Regionální přebor 5.kolo

15.01.2005 08:00 | Turnaje

V pátém kole regionálního přeboru nás čekal tým ze Žandova. Jeli jsme si do Žandova pro dva body a hned od začátku bylo vidět, že náš tým chce vyhrát. První bod zařídila paní Majstrová na osmé šachovnici, která hned po zaháj...

V pátém kole regionálního přeboru nás čekal tým ze Žandova. Jeli jsme si do Žandova pro dva body a hned od začátku bylo vidět, že náš tým chce vyhrát. První bod zařídila paní Majstrová na osmé šachovnici, která hned po zahájení, bílými kameny, přešla do útoku. Soupeř se nebránil přesně, vyústila z toho převaha materiálu a černý byl nucen se vzdát.

Na sedmé šachovnici přispěl dalším bodem Mareček, který v klidné hře čtyř jezdců využil drobných chyb soupeře. S kvalitou a pěšcem navíc stál na výhru a soupeř kapituloval. Na třetí šachovnici bílý obětoval panu Kučerovi figuru za útok, ale ten k ničemu nesměřoval a černý mohl slavit vítězství.
Na šesté šachovnici zkušený pan Rayman vedl zajímavý boj, ve střední hře již byla vidět převaha našeho hráče, s kvalitou a dvou volných pěšců na dámském křídle více, rychle zvítězil. V této chvíli už se začalo dělat nad domácími hráči mračno. Navíc dalšími dvěma body přispěli Petr Kučera na druhé a pan Majstr na páté šachovnici. Stav byl 6:0.
Poslední dvě partie měli delšího trvání. Na čtvrté šachovnici pan Dufek přešel do hry s dvěma jezdci a věží. Z oboustranného napadání vyšel lépe náš hráč a sedmý bod byl doma. Poslední se dohrávala partie na první šachovnici. Roman Mužík přešel do koncovky s výhodou dvojicí střelců a pěšče. Avšak po méně přesné výměně pěšců se šance na výhru vzdalovala a oba hráči se shodli na remíze. Zápas pro nás dopadl s optimistickým výsledkem 7,5:0,5.
0x 8707x lajolend
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat