Tolik remíz! Můžou to hráči vůbec udělat?

16.06.2017 13:23 | Open Teplice 2017

V kartách bychom řekli pass, vypjaté boje na předních šachovnicích přinesly jen remízy. Kdo všechno zahodil obrovské šance? A co na to Sofijská pravidla?

Šesté kolo mělo dvojjedinou tvář. Na jednu stranu bylo extrémně remízové, na stranu druhou leckteré remízy měly větší obsah než některé rezultáty. Začněme pěkně od Kamila a to speciálně Draguna. Vedoucí muž (a kdyby vedla žena, říkalo by se vedoucí žena?) průběžného pořadí si ke včerejší remíze s Igorem Rausisem mohl jen gratulovat. Jako už v několika předešlých kolech jeho pozice začala zahnívat a problémy se pokusil vyřešit obětí figury za dva pěšce. Brzy po 30. tahu Igor pod dojmem silných volných pěšců bílého nabídnul remízu, ale k pozici, která ještě byla dostatečně šťavnatá, to fér nebylo, ani kdyby figura navíc českého hráče nebyla silnější.

-
. kolo -
Kamil Dragun byl omilostněn Igorem Rausisem a nadále drží samostatné první místo, zdroj: Teplice Open
Krásnou šanci sejmout favorita turnaje Tamira Nabatyho dostal další český hráč Vlastimil Babula. O velikosti jeho převahy se asi spory vést nebudou, vypracoval si koncovku těžkých figur se zdravým pěšcem navíc a omnoho bezpečnějším králem. Technika je ale vrtkavá dáma a Vlasta bohužel nechal izraelského velmistra sklouznout s lopaty.

-
. kolo -
Lukáš Černoušek briskním švihem přetnul šňůru neporazitelnosti Dána Thorsbra, zdroj: Teplice Open
Třicetitahovou Sofii nakonec nikdo neporušil - přeci jen, kdo chce remízu udělat, ten si cestu vždycky najde. Závěrečné utkání druhé třetiny bylo také kolem odhrdinšťování nebojácných výkonnostních "skokanů". Angličan Kirk po šňůře čtyř výher lepí šňůru proher, včera jej Jiří Štoček porazil bez jakékoliv diskuse. Sérii Petera Thorsbra zase pro změnu utnul Lukáš Černoušek a Jana Rubeše v honbě za normou IM přibrzdil matovou kombinací GM Adrien Demuth
Ing. Vladimír Hadaraba, známý teplický trenér mládeže, oslavil v den 6. kola 60. narozeniny, zdroj: Teplice Open
0x 3601x Tadeáš Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat