Naše odpověď ŠSČR na předžalobní výzvu

17.05.2023 10:27 | Domácí zprávy

Odmítáme názor, že se dopouštíme jako provozovatel tohoto webu protiprávního jednání a neoprávněných zásahů do pověsti a dobrého jména ŠSCR. Nebudeme mazat komentáře, o kterých ŠSČR tvrdí, že nejsou pravdivé. Diskuze pod články jsou názory našich čtenářů

Svoboda projevu (spolu s dalšími svobodami) zaručena Článkem 17 Listiny základních práv a svobod. Článek zaručuje svobodu projevu a právo na informace, nepřípustnost cenzury, právo vyjadřovat názory libovolným způsobem a svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.  

Veřejnosti předkládáme seznam komentářů, za které jste nám poslali tuto předžalobní výzvu. Ctíme svobodu slova a názorů a odmítáme tvrzení, že diskuze čtenářů našich stránek je protizákonná. Každý má právo svobodně říct svůj názor, stejně jak každý má právo reagovat v diskuzi. 

Odkazujeme se na kodex nss, zveřejněný na těchto stránkách a pravidla diskuze.

ŠSČR ani jednou nevyužil možnost nás kontaktovat a prokázat opačný názor, například to , že komentáře jsou v rozporu se zákony. Tvrzení, že komentáře se nezakládají na pravdě, je jen vaše tvrzení, které jste nikdy neprokázali . Pouhé tvrzení, že komentář v diskuzi je nepravdivý, je nakonec jen váš soukromý názor na který máte právo stejně, jak kterýkoliv náš čtenář, který má opačný názor. 

Tímto vás informujeme, že Vaší žádosti nevyhovíme. 

za Robert a Petr šachy z.s.

Petr Koutný 

Uložto

Celou výzvu i vytýkáné komentáře si můžete stáhnout na zde

Google disk

Komentáře, které jsou podle ŠSCR protizákonné, si můžete stáhnout i zde: 


65x 7023x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (65) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
ciki333

Pokud se soudní líčení odehraje v Praze, prosím duo RaP o zveřejnění termínu konání v dostatečném předstihu. Velice rád se ho jako divák zúčastním, neb výhodou důchodce je, že disponuje neomezeným kvantem volného času. Vypište sbírku na vaši podporu. Přispěji středně velkou částkou.

Proti darebákům aka Martin Petr musíme bojovat všemi legitimními prostředky...

 

+2 /-3 | 18.05.2023 18:34

Semod
Tož na tu charitu taky dám ze svého pár kaček ... a sbírka se musí podpořit, vždyť bez sbírky by ani národní divadlo nestálo!
+1 /-0 | 18.05.2023 20:31

alfa

Pane Čekale, hledejte si spojení do Zlína, resp. do Brna, pokud to bude spojeno s žalobou o finanční částku a ta rozhodne, kam pojedete.

+2 /-0 | 18.05.2023 19:40

Petr Koutný

Žaloba může být na cokoliv, může být i na milión korun a třeba i na pět miliónů. I na to jsem připraveni. Do toho soudní výlohy a náklady na právní pražskou renomovanou kancelář. Nebude to levné a spíš naopak, bude to drahé. Už jenom právní poradenství odhaduji na nižší statisíce korun. Jak jsem psal, bude to hodně drahé. 

+1 /-3 | 18.05.2023 19:48

Dagobert

Impérium vrací úder!

Pobavilo mě, že i má kritika svazu je dehonestující a dostala se na černou listinu. Bohužel neskrývám, že zbaběle vystupuji pod anonymním nickem. Třeba se jednou situace u nás změní a nebude panovat obava vyjádřit svůj názor či sympatie s někým, kdo má jiný pohled. Jsou to misky vah, kde na jednu stranu dáváte vlastní frustraci z dění okolo a na druhou blaho šachistů ve vašem okolí a akcí, jichž se chcete účastnit. Každý zainteresovaný tuším ví, že klacky, které se najednou objeví pod nohama připomínají kmeny sekvojů.

A o to více a silněji děkuji za zveřejnění a zveřejňování nekalých praktik v našem státě Dánském. Svaz nám to za naše prostředky krásně sesumíroval, takže jsem si znovu připomněl, co všechno se za minulý rok odehrálo a bylo zveřejněno. Nejsem na pochybách, že tým RaP je připraven lépe než svaz. Pro podložení této myšlenky nemusím chodit daleko do minulosti, stačí porovnat připravenost MČR amatérů, kde jen tak z klobouku náhodně vytáhnu mimo jiné otázku online, která tady probíhala bez problémů vs například poslední kolo extraligy či začátek nedávno dokončeného MČR. Ano, oficiálně by se dalo říct, že svaz to přímo nepořádal, ale vynaložil na to finance (naše na rozdíl od RaP) a obě akce se konaly pod jeho záštitou.. Zástupci RaP do toho, fandím vám. 

Ještě na závěr pár slov poděkování Robertu Cvekovi za každodenní reporty z mistrovství světa, ve kterých nám amatérům nadzvedl oponu a odhalil skryté myšlenky mistrovského šachu. Skvělá práce a ještě jednou děkuji za Vaše příspěvky a vůbec vše, co pro šachy a šachisty děláte.

+5 /-2 | 18.05.2023 18:26

Petr Koutný

Díky. Ano, jsme připravení. Je hodně pravděpodobné, že náš tato renomovaná právní kancelář před soudem utluče paragrafy a argumenty. Přesto, i prohra před soudem, může být nakonec velkou výhrou pro Robert a Petr šachy z.s.  a prohrou pro ŠSCR.  Kdo umí číst mezi řádky, tak pochopí o čem byl poslední věta mého komentáře. 

+0 /-2 | 18.05.2023 19:45

Petr Koutný

Může mi někdo říct, v čem je tento komentář například nezákonný a hanlivý vůči ŠSČR? 

- Tomáš Klimecký - 9.8.2022 - 22:48 

já jsem žádal vedoucí výpravy o možnost bylo mne to znemožněno " po poradě na vyšších místech svazu " , Doufám, že už ta diskriminace nss skončí. Byl bych pro zveřejnit všechny emaily, kdy je nss svazem vyhrožováno, žalobama, nesmyslnými pokutami atd. Svaz musí prostě od válu. Je potřeba šachy očistit. Moc se těším na článek zítra, Robert je čestný člověk, kterého si nesmírně vážím si a o něm vím , že to myslí se šachy vážně narozdíl od těch na svazu..

A podobných komentářů, je tam více jak 200. Které chce ŠSČR podepsaný v této výzvě panem Bednaříkem, Martinem Petrem, Svobodou, Kusovou, Fialou smazat. To je jen jeden příklad ze stovek komentářů, které v žádném případě nejsou protizákonné a není tady jediný důvod je mazat. Podobných najdu sto i dvě stě. 

V čem opravdu vadí takové komentáře?? V čem kontrétně je tento komentář nezákonný? To nám opravdu bude Bednařík, Kusová, Fiala, Svoboda a Martin diktovat, co smí a nesmí lidi psát v komentářích??

Děkuji, ale jestli to opravdu myslí vážně, tak si rád poslechnu co si o tom myslí soud. A budu se ptát soudce, proč komentář půl roku nevadil a vadí až 17.5.2023?? Proč se nikdo za půl roku neozval? Nevěřím tomu, že se tady hraje o zapomenuté komentáře a nevěřím tomu, že tento komentář se má smazat. Proto jej taky nebudeme mazat a jsem moc zvědavý na soud, který bude řešit takový a podobné komentáře. Nakonec, platit tento soudní spor budou všichni šachisté z peněz ŠSCR, tak je i v jejich zájmu mít dostatek informací z tohoto příběhu. 

 

 

+2 /-2 | 17.05.2023 15:08

Tomáš Klimecký

Požádal jsem šachový svaz o informaci , co je mém příspěvku uražlivého a protizákonného..

Bohužel jsem odpověd nedostal.....tak jako vždy.Zárověn jsem svaz upozornil že uveřejněním mého jména porušuje GDPR a žádný souhlas jsem svazu k uveřejnění mého jména nedal.

+0 /-2 | 18.05.2023 17:59

alfa

Případ převzala advokátní kancelář, tudíž šachový svaz zřejmě podepsal plné moci, takže se Vám k ničemu nevyjádří. Obracejte se na kancelář pana Šťovíčka.

+0 /-0 | 18.05.2023 19:43

Petr Koutný
Tome díky za komentář. Jestli bude soud a budeme potřebovat svědky, budu rád, když půjdeš svědčit. PK
+2 /-2 | 18.05.2023 18:06

ThePot
Jen poznámka na okraj, když už po Vás jdou, tak dobrá odveta je double-down na ně, tzn. otevřít s novou sílou debatu o tom, co se komu nelíbí na tam svazu, kde mají rezervy, co by měli zlepšit atd. Tohle je ultimativní cíl všech internetových komentářů, a přes trollingy a urážky atd. se nakonec dobere podstaty věci a několik dobrých nápadů na zlepšení a zdravá kritika přijdou. Chápu, že je to emočně náročné, ale je to dobrá cesta a dobrý logický závěr oné (vyhrané) lajny. Prostě je třeba vyměnit si pěšce, otevřít pozici, vyvinout střelce a jít do toho :)
+0 /-1 | 18.05.2023 14:32

Petr Koutný

Máme jednu hodně zajímavou možnost a když nám vyjde, bude to docela velké a smutné překvapení pro ŠSČR. 

+2 /-2 | 18.05.2023 14:41

hejdic

Petře podle mě by jste je měli žalovat o náhradu škody protože kůli týdle šikaně nemáte tolik času na biznis ne? Navíc vás pomlouvají takžwe se nedejte!

+1 /-1 | 18.05.2023 12:21

Petr Koutný

My chceme propagovat šachovou hru a posouvat šachy dál. Máme radost z toho, ze na MČR Amatérů jsou skvělé ohlasy a že se lidem turnaj líbil. To je naše cesta. My se nechceme s nikým soudit a když to jde, snažíme se s každým dohodnout. Na druhé straně, když se někdo chce s námi soudit, pak se bude soudit. Je to jen jeho volba a jeho právo. Umím si představit lépe prožitý čas a lépe investované peníze, než to co nás čeká, ale nemůžeme ustupovat donekonečna. My věříme, že jsme se ničeho nezákonného nedopustili a pak ať tedy rozhodne soud. 

+3 /-2 | 18.05.2023 12:26

ThePot
České soudy jsou ve věci defamace (bohužel či ku štěstí) veleneschopné. Viz Hamáček x SeznamZprávy. Tady není ani tradice ani pořádný právní rámec a jako vždy u nás v Rakousko-Úhersku záleží na kterého soudce narazíte a jak se zrovna vyspí. Napíše "je to tak" a bude to. Já jsem tu zkušenost měl v roce 2018, kdy jsem se soudil s jedním chlapečkem, který si myslel, že je velký investor a tak na nás domluvil v jednom prodejním plátku nějakou špínu. První rada od právníka byla to v Česku vůbec neřešit, a jelikož měl plátek anglické nominální majitele, tak hned po předžalobní výzvě přišlo vymazání článku a omluva. V Británii za to lze stihat až ke kriminálu či tučnému odškodnému. Proč ale jinak šachový svaz řeší nějaké komentáře na internetu nevím...
+0 /-0 | 18.05.2023 12:02

Petr Koutný

Protože nejde o komentáře, ale o umlčení lidí, kteří nesouhlasí s ŠSCR. 

+3 /-3 | 18.05.2023 12:22

xdavx x

Proc sachovy svaz resi nejake komentare na webu? protoze pro jistotu na svych strankach diskuzi zakazal :D a taky proto ze Martin Petr je psychopaticky narcis, kterej nestrpi jakoukoli kritiku sve sluncem ozarene bezpohlavni osoby :D Hraci vsech klubu v CR by si to meli vyridit s priposranymi delegaty, jak je mozne, ze tuhle zjevne nemocnou narcistickou zrudu zvolili a to i pres zjevne pokusy o podvody, machinace, kamardsofty, klientelismus nebo sikanu... 

+2 /-5 | 18.05.2023 12:08

Karel Havel
Vážený pane Koutný, já se soudům raději vyhýbám, ale pokud Vás baví se soudit, tak klidně do toho. Na to soudy máme. Ale pro Vaše další veřejná prohlášení k Vašemu sporu se Šachovým svazem Vám upřímně doporučuji si najmout nějakého schopného právníka. Např. tento článek možná čtenáře zaujme, ale z hlediska Vašeho předpokládaného soudního sporu se Svazem je podle mého názoru spíše kontraproduktivní a na hony z něj čiší Váš právní amatérismus. Což ovšem neberte jako kritiku. Velký právník zřeimě nejste, ale zas skvěle umíte jiné věci.
+2 /-3 | 17.05.2023 11:48

Petr Koutný

Karle dobrý den. 

Soudům se taky rád vyhýbám. Jenomže neměli jsme moc velký výběr. Přijmout fakt, že nám bude někdo diktovat, co je pravda a co není?! Co se smí komentovat a co nesmí!? O kom se smí psát a o kom nesmí !?

To by nám každý den mohl ŠSCR posílat seznam komentářů, které musíme smazat. Každý den by nám diktoval, co můžeme psát a o nesmíme. Každý den by nám diktovali, co je pravda a co není jejich pravda. 

Tak jestli toto je svět ŠSCR, pak to není můj svět. V mém světě miluji svobodu a jsem připravený se pro ní i soudit. 

Bohužel, šachům to nepomůže a možná i uškodí, protože ta cesta nebude pěkná. My chceme pomáhat šachům u nás, popularizovat šachovou hru a spojovat lidi, tím co máme rádi.

Bohužel, tam kam teď budeme kráčet, je volba někoho jiného a klidně mě za tento komentáž zase žalujte, když řeknu, že toto chtěl ŠSCR a my jsme připraveni tuto hru s ním hrát. 

 

 

 

+4 /-2 | 17.05.2023 12:00

Karel Havel
Dobrý den i Vám pane Koutný, děkuji za Vaši reakci. Vždycky potěší. Jen mě trochu zamrzela Vaše věta o tom, abych Vás zase žaloval, protože si nejsem vědom, že bych tak kdy učinil. Je sice pravda, že díky vašemu webu "ztratím" skoro každý den 5-10 minut života, ale to je mé dobrovolné rozhodnutí, za které můžete jen nepřímo a určitě to není trestné.. Pokud se mi některá Vaše vyjádření o některých lidech nelíbí, což se v minulosti párkrát stalo, tak se k tomu pouze vyjadřuji v diskusi ke článku. Soudy s potěšením nechávám těm, koho souzení se baví.
+1 /-0 | 18.05.2023 08:30

HumphreyvanWeiden
Tak to je jak před bitvou u Lipan - Radikálové vs. Panská jednota. A Petr Koutný jako legendární Prokop Holý říká: "Když to nejde po dobrém, tak ať se to rozhodne pěstmi." Jsem hodně zvědavý, jak ta bitva dopadne.
+4 /-1 | 17.05.2023 18:51

Petr Koutný

Naše vozová hradba už vydržela vymyšlenou pokutu za MČR v Luhačovicích, ztaženou předžalobní jednu výzvu, lži na Konferenci od pana Bednaříka a vydrží i připravované disciplinární řízení, které dopadne jako Křižácká výprava u Domažlic. Teď máme dobře postavenou vozovou hradbu, dobré strategické místo, kde z jedné strany za námi stojí naší fanoušci, z druhé strany nás podporují média a z čelní strany jsme připravení se bránit nájezdům loupeživých rytířů, které pohání touha nás umlčet. Jsme připravení na střet, který se blíží. Václav Havel řekl, že jednou pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí a třeba bude mít i pravdu. Chtěli jsme propagovat šachy, ale jsme donuceni se bránit za právo svobodně říkat názory. Věřím tomu, že tento boj nemůžeme prohrát. Určitě né mezi lidmi a fanoušky a už vůbec né před sebou. Ustupovat, vzdávat se bez boje a zradit vše, čemu člověk věřil, je vždy tou největší porážkou. Vše ostatní, je výhrou. 

+6 /-3 | 17.05.2023 19:24

Budějovičák

Vy komiku! Píšete, že vás podporují média. Haha. Jaká média? Tedy kromě jednoho bulvárního šachového webu... Vemte vážně varování a doporučení, která se zde již objevily. Soudem nemůžete nic získat, jen hodně ztratit. Stejně jako minule prostě potichu smažte ty problematický komentáře a máte po starostech.

+4 /-6 | 17.05.2023 20:20

Petr Koutný

Díky za radu. Jen doplním pár informací. V květnu nás sledovalo více jak 40 tis. unikátních lidí. Máme na šachy dobře sledovaný Youtube, Facebook, Stream, nss a podporu našich fanoušků. Tady všude můžeme lidi informovat o tom, co se bude dít. Máme kontakty na novináře v Blesku a na Seznamu a ty budeme taky informovat. Tak to jen doplnění, o čem jsem psal, když jsem zmínil média. 

Druhá odpověď na to, co kdo získá nebo ztratí je tady. Poslední týden jsme probírali uvnitř RP šachy všechny možnosti. Máme vyjádření od tří právních kanceláří a jasně jsme si vyhodnotili rizika možné prohry  před soudem ( nikdy nevíte, jak soud rozhodne, výhra a prohra je v tomto případě stejně pravděpodobná). Soudem nemůžeme nic velkého ztratit, na druhé straně můžeme získat mnohem víc, než si dnes umíte představit. 

Ta dnešní odpověď není náhodnou odpovědí, ale připravenou odpovědí s jasnou vizí co se může dít dál. Nemůžeme smazat 300 komentářů, protože většina z nich je absolutně bezproblémová. Nemůžeme mít po problémech,když smažeme 300 komentářů, protože přijde další výzva a další vyhrůžka od ŠSČR Dříve, nebo později se stejně potkáme u soudu. A jestli se to má stát, tak teď věříme, že tentokrát naše šance nejsou malé, ba naopak. Minule to bylo horší, dnes budu rád, když soud rozhodne, kdo má pravdu. 

+5 /-2 | 17.05.2023 20:32

Robert Cvek
Jakožto šéfredaktor nss, bych zde rád pro šachovou veřejnost napsal toto. Poslední moje "jednání" s někým ze svazu ohledně nss, bylo někdy leden/únor 2022. Už si to přesně nepamatuji, kdy to bylo, ale šlo o telefonický rozhovor s panem Rostislavem Svobodou. Od té doby mne nikdo ze svazu, ohledně nss či RP šachy, nekontaktoval. Ani emailem, ani telefonicky, nijak. Nikdo ze svazu ani neposlal vyjádření na nss. Nic. Nyní tedy přišla tato předžalobní výzva, kterou si každý z vás může prostudovat. Nechť si každý udělá názor sám. RC
+6 /-2 | 17.05.2023 15:27

MaX

Mínuskáři: Robert zde konstatoval pouze fakta. Nepoužil, žádnou domněnku, či manipulativní větu. Dokonce nechá úsudek na každém z nás. A stejně mu za to dáte mínus ☺☺

+4 /-2 | 17.05.2023 19:26

lubomir1959

MaX: to je tady naprosto běžný jev, tito lidé naprosto nejsou schopni věcné diskuze. Oni vidí pouze jednobarevně, znají jen jednu pravdu, a to tu svoji. Ale když ji mají podpořit, když se mají vyjádřit věcně k nějakému, jim nevyhovujícímu, příspěvku, selhávají a jsou schopni udělit jen mínus. Věcná argumentace žádná. I kdyby tu někdo napsal, že tráva je zelená, nepochybně dostane mínus.

+4 /-4 | 17.05.2023 19:39

Cnc-profi
Ešteže my na Slovensku také blbosti neriešime.
+0 /-4 | 17.05.2023 18:01

Petr Koutný
A co případ Riabov?
+4 /-2 | 17.05.2023 18:42

Kamil Mihálik
Stojí to za to s tým súdom? Veď tie diskusie mohli by sa zmazať, veď sú rovnako už stratené a neaktuálne. Každý si prečítal aj tak tie komentáre a nie raz... Aj keď keby sa vyhovelo im tak by prišli s niečím ďalším....
+0 /-0 | 17.05.2023 16:34

Petr Koutný

Opravdu jsou tyto komentáře nezákonné?? například: 

 

Petr Koutný 14.08.2022 07:22 Martin Petr píše na FB paná Kůsové, že na paní Kusovou útočí jen psychopaté. Ach ten člověk je už úplně mimo. Krásné chování člověka, který dostal šanci být předsedou šachového svazu a jen dokázal, že na takovou funkci nemá. Znám takové přísloví,které říká: Kdo to říká ten to je, na toho to pasuje.. a tady to sedí:)

 

Jiří Kadlec 14.08.2022 01:11, 14.08.2022 01:33 Na fb paní Kůsové píše Martin Petr: ..."nepodložené útoky psychopatů ber jako kompliment... Dobrá práce v Indii! Děkuju." Kdo dnes se vším nesouhlasí je hned troll, putinovec, psychopat...Martin Petr je neuvěřitelně drzý.

 

Co je na těchto komentářích nezákonného? Jestli  nám chce někdo říkat co je pravda a co je lež, pak ať nám řekne soud, jestli na to má právo. Svoboda slova a názorů, je svobodou, kterou mi nemůže pan Fiala, Bednařík, Martin Petr a Svoboda s paní Kusovou vzít. Já si naopak myslím, že toto je pokus o cenzuru a ta je už od dob KSČ nepřípustná. 

+3 /-3 | 17.05.2023 16:42

Kamil Mihálik
Tu nejde o cenzúru... Tu ide o niečo väčšie. Veď väčšina príspevkou neobsahuje ani nadávky. Nadávky by boli veľmi zle, ale toto??? A súdiť sa je ku čomu? K ničomu. Súd pozná len porazených...
+1 /-0 | 17.05.2023 16:55

Petr Koutný

Tuto výzvu jsme měli na emailu už v době, kdy jsme dělali pro lidi přímý přenos z mistrovství světa a těsně před MČR v Hluku. Přesto jsme šli do všeho na maximum  a nenechali na nás nic znát. Teď jsme připraveni na vše. 

+2 /-2 | 17.05.2023 17:02

ciki333

Koukolík: "Neúspěšní psychopaté jsou ve vězení. Ti úspěšní jsou v politice a na burze..."

POZNEJ SVÉHO DEPRIVANTA:

https://www.youtube.com/watch?v=_dMMFiJ9o2A&ab_channel=GoschaTV1

PS. Poznáváte se, pane Martine Petře?

+2 /-4 | 17.05.2023 15:44

hejdic

Odkaz na ulož to nefunguje

+0 /-0 | 17.05.2023 12:38

Petr Koutný

Proto jsem dal na google disk, je to stejné. Ten by měl fungovat. Díky za info, jestli funguje. 

+0 /-2 | 17.05.2023 12:41

hejdic

Dík google funguje lae myslel jsem že na uložto je něco jiného.

+0 /-0 | 17.05.2023 15:43

ciki333

MUDr Koukolík  ve známé knize "Vzpoura deprivantů" popisuje tzv. neúplné sociopaty s chirurgickou přesností. Martin Petr je jedním z nich, sebestředný, do sebe zahleděný egomaniak. Vysoce inteligentní lidé s poškozeným emočním spektrem bohužel téměř vždy uzurpují pro sebe vysoké managerské posty, ať už ve státní správě či soukromém sektoru. Jsou nebezpeční svému okolí, umně intrikují...Existují dva druhy obrany. Útěk, nebo boj. Předseda ŠSČR musí na vlastní kůži pocítit, že před ním širší šachová veřejnost nebude ustupovat do nekonečna a tolerovat mu křivárny. Doporučuji duu RaP klepnout Martínka přes prsty (máte jistou mediální moc) a nebát se případného soudu...

+2 /-3 | 17.05.2023 15:35

Petr Koutný

Ciki, díky. Na mediální a soudní tobogán jsme připravení. Třešně tento rok, budou obvzlášt červené a chutné. 

+0 /-2 | 17.05.2023 15:37

xdavx x

.

+0 /-0 | 17.05.2023 15:15

Tomáš Klimecký
Vložte obsah
+0 /-0 | 17.05.2023 14:21

Carlos

Držím palce, ať tento dlouhý boj vyhrajete. yes

 

+6 /-2 | 17.05.2023 11:43

Petr Koutný

Díky

+5 /-2 | 17.05.2023 11:50

xdavx x

a ja zopakuji protoze uz jen touto vyzvou svaz podle meho nazoru dokazuje ze v osobe martina petra sedi na kresle predsedy zjevne narcisticky psychopat, co si o lidech ve vedeni svazu myslim ja osobne a jaky ja osobne mam na ty kolotocare nazor.

Vedeni svazu je banda psychopatickych patologickych lharu, at uz se jedna o nejvyssiho psychopata Martina Petra nebo podvodniky s dotacemi, kteri si zjevne vytvareji dotacni programy na miru a pak je sami cerpaji. Vedeni svazu schvaluje dokonce i evidentni fasisujizici nazory, se kterymi prispel svou troskou do mlyna clen VV Fiala, ktery oznacil neockovane obcany jako osoby druhe kategorie v dobe kovidoveho moralniho marasmu. 

A ted klidne do me panaci ze svazu. Kazdy normalni clovek z vas moralnich mrsin musi blit. 

+5 /-6 | 17.05.2023 10:48

Petr Koutný

Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Přesto, člověk si udělá svůj názor a třeba se potvrdí stará pravda, která říká, že kdo jinému jámu kope, sám do ní padá. 

+4 /-2 | 17.05.2023 11:03

Petr Koutný

Můj komentář k této věci. 

Nechceme rozdělovat šachy u nás a chceme dělat to, co nás baví nejvíc. Užíváme si každý den s našimi fanoušky a máme radost z toho, že šachy lidi spojují a přináší jim radost. ŠSCR nás mohl kdykoliv kontaktovat a tou nejlehčí cestou je kontaktování předsedy spolky Roberta Cveka. Proč to ani jednou neudělal, je otázka ně někoho jiného. 

 

ŠSCR se rozhodl jít touto cestou a ať už má v tom důvody osobní, nebo jiné, pak jejich požadavek nás překvapil. Dali si práci a vytáhli snad 300 komentářů, o kterých tvrdí, že nejsou pravdivé. Nevytáhli si článek, který by nebyl pravdivý, ale tentokrát jim vadí diskuze na těchto stránkách. 

 

Představa, že nám bude někdo diktovat, co je pravda a co není. Že na nás bude pokaždé, když se mu nebude líbit komentář posílat právníky je smutná. Každý den mažeme komentáře, které sem opravdu nepatří. Neumím si představit, že bychom denně prověřovali stovky komentářů už i z pohledu, jestli jsou pravdivé. Otázka je i to, kdo určí, co je pravda a co se smí komentovat. 

Organizace, která má zakázanou diskuzi na svých stránkách, nám bude diktovat, co lidi můžou komentovat a co ne? Mají vždy možnost poslat vyjádření, můžou komentovat a reagovat a přesto to neudělají a za peníze šachistů platí právníky?? 

Jestli se máme soudit, pak jsme připraveni. Ale odmítám přijmout fakt, že nám bude diktovat ŠSCR jejich pravdu. Protože né vždy, jejich pravda, je pravdou. Ono, zakažme diskuzi, zrušme kritiku a nechme si diktovat co se může psát, je cestou do doby, která je naštěstí už dávno pryč. 

 

 

+5 /-5 | 17.05.2023 10:54