Takticky se Cvekem

04.03.2015 04:09 | Trénink

Šachová výuková víkendová soustředění vedená naším předním velmistrem a výborným trenérem Robertem Cvekem mají ve slovenské Senici už své pevné místo a těší se dobrému zájmu. Tentokrát přijde na řadu trénink taktiky.

Taktika je jednou z nejdůležitějších věcí v šachu a šachy, to je kombinační hra. Postupně si probereme všechno o taktice. Jak se učit taktický postřeh, jak zlepšit kombinační vidění, jak na propočet variant a jak ho trénovat. Jak získat cit v taktických pozicích (to je nesmírně důležité), jak rozpoznat kdy je důležité hledat taktické motivy a kdy naopak ne. Dále se podíváme na typické příklady útoku na krále, schovaného i zadrženého v centru. Podíváme se i na tzv. skrytou, nečekanou taktiku. Podíváme se i na některá zahájení a typické taktické motivy, které se tam vyskytují. Tato přednáška by vám měla pomoci lépe pochopit taktiku v šachu a hlavně vám poradit jak ji studovat. Mimochodem toto téma - taktika, bylo pro mne naprosto klíčové v cestě za velmistrem. Přibližuje téma výuky GM Robert Cvek.

Myslíte, že se nedá takové obsáhlé téma zvládnout za jedinou přednášku? Tak to si myslíte správně! Proto je také senické soustředění rozloženo do tří dnů, 20.03. - 22.03. 2015, a rozděleno do 5 tréninkových jednotek, z nichž každá trvá cca 3 hodiny.


Foto z uskutečněných soustředění. Další foto ve fotogalerii akce.

Ve velmi příjemném hotelu Atlas ve slovenském městě Senica, kterou najdete cca 30 km od Hodonína (hraniční přechod se Slovenskem), cca 100 km jihovýchodně od Brna, je připraven jak prostorný výukový sál, tak dobré ubytování a skvělé jídlo. Metodické materiály, které budou na soustředění prezentované, dostane každý účastník v elektronické podobě.

Do kurzu je třeba podat přihlášku a to do neděle 15.03.2015 pořadateli tohoto šachového setkání, Tomáši Peričkovi (telefon: +421908 370 268, e-mail: tomas.pericka@gmail.com)

V ceně 75€ je:           

  • ubytování na 2 noci
  • strava (pá. 20.3. večeře až ne. 22.3. oběd)
  • trenérské a pedagogické zázemí (5 tříhodinových lekcí)
 

Co sebou kromě dobré nálady?

  • psací potřeby
  • sešit


GM Robert Cvek (foto: Vladimír Jagr) disponuje Elem 2520, je dlouhodobou oporou nejsilnějšího extraligového týmu 1. ŠK Novoborský. Má bohaté zkušenosti s vedením výukových přednášek, momentálně zastává i funkci osobního trenéra nadějného českého talenta Tadeáše Kriebela.

 

Odkazy:

 
5x 9592x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (5) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Johny the Scar

Musím se příznat, že bych vždy volil raději dostat ránu od češtiny než od velmistra Cveka. czech flag

+0 /-0 | 04.03.2015 21:42

Robert Cvek

Budeme se hodně dívat :-) Hlavně pak se učit, učit a učit. Jj, opakování je matka moudrosti, malá furt něco opakuje :-)

Nemyslím si, že jde o direkt češtiny. To slovo jsem tam záměrně takto použil (a tolikrát). Vidím a cítím to jinak.

+0 /-0 | 04.03.2015 08:29

David Navara

Opakování je matkou moudrosti. :-) Viděl jsem už uhlazenější texty, ale pro mě je důležitější, že Robert Cvek je dobrý trenér.

+0 /-0 | 04.03.2015 07:14

Poutnik

Tři věty za sebou, třikrát "podíváme" to je direkt kráse českého jazyka. Dokonce dvakrát po sobě v úvodu věty. I zde platí, že každý článek má svůj obsah a formu. Samozřejmě jde o vizitku autora citátu, nikoli Zuzany Červené, aby si to někdo nevysvětlil zle. (jde-li o citaci)

+0 /-0 | 04.03.2015 06:35