Po třetině Nepo a Jako

30.05.2018 13:11 | Poikovsky 2018

Karpovův turnaj na daleké Sibiři má za sebou první tři kola, ve vedení je dvojice ruských bohatýrů. Jaké pěkné momenty přinesla první třetina?

Dvacetitisícové městečko Poikovsky v autonomní šachové oblasti Khanty-Mansiysk je od počátku milénia dějištěm vynikajících turnajů pod patronátem bývalé mistra světa Anatolije Karpova. I letos se turnaje zúčastní plejáda vynikajících šachistů - čtyři ruská esa s ratingem přes 2700 v čele s Janem Nepomniachtchim, stoupající indická hvězda Vidit či legenda Boris Gelfand.
Boris Gelfand zatím na padesáti procentech, ruchess.ru
Konkrétně však izraelský šachový matador, který na konci srpna zavítá na novoborskou corridu, start dobrý neměl. V prvním kole se mu rozpadla ambiciózní koncepce s obětí pěšce a vyslal tak do vedení právě Nepomniachtchiho. Za tým Izrael však okamžitě srovnal Sutovský, když perfektně zvládnul koncovkovou etudu s Kovalevem.

-
. kolo -
Záhy se však role obrátily - ztrátu Sutovského právě s Nepem, když izraelského velmistra postihla amnézie v ostré variantě francouzské obrany, musel dohánět vyzyvatel mistra světa z roku 2012. Dlužno říci, že ani tak skóre nevyznívá pro modrobílou vlajku dobře, Emil Sutovský simuloval volný pád a po třech kolech je dokonce v mínusu.

-
. kolo -
 Dmitrij Jakovenko se dotáhnul na dělené první místo, ruchess.ru
Dvě upocené výhry v maratónských partiích zaknihoval rovněž Dmitrij Jakovenko a spolu s Nepem si tak vypracoval půlbodový náskok na peloton. Z něj diváckému oku musí zalahodit karpovovská oběť kvality Inda Vidita.

-
. kolo -
1x 2177x Tadeáš Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Porcal

Panečku, to jsou lampy!cheeky

+0 /-0 | 31.05.2018 08:41