R. Cvek videa

Zahájení a online tréninky k prodeji od Roberta Cveka

Jde o videa a pak soubory z chessbáse. Každý jednotlivý produkt dostanete jako video tak i jako soubor chessbáse.

Cena každého jednoho online zahájení je 100 Kč. Cena každého jednoho online tréninku je 200 Kč. Můžete si vybrat cokoliv, jakkoliv to zkombinovat.


Objednávky + jakékoliv info na emailu: sachycvek@seznam.czOnline zahájení

Jde o online zahájení, probíhající na živo. Jde tedy o záznamy formou videa. Ke každému zahájení dostanete i soubor v chessbási. Zahájení jsou dělána do docela velké hloubky + řádně vysvětlena. Je to určeno pro libovolnou šachovou sílu. Protože vysvětluji vlastní systémy co hraji a ukazuji vyloženě mé osobní varianty/zahájení + novinky atd. Navíc je všechno pořádně vysvětleno. Cena jednoho zahájení je 100 Kč.Francie černými:


7 dílů po cca 2 hodinách (cca 14 hodin) + všechno v souboru chessbáse. Ukazuji kompletně můj repertoár za černého na Francii. Právě 3...Se7 v Tarraschovi a 3… Sb4 ve Winawerovi jsou moje hlavní zbraně. Jsou zde jiné systémy než u 9 hodinového videa, které jsem před tím o Francii natočil.


1.díl je královská indická v útoku

2. - 4. díl je Tarrasch s 3...Se7

5.-6. díl je Winawer 3...Sb4 s

7.díl vybrané partie na Francii


Dámský gambit černými:


Kompletní zahájení černými po 1.d4 jde o 7.dílů po cca 2 hodinách (14 hodin). Opět je všechno v souboru chessbási. A opět ukazuji kompletně moje analýzy a celé zahájení na 1.d4 d5! Osobně mám dámský gambit rád, protože jde (většinou) o klidné strategické pozice. A v případě nutnosti výhry ukazuji i jak se dá DG černými hrát na výhru.


1.díl je všeobecný přehled DG za černého

2.díl je Londýnský systém za černého

3.díl je Katalán za černého

4.díl je Colleho systém + odbočky v Katalánovi + odbočky v DG

5.díl jsou systémy s Sg5 – Trompowského a Torreho.

6.díl DG na vyrovnání

7.díl DG na výhru 1.díl

8.díl DG na výhru 2.díl


Zahájení bílými: 1.Jf3:


Jde o kompletní zahájení za bílého po prvním tahu 1.Jf3. Většinou s dalším 2.c4. Jeden díl trvá zhruba 2 hodiny. Ukazuji a vlastně „vyzrazuji“mé vlastní zahájení po 1.Jf3. Nic neskrývám a nezatajuji – ukazuji kompletně moji zbraň 1.Jf3! Je to hlavně postaveno na klidných systémech, inklinujících do koncovky. Tedy na tom, co mám nejraději.


A) Systémy s …c5 1.Jf3 c5 – zde jde o 9 dílů, kompletně pokrývající úvodní tahy 1.Jf3 c5 2.c4


B) Dámský gambit za bílého 6 dílů – 3 díly 1.Jf3 d5 2.e3 a 3 díly 1.Jf3 d5 2.c4 s g3


C) Systémy s 1...d5 a 2...c6 (poloslovanská) 3 díly postavené na systému s brzkým e3 a Jc3


D) Holandská bílými– 2 díly, jeden je 1.Jf3 f5 2.d3!? Druhý je klasický systém s g3


E) Grünfeld bílými – 3 díly. První díl je na klidnou koncovku (1.Jf3 Jf6 2.c4 g6 3.Jc3 d5 4.cxd5 Jxd5 5. e4 Jxc3 6.dxc3 Dxd1+ 7.Kxd1), dva díly jsou na ostřejší hru (stejné pořadí tahů, ale 5.h4!?).


F) Královská indická bílými – 3 díly. První dva jsou na tzv. Petrosjanův systém + různé odbočky. Třetí díl je „tajná zbraň“, kde ukazuji přechod do koncovky.


G) Tarrasch za bílé – jeden díl.Online tréninky


Jde o online tréninky, které probíhaly na živo. Jde tedy o jejich záznam na video. Jeden trénink trvá zhruba 2 hodiny a 15 minut. V některých trénincích začínám s nešachovými věcmi, zhruba na 10 minut. Můžete si vychutnat jak vypadá klasický online trénink se vším všudy a kdykoliv si ho pustit. Samozřejmě je všechno dodáno i se souborem na chessbási. Tréninky jsou určeny pro mírně pokročilé až pokročilé šachisty. Ale vysvětluji a ukazuji věci co se mohou hodit i hráčům s elem +2200. Velká výhoda těchto videí je ta, že si je můžete pustit hodně krát (kolikrát chcete) a danou látku pořádně vstřebat. Snažím se o hluboké vysvětlení dané látky a také o svoji vlastní cestu (originální nápady a vysvětlení) a ukázat vám, jak jsem se učil a pochopil dané témata. Cena jednoho tréninku je 200 Kč.


Jak obecně trénovat – jedno video, cca 2 hodiny a 19 minut. Jediné video, kde není soubor na chessbásku (protože se zde nic neukazuje na šachovnici). Popisuji a vysvětluji zde jak by měl vypadat obecně šachový trénink.


Koncovky jak je hrát obecně – 13 dílů o tom jak obecně hrát koncovky. Jeden díl má kolem 2 hodin a 15 minut. Na začátku se probírá nějaké nešachové téma.

Naprostý důraz je zde kladen na porozumění koncovkám, důležitost aktivity a souhry všech figur (včetně krále) a na hodnotě figur.


Teoretické koncovky – 4 díly. Opět má jeden díl kolem 2 hodin a 15 minut. Probírají se všechny důležité teoretické koncovky. Důraz se klade na praktické využití a na porozumění.


Strategie – 8 dílů. Opět má jeden díly kolem 2 hodin a 15 minut. Jsou i někde probírány nešachové věci.

První díl je věnován základem strategie. Druhý a třetí díl je na klíčové téma: FIGURY. Čtvrtý a pátý díl je na hodnocení pozice a plán hry. Šestý díl je na typové pozice/pěšcové struktury, kde se obecně vysvětluje co je pěšcová struktura (spousta se jich ukazuje) a co s tím. A poslední dva díly (sedmý a osmý) jsou na pěšcové struktury - blokované pěšcové centrum (hlavně KID a Francie).


Taktika – 8 dílů. Opět má jeden díl kolem 2 hodin a 15 minut.

První díle je obecný vzhled do taktiky. 1. + 2.zlaté pravidlo. Druhý díl se zaměřuje na obrannou taktiku, pochopení vztahu strategie a taktiky. A pak na špatně umístěnou figuru. Třetí díl je zaměřen na klasickou taktiku jak ji známe. Čtvrtý a pátý díl je na propočet variant. Šestý díl je věnován ostrým pozicím a netradičního trénování taktiky. A poslední dva díly jsou věnovány na útok na krále. Ať už zadrženého v centru, na různých nebo stejných stranách.


Dynamika kontra Statika – 4 díly. Opět klasicky jeden díl přes 2 hodiny a 15 minut.

Ukazuji a vysvětluji co je dynamika – dynamické pozice a co statika – statické pozice. Je klíčové porozumět co to je, jaký je tam rozdíl a jak se dané pozice mají hrát – jak se v nich orientovat. Jaká je role materiálu, obecných šachových principů atd. Je to vysvětleno „až na dřeň“.


Nyní se dále pokračuje ve strategii a sice pěšcových strukturách, což se jeden doposud (přelo 9/10 měsíce 2020).


Izolovaný pěšec a visící pěšci – 4 díly. Délka jednoho videa je kolem 2 hodin a 15 minut.

Jedná se o klasické strategické pozice, kde ukazuji a vysvětluji plány za obě strany.


Karlovarská pěšcová struktura – 4 díly. Délka jednoho vide kolem 2 hodin a 15 minut.

Dva díly jsou jak hrát s karlovarskou strukturou a další dva díly jak se bránit, tedy jak hrát za druhou stranu. Jde asi o moje nejoblíbenější pěšcovou strukturu.


Maroczy pěšcová struktura – 2 díly. Délka jednoho videa kolem 2 hodin a 15 minut.

Jeden díl je, jak hrát tuto strukturu za bílé, druhý za černé.


Pěšcová struktura Ježek – 2 díly. Délka jednoho videa kolem 2 hodin a 15 minut.

Opět je jeden díl věnován jak to hrát za jednu stranu a druhý díl pak za druhou stranu.


Jde o videa a pak soubory z chessbáse. Každý jednotlivý produkt dostanete jako video tak i jako soubor chessbáse.

Cena každého jednoho online zahájení je 100 Kč. Cena každého jednoho online tréninku je 200 Kč. Můžete si vybrat cokoliv, jakkoliv to zkombinovat.


Objednávky + jakékoliv info na emailu: sachycvek@seznam.cz