Závěrečné kolo Regionálního přeboru

20.03.2005 08:00 | Turnaje

Na dnešní zápas jsme přišli všichni s radostí, protože ani prohra nevadila postupu týmu do vyšší soutěže. Samozřejmě jsme nechtěli zakončit sezonu prohrou. Soupeř nám docela pomohl, neboť přijel v poněkud oslabené sestavě.Jako...

Na dnešní zápas jsme přišli všichni s radostí, protože ani prohra nevadila postupu týmu do vyšší soutěže. Samozřejmě jsme nechtěli zakončit sezonu prohrou. Soupeř nám docela pomohl, neboť přijel v poněkud oslabené sestavě.
Jako první načala soupeře paní Majstrová. Černými rychle vyrovnala hru a přešla k útoku na královském křídle. Soupeř ovšem našel protihru, také začal útočit na královském.
Přeci jenom ale byla rychlejší paní Majstrová, která útok přeměnila na výhodu převahy materiálu. Tuto převahu zakončila pěkným matem.
Další bod přidal pan Majstr. V dámském gambitu vyměnil všechny středové pěšce, čímž si vyrobil poziční výhodu a tu zúročil kombinací se ziskem figury. Třetí bod přidal kapitán týmu, tedy já. Hned v zahájení jsem nepřesnou hrou soupeře získal dva pěšce a poziční výhodu, kterou jsem využil k zisku figury a bylo vymalováno. Jako čtvrtou partii zakončil prezident klubu Mužík. Připustil jediný bodový zisk soupeře. Ve střední hře Aljechinovy obrany získal pěšce i poziční výhodu. Bohužel v pravý čas nezatlačil víc na pilu, jediného pěšce na a sloupci do dámy neprotlačil a dohodl se na remíze.
Čtvrté vítězství zajistil pan Kučera na čtvrté šachovnici. Ve hře dámským pěšcem otevřel hru na dámském křídle. Střední hra vyústila k poziční výhodě a ovládnutí c sloupce, přes který úspěšně zaútočil na oslabené pěšce dámského křídla. Hra skončila po vytvoření volného nezadržitelného pěšce. Další bod přidal na druhé šachovnici Petr Boleslav. V Benoniho obraně úspěšně odrazil tlak na e sloupci a postupně zvyšoval tlak na dámském křídle. Když už byla Petrova převaha očividná, spadl jeho soupeři praporek a bylo po partii.
Předposlední bod zajistil pan Dufek. Italskou hrou bílými si zajistil převahu materiálu a polapil černého krále do matových obrazců. Poslední dohrával na třetí šachovnici Petr Kučera. V katalánské hře upevnil dámské křídlo a vynutil oslabení soupeřova královského křídla. V napínavé střední hře ale černému spadl praporek. Tím zpečetil výsledek na 7-1 pro domácí. Myslím, že jsme sezonu zakončili výtečně. Můžeme být spokojeni, že jsme letos neztratili ani bod a můžeme se těšit na příští sezonu v krajském přeboru.
0x 8427x lajolend
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat