Stanovisko 1. Novoborského šachového klubu

13.01.2019 05:30 | Turnaje

Oficiální stanovisko 1. Novoborského šachového klubu k zápasu Viktor Láznička – Stanislav Cífka.

Dne 28. 11. 2018 došlo k sehrání zápasu mezi naším hráčem, velmistrem Viktorem Lázničkou, a Stanislavem Cífkou. K uskutečnění zápasu došlo z důvodu pokusu Viktora Lázničky o splnění kritérií ŠSČR k udělení motivační prémie.

Viktor Láznička během interního vzájemného rozhovoru popsal celkový průběh zápasu a konstatoval, že zápas byl řádně odehrán.
Vedení 1. Novoborského šachového klubu nicméně vyhodnotilo zápas za silně organizačně nezvládnutý. Zápas nebyl odehrán ve standardní hrací místnosti a u zápasu nebyl přítomný rozhodčí.

Takto zorganizovaný zápas je v hrubém rozporu s etickými principy 1. Novoborského šachového klubu. Klub neschvaluje tento způsob organizace zápasů a nebude je do budoucna u našich hráčů tolerovat.

Viktor Láznička uznal organizační pochybení při pořádání zápasu a přijal rozhodnutí vedení 1. Novoborského šachového klubu o disciplinárním potrestání – Viktor Láznička nebude v roce 2019 nominován do zápasu Novoborské šachové Corridy.


představenstvo 1. Novoborského šachového klubu
V Praze dne 11. ledna 2019

436x 82666x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (436) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Vojta Plát
Je to jen černý humor a sarkasmus, nepřeju Viktorovi nic špatného. Ale mít deprese je zbytečné, já ho mám rád, nikdy mi nic neudělal, měl by se zlobit jen na sebe, že zvolil takto nešťastnou formu zápasu. Pokud mu to schválil předseda svazu i další lidé ze svazu, tak bych se zlobil jen a jen na ně, ačkoliv když jsem psal V.Novotnému, tak neměl nejspíše o tom zápase ani ponětí. Chápu, že cena byla na dosah a nezbývalo mnoho času, ale šlo to udělat jinak. Nebudu za to Viktora odsuzovat, to bych zrovna já dělat neměl :-D Tak už to uklidníme a popřejme Viktorovi návrat do klubu 2700, kvalitu na to určitě má!
+0 /-0 | 08.02.2019 23:00

pawel

Vážený mladý pane Vojtěchu Pláte, opravdu nechci moralizovat co je a není správné ani nechci mluvit za jiné.

Přesto se dovoluji domnívati se, že Váš dnešní příspěvek vůči Rudolfu Krieblovi přijali mnozí s povděkem a úctou k Vámyes. Obdobně jsem pochopil Vaše vyjádření o extralize a chápu, že Vás již ne-kámoš hrubě podrazil. Jeho chyba. 

Ovšem příspěvkem k Viktoru Lázničkovi, dnes 19:19, jste všeco pokazil. Přečtěte si ho a pokud usoudíte, že jste přestřelil, prosím Vás, smažte si ho. Potom, obracím se na Vás kolegové čtenáři, smaže-li ho Vojtěch, nebudeme mu ho připomínat.  

+0 /-0 | 08.02.2019 22:38

Zmestabileho

Já si už v závěru této diskuze kladu jen takovou trochu  filozofickou otázku - dějí se největší lumpárny v našem fotbale, nebo jsou už na prvním místě šachy? Samozřejmě, že fotbal nasadil laťku hodně vysoko - ale třeba ta již zavedená praxe v šachu, kdy si reprezentanti dopředu vyjednávají se šéfem svazu, zda si mohou "sehrát pár partií jen tak pro formu, aby dostali svazové peníze", a šéf svazu to spokojeně přiznává a hlásí do světa, - no tak i takoví pánové Horník a Pelta by se tady mohli ještě učit, co všechno si může sportovní bafuňář i na nejvyšší pozici dovolit!

+0 /-0 | 01.02.2019 20:08

xdavx x
To MMM stalo se hlavně to, že lidi ve svazu mají pocit, že my tu jsme pro ně a oni s boží milosti, odmění ty, kderi jsou s nimi kamarádi. A taky to, že tento lidem hráblo a začali mít pocit že jim projde všechno.
+0 /-0 | 01.02.2019 14:32

SchwartzBlack

Ad Pavel Ch - Podle mne je dobré míti se na pozoru před špatně se ovládajícími jedinci, ať již pracují v jakékoli profesi. Navíc jsem netvrdil, že pan Janda tamtím jedincem skutečně je, i když jisté indicie by tady byly, že ano. Pokud s ním nemá nic společného, tak se mu samozřejmě omlouvám, v opačném případě k tomu nevidím naprosto žádný důvod. Nounejmák, co se tady celkem pravidelně představuje, Karel Kleberc.

+0 /-0 | 31.01.2019 18:52

paulz

Škoda, potřeboval by teď za soupeře Shanklanda...nikdo jiný to nevzdá...

Tak pěkná partie od Davida a tak to nakonec......

+0 /-0 | 31.01.2019 18:20

Vojta Plát
Chudák David, takhle odpálit vyhranou koncovku a tím pádem i třetí místo, to je smůla...
+0 /-0 | 31.01.2019 17:39

Vojta Plát
Záleží, co zvadlého myslíte. Na to jedno i sebelepší šachový trénink nepomůže...
+0 /-0 | 31.01.2019 17:30

Zmestabileho

Nevím, kde je zakopaný pes, ale naši  reprezentanti tvrdě trénují, pracují na sobě, jsou vzorem v profesionálním přístupu, ale přesto tak nějak už léta ratingově stagnují či spíše klesají dolů.

 

Chtělo by to více využívat speciální motivační prémie od našeho svazu, a hrát více domácích tréningových zápasů! 

 

Bez toho to našim hráčům nepůjde nahoru, a pořád budou takoví nějací zvadlí...

+0 /-0 | 31.01.2019 16:55

Vojta Plát
Asi začnu hrát ty openy ve Francii, tam to naženu zpět a ne Groningen a Mariánky...Nicméně jsem hrál blbě, to uznávám, nemůže se furt dařit.
+0 /-0 | 31.01.2019 16:20

paulz

No když je tu tolik veselí..Aktuální Elo ode dnes...

Rausis Elo 2653 připisuje k tomu 6,2

Plát Elo 2552 odepisuje od toho 18,7

Nějak nám Vojta stárne rychleji...

 

+0 /-0 | 31.01.2019 15:28

Vojta Plát
Taky jsem se někde četl, že chytří a vyrovnaní jedinci se nenaštvou, pouze se tomu zasmějí. Tož trošku dobré nálady všem, mějte se.
+0 /-0 | 31.01.2019 14:08

Achjo

Vojta píše dobře a má talent lidi naštvat :)  Ale naštve jen nevyrovnané jedince...a těch je tu spoustu,  jak vidím. 

+0 /-0 | 31.01.2019 12:23

Pavel Capek

Vojta Plát se nechová tak, jak je dnes zvykem. Kdyby byl se svazem loajální, patrně by z toho měl výhody. Jenže je enfant terrible českého šachu a protože nebyl na vojně, tak neumí držet hubu a krok. Je to jeho volba...

+1 /-0 | 30.01.2019 19:49

2sks
Re V.P. : Ide nielen o pointu (obsah), ale aj o spôsob vyjadrenia (formu). Aj keď to svojim teenegerom niekedy ťažko vysvetľujem a rovnako ťažko to vysvetľovali moji rodičia mne. Vy rozumiete, čo chcem povedať - nemusíte vôbec súhlasiť, o tom je sloboda.
+0 /-0 | 30.01.2019 19:13

Vojta Plát
Každý má svůj styl psaní a vyjadřování. Jde o pointu a tu tady nejlépe vystihli pánové Aichmajer a Bražina, ačkoliv se občas otíraj i moji osobu, přitom prvně jmenovaný mě osobně nezná a naváží se do mě jen na základě poznatků tady na serveru.
+0 /-0 | 30.01.2019 18:23

2sks
Re Vojta Plát: Keď sme sa párkrát osobne stretli, tak ste vždy slušne vystupovali. Tu na fóre útočíte hlava nehlava. Nejde len o obsah, ale aj o formu. Ale sorry, to je fakt len priateľská pripomienka - na základe vlastnej skúsenosti.
+0 /-0 | 30.01.2019 17:59

xdavx x
2sks, samozřejmě máte pravdu. O víkendu jsem kapitánovi psal, že končím. Ale je to z mé strany trochu účelové. Šachy mě přestalo bavit. Takže to není bůhví co.

Giocozo taky jsem moc nepochopil tvůj příspěvek.

+0 /-0 | 30.01.2019 17:56

2sks
Re David Bražina: Keď sa mi zdalo, že už naozaj nesúhlasím so smerovaním slovenského šachového zväzu, jednoducho som z neho vystúpil . A vôbec ma odvtedy nevzrušuje, čo si tam robia, je to len a len ich vec. A mám fakt radosť zo šachu, dokonca sem tam zorganizujem aj nejakú zaujímavú šachovú akciu. Načo si však kaziť deň hlúposťami, ktoré neovplyvním ak môžem urobiť niečo zmysluplné tak, ako sám chcem?
+0 /-0 | 30.01.2019 17:46

Vojta Plát
Za co bych se měl stydět?
+0 /-0 | 30.01.2019 17:40

giocozo
Jsem samozřejmě rád, že se tento případ medializoval a zůstane tak možná precedentem. To nic nemění na tom, že spousta nepravostí, zločinů, ba dokonce vražd, byla odhalena tak, že promluvil někdo z vlastních řad. Stydět by ses měl Vojto, v prvé řadě, ty sám !
+0 /-0 | 30.01.2019 16:29

Vojta Plát
Poutniku, jako že mě někdo zmlátí, nebo zastřelí? Ve svém klubu jsem spokojený a nemyslím si, že by hrozilo to, že bych byl vyhozen. Své závazky si vůči klubu plním na maximum. Repre je jen bonus, nicméně žádný vrchol blaha. Já si šachy užívám, a ano...baví mě rejpat a být nepříjemný na lidi, když vidím, co se děje. S panem Rausisem jsem to přestřelil, nic mi neudělal, taky jsem se omluvil, udělám to i osobně. Ale co se týče Lázničky, tak to si stojím za tím, že to přehnal...Svaz ho potrestal, ale možná kdybych se o tom nezmínil, tak to každý přešel a nikdo to neřešil. To chcete? Aby tohle lidem procházelo? Uznávám, že jsem měl podobný nápad, ale napřed jsem se zeptal předsedy svazu na názor, Láznička to udělal co nejvíc tajemně a nikdo mu nic nevytknul(Konopka, Petr). A to mě na tom případu mrzí, že jakmile jde o někoho takového, tak nad tím každý mávne rukou. Už vidím, kdybych to udělal já, jak mě tady rozebíráte na kousky. Jste jen obyčejní pokrytci a styděl bych se být Váma.
+0 /-0 | 30.01.2019 14:37

Poutnik

1. Při jakékoli debatě se mají všichni držet obsahu, názorů, asrgumentů a protiargumentů. Napadat autora, namísto jeho konkrétní názorů je argumentační faul. Nelze dávat do souvislosti obsah tvrzení a například jaké má pisatel ELO, jestli se podepíše vlastním jménem, jestli je muž/žena. Jestli je mladý cucák nebo senilní stařec. Případně řešit jeho bezúhonost. 

2. Krátce k problematice anonymity. Nevystupovat pod vlastním jménem je historická záležitost a může mít celou řadu důvodů. Například přirozená introverze, strach ze msty ze strany mocných, tedy pronásledování za názor. Snaha aby názor nebyl spojován například s tím, že autor je žena, žid atd... Rozhodně neznamená, že názor který není podepsaný celým jménem nemá hodnotu. Ostatně celá řada publicistů a redaktorů píše skrytě. A naopak pokud patřím, mezi ty co se podepíší, neznamená to automaticky, že moje pravda je větší a kvalitnější, než pravda anonyma. (v této souvislosti bych se nedivil, kdyby se všechna ta odvážná vystoupení Pláta odrazila ve věcech budoucích...)

+0 /-0 | 30.01.2019 13:04

MMM
Pavel Ch.: To jste napsal pěkně. Pokud je to tak, jak píšete, vychází mi z toho, že řešení "ututlat, co jde" bývá nejjednodušší, ale v dlouhodobějším horizontu se může ukázat hrozným. Po 5 letech to doběhlo všechny - Rausis byl pokydán takovou hromadou hnoje, že bych se nedivil, kdyby z ČR odešel, kritika jde paradoxně i na Navaru (kterému také na Gibraltaru držím palce) a anonymní šachová veřejnost je vytočena doběla. A přitom se možná vlastně vůbec nic nestalo. Poučíme se pro příště?
+0 /-0 | 30.01.2019 13:03

Pavel Ch

Ad MUDr. Zdeněk Janda. Hodně nízké mi vždy připadá, abychom posuzovali někoho profesní dovednosti dle jeho názorů na věci s tím u něj nesouvisející (na politiku, na šachové dění atp.). To samozřejmě můžeme u politiků resp. u zaměstnanců svazu. Takže mohu potvrdit a další šachisté se přidají, že skvělým zubařem ZJ je. Až se mu budete omlouvat, tak poradím: Můžete napsat, že jste měl na mysli, že úplně každého zubaře se bojíte, to je lidsky pochopitelnéwink

--

Ke kauze Igors Rausis se tu, nebo někde oficiálně, ještě vyjádřím, nevím o tom vše, ale více než mnozí, co si myslí, že vše vědí. Jen na obranu Davida Navary, on jen tehdy předal zástupcům svazu podezření s tím, aby se řešilo. Mělo se řešit, ovšem jinak, kontroly možné (nebo odmítnout,a le ne tak jak se "vyřešilo"). V řádu měsíců se mohlo. Už je to pátý rok. Na Vojtu Pláta kvůli něčemu jinému vlítli docela rychle (a to je kontrola složitější). Tedy, pokud do půlroku nic, ani na extralize či jinde, se nechce ho kontrlovoat, tak, sorry, je čistý. A to píši i s vědomím, že z komentářů k té partii v té době plyne, že s enginem by hrál soupeř jinak a ve 14. tahu by asi remis nenabízel.Prostě ve stylu příště zkontrolujte, nic nereklamuji, dávám neveřejně, nemám důkaz, to od hráče o.k. Že se to tu napsalo především díky Petru Zárubovi a také Vojty, potažmo David Navara napsal, to na druhou stranu i po 5 letech jedině dobře (pomluva se dost šířila republikou ve větší míře poslední dva roky - i mistr před dětmi na tréninku říkal, hrůza).

 Zatím jen toto píši, aby tady nebyl pranýřován náš nejlepší hráč, kterému přeji vítězství v turnaji. Toto vyjádření píši jen a pouze za sebe, Pavel Chrz

+1 /-0 | 30.01.2019 12:44

KyaNiD
Proč se ostatní nepodepisují? Možná proto, že tohle je konverzace pod úroveň a kdokoliv řekne konstruktivní názor, protáhnete jeho jméno kanálama, vytahujete, že dotyčný je nounejmák a řešíte, jak hraje šachy. Ale tady zdaleka nejde o schopnost hrát šachy, ale o morální rozpor a rozpor v pravidlech šachů. Asi tolik k házení špíny na anonymy. Jste na internetu, ale ve svém věku asi nedokážete pochopit, jak internet funguje...
+0 /-0 | 30.01.2019 11:07

Zdeněk Janda

~~Ad 30.01.2019 09:03 | david brazina Davide, po dlouhé době bych tvůj příspěvek podepsal. Tedy až na tu poslední větu :-). To s hrdostí nemá nic společného. Proč je u ostatních problém se podepsat? A nikdy jsem neskrýval pohrdání s těmito lidmi . Navíc můj pohled na šachisty se utvořil na jedné svazové konferenci , kdy delegáti se 3 hodiny hádali , jestli svazový příspěvek navýšit o 50 Kč. A na jiné konferenci se jeden delegát veřejně přiznal , že tam jel jen proto , že měl zadarmo jídlo. Kdo bafuňaříme (a zombík to určitě není) ,ten ví , jak se na krajské konferenci „shání“ delegáti na svazovou. Já byl nespokojený s poměry na kraji , proto jsem pro kraj začal pracovat. Nehodlám dělat palácovou revoluci na Svazu. Od toho máte volební konferenci. Jestli jsem dobrý v práci , to mohou posoudit pouze klienti. Nemám jich málo , po té , co z našeho okresu zanechalo činnosti 9 kolegů(gyň) , bych jich mohl mít 2x tolik. Nehodlám však v práci umřít. Přesluhuji  4 roky proto , že mě práce baví a rovněž mě baví šachy. Ad naska – že se titul píše MUDr. , to je opravdu prkotina. Ale pokud neustále budete psát o konopném provazu a svém bezcenném titulu , to si vás lidi přestanou vážit. Že se debata posunula úplně jinam , za to může třeba nešťastné vyjádření Davida(například). K mobilu pravidla : hráč , je-li na tahu, nesmí odejít od šachovnice. Kdyby to bylo rychle 2x za sebou , je nutno volat rozhodčího. Ale na naší úrovni se s tím nesetkáme. Jestli na uvedených případech něco vadí? Vnímám vyjádření Viktora , nemyslím že jsou pokrytecké . V životě jsem se mnohokrát přesvědčil , že pravda je mnohokrát někde uprostřed. Názory nounejmáků a psychicky narušených lidí (kteří jen kritizují či zesměšňují jiné názory)  mě nezajímají. Taky budu rád,když už se budete věnovat něčemu aktuálnějšímu .

 

+0 /-0 | 30.01.2019 10:59

indtom

Ackoli Navarovi velmi fandim, je muj oblibenec, jsem rad, ze se mu v Gilbraltaru dari, je na svem maximu, Rausisovi lidsky ublizil a mel by se osobne omluvit, o svem podezreni se zminil nekolika lidem, ti zjevne nemlceli, tim zasel seminko zloby a zasti,  a vysledkem bylo, ze Rausis byl podezrivan, ze ke sve vykonnosti prisel podvody, ze nema chut reprezentovat, je nekterymi sachisty a trenery neobliben, divaji se na nej s neduverou.. Toto se stalo pred 5 lety, Rausis je stale lepsi, je v top 100, kousek za Laznickou, o parnik pred ostatnimi. K partii samotne remizu nabidl jiz ve 14. tahu, po partii ukazal velmi silny vlastni 26. tah (pri vyuziti mobilu v kapse by jej zahral), jedinou chybu udelal, ze 31. tah mel zahrat o tah drive, vsechno ostatni jsou Navarovy fabulace)

+0 /-0 | 30.01.2019 10:37

paulz

PB, já teda nevím ale v reálném světě není nic dokonalého ani já ani Ty. A přestat mít rád třeba šachy že tam jsou občas problémy...problémy jsou ve všem, páč jsou všude lidé kteří mají k dokonalosti hodně daleko. 

+0 /-0 | 30.01.2019 09:54

xdavx x
Paulz, to je strašně jednoduché, přechazel jsem věci, které mi vadíli. A nikdy ani teď, své názory neprezentují schovaný v krysí díře. Pokud bych si opravdu chtěl něco léčit, založil bych si anonymní Nickname...
+0 /-0 | 30.01.2019 09:25

paulz

No někteří třeba jako Ty si léčí své komplexy pod svým jménem. Jinak jsem nedávno náhodou přečetl Tvůj článek na nss z roku 2015. Psal jsi tehdy pěkně, možná by bylo dobré se zamyslet co se s Tebou za poslední čtyři roky stalo....I šachy jsi měl tehdy rád.

+0 /-0 | 30.01.2019 09:09

xdavx x
Dole psal ZMB o zápase krejčí hraček, já bych snad ještě doplnil, že jací členové takový svaz. Hromada zapšklých zbabělých zoufalců, v reálném životě nespokojena se svým osobním životem, léčíci si své komplexy pod anonymními jmény. Pohrdám takovými lidmi. bohužel šachy jsem měl rád, a já vám gratuluju k bordelu, který i s vaší pomocí tady je. Čest výjimkám kteří , třeba i do mě, se pustí pod svým jménem. I Janda má víc hrdosti, než kdejaky anonymní frustrat tady.
+0 /-0 | 30.01.2019 09:03

Vojta Plát
Jako bych mohl za to, že se tu o Davidovi nepíše. Je to hráč N.Boru, tak to směřuj na jejich vedení, ale nepiš mi, co mám dělat. A troll jsi ty, ještě k tomu anonymní, Bražina se umí aspoň podepsat.
+0 /-0 | 29.01.2019 22:32

igors
Krvlad: ano, pamätáte si to dobre, zápas Topalov-Kramnik vtedy väčšina vnímala tak, ako píšete.
+0 /-0 | 29.01.2019 22:03

Zmestabileho

Tahle diskuze zde měla být už v roce 2017 - po skandálním zápase Hráček - Krejčí. Jenže v tomhle zkaženém prostředí českého šachu ta lumpárna tehdy před více než rokem oběma prošla. Aspoň tenkrát se to mělo zastavit, a ke kauze Lázničky by vůbec nedošlo. Jenže Krejčí si spokojeně převzal cenu, a byl označen ostatním jako "vzor", jak se mladý šachista zlepšuje správně motivován! A Hráček se po téhle akci dokonce stal kapitánem repre. Když se to vede tímto způsobem, jdou zásady i pravidla úplně stranou. Teď se ten marasmus aspoň snad zbrzdí ve svém vývoji. Kéž by se to úplně otočilo, ale já tomu už moc nevěřím.

+0 /-0 | 29.01.2019 21:56

Morphynista

Je hanba, že se tu pár trollů naváží do našeho nejlepšího hráče a ( bývalý ) reprezentant se tomu ještě zlomyslně pochechtává, když by bylo na místě ocenit jeho skvělou hru na Gibraltaru, což by si určitě zasloužilo samostatný článek a nikoliv jen krátkou zmínku v " Bleskově ke kávě " Ale jak už napsal pan MUDr.Janda : " Psi štěkají, karavana jde dál " . 

+0 /-0 | 29.01.2019 21:36

Luky

Rausis první nasazený v Teplicích. Trochu silný open, než na jaké je zvyklý, jsem na něho zvědav...

+0 /-0 | 29.01.2019 21:29

Vojta Plát
Že já něco říkal, teda psal :-D ale pr*el z toho mám neskutečnou, to jako jo :-D
+0 /-0 | 29.01.2019 20:50

Krvlad
Mám takový dojem, když už se tu do debaty o podezření z podvádění vytáhl Kramnik, že světoví velmistři mnohem častěji obviňovali z podvádění Topalova než Kramnika (neoficiálně až po skončení turnajů jak jinak), a fakt kolik z nich se v tom jejich povedeném záchodovém sporu postavilo na Kramnikovu stranu mluví za vše. Ale Zombík tomu jistě rozumí lépe než celá světová velmistrovská špička. To že se někdo chová divně ještě není důkaz o podvádění, co já vím třeba to dělal schválně, když viděl, jak to Topa prožívá. Jenže na rozdíl od našich domácích výtečníků Kramnik s Topalovem byli na přítomnost mobilů většinu jejich kariér tak důkladně prohledáváni, že věřit v podvádění ze strany jich dvou je asi tak na stejné úrovni jako věřit v mimozemšťany.
+0 /-0 | 29.01.2019 20:38

takychcineconapsat

Tento článek má druhý nejvyšší počet shlédnutí ze všech článků na nss. Takže to se Bolkovi konečně něco povedlo, jen tak dál!

+0 /-0 | 29.01.2019 20:09

Zmestabileho

Tak jestli pan Bražina si fakt bere na paškál i děti, tak je to ubohé.

 

Děti by se měly právě k českému šachu vést. Rozvíjí to jejich tvořivost, posouvá je to za hranice všedních dní. Že se dá pomluvami vyšoupnout silnější konkurent ze sestavy týmu, to by se mohly kromě našeho šachu ještě naučit i jinde. Ale kde jinde by mohly podvádění nazývat krásně sofistikovaně jako "organizační pochybení"? Kde jinde se naučí, že když si nahrají neoprávněně pět bodů do žebříčku, a včas si je zaplatí při nějaké registraci, tak jim je už nikdo nevezme? Kde jinde si budou moci zkusit schovávat se za bukem při nějakém naoko kamarádském mači, dostat za to solidně zaplaceno a ještě se potom třeba stát kapitánem národního repre týmu? Tyto možnosti nabízí především náš šach! 

+0 /-0 | 29.01.2019 19:49

Carlos

Taky mě mrzí, že končí, byl fajn a po partii prohodil pár povzbudivých vět. sad

 

+0 /-1 | 29.01.2019 18:14

pawel

Davide Bražino, fakt, jděte si smočit hlavu někam do bažiny. To je vám rybníček nss malý? Že to cpete ještě do veřejné diskuse Venuše s řediteli škol? S jízlivou radou, aby je upozornila, jakéže jsou podvody v šachu. Aby věděli, kam ty nebohé děti dávají, strašně "vtipné".

Mám rád vtip, ale tohle ubohé! no

Třeba až ty děti vyrostou, tak v důchodu budete dělat předsedu Vy. A bude všeco v tom nejlepším pořádku.

+0 /-0 | 29.01.2019 18:13

igors
Hehe, chlapci, ako vždy, keď sa jedná o šach, tak to máte dosť popletené :) A ide to aj historicky dozadu, minimálne k zápasu Topalov-Kramnik - ale veď sú to vlastne srandičky a chápete, že to bolo naopak. Alebo skôr nechápete, je to však naozaj jedno. Je mi fakt ľúto, že Vlad končí :(
+0 /-0 | 29.01.2019 17:59

xdavx x
Vždycky když si myslím, že český a slovenský národ je plny pitomcu, nadchne mě naše schopnost si dělat z věcí srandu. :). To nic ale nemění na tom, že lidi na svazu jsou pokrytci.
+0 /-0 | 29.01.2019 17:21

Zmestabileho

Ano, Kramnik, ikona světového šachu končí. Jenže, je tady ten zápas Kramnika s Topalovem.  

 

Kramnik se choval velmi podivně a nestandardně. Jsou tu nějaká podezření a také jsem je slyšel i od jiných silných velmistrů, ale na druhé straně chybějí důkazy. Já se ale nemusím bát, že bych se kvůli panu Kramnikovi nevešel do reprezentace. Ale jeho velmi časté odchody na toaletu, když po návratech hrál silné tahy, tak je naprosto normální, že mi to připadá divné. Nikdo to ale nevyřešil, tak jsem pár let mlčel. Takže buďto panu Kramnikovi křivdím, nebo ne. Za sebe mohu říci, že nejsem předpojatý proti cizincům a o místo v reprezentaci se bát nemusím . Ctím presumpci neviny a na základě útržkovitých informací nemohu udělat jednoznačný závěr, ale myslím si, že by ostatní diskutující alespoň o tomto útržku měli vědět. 

+0 /-0 | 29.01.2019 16:41

paulz

Jenomže Kramnik nechodil na záchod s mobilem....což je takový trochu rozdíl...

+0 /-0 | 29.01.2019 16:35

xdavx x
ZMB to s tím Kramnikem a Topalovem je dobrá připomínka.
+0 /-0 | 29.01.2019 16:15

xdavx x
DP ta presumpce ale byla porušena Davidem. Ale tak co, třeba ať se neshodnem, není zákon že se sebou lidí musí souhlasit. David si třeba příště dá pozor, ale pořád si myslím že nemůžu jednoho napadat, a druhého v podstatě kryt. Zvlast, když ten druhý ujel prokazatelně.
+0 /-0 | 29.01.2019 16:13

Zmestabileho

Kramnik končí s šachem! No... nezapomínejme, kdo tento pán je. V zápase o titul MS s Topalovem chodil neustále na toaletu, a po návratech k partiím nacházel velmi silné tahy! Třeba v českém reprezentačním týmu, který tvrdě bojuje byť i proti náznakům cheatingu, by Kramnika nepustili ani k jedné partii. 

+0 /-0 | 29.01.2019 15:52

pawel

Koho zajímaj jen "senzace" a nic jiného než tuhle diskuzi nečte, doporučuju přesto otočil list - k Wijku jsem hodil také jednu. Událost roku, možná desetiletí.

+0 /-0 | 29.01.2019 14:50

igors
Ak David Navara nemôže napísať to, čo tu napísal, bez toho, aby ho niekto (iný ako priamo Rausis) za to napadal, tak už nemusíme vôbec bojovať s cheatingom. Môžeme kľudne začať chápať praktický šach ako emailový, len s kratšou časovou kontrolou.
+0 /-0 | 29.01.2019 12:44

VDF
Vzpomínám, že v roce 2014 David podrobne komentoval vyhru s Rausisem, ale nenapsal nic jiného: http://www.nss.cz/partie-medailistu-z-ostravy
+0 /-0 | 29.01.2019 12:21

Druid.Panoramix

Davide Bražino - oficiálně nedošlo, ale co my dva víme, jaká byla po dobu těch 5 let šeptanda a kolik podobných případů bylo ( oficiálně pochopitelně žádný) v různých turnajích a zápasech a účastno bylo asi hodně hráčů.Ono to prostě láká. No, podle mě je to trošku jinak s tím panem NN, před 5-ti lety jste měl na stole odložený mobil a nápadně se kolem něho ochomýtal jistý pan NN, kterého zřejmě na popud rozhodčího vyvedl pořadatel.... a teď je otázka, když pana NN vyváděli, tak ležel ještě mobil na stole anebo ne?... to je to samé, jak kdyby Vás nějaká žena obvinila ze znásilnění jen proto, že máte pohlavní úd. :o) Tohle jsme asi vyřešili, nemyslíte? Platí presumpce neviny.... a já bych se jí držel

+0 /-0 | 29.01.2019 12:12

xdavx x
DP souhlasím s vámi. Ale, to co David zmiňoval se stalo před pěti lety. A během těch pěti let k žádnému problémů oficiálně nedošlo. Je to úplně to samé, kdybych zde prohlásil, že pan NN je asi zloděj, protože si myslím, že mi před pěti lety ukradl mobil. Sice jej s ním nechytli, ale podezreni tu je, protože i kamarádi říkali, že se pan NN o mobily zajímá.
+0 /-0 | 29.01.2019 11:57

Druid.Panoramix

Davide Bražino - jste aktivní hráč, představte si, že hrajete na turnaji, soupeř Vám začne často odcházet na záchod a bude se tam zdržovat cca 4-5 minut, jak se zachováte? Mě by to bylo hodně podezřelé a začal bych to řešit. No a ve stejné situaci je David Navara, soupeř je GM, to, že často odchází bych vzhledem k věku a možným komplikacím pochopil, ale ten mobil v kapse je i nad moje chápání. Takže asi po šesté návštěvě toalety byl Davidův soupeř vyzván ( asi rozhodčím), aby nechal mobil na stole ( na čí popud - Davidův či jiného účastníka MČR) a dál už to známe. Myslím, že v tom roce 2014 nepřestřelil, postupoval v souladu s Pravidly a i dál mlčel a vyjádřil se až teď a myslím, že bez nějakých emocí, popsal situaci, jak to tenkrát bylo - žádná osobní zášť či pomluva, čistý popis faktů..... co myslíte? Uvědomte si, kolik od toho roku 2014 sehrál GM Rausis partií a s jakými soupeři a pokud se podobná situace, nedejbože, opakovala......je to těžké já vím, ale jeden řekne druhému, druhý třetímu... a už je to tady. A pak to David Navara popíše tady a hned má být viník? Nemyslím si to, že by byl.

+0 /-0 | 29.01.2019 11:52

xdavx x
DP však právě proto. Navarkovi fandím, ale tady přestřelil. A úplně zbytecne.
+0 /-0 | 29.01.2019 11:13

Druid.Panoramix

paulz - pokud by neměl mobil v kapse..... a tady máme ten kořen problému. V roce 2014 nebylo zakázáno mít vypnutý mobil k kapse - teď nebudu specifikovat, zda je košér jít s ním na záchod, ale proti Pravidlům to nic nebylo. Nicméně, kdyby ho GM Rausis položil vypnutý na stůl, tak by bylo průkaznější a evidentní, že ho na toaletě nepoužívá. :o) To sice udělal, ale až ex post na něčí žádost.

David Bražina..... v případě Davida Navary to byl ale jediný případ podezření, nepletu se? Kdo ví, kolik hráčů mělo podobný problém do dnešních dnů, někdo se svěřil, jiný mlčel... fáma vzniká rychle a strašně těžce se vyvrací, žije svým životem a šíří se rychlostí světla.

Vojta Plát - taky se jednoho dne dočkáte a pak uvidíte sám, jestli Vám to bude při partiích pomáhat. :o))

+0 /-0 | 29.01.2019 11:04

xdavx x
Štohl I. Chápu že je pro Slováka obtížné porozumět ćeský psanému textu , tak si komentář Davida Návary nech přelozit. Třeba nějakým Maďarem.
+0 /-0 | 29.01.2019 10:55

igors
Poutník: kľudne odpoviem, veď sa ma nepýtate, či som normálny, ani neimplikujete, že som magor. Už som to písal v inom vlákne, že účelový zápas L-C (oveľa účelovejší, ako K-H, že zombík tomu rozdielu nerozumie, je nepodstatné) za zavretými dverami je blbosť, ktorá bude Viktora dlho mrzieť. Partie podľa mňa zohrali (Dc8? je slabý ťah, ale čierny už stojí zle aj bez toho - chyby sa stali skôr), ale riadny zápas to nebol - viz aj vyjadrenie klubu. Ratingovanie zápasu - ak mal splniť účel, musel byť nahlásený prakticky okamžite, aby bol započítaný ešte na decembrovú listinu. Neskôr sa však Viktor ceny vzdal, navyše si tento rok nezahrá Corridu. Tých 5 bodov ratingu ostáva jeho jediným ziskom. FIDE zaujíma len to, či bol zaplatený poplatok za ratingovanie, započítal aj výsledky Strumice 1995 (čo bolo nie 3, ale 36 partii a veľký škandál, lebo turnaj sa vraj vôbec nehral). Aj preto treba L-C riešiť na domácej pôde a aj sa to riešilo. Viktora sa v tomto nezastávam, ale považujem vec za uzavretú. Preto sa staviam proti tým, čo chcú doňho (alebo do Navaru, M. Petra a iných) silou mocou ďalej kopať. D. Bražina - znovu Vás slušne požiadam, aby ste sa omluvili Navarovi, prípadne aj mne. Na to si stále nemusíte brať dovolenku (Vás poznám len z nss, ale pushtaqa osobne a celkom dobre).
+0 /-0 | 29.01.2019 10:44

paulz

To DB: pokud by neměl mobil v kapse tak na častém chození na záchod není nic divného. Od nachlazení po nervozitu atd.

Jinak po tohle případě z roku 2012 snad každý chápal jaký může mobil v kapse přivodit problém.

https://en.chessbase.com/post/cheating-scandal-player-disqualified-for-cell-phone-use

+0 /-1 | 29.01.2019 10:27

Vojta Plát

A to si predstavte, ze se mi jeden nejmenovaný slovenský velmistr chlubil, ze si chodí počasí partie honit cicinu a naozaj mu to potom pomáhá v partii. Zlata prostata laugh

+0 /-0 | 29.01.2019 10:26

xdavx x
Nebo taky mohl mít problém s prostatou a ten den se mu udělalo špatně...
+0 /-0 | 29.01.2019 09:54

paulz

To DP: hodně zvláštní. Hrál jsem spoustu partií turnaje, včetně naší extraligy a s něčím podobným jsem se nesetkal...

Jinak Rausis hrál s Navarou s kterým za normální situace prakticky neměl šanci. Věděl že sám často chodí na záchod a nechá si mobil v kapsi. Nic ve zlém, ale kromě že o tom mobilu v kase nevěděl jsou všechny ostatní varianty hodně divné. A začínají provokací ......

+0 /-1 | 29.01.2019 09:54

xdavx x
DP: Ja naopak nesnasim pomluvy. Pokud se tak delo od 2014 tak je divne, ze za pet let se nic nestalo... A David neni blbej, takze si mohl domyslet, ze nekoho osocit je strasne jednoduche. Az Rausis prijede na nejaky turnaj, jak mu bude? Jak bude tem co s nim budou hrat? Proste se takove veci nedelaji.
+0 /-0 | 29.01.2019 09:31

Druid.Panoramix

paulz - tak je to nestandartní. Člověk by pochopil, že GM Rausis je starší člověk a může mít různé potíže (raději nebudu specifikovat)..... 6 minut je docela dlouhá doba a opakovaně už by určité podezření mohlo signalizovat. Na něčí pokyn GM Rausis položil mobil na stůj ( asi jediný oprávněný k takovému kroku je rozhodčí a ten možná jednal na popud někoho dalšího) a dál to už známe.

+0 /-0 | 29.01.2019 09:29

xdavx x

Ale o to neslo ne? Stohl a ten druhy magor se tady do me obouvali, ze nic takoveho nerekl. Jestli bych mel podezreni nebo ne, je uplne jedno. A pokud jsi alespon trochu uznaly, tak si precti Stohlovi a magorovi komentare. Jedna vec je podezreni, a druhe je jej verejne prezentovat. Taky si muzu myslet, ze pan ten a ten je debil, ale v okamziku kdy to o nem nekde napisu, riskuju zalobu. Tak nevim co zkousis

+0 /-0 | 29.01.2019 09:29

paulz

To DB:Takže ještě jednou, Ty by jsi na místě Davida neměl vůbec žádné podezření?

+0 /-0 | 29.01.2019 09:24

Druid.Panoramix

Tak zrovna Davida Navaru bychom tu bahnem vláčet nemuseli. Popsal jen to, co zažil na vlastní kůži při partii s GM Rausisem, možná shoda okolností, částečně způsobená dobou, kdy hráč mohl mít vypnutý mobil u sebe, bylo v roce 2014 - tehdy nic nenormálního. Vyřešilo se to tím, že GM Rausis položil vypnutý mobil na stůl a bylo. Doopravdy ctěme presumpci neviny. A že Davida Navara nemá potřebu se vyjadřovat k situaci Láznička - Cífka, no nemá, prostě nemá a taky nechápu, proč by měl mít. Žije ve svém světě, připravuje se na své turnaje a partie a pracuje na sobě, proč by měl řešit nějaké problémy, které si způsobil Láznička tím, že se snažil získat motivačni cenu ne zrovna standartním způsobem. Je vidět, že drby a pomluvami nežije a když chce něco napsat, tak se ozve. Jako vždycky přiměřeně a korektně. Trošku mě mrzí málo informací z turnaje v Gibraltaru, kde je momentálně na 2.místě.

Zdeněk Janda - koukám, že hezky "nálepkujete"- nounejmák, ale na to jsem si v dnešní době zvyknul. Napsal bych spíše člověk používající nick, nikoliv "bezejmenný", ale proti gustu žádný dišputát. Mám na Vás dotaz - Vy postup Lázničky v případě zápasů s Cífkou schvalujete a připadá Vám to naprosto normální a správné? A to, co svaz zveřejnil v komuniké ze 131. zasedání VVŠS ČR, považujete za dostatečné? Šmahem tu odsuzujete lidi a nic o nich nevíte, ale na to už jsem si v dnešní době taky zvykl. Prostě jsem tu pod nickem, ale nezneužívám anonymitu netu k nějakým vulgaritám či sprostotám či napadání lidí, majících jiný názor. Jen se ptám a na své otázky chci odpovědi, co je na tom špatného?

+0 /-0 | 29.01.2019 09:23

xdavx x
Paulz, takže už nejde o to že Štohl a Morphynista nevěděli o čem mluví? Čekám reakcí Štohla. Včera se tady rozepsal...
+0 /-0 | 29.01.2019 09:21

paulz

To Brazina: a takové chování Rausise dle Tebe nedalo žádný důvod k podezření Davida? Pokud by se neukázalo, že Rausis měl navíc u sebe mobil, nevěřím že by David někdy něco říkal. Prostě kombinace časté odcházení+mobil vzbudí podezření, jestli je oprávněné nebo ne je další věc. A pokud vždy po příchodu navíc zahrál nejsilnější tah..což hráč kvalit Davida pozná....Samozřejmě může to být náhoda, důkaz to v žádném případě není.

Jinak pokud budeš v noci chodit parkem v kapuci a černých brýlích /což samozřejmě není nikde taky zakázané/ taky budeš se divit reakci lidí?

+0 /-1 | 29.01.2019 09:12

pawel

Posílám všem diskutérům písničku o náswink (komentář včera 21:54) Novoborský marš (parodie Richard Muller, orig). Jo a do československé diskuse československy

Páni vo fraku aj páni v montérkách

bez vyznaní aj ti v modlitbách,

páni vážení i voražení,

páni vyšší, nižší, od Aše, zo Tatier sem prisli.

Páni s fakultou aj ti bez strední,

páni s tituly aj ti čo neví,

páni se jménem, aj ti ukrytí,

tajac zmysel svojho bytí.

Páni dokroři aj ti magoři

lebo magori čo sú dokrori,

na svazu závislí, aj ti závislí, 

nechýbajú v diskusi dnes.

 

Dnes je dnes a na eneses

len nám diskúsie znie

a čo zajtra napíšeš,

to sa eště ukážeš.

Za svoj názor hlavu špalku dáš,

ukážeš svetu, že na risk máš,

že na to máš, že ty pravdu máš,

že jí máš a máš, že pravdu máš!

+0 /-0 | 29.01.2019 06:56

Poutnik

Igors: nemusíš odpovídat, ale rád bych znal tvůj názor. Jak se díváš na nahlášení a započítání partií Lázničky (vzhledem k popsaným nedostatkům) na FIDE. Ohledně nevyjádření se Davida Navary k případu Lázničky lze vlastně i mlčení uvažovat jako vyjádření názoru. Kdyby si myslel, že Láznička je čistý jako lilie, jistě by na obranu svého kamaráda a kolegy vystoupil.

+0 /-0 | 29.01.2019 06:49

xdavx x
16.01.2019 16:06 | David Navara Re P.Z. 16. ledna 8.18: Nechci se zaplétat do této diskuse, ale tady musím protestovat. Jsou tu nějaká podezření a také já jsem je slyšel od mnoha silných velmistrů, ale na druhé straně chybějí důkazy. Na druhé straně nepopírám, že jedním z lidí, kteří rozvířili toto téma, jsem byl já. Nemusím se bát, že bych kvůli se panu Rausisovi nevešel do reprezentace. Když velmistr Rausis v roce 2014 na MČR v Ostravě během naší partie asi šestkrát opustil hrací sál nejméně na pět minut (nebo pětkrát nejméně na šest minut), po návratu hrál silné tahy a pak zhruba 10 tahů před koncem partie (snad na čísi vyzvání?) položil vedle šachovnice vypnutý mobilní telefon, brzy poté nabídl remízu, po jejím odmítnutí se spletl a prohrál, je naprosto normální, že mi to připadá divné. Říkal jsem to tehdy dvěma nebo třem lidem a nepřipadalo jim to podezřelé, tak jsem pár let jsem mlčel. Ale když jsem později slyšel podobná podezření od jiných, podělil jsem se s přáteli o svůj názor. Vím, že v době našich partií ještě bylo povoleno nosit mobil do sálu a že toto není žádný důkaz. (Jinak časté odchody GM Rausise potvrzuji, ale ani to by soudy neuznaly.) Můžete si o tom myslet, co chcete, ale když pan Rausis přišel do Čech, byli jsme spolu s Michalem Konopkou rádi a myslím, že Igor Štohl se s ním tehdy také přátelil. Takže se něco změnilo a buďto panu Rausisovi křivdíme, nebo ne. Za sebe mohu říci, že nejsem předpojatý proti cizincům a o místo v reprezentaci se bát nemusím. Na rozdíl od Vojty ctím presumpci neviny a na základě útržkovitých informací nemohu udělat jednoznačný závěr, ale myslím si, že by ostatní diskutující alespoň o tomto útržku měli vědět.
+0 /-1 | 29.01.2019 03:56

Morphynista

Opravdu to nenapsal, poněvadž je zvyklý se vyjadřovat slušně a korektně , na rozdíl od arogantních sprosťáků, které bych mohl jmenovat... 

+0 /-0 | 29.01.2019 03:12

xdavx x
Takže Navara nenapsal že Rausise podezřívá z toho, že podvádí? Kde je prosím ten omyl? Doufám , že reakce svazu a jeho patolizalu, na podvod, který svaz ještě podporil, když už nic, donutí ostatní se alespoň zamyslet, komu a na co platí příspěvky a jestli nechají sebou dál vyjebavat.
+0 /-0 | 29.01.2019 02:52

pawel

Ad 21:54 Parodie - píseň pro vás o diskutérech, o nás. Hotovo,  ráno k Vaší kávě hodím, nebo k vaší rozcvičce - pohyboválaugh

+0 /-0 | 28.01.2019 23:41

igors
"Obdivujem Tvoj optimizmus presvedčiť tu niekoho, že sa mýli". Vlado, viem, že to je nemožné, na úrovni boja s veternými mlynmi. Ale možno bude so mnou súhlasiť niekto rozumnejší, kto diskusiu sleduje takpovediac zboku. Napr. som asi presvedčil pushtaqa, či nie? :)))
+0 /-0 | 28.01.2019 21:55

pawel

Mám odměnu za nezvratnou píli a vytrvalost všem přispěvovatelům.

Zítra uveřejním písničku, text parodie známé písničky. I když tam nebude žádné jméno ani nick, každý diškutér se asi v některém verši pozná. Kdo se nepozná, předem se hluboce omlouvám.

Nikdo, ať se neurazí, prosím. Kdo se ve verši nepozná, není to on. Píšu o těch, kteří se ve verši písničky poznají a ne nepoznají. Rozumíme si?sad

Ještě to trochu bude na přemýšlení, ale diskutéři s tím nemají problém, jsou to šachisti.

Tak třeba, aby byl pochopen rozdíl "na svazu závislý" a "závislý".

No a Ty jak to čteš teď, Ty, no Ty jak se teď právě čertíš, že nejsi ani jedno. A ještě aby si někdo myslel snad, že jsi obojí. Tak to nejsi, nepíšu o Tobě, píši tohle o jiném. Rozumíme si?

"Kdyby v tom diváci hledali něco jiného, než my autoři chceme, nějaký dvojsmysl, to by to bylo špatně, to bychom si s posluchači přeci nerozuměli" (S+S z divadla Járy C., u komise, Nejistá sezóna)

 A ještě omluvu přidávám dámám, dámy tentokrát vynechám, snad z toho nebude mít Bolek problém pro genderovou nevyváženost. Ony i ty šachy nejsou genderově vyvážené, nemyslím tím jen figurky.

+0 /-0 | 28.01.2019 21:54

pushtaq
Davide Bražino, jsouce vrstevníky tě trošku znám a uděluji ti generální pardon, protože kdyby ses měl omlouvat všem, cos urazil, musel by sis vzít dloooouhou dovolenou. A teď, když jsi byl zproštěn, zkus to s Davidem! Napoprvé ti taková omluva může připadat jako ponižující trapnost, ale za ten dosud nezažitý pocit odpuštění (v případě svatého Davida zaručeno) to jistě stojí.
+0 /-0 | 28.01.2019 21:39

2sks
to igors: Igor, no a máš čo si chcel :) Obdivujem Tvoj optimizmus presvedčiť tu niekoho, že sa mýli. vlado h.
+0 /-0 | 28.01.2019 21:10

xdavx x
Kyanid, jistě hrdino. Škoda že tu jsi poprvé. By mě zajímalo co za tragedy ma potřebu vytvářet nové a nové nicky aby se při své připosranosti odvážili někoho urazit. Pro mě jste banda sračú. Koneckonců stejně jako svaz. Je mi z vás na blití.
+0 /-1 | 28.01.2019 20:31

xdavx x
Igors a ty me snad znáš že tu píšeš něco o mém poprvé v životě? Tohle je přesně o čem mluvím. Ty a tobě podobní máte pocit že jste oprávnění někoho napomínat, ale vůbec nechápu proč. A tvoje výzva, za co bych se já Navarovi měl omluvit? Za to že tu veřejné psal, že podezírá Rausise z podvodu? Jsi ty vůbec normální?
+0 /-1 | 28.01.2019 20:26

igors
Milý Vojto, tak ja sa teda zastanem Zväzu neanonymne. Predviedol si nám tu peknú piruetu, najprv píšeš o Rausisovi ako o cheaterovi a o pár dní na to ste na jednej lodi, lebo ste obaja strašne poškodzovaní Zväzom. Mimochodom podobne to urobil aj zombík, ktorý z pôvodného výsmechu (perly ako sa Rausis jedením rýb dostane na 2700) prehodil výhybku na jeho plamennú obhajobu, keďže ho údajne diskriminoval ten hrozný nenávidený Zväz. Inak dosť sa divím Viktorovi aj Martinovi, že sa tu snažia diskutovať. Divím sa aj sebe, ale mám ešte jeden dôvod. Úplne najviac ma vytáča, že sa tu niektorí obúvajú do Davida Navaru. Prečo by sa vyjadroval k Lázničkovi? Veď to už urobil aj Zväz, aj Nový Bor, to si fakt musí kopnúť každý? A skúste si znovu pozorne prečítať, čo napísal ešte 16.1 - reagoval na to, že celá repre sa bojí Rausisa (čo je blbosť). Opísal svoju vlastnú skúsenosť, ako aj to, že o Rausisovi kolujú chýry bez dôkazov (čo je naopak fakt, pričom napr. ja ich nemám od neho). Pane Bražina, čo keby ste zvážili Vašu vlastnú omluvu Navarovi? Chápem, že pre Vás by to bolo prvý raz v živote, ale nikdy nie je neskoro aspoň skúsiť nebyť hulvátom...
+0 /-0 | 28.01.2019 20:11

KyaNiD

Ach, to je žumpa. Nejdychtivější diskutující se tu v ní hrdě čachtaj a cákaj ji po ostatních, aby na sebe upozornili a donutili komentovat ty, kterým by to za to jinak nestálo. Tleskám všem, kteří tu byli zmíněni a nevyjadřují se k tomu. Od žumpy sice ušpinění jsou, ale aspoň mají tolik sebeúcty, že do ní taky neskočili. A když dojde téma? Stačí vyblít náhodné téma a čekat. Však on se někdo chytí...

+0 /-0 | 28.01.2019 20:06

Vojta Plát
Malá hrudka hnusu, to mi ještě nikdo neřekl, moc hezký :-D A se mi líbí, jak to napíše někdo, kdo mě zná a bojí se pod ten komentář podepsat. Tenhle server je ostatně plný hrdinů. Nejlepší ale je, že nejlepší komentáře zde píší jen lidi, co se pod příspěvek dokáží podepsat. David Bražina je trošku ostřejší, ale skoro ve všem s ním souhlasím, navíc to navážení do něj je ještě víc komické. Navíc se tu objevuje spousta nových anonymů a všichni obhajují svaz...Náhoda? Nemyslím si...
+0 /-0 | 28.01.2019 18:46

Zmestabileho

Do českých kin právě míří velice zajímavý snímek "Prohnilí". Docela drsná tragikomedie, ukazující, jak v systému kde se nedodržují ani ta základní pravidla, dochází k postupnému rozkladu charakteru lidí i systému samotného. V hlavní roli exceluje herec novoborského divadla Viktor Unfér, výborně mu sekunduje talentovaný Stanislav Švindlíř. Film režírovala zkušená dvojice Viktor Lopotný a Martin Arogant, kteří v něm také hrají významné role. A zajímavost - v jedné z vedlejších rolí zaujal svou kreací lékaře nestárnoucí Zdeněk Plomba.

 

Film ale rozhodně není vhodný pro mládež do 15 let, ostatně i řada dospělých byla po shlédnutí premíery docela otřesena (film má být totiž natočen podle skutečných událostí).

+0 /-0 | 28.01.2019 17:53

Schopenhauer_was_right

Samí krásní lidé tady, paráda heart

Jinak mně by jako adekvátní řešení přišlo vynechání Viktora z příští reprezentační týmové akce. Do rušení zápočtu se nepouštím, neznám legislativu podrobně. Ale hlavní trest si ušil na sebe sám, vůbec mu nastálou situaci nezávidím.

+0 /-0 | 28.01.2019 17:40

SchwartzBlack

@ giocozo - Je-li Zdeněk Janda totožný s tím neskutečným hulvátem, který pod tímto jménem (s tvrzením, že je lékař) občas "diskutoval" na blogu aktuálně, tak se ho jako zubaře opravdu bojte. wink

+0 /-0 | 28.01.2019 17:35

xdavx x
Na druhou stranu Honzo, furt lepší než si nechat srat na hlavu. On totiž někdo musel s tím nápadem přijít, a ten někdo měl ostatní za pitomce.
+0 /-0 | 28.01.2019 16:17

Krvlad
Tedy když si to shrneme, celý svaz a naši přední hráči jsou jen samí neschopní, podvodníci a žumpa, všichni ostatní chytří kritici zas akorát umí radit, nadávat a urážet, ale vedle toho už jsou hovno ochotní přiložit ruku k dílu. Dokonce i zombík už to s žalobami vzdal. Jsme v řiti, situace v našem šachu je zjevně tak nesnesitelná, že můžeme naše šachové hnutí rovnou rozpustit a věnovat se třeba piškvorkám. Nebo chlastací lize, v té budou šachisti jistě přeborníci, hlavně ti nejukecanější.
+0 /-0 | 28.01.2019 15:26

giocozo
Ten dělá to a ten zas tohle. MUDr. Janda je zas třeba dobrý zubař. I když po jeho výlevech zde...bál bych se. Po těchto kauzách je jasné jedno. Je zde něco shnilého.
+0 /-0 | 28.01.2019 13:09

naska

Vážený pane MuDR. Z. Jando.....píšete ...já na rozdíl od tebe,či Zombíka pro šachisty něco dělám....a dále Ti psi ,co štěkají na karavanu,jsou pro mě lidí co dělají pro šachy naprosto kulový a jen od stolu ,s PC ,kritizuji....jste ze Zombíkem a Naskou směsice podivných lidí.ALE,ale pane MuDR. Jando....pro šachy jsem toho udělal až moc. Spoustý překladu z Němčiny pro korespondenční šach...Koršach.....spousty literatury a šachových publikaci jsem přivezl do Česka z Německa,pro Ing. J. Němce....spoluzakladatel časopisu Koršach.....hodně článku do časopisu Ing. J. Binase ...Šach na dálku.....MNOHO desítek tisíc Kč  jsem věnoval ŠK Slávia Havířov.....nakonec jsme byli na 4 místě v extralize....tam byl fantastický trenér a činovník Bedra Machálek...po jeho odchodu do Ústí Slávia časem zanikla.Sponzorský jsem podporoval Martina Václavíka a tak bych mohl vážený pane MuDR. Jando pokračovat ještě dlouho!!Je vidět,že mě neznáte,jinak by jste se vyjadřil mnohem mírněji. O tom,že fandím GM V. Plátovi se ví....na rozdíl od Vás ma na šachy TALENT!!Pěkný den:-)

+0 /-0 | 28.01.2019 12:36

xdavx x
Jando, psals že ať se štěká, že karavana jede dál. Obávám se že tohle je přesně důvod, proč se dostala tahle diskuze tam kde je. Arogance, neschopnost uznání chyby, nulová sebereflexe, obhajoba kamarádíčku... Jen pro obzvlášť retardované znovu píšu, že se už nejedná o Lazníčku , ale o selhání svazu, který v tomto případě nebyl schopen uznat, že to co se stalo, nebylo organizační selhání , ale pokus dostat se k finančním odměně způsobem,který měl svaz ZARAZIT v samem počátku a ne to teď trapné obhajovat. A co se týče Rausise, padla zde závažná obvinění, a v podstatě se ukázalo, ze svaz stojí zejména na znamostech. Což o to, to asi nejde úplně obejít, ale tak průhledný dvojí metr je vizitkou vás bafuñařú a ne těch, kterým se tohle přestalo konečně líbit
+0 /-1 | 28.01.2019 12:10

paulz

Ono ZMB je pro jistotu neaktivní člen. Tak by na konferenci stejně nemohl...Ale člověk to chápe, náročná práce ve státní správě a psaní příspěvků mu už nedovolují ani hraní šachů...

+0 /-0 | 28.01.2019 11:59

Zdeněk Janda

~~Ad 27.01.2019 21:32 | david brazina Bražino ,když se o tebe někdo otře, vzkazuješ mu , že je ti ukradený , viz reakce na …Já ti tohle vzkazovat nebudu. Já něco řešit? Ti děláš srandu? Já pro šachisty , na rozdíl od tebe či zombíka, něco dělám. Tuším od roku 1994. Stále čekám , jestli někdo z mladých projeví ochotu mě vystřídat. Zatím to dělám , a rád, baví mě to. Čím jste užiteční vy dva? Ten citát , jsi bražino pochopil správně. Ti psi , co štěkají na karavanu , jsou pro mě lidi,co dělají pro šachy naprosto kulový a jen od stolu , s PC, kritizují. Ten názor od paulze : 26.01.2019 10:38 | paulz No jo sedět na pr.... u PC a všechno kritizovat je oblíbená kratochvíle. Nedá to moc práce a někteří si připadají jako hrdinové. Ale je zase fakt, kdo nic nedělá nic nezkazí....A když nic nezkazí může samozřejmě po právu všechno kritizovat....Navíc důležité je kritizovat bez vlastního řešení, pak může kritika trvat vlastně neomezeně dlouho. Jen ji stačí upravit na řešení jiných. si se zombíkem vytiskněte , zarámujte a pověste nad postel. Jste se zombíkem a naskou směsice podivných lidí , gratuluji . Ale klidně si v mlácení slámy pokračujte až do léta. Bolek je rád, negativní reklama je výborná reklama. Zombíku – samozřejmě, že tě na Konferenci nikdo nečeká , oč jednoduší je exhibovat zde. Tomu se říká zbabělost. Já byl Konferenci 5x , a to mi  , vzhledem k mému věku , docela stačí. A že delegáti mají informace ? Tak v našem oddíle tuto diskuzi sledují 3 lidé , jinde to nebude jiné. Mají důležitější problémy , než to vaše věčné hašteření . I kdyby Viktor napsal cokoliv , tak se těšíte, jak ho strháte. Některé příspěvky horlivých písálků mi připadají paranoiní. Dost se divím, že 1.NB šel s kůží na trh , reakce nounejmáků se dala čekat.

+0 /-0 | 28.01.2019 11:42

xdavx x
Takže zde máme tábor lidí, kteří tvrdí, že zápasy bez rozhodčích a mimo nahlášené prostory jsou v pořádku. Vyzývám proto svaz aby přestal marnotratně rozhazovat peníze na zbytečně rozhodci napříč všemi soutěžemu, a ušetřené peníze dál do něčeho smysluplnějšího
+0 /-1 | 28.01.2019 11:22

Horník z hnědouhelný pánve

Pane Aichmaiere, pokud si myslíte, že se stal trestný čin, tak jste povinnen to nahlásit na policii, jinak se sám dopuštíte protiprávního jednání. Takže co, stal se trestný čin nebo ne? A půjdete tedy na policii? Asi ne, co?

+0 /-0 | 28.01.2019 10:55

naska

pan Schopenhauer.....já si dovolím obhajovat názory pana Ing. Bražiny PhD a taky Mgr. D. Aichmaiera i když oni třeba s mými názory nesouhlasí. A skláním se před talentem GM Vojty Pláta,který kde se objeví na turnaji,tam boduje!!!KLobouk dolu!! Že je neobliben u činovníku     mi opravdu nevadí.Poseděli jsme nedávno s jedním GM ....nebudu jmenovat....a probrali situaci v šachovém svazu ČR. Přítel se vyjadřil poměrně lakonicky. Řekl ,že v kanálech pod Prahou žije neuvěřitelných 6 milionů potkanů,které vylézají do popelnic za potravou a noví se neuvěřitelným tempem množí.Jsou prostě nevyhubitelní. A naši činovníci šachovi jsou si jistí svým postavením a už předem se pasuji do role předsedy. A ti novi,ti jsou pěkně poslušní,nic nevyřeší,jenom devotně přihlížejí a snaží se dostat taky k nějakému korýtku,aby mohli rozhodovat!Přitrouble se usmívají a pochlebují současnému vedení,od nich,pokud nějaká malá funkce zůstane,neočekavejme nic převratného.Prostě jsou vedení a tlačení proudem,davem a opravdu nic se v šachovém svazu ČR nevyřeší k lepšímu. Tak,jako potkaní pod Prahou bojují o kus žvance.A proto fandím GM V. Plátovi,že ač mlád,dovede pojmenovat věci pravým jménem!! Prof. Mgr. Naska DiS(držitel bezcenného šachového titulu IM ICCF....ELO 2514 a Českého titulu Mistr šachu ...MŠ,který mi udělili Čeští činovníci......prý patřím do skupiny vynikajících Českých,korespondenčních šachistů,jak mi oznámili......se smějí!!!:-)

+0 /-0 | 28.01.2019 10:47

Schopenhauer_was_right

Pěkný den,

to nebyla urážka, nýbrž popis reality. Jestli vás to uráží, pokuste se to změnit.

Děkuji.

+0 /-0 | 28.01.2019 10:24

xdavx x
Těší mě, že mezi šachisty se najdou hrdinové, kteří si vytvoří nový anonymní nick, se kterým se nebojí někoho zkusit urazit :)
+0 /-0 | 28.01.2019 09:48

Schopenhauer_was_right

Doufám jen, že tahle diskuze přispěje ke konci obhajování Pláta českými šachisty. Brrr, to je šílený, že takováto malá hrudka hnusu vůbec může existovat a neimploduje sama od sebe. O Bražinovi je už úplná škoda mluvit, ale toho naštěstí ani nikdo neobhajoval.

+0 /-0 | 28.01.2019 09:32

Zmestabileho

Změnit poměry v  šachu u nás - do alespoň normálu - mohou zrovna teď jedině delegáti konference, a případně tedy i ti, kdo ty delegáty nominují. 

 

Jinak už tady máme samozřejmě jen soudy, na které je možné se obrátit. Za to, jak členové VV "pracují" s motivačními prémiemi, by dostali v pozici zaměstnanců ve standardně fungující organizaci okamžité zrušení pracovního poměru, a částka 90 000 Kč vyplacená Krejčímu by po nich byla vymáhána jako škoda způsobená zaměstnancem zaměstnavateli. 

 

Samozřejmě je možné na ty lumpárny taky podat trestní oznámení - to můžu udělat i já, a před týdnem mi to "radilo" snad deset lidí. Je tady podvod a pokus o podvod - a možná by se těm pánům konečně rozsvítilo, kdyby to měli vysvětlovat před policejním vyšetřovatelem a potom třeba i před soudcem. Tohle je ale jasně neúčelná cesta. A ať orgány činné v trestním řízení řeší společensky důležitější věci, než  los bordelos v našem šachu.  

 

Takže se vracím zpět k delegátům konference. Jsou jediní, kdo s tím mohou něco reálně dělat. Oni rozhodují. 

 

+0 /-0 | 27.01.2019 23:35

xdavx x
Dle vyjadreni pani Venuse Souralove, je tvrzeni ze zapas Laznicka vs Cifka byl sehran podvodne, jen pomluvou :D proto si myslím, že by svaz ušetřil nemalé prostředky na výplatu rozhodčích v zápasech družstev, a organizátoři turnajů za jejich rozhodci. Taktéž se dá ušetřit za hracíi prostory, stačí to hrát u někoho doma.

David Navara by se omluvit mel. Minimalne proto, ze sve podezreni napsal zde verejne, zatimco svuj nazor na zapas Laznicky s Cifkou cudne taji... nebo spis, jak napsal driv, diskuzi ignoruje. ono mu totiz ani moc nezbyva.

Morphynisto,přečti si své příspěvky. Důkladně, pokud to zvládneš. Pak se poraď se svým lékárníkem.

+0 /-1 | 27.01.2019 23:10

Morphynista

Nevím. za co by se měl David Navara omlouvat. Popsal jen své dojmy a zážitky ze vzájemných partií a nechal na čtenářích, ať si sami utvoří názor.  Ale jako absurdní mi připadá, že omluvu  požaduje ten, kdo tu neustále uráží lidi s jiným názorem a sám jí není schopen. Existuje takové hezké lidové rčení : " Prázdný sud nejvíce duní " a ( nejen ) u tohoto diskutéra mi případá mimořádně trefné...

+0 /-0 | 27.01.2019 22:10

xdavx x
Ochota něco řešit je z příspěvků Jandy, paulze, Morphynisty MMM ... a podobných dost pochybná. Členové oddílu si musí dupnout a přestat delegovat ty, kteří to v tech oddílech mají snad doživotně a přispěli k tomu bordelu co na svazu je. Protože to je evidentně stejný Xindl. Viz jejich prispevky tady. Mam taky dotaz, David Navara se už někde omluvil za ty řeči o Rausisovi? Nějak to nemůžu nikde najít a doopravdy by mě zajímalo, jak moc si někdo může tady dovolit někoho nařknout z podvodu, bez jakychkoliv následků, a evidentni podvodne jednani na druhe strane je obhajovano jako organizacni selhani?
+0 /-1 | 27.01.2019 21:32

rezavá kolobrnda
S Vojtou Plátem se nedá jinak než nesouhlasit. Ty zprávy o polofinále juniorů mě ale nepříjemně překvapují, pak se nemají rodiče bát tam posílat svoje děti, když tam jsou takoví hráči, a o pořadatelích ani nemluvě..měli by se nad sebou všichni zamyslet.
+0 /-0 | 27.01.2019 18:14

Zmestabileho

Vojta Plát - sákryš bákryš, jak to, že nikdo neudělá nic? Ti delegáti mají spoustu informací už, nemůžou se tvářit, že nic nevidí a nic neslyší. Když budou hrát slepé a hluché, jedou v tom taky. Nechce se mi věřit tomu, že by většina lidí kolem šachu byla takových.

+0 /-0 | 27.01.2019 17:39

naska

Především chci pogratulovat GM V. Plátovi za pěkné 2. místo na posledním turnaji!V B turnaji si Ing. Chemie GM Marek Vokáč uhrál předposlední místo,stejně 2.5 bodů,jako poslední. Pěkná byla bojovná 8 tahová remíza v posledním kole.Vokáči ,místo posílání konopných provazu by bylo dobré,aby jste raděj potrenoval.Poráží Vás už ženske a talenti,je to ostuda!GM Vojta Plát je šachista,kterému moc fandím,ovšem při současném složení činovníku je jeho působení v repre velmi komplikované!

+0 /-0 | 27.01.2019 17:36

Vojta Plát
ZMB...nikdo neudělá nic, neblázni. Jo a až někdo bude dělat kalendář soutěží, tak extraligu opět na Velikonoce( a ještě trojkolo ve F-M, kde bude velký turnaj dětí). To jsem zvědavý, kde budou všichni bydlet. MČR v termínu Bundesligy, však nás nezajímá, kdy nějaké MČR je, hlavně ať vůbec je, on se totiž nikdo jiný kromě Jelínka do konkurzu nepřihlásil a nepřihlásí(ani se nedivím). Jako se nedivím, že Petr Záruba již není členem STK, já když jsem ty ksichty viděl v květnu a ještě je slyšel mluvit, tak bych to nevydržel ani týden.
+0 /-0 | 27.01.2019 17:07

Vojta.T

Twl Vojto :D ... ses tu nějak rozjel :DD

+0 /-0 | 27.01.2019 16:26

Zmestabileho

Nejvyšším orgánem ŠSČR je konference, tvořená delegáty z krajů... - a tak s tímto "marasmem" českého šachu můžou udělat pořádek jedině oni. 

 

Takže, vážené delegátky a vážení delegáti konference ŠSČR, všimnete si prosím konečně, že náš top reprezentant si upravuje ELO rating dle svých potřeb a VV to toleruje, že naši reprezentanti zneužívají s podporou VV systém motivačních cen určený ke zcela jinému účelu, že v naší repre nemůže hrát velmistr o level silnější než většina ostatních, protože nezapadl do té "správné party a nemá podporu kamarádů na důležitých místech"...?

 

A bylo by krásné, vážené delegátky a vážení delegáti, abyste si těchto věcí nejenom všimli, ale něco s nimi také dělali. Samozřejmě podle "svého nejlepšího vědomí a svědomí", jak Vám to ukládají stanovy ŠSČR.

+0 /-0 | 27.01.2019 16:23

Vojta Plát
Udělil mi ho pan Jansa, na základě toho, že si to přáli lidé ze svazu. Tak aby byl klid, tak se to udělalo takto. Asi vím lépe, jak to bylo...
+0 /-0 | 27.01.2019 16:01

Vojta Plát
Ještě by se tu mohli ze svazu vyjádřit ke kauze Simet/Eret z polofinále juniorů...kde pořadatel naléval alkohol nezletilým, ale potrestán nebyl a ani nebude, ale tito dva účastníci nejspíše ano a je to také díky tomu, že se s nimi kamarádí Plát a další podobná verbež, kdyby to byl někdo spřízněný se svazem, tak se vše zamete pod koberec. Co Vokáč a jeho škoda přes 100000? Bez napomenutí? Vedení by mělo být neutrální a zaujmout ke všem stejný postoj, žádná náklonost a k druhému jen zášť. Pro všechny stejné měřítko. Bohužel si na svazu lidi drží svá korýtka, jakmile se jim někdo nelíbí, nebo jde proti nim, tak se ho snaží nemilosrdně zlikvidovat. Si pamatuju, jak mi Pisk psal, že jestli nezaplatím ten pas, tak budu vyloučen ze svazu, komediant plešatej ty vole.
+0 /-0 | 27.01.2019 15:59

Morphynista

Ovšem to napomenutí neudělil pan Jansa, ale výkonný výbor. A pokud mi paměť slouží, tak v těch diskusích nešlo o to, kdo má pravdu, ale o urážky a nadávky ... 

+0 /-0 | 27.01.2019 15:56

Vojta Plát
No a to je právě to...Jansa mi to napomenutí dal jen na oko, aby z toho měl svaz radost a všichni tady na nss taky. Je smutné, když člověk napíše upřímnou pravdu( možná trochu jadrně) a ještě je za to napomenut. Toho si všímají hned a ještě to řeší takto. Mnohem závažnější prohřešky svaz netrestá, ještě je snad schvaluje...Ty vole, kde to jako do p*dele jsme?
+0 /-0 | 27.01.2019 15:51

Morphynista

Například zde ve zprávě o reprezentaci https://www.chess.cz/wp-content/uploads/2018/01/Zapis_VV121.pdf

+0 /-0 | 27.01.2019 15:46

Vojta Plát
Jaké výstřelky ty šašku? Co se týče svazu, tak jsem měl problém s pasem, škodu jsem zaplatil a uznávám, že jsem si to měl zkonrolovat. Ale jinak o ničem nevím, tak mi tu napiš, co máš na mysli, protože jinak lžeš a pomlouváš a to si od tebe Morphynisto líbit nenechám.
+0 /-0 | 27.01.2019 15:31

SchwartzBlack

Nepatřím k těm, co tady ZMB přizvukují v nekonečné kritice našich reprezentantů. Nicméně veřit, že onen diskutovaný zápas byl, někde v úkrytu a v počtu 3 partií za jediný den, skutečně odehrán, může asi jedině blázen.  

+0 /-0 | 27.01.2019 15:06

xdavx x
Protoze tady uz nejde o Laznicku, ale chovani svazu, ktery nepokryte dava najevo, ze nema problem obhajovat takove chovani. a ty se bez lecit Anonyme. Ty a tobě podobní jste to nejhorší co tahle společnost má. Ty tu celou dobu chování svazu obhajujes s teď jsi překvapen? Lidi jako ty jsou vřed, který může za to, že je ve světě takový bordel.
+0 /-0 | 27.01.2019 14:28

Morphynista

Viktor Láznička byl za své chování svazem po právu a přiměřeně potrestán. Ovšem žasnu, jak tu pár lidí zneužívá tuto věc k exhibícím a výlevům proti svazu a jeho funkcionářům. Možná mají pocit, že jim svaz ukřivdil, ale zrovna u Vojty Pláta bych řekl, že vzhledem k jeho výstřelkům k němu byli na svazu shovívaví a tresty, které dostal, mohly být klidně vyšší. Reprezentace se bez něj obejde. Jinak až fanatické výzvy k odstoupení svazového vedení, konspirační teorie, že jakýkoliv zápas mezi reprezentačními kolegy je podvod a výsledek předem domluvený, jsou spíše námětem pro psychologa či psychiatra. 

+0 /-0 | 27.01.2019 14:22

xdavx x
Dc8 je nadhera. Karhanek byl z konika vyloučen kvůli znevažování šachu Ladislavem Palovským. Tady je podvodník obhajován svazem. Neskutečná prasarna od svazu, který by měl okamžitě odstoupit. Litovat budou pouze podvodníci a pokrytci. Než hrát šachy pod hlavičkou této zkorumpované bafunarske organizace, to raději posílat partie přímo na FIDE, než být součástí téhle žumpy.
+0 /-1 | 27.01.2019 14:09

Vojta Plát
Na tah Dc8 mě upozornil Pavel Matocha, jakmile jsem to viděl, měl jsem hned jasno. Svaz udělil Lázničkovi pokutu, klub ho také potrestal, ale tím je vše vyřešeno, jinak se ho tu lidi ze svazu zastávaj, když to srovnám se mnou, nebo GM Rausisem, tak se cítím dost ukřivděně a nemám zájem reprezentovat ČR. Věřím, že svaz svévolně povolí některým velmistrům hrát za jinou zemi, než být součástí spiknutí.
+0 /-0 | 27.01.2019 13:03

xdavx x
Potenciální podvodník Láznička uspořádal zápas, šlo o 90.000 CZK 2. Udaná adresa byla jiná než reálna. 3. Potenciální podvodník Láznička tvrdí, že se vše sehrálo, ale svědky nemá a rozhodci u toho nebyl a hrálo se jinde, než bylo oznámeno 4. Svaz tvrdí, že se podvod nestal 5. Svaz trestá potenciálního podvodníka Lázničku odebráním 30t dotace. 6. Svaz tvrdí, že zapas byl odehrán dle reguli FIDE 7. Regule FIDE toto jednoznačné odmítají (zapas bez rozhodčího, jiná adresa sehráni, než bylo oznámeno). 8. Partie presto na FIDE byly okamžitě odeslaný (kdo je tam odeslal, ten rozhodně věděl, proč a co děla) 9. Svaz v podstatě tvrdí, ze vše je v pořádku a ze bylo chybou vůbec reagovat. Tak pak nechápu proč jste mu ty peníze odebrali, když se v podstatě jednalo dle vás o neúmyslnou chybu? Kdo odeslal ty partie na ELO Svaz je placen z jakých peněz, když tvrdi, že měli raději nic nevysvětloval? Potenciální podvodník Láznička, je soukromá osoba, ten ať si zbaběle drží hubu jak chce. Od svazu se ale očekává transparentní chování. Ale hlavně že jste si při MČR v blickach užili pohodovou atmosféru, jak jste nám nezapomněli sdělit. V normální firme by vedení svazu rezignovalo nebo k tomu bylo donuceno, tedy je problém, že delegáti jsou ve většině případů stejná pakaž, jak se tady předvádí. Chtěl bych se zeptat, necítíte se trapně?
+0 /-1 | 27.01.2019 12:13

Zmestabileho

Povídá Lucifer svému Jankovi:

 

"Dobrá Janku, dovolím ti, aby jsi došel pro Viktora Peltu i pro Martina Rathovinu. Ale mám podmínku - společně s nimi mi přivededeš do pekla i Viktora Podvodného a Lumpa Cífku!"

 

"Jak rád, Lucifere!"

 

+0 /-0 | 27.01.2019 11:23

Carlos

Povídá čert druhému: "Čichám, čichám na Svazu čertoviny. U Viktora Peltoviny (má rád šachy, ale neobratný) u Martina Ráthoviny (má rád sebe a všeho obratný)! devil

 

+0 /-1 | 27.01.2019 07:38

pawel

Když už jsme u těch drbů, u průlivu vstupuje dnes do hry tolik na nss diskutovaný..... (aktuality http://www.nss.cz/na-gibraltaru-odstartovano )

+0 /-0 | 26.01.2019 21:58

Poutnik

Viktor "Jelikož všechny zmíněné partie byly sehrány, nebyl důvod žádat FIDE o zrušení jejich zápočtu na FRL. " Ta to je bomba. To je obhajoba jak fík. Partie u které nikdo kompetentní mimo aktérů nebyl nelze prostě prohlásit za sehrané. Jasněže Viktor ví, že byly sehrány. Láznička to řekl. A kdyby Láznička řekl, že v době kdy byl soupeř na tahu skočil do dálky před barákem u Cífky 16 metrů mohl se ještě nahlásit jako rekordman. Jenže to by pánové neprošlo. Víme? V jiných sportech pokud není přítomen rozhodčí a nejsou splněny všechny podmínky regulí, tak výkon je považován za neplatný. V šachu to samozřejmě platí také. Vyjma Lázničky.

+0 /-0 | 26.01.2019 20:07

HonzaSvatoš

@Viktor 16:27: Jak víte, že partie "zápasu" Láznička - Cífka byly sehrány, když u zápasu kromě hráčů žádný kvalifikovaný šachista nebyl? Po té celé jánabráchistické frašce vrcholící "sehráním zápasu" někde u Cífky v kuchyni  skutečně berete za pravdivé Lázničkovo tvrzení, že se hrálo? Proč by mu měl v této konkrétní věci kdokoli věřit byť jen to, že skutečně postavili šachy a piustili hodiny? Snad ne na základě tvrzení, že "zápas" údajně viděli nějací Cífkovi kamarádi?

A k předchozímu utkání Hráček - Krejčí, proč jste tvrdošíjně hájil to, že partie nemusí být zveřejněny, když sehrání toho zápasu pomohlo Honzovi Krejčímu k odměně z veřejných peněz? Kdyby to byl jen přípravný zápas bez těch peněz, pak bych to chápal. Nakonec partie zveřejnil Martin Šmajzr až poté, kdy už do toho rýpalo příliš monoho lidí. Více než rok po sehrání.

Raději si ani nepředstavuji, jak vypadala komunikace funkcionářů s Lázničkou před "zápasem" s Cífkou. Asi něco ve smyslu "hele, Viktore, nějak to zašolíchej, košer to není, tak to hlavně ututlat. Kdyby to prasklo, kámo, tak od tebe budeme dát ruce jakoby pryč, ale neboj, nějaký damage control vymyslíme".

Taky je zajímavé, že FIDE započte zápas, který nesplňuje záležitosti, takže na pravidla kašleme, cochcárna vítězí.

+0 /-0 | 26.01.2019 19:39

Pavel Capek

@ 16:27 | Viktor  : Teď jste tomu nasadil korunu ! Jak  všichni, všem a ve všem vycházejí vstříc ?blush To myslíte vážně ? Ta pasáž o tom, že je lepší vše ututlat je taky výživná...

+0 /-0 | 26.01.2019 16:53

Zmestabileho

Viktor: "Jelikož všechny zmíněné partie byly sehrány, nebyl důvod žádat FIDE o zrušení jejich zápočtu na FRL". 

 

Předseda svazu tady pokračuje ve výrocích, nad kterými zůstává rozum stát. 

 

 

+0 /-0 | 26.01.2019 16:41

Karja
Možná by nebylo od věci napsat na FIDE a otázat se, zda zápas na kterém není rozhodčí a je hraný u někoho v obýváku odporuje regulim FIDE nebo ne. Myslím, že by to byl nejlepší soudce téhle kauzy a třeba by seznal, že existuje důvod ke zrušení zápočtu na FRL. :O
+0 /-0 | 26.01.2019 16:33

Viktor

Bob - díky. Komunikačně vychází nejlépe mlčení, to je dávno vyzkoušené, pozornost čtenářů a nové a nové příspěvky přitahují prohlášení a názory, mlčící jsou rychle zapomenuti. 

2sks - s FIDE rating officerem komunikoval výhradně Viktor Láznička - od registrace po nahlášení výsledku a zaslání partií, obvykle to dělá pořadatel či rozhodčí. Rating officer se snaží všem pořadatelům v tomto pomáhat, udělal to i zde, ač měl správně požadovat podklady od nahlášeného pořadatele. FIDE zápas zaregistrovala a započítala i přes nedodržení lhůt - snaží se pořadatelům v tomto vycházet vstříc. Celý zápas je o tom, že všichni "bafuňáři" a lidi kolem se snaží hráčům pomáhat a vycházet vstříc, musí to ovšem mít své meze. I proto jsme rozhodli o revizi příslušných předpisů, už se na ní pracuje. Jelikož všechny zmíněné partie byly sehrány, nebyl důvod žádat FIDE o zrušení jejich zápočtu na FRL. 

+0 /-0 | 26.01.2019 16:27

BobvonOstrauburg

Viktor: Ok, tak jen přeju, ať se vám do budoucna daří si ty zápasy líp ohlídat, a rychlejší ráznější zákrok, pokud zas pochybnosti nastanou. Dosavadní zkušenosti plus opatrná zpožděná nejasná vyjádření svazu příliš optimismu nevzbuzujou, tomu se nemůžete divit. Reakce lidí myslím mluví za vše, co si o zápasech na míru myslí. Motivační cena určitě není nesmysl a určitě by se rušit neměla, celý problém je o blbých pravidlech, která by prostor k spekulování a podvádění vůbec neměla dávat. Říkáte, že smyslem ceny je motivovat hráče k účasti na turnajích? Tak ať sakra jedou na turnaj, když jim na cenu chybí elo nebo partie. A hlavně ať hrajou těch turnajů v průběhu roku víc, když na konci pak už není kde body uhrát.enlightened

+0 /-0 | 26.01.2019 14:29

paulz
A co teda chceš Ty, aby Láznička přišel k Tobě domů osobně a omluvil se za Tvé bezesné noci kvůli tomuto případu? Vedení šachového svazu rozhodlo o potrestání stejně jako Nový Bor. Tím to končí, samozřejmě můžeš příště kandidovat do vedení šachového svazu aby jsi měl hlas...a příště se podobné případy řešili jinak...
+0 /-0 | 26.01.2019 14:24

xdavx x
Paulz, a neunikla ti podstata?
+0 /-0 | 26.01.2019 13:10

Zmestabileho

Tak GM Krejčí sehraje s kamarádem a známým GM Hráčkem někde v utajení (asi u Hráčka v obýváku?) zápas "ušitý na míru", jehož jediným účelem je vytáhnout ze svazu 90 000 Kč. A předseda svazu této lumpárně dá dopředu zelenou, a ještě pozitivně vnímá, jak byli oba reprezentanti iniciativní a jak spolu potrénovali.

 

Celé to vypadá jako nějaká groteska nebo parodie - ale bohužel, tohle je šílená realita šachu u nás. 

+0 /-0 | 26.01.2019 12:44

paulz

No jo sedět na pr.... u PC a všechno kritizovat je oblíbená kratochvíle. Nedá to moc práce a někteří si připadají jako hrdinové. Ale je zase fakt, kdo nic nedělá nic nezkazí....A když nic nezkazí může samozřejmě po právu všechno kritizovat....Navíc důležité je kritizovat bez vlastního řešení, pak může kritika trvat vlastně neomezeně dlouho. Jen ji stačí upravit na řešení jiných.

+0 /-0 | 26.01.2019 10:38

xdavx x
ten Cifkuv tah, to bylo něco jak to jeho Dc8? A neaktivní Cífka do toho zápasu šel, protože určitě věděl, že bude rovnocenný soupeř aktivnímu GM?.. Ještě chvíli tu píš takové cipoviny a jà slibuju, že si tu práci dám a na to FIDE napiśu. A můžeme napsat společně, klidně se stavím.
+0 /-0 | 26.01.2019 09:16

2sks
to Viktor: Mňa by zaujímalo, na základe čoho boli partie poslané na ratingovanie do FIDE. Ten konkrétny dokument. Neverím totiž, že hráči z Chess Trophy alebo Novoborskej šachovej Corridy po skončení sami vybavujú ratingovanie partie. A akosi sa mi intuitívne nechce veriť, že ten dokument bol v poriadku a partie mali byť poslané na ratingovanie. A ak skutočne nemali byť poslané, tak to je hlavné pochybenie zväzu (a nim určenej osoby) v celej záležitosti.
+0 /-0 | 26.01.2019 08:30

Viktor

ZMB - to je výzva už z prosincové debaty, myslel jsem, že se zde bavíte nikoliv jen psaním, ale i čtením ostatních příspěvků. Úkolu se tedy musela zhostit odborná komise reprezentačního úseku v čele s M. Konopkou, kde je to samý velmistr, dokonce i úřadující mistr světa, ale žádný právník. VV ŠSČR návrh své odborné komise schválil. Vámi citovaná věta, kterou v zápisu ale takto nevidím, znamená jednoduchou věc - po debatě jsme se rozhodli ceny nezrušit, ale tato schůze je příliš krátká na to, abychom na ní vytvořili a dohodli jiné komplexní řešení. A protože jde o roční projekt, tak na to bude celý rok. 

+0 /-0 | 26.01.2019 01:48

Viktor

Bob - Krejčí měl zápas ve svém tréninkovém plánu delší dobu a dávno před zápasem s Hráčkem. Když mu pak chybělo do splnění podmínek několik partií se silnějším soupeřem, optal se svazu, konstatovali jsme, že to není proti pravidlům ceny, konal se zápas. Nevyšlo to s Dudou ani Navarou, s Lázničkou v tu dobu trénoval, oslovil tedy Hráčka a sehráli to. Do té doby nic takto iniciativního od našich reprezentantů nepamatuju a vnímal jsem pozitivně, že naše špička spolu "potrénovala". Zde chápu, že to někteří mohou vnímat jinak, záleží dost i na obsahu partií, já je rozhodně neanalyzoval, od repre úseku nezazněly v tomto směru žádné výtky. Je důležité si uvědomit, že naprostá většina oprávněných se vůbec nedostane k tomu, aby jim nějaký zápas pomohl. Těm, co se daří, bývá cena nadosah obvykle až koncem roku, kdy je nabídka vhodných regulerních turnajů velmi omezená. Měli jsme vloni i několik dotazů, zda by nešlo odpustit tohle či tamto, problém je samozřejmě v tom, že když odpustíte jednu partii, za chvíli může přijít žádost o prominutí dvou, to je totiž zase jen o jednu méně. Takže možnost zápasu na míru jako někdy jediné spásy jsme zcela nevyloučili. Nikdo také přece nemůže tvrdit, že zápas musí dopadnout ve prospěch adepta ceny. Třeba Viktor se s ní v duchu loučil už na konci první partie s Cífkou, ale nakonec soupeř chyboval. Zpřísnili jsme podmínky, aby nedocházelo ke zbytečným podezřením, že se vůbec nehrálo či že soupeř je neadekvátně slabý atp. Ale hlavně, a to nemusíme nikam psát, vůbec nemám obavu, že bude mít teď někdo chuť jít ve Viktorových šlépějích.            

Druid - jaké jsou, prosím, rozdíly mezi vyjádřením a trestem u 1.NŠK a VV ŠSČR? 

+0 /-0 | 26.01.2019 01:25

Zmestabileho

Předseda Viktor mi tady vyčítá, že jsem "neposlal žádný návrh úprav podmínek ceny".  To jsem netušil, že mám takový úkol. A koncepci řízení šachové reprezentace - tu budu muset asi předložit také? 

 

K těm motivačním cenám jak jsou nastavené - obyčejným selským rozumem lze dospět k závěru, že je to zcela neúčelné. Hráče to nemotivuje k systematické práci na profesionálním růstu, jen je to nabádá k tomu splnit během jednoho kalendářního roku komplikovaná kumulovaná výkonnostní kritéria vázaná na svůj rating ELO a na rating soupeřů a na počet partií. Že je tohle navíc ještě snadno manipulovatelné -  to musí vědět přece každý, kdo hraje šachy, a praxe to jen potvrdila. 

 

Vedení našeho šachu, pány Novotného, Petra a spol., tyto zjevné věci dopředu nenapadly. Poté, co praxe ukázala neefektivnost systému a jeho zneužívání, ponechali systém po kosmetických změnách v platnosti i pro rok 2019, aby "měli čas to znovu promyslet a ke konci roku 2019 vyhodnotit" (to jsem vyčetl ze zápisu z lednového jednání VV -  pro jistotu to výslovně uvádím, to opravdu není pokus o vtip).

 

Takto funguje řízení repre šachu u nás - a to vidím jen malou část, která unikla do veřejného prostoru zde.

 

 

 

+0 /-0 | 26.01.2019 00:24

BobvonOstrauburg
Viktor: Nevycházím z předpokladu, že všichni budou podvádět, nejsem paranoidní jako zombík. Poukazuju na očividný fakt, že není v pořádku, když si adepti na cenu sami pro sebe uspořádají zápas na míru, jak zrovna potřebují, namísto aby šli hrát regulérní turnaj. Minimálně to prostor k podvádění a podezřívání z podvádění vytváří. Tohle opatrné kosmetické zpřísnění regulí zápasů už jste po zápase Krejčí-Hráček zkusili, výsledek mluví za vše. Corrida je asi v pořádku budiž, na tu jsem zapomněl, tam asi není podezření z podvádění, asi ani taky není důvod se domnívat, že Corrida je pořádána kvůli tomu, aby si někdo uhrál chybějící body na motivační cenu, což se o ostatních zápasech pořádaných hráči sami pro sebe říct nedá.
+0 /-0 | 25.01.2019 21:30

Viktor

Bob - vy vycházíte z předpokladu, že zájemci o cenu budou podvádět, proto byste Navarovi nepočítal Chess ČEZ Trophy, jinému Corridu atd. Mohla by pak třeba nastat úžasná situace, že svaz vyplatí Navarovi cenu EG, ačkoliv jeho rating bude nižší než na začátku roku, protože zápas, kde ztratil 30 ELobodů se nepočítá. Podvodník může podvádět v ligách, v turnajích, kdekoliv - to abychom našim nejlepším raději zakázali hrát šachy. A mimochodem ZMB samozřejmě neposlal žádný návrh úprav podmínek ceny, raději kritizuje, než aby se nechal kritizovat. 

ZMB - jistě se najdou mezi členy svazu i schopnější. Když předseda staví kandidátku, tak se snaží takové lidi najít, přimět ke spolupráci a následně přimět k tomu, aby své schopnosti a čas využívali ve prospěch svazu. Každý má své mouchy, ale stojím si za svým VV. 

Carlos - po zveřejnění podezřelých okolností zápasu jsem slíbil prošetření, to jsme na nejbližší schůzi udělali, shodli se většinově na závěrech a zápis je již zveřejněn. Do toho jsme si tady příjemně popovídali a snažili se odpovídat na dotazy a vyvracet některá nepravdivá tvrzení.      

+0 /-0 | 25.01.2019 20:43

Zmestabileho

Předseda Viktor Novotný i Martin Petr - tito pánové opravdu nechápou, že hrát tzv. "zápasy na míru" (přiléhavé označení od BvO, já tomu ale pořád říkám ještě přesněji "podvodné zápasy"), prostě není vůbec akceptovatelné. Stačí si přečíst reakce Novotného a Petra zde v diskuzi - nejlépe z té diskuze zde ještě těsně před vánocemi. To byla pro mě šokující vyjádření - bylo tam názorně vidět, jak jim tyto podvody připadají normální, a jak se diví kritice tohoto.

 

 

+0 /-0 | 25.01.2019 20:42

xdavx x
Presne tak. Laznicka je sice podvodnik, ale Viktor Novotny i Martin Petr, ze sebe udelali akorat sasky.
+0 /-0 | 25.01.2019 20:00

BobvonOstrauburg
Tak nám volům byla naservírována krásná pohádka, kterak svaz s podvodnými zápasy zatočí. Ono velkolepé tóčo nakonec spočívá v kosmetických úpravách pravidel těchto zápasů, které jsou jinak vlastně úplně ok, pouze při nich stačí předvést trochu lepší organizační schopnosti než Viktor Láznička. Nebo už při svých dioptriích neumím číst a špatně jsem pochopil zápis z jednání svazu, na který tu sebevědomě odkazoval pan Petr? Pan Petr a spol. nám totiž nějak nepochopili podstatu problému, totiž že samotná myšlenka uspořádat si zápas na míru namísto hrát turnaje jako všichni ostatní asi není tak úplně v pořádku podle zásad fair play. A nebo to chápat nechcou, páč se to někomu nehodí. A to prý smyslem motivační ceny je údajně motivovat k účasti na silných turnajích. Blbý postřeh, od domluvy zápasu na míru je jen krůček k domluvě výsledku na míru. Už se těším, jak se zas za rok budeme u dalšího zápasu dohadovat, nakolik se skutečně hrál a nakolik jen na oko. Asi jsem naivní anarchista, když mi přijde jako naprosto očividné a jednoduché řešení zápasy prostě zakázat. A pak proč se množí Zmestabileho a tolik lidí nadává svazu a naším předním hráčům do podvodníků.
+1 /-0 | 25.01.2019 19:27

Zmestabileho

V oblasti řízení naší repre je vedení našeho šachu tak neschopné, že neprofesionalitu a tudíž nekompetentnost těchto lidí v čele s předsedou Novotným nejde přehlédnout. 

 

Obávám se navíc, že třeba pánům Novotnému a Petrovi to vůbec nedochází, jednoduše nemají ani elementární schopnost sebereflexe ohledně toho, co tady páchají za věci ohledně reprezentace.

 

Bohužel slýchám často argument, že do vedení českého šachu je problém sehnat schopného či schopné lidi, že pro schopné manažery to není zajímavé angažmá. Tohle je ale neschopnost (a možná i neochota!) ty schopné lidi dlouhodobě hledat, oslovovat je a nabídnout jim zajímavější podmínky, včetně finančního ohodnocení. Když máme na to, vyplácet našim hráčům za podvodné zápasy peníze, proč je nedáme na místo toho třeba právě schopnému šéfovi? Který by přinesl tolik chybějící profesionalitu, a tu také vyžadoval důsledně od našich reprezentantů. 

 

+0 /-0 | 25.01.2019 18:11

Carlos

Jak v rychlosti reakce, tak postavení se čelem a otevřeně.

+0 /-1 | 25.01.2019 14:33

Carlos

Také si myslím, že by se měli od NSS učit...

 

+0 /-1 | 25.01.2019 14:31

Carlos

re Morphynista: "Postup svazu byl standardní - věc byla prošetřena, obsáhle prodiskutována a byly vyvozeny sankce a také změněny podmínky pro motivační ceny. Svaz vše zveřejnil.." Možná Vám to stačí... Ale kde máte podobný postup Svazu vůči zaměstnancům a některým hráčům, kteří neodůvodněně napadali a očerňovali I.Rausise? 

 

+0 /-1 | 25.01.2019 14:29

Morphynista

@ MaX : Postup svazu byl standardní - věc byla prošetřena, obsáhle prodiskutována a byly vyvozeny sankce a také změněny podmínky pro motivační ceny. Svaz vše zveřejnil a kdo má zájem, může si o tom v zápisu ze schůze VV přečíst. Vydávat nějaké zvláštní prohlášení je zbytečné. Funkcionáři postupovali stejně jako třeba u Vojty Pláta, který byl opakovaně trestán za disciplinární prohřešky ( urážky reprezentantů plus způsobení škody šachovému svazu ) . 

+0 /-0 | 25.01.2019 14:07

Druid.Panoramix

MaX - nechci do Vás rýpat, ale svaz přece žádný problém nevidí a hlavně nemá - všechno přeci na sebe vzal Láznička, aby do toho netahal další lidi. :o) A tím je to pro ně vyřešené. Alespoň v takové nějaké podobě jsem to tady někde četl. Opravte mě, pokud se mýlím. NŠS se k tomu postavil alespoň trošku čelem, protože jde o jeho hráče, jeho kapitána a další lidi s ním spojené. A tak by to mělo být. Od takových praktik je dobré se distancovat a nejlépe veřejně.-

+0 /-0 | 25.01.2019 13:59

xdavx x

To Martin Petr: Hlavni Problem je v tom, že udělat to někdo jiný, tak to řešíte jinak, než kamaráda.... To jak to tady lidi co mají ke svazu blízko, okecávají je směšné. Laznička udělal kravinu, OK stalo se. Lidi ze svazu se ale projevili daleko hůř. Nejlepší by bylo tenhle chlév vykydat vidlema, bohužel nevím o nikom,, kdo by to chtěl dělat. Takže v podstatě, jak píše bafuňář Janda, štěkejte jak chcete, my jedem dál. A rozšířím názor Bolka, šachy nepotřebuji diváky, a jak to tak vypadá, nepotřebuje ani řadové hráče. (Bolek ale alespoň měl koule, neschovávat se za prázdné kecy a jasně řekl jak to vidí) Až budeme zase platit příspěvky, pěkně se u toho usmívejme :)

+0 /-0 | 25.01.2019 13:56

MaX

Martin Petr: vy ten rozdíl nechcete vidět. Což je škoda. NSS mohlo své stanovisko připíchnout někde na svou klubovou nástěnku, místo toho udělali veřejné oznámení. Svazu to nestálo nejen na zvláštní zprávu ba dokonce ani jako vlastní bod schůze. Celé je to jen v rámci nějaké diskuze! viz. zápis VV131. "Volá Putin Trumpovi: Hele co to mělo být jako to vyjádření v OSN? Víš jak, musel jsem nějaké prohlášení vydat, ale ten golf příští sobotu platí"

+0 /-0 | 25.01.2019 13:45

xdavx x
Jando, na webu najdeš pár mých fotek. Nemusíš vrcholit tady, lépe si to užiješ v soukromi. Pro anonymního ..., tak na mě nereaguj, mně jsi ukradený
+0 /-0 | 25.01.2019 13:14

Druid.Panoramix

pokračování: Nevím, jestli budu krajským svazem nominován na konferenci ŠS ČR, zpravidla tam jezdí funkcionáři, ale zkusím se tam nějak dostat. :o)

Zdeněk Janda - tak za prvé, pod svým nickem jsem docela znám v jiných komunitách a lidi přesně ví, o koho jde. Své soukromí si docela střežím a nestojím o zásahy do něj. Svého nicku nezneužívám k nějaké sprostotě a vulgárnostem, ale taky si nenechám všechno líbit a argumentovat prý dovedu. Za druhé,už jednou tu ZMB napsal, že jde o trestný čin podvodu, ale asi jen ve stádiu pokusu. :o) Ale bylo-li by to dotaženo do vítězného konce a 90.000,- Kč by bylo vyplaceno, hrozil Lázničkovi trest podle trestního zákoníku od 2 do 10 let. Pokud mi nevěříte, přečtěte si to sám, ty atributy tam jsou. Osobně si myslím, že ŠS ČR potrestal Lázničku dostatečně a chceme-li být demokratickou zemí, tak nikdo by neměl být trestán dvakrát za jeden přečin. Podání na něho mohl podat ŠSČR a ten to neudělal a já asi tuším proč - ostuda v médiích, dotazy z MŠMT a hodně nepříjemného odpovídání na nepříjemné otázky, možné sankce, snížení dotací a finančního příspěvku atd... atd.. No a tak někdo ( nebudu hádat kdo) řekl Lázničkovi - žádná motivační odměna nebude, prostě se jí vzdáš, potrestáme Tě a dál to nebudeme rozmazávat. Ale bohužel jsme v Čechách a tady se všechno rozkecá. :o)

+0 /-0 | 25.01.2019 12:46

Druid.Panoramix

Poutník - njn, ale to, že zápas Láznička - Cífka neodpovídá pravidlům FIDE a zásadám fair pĺay se dozvídáme dnes až v zápise VV ŠSČR, ale v době jeho konání to pro toho, kdo to tak promptně a expresně poslal na FIDE, byla berná mince. Reprezentant nahlásil a bylo hotovo. Docela by mě zajímalo, zda ten samý člověk to promplně a excelentně dokáže vrátit zpět, tedy napíše na FIDE, že došlo k omylu a Lázničkovi se adekvátně ELo FIDE sníží a Cífkovi zvýší... ono to asi tak jednoduché nebude a navíc bychom na FIDE byli za blázny, co to organizujeme za zápasy a tady věřím, že do toho z VV ŠS ČR nikdo nepůjde. Anebo se mýlím? A pro Martina Petra - víte, že jste možná jedním z těch, kteří mohli tomu zápasu zabránit? Možná stačila jedna SMS tohoto typu:"Ahoj Viktore, co to s tím Standou organizujete za kulišárnu? Jsi blbý anebo chodíš s obrázkama? Okamžitě toho teď oba nechejte a pak si o tom v klidu popovídáme." Pokud takovou SMS v komunikaci s Viktorem máte a on to přesto spustil, pak jde všecho za ním. Ale pokud ne... škoda. Mohl jste být hrdinou okamžiku, který mohl zabránit všemu, co se kolem toho teď děje. Ale chápu, v daném momentě se človeku hlavou honí ledacos.

+0 /-0 | 25.01.2019 12:32

Poutnik

Martin Petr : Vzdáváš se po právu protože v zápise VV ŠSČR je " Výkonný výbor se shodl, že způsob organizace zápasu, který nebyl v řádném termínu nahlášen na FIDE a byl sehrán bez přítomnosti rozhodčího, neodpovídá pravidlům FIDE ani zásadám fair play."

Tedy když neodpovídá pravidlům FIDE neměl být nahlášen na zápočet.... !

+0 /-0 | 25.01.2019 10:01

Martin Petr
"... Například argument, že partie vůbec neměly být poslány na FIDE a započítány, protože jejich vznik je pochybný a nesplňuje náležitosti regulí jednoduše neřeší." Tak já už fakt nevím. Vzdávám se. Je tady odkaz na komuniké, pak na zápis, kde VV ŠSČR přesně tohle řeší. Jdu dělat něco užitečnějšího :-) Ještě pro Druida - kdo posílá partie na FIDE je všeobecně dobře známo. Když mu zavolal reprezentant, s tím, že by potřeboval poslat zápas na FIDE, tak ho expresně poslal. No a máme tu důsledek, tedy partie, které neměly být započítány. Jedním z bodů výpovědi Viktora Lázničky, kterou měl VV k dispozici, bylo, že Viktor bere všechno na sebe a prosí, že nemáme trestat nikoho dalšího, z lidí, kteří mu de-facto vyšli vstříc. To je rozumné, ale taky je potřeba ohlídat, aby se podobná věc neopakovala. Mějte se tu krásně a na viděnou na konferenci!
+0 /-0 | 25.01.2019 09:37

Druid.Panoramix

sachlik - vzhledem k datu, které jste zvolil, tedy 1.dubna, by si určité procento lidí tady mohlo myslet, že se je snažíte vyvést "aprílem". Zvlášť v případě, když byste pár lidem poslal SMS, ve které byste upřesnil, že se zápas nebude hrát ve veřejnoprávním prostoru na adrese: Na Strži 1702/65, 140 00 Praha 4-Nusle, ale v soukromém prostoru na adrese: Francouzská 585/1, Praha - Vinohrady. Pochopitelně lidem, na kterých máte zájem, aby ten zápas v soukromém prostoru viděli případně by se mohli nabídnout jako svědci, případně jako rozhodčí, kdyby se ten nominovaný nedostavil. Ale zápas Láznička - Cífka se nehrál 1.dubna, že? Ale stejně mi vrtá hlavou, jak se ty partie tak rychle dostaly na FIDE a k zápočtu, to sám Láznička či Cífka udělat nemohli, tak kdo v tom mohl mít pacičky?

+0 /-0 | 25.01.2019 08:55

chess123

Pane Kadlec, Vaše peníze nechci, nabídka byla demonstrativní. Adresu City Imperia jsem zvolil záměrně, aby bylo vše zjevné. Kdybych použil adresu Francouzská 585/1, Praha - Vinohrady, tak 99% šachistů bude očekávat, že se bude hrát v přízemí v kavárně. Jenže dům poskytuje i variantu, že se bude hrát v 1. patře v soukromém bytě. Škoda, že nemám Cífkovu adresu. Příklad by byl reálný.

+0 /-0 | 25.01.2019 08:38

Jiří Kadlec

Poutnik yes  Napsal jsi to skvěle, přesně tak to bohužel neustále dělají... 

Pavel Capek: To právě nejde, neboť jen prvnímu sázejícímu, viz začátek předposlední věty...

+0 /-1 | 25.01.2019 08:22

Pavel Capek

Tak on to sachlík myslel jako vtip, protože takto vážně míněná sázka by ho připravila o hodně peněz. Stačili by na to 2 kamarádi, kteří by se domluvili a každý měl jiný tip. Vzhledem k tomu, že jeden z nich by musel mít pravdu, tak za počáteční investici 200 000 by získali výhru 1 mega. což je 400 000 čistého pro každého. I podvádět se musí sofistikovaně, jinak z toho kouká jen ostuda a ztráta ( buď financí, nebo cti ).

+0 /-1 | 25.01.2019 07:47

Poutnik

Jirka Kadlec yes Dal jsi Sachlíkovi jasně najevo, že lidé v diskusi vědí co píší. Trik obhájců typu Martin Petr je v tom, že z plejády postů si vyberou, vytržením z kontextu, takové úryvky, které se jim hodí k odpovědi. Které mohou snadno rozprášit argumenty. Ty které by je mohli přivést do úzkých přeskočí. Například argument, že partie vůbec neměly být poslány na FIDE a započítány, protože jejich vznik je pochybný a nesplňuje náležitosti regulí jednoduše neřeší. Prohledají posty, najdou nějakou nepřesnost a na ní vystaví obhajobu. 

+0 /-0 | 25.01.2019 06:38

Viktor

Kadlec - sachlik chtěl jen vysvětlit, že M. Petr nelhal. Patrně věděl, že má v onen osudný den jiné věci na práci, tak adresu nejspíš ani nezkoumal, proto nevěděl, že jde o byt Cífky, klidně to mohla být kavárna či šachový klub. Jó, kdyby tehdy tušil, že půjde o zápas roku, jistě by si ho nenechal ujít. I když svou přítomností by ze zápasu mohl udělat naprosto všední a nezajímavou záležitost, protože by zaskočil jako rozhodčí a nebylo by o čem spekulovat. Jestli on vlastně neušetřil svazu těch 90 tisíc, když tam nejel!  To tu ještě nikdo neocenil. Ale nepřekvapuje mě, že sachlik se hned dostává do zástupu podvodníků, ze zdejší diskuze to vypadá, že jiní šachisté ani neexistují.   

+0 /-0 | 25.01.2019 02:35

Jiří Kadlec

@sachlik: 

To není sázka, ale pokus o podvod. Na zmíněné adrese, v budově City Imperia je totiž možné obojí. Pokud budu tipovat veřejný prostor, pronajmete si za menší část z mých 100 000.- soukromou místnost, což není problém. A pokud budu tipovat soukromí, odehrajete zápas v kavárně... Takže neriskujete nic, na 100% vyhrajete. Nestydíte se za takovou nabídku? Nejste náhodou ze svazu?   hats off

+0 /-0 | 25.01.2019 00:21

chess123

Omlouvám se M. Petrovi, že jsem ho vyzval na zápas bez jeho vědomí. Jsem si ale jistý, že se žádný doktor Žvanil do sázky nepřihlásí a zápas nebudeme muset hrát. Taky se mi to 1. 4. nehodí.

+0 /-0 | 24.01.2019 23:01

chess123

Naše generace uměla číst mezi řádky. Dnes o sobě všichni tvrdí, že jsou gramotní, protože toho umí na počítači moc. Tím ale končí. Čtení mezi řádky je pro ně cizí pojem. V. Láznička tvrdí, že sdělil panu M. Petrovi adresu, kde se zápas uskuteční. M. Petr tvrdí, že nevěděl, že se bude hrát v bytě S. Cífky. Přestože je text triviální, řada inteligentních lidí text nepochopila a viní M. Petra ze lhaní. Rád Vám to vysvětlím a ještě Vám dám možnost vydělat 1 milion Kč. Dejme sázku v kurzu 1:10. Dne 1. dubna sehraji s M. Petrem zápas na 3 vítězné partie. Místo konání: Na Strži 1702/65, 140 00 Praha 4-Nusle. Prvnímu sázejícímu, který je ochoten složit sázku 100.000 Kč a uhodne, zda se bude hrát ve veřejně přístupném prostoru či v soukromí, vyplatím 1.000.000 Kč. Pokud neuhodne, 100.000 Kč je moje výhra. DÍK.

+0 /-0 | 24.01.2019 22:56

Morphynista

Myslím si, že svaz v této věci postupoval správně a sankce pro Viktora Lázničku je přiměřená. Jistěže ta opatření, který byla nyní přijata, mohla být schválena hned při vypsání motivační ceny a tuhle diskusi bychom si pravděpodobně ušetřili, ale po bitvě je každý generálem a kdo nic nedělá, nic nepokazí. 

+0 /-0 | 24.01.2019 22:28

Morphynista

Pro komunisty, bolševiky a jiné narudlé existence jsou to urážky, pro normální lidi pravda. 

+0 /-0 | 24.01.2019 22:22

Zdeněk Janda
Morfíku, ta výzva je marná. Jak zombík své příspěvky ve starém roce končil, tak v novém roce začal. Totéž bražina -viz reakce na něj od... níže. Druid - on byl spáchán trestní čin? Už jste se dali dohromady se zombíkem a podali trestní oznámení? Kdy to uděláte? Zombíku - takle okřikovat nasku, který vykládá, že máš vždy 90 %ní pravdu. Fuj. Martin Petr - představa, že by nounejmáci, co jsou vyděšení se zde podepsat, se přišli dohadovat na Konferenci, mě pobavila. Ha, ha.
+0 /-0 | 24.01.2019 22:21

Karja
Morphynisto, jedním z těch kdo zde zveřejňují lži, pomluvy, drby a urážky jste vy a to vůči Rusku. Takže se přidávám k vašemu přání a prosím, vzpamatujte se!
+0 /-0 | 24.01.2019 22:07

Morphynista

Tak nějak si tu začínám připadat jako na Novinkách nebo Parlamentních listech. Zveřejňování lží, pomluv a drbů, nesmyslné výzvy k odstoupení, urážky, trollování, škodolibý výsměch u slabších výsledků někoho, kdo již překročil šedesátku ... Pánové, prosím, vzpamatujte se !   

+0 /-0 | 24.01.2019 21:37

Zmestabileho

Ad Martin Petr: Škodíte pověsti našeho šachu, společně s předsedou Novotným a dalšími členy vedení - když neumíte elementární podvody a lumpárny pojmenovat pravými jmény, a táhnete jejich zakrývání jako břemeno dál i do budoucna. Pod vedením lidí jako jste Vy ztrácejí šachy u nás důvěryhodnost. 

+0 /-0 | 24.01.2019 21:32

Zmestabileho

Ad naska: Už tohoto psaní na téma Chrz a Vokáč tady prosím zanechte, je to opravdu směšné a ubohé. 

+0 /-0 | 24.01.2019 21:19

naska

Vážení...V Mariánských Lázních je v turnaji A2 na posledním místě Ing. chemie GM Marek Vokáč.....místo pletení konopných provazů,by jste měl trochu raděj potrenovat.Ptám se....kdy mi ten konopný provaz pošlete?:-)

+0 /-0 | 24.01.2019 21:00

Martin Petr
@Pavel Capek - to je mi jasné, že to bylo složité :-( @Druid - na vztah Rausise k ME 2019 se zeptám, každopádně kdyby chtěl hrát, určitě může, v tomhle VV rozhodl a KRÚ rozhodnutí respektuje. Jinak, co se týká potenciální rezignace, tak je to zajímavý nápad :-) V šachovém světě mám hodně práce - od individuálních tréninků, přes krajská dětská soustředění, extraligový a ligový tým, po televizi i svaz. A k tomu ještě normální mimošachovou práci. Takže rezignací by se mi ulehčil rodinný život, což asi někteří taky znáte :-) Ale beru věci ze širší perspektivy. Když se člověk podívá na reálná čísla, jako např. rozpočet svazu, rezervy, počet členů, jak jsou šachy v médiích atd., uvidí mezi roky 2011 a 2019 obrovský krok dopředu. Za to si současného předsedy vážím a jsem rád, že můžu pro svaz pracovat. Rád taky budu pokračovat v současném trendu. Nikdo nepopírá, že atmosféra kolem repre není ideální, v IT jsme taky zaspali. Także je na čem pracovat. S největšími kritiky se snad potkáme právě na konferenci a budeme si moct věci vyříkat.
+0 /-0 | 24.01.2019 17:56

Pavel Capek

@ Schopenhauer_was_right  - Možná tím giocozo myslel, že pro člověka narozeného v roce 1988 ( který tu dobu nezažil ) je snadné odsoudit někoho, kdo kývl na spolupráci s STB ( tím se těch lidí nechci zastávat ).

 

+0 /-1 | 24.01.2019 17:06

Schopenhauer_was_right

@giocozo - To považujete za mínus? A co s tím má co dělat ročník narození?

Byl-li někdo v STB, je důležité to o něm vědět.

+0 /-0 | 24.01.2019 16:23

Druid.Panoramix

Pavel Čapek - protože to vidí u jiných, často veřejně vystupujících osob. A tak si říkají, když mohou oni, tak já nebudu jiný. Druhá možnost je, že tím zakrývají svoji vlastní neschopnost smysluplné argumentace, možná i slabší slovní zásobu, nižší vyjadřovací schopnosti, menší všeobecný přehled, menší míru sehnat si adekvátní informace, jimiž by svou argumentaci podpořili. Taky mě napadá nedostatek času - proč sáhodlouze někomu něco vysvětlovat, když stačí vztýčit prostředníček, přidat pár sprostých výrazů. A to napadání? Podívejte se na snůšku existencí v Poslanecké sněmovně - napadat, napadat a napadat, snad věří někteří, že tím získají politické body do některých z přístích voleb. Anebo už nic jiného neumí? Kdo ví...

+0 /-0 | 24.01.2019 15:52

Pavel Capek

Proč se v dnešní době diskuze tak často zvrhávají v napadání a urážky ??sad

+0 /-1 | 24.01.2019 15:31

...

brazina - mě může urazit pouze inteligent. Tobě se to tedy podařit nemůže nezávisle na počtu použitých urážek.

+0 /-0 | 24.01.2019 15:06

HonzaSvatoš

Žasnu nad arogancí Martina Petra. Takže: Jiří Kadlec tvrdí dnes v 09:12: "Martin Petr a Michal Konopka včas od Lázničky věděli, že se zápas odehraje u Cífky v bytě, v rozporu s regulemi FIDE v jednom dni a bez přítomnosti rozhodčí, přesto nic nenamítali"

 

Na to reaguje Martin Petr tvrzením v 09:45: "Tak třeba jen v téhle větě jsou tři čisté lži".

Tak fajn, pojďme na věc logicky:

O něco později ve 13:44 rozebírá Martin Petr své tvrzení o "třech lžích" dále, a hned v bodě 1, hrací místnost se zamotává, a fakticky bod 1 je pravda ("u Cífky v bytě"). Pozoruhodná je i věta " Michal Konopka ale o tom, že se zápas hraje u Slávy, tušení neměl. Oba jsme Viktorovi říkali, že by bylo lepší, kdyby se zápas hrál v kavárně na Václaváku." Takže Michal Konopka to nevěděl, ale říkal, že bude lepší hrát na Václaváku v kavárně. Tento výrok Martina Petra mi tak připomíná legendární Ujfalušiho "nic jsem neplatil, a částka také nesouhlasí". K bodu 2, rozhodčí na zápase nebyla, takže Kadlec má pravdu. K bodu 3, zde jsem pravidla FIDE neprohlížel, takže to možné je (tři partie v jednom dni), i když je to extrémně neobvyklé.

Takže: zápas se hrál u Cífky i podle Petrova vyjádření, Petr o tom, že se bude hrát u Cífky věděl, a rozhodčí u zápasu nebyla. Takže nepravdivé je na tvrzení Jiřího Kadlece v 09:12 maximálně tvrzení, že o tom měl vědět Michal Konopka plus tvrzení, že se hrálo v rozporu s regulemi FIDE (pokud máme na mysli ty tři partie za jeden den). Tři lži tam nikde nevidím, ale možná jen neumím počítat. Nebo spíš alternativně počítat.

BTW, Martine Petře, Vy sám byste bral za jiných okolností vážně událost (turnaj nebo zápas počítaný na FIDE) se třemi vážnými partiemi během jednoho dne?

+0 /-0 | 24.01.2019 14:51

pawel

Dr.P. Umíte číst? (někde dole)

"Těší mě, že budu mít hodně protikandidátů na funkci předsedy 2020". příspěvek Martina Petra.

+0 /-0 | 24.01.2019 14:46

Druid.Panoramix

:o)) Tak jsem se Vám přátelé začetl to zápisu 131. schůze VV a oko mé spočinulo na ME v březnu 2019 ve Skopje - jistí dva reprezentanti - GM Štoček a GM Hráček, GM Michalík a současný mistr ČR IM Svoboda časově zaneprázdněni (ano, to se prostě může stát) a GM Šimáček se ještě rozhodne. A tak jen doufám, že účast byla nabídnuta i GM Rausisovi ( nejlépe cestou zprávy na BŠŠ k rukám P.Z.).... anebo v té době byl ještě GM Rausis na indexu? A pokud byl, tak v současné době už není a tak snad jeho účasti nic nebrání,že?

Mno a neveřejné projednávání případu Láznička - Cífka, tak to je lahůdka. Proboha, jen aby se nic nedostalo ven a náhodou jsme neměli z ostudy kabát. Inspektor Trachta by konstatoval:"Že by to byl tutl?"

to GM Petr - a Vy se divíte, že Vám po diskuzích na NŠS, někteří přestali důvěřovat? To jste si ale udělal sám, bohužel. Víte, já si pamatuji případ podobně křišťálově čistého člověka, který to myslel upřimně a všechno bylo v případě půjčky od strýčka Vika křišťálově čisté. A jak to bylo nakonec.... i to se už ví,že? Ten člověk nakonec odstoupil a já se mu vůbec nedivím. A tak se mohu zeptat i Vás - nechcete odstoupit z VV ŠS ČR sám? Já si myslím, že nastala ta správná doba...... dříve se říkalo odejít se ctí.

+0 /-0 | 24.01.2019 14:23

Martin Petr
@giocozo - ano, k tomu se taky klidně přiznám. Dostal jsem informaci, že pan XY (nebudu jmenovat) byl součástí STB. Při přípravě pořadu V šachu jsem si tuhle informaci celkem pochopitelně chtěl ověřit, takže jsem se ptal. Nikoli pozůstalých, ale našeho šachového historika. To, že je pro mě podobná informace důležitá, nepopírám ... Řada mých vrstevníků na historii zapomíná a podle mě to není dobře. @MaX - co zápis ze schůze VV? https://www.chess.cz/wp-content/uploads/2019/01/Zapis_VV131.pdf
+0 /-0 | 24.01.2019 14:00

giocozo
Úmyslné tykání Martina Petra, který tu reprezentuje vedení svazu, vypovídá tak trochu i něm. Zaslechl jsem dokonce, že při získávání materiálů k sepsání článku o naší význačné šachové osobnosti, se pozůstalích neštítil zeptat, zda byl dotyčný v STB. Zvlášť při jeho datumu narození (1988) to je dost zarážející.
+0 /-0 | 24.01.2019 13:50

MaX

ad svaz a konstruktivní řešení: místo nějakého komuniké vydejte jasné stanovisko podobně jako zde NSS (čest jim). To dlouhodobé přešlapování kolem repre, hráčů a kapitánů místo postavení se k věcem čelem vede pochopitelně k podobným situacím.

+0 /-0 | 24.01.2019 13:50

Martin Petr
Pánové, věta J. Kadlece "Martin Petr a Michal Konopka včas od Lázničky věděli, že se zápas odehraje u Cífky v bytě, v rozporu s regulemi FIDE v jednom dni a bez přítomnosti rozhodčí, přesto nic nenamítali." není pravdivá hned ve třech bodech: 1) U Cífky v bytě - od Viktora jsme dostali jen adresu. Tady nepopírám, že já jsem mohl tušit, že tam teď bydlí Sláva Cífka, protože se s ním taky znám a kdysi jsem na té adrese byl, protože tam bydlel Viktor před pár lety. Michal Konopka ale o tom, že se zápas hraje u Slávy, tušení neměl. Oba jsme Viktorovi říkali, že by bylo lepší, kdyby se zápas hrál v kavárně na Václaváku. 2) To, že u zápasu nebyl rozhodčí, jsem se dozvěděl až řadu dní po zápase - a že to odporuje pravidlům FIDE jsem se dozvěděl až na schůzi VV. Skutečně patřím k těm, kteří si mysleli, že přítomnost rozhodčího není nutná, protože jsem zažil dost nedělních zápasů, na které rozhodčí nedorazil. Pro mě třeba přítomnost rozhodčího nezaručuje nic moc navíc oproti stavu, který je teď. 3) V rozporu s regulemi FIDE v jednom dni - tady se stačí podívat do pravidel a zjistíte, že tři partie se v jeden den hrát můžou. Nijak nepopírám, že mi Viktor před zápasem psal. Jeho smsky a emaily mám uložené. Sem je z pochopitelných důvodů nezkopíruju, protože bych musel mít jeho svolení, ale v případě nějakého vyšetřování je můžu ukázat. Svědomí mám naprosto čisté. Pokud na základě věty, kterou Viktor řekl Pavlovi Matochovi, a ten ji napsal sem - tak usuzujete, co sem píšete, tak je bohužel komentář zbytečný. Co se týká odchodu od partie s Vojtou Plátem. Podal jsem mu ruku, podepsal partiář. Ale to, s kým budu trávit svůj čas, si vybírám. Partii bych s ním neanalyzoval, ani kdybych vyhrál, výsledek partie na opuštění místnosti neměl vůbec žádný vliv. Pochopitelně, nečekám, že mi to budete věřit :-)
+0 /-0 | 24.01.2019 13:44

xdavx x
Jednoznačný souhlas s Jiřím Kadlecem. Martin Petr tu něco psal o lži.pritom je usvedcen ze lži on sám. Tak nějak to dokládá jak fungují lidi ná svazu. Pokud byste totiž nedělali z nás členů idioty. a trapné nemektali něco o organizačním selhání, ale jasné řekli jak se věci mají tak by tady ta diskuze možná ani nebyla a bylo by proč si vás vážit. Takhle jen ukazujete, že jste bezcharakterni stádo, které si myslí, že my jsme asi uplni kreteni. Za kreteny jste tu ale vy, jmenovitě ty Martine. i ty Viktore. Laznicka je jen důsledek vašeho nabubreleho chování. Výborně to napsal bafuňář Janda: však ať si stekají, my jedem dal, což je naázornou ukázkou vašeho chování. Žádná reflexe, žádné přiznání chyby. Tady totiž nejde už ani o Lazničku, ale o to, jak svaz jedná s vlastními členy. Případ Rausis je už pak jen takovou třešničkou...
+0 /-0 | 24.01.2019 12:42

naska

Vážení....pan Jiří Kadlec to napsal pregnantně a asi ví,o čem píše.GM Martin Petr napsal v příspěvku ...že pan Zmestabílého píše prázdné kecy,které nic nevyřeší. Pane Petr...Mgr. David Aichmaier ví na rozdíl od Vás,o čem píše!Naprosto drsně činovníky na šachovém svazu ČR popsal GM Vojta Plát.....jsou to dementi.Pane GM Martine Petře,proč jste po prohrané parti s GM Vojtou Plátem utekl od šachovnice?Jste mladý,trénujte a zlepšujte se! Možná už Vám to nejde a tak se snažíte o to,aby Vás zvolili do čela ...?No nevím,ale s takovýma lidma,jako je Ing. chemie GM Marek Vokáč,který mi prý chce poslat zdarma konopný provaz a který taky na turnaji byl v posledním kole deklasován ženou Khultarni Bhakti a třeba 33% šachistou z Ústí nad Labem P.Chrzem,který dovedl ŠK Ústí z 1.ligy do 2 lidy a následně do Krajského přeboru...a hlavně šachu nerozumí,prohrává skoro každou partii...s takovýma lidma štěstí neuděláte.Souhlasím s panem Jiřím Kadlecem!!(Držitel bezcenného titulu IM ICCF ..ELO 2514 a Mistr šachu ...Naska:-)

+0 /-0 | 24.01.2019 12:03

Karja
Nezbývá než souhlasit s panem Kadlecem a Druidem Panoramixem.
+0 /-0 | 24.01.2019 11:59

Jiří Kadlec

@ Martin Petr: Lžete, a jako vždy, s tím svým strašlivým úsměvem...  Kde je v regulích FIDE, že lze hrát bez riozhodčí? Láznička řekl: "Hráli jsme to doma u Slávy Cífky. Rozhodčí ani pořadatel tam sice nebyli, ale zvali jsme Martina Petra a Michala Konopku, aby se přišli podívat, že to poctivě sehrajeme. Jenže ti také nepřišli."  Z toho zcela jasně vyplývá, že jste to věděli před zápasem, jistě ne až po něm, že?  Na co byste se asi chodili po zápase dívat? Z Lázničkova prohlášení též zcela jasně vyplývá, že jste věděli, že rozhodčí není přítomna, to by to formuloval úplně jinak! A to Vaše tykání si laskavě nechte. Ostatně i to svědčí o Vašem charakteru...

+0 /-0 | 24.01.2019 10:28

hans
Martin Petr: "Pokud budete mít jakékoli další nápady, rád si je vyslechnu." Taková slova kdysi vypouštěla z úst pouze Jejich Veličenstva z boží milosti.
+0 /-0 | 24.01.2019 10:27

Druid.Panoramix

Člověk, tady pár dnů není a koukám, jak to krásně žije svým vlastním životem a je to čím dál tím lepší a tak ode mne taky troška to mlýna:

to Viktor Novotný - nezapomněl jste tak trošku na české pořekadlo:"Podle sebe soudím Tebe?". Asi ano, že? Vy jste jeden z mála, který jste mohl a jste oprávněn ( a možná do konference i povinnen) z této záležitosti vyvodil rozsáhlé závěry,možná jste začal.... 30.000, Kč pro Lázničku, ale kde je sankce pro Cífku, pokud je vinen Láznička, je vinen i Cífka - njn, reprezentant to není, peníze od ŠS ČR nedostává, ale nedotáhnul do vítězného konce. No a teď ty organizátory..... jak potrestáte organizátora tohoto podniku? Nijak, protože to je kapitán naší výkladní oddílové skříně, funkcionář, kterého potřebujete a raději si to s ním nerozházet, co s rozhodčí, která nebyla, ale být měla.... A co to dotáhnout na FIDE, zápas jako podvodný zrušit, Lázničkovi a Cífkovi odekvátně zase upravit FIDE ELO a pochopitelně vyvodit z toho takové závěry, aby každého dalšího přešla chuť něco pdobného zkoušet. Je to těžké,že? Snažím se Vás pochopit, ale nějak mi to nejde. Když už tedy nebyla prevence,, nechť je tedy represe, ale pořádná a s ní poučení do budoucnosti ( nějaké bylo, v duchu "vlk se nažral a koza zůstala celá"? Šel jste v myšlení cestou "padni, komu padni", bez ohledu na to, co všechno to způsobí... možná ano a pak jste se vyděsil, kolik škody to udělá a užitek žádný a tak to odnesl prakticky jen Láznička, bohužel.....

to Jirka Kadlec - a Vy myslíte, že GM Martin Petr a IM Michal Konopka, byť věděli, že zápas bude, ale možná nevěděli, že bude u Cífky v bytě, se přiznají, notabene veřejně. Tak naivní rozhodně nejsem. To by jako členové VV ŠS ČR museli začít jednat a udělat vše proto, aby se tomu zabránilo hned v zárodku. Měli na to nějaký zájem.... neměli, věc se přeci týkala Lázničky, který chtěl 90.000 Kč a Cífky, který se k tomu prostě propůjčil - je neaktivní a tak mu to bylo jedno. Co z tohoto můžeme dokázat? Nic......

Takže už chybí jen podání trestního oznámení na neznámého pachatele pro nevykonaný pokus o podvod, neoprávněně získat motivační cenu ve výši 90.000 Kč, ale on se jí v konečném závěru Láznička vzdal. Došlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu či nedošlo? To je téma pro právníky a tím já nejsem. :o))

+0 /-0 | 24.01.2019 09:59

Martin Petr

Ale jinak díky všem, kteří jste měli připomínky, které můžou někam vést! Omezením použití motivační prémie na čistě šachové účely jsme se taky ve VV zabývali, nakonec jsme usoudili, že bude stačit doporučení, které v tomhle směru laureátům dáváme, aby prémii na šachy použili, což taky dělají. Jak říkám, pokud budete mít jakékoli další nápady, rád si je vyslechnu. Co se týká mládežnických akademií, loňské rozjetí projektu Scoutingu vypadá velmi nadějně. Dětem tam právě reprezentanti přednáší ...

+0 /-0 | 24.01.2019 09:53

Martin Petr
@Kadlec - "Martin Petr a Michal Konopka včas od Lázničky věděli, že se zápas odehraje u Cífky v bytě, v rozporu s regulemi FIDE v jednom dni a bez přítomnosti rozhodčí, přesto nic nenamítali." Tak třeba jen v téhle větě jsou tři čisté lži, způsobené tím, že o situaci nic nevíš a vycházíš z toho, co se objeví na nss v diskuzi. (Tykání, ač se nejspíš neznáme, je úmyslné.) Zbytek vyvozuješ z téhle první věty. A tak je to tady se vším ... Diskuze je zbytečná.
+0 /-0 | 24.01.2019 09:45

pawel

Poutnik: Blahopreji, asi vám některé z nich přetáhnemelaugh.

Jiří Kadlec... no táák, přece, jsme lidi.

Trošku míry, alespoň trošku smiley.

Tajné služby prý budou obměněny, tak vás navrhnu. Kdo komu svítil byste nezjistil? Ještě jste opomenul drb, že se rozhodčí líbe s Viktorem L. na olympiádě.  Foto zveřejnil pro změnu kavárník. 

+0 /-0 | 24.01.2019 09:44

Poutnik

pawel: Ano u nás se nikdy nestalo,m že by se nenašel kvalifikovaný rozhodčí. Tři hráči základní soupisky jsou rozhodčí (ted nevím přesně, první nebo druhé třídy). Samozřejmě se nabím o ligách. U nižších soutěží to nehraje takovou roli. Ovšem Láznička to není okresní přebor. Jsem přesvědčen, že partie vůbec neměly být předány k zápočtu. A za to někdo nese odpovědnost. Někdo je garantem, že tyto partie byly sehrány a já se ptám kdo to je a na jakém základě tyto partie uznal jako korektní. Stačí, když Láznička prohlásí, že se hráli? To mi přijde dost za hranou...

+0 /-0 | 24.01.2019 09:27

Jiří Kadlec

Martin Petr a Michal Konopka včas od Lázničky věděli, že se zápas odehraje u Cífky v bytě, v rozporu s regulemi FIDE v jednom dni a bez přítomnosti rozhodčí, přesto nic nenamítali. Jak je to možné? Kdo potrestá je? A předseda Viktor Novotný? Ten má tu drzost, že zde napíše: "Kdepak na vedení svazu, tady je to pěkná žumpa a dno, kde se škodí a pomlouvá dle libosti a většinou bez základní znalosti věci." Takže jaksi kolektivně jsme zde všichni žumpa... Podle Novotného tedy zřejmě i David Navara, který sem bohudík také občas přispívá... Jenže ono je to jinak pane Novotný, vy na svazu máte arogantní a pokřivené myšlení, kde ruka ruku myje, za běžné a zcela normální, a jste pobouřeni, když se to někomu nelíbí...

Jak je možné, že Petr Boleslav souhlasil s tím, že tuto akci přikryje jako formální pořadatel a Naděžda Stojanovič souhlasila s tím, že v zápase bude pouhou formální rozhodčí, bez své přítomnosti? Kdo potrestá je? Petr Boleslav trestá Lázničku a necítí se zřejmě nijak nemravně, kdo sáhne na peníze jemu? A rozhodčí? Když to je taky svízel...  Pentala Harikrishna hrající za Nový Bor na 1. šachovnici je jejím manželem...

+0 /-0 | 24.01.2019 09:12

pawel

Poutnik: Máte úúplnou pravduyes,  maloulinko dovolte mi opravit.

U vás se nestalo, že nikdo z dalších nebyl školeným rozhodčích? To je divné, zřejmě slušnej oddíllaugh, u nás často. A domů jsme nešli, někdo to vzal, Vojta, takovej obětavec, ale na školení ho nedostaneš.

Že se všichni na něm u vás domluví, to tady také se všichni dva domluvili. Domluvili se na jednom z nichcheeky. Zápas do FIDEELA byl, jako hrána v neděli liga.

No ale to jsem vám psal, že to jest hrubá chyba hráčů, že se šli schovat hrát do bytu. Přesto že minimálně dvoum svazovým bafuňářům nahlásili jakous adres. 

Já nebránil hráče, já psal proč byli potrestáni hráči, selháním svévolí změny. A proč ne pořadatel, o čem se točila řečenlightened. A rozhodčí (která se třebas omluvila, jako někdo na nedělu). 

+0 /-0 | 24.01.2019 07:54

xdavx x
... Ne. Napadaly mne totiž další a dalso geniální myšlenky o které jsem se s tebou musel podělit ty hliubko 33. A mám pro tebe návrh, přečti si svoje minule příspěvky kdy na mě bezdůvodně utocild a pak se tu zase vybrec moulo.
+0 /-0 | 24.01.2019 07:19

Poutnik

pawel: to co píšete není pravda. V neděli během soutěží drustev, pokud se nedostaví delegovaný rozhodčí, je vybrán náhradní z řad hráčů. Ten bývá školeným rozhodčím a všichni přítomní se na jeho delegování domluví. Navíc je známo místo a čas zápasu a může se přijít kdokoli podívat. To je diametrální rozdíl mezi Lázničkou. igors: jaká presunkce neviny? Nelze si přeci bez regulí nahlásit nijak nepodložené partie a jen na základě tvrzení hráčů je uznat za odehrané. Stejně jako hra samotná má svá pravidla, tak také toto má svá pravidla. Nechápu, jak zrona vy, člověk erudovaný se může postavit na stranu Lázničky v tak zjevně nekorektní kauze. 

+0 /-0 | 24.01.2019 06:30

Zmestabileho

Ad...: Já to do stroje nedával, neb ani žádný doma nemám. Ale i tak jsem intuitivně vycítil strategickou hloubku onoho plánu zvoleného panem Cífkou!

 

A musím se smát, když si představím tu situaci, jak to Cífka s Lázňou někde v obýváku mastí. Cífka hraje Dc8... a Lázňa se významně pousměje a pronese: "Teda, není tohle už moc nápadné?"...a Cífka rovněž s úsměvem odvětí: "Tak to zkus vyvrátit, takový Skockfish tohle možná i doporučí, tak neboj...".

 

Kolik takových kouzelných scének u toho "zápasu" asi muselo být! Možná by to opravdu vydalo i na útlou knížku, kdyby si to oba pánové rozmysleli, a přestali dělat hlupáky ze sebe samotných i ze všech kolem.

+0 /-0 | 23.01.2019 22:30

...
brazina - na první pokus bys to napsat nedokázal? Odpovím ti, až se mi omluvíš za označení troll. Patrně nevíš, co to slovo znamená. Diskutovat s někým, kdo neumí nic jiného, než urážet je pod mou úroveň.
+0 /-0 | 23.01.2019 22:22

xdavx x
.. :D pak se tedy nabízí otázka, proč pan Cifka nemá elo 2900, a zápas prohrál. Argument hodný argumentacni smršťi rovné špatne organizace tohoto naprosto výjimečneho utkání. :) myslím že je obrovskou chybou že tento zápas nevyšel knižně, protože i Magnus by byl určitě nadšen geniálními tahy obou aktérů. :).ale chápu potřebu anonymního trolla argumentovat hloubkou 33. zmb :D přesně tak. Možná by šlo se svazem uzavřít dohodu, a tento památný zápas, se spoustou originálních myšlenek publikovat pro další generace. Tyto skvosty nesmějí zapadnout!!
+0 /-0 | 23.01.2019 22:04

...
Chápu potřebu některých jedinců hledat senzace a kopat do lidí, ale dali jste tu pozici do stroje? Můj Stockfish 10 na hloubce 33 tvrdí, že nejlepší tah je Dc7 a ne 0-0. Plán černého může být postavit krále na c7 a ne nutně dělat malou rošádu.
+0 /-0 | 23.01.2019 21:28

Zmestabileho

Já si spíše myslím, že to Dc8 bylo snahou pana Cífky o složité strategické a nešablonovité řešení. Udělat malou rošádu - to umí každý moula. Oproti tomu ponechat krále rafinovaně v centru šachovnice, to je myšlenka! 

 

Klobouk dolů před Lázničkou, že se dokázal s touto hlubokou strategií Cífky vypořádat, a partii ještě vyhrát! Jaká škoda, že zrovna u tak zajímavé partie Láznička organizačně pochybil, což poněkud přeci jenom snižuje její hodnotu...

+0 /-0 | 23.01.2019 20:59

Krvlad
Třeba si Cífka usmyslel, když kvalitativně na Lázničku neměl a ani nebyl rozehraný, že ho zkusí extrémně mizernými tahy dostat psychicky, to by i jistou logiku mělo.
+0 /-0 | 23.01.2019 20:45

Morphynista

Z jednoho tahu se nedá vyvodit nic. Díval jsem se dnes na přenosy z Wijku a Gibraltaru, a tahů podobné úrovně tam bylo docela dost. A to mají jejich aktéři vyšší Elo než černý ve zde citované partii...

+0 /-0 | 23.01.2019 20:42

xdavx x
Dc8?? čekám vyjádření někoho k tahu Dc8 co poslal MAX. :D :D to bylo beztak dano tím organizačním selháním že? Tohle když neumíte vyřešit vy, a krmite nás blaboly o špatně organizací, by měla resit FIDE. Tohle je neskutecne. Možná byste Lazničkovi měli dát cenu fair play ať se mu vrátí ta citelná pokuta.... Jando, sklápni
+0 /-0 | 23.01.2019 20:24

Zdeněk Janda
Tak si to můžeme shrnout. Psi štěkají a štěkají, ale karavana jde dál.
+0 /-0 | 23.01.2019 20:16

Zmestabileho

...a abych nezapomněl: Že není hráč 2650 nominován do našeho družstva v repre, protože si ho nepřejí ostatní reprezentanti a kapitán, kteří o něm navíc šíří nepodložené informace že podvádí, tak ani s tím p. Martin Petr přece nemůže nic dělat. On je jen člen VV ŠSČR, sestavu repre družstev určuje kapitán, kdyby tam stavěl Frantu Vopršálka, bude to na jeho zodpovědnost.

 

- znovu říkám, tohle je bohužel skutečně názorná ukázka, jak se chovají členové vedení našeho šachu.

 

+0 /-0 | 23.01.2019 19:43

Zmestabileho

Martin Petr spoluzavedl nesmyslný systém motivačních odměn - okořeněný navíc tolerováním podvodů a dehonestováním našeho šachu jako takového.

 

A zřejmě si neví rady co by měl s tou naší repre a našimi talenty vlastně dělat, a tak bude dál pokračovat metodou pokusů a omylů. A ještě si zde borasek posteskl, že se mu nedostalo konstruktivních rad, jak to dělat lépe...

 

- Tak tohle je bohužel velmi názorná ukázka člověka ve vedení našeho šachu. 

+0 /-0 | 23.01.2019 19:11

igors
tupouns: system akadémii (krajské, celoštátna) je na dlhé trate, ale samozrejme súhlas - pokiaľ sa to rozbehne, je to skvelá vec. Stačí sa pozrieť do Poľska, kde už takto vychovali nejednu generáciu, dnes na sústredeniach prednášajú bývalí absolventi...
+0 /-0 | 23.01.2019 19:03

Karja
Jestli chcete nějaký konstruktivní návrh, tak třeba zkuste hráči 2650 neblokovat účast v reprezentaci, ale naopak jej pozvat třeba na Mitropu.
+0 /-0 | 23.01.2019 15:24

tupouns

igors: Pokud vím žádná taková podmínka tam není a motivační cena může být využita jakkoliv. Souhlasím s Vámi, že by to bylo zlepšení současného stavu, ale podle mě ani toto není dostatečné. Navrhoval bych spíše dlouhodobější práci s hráči, kteří mají vůli se zlepšovat. A nemělo by to být formou odměny za dosažení určité hranice ela apod. Spíše něco jako akademii talentů. Je mi jasné, že vytvořit něco takového je mnohem náročnější než vypsat odměnu. ale také jsem přesvědčený, že přínos by byl také násobně větší.

+0 /-0 | 23.01.2019 14:53

pawel

ajaj Jiří Kadlec:

Pořadatel zajistí: Tohle, tohle, tamto také. Zajistil v kavárně.  Nikde nepíšou, že musí stát na startu. 

Rozhodčí. No já mám také nějakou mizernou praxi hráče. A vím kolikrát jsme zahajovali bez rozhodčího, každou neděli se někde zahajuje bez rozhodčího, aj v lize do FÍDEELA. Někde píšou, že převezme jiný rozhodčí a když není, tak nějakej hráč. Vám se to ještě nestalo? To se divím. A praxe je?

Pak se svévolně hráči přestěhovali aby vidět nebyli. Kavárník je neviděl a pak si z nich na facebooku srandu dělá.

Ajaj to je zásadní chyba, za kterou trest jim pořadatel napařil a prý i svaz. Jim právě jim, nebo p.Lázničkovi. Ne pořadateli, ne pořadatel sám sobě.

+0 /-0 | 23.01.2019 14:19

MaX

koukal jsem na partie Laznička - Cifka, nejsem držitelem cenných ani bezcenných titulů, ale tady bych i já udělal rošádu. Místo toho hráč 2400 zahraje Dc8?? https://i.gyazo.com/b7c5e06f8a9f58af5cbb2141ecf4d2fe.jpg

+0 /-0 | 23.01.2019 14:14

Morphynista

Nevidím důvod, proč by měl svaz trestat pana Boleslava. Zřejmě byl jako pořadatel zápasu uveden jen formálně a nechal na hráčích, aby si zabezpečili vhodnou hrací místnost a kvalifikované rozhodování. Co se týká rozhodčí, pokud jen podepsala zápis a u partií nebyla, tak to samozřejmě v pořádku není. A požádá svaz FIDE, aby dodatečně zrušila zápočet tohoto zápasu ? Myslím, že ano. 

+0 /-0 | 23.01.2019 14:06

igors
tupouns: Pri motivačných cenách by si mohol ŠZ vyhradiť, že časť, možno aj väčšina prostriedkov sa má účelovo využiť - na účasť na kvalitných turnajoch (Aeroflot, Gibraltar apod.), prípravu so špičkovými trénermi, alebo aj nákup šachovej literatúry, prípadne kvalitného počítača. Podporí to tých, čo chcú ďalej skutočne rásť. Ospravedlňujem sa, ak to už je takto nastavené, explicitne som to však nikde nevidel povedané/napísané.
+0 /-0 | 23.01.2019 14:04

Jiří Kadlec

Je zřejmé, že pan Boleslav, který byl pořadatelem zápasu Láznička - Cífka, jím vlastně vůbec nebyl, na ten zápas se prostě vykašlal. Totéž udělala rozhodčí (ani se jí na jednu stranu nedivím, proč by měla chodit s dvěma mladými muži, sama, bez pořadatele, někam do bytu?...). Bohužel bez rozhodčí není možné zahájit hru, to má nepochybně svůj důvod, a to pan Láznička při svém vzdělání a praxi samozřejmě velmi dobře ví. Takže nějaká presumpce neviny je v tomto případě nemožná. Jenže svaz nahlásil na FIDE tento absurdní zápas jako sehraný a Lázničkovi tak narostlo neprávem Elo o 5 bodů. Nikde zatím nepadlo ani slovo o tom, že je nutné seznámit FIDE s touto nemilou situací, aby byly neprávem nabyté body Lázničkovi odebrány. Další, neméně pikantní fantasmagorií je to, že pořadatel potrestal Lázničku... Kdo potrestá pořadatele Boleslava a rozhodčí? 

+0 /-0 | 23.01.2019 13:43

tupouns

Děkuji za odkazy na partie. Problematika motivace je složitá a rozhodně se necítím jako expert na tomto poli. Ale je otázka jak se zachovají hráči po získání motivační ceny. Budou dále makat a snažit se zlepšovat, nebo budou čekat na vypsání další motivační ceny? Co se stane po zrušení motivačních cen(např. škrty v rozpočtu), nebude situace ještě horší než před zavedením? A je opravdu hlavní úloha svazu v podpoře několika nejlepších? Neměl by se svaz více starat o svou členskou základnu?

+0 /-0 | 23.01.2019 13:39

igors
vazne: partie Laznicku bielymi sa lisia uz v prvom tahu cierneho...
+0 /-0 | 23.01.2019 13:38

vazne
Zda se to jenom me, nebo jsou na fide.com (https://ratings.fide.com/view_games.phtml?event=205679) ty dve partie, kde laznicka hraje bilymi totozne? Tudiz jsou k dispozici pouze 2 partie? Jejich prubeh nema cenu ani komentovat, nektere tahy jsou na hrace 2400 ponekud slabe, ale obrazek at si udela kazdy sam...
+0 /-0 | 23.01.2019 13:33

igors
Poutnik: "Kdo je garantem skutečnosti, že partie byly vůbec sehrány?" A čo tak použiť aj tu prezumpciu neviny? Prečo ju v tejto debate väčšina priznáva len Rausisovi?
+0 /-0 | 23.01.2019 12:50

Poutnik

Martin Petr: mohl bych poprosit o vysvětlení jak je možné, že partie jsou oficiálně zveřejněny a jsou vnímány jako sehrané, ačkoli není žádný důkaz, který by tento fakt potvrzoval? Vyjma tvrzení aktérů. Kdo je garantem skutečnosti, že partie byly vůbec sehrány? 

+0 /-0 | 23.01.2019 12:34

Martin Petr
A děkuju za odkazy, zajímavé!
+0 /-0 | 23.01.2019 11:43

Martin Petr
@tupouns - přidám partie zápasu Lázničky, které jsou veřejně na FIDE: https://ratings.fide.com/tournament_details.phtml?event=205679 Tím, jestli motivační ceny zrušit, jsme se na VV také zabývali a byla to reálná alternativa. Nakonec jsme se rozhodli tak, že změníme jejich pravidla, aby nešly dělat podobné zápasy, a v roce 2019 vyhodnotíme, jestli mají reálný přínos k účasti reprezentantů na silnějších turnajích. Taky to bude v zápise z VV. Budeme tím mít prostor vymyslet nějaký lepší program motivace, návrhy si rád vyslechnu. Když si totiž vzpomenete na období před motivačními cenami, řada hráčů kolem 2500 (mě nevyjímaje), se prostě přestala snažit. Tomu motivační ceny výrazně pomohly, ale je pravda, že jejich negativní důsledky tu také jsou. Čili cílem teď je vytvořit lepší program podpory.
+0 /-0 | 23.01.2019 11:35

P.Z.

Já vyjádření pana Martina Petra potažmo VV chápu. Je předsedou KMK a tak musí chránit PR ŠSČR. A skoro všichni členové VV ŠSČR pomluvy o panu Rausisovi nezačali šířit. Takže jisté pochopení mám i pro ně. Co nechápu je, že se VV ŠSČR není schopen distancovat od pomluv, které šíří jeho zaměstnanci (tím nemyslím sekretariát ŠSČR, sekretariát momentálně funguje super), ale vedení reprezentace. A hlavně těmto lidem říct, tak pánové takto ne. Předložte důkazy nebo to ukončete a omluvte se.

Já se neodvolávám na schůzku Rausis - Konopka, protože jí jsem přítomen nebyl a obsah znám jen z vyprávění a tedy to není relevantní. Ale odvolávám se na maily, které byly zaměstnanci ŠSČR panu Rausisovi adresovány a které jsem předložil VV a chtěl jsem, aby se VV k nim vyjádřil, zdali jeho zaměstnanci postupují správně. Jestli jejich jednání je etické. Na maily mi nemůžete odpovědět, že jsem je špatně pochopil nebo jsem se přeslechnul, tak jak jsem se od autorů těchto emailů dozvěděl v případě, kdy bylo řečeno něco ústně.

Ad Viktor: Nepřišla ani řádka. Jen bylo u nás zjišťováno o co nám vlastně jde. Definoval tyto 3 věci:

1) Aby panu Rausisovi nebylo bráněno v reprezentaci v soutěži jednotlivců. 

2) Aby bylo zastaveno šíření pomluv. Ty je totiž možné zastavit jen shora a to tím, že buď vedení si své podřízené pohlídá nebo se od nich veřejně distancuje a těchto zaměstnanců se zbaví.

3) Že by bylo dobré kdyby se někdo jménem svazu panu Rausisovi omluvil a ujistil ho, že se to už nebude opakovat.

Co se týká emailu, který jsi našel. Opravdu v něm nevidíš nic špatného? Že na žádost člověka o pomoc kvůli změně rozhodnutí tvých podřízených na základě pomluv odpovídáš: Stojím za rozhodnutím těchto lidí i když vím, že nejsou pro ně žádné důkazy. A na závěr přidáš větu, že ten člověk může být v klidu, protože pro veřejnost se vymyslí alternativní pravda. Možná to je ten důvod proč si dodnes tolik lidí myslelo, že pan Rausis nemá zájem reprezentovat. Ale taky je možné, že jen já a pan Rausis tvůj email takto vnímáme. Aby to mohli posoudit jiní, tak by jsi ho musel zveřejnit. Jak jsem psal ve vyjádření níže: od BŠŠ máte právo naše dopisy zveřejnit a pak se k nim vyjádřit.

Já jsem tento problém chtěl vyřešit s Vámi napřímo bez diváků. Bohužel svaz nebyl schopen se zastat potencionálního reprezentanta. Tak jsem se nejlepšího hráče BŠŠ musel zastat já .Protože je v našem zájmu, aby zůstal v české federaci jako hráč BŠŠ.

+0 /-0 | 23.01.2019 11:10

Rdm

http://elo.miramal.com/download/Krejci-Hracek-komplet.pgn (odkaz dával pod jeden z článků Martin Šmajzr)

+0 /-0 | 23.01.2019 11:08

tupouns

Pane Petře, chápu většinu Vašich argumentů. Na druhou stranu okolnosti zápasů Laznička-Cífka a Krejčí-Hráček jsou mírně řečeno podezřelé. A nemůžete se divit, že se objevují různé spekulace. Velmi rád bych se podíval na partie z obou zápasů, buhužel nevím o tom, že by byly někde dostupné. Podle nich by se dalo lépe usuzovat, jak moc čistě byly tyto zápasy odehrané. Veřejně známé informace, ve mě budí dojem, že oba zápasy byly sehrány s jediným účelem získat motivační cenu a s největší pravděpodobností byl předem domluvený výsledek. Tady souhlasím s nazory, že jediný rozdíl mezi oběma zápasy byl ten, že Krejčí vše udělal šikovněji. A podle mě mu svaz minimálně neměl cenu vyplatit. V každém případě to nepomoho dobrému jménu svazu, jednotlivých účastníků zápasů ani šachu v ČR. Primární problém dle mého názoru je už v existenci motivačních cen a nikdy toto nemělo být zavedeno. Přidám tedy konkrétní a snad i konstruktivní návrh a to zrušit tyto motivační ceny. Naprosto se míjí účinkem a ani principielně nemohou a nikdy nemohly plnit deklarovaný účel. Podobný názor vyjádřil pan Cvek v tomto svém videu. Tuším že to zaznělo někde ke konci. https://www.youtube.com/watch?v=PLxq5tM4rKI Podrobně vysvětluje problematičnost motivace v šachu pomocí financí pan Pardy ve své sérii článků na sachycvek.cz Pokud nebudete chtít studovat všechny články doporučuji přečist alespoň tento: http://www.sachycvek.cz/2018/09/pokazena-motivace/ Hezký den všem

+0 /-0 | 23.01.2019 11:02

Martin Petr

Ahoj,

vezmu to obecně. Problém je totiž v tom, že i když se snažím, tak ve většině zdejších přispěvků (čest výjimkám) nevidím konstruktivního nic. Sorry. Ale beru to pozitivně, vypadá to, že ve volbě VV ŠSČR na konferenci 2020 budu mít na pozici předsedy hodně konkurentů, což je dobře! :-)

V obou diskutovaných případech jsem se dozvěděl, že je svaz nejhorší, že je to žumpa apod. Jedinou konstruktivní připomínku měl vlastně Pavel Matocha, se kterým jsme si volali a říkal, že Viktora Lázničku by taky netrestal víc, ale že jsme měli jasně říct, že zápas nebyl sehrán správně a pojmenovat, co se stalo špatně. Přijde mi, že už v komuniké se netváříme, že je všechno OK, když Viktorovi snižujeme podporu na letošek, ale dobře, to beru. Ostatně v zápise ze schůze se nějaká taková formulace objeví, protože VV celý zápas a jeho řešení diskutoval na schůzi asi hodinu. Jinak jsem se, přátelé, nedozvěděl nic. Někdo si myslí, že šlo o pokus o podvod, na to má samozřejmě právo, členové VV si to nemyslí.

To samé v případě I. Rausise. Jasně jsme konstatovali, co jsem psal níže a co psal Viktor. Opět jediné, co jsem se dozvěděl, že blokujeme reprezentaci hráči 2650 a spoustu dalších zcela nekonstruktivních věcí. Aby mi někdo zavolal a probral argumenty, jestli teda máme z pozice VV nutit kapitána a KRÚ k nominaci hráče na soutěže družstev a k čemu by to vedlo, nebo jaké je jiné řešení, to nikdo neudělal.

Prázdné kecy, které tady píše třeba ZMB, nevyřeší nic. Nakonec jsme se dostali k případu z roku 2010, kdy ještě ani Viktor nebyl předseda, který se týká Lukáše Klímy. To jako vážně?

Naprosto chápu, že moje příspěvky působí arogantně - nijak mě to netěší, ale chovám se k lidem tak, jak se oni chovají ke mně. Rozumné, věcné a normální diskuzi se nebrání nikdo ze současného VV. A samozřejmě všichni máte právo změnit složení VV ...

+0 /-0 | 23.01.2019 09:30

paulz

To PB:Pokud máš nějaký důkaz o tom že zápas byl domluvený i s výsledkem tak ho prosím zveřejni...Jediné co bylo dokázané, že nebyl uspořádaný organizačně správně. A podle toho se svaz zachoval.

Napadání Rausise bez důkazů se Ti nelíbí a tady děláš naprosto to samé. 

+0 /-0 | 23.01.2019 09:15

Viktor

Ač se s Lukášem Klímou kamarádičkuju, tak nepovažuji konec jeho angažmá za jakkoliv pokoutný, řekněme, že jsem slyšel, že si v rámci zmiňovaného bohémství neplnil řádně kapitánské povinnosti. To bylo ještě za předsednictví Sejkory - všimněte si, jak se svazu všechny tzv. "hříchy" sčítají už přes 100 letwink. Je zcela možné, že se neshodneme na řešení některých kauz, které musí svaz řešit, ani VV nemá na vše jednotný názor, já ani jedno řešení ovšem nepovažuji za trapné. Cvekys kritizoval přístup vedení repre k "druhému sledu" reprezentace, bavili jsme se o tom, podařilo se některé věci posunout, i Robert pak konstatoval zlepšení. Nový kapitán repre Z. Hráček má teď zase jinou vizi a VV ŠSČR mu jako jedinému kandidátovi na tuto funkci poskytne prostor k její realizaci. Pokud jsi na webu ŠSČR zazanamenal něco nefunkčního, budeme rádi za zprávu webmasterovi, aby to mohl spravit.       

+0 /-0 | 23.01.2019 09:11

xdavx x
Nelíbí se mi to, že jako hlavní problém byl označen organizační nedostatek... Nebyl. Šlo o pokus o podvod. Zajímalo by mě, jestli by tento zápas proběhl, kdyby existovala možnost, že Cifka vyhraje. Takže, imho byl domluven i výsledek. To s organizačním lapsusem nemá co dělat. Odkaz se nepovedl tak google: konopka repre
+0 /-0 | 23.01.2019 09:05

paulz
To david brazina: no když už dáváš odkaz na devět let starý článek, tak ho dej aspoň celý...pak nejde zobrazit. Co se Ti nelíbí na přístupu svazu k zápasu Láznička vers. Cifka nechápu.
+0 /-0 | 23.01.2019 08:58

xdavx x
To Viktor: Klíma byl odejít kvůli Konopkovi, ne kvůli Habovi, tak si ty řeči o neznalosti nech od cesty. http://www.nss.cz/zahranici/kapitani-ceske-reprezentace/repre-kapitani-jsou To że na svazu jede kamarádickovani je fakt, který neokecas. Viz trapný přístup svazu k zápasu Cifky a k Rausisovo. To že se naštval i klidas jako Robert Cvek neokecas taky. A příspěvek Petra, který hýří aroganci na všechny strany byl taky zbytečný. Já vím, že ty za věci, které jsem teď zmínil nemůžeš. Ale nějak jsem si myslel, že se těch struktur dokážeš zbavit.
+0 /-0 | 23.01.2019 08:49

Krvlad

Tak když už na to přišla řeč, mě by ty důvody, proč byl Klíma nahrazen, zajímaly, když měl výsledky, jaké zřejmě Hába ani nikdo jiný nezopakoval. Chápu, že Klíma vede život bohéma, podobně jako Plát, který nemusí být každému po chuti, ale tady se přece roky mluví o tom, jak jsou v reprezentaci důležité výsledky, a jak při jejím výběru údajně nejde o osobní sympatie a kamarádství. Tak by mě to tedy zajímalo děkuji.

+0 /-0 | 23.01.2019 07:59

Viktor

Kdepak na vedení svazu, tady je to pěkná žumpa a dno, kde se škodí a pomlouvá dle libosti a většinou bez základní znalosti věci. David Bražina udělá z Konopky kapitána žen (Klímu nahradil Hába a nebylo to bezdůvodně,ač měl Lukáš dobré výsledky), z Navary tady někdo udělal dokonce nečlena ŠSČR, naska vytrvale pálí do Chrze s Vokáčem jako do největších bafuňářů, ač jeden není členem VV ŠSČR minimálně od 2011 a druhý už 2 roky......To opravdu nemá cenu komentovat. Petr Záruba - Myslel jsem, že na dopis bylo odpovězeno (ač stručně) a ještě pak volal ZF. Ale sorry, dopisování BŠŠ a VV ŠSČR ohledně toho, co se stalo na schůzce Konopka-Rausis, kde nikdo jiný nebyl, mi při třetím dopisu už opravdu nepřišlo produktivní. Dohledával jsem teď, co jsem tak strašného napsal, že jsem citován v onom dopisu a ten zde v diskuzi, a šlo jen o to, že nejsem Vojta Plát a nechtěl jsem šířit podezření, které nebylo prokázáno ani tak rozšířeno. Na ČR se to až podezřele dlouho dařilo. Jak psal už Martin Petr, platí, že I. Rausis může reprezentovat a že o nominacích rozhodují kapitáni. Stejně tak jsem splnil svůj slib a zabývali jsme se na lednovém VV zápasem, o kterém je tento článek a došli ke společnému rozhodnutí.       

+0 /-0 | 23.01.2019 01:21

Zmestabileho

V současnosti jsou poměry v českém šachu ubohým světem, jehož čelní aktéři ztrácejí zábrany a necítí už snad ani elementární odpovědnost. Jenže ty poměry v českém šachu budou prostě takové, jaké si je sami šachisté udělají. Jestli si může vedení našeho šachu a řada reprezentantů dovolit takové věci jako nyní, tak prostě - bohužel - využívají toho, že to je tolerováno.

+0 /-0 | 22.01.2019 20:57

naska

Tentokrát s Ing. Davidem Brazinou PhD. souhlasím,napsáno trefně!

+0 /-0 | 22.01.2019 17:54

xdavx x
Docela by me zajimalo, jestli jsou lidi na svazu dementi, nebo nas za ne povazuji. Rad bych taky pripomnel, je to nejaky cas zpet, kauzu kterou vyvolal Robert Cvek, to taky vysumelo. Ovsem nejvetsi hajzlovina byla rosada Konopky za Klimu u zenske reprezentace. Tak se hlavne poplacejte po ramenou jaci jste borci, Laznicka ten radeji drzi hubu, prece omluva neni na miste, omlouvaji se jen hloupe kopacky nebo hokejky ze? Komentar Petra k Rausisovi bylo urceno komu? Imbecilum, kteri maji problem s chapanim?
+0 /-0 | 22.01.2019 17:45

Krvlad

Kůrnik to jsou věci, tady se vynořuje taková žumpa, že aji udělala hrdinu z věčného "padoucha" Zmestabileho.cheeky

+0 /-0 | 22.01.2019 14:44

Pavel Ch

naska: To přirovnání od Vás u M. Vokáče a mně je asi na této úrovni: "Šachista jako Vy, který dávno nemá na úroveň 2514, ani korespondenčně, ani prakticky, ani na těch Vámi zmíněných 1967, by měl odstoupit a nevěnovat se dále hudbě, aby ji nedělal ostudu".

Chápete?enlightened Asi ne, ale to vůbec nevadí.

+1 /-0 | 22.01.2019 12:42

naska

Vážení....GM Vojta Plát,kterému mimochodem hodně fandím,se vyjádřil,že na šachovém svazu ČR jsou dementi.Neznám všechny lidí na šachovém svazu ,ovšem jedna věc je jistá. GM V. Plátovi asi hodně ublížili.Za sebe mohu říct,že takový CM Pavel Chrz,předseda ŠK Ústí nad Labem,vede svůj klub z 1.ligy do 2. ligy,až skončil v Krajské přeboru. Dívám se a vidím,že pan Chrz už není ani 33% šachista,jak mu hráči v Ústí říkaji,ale ma na svém kontě jednu výhru a tř nuly. Tedy 25%...Elo1967 a tento člověk rozhoduje v šachovém svazu o mnohých ,důležitých věcech.O tom,že mě nazval chovancem z ústavu,nickou atd. se mi už nechce ani psát.Pane Chrzi,měl by jste odstoupit a nedělat v Ústi svému šachovému klubu ostudu. Šachy hrát prostě neumíte.Už Vás poráží kde kdo.Ing chemie GM Marek Vokáč mi zase posílá zdarma konopný provaz a prý abych si našel větev sám. Taky se mu už na posledním turnaji nevedlo. 38 místo jako hlavní favorit,to je tedy debakl!!Nakonec ho převalcovala Khultarni Bhakti,mladá hráčka. Tyto dva lidí bych v šachovém svazu nejraději neviděl.Njn.....šachy už hraji špatně,takže se korýtka drží zuby nehty!!!!Koneckonců,jak píše Druid. Panoramix,mládí by měli dostávat šanci. Jsou!!!Ovšem když rozhoduji o mnohém,výše jmenování staří paprdové....???GM Vojtovi Plátovi rozumím,má pravdu....napsal to drsně,ovšem pravdivě. Prof.Mgr. Naska Dis(Držitel bezcenného titulu IM ICCF ELO 2514)P.S. I s KARJOU souhlasím!

+0 /-0 | 22.01.2019 12:14

Karja
Vždycky jsem si myslel, že fotbalový svaz je nejhorší sportovní svaz u nás, ale musím to přehodnotit. Ve fotbale je aspoň snaha nejlepší hráče nominovat a stavět. Opravdu jen u nás dokážeme blokovat hráči 2650 možnost reprezentovat.
+0 /-0 | 22.01.2019 11:20

xdavx x
Petan: Aha. Dík. Já v ty Ostravě tehda byl. Nevím že by se tam něco řešilo. Vzhledem k tomu jak se David postavil k evidentnimu podvodu Laznicky, měl být raději zticha.
+0 /-0 | 22.01.2019 11:11

Petan

Davida do diskuze zatáhl pan Záruba. Pokud se podíváte na historii, tak prvotně reagoval na nařčení v příspěvku z 16.1. v 8.18. Do té doby to byla jen diskuse s Vojtou Plátem a až poté co P.Z. do toho zatáhl všechny reprezentanty, okruh debatujících se rozšířil m.j. o Navaru.

+0 /-0 | 22.01.2019 10:37

Pavel Ch

Poutnik:

noSorry, to už přeháníte, to není zkreslá informace, to je přímo otočená o 180°. Totální hoax.

Segej Movsesjan už totiž opakovaně ČR předtím reprezentoval, i opakovaně v týmu, byli rádi spoluhráči, kapitrán, svaz i fandové. Jen pak měl plný pas razítek a zpět nesměl. Co nějací "chytří" vytýkali svazu, bylo, že se měli snažit více. Byli dokonce se Sergejem ze svazu u jednání na ministerstvu, žádali jako sport. svaz (až dnes to je offiko žádost sport v zákoně,  ale udělili předčasně jedinému sportovci za loňský rok, dříve pár jiným sportovcům  ano) prostě předčasně občanství tehdy nebylo Sergeji povoleno. Možná ti chytří měli na mysli takové běžné české pojmy jako: Lobismus, korupce, úplatky ("musíte se více snažit pane správče",  rady jak ta opilá správní rada z Postřižin). Tím rozhodně netvrdím, že se tak u přátel sousedů stalo, spíš jen státní aparát tam projednal snáze/rychle. 

DridP.: Vždyť pak někdo vygooglil a hodil sem odkaz na tu básničku, nemýlím-li se?

+1 /-0 | 22.01.2019 10:03

wonagamee
Vojta Plát: Nádražní náměstí 112/1, Mariánské Lázně
+0 /-0 | 22.01.2019 09:57

xdavx x
Proč ne? Navara psal, že diskuzi o Lazničkově podvodu ignoruje. Tady se aktivně zúčastnil a neměl problém Rausisovo chování komentovat... Nemyslim si, že to bylo ok.
+0 /-0 | 22.01.2019 09:51

Vojta Plát
Neznáte někdo dobrýho zubaře v Mariánkách? Jsem totálně KO - chytla mě osmička a nedá se hrát. Proto ta dnešní remis, to je fakt v háji...
+0 /-0 | 22.01.2019 09:48

VDF
David začína dnes v Gibraltáru. Přejeme mu hodně štěstí a nebudeme diskutovat o jeho slovech.
+0 /-0 | 22.01.2019 09:18

Druid.Panoramix

pokr. Kdosi tu psal, že nejsou mladí, ale oni jsou, jen je třeba jim dát šanci k tomu, aby se prosadili, oni už částečně svoji výkonnost prokazují, jen jim možná chybí soustavnost a ustálenost výkonů, ale budou-li na sobě pracovat, tak se výsledky dostaví a oni se prosadí. Jen to prostě nebude teď hned.

To Vojta Plát..... njn, to, co jsi chtěl napsat, tak to jsi napsal, škoda jen té škodolibé radosti, ale moc hezky to říkají Slováci: "Škodoradosť je najvetšia radosť." a teď už se jen soustředit na svůj výkon v Mariánských Lázních. Ať se daří.

+0 /-0 | 22.01.2019 09:08

takychcineconapsat
mat-lal: přesně tak, pokud David měl, nebo má nějaké podezření, nemá to tahat sem, svaz a Pláta nemá cenu řešit, níž už klesnout nelze
+0 /-0 | 22.01.2019 08:52

mat-lal

Z celé této diskuze mám velmi smutný pocit. Nejsou tady žádní vítězové, jen poražení. Vždy je to o lidské kvalitě, která zabraňuje sklouznout příliš hluboko. Odklonění podivného zápasu bych ještě pominul, ale osočování pana Rausie už ne. Pan David Navara (kterého si jinak mimochodem velmi vážím) mě zklamal svým nezralým příspěvkem, který hraničí s pomluvou. To si mohl odpustit. Pan Plát má (dle jeho vlastních slov) škodolibou radost  z toho, co zde rozpoutal. Dobře, užijte si svou radost, v mých očích jste ale ubožáci. Snad si z toho vezmete ponaučení...

+0 /-0 | 22.01.2019 08:44

Druid.Panoramix

Zdravím, což smutných / trapných je v této zemi více věcí, ale zůstaňme jen u šachů. Kdysi tu Pavel Ch. citoval básničku "Do Španělska na kopanou", slíbil ji sem dát, ale zatím nedal - nevadí. A teď si představte podobný text jen místo fotbalistů si dosaďte šachisty.

Do Španělska na kopanou veze Vengloš partu starou, mezi nimi známé tváře, taky Bergra průšviháře. Všechny rázem překvapíme, když Kukučku postavíme. Kukučka je mladý, rychlý, navíc odchovanec Nitry. Leč pravda visí na háku, bylo by tam moc pražáků. Tři brankáře sebou vzali, poctivě je prostřídali.... a v podobném duchu to pokračuje dál..... a ono je to pomalu ve všech sportech podobné. Každý trenér má rád své kamarády, přátele, kterým může věřit a na které je spolehnutí a tak občas přivře oko na nějakým tím hříškem a když se k tomu přidají kamarádi bafuňáři, tak je hotovo a pak se věci řeší ex post, místo aby se jim předcházelo..... na jednu stranu jsem rád, že se podobné kauzy otevřou, na druhé straně mi je z toho trošku smutno. Ono to je tak, jedna partička odejde a příjde druhá, která časem pochopí výhody a zajede do starých dobrých kolejí.....zvlášť když to nikdo jiný nechce dělat. :o) A tak doufám, že po volbách VV ŠS ČR se vyčistí vzduch, vymete stará špína a budu doufat, že se s vaničkou nevyleje i dítě, protože ně všechno bylo špatné a na tom dobrém by se mohlo stavět.

+0 /-0 | 22.01.2019 08:36

Carlos

Někdy je smutné/trapné, když vyplavou podrobnosti, jak to ve vedení svazu a v reprezentaci vypadá...

 

+0 /-0 | 22.01.2019 07:57

Poutnik

Když už tu máme ty nepodložené zprávy, přihodím jednu. Sice starší, ale dost se svého času řešila. Byl u nás jeden skvělý hráč, cizího původu. Dlouho žádal o občanství. Nikdy ho nezískal. V kuloárech se dost mluvilo o tom, že za tím byl tlak a zájem aby občanství nezískal. S jeho ELO body by ho museli vzít do reprezentace a někdo z kamarádů by musel z kola ven... 

+0 /-0 | 22.01.2019 07:21

Vojta Plát
Můj příspěvek splnil účel na výbornou :-) ukázal poměry v našem svazu a ano, mám z toho škodolibou radost, včetně toho, že jsem to tu rozpoutal právě já.
+0 /-0 | 22.01.2019 03:31

wonagamee
Křiklounovi to došlo a nadělal si do gatí. Tygr ani nemusel zívnout. Smradu všude kolem. Jedno rozklepané pukrle a honem z klece ven rozházet aspoň své s....y po všech okolo. Třeba si pak už nikdo nevzpomene, kdo celou tu komedii vlastně začal. Tygr má přece zuby pravé a křikloun by nikdy, NIKDY netvrdil nic jiného. A kdo snad o tygrovi někdy náhodou pochyboval, s tím křikloun neka, jasné?
+0 /-0 | 21.01.2019 20:35

Zmestabileho

Ad Vojta Plát: Tak já taky po téhle diskuzi přicházím symbolicky ke křížku, byl jsem opravdu v omylu, že Rausis neměl a nemá zájem reprezentovat, asi jsem špatně rozuměl i jeho vyjádřením v minulosti, a dal jsem si to do souvislosti s tím, že hraje vesměs už jen slabší turnaje, a že má věk.

 

Teď vidím, že vedení našeho šachu a naši reprezentanti ho prostě drsně vyštípali ze sestavy, a ještě měli tu drzost a pokrytectví odůvodnit to tím, že "nemá důvěru a je na něm podezření" - přitom sami praktikují naprosto zjevné podvody.

 

Já jsem si naivně myslel, že už v mě v těch lumpárnách v českém šachu nemůže nic překvapit - a ono ejhle! 

+0 /-0 | 21.01.2019 19:12

Vojta Plát
Neskutečná diskuse, rozjelo se to tu náramně. Zřejmě jsem přestřelil s panem Rausisem, to jsem nechtěl a omlouvám se ještě jednou. Snad se mi omluví i on, když mi kdysi v Teplicích řekl, jestli je normální přijít k partii o 56 minut později a skoro mi nadával. Nicméně vyjádření svazu šokují i mě, to je opravdu moc. Pan Rausis nic oficiálně neudělal a stejně mu svaz dal najevo, že je to podvodník, Láznička si domluví zápas a zřejmě i partie a nic se neděje. Co kdyby nevyhrál všechny partie? Bylo tam vůbec riziko, že by toho ela nedosáhl? To si mohl jet zahrát nějaký slabý open do zahraničí, určitě by se našel nějaký, kde by to elo splnil, ale tam by asi bylo furt větší riziko, že nemusí vše vyhrát. V zápase s Cífkou bylo riziko nejspíše nulové, ale to se nedá dokázat. Jen ať si každý udělá obrázek...
+0 /-0 | 21.01.2019 18:51

pawel

cheeky Jméno a příjmení.

Vaše paměť si nepamatuje o co jste P.Z. Vy osobně požádal. A neumíte ani rolovat dolů pro připomenutíenlightened.

Jméno a příjmení, kopie: "@P.Z -velice rad bych si zaplatil privatni prednasku na toto tema, pokud by jste byl ochoten to s mr. Rausiem domluvit, dekuji". 

+0 /-0 | 21.01.2019 15:34

Morphynista

Já bych si taky přál, aby se zde zmíněné pochybnosti a podezření ukázaly jako neoprávněné. Třeba i proto, že jak jsem před časem psal o kvalifikačním turnaji o místo v turnaji kandidátů, tak pan Rausis by se na základě Ela do něj mohl dostat ( samozřejmě, pokud by měl o start zájem ). Ale vidím, že některé " známé firmy " opět neodololaly a se zvrácenou radostí si kopnou nejen do svazu, ale i do Davida Navary. Smutné...sad 

+0 /-0 | 21.01.2019 15:28

vpr

P.Z.: Pokud Vam otazka "Souhlasíte s tím, aby ŠSČR v komunikaci s veřejností uváděl nepravdy a výmysly?" v oficialni komunikaci se ŠSČR připadá normální, tak úpřímnou soustrast. To je podle Vás konstruktivní přístup, jak se snažit řešit problémy? Stejnou "kvalitu" cítím z Vasi odpovedi 16.01.2019 17:57 | P.Z.Re: Jmeno Prijmeni. Přijďte k nám na extraligu a pan Rausis si s vámi po zápase rád popovídá i zadarmo. Jste jeho mluvčí, nebo máte jeho plnou moc se tímto způsobem vyjadřovat? Pokud ne, tak je to nic, než hloupá a prázdná fráze dostatečně vypovídající o argumentační úrovni jejího autora.

+0 /-0 | 21.01.2019 14:41

P.Z.

To Martin Petr: Bez zveřejnění emailu předsedy ŠSČR (citace je součástí našeho dopisu) opravdu nemá smysl reagovat na naši otázku. Třeba až nebude předsedou, tak ho zveřejní. A třeba to nebude trvat už tak dlouho...

Na základě žádosti pana Rausise o ukončení diskuze okolo něj už nebudu dále přispívat a rozviřovat zdejší diskuzi.

Jen doufám, že tedy prohlášení vedení ŠSČR: Vedení ŠSČR ani KRÚ nebudou bránit v účasti na reprezentačních akcí jednotlivců je závazné nejen pro současné (minulé), ale i budoucí vedení ŠSČR i KRÚ.

+0 /-0 | 21.01.2019 13:04

xdavx x
Já si naopak myslím, že jste se zachovali jako banda dobytku. Nestačím se divit, jak se zde prezentuje postoj svazu, ale i tzv reprezentantů k člověku, jehož jedinou chybou je, že se zlepšuje. Příspěvek od Navary považuji za hodne přes čáru, vzhledem k jeho dlouhodobě pozici jedničky, by takové vyjádření vůbec neměl vypustit. To co tady někteří predvadite je hnus, a já být na místě Rausise, tak se na ČR reprezentaci vyseru a celý případ dal na PČR za pomluvu a nactiutrhani. Svaz je ve světle reakce podvodu Laznicky a jasně obstrukce k Rausisovi vysloveně trapný.
+0 /-0 | 21.01.2019 12:29

Martin Petr
Dobrý den, myslím, že k poslednímu příspěvku si každý člověk udělá názor sám, "spousta další komunikace probíhala raději ústně, aby neexistoval žádný důkaz.", "Souhlasíte s tím, aby ŠSČR v komunikaci s veřejností uváděl nepravdy a výmysly?" - na to reagovat nemá smysl. V jednom z dopisů jsme se omlouvali za to, pokud komunikace KRÚ mohla být interpretována jako obvinění z podvádění. Na zmíněné lednové schůzce byl jen Michal Konopka a Igors Rausis, proto o jejím obsahu nemá smysl spekulovat, každopádně bych řekl, že obě následná stanoviska VV jsou zcela jasná a finální.
+0 /-0 | 21.01.2019 12:08

P.Z.

Dobrý den,

ano VV odpověděl na 2 dopisy BŠŠ. Ale v každém pomlčel o tom podstatném a to jsou vyjádření zástupců reprezentace a vedení svazu. Proto jsem napsal třetí dopis, abychom vedení svazu konfrontoval s vyjádřeními jejich zástupců. V tomto posledním dopise jsou vyjádření nebo emaily přímo citovány. Tedy aspoň ty, které je možné písemně doložit, neb spousta další komunikace probíhala raději ústně, aby neexistoval žádný důkaz.

Zároveň jsme vyzvali VV, aby odpověděl na tyto otázky, které zatím zůstávají bez odpovědi:

Jako statutární zástupci ŠSČR souhlasíte s tímto postupem, kdy je hráč bez jakéhokoliv důkazu podezírán/obviňován z podvádění a je mu bráněno v reprezentaci?

Souhlasíte s tím, aby ŠSČR v komunikaci s veřejností uváděl nepravdy a výmysly?

Na základě výše uvedených emailů stále trváte na první odpovědi, že komunikační výstupy reprezentačního úseky mohly být špatně interpretovány jako obvinění z podvádění?

Ode mně máte souhlas se zveřejněním všech dopisů k této kauze.

 

 

+0 /-0 | 21.01.2019 11:48

Pavel Ch

Já bych hrozně rád, kdyby se koncepčně zařazovali mladí hráči, jak asi slyšel  a píše niže Igors Rausis. Třeba ale nejsou.  Ale pak...

Čtěme: Rok 2012 oly  hodnocení kapitána: "Zdá se však být jisté, že některé změny jsou ve složení reprezentace nevyhnutelné" (poslední odstavec zprávy zhodnocení).

Rok 2018 oly Stejní čtyři, jen ze Slovesnka Michalík nahradil Vlastu Babulu (pátý se každý rok hledal). Jediná změna tedy na postě kapitána. Netvrdím, že ti 4, resp. 5 tam nepatří, to ne. 

Proč tedy hráč, který má sen (jak píše) od roku 2007 a kromě dvou přeskakuje na elu jednoho hráče za druhým, nebyl alespoň jednou vyzkoušen? Ano podle Ela nestavíme, ale 2650 je tolik, že by neměl být přehlédnut. 

Zjistilo se až v roce 2018, že opravdu jde nahoru "čistou hrou"? Nebo byla odmítnuta VV doměnka o nečisté hře až v r. 2018?  Když čtu níže od Martina Petra. Připadá mi, že po problému Batumi 2018 se začalo skutečně řešit.

+1 /-0 | 21.01.2019 11:39

Rausis
Děkuji za objasnění pana Petra, Potvrzuji přijetí stanovisko VV ŠSČR v dne 16. července 2018, zdá se, že jsme zde mluvili o schůzce v lednu 2018, a o ME v Batumi v dubnu 2018. Byl bych take vděčný administrátorovi NSS, pokud můžeme konečně ukončit diskusi o tomto tématu. S pozdravem, Rausis
+0 /-0 | 21.01.2019 11:31

Martin Petr

Dobrý den, 

jen z pohledu svazu. Panu Zárubovi i dalším zástupcům BŠŠ jsme během roku 2018 za VV ŠSČR posílali dvě oficiální odpovědi, ve kterých je řečeno vše podstatné. Cituji např.:

- Pan Igors Rausis se může zúčastnit jakýchkoli otevřených turnajů jednotlivců včetně ME mužů.

- I. Rausis není v žádném konfliktu s dodržováním kodexů, pravidel, směrnic FIDE a ŠSČR, alespoň pokud bereme v úvahu současný stav znalostí věci z pohledu VV ŠSČR. 

Vysvětlili jsme také, že pro nominace na turnaje družstev (např. olympiáda) jsou zohledňována i jiná kritéria než ELO FIDE. A nominace je v kompetenci kapitána, kterým byl Vlastimil Jansa a teď je jím Zbyněk Hráček.

+0 /-0 | 21.01.2019 10:59

P.Z.

Prvně. Pan Rausis zde ani nikde jinde veřejně neprohlásil, že by nechtěl reprezentovat. To tady prezentovali zástupci svazu. A nebo došlo k chybnému vnímání, když zde píše nick igors za kterým však stojí Igor Štohl  a nikoliv pan Rausis. Pan Rausis jen při rozhovoru se zástupci reprezentace řekl, že má pochopení, když do reprezentačních družstev budou nominováni mladší hráči s ohledem na budování družstva do budoucna.

Přihlášky, včetně plateb na akce FIDE, ECU jdou skrze svaz. Samostatně se na ně přihlásit nemůžete i když budete miliardář. Tady má svaz možnost Vám vystavit stopku. Viz. propozice ME 2019: However, only national federations are permitted to send applications.

Ad HonzaSvatoš: Ano, mám emaily od zástupců svazu adresované panu Rausisovi ve kterých je toto zmiňováno. Primárně jsem se to snažil řešit s autory emailů, pak i s vedením svazu. Ale na odpověď na poslední dopis, sice psaný v emailu, ale s potvrzeným doručením, čekám již 3 měsíce.

+0 /-0 | 21.01.2019 10:27

wonagamee
Tak, křikloun vlezl do klece a začal prudit tygra, ať nemachruje a ukáže falešné zuby. A starej tygr právě otevřel jedno oko.
+0 /-0 | 21.01.2019 10:27

Carlos

Děkuji I.Rausisi za odpovědi, které řadě návštěvníků situaci vyjasnili a (snad) zabrání dalším fabulacím. yes

Zá roveň bych se Vám chtěl omluvit za ty, kteří Vás buď přímo nebo nepřímo napadali (obviňovali), ale zároveň nic oficiálně neudělali... no

Doufám, že i vzhledem k níže uvedeným příspěvkům neztratíte chuť do šachů a přeji Vám , abyste si co nejdéle držel svou výkonnost. hats off

 

+0 /-1 | 21.01.2019 10:23

Rausis
Omlouvám se, ale nemám touhu a dost znalost českého jazyka k účasti na debatách zde, přesto budu odpovídat na některé otázky. 1. Ano, jak vidíte, někdy jsem čtu, co tu píší. 2. Ve skutečnosti chtěl jsem jít ale jsem nebyl nominován na mistrovství Evropy v Batumi v roce 2018 kvůli podezření. V této věci jsem se v lednu 2018 konkrétně sešel s panem Konopkou v Praze. 3. Od roku 2007 jsem měl sen hrát za tuto zemi, napsal jsem o tom v rozhovoru pro mé 50. výročí. V tuto chvíli je zcela vyloučeno hrát ve týmu, ve kterém kapitán a hráči me podezírají. 4. V minulém roce,v dubnu, jsem sám navrhl, abych odešel z federace, ale odpověď předsedy byla negativní. Chápu ho, technicky to je ne tak snadné, zejména proto, že žiji v České republice Dobrý den všem Rausis
+0 /-0 | 21.01.2019 10:08

chess123

Vojto, já jsem si myslel, že jsi hrál za Sokol Vyšehrad proti Slavii Hradec Králové. Tady čtu, že jsi hrál proti vedení svazu, které do Tebe pumpovalo statisíce a jednou si dovolilo Tě pokrátit o 30 tisíc na dotacích. Tak to bylo osobní. Hlavně jestli jsi pohlídal panu Vichnarovi jeho kabinku s jeho mobilem.

+0 /-0 | 21.01.2019 09:27

Pavel Ch

I. Rausis se zde naopak vyjádřil, že reprezentovat chtěl. Psal dále, že ale chápe kapitána reprezentace, že nestaví dle Elo (to měl samozřejmě podstatně nižší než dnes, ale i tak by se do čtyřky vešel), že ani on, jako kapitán jinde, nevybíral sestavu dle elo. Takže je s tím smířen.  

 

Jak zde uvedli Petr Záruba a Vojta Plát, jestli je důvodem jakési podezření z podvádění? No tak jestli se zbytečně nešidíme o silného hráče, který na sobě (na rozdíl od mnohých mladých talentů) opravdu maká.

K tomu mám info od velmi znalého člověka, že partie I. Rausise nevybočují z normálu  jiných šachistů a rozhodně nevypadají s počítačovou nápovědou. FIDE má na to dokonce program a snad i tam byly testovány s výsledkem negativním. 

+0 /-0 | 21.01.2019 08:49

Vojta Plát
Třeba pan Rausis změní federaci, určitě o něj bude velký zájem. Jinak se musím pochlubit, první výhra s Martinem Petrem ve vážné partii a trošku satisfakce za tu pokutu, ani nepostavil šachy a zmizel z hrací místnosti jak pára nad hrncem :-)))))
+0 /-0 | 21.01.2019 00:13

Zmestabileho

Pokud je mi známo, GM Rausis v reakci na své vysoké postavení v ratingovém žebříčku ČR už v minulosti jasně prohlásil - i zde na nss - že nemá zájem reprezentovat ČR v šachu. Tak jak to tedy je?

+0 /-0 | 20.01.2019 23:03

Zmestabileho

Připojuji se k dotazu Honzy Svatoše: Pane P. Z., GM Rausisovi bylo opravdu zabráněno reprezentovat ČR na ME 2018 v Batumi, z důvodu podezření z podvádění? 

 

 

+0 /-0 | 20.01.2019 22:59

HonzaSvatoš

Jsem rád, že se na místní drbně dočtu zajímavé věci, o kterých bych jinak nevěděl. Jsem ještě raději, že náš nejlepší hráč zde něco občas napíše, na rozdíl od většiny representantů (a respektuji, že nemají žádnou povinnost, ani smluvní, ani neformální, zde psát) a že je upřímný.

Jsem už o dost méně rád, že i náš nejlepší hráč se přidává k nepodloženým obviněním (16.01.2019 16:06 | David Navara ) Rozumím Vám, Davide, že Vám coby profíkovi přišlo na chování pana Rausise něco nestandardního. Rozumím tomu, že Vy se skutečně nemusíte o místo v reprezentaci bát nikoho (formulace 16.01.2019 08:18 | P.Z. "Bohužel ty i zbytek reprezentace máte velký strach s ním hrát. Raději dáte do 15 tahu remiz, protože co kdyby se náhodou objevilo zase to kouzlo brýlí a vy prohráli." je nešťasná a Vaši reakci chápu), ale stejně tak Vaše reakce ("jsou tu podezření od jiných silných velmistrů") je nešťasná a silně manipulativní, věřím, že nikoli úmyslně.

17.01.2019 07:37 | P.Z. : Vaše tvrzení, že "Ale jsou lidé, kteří toto nectí a Vaše (David Navara) prohlášení použili na to, aby zabránili Igorsovi reprezentovat i na vlastní náklady na ME 2018 v Batumi." je velmi silné. Můžete to doložit? Neznám podmínky pro přihhlášení na ME, ale (dost možná chybně předpokládám, že) pokud budu hypoteticky miliardář MickyMouse, tak si ME na své náklady zahrát můžu, pokud mám ELO aspoň 1500. Protože, pokud to, co tvrdíte, by byla pravda, tak by to zanmenalo, že poměry na vrcholu ŠSČR jsou ještě horší, než to z místní drbny vypadá.

+0 /-0 | 20.01.2019 22:12

alvar
„Nauč se smát, aniž bys plakal“ říká jedno přísloví. Rovněž se říká, že židovský humor chápou nejlépe Židé a Češi. (Neviditelný pes.) Potká Roubíček Kohna: „Zdravim jich, Kohn. A jak jich tak vidim, musim jim něco říct. Tuhle jak byli u nás na návštěvě se svojí paní, ztratily se nám dva stříbrný příbory.“ „No, co si to vo mě myslej Roubíček, že já poctivej vobchodník jim budu krást stříbrný příbory!“ „Nerozčilujou se, Kohn, vono teda jsme je druhej den našli zapadlý v příborníku. Ale, to chápou, stín podezření zůstal!“
+0 /-0 | 20.01.2019 21:39

Carlos

Lidé jsou bohužel svou přirozeností nakloněni věřit různým pomluvám, zejména jsou-li adresovány nepřítomné osobě (tady bohužel proti I.Rausisovi), který bude mít kvůli této pomluvě problémy v zaměstnání nebo osobním životě. sad

 

 

+0 /-1 | 20.01.2019 20:16

paulz
Asi před partií někam volal a mobil strčil samozřejmě nevypnutý do kapsy. Nebyl by první...
+0 /-0 | 20.01.2019 19:44

chess123

Podívejte se na Mistrovství ČR mužů a žen 2012. Partie Černoušek – Olšarová měla 1 tah a bílý „dohrál“. Zazvonil mu mobil. Proč měl u sebe mobil, když bydlel na hotelu kde se hrálo? Protože to tehdy bylo normální! Žádný úmysl.

+0 /-0 | 20.01.2019 18:53

Pavel Ch

Já samozřejmě bych si nikdy nedovolil zpochybnit slova Davida Navary. Ano měl soupeř mobil v kapse. Jenže no a co? Tak raději vyčiňte naší komisi, že už tehdá nezakazovala přísněji, než FIDE.

Nicméně opakuji, a jak píše Petr Záruba, že učili u nich bez zlého úmyslu i talenty, že ještě nedávno platilo "vypnutý mobil a měj ho kde chceš". Kdyby hrál 2014 "Mirek Dušín", ani jeho by nenapadlo, že s vypnutým mobilem v kapse po celou partii něco porušuje. Na všechny, kdo tak činili (tipuji přes 90%), je nutno pohlížet, jako že se chovali fair-play (krom těch, co byli při nečem nekalém přistiženi).

 Až budete ve vyšším věku, třeba také půjdete na WC i tehdy, ikdyž to nebude až tak naléhavé. Nikdy nevíte, zda  nebudete potřebovat na další tah 50 minut a zda se neocnete najednou v časovce. Nejen starší šachisté tak často pro jistotu řeší.

+1 /-0 | 20.01.2019 18:29

2sks
Re Pavel Ch.: najvyššia súťaž, čo som za posledných 20 rokov hral bola slovenská extraliga. A mobil som u seba len raz a zapnutý som ho odovzdal rozhodcovi a každých 30 minút som s rozhodcom kontroloval, či mi medzitým súrne nevolali :) Re P.Z.: Moja posledná veta hovorí o častom odchádzaní na toaletu s mobilom, nie o tom, či bol mobil zapnutý alebo nie. To je úplne jedno, lebo na toalete si každý dokáže zapnúť mobil - čo však neznamená, že to každý aj urobí (verím, že skoro nikto). Každý z nás si však môže robiť, čo uzná za vhodné a samozrejme potom všetci za svoje správanie nesieme dôsledky - vrátane tzv. verejnej mienky. Aby som to odľahčil: na poslednom ligovom zápase v jednom družstve hral jeden hráč v obleku a poltopánkach a druhý sa prezul do papúč. Nikto z nich neporušil pravidlá, ale verejná mienka si o nich urobí svoj vlastný názor :)
+0 /-0 | 20.01.2019 18:10

paulz

Jenže David píše o konkrétním zápase tj. Navara proti Rausisovi a na přeboru ČR. Že tam měli oba ubytování je samozřejmé. A pokud Rausis věděl že bude muset často na záchod, tak v takovém případě běhat s mobilem je přinejmenším provokace...A navíc to už bylo po aféře Bindricha Falka v německé Bundeslize, kdy si profíci už dávali hodně velký pozor. 

+0 /-0 | 20.01.2019 17:44

Pavel Ch

Re VDF + sks

Přátelé, vy jste asi nehráli šachy v posledních 20 letech. Mělo u sebe (dle pravidel a fair-play) vypnutý mobil těch 95%, jak píše P.Z., drtivá většina čestných sportovců přitom z nich byla, jen neměli kam mobil uschovat. Prostě na opnu, ani když přijdeš do hrací místnosti v družstvech, třeba v létě bez zavazadla, kam ho dáš? Prostě, když byla alespoň trošku možnost se ho "zbavit", tak jsem třeba já činil. Platit si drahé parkování před ČEZ arenou Pardubice, kde mi auto nevykradou, schovat do zamykatelné skříňky v naší klubovně a nebo schovat tak, že žádného zloděje nenapadne, že by mohl bejt někdo tak blbej a zrona tam ho dát. Ale ne vždy to šlo.

--

Davide, každý ví, že jsi superslušný a odpovídal si Petrovi Zárubovi, ok. Ovšem, aby si z toho někdo vzal, že to co dělá David Navara, mohou dělat všichni, to prostě technicky jen tak nejde. Tobě Davide zkušený rozhodčí mobil přijal, ale říkal, že z toho neměl radost, ale že jsi pan Navara; Hlídat zápas a hlídat mobil a kdyby všichni z obou týmů  mu dali mobily, neví jak by dělal, jak vydával odcházejícím v časovkách a na posledního by žádný nezbyl, tak zda by platil ze svého platu 5-10 tisíc náhrady? Já mám také podobnou "protekci", jako Ty Davide. Při pohledu na mojí funkcionářskou pleš mi přijali rozhodčí na MČR rapid na stolek. Přestava, že tam budou mít stovky mobilů od všech, je naprosto nereálná.  

 Ještě k pozvaným profíkům:  Spí v místě či poblíž a mají se soustředit jen na turnaj,  nemusí řešit věci kolem, tudíž mobil nechávají na svém pokoji. To normální smrtelník, který se přiřítí z práce autem, před a po zápase řeší jiné věci, pracovní, rodinnné, veze další lidi se kterými si volá až poslední dohraje, atd. atd. Nevím zda dnes v případě kolize/problému není nemít mobil proti předpisům (porouchané auto na dálnici ihned nahlásit policii, po dálnici neběhat k nejbližšímu pevnému telefonu...). Takže mobil prostě každý potřebuje před a po partii. A při ní řeší jak to jde, aby o něj ale zároveň nepřišel.  Pokrač 2.část

+1 /-0 | 20.01.2019 15:23

Pavel Ch

2.část

---

Ano nyní platí, že mobil nesmí být na těle, ano až teď ale. Tak to řešíme porůznu, taškou poblíž, někdo riskne v autě, ideální by bylo možnost uložit zamčený. 

Ale tím zaúkolovat pořadatele zápasů a opnů je asi proti technickým a finančním možnostem. 

--

Závěrem: David Navara je čestný a superslušný, navíc se chová jako profesionál. Ti, kteří se chovali dle pravidel danného data (včetně Rausise a jeho mobilu v kapse) a neměli tu možnost, aby jim ho někdo pohlídal (ikdyž by kolikrát raději chtěli), nečinili tímto konáním nic proti pravidlům ani proti fai-play. A věřte mi, že nás takových (když ne 95%), minimálně přes 90% bylo. Teď holt úprava pravidel, až nyní. Hledejme každý úschovu dle místních podmínek.

+1 /-0 | 20.01.2019 15:21

P.Z.

V roce 2014 byl vypnutý mobilní telefon v kapse dle pravidel. A tak jsme děti učili, že mají si své telefony vypínat a nikdo neřešil jestli ho má v kapse nebo baťohu. Dnes, když musí být telefony vypnuty a v baťohu, tak je učíme aktuální znění. Nelze aplikovat současná pravidla na situaci před 5 lety. Pokud bych měli soudit na základě morálky, tak 95% účastníků zmiňovaného MČR by muselo být označeno za podvodníky, protože měli mobil v kapse. Zdejším webem a jeho diskutéry je však zmiňován jen jeden.

I v tom je zásadní problém, když situace před 5 lety se posuzuje dnešními očima. Všichni si představují pod mobilem Apple nebo nabouchaný Androidí telefon. Přitom se jednalo o hloupý tlačítkový telefon bez interního systému.

A jen tak mimochodem pomluva je nejen protiprávní, ale i nemorální.

+0 /-0 | 20.01.2019 14:49

VDF
Jsem si istý, že David Navara je čestný člověk, ale nerozumiem tomu, proč pět let mlčel o telefonu v kapse súpera.
+0 /-0 | 20.01.2019 12:42

2sks
Re P.Z.: Je dobré, že morálne autority ako p. Navara sa vyjadrujú, pretože ich slovo má mať váhu. Morálka je niečo iné ako právo - človek sa môže správať v súlade s právom a konať nemorálne (klasickým príkladom v rodinnom práve je napr. nevera). Ak niekto často odchádzal od šachovnice na toaletu s mobilným telefónom tak to určite nie je príklad hodný nasledovania, čo by určite nikto z vašich trénerov mládeže neodporúčal svojim zverencom.
+0 /-0 | 20.01.2019 11:19

David Navara
Re P.Z. 17. 1. 2019 7:37 Ptáte se, zda jsem já patřil mezi těch 5 procent odpovědných, kteří nechodí na partie s mobilem. Od roku 2003, kdy se za zvonění mobilu kontumuje, jsem u sebe telefon při partii neměl NIKDY a před odchodem do sálu i před začátkem partie si to několikrát kontroluji. A v kapsách se mi rýsují kapesníčky, což se dá snadno ověřit.
+0 /-0 | 18.01.2019 21:54

chess123

Sharapova vyhrála a já čekám, zda si dá na FB selfie s vítězným jointem.

Zde bych hledal souvislosti s výkonností hráčů. Někdo si vyhulí mozek, někdo chlastá, někdo se nestará o svou kondici, atd. A někdo se udržuje v kondici, nehulí, nepije. Někdo pracuje více, někdo pracuje méně, někdo vůbec. Někdo jde nahoru, někdo jde dolů.

+0 /-0 | 18.01.2019 08:41

Vojta Plát
A Sharapova před chviličkou dohrála a vyhrála v dost hezkém(na ženský) zápase s Wozniackou.
+0 /-0 | 18.01.2019 08:09

Pavel Ch

Reprezentanti by se na to měli podívat (samozřejmě daleko podrobněji, svaz poskytne, věřím, že vědí, dělají). Takže velestručně ad Vojta:

a) Kofein byl vyřazen krátce poté, co šachisté podepisovali (museli kvůli dotaci MŠMT) antidoping. Předtím byl případ 5bojaře na olympiádě, co těch 12 kafí za šermířský maraton dal. On kofein je zapsán jako podpůrná látka s tím, že se v daném roce (a těch let už bylo za sebou více jak 10) netestuje, tedy může se užívat bezlimitně. Může opět dojít opět ke změně, zatím dle mých informací nedošlo. 

b) Alkohol není dopingovou látkou. Jen zakázán ve střeleckých disciplínách, automobilismu. Ve střílení jednak s pochopitelných důvodů a jednak, že malé množství by případně mohlo i tu ruku zklidnit.

Ovšem o alkoholu, bacha,...pořadatel, rozhodčí může a měl by vyloučit hráče z hracího dne, celého turnaje, předání disciplinárce, kdo svých chováním narušuje jméno sportu či obtěžuje jiné závodníky. Alkohol také nesmí do hracího sálu, na sportoviště.

c) Co píše Josef, bez ohledu, zda Vámi myšlená uvedená látka (ne)pomáhá, MŠMT si nepřeje, takové závodníky podporovat z jiných důvodů.

+1 /-0 | 18.01.2019 07:51

Vojta Plát
Nejlepší je, že za ty steroidy je automaticky dva roky distanc, ty trestají velmi tvrdě. Přitom to na šachy nemá žádný vliv, ale prostě je to obecně doping a šachy jsou zase olympijský sport. Jinak třeba dvanáct kafíček je už na hraně. Ohledně alkoholu nevím, to by pohořela půlka světa, někdy včetně těch nejlepších.
+0 /-0 | 18.01.2019 07:24

Josef

Tak trochu na obranu Vojty - doping, na který jsou šachisté (zcela nesmyslně) prověřováni, nemá  na jejich hru žádný vliv. Nepředpokládám, že by se Vojta - narozdíl od typických sportovců, pro které byl systém dopingové kontroly vytvořen - v období mezi turnajema ládoval anabolickými steroidy nebo využíval EPO pro rychlejší regeneraci organismu. Pokud vůbec existují nějaké látky, které by mohly mít vliv na výkon šachisty, tak v období mezi turnajema by mu asi moc nepomohly. To, že dopingová kontrola může i v tomto období přijít, je samozřejmě jiná (trapná) věc, na kterou by si měl dát pozor.

Na druhou stranu šachy může degradovat elektronický doping úplně stejně, jako klasický doping u typických sportovců. A že se to děje, o tom nemám moc pochyb...

+0 /-0 | 18.01.2019 00:14

pawel

Vojta Plát: Za odhlášení a nezpůsobení problémů sobě, pořadateli, svazu, buďtež pochválen. Trošku mám obavu, že to není to, oč tu běží. Inspektor Trachta v Cimrmanovi to řekl trošku jinak.

+0 /-0 | 17.01.2019 22:07

Vojta Plát
ZMB, teď jsi napsal vůči mně nesmysl, ale budiž. Jinak se jako nemůžu odhlásit z turnaje? Kdybych byl náhodou pozitivní na nějakou zakázanou látku a hrál v době testování turnaj, tak by moje výsledky byly anulovány a pro pořadatele by to byl problém a muselo by se to řešit, apod. A nebyl jsem si na 100% jist, že budu negativní, tak jsem se raději odhlásil, co je na tom...Nakonec mi to vůbec nevadilo, pěkně jsem si odpočinul, užil si začátek léta s kamarády mimo šachy a měl klid od všeho.
+0 /-0 | 17.01.2019 19:45

Rdm
+0 /-0 | 17.01.2019 19:26

Zmestabileho

Tak si to shrňme:

 

Ratingová jednička Navara naznačuje podvodné jednání ratingové trojky Rausise - přitom řeší dávnou partii z roku 2014. Ratingová dvojka Láznička hraje podvodný zápas s cílem vytáhnout peníze ze šachového svazu, načež jej tento svaz pouze symbolicky sankcionuje. Ratingová trojka Rausis chytá zázračnou druhou mízu, září jako kometa a ty nejlepší tahy nachází po návratech z toalety. Ratingová šestka kapitán repre Hráček hraje v utajení zápas s ratingovou sedmičkou Krejčím, se stejným úmyslem jako Láznička, zde ovšem nikdo sankcionován není, přesto že byla neoprávněně vyplacena finanční prémie. Ratingová osmička Plát se preventivně odhlašuje z šachového turnaje, aby mu nebyl zjištěn doping - a ještě se tím suverénně chlubí.

 

Nad tím vším "bdí" (či spíše spí) vedení našeho šachu, šachoví rozhodčí a organizátoři šachových akcí. Vedle nezájmu to řešit už zde vzniká i systém "ruka ruku myje".

 

To výše uvedené se dá označit jako "balkanizace poměrů v českém šachu". Je to viditelný trend - a nevzniklo to ovšem ze dne na den. Dlouhodobé tolerování všelijakých podvodů, podvůdků, domluvených výsledků, považované za snesitelný folklór a kolorit šachu, nese už své ovoce.

+0 /-0 | 17.01.2019 18:34

paulz
To Pavel Ch: no po aféře už si ani nějak nepamatuji jak nakonec dopadla ve které hrál hlavní roli GM Bindrich Falko/ rok 2012/, mě nějak nepřipadalo že třeba v naší extralize se během partií nějak moc běhalo s mobilem...Já to teda v extralize nikdy netroufl udělat....
+0 /-0 | 17.01.2019 18:25

Pavel Capek

Pokud někdo by podváděl, spíše bych tipoval, že si ho důkladněji v hracím sále a po cestě schová.enlightened

Velmi správná úvaha ! Takže ani zápas Láznička - Cífka nebyl žádný podvod ! To by to přece nedělali tak okatě ! enlightened

+0 /-1 | 17.01.2019 16:03

Pavel Ch

ad Paulz:

Já také, jako člen STK, když se mohlo, jsem měl u sebe vypnutý mobil a chodil s ním na toaletu. To snad 95% lidí, jak píše Petr Záruba (vyjma těch co se mobilům úplně bránili nebo u hracího sálu byli ubytovaní nebo aby jim nezazvonil se báli a měli v diváctvu osobu blízkou či trenéra). Jestli mi byl vidět nebo ne, to fakt jsem nesledoval. Pokud někdo by podváděl, spíše bych tipoval, že si ho důkladněji v hracím sále a po cestě schová.enlightened

+1 /-0 | 17.01.2019 14:59

paulz

Tak ono je zase pravda pokud měl Rausis víc podobných partií jako s Davidem, tj. chodil během partie často na záchod/ což je lidské/ ovšem s viditelným mobilem v kapse / i když to tehdy bylo povolené, byla to pěkná hloupost/ hodně své pověsti pomohl. Osobně si nepamatuji soupeře který by mě něco podobného tehdy udělal....

+0 /-0 | 17.01.2019 14:27

Pavel Ch

Krvlad: Ano bylo. Naštvaný hráč v afektu po prohrané partii volá na svaz, že s takovým "dědkem" prohrát nemohl a že prej slyšel, že s ním něco nebývá v pořádku. Svaz dává pokyn telefonicky rozhodčímu, aby mu byl v patách. Rozhodčí tak činí. Zjistí, že se Igors chodí i jen osvěžovat na WC v parných dnech, myje si ruce i obličej studenou vodou aby byl fit (pozn.: ne že se nemeje - jak bylo tady psáno). Jen třeba jde k umyvadlu, nikam nezalízá, podá arbiter hlášení na svaz, že ok. Nevím zda svaz sprdl oznamovatele, aby se příště raději "lépe učil", ale náhled na p.I.Rausise se asi bohužel nezměnil.

+1 /-0 | 17.01.2019 13:23

MMM
I když si myslím, že kdo dnes v šachu podvádět chce, má to v nižších soutěžích strašně jednoduché, tak odmítám uvěřit tomu, že v Extralize (což je jediná silnější soutěž. kterou GM Rausis poslední dobou hraje) by podvádění mohlo komukoliv dlouhodobě procházet. Pokud je nevinný, doufám, že tuto diskuzi nečte.
+0 /-0 | 17.01.2019 12:48

Krvlad
O tom, nakolik vážně obvinění Rausise z podvodu či podezřelého jednání berou sami jejich autoři nejlíp vypoví to, kolik z nich se v průběhu partií s těmito svými obavami svěřilo rozhodčím či pořadatelům, aby si ho tak mohli víc ohlídat. Brblat a pomlouvat dávno po té umí každý. Je ovšem zarážející, že Rausis vadí tolika lidem, to asi nějaký důvod má.
+0 /-0 | 17.01.2019 12:25

pawel

Raději se směji, ale,

 je mi líto pořadatele a rozhodčí. Holt moc blízké osoby a moc jim důvěřovali. Dojednanou veřejnou kavárnu svévolně vyměnili za byt se spolužáky. Šachy, hodiny, partiáře byly určitě připraveny, kdyby někdo adresu udanou na svaz opravdu našel a zvonil. Ale, nezlobte se, nemuseli jsme tam být, byt o víkendu se spolužáky šachu nehovících ("mejdlo") s hraním 3-4 vážných důležitých partií, to snadněji zorganizuji vodní bitvu na poušti.

 

A Igora Rausise je mi také moc líto, jedna pravda platí ve všech režimech celé lidské historie: "Proti spinkutí se dá velmi těžko, nebo vůbec, bojovat".  

+0 /-0 | 17.01.2019 09:14

Druid.Panoramix

Poutník: Myslíte si, že se David Navara k situaci, která vznikla v důsledku organizování zápasu Láznička - Cífka, potřebuje nějak vyjadřovat? A proč by měl? Není ani soudce, ani obhájce, ani člen ŠS ČR, který by měl řešit tento stav. Věřím, že o situaci si svůj obrázek udělal a že nemá potřebu se k tomu vyjadřovat, to je jen na něm. Na druhou stranu se k této situaci nevyjádřil ani kapitán reprezentačního družstva mužů, ani další jeho členové, respektujme to, prosím, že ne ke všemu se musí vyjádřit všichni velmistři. Vyjádřil se k tomu klub, jehož je GM Láznička členem a vyvodil vůči němu sankci - nevím, jak  moc je pro GM Lázničku citelné a jak ho postihlo, že se neúčastní Novoborské Corridy - to by nám to někdo z Novoborských mohl objasnit.Situaci se nějak snažil vyřešit VV ŠS ČR - přijal nějaká opatření, vyvodil poučení, znemožnil podobné akce a vůči GM Lázničkovi vyvodil sankci - snížení reprezentační na tento rok o 30.000 Kč. Je to hodně anebo málo pro člověka, který se živí šachem? Řekl bych, že dost. Mno, takže ještě bych čekal dopis na FIDE a sankci pro srbskou rozhodčí, která měla někde něco rozhodovat a nebyla u toho a vyškrnutí partií Láznička - Cífka ze zápočtu FIDE ELO a adekvátní úpravu ELO obou účastníků - otázkou je, zda si ŠS ČR chce skutečně na FIDE udělat takovou ostudu, i když sám nebyl organizátorem tohoto zápasu. Tím byl uveden pan Boleslav a teď je jen otázkou, zda do této role nebyl nominován stejně jako ona rozhodčí. To ví ( anebo neví) jen on sám a jestli nám k tomu, něco řekne či nikoliv je jeho věc, zda chce či nechce v tomto případě očistit své jméno.

Ke GM Rausisovi - nechápu, proč Vám ten člověk tolik leží v žaludku. Protože je jiný? Má svůj věk, má svoji šachovou i lidskou úroveň, je pracovitý a odvádí pro svůj klub a dělá pro sebe to nejlepší, co může dělat? Anebo je to člověk, kterého je třeba neustále vláčet špínou a zpochybňovat?. Pokud jsou někde pochyby, že podvádí, pak je potřeba přijmout taková opatření, aby to dělat nemohl a pak se uvidí, jestli mu to ELO poroste i nadále či nikoliv. Tady je to zatím všechno v rovině dohadů, nepřímých důkazů a smyšlenek. Ctěme presumpci neviny a nedělejme soudy bez důkazů. Ono by se mohlo stát, že i stokrát opakovaná lež by se mohla stát pravdou, už to tady několikrát bylo.

+0 /-0 | 17.01.2019 08:50

Krvlad

Člověk má někdy dojem, že Rausis se dopouští šíleného zločinu už jen tím, že hraje šachy. cheeky

+0 /-0 | 17.01.2019 08:25

Petan

Re Poutnik: Tak si nejprve přečtěte ten příspěvek P.Z., na který David reagoval. Byla to reakce na tvrzení, že se bojí s GM Rausisem hrát, aby to náhodou neprohrál (P.Z. píše "zbytek reprezentace" tudíž i Navara). Jinak by se do toho David vůbec nezapojoval. A až o něm někdo napíše, že se bojí hrát s Lázničkou tak se určitě vyjádří (tím vás ale nechci navádět, jak vyprovokovat Davida Navaru k napsání diskuzního příspěvku)

+0 /-0 | 17.01.2019 08:09

Poutnik

Souhlas s PZ. Navarovo prohlášení je jako břitva. Naznačuje, přikládá k sobě doměnky, které se v souhrnu stávají zbraní. Ale za povšimnutí stojí jiná věc. David Navara si udělal dost času aby mohl hned několikrát okomentovat Rausise, ale k Lázničkovi neřekl ani slovo. Jak vidí on zápas, který je pravou podstatou tohoto článku... V podstatě z vývoje diskuse může mít největší radost Láznička, protože se téma odvedlo úplně jinam. To co byla největší kaňka našeho šachu za mnoho let je a je podloženo fakty je nahrazeno kauzou, která stojí na argumentech typu "mě se zdá".

+0 /-0 | 17.01.2019 07:55

P.Z.

Re: David Navara. Dle tehdejších pravidel mít u sebe vypnutý mobilní telefon bylo OK. Předpokládám, že kdyby se udělala anketa, tak 95% účastníků toho MČR mělo v kapse telefon a nijak se neomezovali v chození na toalety nebo dokonce na balkon kouřit přes místnost, kde probíhaly analýzy. Zajímalo by mně jestli Vy jste patřil do té většiny a nebo do těch 5% zodpovědných.

Do Vámi zmiňované partie hrubě zasáhli jiné osoby, ale pan Rausis na to nepotřeboval nikdy upozorňovat veřejně.

Jak jsem zmiňoval už v minulém příspěvku. Neuvědomujete se jak Vaše prohlášení má sílu a co může udělat v nesprávných rukách. Vy aspoň ctíte presumci neviny. Ale jsou lidé, kteří toto nectí a Vaše prohlášení použili na to, aby zabránili Igorsovi reprezentovat i na vlastní náklady na ME 2018 v Batumi.

+0 /-0 | 17.01.2019 07:37

Achjo

to mi připomíná, jak jednou soupeř s celkém nízkým elo pořád odcházel z místnosti. Vždy koukal na šachovnici z pozvdálí a po mém tahu odešel a chodil všude možně. Naštěstí na toto pamatují pravidla a nemůže se odcházet místnosti, když je na tahu. Do té doby , co toto dělal, tak hrál celkem dobře, po tom, co byl usazen k šachovnici...tak během 5tahů byl na vzdání...

+0 /-0 | 16.01.2019 22:25

Zdeněk Janda
Davide, na ME i pak jinde to je v pořádku. Něco jiného je někoho pokoutně pomlouvat, že podvádí. A něco jiného je to napsat a dát rozhodčímu. To si každý pořádně rozmyslí.
+0 /-0 | 16.01.2019 21:17

VDF
Re David Navara: Jsem laik, ale snad toto chování je provokativní, včetně východů z místnosti a telefon.
+0 /-0 | 16.01.2019 21:11

David Navara
Mám ještě jednu poznámku, která se netýká GM Rausise, ale pravidel obecně. Za nepodložené obvinění může být hráč, od něhož podnět pochází, potrestán. To je v pořádku, ale... Na mistrovství Evropy jednotlivců nám jednou nebo dvakrát během posledních let říkali, že pokud někoho budeme podezírat, máme odevzdat rozhodčím psanou stížnost. Psát během partie stížnost mi připadá nevhodné - čestného soupeře bych vyvedl z míry a případného podvodníka bych jen varoval. Představa, že podám stížnost a v následujících dnech bude komise partie mého soupeře prověřovat na shodu s programem, mi připadá absurdní. Stejně jako nedávný článek na rakouském svazovém webu o tom, že Morgunow, který byl přistižen s telefonem, nehrál jako počítač, takže možná není vinen. Rozhodně nepopírám, že velmistr Rausis je silný šachista s kvalitním šachovým vzděláním. Vím, že i ve vyšším věku se hráč může výrazně zlepšit, ale spíše bych to čekal u amatérů než u profesionálů. Jen chci říci, že dostat se z ratingu na 1900 na 2100 je snazší než vyšplhat z ratingu 2480 na 2650. (A nepopírám, že ten rating 2480 byl podhodnocený.) Nejde jen o jiný koeficient, ale také o to, že od určité výšky je každý další krok nahoru o trošičku těžší než ten předchozí. (Napadá mě paralela s výstupem na Mt. Everest. Bez dýchacích přístrojů.)
+0 /-0 | 16.01.2019 21:04

David Navara
Re P.Z.: Během naší partie MČR v Havlíčkově Brodě 2015 GM Rausis byl zjevně nemocný. Odcházel snad ještě častěji, ale to tu teď nechci rozebírat. Skutečně mám na mysli ostravské MČR z roku 2014, kde vypadal zdravě, několikrát během partie na delší dobu opustil hrací sál a nejspíše měl u sebe mobilní telefon. (Odkud by ho jinak později během hry vyložil na stůl?) Když má někdo v kapse telefon, nemá tak často opouštět sál. Když opouští sál, nemá si nechávat v kapse telefon. A když udělá obojí, nemůže se divit, že to lidem připadá podezřelé. Ale není to důkaz a názor si může každý učinit sám.
+0 /-0 | 16.01.2019 20:48

Jdu_nahodou_kolem

Jsem jenom hloupý kolemjdoucí a rád bych se zeptal, proč, existuje-li toto podezření ohledně Rausise již několik let, a dotyčný hraje pravidelně českou extraligu, ještě nikdo nepožádal rozhodčího, aby Rausise např. po opuštění kabinky WC zkontroloval. Děkuji. 

+0 /-0 | 16.01.2019 19:22

Zmestabileho

Perly této dnešní diskuze:

 

P.Z.: Rausis si uhraje v 60 letech rating 2700, protože z masa jí jenom ryby! (tak já končím s vepřovým, už žádná pečená krkovička!).

 

Carlos: Mezi šachisty je vyšší procento čestných lidí než v jiných sportech! (ufff... jestli tohle je pravda, tak to v těch jiných sportech si ani nedovedu představit, co to musí být za příšerná hnízda podvodů a lumpáren!).

 

+0 /-0 | 16.01.2019 18:38

P.Z.

Re: Jmeno Prijmeni. Přijďte k nám na extraligu a pan Rausis si s vámi po zápase rád popovídá i zadarmo. Já odpověď neznám, ale myslím si, že je to v tom, že od mlada nepije žádný alkohol, z masa jí akorát ryby a celkově se stravuje velmi zdravě. To může být základ duševní svěžesti i ve vysokém věku.

Re: David Navara. Předpokládám, že máte na mysli MČR mužů 2015 v Havlíčkově Brodě, které Igors v podstatě odremizoval. Pokud vím, tak jste to probíral s kapitánem extraligy BŠŠ a jeho vysvětlení, že toto MČR pan Rausis odehrál v horečkách s angínou jste vzal jako dostatečné zdůvodnění tehdejší indispozice a častějších návštěv toalety.

Bohužel díky vyjádření Vašeho pocitu, jste dodal vodu na mlýn těm, kterým pan Rausis vadí. Ti teď argumentují slovy: "I David Navara měl pocit, že podvádí, tak to musí být pravda. Jinak by to nikdy nevyslovil." Bohužel tyto pocity zároveň vydávají za prokázání viny a spojení "presumce neviny" neznají.

+0 /-0 | 16.01.2019 17:57

Vojta Plát

A pište si co chcete, ale už mi notas nestíhá, nemel jsem antivir a chtěl jsem byt na komentování připraveny a nechtěl jsem mít zasekany notas.

+0 /-0 | 16.01.2019 16:24

Vojta Plát

Komentovani MS mi zrušil Koutny na základě nějakého v sponzora, protože jsem měl nějaký problem s počítačem, ale kamarád mi ho vycistil a Honza Jílek vše nainstaloval. Rikal jsem to Koutnemu, ten to bral jako to, ze ho mám v zastavarne, takže jsme mezitím ztratili s Honzou čas pripravou a ze sponzor me vlastně nemá rad a nepřeje si me komentování. To byla poslední kapka. Tak jsme se s Honzou a Stepanem rozhodli trhnout, já tu nejsem pro srandu králikum a nenechám se využívat někým jako je Koutny.

+0 /-0 | 16.01.2019 16:22

Vojta Plát

Já se omluvil a ctim take presumpci neviny, ale stavím se za Davida. Tak a teď tu bude ticho. Davide, hrál bys s Rausisem společně za repre?

+0 /-0 | 16.01.2019 16:13

pogous

to pawel: Oficiální komuniké z VV je na svazovém webu a stojí v něm: "VV ŠSČR se dále věnoval okolnostem zápasu Láznička – Cífka. Na základě písemných výpovědí všech zúčastněných osob a s přihlédnutím k uloženému klubovému trestu pro V. Lázničku VV ŠSČR rozhodl o snížení jeho letošní reprezentační podpory o 30 tis. Kč. Dále bylo rozhodnuto o změně pravidel motivačních cen a o aktualizaci předpisů k zasílání podkladů na výpočet Elo."

ještě nějaké otázky?  :-)

+0 /-0 | 16.01.2019 16:07

David Navara
Re P.Z. 16. ledna 8.18: Nechci se zaplétat do této diskuse, ale tady musím protestovat. Jsou tu nějaká podezření a také já jsem je slyšel od mnoha silných velmistrů, ale na druhé straně chybějí důkazy. Na druhé straně nepopírám, že jedním z lidí, kteří rozvířili toto téma, jsem byl já. Nemusím se bát, že bych kvůli se panu Rausisovi nevešel do reprezentace. Když velmistr Rausis v roce 2014 na MČR v Ostravě během naší partie asi šestkrát opustil hrací sál nejméně na pět minut (nebo pětkrát nejméně na šest minut), po návratu hrál silné tahy a pak zhruba 10 tahů před koncem partie (snad na čísi vyzvání?) položil vedle šachovnice vypnutý mobilní telefon, brzy poté nabídl remízu, po jejím odmítnutí se spletl a prohrál, je naprosto normální, že mi to připadá divné. Říkal jsem to tehdy dvěma nebo třem lidem a nepřipadalo jim to podezřelé, tak jsem pár let jsem mlčel. Ale když jsem později slyšel podobná podezření od jiných, podělil jsem se s přáteli o svůj názor. Vím, že v době našich partií ještě bylo povoleno nosit mobil do sálu a že toto není žádný důkaz. (Jinak časté odchody GM Rausise potvrzuji, ale ani to by soudy neuznaly.) Můžete si o tom myslet, co chcete, ale když pan Rausis přišel do Čech, byli jsme spolu s Michalem Konopkou rádi a myslím, že Igor Štohl se s ním tehdy také přátelil. Takže se něco změnilo a buďto panu Rausisovi křivdíme, nebo ne. Za sebe mohu říci, že nejsem předpojatý proti cizincům a o místo v reprezentaci se bát nemusím. Na rozdíl od Vojty ctím presumpci neviny a na základě útržkovitých informací nemohu udělat jednoznačný závěr, ale myslím si, že by ostatní diskutující alespoň o tomto útržku měli vědět.
+0 /-0 | 16.01.2019 16:06

pawel

re pogous: To jsi pobavillaugh oficiální zápis je komentář Matochy?

Rychlé a velmi stručné usnesení je dnes po včerejší schůzi na webu svazu. 

Ale oficiální zápis, o kterém píšeš, ještě stihnout nemohli. Ikdyž s ním zajisté spěchají i kvůli nadržencům na nss.  Ale pobavil silaugh

+0 /-0 | 16.01.2019 16:02

pogous

Zpátky k původnímu tématu: včera jednal VV ŠSČR o Lázničkově kauze a vzal si doporučení ze zdejší diskuze a jako pštros strčil hlavu do písku. V oficiálním zápisu ani slovo, že by někdo něco porušil, že by došlo k nějakému pochybení a jakému, a ještě zavádějící věta, která má vypadat, jako že Lázničku trestají odejmutím 30.000 Kč...

viz: https://www.facebook.com/tadysehrajisachy/

 

+0 /-0 | 16.01.2019 15:49

pawel

GM Mariánky hrajte Vojto! Budeme Vám fandit.

Příště při slibu, nota bene s tváří na reklamním poutači a s výpočtem (při hádce), která že skupina má vyšší elo komentátorů, myslete na závazky!

"Si Vojta neuvědomil", čtu od šéfa.

S tím nekomentováním MS to také bylo asi všelijak.

+0 /-0 | 16.01.2019 15:19

vpr

Panove,

zbytecne se do Vojty navazite, pac neprimo otevrel - pro me osobne- velmi zajimave tema. A sice jak udrzet v pokrocilejsim veku vyssi rating (o ambicich jej zlepsovat ani nemluve). Sam se motam kolem 2350, a vim jak tezke je nejit dolu. A uz vubec si neumim predstavit, jake to je v intervalu > 2600.. Mister Rausis zda se nasel ten spravny recept jak na to a rad bych mu k tomu blahopral. Tim spis, ze z veto vekove kategorii (+- 4 roky) ma lepsi rating pouze G.Kasparov. (Jakz takz se drzi Krasenkov, ale napr. posledni zapis N.Shorta je - 60 bodu..) @P.Z -velice rad bych si zaplatil privatni prednasku na toto tema, pokud by jste byl ochoten to s mr. Rausiem domluvit, dekuji.

+0 /-0 | 16.01.2019 15:12

Vojta Plát
Snažil jsem se zrušit ty Marianky, ale volal mi J.P., ze bych si už u nich nezahrál. A teď babo rad...
+0 /-0 | 16.01.2019 15:08

Carlos

Ne každý umí přiznat chybu...

+0 /-0 | 16.01.2019 14:05

Carlos

To Vojto oceňuji.

+0 /-0 | 16.01.2019 14:04

istr

Na Vojtu je spoleh.

+0 /-0 | 16.01.2019 13:57

pawel

Vojto, neměl jste komentovat raději někde jinde? Já už se ptal u MS, že jste byl v programu a že jsem čekal marně. Nebylo mi odpovězeno. Teď vedle píší, že prý jste opět s tím švihl. Škoda, těšili bychom se na Vás.

+0 /-0 | 16.01.2019 13:50

Vojta Plát

Se ani nedivim, ze Rausis hrává turnaje ve Francii, tam podváděl rovnou kapitán repre a Feller k tomu. A teď vesele hrají znovu a vůbec jim to neprijde blby. Rausis třeba nepodvadi, uznávám, ze nemam důkaz, tak se OMLOUVÁM. Ale myslím si své, teď vidím rapid turnaj Rausise( April 2018) a jen se smeju. 

+0 /-0 | 16.01.2019 12:09

Carlos

Osobně si myslím, že mezi šachisty je vyšší procento čestných lidí než v jiných sportech.

Kdysi jsem četl, že lidi se totiž dělí zhruba na tři skupiny:

1) čestní a poctiví, kterým je švindlování odporné a nikdy by to neudělali,

2) zhruba poctiví, kteří se ale mohou nechat strhnout, pokud švindlování je rozšířené,

3) šejdíři, kteří na čestné slovo zvysoka kašlou a poctivé považují za blbce.

Pro organizátory turnajů to bohužel znamená nutnou práci navíc, je třeba nejprve zajistit, aby co nejméně lidí typu 3) mělo k takovému hraní přístup.

Nesnáším šejdíře. Na druhé straně nemám rád ty, kteří hned bez rozmyslu (pod nějakým buď emočním, nebo jiným impulsem) někoho obviní a vytrvale to všude rozhlašují. Je to silně neetické. Dotyčnému tím způsobí řadu problémů. Pokud nemají žádné důkazy, tak by své (často úplně nesmyslné) obvinění neměli zveřejňovat.

Vojto, držel jsme Vám jako šachistovi palce, protože jste to neměl v životě ani v šachách (i kvůli své povaze) lehké, ale myslím si, že ve Vašich příspěvcích o I.Rausisovi jste přestřelil. Věším, že až Vaše emoce opadnou a znovu si v klidu přečtete, co jste napsal, tak to uznáte. A doufám, že dojde i na omluvu...

 

+0 /-0 | 16.01.2019 11:50

Vojta Plát

Už se na ten soud těším :-) to by pak soudy díky nss.cz neřešily nic jiného. 

+0 /-0 | 16.01.2019 11:29

wonagame

Vojtíkovi v posledních týdnech totálně hráblo. Rejpe všude a do všech. Ale tak když ho to baví. Už  ale překročil hranici. Nevím, jestli Rausis podvádí, ale kdyby dal Pláta za tohle k soudu, moc šancí by Plát neměl, protože co nedokáže tady v diskuzi, nedokáže ani u soudu. Za pár měsíců se může stát, že se my ostatní budeme zde velmi dobře bavit zprávami od soudu, kde bude vyklepaný pan Plát ustrašeně koktat, že se mu tenkrát někdo naboural do nicku. Pomluva a kyberšikana jsou trestné činy, chlapče. To bude veliká ..... a konečně nebude taková nuda :-).  Jo, když je chuť na adrenalin, tak Plát není troškař. Plát Kamikaze.

 

+0 /-0 | 16.01.2019 11:20

Vojta Plát

Na ME jsem nejel kvůli nemoci, to byla pravda, otec to může potvrdit. Testu na drogy jsem se nebál. Co se tyče nominačního turnaje, tak jsem volal předsedovi antidopingove komise a ptal se na případné postihy a jaká je povolena hladina v krvi/moči. I proto jsem raději nejel do Teplic. Ale jak vidno, prošel jsem a to je snad dostatečná odpověď. Co se tyče Honzy, tak nevim, nejsem s nim v kontaktu a nějak me to ani nezajímá. Třeba Vám tady odpoví. 

+0 /-0 | 16.01.2019 10:56

P.Z.

OK. Tak pokud děláme jen bulvárek, tak jo.

Vojto mohl by jsi okomentovat to co se šeptá v šachovém hnutí, že tvůj důvod nemoci a nemoci Honzy Krejčího před ME byl prostý strach z dopingové kontroly a nálezu drog v krvi? A že po dopingové kontrole na Nominačním turnaji si u zodpovědných osob zjišťoval jaké jsou možné tresty za marihuanu v krvi?

Odpovídat nemusíš. Já jen ať víš jaké to je.

+0 /-0 | 16.01.2019 09:40

MaX

Koukám na stránky svazu a opět nepřekvapili, dosud žádná reakce k západu Láznička - Cífka a to ani ze stranu svazu ani obou účastníku.  Poděkování mateřskému klubu, že se k tomu postavil veřejně.

+0 /-0 | 16.01.2019 09:21

Vojta Plát

Ja žádné jméno nezminim, proč bych to dělal. Já z tohodle mám neskutečnou ***** a baví me do toho rýpat. Důkaz nemam, šlo mi jen o to, aby se širší šachová společnost něco dozvěděla, a aby tu nebyla taková nuda. Minimálně jsem ale zjistil to, ze je Rausis asi prase a neni vhodné mu podávat ruku či ruce. Jo a na MČR jsem ho neviděl nějaký ten rok. A když je tak dobrý a skvělý a vsichni se ho bojíme, tak by určite vyhrál a měl větší sanci byt na Olympiade a zároveň kdyby vyhrál 50000 korun, tak by v minusu nebyl. Já slyšel, ze hlavní důvod neúčasti jsem byl já, to me těší, snad to tak bude neustále.

+0 /-0 | 16.01.2019 09:13

P.Z.

Pan Rausis hraje pravidelně MČR i Teplice, pokud se zrovna v tu dobu vyskytuje v ČR. Ale pokud trénuje reprezentaci Bangladéže, tak startovné mu nepokryje ani náklady na letenky, tak je logické, že se kvůli takovému turnaji nevrátí.

Nicméně utíkáš od tématu a to je předložení důkazů. Já opětovně vyzývám tebe a další členy klubu AntiRausis, abyste konečně předložili nejlépe písemně aspoň jeden hmatatelný důkaz, že pan Rausis podvádí.

Aby to nebylo jak doposud, že když někdo z tvého klubu mi řekne, že konkrétní člověk obviňuje pana Rausise z podvodu. Já ho pak kontaktuju, a on mi napíše, že se s člověkem z tvého klubu v životě nekomunikoval a pokud on tvrdí opak, že je to na vyšetřování policií. A když s touto odpovědí seznámím člověka z tvého klubu, tak mi řekne, že tohle jméno v životě nezmínil. Že jsem se musel přeslechnout... A že když to nemám písemně, tak se k tomu nehlásí...

+0 /-0 | 16.01.2019 08:51

Vojta Plát

Jinak jeho nedávný soupeř mi poslal toto: "Čau, jinak k Rausisovi, když jsem s ním hrál, tak asi 20x odešel od partie, a po hajzlu si taky neumyl ruce a když jsem začal blicat, aby nemohl odejít, tak zahrál naprostou hrubku, zároveň nelogickej tah, mohl do vyhraný koncovky bez rizika, jinak všechno první lajna a v analýze mi pochválil tahy, který byly taky nejlepší, fakt nenápadný

+0 /-0 | 16.01.2019 08:43

Yxpoci

Podívejte se na Rausisovy výkony ve zkráceném tempu. Rapid elo 2419 a má velké problémy i s hráči úrovně kolem 2200, na youtube jsou i některé záznamy jeho rapid a blitz partií. Bleskové elo ještě drží na slušné úrovni když po čtyřech kolech ME v Katovicích 2017 raději odstoupil. 

+0 /-0 | 16.01.2019 08:39

takychcineconapsat
Novoborská Corrida: Plát vs. Rausis, to by byla podívaná!
+0 /-0 | 16.01.2019 08:30

Vojta Plát

Proč nehral MČR? Měl možnost se ukázat tam. Nebo v Pardubicích, které byly pro nominaci důležité. Nebo Teplice. Spis se tady boji někdo jiný...

+0 /-0 | 16.01.2019 08:25

P.Z.

Milý Vojto,

zatím tady jen plácáš. Vymyslel jsi už teorii brýlí xD, teorii záchodu a možná vymyslíš i x dalších. Nicméně si ani jedno tvrzení nepodložil důkazem. Tedy stále verze "Jeden Plát povídal". Bohužel ty i zbytek reprezentace máte velký strach s ním hrát. Raději dáte do 15 tahu remiz, protože co kdyby se náhodou objevilo zase to kouzlo brýlí a vy prohráli.

Proto jste ho raději nepozvali ani na nominační turnaj na olympiádu, protože co by se stalo, kdyby to vyhrál. Jaké byste si našli zdůvodnění, když by byl pod kontrolou jak repre trenéra, tak pod šéfem komise rozhodčích. Jak byste před veřejností zdůvodnili, že i když vyhrál, tak na olymiádu nepojede, protože ho tam nechcete. Mimo jiné ze stejného důvodu tady někteří tvrdí, že nechce reprezentovat.

Proto jste si vytvořili teorii podvádění, abyste si omluvili svoji vlastní neschopnost. Tak se zbavte strachu a dokažte na šachovnici, že jste lepší. 

 

+0 /-0 | 16.01.2019 08:18

Morphynista

Buďme rádi, že čeština je pro cizince jazyk velmi obtížný, kdyby si tuhle otřesnou diskusi četli šachisté ze zahraničí, došli by asi k názoru, že náš vrcholový šach je plný cheaterů a podvodníků, kteří si mezi sebou domlouvají výsledky. Ale chci znovu připomenout, že nepodložená obvinění mohou mít za následek nejen sankce od FIDE, ale třeba i občanskoprávní žalobu. A Zbyněk Hráček by spor s nactiutrhači s velkou pravděpodobností vyhrál. Pomlouvači by měli mít na paměti, jak dopadl ruský trenér a velmistr Jevgenij Soloženkin. Ten obvinil třináctelitou šachistku z toho, že si minimálně nechala napovídat. Nicméně jeho důkazy nebyly uznány jako dostatečné, přišel trest od FIDE a navíc na něj matka té šachistky podala žalobu a výsledek je zatím takový, že podle rozsudku jí musí zaplatit dost vysoké odškodnění... 

+0 /-0 | 16.01.2019 03:03

Zmestabileho

Zbyněk Hráček -  k podvodnému zápasu Hráček - Krejčí, jehož okolnosti zde už byly popsány, já už dodávám jen tolik - na stránkách FIDE je uveden zápas na šest partií Krejčí - Hráček, hraný ve dvou etapách 6. - 8. 12. 2017 a 12. - 14. 12. 2017, hráno v Praze, jako rozhodčí zápasu je uveden Martin Šmajzr. Před vánocemi zde na nss p. Martin Šmajzr uvedl, že "u zápasu Krejčí - Hráček jsem byl přítomen (hrálo se v Uherském Hradišti), jinak bych se pod něj opravdu nepodepsal (osloven jsem byl z důvodu mého tehdejšího působení v Litovli)"

 

Takové zápasy mastí náš nový kapitán reprezentace, a neřekne k tomu ani půl slova, i když se ten podvod veřejně probírá už dva měsíce. 

 

 

+0 /-0 | 16.01.2019 00:00

...
RKARKA - vaše slova dotyčnému nikdy nedojdou. Je to smutné, ale je to tak
+0 /-0 | 15.01.2019 22:58

xdavx x
Muzete mknout jestli jsou sachy podporovane, jestli ne, bryle muzete v klidu vyloucit. http://glass-apps.org/google-glass-application-list

na druhou stranu pokud vim, rausis se nikam netlaci, hraje si svoje, na ostatni kasle. To ze by mel googleGlass je mozne, ale ne te pred deseti patnacti lety, to je uplny nesmysl. navic pokud by poradatele nebyli blbi, staci zapnout mobil a podivat se co je v mistnosti aktivni. , propojeni mezi aplikaci v telefonu a brylemi mam pocit, ze jeste neni.... do te doby jsou to jen nicim nepodlozene nazory. to paulz: nebylo to k tematu, a tedy ma David pravdu, a co se tyce Zbynka Hracka, toho bych moc nezminoval, ma co vysvetlovat, stejne jako ten co si hral na moralistu.

+0 /-0 | 15.01.2019 21:51

RKARKA

Některé příspěvky zde vypovídají jen o tom, že některý z psychicky labilních jedinců má potřebu léčit si mindráky méněcennosti (jakej on je borec oproti všem ostatním). Doporučuji návštěvu odborníka, protože pro mládež, která případně čte tyto řádky, to opravdu není dobrý příklad chování a patologického myšlení...

+0 /-0 | 15.01.2019 21:48

Zmestabileho

Ad paulz: Co mě tady peskujete, co si o sobě myslíte - že tady někomu udílíte v diskuzi slovo nebo mlčení? A omlouvat by se tady měli jiní - zrovna třeba ten pán, kterého jste jmenoval.

+0 /-0 | 15.01.2019 21:03

paulz

To ZMB: už jsi se omluvil za napadání nominace na olympiádu a konkrétně Zbyňka Hráčka který prý nebude cokoliv schopný uhrát a na šachovou olympiádu 2018 měl jet jen z protekce? Pokud ne, radši mlč...

+0 /-0 | 15.01.2019 20:17

Zmestabileho

Ad igors, ad Vojta Plát: To se mi tady ještě v diskuzi nestalo, že bych s Vámi pánové oběma téměř plně souhlasil...

 

Rausis už svým honěním vysokého ratingu začíná být směšný, a je celkem i přirozené, že tím leze na nervy i jiným velmistrům, kteří jsou silnější hráči než on ale rating mají nižší.

 

Ještě směšnější mi připadají ale některé povídačky zdejších diskutérů, kteří obdivují toho pána co prý chytil po padesátce druhou mízu...:-)).

+0 /-0 | 15.01.2019 20:09

igors
Pre väčšinu ľudí dáva vysoké ELO možnosť zahrať si čoraz silnejšie turnaje, pre niektorých zase šancu dostať, alebo udržať si vysoké "školné" od bohatých zverencov (najmä od tých, platiacich v petrodolároch). Domyslite si, o čo tu ide...
+0 /-0 | 15.01.2019 19:41

paulz

Tady se dívej co hraje. Má obrovskou praxi a zřejmě i techniku která bez problémů většinou stačí na hráče kolem 2400 a ze silnějšíma v poslední době skoro nehraje....Jinak je to hráč který ve svojí době byl v první stovce a v roce 1993 to s pomocí PC asi nebylo. 

Ještě je velká otázka proč by vlastně podváděl. V FM mu víc nedají a turnaje hraje většinou slaboučké. Přitom s podváděním by nebyl problém občas vyhrát nějaký silný turnaj aby z toho byl nějaký vývar...

+0 /-0 | 15.01.2019 18:41

Vojta Plát

2575-2582 chápu, ale 2660 o par desítek let později? Však Gelfand padá a je mladší, to stejné Zbyňa. Ale Rausis jde nahoru jak Magnus skoro. Navíc takto nikdy nehral. Ze by dozral v 60? Víte co by to skoro jiste znamenalo v jiných sportech? Doping.

+0 /-0 | 15.01.2019 18:18

VDF
to Vojta Plat: To už je trochu nudné. Navíc vidím 2575 v roce 1993, takže před narozením Vojty GM Rausis byl v žebříčku 84.
+0 /-0 | 15.01.2019 18:00

paulz

Hele Vojto, že je někdo prohraný do 20 tahů může být taky tím, že prostě zahájení hraje na houby. Nemusí to být genialitou soupeře nebo podváděním..

+0 /-0 | 15.01.2019 17:58

Vojta Plát
Ještě se mi vybavilo, když jsem hrál za Plauen, tak mi nás šéf a sponzor(2200 Elo) říkal, ze na chess24 hrál s nejakym velmistrem, co měl u jména českou vlajku a strašně ho ten cesky velmistr rezal. Jsem se ptal, kdo by to mohl byt a on ze ho nezná, ale má tam fotku, tak mi ji ukázal a byl to Rausis. Prý vždy do dvaceti tahu byl prohranej, ze mu to přišlo divny. Nějak jsme nad tím dal nepremysleli a nebavili se o tom, slo se na jidlo a pít, kdo by řešil Rausise. Ja už na chess24 hraju malo, ale Rausise jsem tam neviděl teda. Nicméně ze by byl nějak silný v blickach mi neprislo, na MČR nikdy nezaril, tak já nevím..asi testoval software na netu a pak už tam dal nehral. A to se mi jen teď náhodou vybavilo, jak byl Matthias vykuleny z toho, ze ho někdo takto drtil, pac mě na živo parkrat porazil.
+0 /-0 | 15.01.2019 17:53

paulz

No já teda nevím, ale u Rausise vidím v roce 2000 Elo 2582, což díky Elo inflaci zas tak daleko od současného není.  A v roce 1993 dokonce 2575, takže že by to nikdy vlastně pořádně neuměl....

+0 /-0 | 15.01.2019 17:52

demosthenes

Nemohu se šachovým uměním měřit s účastníky zdejší diskuse, jsem pouhý fanoušek šachu, nicméně ze svého amatérského okolí znám několik případů lidí po padesátce, kteří se dokázali vyšplhat z ELA 1800-2000 na úroveň 2100-2200. Zpravidla poté, co si urovnali své rodinné poměry a práce jim dovolila se ve volných chvílích šachově vzdělávat. Nejúspěšnější byli jedinci, kteří byli dočasně nezaměstnaní a shodou okolností si mohli dovolit po dobu "vynuceného volna" šachu věnovat důkladněji. Pak ovšem opět nastoupili do práce a výkonnost, rating i sily začaly zase ubývat a klesat. Život šachisty je hodně ovlivňován individuálními nešachovými podmínkami, neznám v tomto směru pana Rausise, ale dovedu si představit, že pokud si prošel jistými změnami (nevím jakými) v osobním životě, po jejich vyřešení jeho výkonnost mohla růst.

+0 /-0 | 15.01.2019 17:23

Vojta Plát
Blicky hrál Rausis v Katowicich 2017, ale asi software nestihal, protože to po par nulach Rausis zabalil a odstoupil.
+0 /-0 | 15.01.2019 17:21

Vojta Plát

Těch brýlí si všimli jiní. Mám názor od více než deseti hráčů 2650 plus, nebudu ale jmenovat, nejsem praskac jako můj fotr. Jen beru zodpovědnost na sebe, je mi jedno, jak se bude Rausis s celým Frydkem-Mistkem bránit. A klidne se do me navazejte. Tu jedinou partii, co Rausis vyhrál, tak stal zrovna špatně. Remíza z roku 2009 byla v klidu, Rausis neumí nějak extra koncovky, stejně tak jako počítače. 

+0 /-0 | 15.01.2019 17:12

VDF
Samozřejmě "Korčnoj hrál o mistra světa a byl trosku jinde sachove než nějaký Rausis". Plat dobře znal oponenta: databáze říká, že hráli třikrát (2009-2013), dvakrát Plat zachránil špatné pozice, ale v roce 2013 vyhrál Rausis. Po šesti letech si vzpomíná, že soupeř šel na toaletu a často si otřel okuliare - super pamäť človeka!
+0 /-0 | 15.01.2019 16:32

Pavel Ch

Vojto, psal jsem: 

"Jasně, nehrají lépe než hrávali dříve".... ale další 2 dekády let mají (ze zmíněné chvíli měl) navíc"

Neboj, Viktora jsem sledoval s Toljou tehdy v "přímém přenose", ikdyž inet nebyl. Tak alespoň partii po partii druhý den v novinách (noviny - to byl takový předchůdce internetu, jsou i dneska, ale málokdo to víwink).

+0 /-0 | 15.01.2019 16:19

Vojta Plát

Korčnoj hrál o mistra světa a byl trosku jinde sachove než nějaký Rausis.

Na tom MČR jsem nemel tehdy ani počítač, chodil jsem každý den ráno z hospody na snídani a pak spat, pekne do 15.30, od 16.00 partie, příprava žádná, jen spánek. Ale pak jsem to odcheatoval no, jak jinak samozřejmě :-) Igors byl a je můj vzor a učitel, ale metody vám nepovim.

 

+0 /-0 | 15.01.2019 16:05

Pavel Ch

Jak jsem psal, když má člověk vnitřní klid a žádné starosti a jinou práci (ať šachovou nebo ne), může se soustředit jen na šachy (což dříve ne), proč by nemohl po padesátce šachově růst.

--

Pro mne jsou více zajímavější lidé přes 70 let, to je o další 20 let !!! více. Jasně, nehrají lépe než hrávali dříve, ale supervýkony na svůj věk a stačit mladším.

a) Viktor Korčnoj, který ve 14 kolové olympiádě jen 1x střídal a poslední 3 kola 3 ze 3 (z toho 2 černými, 2 se silnějšími supeři než sám, dvě s 2600 plus). Asi byli ostatní (a více střídající než 13 partií Viktora) už unavenismiley.

 b) A nemusíme chodit dalekoczech flag, Vlastimil Jansa, jak stále bravurně hraje.

Furt další dvě dekády let od Igorse.

+0 /-0 | 15.01.2019 15:59

takychcineconapsat

Plát ví, o čem mluví. Na MČR 2016 brutální strojovou hrou "odcheatoval" 4/4, když mohl vyhrát 50 000, GM normu a vstupenku do reprezentace.

+0 /-0 | 15.01.2019 15:52

Pavel Capek

Já bych na Rausisův bezpochyby pozoruhodný případ použil Occamovu břitvu.

Pokud pro nějaký jev existuje vícero vysvětlení, je lépe upřednostňovat to nejméně komplikované. cool

 

+0 /-1 | 15.01.2019 15:34

Josef
to chess: Tak se podívejte na stránky FIDE. Na ELO v rapidu a množství bleskových partií za posledních 5 let. A rovnou jste si odpověděl. to Pavel Ch: A já myslel, že jiné vysvětlení mám... Omlouvám se, nebylo v tom nic osobního. Ale představa, že pan Rausis je asi první padesátník, který se v tomhle věku uklidnil a s blížící se šedesátkou začal raketově růst v ELO bodech mě trochu pobavila. Ale raději se k danému tématu nebudu už příliš vyjadřovat. Názor si může udělat každý sám.
+0 /-0 | 15.01.2019 14:58

MMM
Vůbec nedokážu posoudit, co může být hlavním důvodem konstantně se zvyšujícího ratingu GM Rausise, ale zaujal mě kontrast v názorech GM Pláta na 2 podobné případy. GM Rausise, který jen roste po padesátce (a hraje hlavně se slabšími, což ale nemusí být vždy výhoda) vidí stopro jako podvodníka, zatímco FM Vichnara, který po třicítce začal stoupat ještě markatněji a na Open Praha ho chytili s mobilem, vidí jako rozhodně nevinnou oběť.
+0 /-0 | 15.01.2019 14:39

Pavel Ch

Josefe, já mám zase "rád", když někdo zkritizuje řešení/vysvětlení jiného a nenavrhne lepší. Takových lidí jsou kvantano, hlavně mezi šachistyfrown.

+1 /-0 | 15.01.2019 14:33

Josef
to Pavel Ch: Ano. A nebo tu o Sněhurce, tu mám taky rád...
+0 /-0 | 15.01.2019 14:15

Pavel Ch

Marián Jurčík.

Díky, zajímavé postřehy. Osobně Igorse Rausise neznám. Ale obecně ta "záhada" se dá vysvětlit, možné zlepšování po padesátce. Dost záleží na motivaci a psychice. Kdo předtím řešil existenční strarosti, pak trénoval jiné, kapitánoval repre týmy plus práce kolem toho. No a pak vše jiné pustil k vodě, a s nadšením jde k šachové práci na sobě a k hraní na plno, tak může zúročit co v něm je a na co neměl dotěď v klidu čas.

+1 /-0 | 15.01.2019 13:48

VDF
to Josef: To je pravda, jednu v Norsku...
+0 /-0 | 15.01.2019 13:33

Josef

to VDF: Jen na doplnění, když už jste si dal tu práci se statistikou. Pokud jsem se jen tak z rychlíku díval dobře, tak snad kolik ještě z těch 116 partií (z toho jen s 27 GM prohrál)... Jednu.

+0 /-0 | 15.01.2019 13:05

VDF
Je jasné, že Rausis hraje se slabšími soupeři, v roce 2018 z 116 zápasů měl jen 27 GM. Pro srovnání Victor 42/70. Ale překvapivě v jeho věku hrát tolik
+0 /-0 | 15.01.2019 12:40

MarianJurcik
Je pravda že "štruktúra súperov" pána GM Rausisa je špecifická a do istej miery predstavuje spôsob ako prísť k ratingu, ale zďaleka to nie je len o tom! Treba sa predovšetkým pozerať na konkrétnu jeho hru, to je jediné merítko skutočnej jeho kvality. No a jeho samotná hra je proste na fenomenálnej úrovni, k tomu som dospel po prehraní si jeho partií (to je jediné čo tu tvrdím, hrať som ho dlho naživo nevidel, mám k dispozícii len partiový materiál). Nemal napr. problém ani čiernymi s Mamedyarovom, dokonca bol Mamedyarov rád za remízu! Jeho aktuálne dve partie z extraligy sú takisto čistá chirurgická práca, štart cieľ, súperi 2400 úplne bez šance a takýchto impresívnych partií u neho vidíme omnoho viac. Nech už sa veci majú ako chcú, tak tu sledujeme svetovy unikát. Sledujem samozrejme aj iné partie superturnajov, takže je možnosť si to porovnať s inými silnými veľmajstrami. Možno nie som úplný odborník a hráči 2600 by tomu rozumeli lepšie, ale dovolím si tvrdiť že hra pána Rausisa NIE JE HORŠIA ako hra ostatných hráčov cca 2650-2700F. Jeho momentálny rating nie je umelý, ale je odrazom toho aké ťahy vykonáva na šachovnici, pretože sú to ťahy sakramentsky silné. Veľmi by ma zaujímal recept na to ako sa dá takto zlepšiť. Hral som s pánom Rausisom asi 12 rokov dozadu, to som mal 20 rokov a jemu tiahlo na 50.. Partia skončila pohodovou remizou. Dnes mám 30 preč, jemu tiahne na 60 a mám pocit že by ma roztrhal na márne kúsky. Nech si každý na to spraví názor sám, ja som z toho jeleň, jedna z najväčších šachových záhad aké som kedy videl. Takýto brutálny progres športovca po 50tke totiž nemá obdobu nielen v šachu ale ani v športe ako takom. Ak je to výsledkom poctivej práce, ja dávam klobúk dolu a klaniam sa.
+0 /-0 | 15.01.2019 12:30

Josef

Tvrzení, že Rausis hraje jen slabšími hráči, a tak mu roste ELO, je mírně řečno povrchní. Nevšiml jsem si, že by za posledních 5-6 let přestal hrát se silnějšími soupeři - jen prostě posledních 9 let třeba v Extralize neprohrál.... Ale narozdíl od Kasparova, který skončil s šachy ve 40 letech, protože cítil, že na počítačové šachy mladších soupeřů mu dochází dech, tak Rausis po padesátce zkrátka jen chytil druhý dech... ;-) Trochu mě jen mrzí, že s jeho progresem v ELO bodech nedostane pozvání třeba do béčka Wijku.

+0 /-0 | 15.01.2019 11:10

Achjo

Když už je zmíněn Rausis, tak jeho vzestup asi nebude dán podváděním, ale spíše strukturou soupeřů. Hraje dost slabé turnaje. Takový vzestup bude mít každý, kdo zvolí slabší soupeře a není zrovna remísový král :)

+0 /-0 | 15.01.2019 09:42

Zdeněk Janda
To bylo stanovisko? Já to pochopil jako házení perel sviním. Debata, jestli zombík pracuje, jen tolik. On je trolling "práce" :-?
+0 /-0 | 14.01.2019 23:35

Poutnik

Dělat při analýze hloupého je běžný trik. Učil mne ho trenér již v žácích. Tvrdil, že když porazím soupeře a pak budu při analýze dělat úplnýho hlupáka, který vyhrál náhodným třeskem ve vesmíru, zdeptám soupeře. Kdybyste viděli soupeře po poznámce :"aha tento tah jsem vůbec neviděl, to kdybyste zahrál tak bych to asi vzdal" :-) nebo "chtěl jsem hrát tím koněm sem. Aha to bych přišel o figuru? Nojo, to jsem měl štěstí žejo?" 

+0 /-0 | 14.01.2019 22:34

Zmestabileho

Tak pro jistotu se omlouvám všem pštrosům, že jsem tato nebohá zvířata přirovnal k těm... no, k těm lidem... k těm hrobařům šachu u nás.

+0 /-0 | 14.01.2019 18:50

giocozo
Pštros jim nemůže závidět jednoduše proto, že sám hlavu do písku nestrká. Maximálně pokládá před sebe.
+0 /-0 | 14.01.2019 18:43

Zmestabileho

Jak vidno, velká část naší úplně ratingové špičky při šachu podvádí. Tito pánové už dlouho žijí v prostředí, kde manipulace s výsledkem šachové partie či šachového zápasu je standardním nástrojem k dosažení osobního prospěchu. Ostatně proč by takto nejednali - když šachoví rozhodčí, dále organizátoři šachových turnajů, a hlavně vedení našeho šachu - ti všichni nic nevidí, nic neslyší, asi mají tak hluboko strčené hlavy do písku, že by jim každý pštros hloubku jejich ponoru záviděl...

+0 /-0 | 14.01.2019 18:26

RKARKA

Ahoj všem.

Proč tady vlastně tolik lidí chytá duchy? Pokud někdo podvádí, stejně bude jednou přistižen a celá věc se tak vyřeší ...A do té doby je zbytečné se tím zabývat...A pokud si někdo myslí, že člověk, který podvádí je na tom nějak dobře, tak jsou na omylu...Člověk podvádí jen v případě, že má křivé morální zásady a ty bude stejně muset dříve či později u sebe narovnat...o to se Vesmír postará sám...

+0 /-0 | 14.01.2019 16:35

VDF
Vojto, když jsi hrál s Rausisem, rád to vidím.
+0 /-0 | 14.01.2019 16:20

Vojta Plát
Nemohl jsem si to odpustit. Přímo po partii mu soupeř řekl, že je cheater, se mnou sám Rausis nevyhrál pozici 12, naopak pozici s výhodou jedna pro mě a mnoha zápletkami vyřešil naprosto s bravurou. Tehdy mě ani nenapadlo, že by podváděl.
+0 /-0 | 14.01.2019 16:11

Carlos

Vaše poslední poznámky o GM Rausisovi jste si Vojto nomohl odpustit. Určitě také máte řadu partií, kde jste "nenašel jasné nejsilnější pokračování", které jsme my slabší šachisté doma viděli... 

 

+0 /-0 | 14.01.2019 15:19

pawel

Vojta Plát : +  

+0 /-0 | 14.01.2019 14:02

Vojta Plát
Má být spoustu hráčů 2650 plus, znamínko to tu jaksi nepíše...
+0 /-0 | 14.01.2019 13:38

Playboy

Nikdo tady pana Rausise neobviňuje, že podvádí, jen bych se vzhledem k jeho tradičním slabším soupeřům, které na stránkách fide není těžké dohledat, nedivil jeho elovému progresu... Ad mat-lal - Jakto, že Messi s Ronaldem nedali v české lize ani gól?

+0 /-0 | 14.01.2019 13:31

Vojta Plát
Je opravdu podivuhodné, že GM Rausis dokáže najít v některých pozicích nejlepší tahy, které jsou zcela nelogické, ačkoliv podle počítače nejsilnější a poté nevidí triviální mat v pěti tazích, viz partie Rausis - Nabaty z roku 2017. To bylo vše po časové kontrole. Udivuje i to, že Rausis chodí často na záchod, vždy do kabinky a když vyleze, tak si ani neumyje ruce. A co neustálé čištění brýlí? Možná nějaká 3D či 4D technologie v brýlích? Když dojde na analýzu, tak je v ní Rausis silný asi jako Morgunov. Já si všímám a zdaleka mi to nepřijde jako normální chování, ale důkaz nemám. A to jsem zde napsal stanovisko za spoustu hráčů 2650 , ale beru to riziko na sebe, už se těším na další dopisy na svaz. V ruštině...
+0 /-0 | 14.01.2019 13:25

P.Z.

Česká závist nezná mezí. Když někdo se nechová podle standardu, tak je divný. A ještě hůř, když se tady nenarodil, přestože tady dlouhodobě žije. Pan Rausis byl už tolika lidmi z ČR obviněn z podvádění. Nicméně když jsme je vyzvali ať předloží důkazy, tak nikdo nic nemá. Vše jen na základě JPP respektive možná "Jeden Vojta Plát povídal", jak opětovně tady v diskuzi. Když jsme ty samé osoby žádali ať ho nahlásí anticheating komisi, tak na to ti pánové koule nemají, protože by mohli být popotáhováni za křivé obvinění.

Dokud se hráči na soupisce nemusí řadit podle FELO, tak je umístění na soupisce na základě klubové strategie a my víme, proč ho máme až za Vojtou Zwardoněm.

Přeji Vám nejen v novém roce více pozitivního myšlení, Petr Záruba

+0 /-0 | 14.01.2019 12:08

Yxpoci

Gratulace GM Rausisovi, jeho progres je skutečně obdivuhodný, za pár let klidně můžeme mít mistra světa. 

+0 /-0 | 14.01.2019 11:54

VDF
Dobrý den mat-lal, na fide Rausis je jen 2653, pozoruhodný je, že vždy hraje na 5 d. v Extraligě. Zajímavá strategie.
+0 /-0 | 14.01.2019 11:26

mat-lal

Dobrý den všem. Nechte už toho, je to směšné. Zahrát si šachy snad může každý jak chce a s kým chce (dokonce i kde chce, pokud oba souhlasí). Pokud si výsledky někam přihlásí, potom je samozřejmě potřeba svědectví, ale jelikož cena nebyla vyplacena (čili nikomu nevznikla škoda) a také nikdo nezveřejnil, jak se to odrazilo v ELO (byl zápas akceptován FIDE?), nic se nestalo. Dokonce i pokud by se ELO změnilo a oba soupeři souhlasí (snad alespoň partiář existuje), opět nikdo neutrpěl újmu. 

Jinak gratulace panu GM Rausis: Průběžně předběhl Širova, Morozeviče, Fressineta, Hammera, Barejeva, Kovalenka, Rublevského (samé esa) a další. K příspěvku pana Playboye: Jak to, že vy nemáte elo 2658, když je to tak snadné:)))

+0 /-0 | 14.01.2019 10:52

Playboy

Kauza Láznička vs Cífka připomíná spíše Kocourkov, neuvěřitelné, co se může na profesionální úrovni přihodit. Jinak k elu GM Rausise ... Ono není těžké sbírat postupně bodíky, když ve většině případů, až na pár vyjímek, hrajete zápasy s minimálně hráči o 2 třídy slabší, tak vám to za určitou dobu hodí slušný elový nárůst! ... 

+0 /-0 | 14.01.2019 10:09

Poutnik

Není problém to začít rozplétat od začátku. Když není přítomen hráč, může zápas začít, protože rozhodčí vydá pokyn. Nicméně, pokud není přítomen rozhodčí, nemohou se hráči dohodnout, že si to dají jen tak... Tedy nepřítomnost rozhodčího z něj nedělá viníka. Tím jsou naopak oba aktéři, kteří začali hrát .. I když se hrají soutěže družstev a nedorazí externí rozhodčí, dříve než se začne hrát, je vybrán zástupce. Nikdy se nezačne hrát "jen tak". Ty partie jsou prostě neplatné, asi jako kdybych tvrdil, že jsem uběhl 100m v novém rekordu, akorátd u toho zrovna nikdo nebyl, ale fakt se mi to povedlo...

+0 /-0 | 14.01.2019 07:13

Krvlad

... Raději je rozveď, co když si je sám nedosadí. cheeky

Mě by nejvíc zajímalo, jakou odměnu dostal Cífka, přece si nenechal rvát kusy masa z těla zadarmo. Dá se říct, že motivační cena splnila účel a některé vskutku motivovala. sad

+0 /-0 | 14.01.2019 01:57

Josef

Pokud se Viktor ceny vzdal (jak píše Igor níže) - a klub ho navíc potrestal neúčastí v v corridě - tak už bych se v tom fakt dál nehrabal...

Jestli tady někdo zmínil, že hráč nad 2650 má "veget práci", tak mě fakt nesmírně pobavil. Takových vegeťáků máme za posledních 20 let opravdu mraky...

Jako daleko závažnější problém vidím třeba to, co tady zmínil Vojta Plát. Igors Rausis (ročník 1961!!!).hrál do roku 2013 dlouhodobě na úrovni ELO okolo 2500. Od svých 52 let zřejmě chytil formu a nyní, ve svých 58 letech, se pohybuje na úrovni ELO 2650+. A to vám nepřijde jako téma k (zábavnější) diskuzi?

+0 /-0 | 14.01.2019 01:52

...
bražina - ve stejné logice by sis mohl uvědomit, že by ses sám mohl živit lopatou. Lázňa má tři dokončené vysoké školy. Kolik jich máš ty? K tomu je hráč světové šachové stovky Ty jsi kde? Tvůj argument "A za to, ze ma veget praci, vděčí hlavně tem lidem, kteri věnují svůj čas tomu aby sledovali jak hybe figurkami." je stupidní z mnoha důvodů, které si snad dovedeš dosadit sám.
+0 /-0 | 13.01.2019 23:44

Zmestabileho

Ad Max: Tohle se naopak řešit dá! Peníze mají dostávat ti, kteří si je opravdu zaslouží. Nikoliv za podvodné zápasy, za funkce, za zásluhy, za tituly. 

+0 /-0 | 13.01.2019 23:42

MaX

To nevyřešíme. Hráči se nějak živit musí. Tím, že těch dobrých je tak málo, tak se jim pomáhá jak se dá. (motivace, ceny, IM a GM turnaje, mediální krytí, šachový svaz, kapitán klubu, kapitán repre... všechno jsme tady už zažili) Každý si udělejte obrázek svůj podle svých životních zásad.

+0 /-0 | 13.01.2019 23:27

Zmestabileho

Ad strelec: Nerozumím Vaší reakci na mě... snad se Vám nic nestalo??!!?

 

Za rok 2017 přebíral s úsměvem a slávou motivační cenu Krejčí - neboť na rozdíl od Lázničky pan Krejčí  při svém zápase s Hráčkem tzv. "organizačně nepochybil" - zmastil svůj zápas tajně někde v zákulisí s podpisem rozhodčího p. Martina Šmajzra - takže tohle bylo v pořádku!... No, a co teď za téhle situace dělat s Lázničkou, který si to stejným způsobem "neošéfoval"? Tohle už se potom řeší obtížně - nezbývá než mlžit nebo urputně mlčet jako vedení ŠSČR, případně se pokrytecky vyjádřit jako dnes novoborský šachový klub - a plácat cosi rozporuplného o etice klubu a organizačním pochybení hráče.

 

Když se tolerování lumpáren nechá dojít takto daleko, tak lidé kteří jsou od začátku u toho buď strkají hlavy do písku nebo se pokrytecky distancují. Šachy u nás jsou toho učebnicovým příkladem.

+0 /-0 | 13.01.2019 23:08

igors
strelec: To, že DA aka zombík je právnik na baterky, tu už bolo nedávno písané pri jeho siahodlhých rozboroch Viktorovej údajnej kriminality. Príspevok podľa všetkého napísal skutočný právnik, o pár hodín ho síce zmazal, ale potvrdil to, čo si obaja myslíme... DB: Ano, byť v prvej stovke ELO je veget práca, skutoční hrdinovia si zarábajú krompáčom a zbíjačkou :)) Iste ste to tak nemysleli, ale vyznelo to ešte horšie... Môžem Vás ubezpečiť, že šachoví profíci nikomu z Vás neodtŕhajú od úst, pričom iste by si viacerí z nás zarobili lepšie aj v civilnom povolaní nekrompáčového typu (dosť ľudí aj šachy hrať prestalo, aby nezahynulo od hladu, hoci extrémy ala Schlechter už asi nehrozia). U kopačiek a hokejek je to práve naopak, sú výrazne preplatení, aj ich škandály majú rádovo úplne iné rozmery a omluvy sú plne namieste. Úprimne povedané, ospravedlňujú sa pritom najmä preto, aby o tie peniaze neprišli. Láznička sa ceny vzdal, o ďalší honorár prišiel - čo keby ste si mastili egá inak?
+0 /-0 | 13.01.2019 23:04

Jiří Kadlec

Organizátorem zápasu byl Petr Boleslav. Jakto, že nebyl přítomen a umožnil zahájení zápasu bez rozhodčí? 

+0 /-0 | 13.01.2019 22:50

strelec

ad Zmestabileho: "Podepsáno je představenstvo 1. Novoborského šachového klubu. Co to je za orgán, to "představenstvo"? Klub žádné představenstvo nemá. Jsou tam dva společníci a dva jednatelé" - fakt seš právník??!!?

+0 /-0 | 13.01.2019 19:46

Vojta Plát
Čekal bych zde nějaký článek k extralize, ale asi to už není atraktivní, když Bor prohrál s námi :-D včera měli neskutečnou kliku a vyhráli 5-3, my dnes s přehledem vyhráli s Pardubicemi, snad už to dotáhneme! A hráčem víkendu je bezpochyby I.Rausis, který zkušeně "odcheatoval" 2/2 a jede na 2700, neskutečné...
+0 /-0 | 13.01.2019 18:49

Zmestabileho

Co to tady Petr Boleslav vypleštil za zmatený text, označený jako stanovisko klubu?

 

Stanovisko k prosincovému zápasu, který se prý hrál 28. 11. 2018. Na stránkách FIDE je údaj, že se zápas měl konat 27. 11. - 28. 11. 2018. 

 

Podepsáno je představenstvo 1. Novoborského šachového klubu. Co to je za orgán, to "představenstvo"? Klub žádné představenstvo nemá. Jsou tam dva společníci a dva jednatelé - Roman Mužík a Petr Boleslav. To je tedy stanovisko těchto dvou pánů?

 

Je sice uvedeno, že se jednalo o účelové a neetické jednání, nicméně nakonec je podvodný zápas s cílem obohatit se na úkor ŠSČR označen jako organizační pochybení hráče... (a mimochodem, jako organizátor zápasu je na stránkách FIDE uveden právě Petr Boleslav).

 

Takový paskvil, jako tohle stanovisko šachového klubu, jsem už dlouho nečetl. 

+0 /-0 | 13.01.2019 18:13

xdavx x

Laznicka by si měl hlavně uvědomit, ze by se taky mohl živit lopatou nebo sbijeckou. A za to, ze ma veget praci, vděčí hlavně tem lidem, kteri věnují svůj čas tomu aby sledovali jak hybe figurkami. Ve finále tahle parodie reprezentanta nemá ani tolik slušnosti, aby se omluvil. I vysmivana kopačka nebo hokejka, když udělá blbostí, se omluví. Laznicka nedokáže ani tohle.

+0 /-0 | 13.01.2019 16:28

Marhula

Jistě byla šance sehnat rozhodčího do 24. hodin - jak by to mohlo jít na elo fide - bez rozhodčího-to by pak mohlo udělat spousty lidí-motivační ceny bych chápal při zisku titulu fide - CM FM IM GM jinak mi smysl uniká-nevím zda se to platí s peněz svazu nebo sponzorů - děkuji.

+0 /-0 | 13.01.2019 13:54

pawel

1.Novoborský se k tomu postavil čelem a zveřejnil. Nechápu nenávistné příspěvky k článku.

A ten poslední od mat-lala; Čóveče, běžte dělat obhájce Rathům a takovejm a budete se mít výborně, estli v tom už nejedete.

+0 /-0 | 13.01.2019 13:45

mat-lal

Dobrý den všem:) Už jen chybí prohlášení, že vinníci celé kauzy z toho vyvodí osobní zodpovědnost:))) Ale teď vážně. Všichni se tady trefují do Viktora, ale nemyslím si, že vinníkem je on. On pravidla neurčuje, pouze se musí pohybovat v jejich mantinelech. Pokud tvrdí, že zápas byl řádně odehrán a vy mu nedokážete opak, je třeba to respektovat. Pokud tam nebyl rozhodčí osobně, ale přitom byl delegován, je to vina hráčů??? Pokud oba podepsali partiář, je podle mě vše v pořádku (vždy mohl někdo odmítnout podepsat a rozhodčímu se mohlo zavolat). Kromě toho je úplně jedno, kde se zápas hrál, i velmi důležité zápasy už se hrály v zakouřených kavárnách, ve vlacích, dokonce na lodi, i v různých obývacích pokojích (dříve se tomu akorát říkalo salóny). 

+0 /-0 | 13