Závěrečné kolo Regionálního přeboru

20.03.2005 08:00 | Turnaje

Na dnešní zápas jsme přišli všichni s radostí, protože ani prohra nevadila postupu týmu do vyšší soutěže. Samozřejmě jsme nechtěli zakončit sezonu prohrou. Soupeř nám docela pomohl, neboť přijel v poněkud oslabené sestavě.Jako...

Přeci jenom ale byla rychlejší paní Majstrová, která útok přeměnila na výhodu převahy materiálu. Tuto převahu zakončila pěkným matem.
Další bod přidal pan Majstr. V dámském gambitu vyměnil všechny středové pěšce, čímž si vyrobil poziční výhodu a tu zúročil kombinací se ziskem figury. Třetí bod přidal kapitán týmu, tedy já. Hned v zahájení jsem nepřesnou hrou soupeře získal dva pěšce a poziční výhodu, kterou jsem využil k zisku figury a bylo vymalováno. Jako čtvrtou partii zakončil prezident klubu Mužík. Připustil jediný bodový zisk soupeře. Ve střední hře Aljechinovy obrany získal pěšce i poziční výhodu. Bohužel v pravý čas nezatlačil víc na pilu, jediného pěšce na a sloupci do dámy neprotlačil a dohodl se na remíze.
Čtvrté vítězství zajistil pan Kučera na čtvrté šachovnici. Ve hře dámským pěšcem otevřel hru na dámském křídle. Střední hra vyústila k poziční výhodě a ovládnutí c sloupce, přes který úspěšně zaútočil na oslabené pěšce dámského křídla. Hra skončila po vytvoření volného nezadržitelného pěšce. Další bod přidal na druhé šachovnici Petr Boleslav. V Benoniho obraně úspěšně odrazil tlak na e sloupci a postupně zvyšoval tlak na dámském křídle. Když už byla Petrova převaha očividná, spadl jeho soupeři praporek a bylo po partii.
Předposlední bod zajistil pan Dufek. Italskou hrou bílými si zajistil převahu materiálu a polapil černého krále do matových obrazců. Poslední dohrával na třetí šachovnici Petr Kučera. V katalánské hře upevnil dámské křídlo a vynutil oslabení soupeřova královského křídla. V napínavé střední hře ale černému spadl praporek. Tím zpečetil výsledek na 7-1 pro domácí. Myslím, že jsme sezonu zakončili výtečně. Můžeme být spokojeni, že jsme letos neztratili ani bod a můžeme se těšit na příští sezonu v krajském přeboru.
Na dnešní zápas jsme přišli všichni s radostí, protože ani prohra nevadila postupu týmu do vyšší soutěže. Samozřejmě jsme nechtěli zakončit sezonu prohrou. Soupeř nám docela pomohl, neboť přijel v poněkud oslabené sestavě.
Jako první načala soupeře paní Majstrová. Černými rychle vyrovnala hru a přešla k útoku na královském křídle. Soupeř ovšem našel protihru, také začal útočit na královském.
0x 6529x lajolend
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat