Idea v zahájení 2.díl

23.05.2021 06:59 | Trénink

Pokračujeme dále v cestě ohledně zahájení a to sice v cestě MYŠLENKY. Jak jsem psal v prvním díle, mám rád v zahájení nějakou zajímavou, ne tolik okoukanou, myšlenku. Budeme pokračovat dále v královské indické za černého.

A opět se opřeme o (vynikající) knihu od Igora Janvareva - královská indická v provedení Tigrana Petrosjana. Nyní se zaměříme na zahájení tzv. Sämischův systém. Jde o pozici po 1.d4 Jf6 2.c4 g6 3.Jc3 Sg7 4.e4 d6 5.f3 0-0 6.Se3 a nyní 6...b6!?


Tento tah vypadá hodně zvláštně. Proč to černý hraje? To chce dát střelce na b7? Jak uvidíme, má tento postup dvě základní myšlenky.


Poprvé jsem tento "mysteriózní" tah viděl u Bobbyho Fischeram někdy and před 25 lety. Později jsem to černými zahrál s Petrem Bažantem, dostal jsem docela dobrou pozici a po tvrdém boji partie skončila remízou.


-
. kolo -
Nyní se s touto možností znovu shledávám a ukazuji vám svůj recept. Je to dobré vaření. Myslím si, že jde dobrý a zdravý pokrm na tzv. Sämischův systém. Více ve videu na YouTube Robert a Petr šachy nebo zde v přiložené partiové ukázce.

Robert Cvek

-první díl je zdehttp://www.nss.cz/idea-v-zahajeni-dil-1

0x 4536x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované