Patronka s kapitánskou páskou Inna Puhajková

28.01.2020 09:40 | PRAGUE INTERNATIONAL CHESS FESTIVAL 2020

Součástí Prague International Chess Festivalu bude i dětský den. Patronát nad celou akcí převzala ambasadorka šachového klubu Moravská Slavia Brno a modelka Inna Puhajková, která povede i mládežnický tým do simultánky proti velmistru Borisi Gelfandovi.

Od ranních hodin v pondělí 17. 2. bude manažerka Dětského dne Venuše Souralová vyhlížet žáky pražských škol, na které bude čekat osm soutěžních stanovišť rozmístěných v prostorech hotelu Don Giovanni. Dovednostní soutěže by měly dětem především ukázat, že šachy jsou zábavná hra a základní pravidla jsou vlastně velmi jednoduchá. Pokročilejším šachistům z řad žáků bude určen vyšší stupeň soutěže, kde pro zisk soutěžních bodů bude zapotřebí vyřešit šachovou úlohu nebo správně vyplnit malý kvíz z šachové historie. Rozmístění stanovišť po celém hotelu nebylo zvoleno náhodou. Cílem je provést návštěvníky všemi prostory, kde se šachový festival odehrává, což je kromě hracího sálu i třeba studio pro živé vysílání nebo místnost pro analýzy odehraných partií.

Malá odměna čeká opravdu na každého účastníka a nejlépe vyhodnocení soutěžící obdrží z rukou patronky akce Inny Puhajkové upomínkovou miniaturu turnajové trofeje. „Věřím, že návštěva našeho festivalu může mnohým dát impuls pro hraní šachů ať už aktivně nebo doma se svými blízkými,“ říká ředitel festivalu Petr Boleslav.

Návštěvníci jsou srdečně zváni i na odpolední program v kině Aero, kde od 15.00 hodin odstartuje simultánka velmistra Borise Gelfanda. Za šachovnici zasedne i Inna Puhajková, která povede jako kapitánka tým složený z účastníků uzavřeného turnaje Futures.


Prague International Chess Festival 
11. - 22. února 2020, hotel Don Giovanni
 

OFICIÁLNÍ STRÁNKY PRAGUE INTERNATIONAL CHESS FESTIVAL


0x 7636x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované