TJ UD Hamr vs 1. Novoborský ŠK B

01.12.2002 08:00 | Turnaje

Po minulém výprasku doma, jsme do Hamru odjížděli s obrovskou chutí vyhrát. Jako kapitán jsem družstvu nařídil vyhrát, abychom neokupovali poslední příčku tabulky. Mou srdečnou prosbu všichni vzali na vědomí. Na první bod jsme ne

Po minulém výprasku doma, jsme do Hamru odjížděli s obrovskou chutí vyhrát. Jako kapitán jsem družstvu nařídil vyhrát, abychom neokupovali poslední příčku tabulky. Mou srdečnou prosbu všichni vzali na vědomí. Na první bod jsme nečekali dlouho. Asi po dvou hodinách hraní na 7. šachovnici získal bod Jirka Doležal. Jeho partie byla docela rozházená, tu měl navrch soupeř, tu Jirka.
Nakonec vše dotáhl do vítězného konce. Poté na 8. šachovnici získal Tomáš Majstr figuru, bohužel za dva pěšce. Snažil se koncovku dotáhnout k vítězství, ale jeho soupeř byl proti. Soupeři hrálo do karet to, že pěšci byli rozděleni na obouch křídlech a Tomáš nevěděl, které z křídel má hlídat dřív. Po chvilce se dohodli na remize. Na 5. šachovnici dobře rozehrála hru s bílými paní Majstrová. Od začátku tlačila soupeře do obrany. Ten však nemohl pokrýt všechny hrozby, kterými paní Majstrová mučila svého protivníka. Po chvíli byl stav 0,5-2,5 pro nás. Začal jsem pevně věřit ve vítězství a přitlačil jsem na svého soupeře i já. V sicilské obraně jsem po chvilkách začal útočit na královském křídle. Myslím si, že soupeř můj útok nebránil dobře a po několika vynucených tazích jsem získal figuru a dva pěšce. Tím jsem zvýšil naše vedení už na 3,5-0,5. Odcházel jsem spokojeně na cigárko a věděl, že dneska zabodujem. Ještě než jsem dokouřil objevil se ve dveřích pan Majstr st. a já mu mohl pogratulovat k vítězství. Pan Majstr hrál klidnou partii. Oba soupeři se nikam netlačili a hráli to spíše pozičně. Náš hráč ovšem měl s bílými navrch a dotáhl svou partii ke zdárnému konci. To už půlka týmu odjížděla domů spokojená a s vítězstvím v kapse. Na první šachovnici hrál Petr Kučera. Rozehrál si jeho oblíbenou Caro-Kanovu obranu. Celá partie byla vyrovnaná. Petr připravil na svého soupeře léčku, ve které se ale přepočítal (ztrácel věž!), soupeř to však přehlédl a musel se smířit s prohrou. Poslední šachovnice,na kterých se hrálo, byla pátá a třetí. Na trojce hrál pan Rayman vyrovnanou partii až do konce. Bohužel se přepočítal v jedné kombinaci a hrubou chybou prohrál. Pan Koudelka se držel zuby nehty. Partie pozvolna přešla do vyrovnané koncovky. Bohužel náš hráč ztratil na dámském křídle pěšce a musel začít hodně bránit. Jeho soupeř si vytvořil volného pěšce i královském křídle. Poté už nešlo bránit dva volné pěšce, ještě když jsou rozděleny na obouch stranách šachovnice a po dlouhém boji náš hráč prohrál. Musím pochválit družstvo, že si vzali mou prosbu k srdci a společnými silami jsme si z Hamru odvezli důležité dva body.
0x 12555x lajolend
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat