ŠK Český Lípa B - 1. Novoborský C

21.11.2004 08:00 | Turnaje

Zápas s Českou Lípou je takové malé derby, a proto jsem se dnes obával o výsledek, ještě když mi kvůli nemoci odřekli dva hráči ze základní sestavy. Nedalo se nic dělat a museli jsme se vrhnout na soupeře, aby jsme dosáhli dobrého ...

Zápas s Českou Lípou je takové malé derby, a proto jsem se dnes obával o výsledek, ještě když mi kvůli nemoci odřekli dva hráči ze základní sestavy. Nedalo se nic dělat a museli jsme se vrhnout na soupeře, aby jsme dosáhli dobrého výsledku. Už jsem měl pocit že vedeme 1:0, protože na 2 šachovnici nenastoupil pan Košnar, avšak po hodině hry přišel a odehrál svou partii.

Petr Kučera hrál vyrovnanou partii, ale ve střední hře přišel o dva pěšce. Měl za to útok na královském křídle, který jeho soupeř nebránil dobře a výhra na sebe nenechala dlouho čekat.
Na páté šachovnici hned v úvodu partie (po 11 tazích!!) se panu Majstrovi podařila pěkná kombinace souhry figur a jeho soupeř nad beznadějnou pozicí vzdal. Na čtvrté šachovnici hrál pan Dufek vyrovnanou partii, řekl bych ale že náš hráč stále ostřil hru a nakonec se mu podařilo chytit dámu a soupeř byl nucen se vzdát.
Na třetí šachovnici Kučera Jaroslav hrál černými sicilskou obranu, ve střední hře získal dva pěšce a přešel do věžové koncovky a v té pěknou kombinací získal věž. Na první šachovnici pan Mužík hrál vyrovnanou partii až do časové kontoly. V časovce (měl 1 minutu na 7 tahů) neudělal chybu a i se zrátou jednoho pěšce se soupeři dohodli na remíze. Na sedmé šachovnici jsem hrál já královskou indickou obranu. Bílý tlačil na dámském a černý na králosvkém křídle. Bílý však byl rychlejší a po hrubé chybě jsem byl nucen vzdát. Stav byl 4,5 ku 1,5 a my si mohli oddechnout dva body jsou doma. Na osmé a šesté šachovnici se hrálo nejdéle. Honza Oreský sice ve střední hře ztratil dva pěšce, ale vyměnil všechny figury až na nestejnopolné střelce a soupeři se nepodařilo koncovku vyhrát a dohodli se na spravedlivé remíze. Honza Kliment sehrál skandinávskou. Bohužel nenašel nic útočného a dokonce ztratil jednoho pěšce, avšak nehal si dámu s v dámské koncovce ukončil partii remízou. Výsledek nám přeje a držíme se bez ztráty bodů. Už dnes se těším na další kolo.
0x 8571x lajolend
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat