Šachová videa pro začátečníky

02.10.2020 02:00 | Mládež

Chcete své děti, kamarády nebo známé naučit hrát šachy? Představit šachy širší veřejnosti a provést zájemce o hru prvními šachovými krůčky? Právě k těmto účelům jsme připravili sérii krátkých výukových videí pro začátečníky.

První díl s názvem Úvod do šachového světa představuje královskou hru novým zájemcům z řad dětí i dospělých. Popisuje základy hry, její smysl a také přínos.


Pojďte hrát šachy společně s námi :-)

V dalších dílech budou postupně vysvětlena základní pravidla (šachovnice, způsob pohybu jednotlivých figur, hodnota figur a další). Všechna videa jsou veselá, příjemně krátká a nabídnou jednoduchý výklad základů šachu.

Nové díly budou vycházet každou neděli na youtube kanálu Šachy Dolmen. Pod každým videem najdete i jednoduchý šachový testík, ve kterém si můžete procvičit nové vědomosti.


Na šachovnici si postupně ukážeme základní pravidla šachu.

Videa je možné použít v rámci výuky šachů, ale také jako propagaci naší královské hry. Na webu Šachy Dolmen najdete i přehledný rozcestník pro celou první sérii.

1. díl: Úvod do šachového světa

Náměty a připomínky můžete psát do komentářů nebo na emailovou adresu martinbeil64@gmail.com. Za kritiku budeme určitě rádi :-)

Děkujeme Šachovému svazu České republiky, Novému šachovému serveru a kanálu Robert a Petr Šachy za morální a propagační podporu.

Martin Beil, Šachy Dolmen
0x 9056x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované