Otestujte se! Kdopak najde šestitažec?

17.06.2017 12:18 | Open Teplice 2017

Hitparáda nočních můr aneb komentátoři mají pré. Polské štěstí, izraelský zázrak a různé další tragikomické etudy.

Šachová smrtka byla v sedmém kole neústupná. Procházela uličkami mezi stolyl a zvesela rozhazovala děs a zkázu - namátkou Sengupta, Rausis, Štoček, Černoušek či Stefansson - ti všichni se jí dostali do pařátů a to seznam zdaleka nekončí. Podnadpis je, že Kamil Dragun po návštěvě smrtky u jeho partie se Senguptou navýšil své vedení v turnaji na celý bod a dvě kola před koncem se zdá být velmi nepravděpodobné, že by jej někdo dokázal sesadit.
Asistovanou sebevraždu indického velmistra vám nabízíme jako druhý chod v rozklikávacím menu, ultimátním hitem je ale partie Rausis - Nabaty. Nad Izraelcem Nabatym drží ochrannou ruku všichni svatí, jak už jsme viděli v předchozích kolech. Zprostředkovaně budete svědky zázraku dosud nejpodivuhodnějšího a největšího.

-
. kolo -
Své koncovkářské schopnosti můžete procvičit v následujících dvou ukázkách. Šílený kousek vystřihnul IM Lukáš Černoušek s GM Maximem Lagardem. Náš hráč patrně podlehnnul iluzi, že se mu nic nemohl stát, a z remízy byla najednou kulatá nula. Avizovali jsme sice, že Smrťák zaklepal na rameno i Štočkovi, ten se však dokázal protentokrát vykroutit a po vzájemných chybách v pěšcovce nakonec vyvzdoroval na Kamilu Stachowiakovi celý bod.

-
. kolo -
Jiří Štoček (vpravo) získal proti Kamilu Stachowiakovi vyhranou pěšcovku, pak se však začaly dít věci, zdroj: Teplice Open
Zakončíme seppukou islandského velmistra v souboji Stefansson - Hnydiuk, podobná sebedestrukce se jen tak nevidí. Situace v turnajové tabulce je tak dvě kola před koncem poněkud nejasná - s výjimkou bezpečně prvního Draguna je o bod zpět obrovský 10členný peloton a o zbylých medailových pozicích rozhodne pouze a jen silný finiš.
Co se do článku nevešlo: Joanna Worek v hledání ztracené formy a ELO bodů, včera porazila IM Langrocka, zdroj: Teplice Open
4x 3965x Tadeáš Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat
David Navara
Měl bych jen drobné doplnění. V partii Rausis - Nabaty po 81.a5 Va3 82.Kg2 remizuje bez počítání 82...Kg6 s dalším 83...Kg(h)7. Pokud bílý dojde pěšcem na a7, nedostane se dále, ani kdyby náhodou získal pěšce h4. Pokud ponechá pěšce na a6 a vydá se dopředu králem, černý mu sebere h-pěšce, vrátí se věží zpět a hladce zremizuje.
+0 /-0 | 18.06.2017 06:40

Zdeněk Janda

Tadeáš se samozřejmě věnuje čelu hráčského pelotonu a má štěstí na velmi zajímavé partie. Ale protože se tento turnaj hraje i jako přebor ústeckého kraje , sleduji zápasy na zadnějších šachovnicích a naše borce. Zatím si nejlépe vede Honza Mikeš s 5 body před domácím horkým kandidátem na krajské prvenství Honzou Rubešem a kláštereckým Ondrou Tomanem , kteří mají 4,5 bodů. Bude to drama do poslední chvíle..

+0 /-0 | 17.06.2017 14:13

Oma z DC

Může být zajímavá spekulace nakolik Langrocka ovlivnila informace, že je jeho přítelkyně těhotná. laugh

Z toho důvodu se i z turnaje odhlásil, jestli by to bez něj ty další dva dny nevydržela? Kdo ví... laugh

+0 /-0 | 17.06.2017 14:05

capjar

Zajímavé momenty.

+0 /-0 | 17.06.2017 13:48