Miniaturky FC

02.04.2021 07:11 | Historie

Je až zarážející, když se díváte na partie velmi silných šachistů, jak občas chybují jako "malé děti". Alespoň jde vidět, že naprosto banální a zcela nevynucené hrubky dělají i ti nejlepší hráči na světě.

Znovu a znovu, když se dívám na partie žasnu, jak takovou chybu mohl udělat hráč takové síly.

Často jsem si kladl otázku, co dělat, abych se vyvaroval těchto nevynucených hrubých chyb. My jsme si už o tom hodně napsali a nechci se opakovat. Nicméně ten "zlatý grál" je v každém z nás. Pokud nebudeme na partii dobře nastaveni, pak dříve či později nás přejedou emoce nebo jinak ztratíme koncentraci a prohrajeme.

Navíc prohrát hrubou chybou, zcela zbytečně, rychle, je nepříjemné. Jak je rozdíl mezi nekonečnem a nekonečnem, je rozdíl mezi prohrou a prohrou.

Po boji prohrát nebolí zdaleka tolik, jako když si v partii nezahrajete, navíc ještě vlastní vinnou. To bývaly - alespoň pro mne - nejtěžší prohry. Spousta cestování, přípravy. Prostě manévry jak na (reálném) bojišti. A pak... pár tahů a vzdání se. To je noční můra. 

Stalo se vám to? Cestujete na partii. Brzo vstáváte. Týden předtím den co den řešíte přípravu. A pak během pár tahů prohráváte... spoluhráči vás provrtávají všeříkajícím pohledem: "proč?"

Robert Cvek 

-
. kolo -
0x 5273x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované