Petr na soudní při se spolkem "Robert a Petr šachy" směle odloupnout 1 M a najmout si excelentního právníka aka "Perry Masona." Však

VV ŠSČR takticky vyčkával a podání žaloby odhlasoval měsíc poté, co na svazový účet přiteklo inkriminovaných 14,5 M. Kluci a holky ze Strahova mají fištrón. 

Petře (Koutný) teď se obracím přímo na tebe...Pokud by se soudní proces nevyvíjel příznivě a duo RaP finančně likvidoval, věnuji výhru 5 000,- Kč ze sázky, kterou jsme spolu před cca 1,5 rokem uzavřeli (splatnost 1.1.2024) na palmáre pro vašeho advokáta.

+6 /-4 | 20.09.2023 18:39

Petr Koutný

Díky Zdenku, ale můžu tě uklidnit, vše se vyvíjí dobře. Nemusíš se bát o RP šachy, protože jsou mnohem silnější, než si umíš představit. Určitě sleduj další průběh až to vše skončí, vzpomeň si na tyto slova. 

+5 /-2 | 20.09.2023 18:57

Remcik z Banika
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+5 /-1 | 20.09.2023 22:29

Petr Koutný
Soudní poplatek 5% je cca 25 tis, právníka aktuálně na straně svazu zatím tipují na 50000kc a to ještě ani soud nezačal. Ten výdaj na straně svazu bude nakonec mnohem větší. To je jedno soudní líčení, odvolání, dovolání a tím to nemusí skončit. Nakonec se budeme ptát, kdo to vše zaplatí a jestli to bude svaz, bude to na rezignací VV a podnět NSA na prošetření hospodaření.
+1 /-2 | 20.09.2023 22:35

xdavx x

tak jsem si otevrel namatkou diskuzi idnes - k hlasovani na fotbalovem svazu

pak jsem si otevrel namatkou diskuzi novinek - k hokejovemu svazu po MS 

pro jistotu jsem mrkl na diskuze ohledne noveho navrhu prerozdelovani penez ve sportu

---------

Po precteni tamnich diskuzi, si rikam, ze svazovaci panaci zrejme zblbli, a maji pocit, ze jsou nedotknutelni. Bylo by me zajimalo, jestli mafiani Petr a Novotny, zaplati ze sveho penize, ktere na tuto jejich iniciativu zrejme prevedli ze svazovych penez.

----------

Na zalobu ohledne mych tvrzeni, ze na SSCR řádí mafie ve slozeni Novotny, Fiala, Petr se moc tesim a hlavne mafiani ze svazu, moc dlouho necekejte at se to nepromlci :D

Vy smesni a trapni idioti :D :D :D

+4 /-4 | 20.09.2023 21:15

Remcik z Banika
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+3 /-1 | 20.09.2023 18:18

Petr Koutný

Díky za info, vše doplněno. Protože se jedná o věc ŠSČR, tedy spolku,který zastupuje všechny šachisty, jsem vložil všechny dokumenty do odkazu na konci článku. 

+5 /-2 | 20.09.2023 18:26