7. kolo Regionální přebor

20.02.2005 08:00 | Turnaje

V sedmém kole Regionálního přeboru družstev jsme doma přivítali TJ UD Hamr. Hned vedle nás se hrálo osmé kolo II. Ligy, takže o zajímavé partie nebylo nouze. Role papírového favorita jsme se nechopili zrovna nejlépe. Na čtvrté šacho...

V sedmém kole Regionálního přeboru družstev jsme doma přivítali TJ UD Hamr. Hned vedle nás se hrálo osmé kolo II. Ligy, takže o zajímavé partie nebylo nouze. Role papírového favorita jsme se nechopili zrovna nejlépe. Na čtvrté šachovnici po krátkém boji se pan Dufek dohodl se svým soupeřem na remíze, když předtím vyměnili všechny figury a ponechali si pouze jednoho jezdce a dámu.

Chvíli poté na sedmé šachovnici kapitán Mareček ve vyhrané partii přehlédl jednotahový mat. Asi málo kdo čekal, že to budou jediné body, které si hostující družstvo odvezlo. Ale opravdu se tak stalo.
První celý bod přidal na osmé šachovnici Tomáš Majstr. V partii, ve které se výhoda přelívala z jedné strany na druhou, získal vítězství náš hráč a stav byl 1,5 ku 1,5. Na šesté šachovnici nastoupil náš host z Liberce Honza Oreský a vedl si nadmíru výtečně. Hned po vyrovnání hry v zahájení převzal iniciativu a pustil se do útoku na královském křídle, který vyvrcholil obětí figury s nepokrytelným matem.
Další bod do sbírky přidal Petr Kučera. V dračí variantě sicilské obrany získal, po vývinu figur, centrálního pěšce a tudíž i výhodu na svou stranu. Soupeře to ovšem nezaskočilo a obětí střelce podnikl rychlý protiútok. Petr ale atak odrazil. Po výměnách všech těžkých figur, ve vyhrané koncovce skončila partie výhrou našeho hráče. Na třetí šachovnici pan Kučera hrál bílými francouzskou obranu s otevřeným c sloupcem. Jeho soupeř si navíc uklidil krále na dlouhou stranu a nebylo pochyb, kde pan Kučera zaútočí. Po krátké střední hře pěknou kombinací získal rozhodující převahu materiálu a soupeř byl donucen složit zbraně. Pátá šachovnice bylo bitevní pole pana Majstra. Po klidném vyrovnaném vedení hry soupeři přešli do koncovky s jedním jezdcem a střelcem. Pan Majstr využil aktivnějšího postavení svých figur a vytvořil si volného pěšce, kterého podpořil získáním blokujícího pěšce a černému se hroutila pozice před očima a kapituloval. Na první šachovnici hrál prezident klubu Mgr. Roman Mužík nejdelší partii. V ruské hře získal aktivitou na dámském křídle jednoho pěšce navíc a už ho tlačil do dámy. Hra přešla do koncovky střelce proti koni. Pěšec navíc bylo ale velké sousto, i když se zdálo že remíza byla na dosah ruky. Roman Mužík svou převahu nakonec uplatnil a ukořistil poslední bod.
Stav 6,5 ku 1,5 nám dává jistotu do posledních dvou kol? které hrajeme obě s Krásnou Lípou.
0x 8137x lajolend
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat