Tréninková videa od GM Roberta Cveka

12.04.2017 05:00 | Trénink

Již více než týden jsou k prodeji tři šachová videa, které natočil Robert Cvek (autor článku). Jedno o Bobby Fischerovi, druhé o základech strategie a třetí pak o základech koncovek (ne teoretických, ale obecně jak hrát koncovky).

A o čem videa jsou? První jsem natočil o Bobby Fischerovi.  Dlouho jsem přemýšlel co o Bobbym natočit. Jde o můj velký šachový vzor (největší šachový vzor, zcela absolutně :-) ). Rozhodl jsem nakonec pro rok 1970 a jeho tažení klíčovým turnajem v Palma de Mallorce, který nakonec suverénně vyhrál a vymrštil ho tak do boje o mistra světa. A pak o jeho jedinou partii v roce 1969, možná vůbec nejkrásnější partie Bobbyho. Rozhodně tímto nekončím s Bobbym a plánuji natočit další videa o tomto nejlepším šachistovi všech dob.
Bobby Fischer - vybrané partie 1969-70 v otázkách a odpovědích - Robert Cvek

Další video je o základech strategie. Zde se snažím ukázat na základní věci - souhra figur a pak na pěšce, na slabá pole/silná pole a na slabé pěšce. Nakolik je to důležité. Myslím si, že toto je často opomíjená věc. Kolikrát jsem byl překvapen, že i silní hráči moc o základech strategie nevěděli.
Základy Strategie - Robert Cvek - DVD


A poslední vide o je o koncovkách. Zde jsem původně chtěl natočit video o trénování sebe samého. O tom jak trénovat, co atd. ale na to jsem si zatím netroufl z hlediska techniky. Ne znalostí :-) Ale pokud budete chtít, určitě další vide bych natočil o tom jak trénovat sám sebe.
Koncovky jsou v šachu velmi důležité, ale často opomíjené. Zde vám chci ukázat základní principy koncovek - aktivita a souhra figur včetně krále. A pak zamezovat možnostem soupeře.
Aktivita a souhra figur v koncovce - Robert Cvek
Každé video má délku přes 90 minut (asi 100 minut v průměru). Kvalita je perfektní (podívejte se na ukázku). Nakolik je obsahově dobré, to už nechávám na hodnocení divákům.

Cena jednoho videa je 100 Kč. 

Již mnoho lidí se mě ptalo, zda se dají videa koupit na CD nebo DVD. Bohužel tato možnost není (zvažuji, ale to ještě není jisté, že bych pokusil přivést nějaké DVD do Prahy na zápas Navara - Ivančuk), nicméně videa si po zakoupení stáhnete na počítač, což je asi nejjednodušší cesta.


Koupě videa probíhá jednoduše - po zakoupení videa vám přijde kód, který pak zadáte a video si stáhnete.
Video si můžete koupit přes stránky www.sachycvek.cz - viz vpravo odkazy na jednotlivá videa.  Nebo viz odkazy výše.

Pro šachové fandy bych chtěl upozornit na kanál na YouTube Robert a Petr šachy.
Tento kanál je zaměřen na vaše zlepšování v šachu. Zatím zde komentují (nejenom) šachové partie Petr Koutný a Robert Cvek. Máme velké plány a cíle a uvidíme co všechno se nám povede, ale rozhodně jdeme vpřed, pojďte s námi! Každý je vřele vítán.


Doufám, že se vám videa budou nejenom líbit, ale že vám šachově pomohou

GM Robert Cvek
10x 9104x
Fotogalerie
Komentáře (10) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
RKARKA

Průměrně inteligentní člověk z hlediska sociální inteligence ihned pozná, že Robert+Petr tvoří videa z primárního hlediska, že prostě šachy mají rádi...Čím více je člověk postižený svou velikostí ega, tím víc je přesvědčen, že to dělají především skrz peníze... 

+0 /-0 | 12.04.2017 20:34

Magiland

Dovolil bych si Roberta s Petrem podpořit .... tohle NENI žádná výdělečná akce, kdo zná Youtube kanál Robert a Petr šachy, tak ví že tam jsou desítky podobných (dobře, trochu kratších)  videí zdarma. A stále přibývají nová. Tahle akce s možností nákupu tří kousků po stokoruně ... koupil jsem to a rozhodně nelituji.

+0 /-0 | 12.04.2017 20:02

RKARKA

Jsou to super videa, vřele doporučuji (jsem I.VT)

+0 /-0 | 12.04.2017 19:27

Robert Cvek

Vojta Plát: Honza Jílek udělal kus skvělé práce a velmi mu za to děkuji! Za mnoho hodinovou práci nedostal ani korunu, takže to je jedna věc. A druhá věc. Vojto jak to píšeš, tak to vypadá...jak to říci...všechno velmi snadně, myslím sebe trénování. Ale věř, že to zdaleka tak jednoduché není :-) A dost věcí zadramo je - moje stránky www.sachycvek.cz a pak YouTube Robert a Petr šachy.

Karelj: Ano je to tak. Je to daleko náročnější než jsme si mysleli (na začátku), nakonec jsme museli přistoupit k řešení, které je, ale funguje OK. Videa mají hodně místa, není snadné je "jen tak posílat". A byla možnost to udělat lépe, ale pak by to bylo "hodně drahé" a video by nestálo 100 Kč ale třeba 200 Kč. Takovou cestou jsme jít nechtěli.

+0 /-0 | 12.04.2017 18:09

Vojta Plát
Zajímalo by mě, jestli to Robert udělal pro pana Jílka zadarmo. Mně pan Jílek nabízel, ať mu natočím výuková videa pro začátečníky zadarmo, že mi to pomůže v mé trenérské kariéře. Bohužel tak minimálně 20 let nemám v zájmu někoho extra trénovat, Robert to dělá vše moc masově, asi to hodí víc, než hraní. Těžko říct. Pokud je člověk trošku zručný, tak si dneska stáhne různé programy na internetu zadarmo, jen se zeptá někoho na tréninkový plán a jede si sám. Stejně tak různá videa od daleko kvalitnějších hráčů jsou na internetu k mání zadarmo. Bohužel jen v angličtině.
+0 /-0 | 12.04.2017 10:50

Karelj
Patřím k těm, kteří sledovali šachovou školu Roberta Cveka na internetu a hned jsem si objednal všehny tři DVD. Zájemce upozorňuji na jednu maličkost. Po zaplacení a obdržení přístupového kódu si videa můžete stáhnout na ulozto.cz. Kdo nemá tento server předplacený, tak se musí spokojit s pomalým stahováním, což trvá cca 20 až 25 minut u jednoho DVD. Po stažení byť pomalém pak videa už fungují bez problému.
+0 /-0 | 12.04.2017 09:06

Petr Boleslav

Doplnil jsem do článku odkaz ke stažení ukázky, jak uvádí Robert Cvek níže v příspěvku

+0 /-0 | 12.04.2017 08:13

Rudolf Kriebel

Měl jsem představu, že kliknu na diagram, a otevře se ukázka. A nic. Knihou si nejprve prolistuji..... a pak buď zaujme, nebo ne. Nedá se tím něco udělat? Postačí ždíbeček....

+0 /-0 | 12.04.2017 08:07

Robert Cvek

Hodně bych chtěl poděkovat Honzovi Jílkovi https://sachy.cz  a Petrovi Koutnému. Bez nich by videa nebyly.

Ukázka je zde: https://ulozto.cz/!gy7j4o7MMcB1/ukazky-zip

+0 /-0 | 12.04.2017 06:18