Turnaj kandidátů 10.kolo

30.06.2022 06:03 | Turnaje

Boj o druhé místo nabírá pořádné obrátky. Zatímco Nepo se může na Olympu pohodlně rozložit, bod a půl náskok na čtyři kola je opravdu hodně, tak Titáni Hikaru, Ding a Fabi svedou těžký boj o druhé místo.

Nepo si dovolil "luxus" v podobě remízy s T. Radjabovem. Měl bílé figury a čekal jsem tlak ze strany vedoucího hráče, ale Nepo ví co dělá, ačkoliv asi sám nečekal, že remíza ho "vymrští" na náskok 1,5 bodu před pronásledovateli.


Nečekaný kolaps v posledních třech kolech předvedl Fabi Caruana. Jasně lepší pozici s Nepem jen remizoval a dvě partie prohrál. Včera prohrál s JK Dudou, navíc tak, že si "nezahrál". Partie sice byla dlouhá, ale černými hrající FB zvolil špatný plán a pak jen trpěl. Moment vzdání je zde:


-
. kolo -

Vyhrál i Ding Liren, který v takové "crazy" partii přetlačil Richarda Rapporta. Dingovi se podařilo dokonale využít chybu soupeře a přešel do ukázkové koncovky nestejno barevných střelců, kde i můj stroj dlouho rozdýchával šokující fakt, že bílá pozice je naprosto prohraná. Ding se touto výhrou dostává na dělené druhé místo.


A vyhrál i Hikaru Nakamura s Ali Firouzjou. Z té partie jsem měl velmi rozpačitý dojem. AF si v 10. tahu rozbil pěšcovou strukturu. Od tohoto momentu stál celou partii katastrofálně a Hikaru mu nedal vůbec žádnou šanci. Nadpis videa HK, cituji: "  Dear YouTube, I Destroyed Firouzja" asi nejlépe vystihuje celou partii. A musím napsat, že první sekunda videa pěkně ukazuje rozpoložení HK :-) Video je zde:


-
. kolo -
A závěrečný moment partie je zde: 

-
. kolo -
Boj o druhé místo bude ještě hodně zajímavý. Stále je možnost se druhým místem dostat na zápas o titul šachového mistra světa! Kdo bude druhý?


 Los 11. kola 30. června: Nakamura-Rapport, Firouzja-Nepomniachtchi, Radjabov-Duda a Caruana-Ding.
0x 3869x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované