LCWL - na úvod Argentina

17.09.2022 11:30 | Domácí zprávy

Začíná jubilejní desátá sezóna světové ligy LCWL (Live Chess World League) a my se tak opět budeme do konce letošního roku utkávat s těmi nejsilnějšími týmy z celého světa.

Zároveň budeme obhajovat bronzové medaile z posledních dvou sezón

Pro tuto sezónu z první (nejvyšší) divize LCWL vypadli Slováci a Rusové a místo nich se s námi budou utkávat Mexičané a reprezentanti Uzbekistánu. Tradičními soupeři potom budou Srbsko, Bosna, Rumunsko, Španělsko a Argentina.

A právě tou začneme ...

chesspawn v sobotu 17. září 2022 od 21:00 chesspawn

chesspawn se utkáme s týmem Argentiny chesspawn

Argentina je jako jediný mimoevropský tým pravidelným účastníkem první divize, takže už mají spoustu zkušeností. Sice ještě nikdy nedokázali postoupit do finálové čtyřky, ale různým špičkovým soupeřům už dokázali svoji sílu - porazili třeba i tým Ruska.

Na nás si už dlouho nepřišli (pokud jsem se do archívu díval dobře, tak naše poslední porážka s Argentinou se datuje někde do třetí sezóny), ale to určitě budou chtít změnit.

Navíc už jsou rozehraní - minulý týden hráli první kolo s favoritem Bosnou (obhájce stříbra) a především v bulletu to bylo poměrně těsné. Byli i poměrně početní (mezi čtyřiceti a čtyřiceti pěti hráči) ... takže je na nás abychom to dorovnali jak silou, tak i počtem.

A jak to udělat? Prostě nás musí být co nejvíce a co nejsilnějších ... (vždyť to znáte happy.png )

Potřebujeme proto do týmu každého ochotného hráče všech úrovní:

  • ty nejsilnější (s šachovými tituly) na eliminaci špičkových hráčů soupeře;
  • "vyšší střední" část soupisky - tedy klubové hráče s ratingem okolo 2000 bodů, kteří vždy dokážou přitlačit a přetlačit srovnatelné soupeře;
  • spolehlivé jádro našich věrných hráčů, kteří sice mají nižší rating, ale o to větší bojovnost;
  • a nesmíme zapomenout i na hráče na konci naší sestavy - i tam se dá získat celá řada bodů. Je třeba si uvědomit, že každá šachovnice je hodnocena stejně - takže celý zápas může rozhodnout kdokoliv, třeba i na té úplně poslední šachovnici.

Prosím proto všichni přijďte a také oslovte nové potenciální hráče nebo připomeňte těm, co už za nás hráli, že nám mohou opět pomoci ke skvělému úspěchu.

A kde hledat? No přece mezi svými kamarády a známými, spoluhráči z klubu a dalšími zájemci o reprezentaci. Můžete jim nabídnout, že se stanou součástí národního týmu, který mezi cca šedesáti týmy z celého světa obhajuje bronzovou medaili.

A jak to bude v sobotu probíhat?

Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.


Připomínám, že další podrobnější informace o LCWL lize včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaném diskusním fóru LCWL 2022-S2.

2x 1974x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
honzales77
Semper paratus: PanPohoda: nepřipravený,vždy připravený.
+1 /-0 | 17.09.2022 19:02

PanPohoda

"Nunquam non paratus."

+0 /-0 | 17.09.2022 11:50