Otevřená odpověď ŠSČR, Petru Martinovi na útok na RP šachy

23.08.2021 17:15 | Domácí zprávy

RP šachy dostala od JUDr Petra Šťovíčka výzvu, ke zdržení protiprávního jednání vůči ŠSČR a tady veřejně odpovídáme jak ŠSČR panu Šťovíčkovi a šachistům, které to může zajímat.

 ŠSČR prostřednictvím Judr Petra Šťovíčka žádá o stažení článku " Můžeme se dotknout bohů " na adrese:  https://www.nss.cz/muzeme-se-dotknout-bohu

A jde přesně o tento odstavec: 

1) To samé v bleděmodrém… Když vedení ŠSČR, jmenovitě Viktor Novotný a Petr Martin, vypisují motivační granty a o půl roku později kryjí aféry kolem jejich zneužívání. O tom se prostě musí mlčet. Dotýkat se Bohů je v tomto světě přísně zakázáno.

Potom v rozhovoru s prezidentem ŠSS, který je na této adrese: https://www.nss.cz/rozhovor-s-prezidentem-sss-milanem-romanem

nám/ mě vytýkají tento odstavec: 

2) U nás i když nemáme moře, pak máme občas vlny. Jedna z vln byl klientelismus na šachovém svaze. Skoro se u nás o tom nemůže mluvit, ale náš VV vyhlašuje turnaje a dotace na tyto turnaje a pak tyto turnaje pořádá a dotace inkasuje. Jak to bylo u Vás na Slovensku a jak to je dnes? Nebo jinak, připadá ti morální aby členové VV pořádali turnaje dotované šachovým svazem a ještě o nich hlasovali?  

A do třetice mám písemnou výtku za tento komentář pod článkem: https://www.nss.cz/world-cup-4.kolo-aneb-cerna-je-dobra

3) Jednou se budou novináři ptát, proč ŠSČR krylo takové jednání a proč jim nevadilo a proč vše zametalo pod koberec. Ono žádné překvapení, podvodné zápasy, klientelismus a do toho VP je jen časová bomba


Odpověď Petra Koutného

První komentář je k zápasům, které byly dotovány penězi ŠSČR. V té době byl předsedou šachového svazu Viktor Novotný a místopředsedou Petr Martin. Jako v každé společnosti a hlavně ve společnosti, která je dotována státními penězi vedení společnosti odpovídá za celou společnost, kterou zastupují a reprezentují. Tím, že tito dva pánové byli ve vedení ŠSČR nesou podle mě odpovědnost i za tyto zápasy. Protože nebyl jen jeden podezřelý zápas, ale tyto zápasy byly dva nepovažuji toto za systémové selhání, ale za lidské a morální. Tady je jasná odpovědnost těchto dvou pánů a tento odstavec je v mém pohledu pravdivý. Je divné, že na těchto stránkách je několik článků, k tomuto zápasu. Například: https://www.nss.cz/stanovisko-1.-novoborskeho-sachoveho-klubu, kde je 467 komentářů, že tento článek a tyto komentáře nevadí, ale můj komentář vadí. 

Druhý vytýkaný odstavec je ke klientelismu. Rozhovor byl s prezidentem ŠSS, který jasně řekl, že na Slovensku žádný člen VV nesmí pořádat akce, které jsou dotované ŠSS. Z této odpovědi, čtu že není normální, aby jakýkoliv člen VV čerpal dotace ŠSČR a za tyto dotace pořádal šachové akce. Například pan Fiala a jeho turnaje v Koutech a nebo pan Svoboda a jeho MČR mužů ve Zlíně. Každý má na výběr, být členem VV a nebo nebýt a žádat tak jako každý ostatní o dotace, bez podezření na klientelismus. Současný stav, kdy je naprosto normální, aby členové VV získávali dotace na akce, které oni pořádají, je neskutečné o tom i mlčet. I tady je můj postoj pravdivý a rozumím tomu, že to těmto lidem vadí. 

Třetí tak jemně kritizoval soustředění talentované mládeže. Když už člověk pomine, že ŠSČR stále nominuje a platí stejné trenéry, tak by neměl mlčet o turnaji na dětském táboře/soustředění, kde je cenový fond 20-25.000Kč a který dle propozic mají/musí hrát trenéři. Takže v době, kdy ŠSČR věnuje například na MČR Seniorů pár tisíc korun, tak tento turnaj dotuje takovou částkou, která je takto určena trenérům tohoto turnaje. Smutné je to, že IM a GM trenéři si zahrají o tyto odměny s dětmi. Smutné je to, že taková akce je minimálně dvakrát za toto léto. 

Zarážející je i další chování Martina Petra. Vyzveme ŠSČR a osobně Martina Petra k disciplinárnímu řízení s reprezentantem Vojtěchem Plátem, který veřejně vyhrožuje smrtí a opravdu dělá ostudu šachistům, pak jejich reakce je domluva s Vojtěchem Plátem. Když v zápětí pan Fiala pošle stejnou žádost za nechutné urážky v emailech ( například mu vyhrožuje, že jej hodí do sudu s kyselinou), pak mu odpoví Martin Petr ať si Pláta zablokuje. Takto se měří stejným metrem. 

Celou věc považuji za osobní útok a vyřizování si osobních sporů. Panu Fialovi může hodně vadit, že se o něm píše. Píše se o tom, jak člen VV pořádá turnaje štědře dotované penězi ŠSČR a je v jeho zájmu, aby mohl tyto dotace čerpat i do budoucnosti, aby nám zakázal o těchto věcech psát. Čekám, že další krok může být nám zakázat se ucházet o pořádání turnajů.  Martin Petr, který je současný předseda ŠSČR a byl ve vedení ŠSČR v době, kdy probíhaly nebojím se říct až nezákoné zápasy, nese odpovědnost za tyto zápasy z pozice jeho tehdejší funkce. Rozumím tomu, že je to jeho osobní útok na nás, mě a je v jeho zájmu, aby se na tyto zápasy zapomnělo. Připomínání jeho odpovědnosti může být jednou z příčin jeho možného nezvolení předsedou ŠSČR na další roky. Je strašné se dozvědět o soustředěních ( které probíhají s tichým souhlasem VV), kde trenéři poráží své svěřence a tím si berou pro sebe nezvykle štědrý cenový fond. Je smutné, že podpora ostatních turnajů, zejména v porovnání s organizátory, kteří nejsou členové VV je v tomto pohledu mizivá. Samozřejmě se můžeme bavit o neaktivitě a pasivitě ŠSČR v této době. Je toho mnohem víc, není to veselé. Je smutné, že ŠSČR poděkoval za to co pro šachy děláme tímto dopisem. Místo, aby se nad sebou zamyslel a snažil se o sebereflexi, tak posílá dopis od právníka. 


Moje odověď je tedy tato: Články, které jsou vytýkané nepoškozují dobrou pověst ŠSČR a v žádném případě nekazí dobré jméno tohoto spolku. Nebudou vymazány. Tento názor jsem připraven obhájit u soudu. Rád soudci popíšu klientelismum na ŠSČR, rád mu popíšu zápasy, o kterých se musí mlčet. Určitě bude zajímavé sečíst, kolik peněz za poslední roky získal pan Fiala z dotací jako člen VV a kolik je normální, dejme tomu průměrná dotace pro ne-členy VV. Kolik škol ( údajne 13) je zapojeno do projektu " šachy do škol " a kolik to stojí ročně peněz. Můžeme se bavit, kde jsou výběrové řízení na práci, kterou pro svaz dělá agentura Bison. Může být zajímavá odpověď na otázku, proč trenéři placení svazem nenesou odpovědnost za výsledky svých svěřenců. Když nejsou výsledky, jsou stejní trenéři? Určitě bude zajímavé nahlédnout pod pokličku a na to se opravdu moc těším. 

Tímto dopisem je snaha donutit lidi mlčet. Protože pak věci, které jsou v nešachovém prostředí absolutně nereálné, můžou dál v šachovém světě pokračovat. ŠSČR si toto tímto dopisem chce vynutit.


Petr Koutný

Vyjádření Roberta Cveka

Jakožto předseda RP šachy mám samozřejmě povinnost reagovat na podmět: "ke zdržení protiprávního jednání vůči ŠSČR" . Tato výzva nebyla adresována Petru Koutnému, ale spolku RP šachy, jehož jsem předsedou.


Osobně beru za krajně nevhodné v šachovém prostředí řešit věc takovým vyhroceným způsobem. 

Nechci tímto článkem nijak spekulovat o tom, kdo má pravdu. Jsme v demokratické zemi a pan Koutný má právo psát a bude psát. Pokud ŠSČR pokládá za nutné se takto bránit, je to jejich rozhodnutí.

Jsem připraven, jakožto předseda RP šachy, se plně postavit za právo pana Petra Koutného psát články, ať už s nimi souhlasím či nikoliv.

Svůj osobní postoj napíši určitě později a daleko podrobněji. Toto jsou jenom fakta.


Robert Cvek 

530x 44866x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (530) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Pedro Morales
Věřim že jestli něco chibí tak je to kůli tech. problémům. Petr Koutný je bojovník co dal mat i rakovině!!!
+0 /-0 | 11.10.2021 15:49

Petan

Re Petr Novotný: Vzhledem k tomu, že Petr Koutný tady kategoricky prohlásil, že se nic mazat nebude a je připraven svůj názor obhájit před soudem,tak pokud by to smazáno bylo, určitě by si to žádalo vysvětlení.

+0 /-0 | 11.10.2021 15:29

xdavx x

.... kteri tam mnozi... neni to zdaleka o me.... 

Opravil bych te, kteri tam nekteri, a je to jen o tobe. je to o kazdem zvlast. kazdy si prece muze vybrat k cemu se chce vyjadrit, ale ti mnozi o kterych mluvis, nemaji ani jeden komentar k sachovym clankum, za to ale presne vedi o cem a jak se ma psat... to je docela smesne. 

+0 /-1 | 25.08.2021 21:42

Petan

V zásadě máte Maxi pravdu. Ona možná ta snaha vyvolat polemiku i ne zcela korektní formou vyvolává ten dojem bulvárnosti, kteří tam mnozí (to není zdaleka jen o mě) vidí. Jen některé věci je potřeba mít trošku více připravené a nevařit při tom vyvolávání polemiky z vody. O tom, že oproti skomírajícím bývalým NSS, na stávajících přibylo kvalitního šachového obsahu nepochybuji a jsem za to rád.

+0 /-0 | 25.08.2021 10:00

MaX

Petan: novým NSS křivdíte. Robert i PK se snaží. Vyjadřují se i k tématům o kterých se dříve nepsalo. Diskuze je o dost kultivovanější, ale především PK několikrát podněty v diskuzi uznal.  Díky NSS mi přijde, že se probraly stránky svazu i zprávy jiného serveru. Kam si pro suché "nebulvární" články a prázdné diskuze můžete zajít. Když už nic, tak psát otevřené dopisy je běžná věc. Takové dopisy si nekladou za cíl být oboustranně korektní, ale poukázat na něco a vyvolat polemiku. Nejlépe nad tématem, ne nad pisatelem.

+0 /-0 | 24.08.2021 23:54

Petr Koutný

Petan - Myslíš si, že mám z tohoto článku radost? Kolik nocí a dní nespím, když spustím flame? Kolikrát si vyčítám, co jsme to zase udělal? Kolikrát přemýšlím, jestli mám pravdu? Jestli jsem nemohl někomu ublížit? jak mě mrzí, když napíšu něco špatně? Jak mě trápí, že to lidi rozděluje? Jsou to strašně pocity. Tady to vypadá, že je vše v pořádku. Já se nebojím soudů, komentářů, ale bojím se sám sebe. Sám sobě si odpovídám, jaké by to bylo, kdyby takto někdo psal o mě? Podívej se na žebříček nejkomentovanějších článků na tomto webu a každý mi způsobil hodně bolesti. Nejde vidět do duše člověka. Ok, tentokrát nám vyhrožovali soudem a budeme se asi soudit, tak si to dokážu omluvit. Ale myslíte si, že si to dokážu omluvit i s tím pohledem, že do toho zatahuji veřejnost? Aféra s Matochou. Zní to jako parádní článek, ale jsem já soudcem? Psal jsem o Ostudě jménem Vojtěch Plát a i když mi vyhrožoval zabitím rodiny a dělal neskutečné prasárny, pak jsem já jeho soudcem? Takže  - chybuji, chybuji hodně a i když to nejde vidět, mám svědomí a není to lehké. je to jako v životě, člověk udělá devět správných věcí a desátá s emu nepovede, pak stejně si lidi často pamatují tu desátou. 

+0 /-0 | 24.08.2021 15:44

Petan

Re Pk: Já přeci netvrdím, že děláte všechno špatně. Vaše i Robertova videa se mi líbí, i v eshopu jsem si už něco koupil.  Jste jen trochu háklivý na jakoukoliv kritiku. Trocha sebereflekce by bodla.

+0 /-0 | 24.08.2021 15:28

Petr Koutný

Petan - přesvědčovat Vás nemá cenu. Stejně cokoliv napíšu, Vám dá jen chuť psát další pohádky dál a dál. Necitím od Vás chuť se nějak bavit, ale spíš dokazovat si svojí pravdu. Nicméně odpovím. Opravdu, nemáme konkurenci. Stejně jak chesscom v nás nevidí konkurenci, pak my s respektem ke všem oddílovým webům, okresním webům a nebo jiným marným pokusům nevidíme nikoho, kdo by nám nějak konkuroval ve čtennosti, sledovanosti. To je fakt. Ale přesvědčovat Vás nebudu. Už jen to, že tady toto čtete a komentujete je důkaz, že i Vás jsme zaujali. 

+0 /-0 | 24.08.2021 15:21

ciki333

Asi by bylo vhodné články bulvární, či s výbušným potenciálem, v nadpisu barevně odlišit od seriózních, ryze šachových...Vlk by se nažral a koza zůstala celá. Přeloženo do češtiny, prudérní osoby, intelektuálové a staré panny by byli (y?) ušetřeny stresových situací, či znechucení.

+0 /-1 | 24.08.2021 15:11

ciki333

24.08.2021 14:27 | Petan

"Pokud je prioritou počet klknutí a počet diskuzních příspěvků (včetně těch kde duševně ne zcela zdravý prostějovský důchodce líčí svoje sexuální zkušenosti), tak pak je vše v nejlepším pořádku smiley"

PS. Proto je u inkriminované diskuse výstraha:

* článek není pravděpodobně vhodný číst čtenářům pod 18.let.

* Diskuze nevyjadřuje názory redakce tohoto serveru. 

Čili mládeži nehrozí mravní újma a "duševně ne zcela zdravý prostějovský důchodce" může dál směle popisovat své erotické eskapády. Imho ty jsou daleko zábavnější než úzce specializované šachové statě, které skoro nikdo nečte (sorry pane Cveku). Drtivá část publika chce sex, drogy a Rock n Roll...

 

+0 /-1 | 24.08.2021 15:04

Petan

Petře já Vás vlastně obdivuji. Dělat všechno správně a být ve všem úspěšný se povede málokomu. A podnikatel, který nemá žádnou konkurenci (i to už jsem se tady dozvěděl), tak to klobouk dolů . Já jsem velmistra občas viděl napsat článek, ale jelikož to bylo někde u konkurence, tak to byl asi optický klam, protože vy konkurenci nemáte..

+0 /-0 | 24.08.2021 14:53

Robert Cvek
ps.: virtuálně žít má být nakonec :-)
+0 /-0 | 24.08.2021 14:46

Robert Cvek
Petan: dobrý den, pokusím se odpovědět, ale bohužel jen touto zprávou, pak už budu "out". Všechno se mi rozhodně nelíbí. Nelíbí se mi tento "hybrid" článek. Vůbec tady neměl být a Petr i já jsme o něj nestáli. Ale okolnosti donutili. Chtěl bych nss profesionálnější, chtěl bych více věcí, třeba o tom někdy něco napíši. NSS má pověst bulváru jak píšete. Co na to napsat, pokud to tak někdo vnímá, pak OK. Nikomu nechci brát jeho názor. Píšete, že se tady někdo maže. Nikoho jsem nemazal (jenom pro info). Píšete, že někdo bude mít něco proti PK a bude smazán. Hodně lidí napsalo a píše, že je PK takový a makový a nic se neděje. Ale pokud někdo přejde určité hranice, pak musí být smazán. Víte sám, že šlo o drsné útoky. Já myslel, že Petr Agu smaže už dávno, několikrát to bylo z mého pohledu za hranou, viz. sexuálmí útoky, nebo narážky na ně, co dělá PK se svými dětmi atd. Což je brutálně za hranou. Jak se mi líbí diskuze na našem webu? Jednak ji pravidelně nečtu a pak je to věc každého. Ať si každý píše co chce, jen ať to nepřejde hranice. Prioritou není počet kliknutí a nevidím osobně vůbec nic špatného, že je článek, kde si lidé mohou psát, různé věci, Třeba si posílat písničky atd. Naopak to vidím jako plus, že si člověk v důchodu může psát a žít si svůj život. Nikdo přece nenutí nikoho tam chodit a číst to, já to třeba nedělám. A David Navara. To je otázka na něj, A stejně tak na ostatních. Je to jejich věc a právo, kde budou chodit, psát a tak nějak sociálně žít.
+0 /-0 | 24.08.2021 14:43

Petr Koutný

Petan, Kraken -  Stručně, strašně nestíhám. Stránky jsme přebírali v absolutním rozkladu, kdy tady nevycházel ani jeden článek denně. Dnes jsou absolutně nejčtenější a nejsledovanějším šachovým webem u nás. To je fakt. Stále se je snažíme posouvat dál a zlepšovat co se dá. Aktuálně probíhají technické úpravy, máme zabezpečenou doménu, tedy https, máme vylepšenou ochranu v diskuzi a to stálo tisíce korun, pracujeme na anketách a dalších vylepšeních. Posouváme tyto stránky dál. Nevidím u nás nikde psát velmistra články, nevidím nikde u nás dělat videa, nevidím nikde nikoho kdo by něco veřejně dělal pro šachy aspoň trochu toho, co děláme my. Rozumím, jsou články které se líbí a které se líbí méně. Celý víkend jsem byl ve Skalici, abych mohl mít tady rozhovory pro čtenáře. Robert psal dnes článek, co vyjde zítra a vlastně je to jedno. Nejde se zavděčit všem. Vlastně co jsem chtěl říct. Je to nejčtenější šachový web u nás, RP šachy jsou nejsledovanější šachový projekt u nás a nějaký důvod v tom musí být. I to, že toto čtete a komentujete, má nějaký důvod. Ale to je jedno, už nemám čas tady te´d přesvědčovat dva lidi, co budou psát pořád to stejné a pořád dokola. Je to Váš názor a držte se jej co nejdýl.  

+0 /-0 | 24.08.2021 14:40

Robert Cvek
kraken8: Víte, myslím si, že lépe je mít alespoň jeden článek denně, než jeden za týden. A pokud je někdo pracovitý, tak to bude i kvalitní. Ale to už je na hodnocení čtenářů.
+0 /-0 | 24.08.2021 14:27

Petan

Pane Cveku vaše videa jsou nepochybně skvělá. I přenosy, komentované Petrem Koutným, jsou dobré. Ovšem na videa není potřeba web s odkazy, na to stačí youtube kanál. Od webu člověk očekává i nějakou novinařinu. Obzvláště pokud chcete, nebo alespoň Petr chce, změnit poměry v šachovém prostředí a trochu to rozhýbat. A to novinařinu takovou, že si autor článku před jeho napsáním nastuduje všechny souvislosti a je připraven věcně, reagovat na případné výtky k textu. A to se moc nedaří - viz marná snaha P.Chrze občas nějaké nesmysly uvést na pravou míru.

Realita je taková, že NSS má pověst šachového bulváru, kde je potřeba vše, všetně rádobysenzacechtivých titulků, brát s rezervou. A jestliže hlavním problémem bývalého webu byla hulvátská diskuze, tak jak se vám líbí ta na vašem webu? Opravdu máte pocit, že je to lepší? Svérázný způsob cenzury kritických příspěvků je podle vás v pořádku?

Není náhoda, že na bývalém webu se sem tam do diskuze zapojil i někdo ze svazu, občas se vyjádřil David Navara i nějaký ten velmistr. Proč už se tady k ničemu nevyjadřují a David Navara , na rozdíl od konkurenčního webu, se  nezapojuje? No nejspíše proto, že pokud by se odvážili napsat něco kritického vůči Petrovi K, byli by okamžitě některým z jeho neformálních mluvčích v lepším případě zesměšňováni, v horším případě vulgárně uráženi.

Pokud je prioritou počet klknutí a počet diskuzních příspěvků (včetně těch kde duševně ne zcela zdravý prostějovský důchodce líčí svoje sexuální zkušenosti), tak pak je vše v nejlepším pořádku smiley

+0 /-0 | 24.08.2021 14:27

Robert Cvek
... a skoro nikdo nečte. Kolik je skoro nikdo nečte, dva tisíce, tisíc?
+0 /-0 | 24.08.2021 14:21

Robert Cvek
HumphreyvanWeiden: To jsem rád, že tu jsou :-)
+0 /-0 | 24.08.2021 14:19

HumphreyvanWeiden

Kraken má pravdu, kvalitní články tady sice jsou, akorát je skoro nikdo nečte... Fleimvér pana Koutného má minimálně 20krát větší čtennost. Přitom tady nepíše nic zajímavého, jenom pořád dokolečka točí své útoky proti VV, jako kolovrátek. 

Nezaujatý pozorovatel může snadno nabýt dojmu, že jde o osobní spory a šachy jsou na vedlejší koleji. Ještě, že se tady debatuje aspoň o politice a kurzových sázkách na tenis, jinak je to ztráta času.cool

+0 /-1 | 24.08.2021 14:14

Robert Cvek
Ps.: Pane Krakene8 třeba před chvíli jsem cca 2 hodiny dělal článek o Evropě (vyjde zítra). Celé prázdniny jedu jako brok na nss. Byl to třeba world cup, kde jsem denně makal 2 hodiny. Víte, když mi pak někdo napíše, jaký to je odpad, hrůza atd. Tak co k tomu napsat :-)
+0 /-0 | 24.08.2021 14:07

Pavel Ch

13:20 Petře, první odstavec, naprostý souhlasyes, zakopat válečnou sekyru, jsem psal, že soud je blbost.

 

Druhý odstavec, chceš řešit zde na nss celou koncepci svazu včetně peněz, priorit, počtu personálu, soutěží, důrazu na to/ono, přitom nezapomenout na nikoho, nezapomenout jaké peníze na co lze a nelze použít. Vše je při tom provázané. To se nevejde do příspěvku ani do článku. Jeden odstavec, co si napsal, je hezké použít do předvolebního programu. Pak vyhraješ (vím Ty ne, nemáš zájem) volby (někdo) a teď to řiď tak, co jsi napsal, co jednoduše předtím papír snesl. Není v reálu už tak jednoduché, vyjít vstříci všem.

+0 /-0 | 24.08.2021 14:04

Petr Koutný
Kraken-návštěvnost--čtenost atakuje nejlepší čísla těchto stránek v její historií. Až to půjde tam-kam to posíláte-pak nám to řeknou čísla-dříve než napíšete jeden komentář.
+0 /-0 | 24.08.2021 14:03

Robert Cvek
kraken8: "kvalita těchto stránek šla neskutečným způsobem do hajzlu" Skutečně? Jsou zde už i klasická videa (zatím rozhovory a přenosy z turnajů), ofline komentování větších akcí každý den jak partie, tak i video rozbor. Za chvíli to bude Evropa. Jsou zde online komentáře z některých turnajů jako např. Staré Město, nebo nyní něco ze Skalice. Byly zde živé komentáře z Metelescum, rozdali jsme spoustu cen atd atd. Ale Ok, co už :-)
+0 /-0 | 24.08.2021 13:56

Petr Koutný

Pavle - našim cílem je makat pro RP ve všech směrech, kde chceme být úspěšní. V našich plánech není ŠSČR. Vidím dvě řešení,  která to budou není na nás, ale na VV. Můžeme se dohodnout a sepsat veřejnou dohodu, něco jako veřejný slib, veřejnou vizi a uzavřít minulost s cílem se snažit o lepší budoucnost a nebo druhé řešení je se soudit a odvolávat se a soudit se několik let. V tom prvním případě vyhrají šachy a šachisté a o to věřím všem nejvíc jde, v tom druhém případě vyhrají právníci a prohaje RP šachy stejně jak ŠSČR. Psal jsem, že jakou cestou to půjde není dnes na nás.  Pavle, zakládali jsme RP šachy, aby měli šachisté radost z této hry a my jim k tomu vším co děláme pomáhali. Moc dobře vím, že toto co se děje je v šíleném rozporu s našimi sny a mě osobně toto vše okolo hodně vadí a i když na případný soud jsme připraveni, pak vím že soud je to nejhorší co český šach dnes potřebuje. To mediální bahno, kterým si všichni můžeme projít je pořádná bažina a to není ta cesta, po které chce jít RP šachy. Osobně radši dám peníze a podpořím organizátory turnajů, než právníkům. Radši vypíši grant RP šachy na příští rok a rozdáme třeba 50 000Kč, než to utopit v soudech, ale my jen reagujeme. My nikomu soudem nevyhrožujeme a jen říkáme, že jsme na něj i na všechny následující soudní či veřejné bitvy připraveni. 

 Ale co píši a možná to je někdy víc a nebo méně správné je to, že chci aby členové VV nepodávali přihlášky do prvních kol výběrových řízení. Chtěl bych, aby svaz se otevřel více lidem. Víc trenérů, větší podpora aktuálně ne-prioritám ( senioři, oddíly) a když už se něco semele, pak ať to veřejnosti jasně vysvětlí, případně přijme sebereflexi. Chci toho moc? Je tady někde můj osobní zájem? OK, jsou dvě cesty a za tyto myšlenky jsem připraven se dohodnout a nebo soudit. Protože tyto myšlenky jsou v souladu s tím, čemu věříme v RP šachy. 

+0 /-0 | 24.08.2021 13:20

Pavel Ch

Petře, četl jsem 12:27 až poté.

To je hezké, že nechceš řešit tady a že je to neuvěřitelná pračka.

  Ale včera Ti přijde podnět v diskusi, kdo s kým ve svazu pod peřinou a Ty ho vážně začnej rozdmýchavat, další kapitolu, to pak nemá konce. Tak nevím...

 

 

 A pokud chceš "zavřít knihu" až ji dočteš, tedy, že vše je ve světě, tedy na svazu OK, tedy až na svazu budou jen andělé všeschopní, tak to nezavřeš nikdy (budeš-li chtít upozorňovat tady na chyby). Chyby dělají ve VV, chyby dělám já, chyby dělají všichni kromě těch, kteří si to nepřipouští, ale s takovými bych spolupracovat nechtěl. Andělé všeschopní neexistují.

+0 /-0 | 24.08.2021 12:59

Pavel Ch

Petře, já reagoval na to, aby se z nss nestalo Aha! Na to, že jsi psal, že budeš chtít řešit, kdo s kým jak žije a oba jsou "ve strukturách",  jak jsi dostal včera tady podnět a hned, že se tím budete zabývat.

 

---

 Ty jsi zase odbočil jinam, co jsem nepřípomínkoval. Rozpálíš tady hodně věcí, nebudu každou komentovat. OK, jen dej pozor, nechtěl bych já, aby člen VV mohl dělat bez dotace. Pak to napálí dětem ve vložném nebo ušetří na něčem jiném během akce. Někde ty peníze musí vzít. Pak Ti rodiče "poděkujou", to a to tam chybělo, komfort levný, malý:  "že jste mu těch pětasedmdesát táců, nebo kolik, raději nedali".  A kolik je zájemců o lukrativní akce s 500 a více lidmi (by neznalý řekl že určitě 11 zájemců a více), tedy o MČech, MMoravy, MČR do 16 let. Přitom 0 až jeden obvykle, jsem už psal. A estli Ti někdo píše, že nechce vkládat energii, čas do přípravy konkurzu, když ví, že se hlásí na tyto tři akce vždy 0-1 zájemce, tak to fakt ať raději dělá jen oddíláčky. Kdyby tu energii nevložil MM, ležel na gauči, že to nemá proti ZF cenu (který se asi přihlásí/nepřihlásí), tak jste MČech do 16 let nyní R+P nedělali. Tak těm, co Ti to píší, takto odpověz: Nejprv se zvedněte z gauče....

+0 /-0 | 24.08.2021 12:37

Petr Koutný

Pavle - z 20 ran zasáhnu terč 19x :)  a to ten dvacátý minu, protože fouká vítr :) . Radši bych toto ale vše řešil soukromě, celé toto okolo je jen neuvěřitelná pračka energie a času. Jednou bych toto vše chtěl uzavřít, zavřít knihu a začít čistou stránkou. Ale než se začne číst nová knížka, musí se dočsít stará knížka. protože každý ví, že na konci každé knížky se toho nejvíc stane a celý příběh je v závěru nejzajímavější. 

+0 /-0 | 24.08.2021 12:27

Petr Koutný

Pavle - díky. Takže - psal jsem, že nebudu nikdy na svazu. Tím potom vše bylo v myšlence co kdyby. Na Slovensku to tak mají a funguje to. Kdokoliv kdo je ve střetu zájmů a ať je jakýkoliv může pořádat turnaje, ale nesmí na ně brát dotaci. Tečka a další slova v porovnání u nás jsou zbytečná a jsou to jen slova. Jaký mají osobní - rodinný vztah pan Fiala a předseda ŠSČR? Žádný. Nehledej za vším jen útok na svaz. Já jsem jako soukromá osoba odpovídal na jeden čiětě hypotetický dotaz. Ale...otázka je jiná. Co když tady bude trénr typu Dvoretského a bude bratr prezidenta svazu? Nevyužít nejlepšího trenéra jen protože je to rodina? Zase bych ti odpověděl, že pan Fiala není žádný Dvoretský a trenéři, co dnes trénují nejsou nejlepší. Asi by se to řešilo speciální , veřejnou smlouvou, tak aby každý šachista znal důvody, proč tento člověk dělá to a to. Neznám jediný normální logický důvod,proč pan Fiala je v VV a zároveň je pravděpodobně největší příjemce pěněz, které jdou z dotací na pořadatelé turnajů. 

+0 /-0 | 24.08.2021 12:19

Pavel Ch

Petře, promiň, ale fakt už další rozumní lidé Tě přestanou brát vážně. 

 

Ty fakt chceš, aby holka si nemohla vzít kluka (či s ním chodit, dokonce), protože holka "trošku umí hrát šachy" (rozuměj - "je v širší repre žen") a kluk je ve VV svazu? 

 Nebo i zakážeš, aby byli spolu kluk s holkou partneři (svatbou to dost dvojic ani neřeší a mnozí maj třeba spolu děti) a pak  R+P nebo KRK jim bude večer svítit, jestli jen kamaráděj nebo je vztah hlubší, vážnější?

 

 Petře, velmi si vážím, co děláš pro šachy, co děláte s Robertem R+P šachy pro šachovou veřejnost, mládež, propagaci šachu, skvělé, fakt.  

 

Promiň, ale novinář natož investigativní novinář z Tebe fakt není. To by jsi musel začít (jak jsem Ti doporučovat), objednat se na sekretrariát, ptát se, co jak je, třeba si 19 z 20 myšlenek pak sám vyvrátíš a na jedné by si týdny pracoval a pak by to byl z ní skvělý článek. Tak to investigativní novináři dělaj. A třeba by si něco i posunul. Pak by se tím i VV zabávali.  

Fakt lidi ze svazu nemaj čas ani energii zde vysvětlovat: "Podívejte R+P, 19 z 20 střel je mimo terč.  Fakt, střílíš náhodně od boku během pár minut od podnětu, to žádný dobrý novinář neudělá. Začal bych objednáním na sekretariát a přípravou otázek, co pro sebe potřebuji ověřit, vyjasnit si pro sebe. Až pak si dát dohromady, zjišťovat ještě u jiných a pak připravit článek.

+1 /-0 | 24.08.2021 12:00

Petr Koutný

Věřím tomu, že svaz hospodaří špatně. Myslím tím jen to, že zvýhodňuje jednu skupinu šachistů ( mládež a reprezentaci) na úkor oddílů, či seniorů, amatérů. Každý si platí členské příspěvky, na každou dušičku jdou státní peníze a většina dotuje menšinu. Druhým krokem jsem si absolutně jistý, že po odborné stránce není co vytknout nikomu, kdo dnes pracuje na svazu nic. Ale není těžké vytknout, je to úzké provázání, mezi členy VV a dotacemi a pořadateli turnajů, mezi lidmi, kteří jsou zváni na tréninky placené svazem a rodinnými vztahy. K tomu nulová sebereflexe a mizivá komunikace s veřejností. Toto vše co tady říkám, se dá vyřešit jedním hlasováním v VV. Musí se ale chtít. Věřím, že je tady hodně schopných lidí, co by mohla mít přínos do ŠSČR, co by mohla pořádat turnaje a mohla měnit šachy k lepšímu. Prosím, tím nemyslím že je tady jenom RP šachy, právě tím chci říct, že je tady hodně lidí, co umí. Co mají co nabídnout a můžou měnit šachy u nás. Přemýšlel jsem a nevím z hlavy kolik let je toto VV plus mínus ve stejném složení, konkrétně Martin Petr a Viktor Novotný, je to deset let? Možná víc a možná méně, ale je to jedno. Protože je to hodně. Ta energie v začátku musí docházet a člověk jendou zapne autopilota. Ano, vše funguje, ale už to nemá tu energii. Co jsem chtěl říct, že to jde dělat bez střetu zájmů a jinak. 

+0 /-0 | 24.08.2021 11:37

Petr Koutný

Kraken8 - děkuji za tento komentář. Odpovím v rovině Hypotetické, protože jsem psal, že toto se nestane. Dejme tomu, že se jmenuji Petr von Kout a jsem předseda svazu. Pak bych sem si nikdy nevybral nikoho, kdo je ve střetu zájmů. Pakliže by byl, pak by nikdy nemohl čerpat dotace. Mohl by pořádat turnaje, kdyby byl vybrán - ale bez nároků na dotace a jeho přihláška by mohla přijít až ve druhém kole. Jako trenér by taky nemohl být ve střetu zájmů, či v rodinném poměru a nebo v nějaké zájmovém poměru. Tak a teď tedy hypoteticky, kdyby byl Petr koutný předseda svazu, RP šachy by nikdy nemohla podat přihlášku do prvního kola a kdyby cokoliv pořádala, pak jen kdyby to nikdo nechtěl pořádat a bez nároků na dotaci. Robert Cvek by nikdy nebyl trenér, placený trenér, či jinak placený člověk na svazu. A aby to nebylo moc dloihé, napíši ještě jeden komentář. 

+0 /-0 | 24.08.2021 11:24

Petr Koutný

Já jen dodám, že je to klasika. Myšlenka článku byla diskuze na téma jestli je klientelismus na VV a nebo není. A dopadá to už klasicky tak, že se řeší například fóbie. Ale aspoň jsme se dočetli, že máme i rodinný business a navýšení mzdových nákladů za stejné výsledky jako před tím. 

+0 /-0 | 24.08.2021 10:52

xdavx x
Pane Janicku.dle vašeho profilu na internetu se ani nedivím. Jen by mě zajímalo co nutí lidi jako vy neustále prizivovat emoce v diskuzi. I když u lidí vašeho typu to pochopitelne je.
+0 /-1 | 24.08.2021 09:33

golemcz

23.08.2021 22:14 | kraken8  Souhlas, není co dodat....

Jan Vaníček

+0 /-0 | 24.08.2021 09:12

xdavx x
Chápu dokonce i to, že se jedná spise o averzi vůči cizímu, což je úplně něco jiného, než na čem jste se s cikim "shodli". Díky za optání. 24.08.2021 00:02 | kraken8
+0 /-1 | 24.08.2021 00:58

xdavx x
Kraken, ne to není. Není to žádná fobie ve smyslu toho co fobie, znamená, strach. Jenže aby tohle člověk věděl, tak nesmí čerpat jen z wiki. A není to ani o neznámém, ale o cizím, což je rozdíl.
+0 /-1 | 24.08.2021 00:32

xdavx x
Petan tak proč se v tom případě vyjadřujes k tomu co pisu já? Máš downuv syndrom, že nepoznáš jak si odporuješ?
+0 /-1 | 24.08.2021 00:17

Petan

Re DB: Proč bych měl reagovat na to, že se do tebe někdo (aga) naváží? Jseš nesvéprávnej? Neumíš se bránit sám?

+0 /-0 | 23.08.2021 23:36

ciki333

23.08.2021 23:04 | kraken8

Teď pro změnu definice xenofobie od lidí, kteří nežerou kosmopolitní a multikulturní svět.

https://www.youtube.com/watch?v=gQq3u1nGFzA&ab_channel=XaverLive

Čas videa 28:40 až 29:10

Jak vidno jeden termím, dva explicitní výklady, co znamená.

+0 /-1 | 23.08.2021 23:29

xdavx x

ciki, copak carlsen, ale jmeli :D

+0 /-1 | 23.08.2021 23:15

ciki333

Něco na odlehčení...V počtu komentářů jsme přeskočili supertalenta "Benedikta Hofírka," který se měl stát druhým M. Carlsenem.cool

+0 /-1 | 23.08.2021 23:10

xdavx x

Viktore, znovu opakuji, ze jsem nic takoveho nerozporoval a psal jsem ze to je plne v gesci svazu a ze neni treba kritizovat uplne vse. Jedine co bych na miste kompetentnich osob udelal jinak je, ze bych sledoval jak se projevuji mlade hracky a ty bych se snazil co nejrychleji odchytnout. Na misto toho pak souhlasi si cikim, ze by se ty prostredky asi spise vratili investici do techto hracek, nez do hracek, ktere sice jsou ted zrovna silne, ale neni tam prostor pro nejaky skokovy narust vykonnosti. A co vidim jako problem, ktery z toho vyplyva je to, ze nase silne hracky nejsou vubec silne a tudiz pak nasleduje jeden vybuch za druhym.

+0 /-1 | 23.08.2021 23:05

HumphreyvanWeiden

Mimochodem, Viktor Korčnoj hrál skvělé šachy i v mnohem vyšším věku než mají ony dámy.

+0 /-1 | 23.08.2021 23:03

HumphreyvanWeiden

Davide souhlasím, je to věc diskuze. Já si myslím, že druhá žena v žebříčku není ve 29 letech odepsaná, ty tam vidíš nadějnější hráčku. Ok. Ale proč do toho taháte, kdo je v čí rodině ? Jak Woreková, tak Petrová jsou prostě dobré samy o sobě, nepotřebují žádnou protekci.

+0 /-1 | 23.08.2021 23:00

xdavx x

Viktore, ale ja s tim problem nemam. Ale myslim si, ze na tom co pise ciki je trochu pravdy. Ne tedy uplne v tom, ze by to nemela uplne smysl, protoze zdokonalovat se da v kazdem veku, ale spis v tom vidim trosku nedostatek v tom, ze se stejna pece neprojevuje perspektivnim zenam. nechci jmenovat at se nekdo neciti pobouren, ale treba v ostrave ted byl ostravsky konik a jedna mlada holka tam zahrala vyborne. proc tohle se treba nesleduje a temto hrackam se neposkytne jeden dva kvalitni treninky aby bylo videt, zda to ma smysl, a misto toho se investuje do zen, ktere se sachove posunou uz stezi?

+0 /-1 | 23.08.2021 22:53

HumphreyvanWeiden

Dobře Davide, každý člověk má právo na svůj názor, to respektuji, ale to s tím "rodinkařením", to jste přehnali, ne ? Ty dámy jsou prostě nejlepší, tak proč vadí příbuzenství s předsedou Svazu nebo s někým jiným ? To snad není morální prohřešek. Nebo ano ? 

+0 /-1 | 23.08.2021 22:46

ciki333

Když už jsem nakousl ženskou šachovou reprezentaci...Spolu s Kristýnou a Joannou bych na hodinu vyrazil i Olgu Sikorovou a Terezu Rodstein. Prvně jmenovaná, mamina od plotny, je asi tak dvacet let za zenitem. Terka s věčně unilým výrazem v obličeji má asi jiné starosti než tahat dřevěné sošky po černobílých polích. Jenže na tuto bezperspektivní čtveřici je přisát tým trenérů, který by přišel o snadné živobytí. Není v zájmu ŠSČR cokoliv měnit, zvláště ne na finančních tocích. A tak kupříkladu Olga bude nejspíše reprezentovat ČR do svých 75 let. Status quo vyhovuje jak "holkám," trenérům, tak i svazovým bafuňářům. 

+0 /-1 | 23.08.2021 22:42

xdavx x

viktore, mas samozrejme pravdu, ale ja osobne znam minimalne dve sachistky, ktere tak velkou podporu od svazu nemely a pritom ten talent tam byl pro nasi repre prinosny. jen se ty holky proste nedostaly k takove podpore. Ale jak jsem psal, tohle je v gesci svazu,  neni zase treba uplne kritizovat kazde jejich rozhodnuti, i kdyz zpetne je jasne, ze to slo udelat lepe. 

+0 /-1 | 23.08.2021 22:40

HumphreyvanWeiden

Ciki, díval ses na ten žebříček ??? zde Doufám, že je aktuální. Obě dámy jsou jasně v čele, konkuruje jim jen Karolína Olšarová, ostatní šachistky jsou o parník vzadu. Kdo jiný by měl reprezentovat ? Já v repre chci jen ty nejlepší a ty řeči o stáří v šachu - 35, 29 let - to myslíš vážně ? Neříká se tomu ageismus ? 

+0 /-1 | 23.08.2021 22:37

xdavx x

souhlas s cikim. i kdyz chapu, ze si tohle MP celkem v pohode obhaji, argumenty ktere uvedl ciki jsou take relevantni. je pak prave na svazu aby udelal prislusne rozhodnuti, ale tady je perspektiva spise mala, tak je otazkou, jestli by ty finance nesly vyuzit lepe. Ale zrovna tohle je imho vec, ktera je plne v kompetenci svazu, a uplne bych za to svaz nehanel.

+0 /-1 | 23.08.2021 22:31

ciki333

23.08.2021 22:15 | HumphreyvanWeiden

Zcela na rovinu...Obě šachistky jsou dávno za zenitem své výkonnosti. Kristýna pracuje jako IT odborník v korporátu. Je pracovně vytížena na maximum, z tohoto důvodu je jakákoliv finanční investice do její sportovní kariéry bohapustým mrháním peněz. Joanna Worek v pětatřiceti, s nízkým ELO je naprosto neperspektivní. Místo tahání figurkami na 64. polích bych ji doporučil se Zbyňkem založit rodinu. Biologické hodiny u žen tikají neúprosně. Příroda na rozdíl od lidí kašle na genderovou korektnost.

+0 /-1 | 23.08.2021 22:27

xdavx x

Daniel Novy, takze ma tady PK jednu tretinu prispevku... moc nechapu co jste chtel svym komentarem vyjadrit. Pro me tedy tento pocet jeho komentaru zarazejici neni, vzhledem k tomu, ze je to on, komu svaz vyhrozuje soudem. Co konkretne vam na tom prijde divne?

+0 /-1 | 23.08.2021 22:24

xdavx x

Petan, tak co bude frajere? Kde je ten odkaz, kde reagujes na urazky Aga? Zadne tva reakce neni? Takze sis chtel jen kopnout do PK? Nepripadas si ponekud hloupe? Vybiras si peclive koho napadnout a stejne peclive prehlizis, kdyz nekdo kope do tech, ktere ty nepodporujes? Mas uz precteny odkaz o tom pokrytectvi?

+0 /-1 | 23.08.2021 22:22

Daniel Nový

Pane Koutný, vy jste vážně komik. Ze 464 příspěvků v diskusi je 125 od vás. Takže chlubit se kolik má článek příspěvků v diskusi je vážně směšné. Zvlášť když vám prakticky nikdo neoponuje. Ale pak brečíte, že nemáte čas psát šachové články.

+0 /-0 | 23.08.2021 22:19

xdavx x

kraken, reagoval jsi jen na PK, ale nejak jsi zapomnel na to, ze Aga s tim sexualnim utokem prisel prvni,  sorry jako, ale uz bych se opakoval, jsi pokrytec, a obhajuj si to jak chces. nanestesti pro tebe je mi uplne jedno co si o me mysli pokrytecky anonym.

+0 /-1 | 23.08.2021 22:19

ciki333

23.08.2021 22:08 | kraken8

Proboha, co jste to napsal za blábol? Xenofóbie nese hanlivou konotaci jen v hlavách bruselských byrokratů. Pravý význam tohoto termínu spočívá v obezřetnosti vůči cizím elementům, hlavně z řad islámského etnika. Nechápu tudíž, co je špatného na tom, být xenofobem. Elity euroatlantické civilizace daly tento veskrze kladný povahový rys na černou listinu, a důsledky dopadají s plnou silou na západní země v podobě nezvladatelné migrační vlny kozomrdů. Příště, až nás budete poučovat, používejte tu šedou věc v dutině lebeční.

+0 /-1 | 23.08.2021 22:17

HumphreyvanWeiden

ciki 18:40: Ta poznámka mě zaujala. Ty jsi tam zmínil Krystýnu Petrovou a Joannu Worekovou, že jsou podle tebe údajně zvýhodňovány. V čem to spočívá, mohl bys to upřesnit ? 

Proč by Krystýna Petrová, 2.hráčka našeho ženského žebříčku nemohla být na soustředění reprezentace ? Co udělala špatného Joanna Woreková, v současnosti naše nejlepší hráčka ? 

+0 /-1 | 23.08.2021 22:15

xdavx x

kraken08 bozicku, tak se bez vysmrkat, at se z toho nerozplaces. To aby se kdokoli nechal urazet a uz vubec nereagoval aby se nekdo nedejboze necitil ukrivdeny.  

+0 /-1 | 23.08.2021 22:12

xdavx x

Petan, stejne jako krakena te vyzyvam abys tady dal jediny prispevek, kterym reagujes na hnusy nicka Aga. Nejednalo se o jeden prispevek, takze tvuj dojemny komentar jak me mas branit je dost mimo. Neudelal jsi to ani u jednoho, takze si laskave ted ty svoje kecy strc za klobouk. Snad se ti nekdy prihodi, ze te nekdo napadne, at slovne nebo fyzicky a ty se budes branit a pak se objevi nejaky dobrak, co ti bude rikat, jak jsi tu obranu prehnal. Pokrytce. 

+0 /-1 | 23.08.2021 22:10

xdavx x

kraken - znovu te vyzyvam abys tady postl jakykoli tvuj prispevek, ktery se ohrazoval proti hnusum ktere tady o me psal nick Aga. Pokud jsi nic takoveho neudelal, tak bud tak laskav a zdrz se komentovani mych reakci. Protoze to co ty predvadis je prave to pokrytectvi, kterym se tak casto ohanis.

+0 /-1 | 23.08.2021 22:06

Petan

DB: Takže když tě někdo údajně urazí tak se mají všichni sešikovat a bránit tě? Já si prostě jen myslím, že ve chvíli smazání urážlivého komentáře by měl být zároveň smazán i ten ještě urážlivější, který na něj reaguje. A nenazývej mě pokryteckým ubožákem hulváte. Pokud se neumíš slušně chovat, tak se přihlas do nějakého kurzu,kde tě to naučí.

+0 /-0 | 23.08.2021 22:04

xdavx x

kraken, uplne ale nejlepsi by bylo, kdybys dokazal pochopit, ze to je svaz, ktery s timto zacal, takze tvuj prispevek je opet jen prazdne placnuti. Nechapu proc mas vubec potrebu se k necemu jednostranne vyjadrovat, a to hlavne presto ze mas zrejme selektivni vnimani. svalovat nicnedelani svazu na to, ze musi resit jine veci,protoze RP se snazi aby se chovani svazu stalo mene klientskym, to uz je vrchol drzosti.

+0 /-1 | 23.08.2021 22:04

xdavx x
Kraken a Petan. A vůbec vám dvěma nevadí, že moje reakce byla až ta druhá a reagoval jsem na sprosté urážky a lži o mé osobě? Je fajn že tady mluvíte o pokrytectví, protože ani jeden z vás se neohradil proti tomu co zde prispivatel Aga poustel za hnusy na mou osobu, včetně narážek na mě zaměstnání? . Tak se laskavě příště starejte hlavně o sebe pokud dokážete reagovat jen na to, že se někdo brání neustálým útokům. Můžu Kraken a Petan poprosit, kde jste stejně tak reagovali na to když jsem byl tady urazen? Prosím o odkaz, kde jste napomenuli Aga stejně tak jako se teď obouvate do mě. Protože jinak jste jen pokrytecti ubozaci.
+0 /-1 | 23.08.2021 21:57

Petr Koutný

Zajímavé a dobré pro přehlednost je i to, že každá větší aféra svazu vyvolá diskuzi. Která atakuje TOP 6 článků s největším počtem komentářů ( to najdete ve spodní polovině stránky) a tento článek je 6. v žebříčků a 3. v pořadí svazových aférek. Na prvním místě je pravděpodobně nikdy nepřekonatelný článek o diskuzi. Takže co jsem chtěl říct, ještě dvě aféŕy svazu a můžeme přejmenovat kategorii článků s největším množství komentářů, na kategorii " Aféry svazu ". Tak i tak, tam budou za chviličku jenom články, kde svaz zapomínal na šachisty. 

+0 /-0 | 23.08.2021 21:49

Petr Koutný

Petan - nečtu všechny komentáře a máme tady tým lidí, co mají právo podobné věci blokovat. Když už osobně někoho bloknu, tak opravdu to musí být několikrát přes všechny meze slušného chování. A včera byla už Aga bloknutá( ne ode mne), ale já to odbloknul a dal poslední šanci. Stejně to byl nějaký puběrťák, co si hrál na dospělého. Tak si bude hrát večer s něčím jiným. Pěkný večer, Petr 

+0 /-0 | 23.08.2021 21:27

ciki333

23.08.2021 20:27 | Petr Koutný

Jsem horlivým zastáncem svobody slova a projevu. Ale to, co zde předváděl soudruh Aga (o ženu se nejednalo), nemělo s výše uvedenými atributy demokratické společnosti nic společného. Karikatura lidské bytosti - Aga - projektovala na stránkách nss pouze a jen  frustrace a znechucení z jednoho posraného životy, toho svého. Primárním smyslem (cílem) diskusí bylo, je a bude dospět k vzájemnému konsenzu. Vedlejším produktem mohou být nadávky, invektiva, odsočování...To druhé však nikdy nesmí převážit. Aga nectil pravidla hry, proto byl po zásluze "odejit."

+0 /-1 | 23.08.2021 21:23

Petan

Re PK: Petře oceňuji, že jste se rozhodl zablokovat ty, kteří se dopouští séxuálních útoků, případně se neumí slušně chovat. Bude se to týkat pouze názorových odpůrců, nebo to bude platit pro všechny? Já jen, že komentář o ženské obřízce, či komentář označující předsedu ŠSČR za imbecila na vašem webu stále vidím. Můžete dát svým fanouškům nějaký návod, co mají udělat pro to, aby se na tomto webu mohli chovat neslušně, urážet druhé a dopouštět se sexuálních utoků?

+0 /-0 | 23.08.2021 21:20

Petr Koutný

paní Aga a nebo pan Aga byl právě zablokován. Sexuální útoky vůči komukoliv jsou tady okamžitým blokem. Když se někdo neumí slušně chovat, pak nebude tady komentovat. Nashledanou paní a nebo pane Ago. 

+0 /-0 | 23.08.2021 20:27

Petr Koutný

Už se těším Zdenku jak na mě přistane další žalobička. To až budu psát o rodinném businessu na svazu, tak podle zkušeností se budeme soudit o to, že to není rodinný business, ale rodinný obchůdek. Reakce jako: Však on to nikdo nechce dělat, nikdo se o tuto práci nezajímá budou nejčastější odpovědí. A já se zeptám, v čem je lepší Kristýna Petrová, nebo paní Movsesjianová než trenéři, které svaz nikam nezve? (Například Robert Cvek?)  Odpověď bude: Co je doma, to se počítá, pánové:). Vlastně o to celou dobu jde, mzdy 5 mega nestačí, ještě je potřeba rozporcovat medvíka, který je určen pro mládež a talentované děti. Čím víc dětí, čím víc talentů, tím větší bříško tohoto medvíka a o to víc důležitější být v VV. Někdo má turnaje a dotace, ten druhý má postaráno o rodinu a všichni se mají dobře. Že senioři a nebo družstva jsou mimo okraj zájmu je jedno. Vítejte doma.

+0 /-0 | 23.08.2021 20:17

Petr Koutný

Díky Zdeňku za opravdu skvělý komentář. Na toto téma se určitě podívame jednou hodně detailně. Neboli další příklad jak to v našem ŠSČR funguje už roky. Rodinný business rodinných příslušníků a kamarádů -  a pak že nejsou peníze na seniory a nebo na družstva!! Paráda...

+0 /-0 | 23.08.2021 20:06

ciki333

Myslím si, že klientelismus šachových bafuňářů diskutéři rozpitvali na atomy. Naší pozornosti však unikl další negativní prvek, který obepíná ŠSČR jako chapadla obřího hlavonožce.

Tím je tzv. nepotizmus (=zvýhodňování příbuzných z pozice své funkce, či postavení). Choť pana předsedy, Kristýna Petrová, stálá účastnice soustředění ženské reprezentace. Manželé Movsesjanovi, oba trenéři, ovšem o erudici paní Julie s přepálenou hodinovou sazbou lze úspěšně pochybovat. Dále milenecký pár - Zbyněk Hráček a Joanna Worek - přisátý na struk ŠSČR, z kterého prýští peníze daňových poplatníků a členské základny...

+0 /-1 | 23.08.2021 18:40

Pavel Ch

Petře, Pavle (paulz) .. rok 2020.

Řešily to všechny svazy s ministerstvem, "nechcem o peníze přijít, ale mezinárodní akce se nekonají, co můžem a co ne?". Postupně a se zpožděním šly informace od ministerstva na to ne, na to možná ano. Tak to svazy riskly, že "na tento druh možná ano" něco vypadá, že by prošlo, se dělalo, ale do předání vyúčtování nevěděly svazy, zda jim to ministerstvo nevyškrtne. Věřte, co jste u toho nebyli, že to nebyla sranda, hroznej tlak a stres, jestli radši peníze nevrátit (co by pak konference, vrátili jsme 5 mega, báli jsme se použít jinak než na mez. repre) nebo risknout, ale co když škrtnou a třeba 5mega ze svého se bude platit. Nakonec to nějak skoro ve všech svazech, až na výjimky, prošlo. Za to patřilo poděkování na online konfenci hospodáři. Ale věřte, stres, tlak, to musel být hrozný. Že byste ho nechtěli zažít. Věřte, že nechtěli.

 

  Chápu, že se najdou teď odborníci, kteří by uměli použít peníz lépe. Ačkoliv nemohou vědět, jak jednání s ministerstvem probíhaly a co kdy (na poslední chvíli) byly uvolněny přesné či vágní informace na co místo mezin. repre možno (možná) použít. Díky za pochopení pro rok 2020. Tím nebráním námětům, co lépe (už snad v běžném) v roce 2022.

+1 /-0 | 23.08.2021 15:02

paulz

Jo ten konkurs byl vyhlášený 2019 takže máš pravdu.

+0 /-0 | 23.08.2021 14:56

Pavel Ch

paulz:

Protože to svaz nesmí dělat, nedělá to, vypsat výběrko a po vyhlášení vítěze změnit podmínky a dát mu lepší podmínky. Nejen pro to, že by ho sežrali diskutující na nss. Ale prostože by se právem jiní ozvali, kteří se nehlásili.

 

 Konkurz byl vypsán v době, kdy se nevědělo, že přijde covid a že zbydou peníze neutracení na mezinárodní akce.  

+0 /-0 | 23.08.2021 14:49

Petr Koutný
Paul výborný podnět. Podle toho kolik toho má VV na krku, doporučím tady přidat.
+1 /-0 | 23.08.2021 14:48

paulz

No ještě je na na rok 2021 v rozpočtu ŠS planovaná položka právní poradenství 20 000 kč, což už se vlastně vzhledem k tomuto článku možná blíží vyčerpání....smiley

+0 /-0 | 23.08.2021 14:38

xdavx x

jojo, a to jsi se urcite nekoukl na to jak se nafoukla polozka propagace, jejiz vysledky jsou patrny na kazdem rohu...

Ale porad cekam na to, az se tady objevi Viktor nebo nejaky jiny clovek ze svazu a rekne jak to je s tim ziskem vice financi od statu. Predpokladam, ze za tim stoji obrovsky kus prace, a ze to neni jen o tom, ze to bylo soucasti plosneho navyseni statnich dotaci do vsech sportovnich odvetvi v CR a ze se vedeni svazu chvali za skutecne odvedenou praci a ne za to, co jim bez jejich pricineni spadlo do klina

+0 /-1 | 23.08.2021 13:47

paulz

Tak jsem koukl na rozpočet šachového svazu 2014 a 2021. 

V roce 2014 sečtené kolonky mzdové náklady + odměny funkcionářů a ext.prac celkem 2 352 568 kč.

To samé 2021 mzdové náklady +odměny funkcionářů a ext.spol. celkem 5 474 590 kč.

Nevím kolik bylo v roce 2014 placených lidí na svazu a kolik funkcionářů, jen mě tak připadá, že se muselo všechno i přes inflaci zlepšit přímo ďábelsky...

+0 /-1 | 23.08.2021 13:42

paulz

Pavel Ch: tak malou otázku, v čem vidíš zlepšení práce ŠS po velkém navýšení dotací Ty? Jistě tady můžeš i uvést o kolik dostával ŠS míń předtím. Předpokládám, že je to někde uvedené, jen se mi to nechce hledat.

No pokud NSS neútočil na svaz kvůli loňské akci v Pardubicích, proč by to dělal kvůli zajištění lepší účasti na oficiálním mistrovství ČR....Přebory ČR jsou takové vizitky nejen šachového svazu...Aspoň si to myslím, stejně jako nejvyšší soutěže družstev.

+0 /-1 | 23.08.2021 13:06

Pavel Ch

paulz

Nešlo, protože by na nss svaz sežralienlightened

Konkurz byl vypsán před covidem, přihlásil se jediný zájemce.

A svaz dá na přebor potom více. Kdo všechno by se přihlásil, kdyby věděl, že ty podmínky budou takové lepší, určitě 11 uchazečů. By se psalo...laugh 

+0 /-0 | 23.08.2021 12:55

paulz

To Pavel Ch. a to byl nějaký problém aby svaz něco na přebor ČR přidal? To ještě nemluvím o tom, že platil měsíc před tím naprosto zbytečnou a nesmyslnou akci v Pardubicích. A tak ono jsme zase, prioritou ŠS nejsou nějaké hloupé přebory ČR ale mládež. smiley

+0 /-1 | 23.08.2021 12:41

xdavx x

Jen pro informaci, je fakt ze za Viktora Novotneho priteklo vice penez a Viktor to tady patricne zminil. Ja naopak jen tuto informaci rozsirim o fakt, ze se vlada v roce 2016 zavazala a posleze realizovala navyseni statnich prispevku pro sport z 0,3% na 1% státního rozpoctu. statní rozpocet v te dobe cinil zhruba 1,5bln CZK z toho 0,7 procent je zhruba 10mld CZK. Zajimalo by me jak velkou zasluhu mel tedy samotny svaz, resp Viktor na tom, ze na svaz priteklo vice penez. Nabizi se totiz otazka, zda svaz samotny vyvinul nejakou iniciativu, nebo zda na svaz priteklo vice penez nezavisle na cinnosti svazu... To by totiz pak vrhalo ponekud jine svetlo na fakt, ze nekdo zajistil vice penez, ze?

+0 /-1 | 23.08.2021 12:17

Pavel Ch

Paulz: Ad MČR 2020 a dříve

  Byl horší konkurz od svazu 2020, méně peněz? Holt některý pořadatel dá nad rámec konkurzu více, některý dá na rámec méně, některý akorát. Nešlo dělat v dubnu, dělalo se v srpnu a v době nejistoty a předpokládané menší účasti, možná i odřeknutí sponzorů mající jiné starosti, nemůže pořadatel dát více peněz. Jestli by pořadatelé 2010-2019 dali podobně jako Plzeň nebo jako dávali sami dříve, můžeme tipovat, dohadovat se, ale to je jedno, nevíme, napřihlásili se, jeden zájemce byl.

  Prostě konkurz od svazu nebyl horší a pořadatel ho splnil, jen ne přeplnil, jako dříve. Byl holt rok covidu 2020. 

+0 /-0 | 23.08.2021 12:06

paulz

Díky Viktoru Novotnému dotace od státu šachovému svazu za poslední léta docela narostly. Za což mu samozřejmě velký dík. Jen je zvláštní, možná tomu nějak nerozumím, ale co se vlastně zlepšilo v práci šachového svazu když má na všechno mnohem víc peněz? 

Jen tak namátkově vypíchnu, nejvyšší soutěž jednotlivců vloni v Plzni-suverénně nejhorší podmínky pro hráče za posledních snad deset let...

Jinak naučenou odpověď předsedy ŠS na různé otázky, že jedinou prioritou šachového svazu je mládež, nějak za zlepšení chodu šachovéhu svazu nepovažuji....

+0 /-1 | 23.08.2021 12:02

Petr Koutný

Davide co mě zaráží je to jaké má vize šachový svaz? Rozumím že tou nejednodušší je utrácet peníze, ale dál co? Kam chce posouvat družstva? Jak chce být svazem všech šachistů? Kde chtějí vidět šachy za pět let? S čím šli do voleb a co chtějí za toto období dosáhnout? Když se ohlednu za dobu Viktora Novotného, pak si aspoň řeknu, že to byla doba, kdy se podařilo získat peníze pro svaz a to je něco, ci si člověk zapamatuje a spojí si to s tímto obdobím. Co řpináší tento svaz? Rozhádané šachisty? Nedohrané soutěže? Tvrdím, že extraliga se mohla a měla dohrát, třeba i formou turnaje. Nulová koncepce co s mládeží? Když se podívám zpět na to s čím si toto vedení umím spojit, tak je to většinou nekomunikace, povýšení a co mi nejvíc vadí a to musím odpustit aroganci, tak že se ztrácí svojí hlavní myšlence, být tady pro všechny šachisty. Protože veřejně i oni sami říkají, že senioři nejsou jejich priorita. Ale co je jejich priorita, to se člověk dozví asi z kronik, protože mě to opravdu není jasné. A je to škoda, ten potenciál mají, odbornost taky, jen tam něco chybí a nebo je navíc. 

+0 /-0 | 23.08.2021 10:09

xdavx x

Ještě bych to rozšířil. Lidi jako Martin Petr, Viktor Novotný a podobně, jsou placení z peněz nás všech. Nevím jestli si to pánové uvědomuji. 

+0 /-1 | 23.08.2021 09:09

paulz

Mě by teda zajímalo kolik ze svazových peněz je třeba určeno pro to aby se z Václava Finka stal minimálně druhý David Navara. Protože ta šance tam prostě je. Bohužel mě připadá, že v souhrnu se mnohonásobně víc dá na v podstatě neperspektivní hráče, kteří na šachy kašlají, ale díky nějakému talentu v některé kategorii skončí v čele. Tak ono se to nedá jim, třeba 20 hodin s jakýmkoliv trenérem bez další vlastní práce je v podstatě na h...Ale zase některý trenér vydělá 10 000kč a všichni jsou spokojení...Svaz pracuje s mládeží a koneckonců díky obrovským dotacím pro šachový svaz to zaplatí stát...

+0 /-1 | 23.08.2021 08:23

Petr Koutný

A o tom to je. Teď jsi kápnul na něco, o čem si lidi smí šeptat, ale nesmí se to v naší zemí české moc říkat nahlas. Je to ajko v pěkné pohádce Honza a půl království, Tleskat - ano, obdivovat  - ano, omdlévat úžasem - ano, ale jinak držet jazyk za zuby, přesně jak v Egonově Lhotě.:) 

+0 /-0 | 22.08.2021 23:03

paulz

No nic, když si přečtu Martina Petra který se zaklíná jako jedinou prioritou svazu prácí s mládeží a pak se podívám na žebříčky ČR kde v první stovce kromě Václava Finka a myslím čtyřech v kategorii H20 není mládež zato je tam spousta S50+ a starší, tak marně přemýšlím kde se ta prriorita svazu projevuje. Placení trenéři už poměrně dlouhou dobu jsou ti samí, funkcionáři taky jenom ta mládež někde mizí nebo se snad schovává...

+0 /-1 | 22.08.2021 22:36

Petr Koutný

Paulz souhlas a většinou se stane výborný hráč, který právě se vyhne svazu a půjde sám. Svaz z mnoha talentovaných hráčů dělá průměrné hráče, ale to každý ví. Celý tento systém je špatně. Systém, kde není odpovědnost za výsledky, za progres je špatný systém. Jakobychom zamrzli v minulém století a co fungovalo před sto lety, to zkoušíme i dnes. Prostě chtělo by to víc energie, víc šťávy a ne trénovat jak v minulém století. Mě to opravdu připadá, že dnešní svaz je od toho aby udělal to samé jako minulý rok a jako roky před tím. Prostě vypíšu ligy,udělám kalendář, udělám MČR, zajistí reprezentaci a protože to dělak každý rok, tak to je rutina, ale posouvat to někam dál. Jít s dobou? Poučit se z chyb? Být víc profesionální? Chtít trochu víc? Zní to pěkně, že vychovají Mistra světa, ale každý ví, že to je stejný plán, jak doletět na Mars. My v našich životech tam určitě nedoletíme. 

+0 /-0 | 22.08.2021 22:26

Pavel Ch

21:35 - Díky Petře, v klidu napíšu něco až zítra (možná i ad paulz).

 

Teď mne totiž vytočila jiná věc z jiného sportu, která je nad důležitostí branek, bodů, sekund, peněz.

Zdá se mi, že svět fakt už není normální, tak diskutuji ve vedl. článku.

+1 /-0 | 22.08.2021 22:17

paulz

Tak ono mistra světa nevychovají nesmyslné dvouleté kategorie, to je jen dobré k velkovýrobě hodně průměrných šachistů kteří se po dosažení dorosteneckých kategorií většinou na šachy stejně vykašlou. Všichni to ví, jenomže i treněři chtějí z něčeho žít. Pokud má vyrůst skutečně dobrý šachista /doufejme že to třeba bude Finek/ tak se takovým nesmyslným kratochvílím samozřejme bude muset vyhýbat. A měli by k němu jít od svazu velké peníze, které se v této době nesmyslně mrhají na platy trenérů předních hráčů miliónu kategorií.... 

+0 /-1 | 22.08.2021 22:12

Petr Koutný

Paulz - tak tady s tebou souhlasím. Toto je moje obrovská výtka vůči ŠSČR! Pořád ti samí, pořád dokola, žádná sebereflexe a jakoby nikdo jiný neexistoval! Tak otázka mimo soutěž, kolikrát byl Robert Cvek pozván na trénink? Je tak špatný trenér, že by jej nešlo využít a nebo je to protože je v RP šachy? Jsou to drobnosti, ale pak se ŠSČR diví, když o nich někdo něco napíše. Takže Pulz, vychováváme Mistra světa a držíme si pamatuj si, že kamarád taky rád. 

+0 /-0 | 22.08.2021 22:00

paulz

To Pavel Ch. kategorie po dvou letech, spousta dětí ve všech kategoriích, spousta trenérů, jen mě prostě připadá že výsledky jsou tragické. Dělají se vůbec nějaké vyhodnocení úspěšnosti placených trenérů? 

+0 /-1 | 22.08.2021 21:56

Petr Koutný

Pavle co si na tobě strašně moc vážím, pak je to schopnost férové diskuze. Vždy se rád podívám na to co píšeš a upřímně, formuješ moje názory, kde uznávm se někdy mýlím a jsem rád, že mě formuješ. Lidi co umí inspirovat, jsou vzácní. Díky,

+0 /-0 | 22.08.2021 21:35

Pavel Ch

Od vzniku novodobých soutěží stejně.

 MČR od roku 1991.

MČech a MMoravy se trochu měnilo, ale od 1996 stejně jako dnes.

Nejen rodiče s dětmi v různých kategoriích, ale i trenéři trénující více dětí, by měli problém, kdyby rozdělené.

Objektů bylo za tu dobu více a MČech je podobně početné jako MČR.

 Teď MČech vyhrávají jiní a je jinde. Teď třeba dělá MČech R+P šachy v Herlíkovicích.

A počet se nebude příliš lišit od MČR.

 

 PS: Vaja, nevím kdo jste, ale tu poslední větu nemůžete myslet vážně. MČR je postupové a někoho holt jako nepošlete? Asi nebudete šachista/ka.

+1 /-0 | 22.08.2021 21:24

Petr Koutný
VAJA , JAK O BYLO DŘÍV ?
+0 /-0 | 22.08.2021 14:17

vaja
19.08.2021 18:41 | Petr Koutný Pavle - příčina a důsledek s vůni mystifikace. Otázka - současné nastavení výběrového řízení je ušité pro jednoho člověka. na první pohled není jediný důvod pořádat všechny turnaje jedním pořadatelem a není jediný důvod takto vypisovat konkurz, tedy kdyby toto někomu nevyhovovalo a tímto konkurzem by vynuloval šance pořádat takový turnaj někomu jinému A jak to chces usporadat? h10 ve Zline, h12 ve FM,.....devcata ve Znojme? A ja si jako trener\rodic ktere ma sverence v ruznych kategoriich , vyberu ktere dite poslu na turnaj a ktere ne?
+0 /-0 | 22.08.2021 13:49

Pavel Ch

 Petře, já nic z toho, co popisuješ ve svém dlouhém příspěvku, jako by mně popisuješ, tak to celou dobu  nekomentuji, nevyjadřuji se k tomu. Mne do této diskuse tady nezatáhneš. Nebudu radit vám, jestli se máte/nemáte omlouvat, nebudu radit svazu jestli má žádat nebo nežádat to a to. Na to máte vy i svaz svůj rozum, svoji odpovědnost. Prostě nebudu. Na to jsou zde jiní, chytřejší,  diškutéři.

 

 --

Jediné, co píši, je, že soud je z jakékoliv strany naprostá blbost. A pak jsem ještě vysvětloval co je KRK, co je nejvyšší orgán (to psal DB) a přátelsky upozornil na rizika pro statutáry spolků . Prostě píšu jen fakta.

+1 /-0 | 22.08.2021 07:31

Petr Koutný

Pavle ty víš, že mám k tobe respekt. Rád se s tebou bavím, píši. Dnes jsem potkal pana Jána Plachetku abylo to moc příjemné setkání, bavil jsem se s Markem Vokáčem a samozřejmě jen o životě a je to vždy fajn, potkat skvělé lidi. K tématu dne. Určitě RP šachy se nechtějí soudit, ale nebudou se omlouvat a nebudou mazat články. Nikdo nám nebude říkat a rozkazovat jaké články máme smazat a jaké články můžeme nechat a o čem můžeme psát.  Nikdo nám nebude poroučet, co máme dělat. My nejsme součástí ŠSČR a jsme hrdí na to, že jsme nezávislí.  Našim cílem je se zaměřit na to, co nás baví a to co chceme dokázat. Případný soud nás jen brzdí, bere energii a nevidím v něm nic dobrého. Každý v něm bude ztrácet. Ale jak jsem ti psal, rozhodnutí až kam to zajde, není na nás. Ta zpráva je jasná, nejsme připraveni pokleknout. Nejsme ochotni ustoupit a nebudeme se omlouvat, či mazat články. Na každou akci z VV přijde reakce. Budou chtít soud, pak se budeme soudit. Budou chtít najít jiné řešení, pak ho najdeme. Ale neuhneme, nebudeme se omlouvat, nebudeme klečet. Zpětně pohledem na posledních pár dní, toto vše je špatně. Toto vše nepomáhá šachům a pro toto vše jsme nebudovali RP šachy. Našim cílem nikdy nebylo rozdělovat lidi, bořit hranice, ale naopak pomáhat šachům. Toto vše je hodně špatně, samozřejmě jsou v tom i mé chyby, je v tom  opět nevinně Robert a Vladimír. Stále to  ale já to považuji útok na nás. Útok na nás za to vše, co jsme pro šachy tady udělali. Já to považuji za neskutečné pohrdání námi. Mohl jsem článek vymazat, mohl jsem udělat co chtějí, ale to bychom poklekli a věř mi, že před nikým na světě nepokleknu. Podívám se vždy hrdě do očí, ale neuhnu pohledem. V RP věříme v naše sny a za ty každý den makáme. Celé to bereme jako útok na RP šachy a jsme připraveni se bránit všemi prostředky. Všemi a jakkoliv.  Kdyby na tebe takto někdo útoči, bránil bys ses stejně. Já ale stále věřím, že klientelismus, střet zájmů, chybějící sebereflexe, odpovědnost, lhostejnost, pokora a nebeská ega jsou špatné věci. Kam tím mířím, si domyslíš sám. 

+0 /-0 | 21.08.2021 22:56

Pavel Ch

OK, Petře, jsem rád, pokud R+P i svaz se nechtějí soudit,

jako drnčeli jadernými zbraněmi za studené války USA a SSSR, ale věděli oba, že by byla blbost to spustit.

Vím, trošku drsné přirovnání, trošku nadsázka. 

Nicméně, zachovejme si i zde chladou hlavu.

 Já osobně si cením každého, kdo pro šachy něco dělá, sám vím, že to není žádná sranda a žádné lukrativní bohatství.

+1 /-0 | 21.08.2021 22:46

Petr Koutný

Pavle, Davide - nemyslím si to, že by někdo si zaplatil právníka aby sepsal pětistránkový dopis a pak to nechal být. Pavle když už platím právníka, je to jako bych překročil řeku Rubikon. Cesta zpátky nevede, cesta v před je v mlze. Jakmile hodíš kostky, už je nezastavíš. Uvědom si, že soudem tady vyhrožuje VV a ne my. Uvědom si, že když tě někdo uhodí do tváře, pak druhou tvář mu nenastavíš. Nepiš, že RP šachy se chtějí soudit, teda piš si co chceš, jen já řeknu že my se soudu nebojíme.  

+0 /-0 | 21.08.2021 22:30

Pavel Ch

Že ti něco Davide vůbec něco vysvětluji, když pochopíš, že mám pravdu,

začneš nadávat.

+1 /-0 | 21.08.2021 19:01

Pavel Ch

O tom co je nejvyšší orgán, co je KRK, kdo co kontroluje, k čemu se vyjadřuje a co schvaluje, vím moc dobře.  

 To byl Tvůj dotaz, Davide, tak jsem Ti odpověděl.

+1 /-0 | 21.08.2021 17:52

xdavx x

PavelCh, co si myslis nebo ne, je celkem jedno. Jen ti muzu rict, ze bys nemel mluvit o necem o cem nic nevis. Moc diky. 

+0 /-1 | 21.08.2021 17:48

Pavel Ch

Davide, vše s chladnou hlavou řeším, proto plamenně nepíši o návrhu na soud.

No, psal jsi, jak Petrovi pomůžeš o víkendu sepsat (zde veřejně jsi psal).

Já si nemyslím, že žádost svazu bylo vyhrožovaní soudem. Třeba další krok chtějí seznámit s tím nejvyšší orgán. A ten třeba může rozhodnout, kašlete na to...nebo rozhodnout i jinak. To jen můj tip (ten další krok) s nikým jsem o tom nemluvil/neptal se, mohu se mýlit.

 

---

 

K Tvému dotazu, Davide, pochopitelně, že ano, nejvyšší orgán svazuenlightened. A bývá to na základě zprávy KRK. Ale může to být i z iniciativy delegátů, navzdory zprávy KRK. 

+1 /-0 | 21.08.2021 17:33

xdavx x

PavelCh, o cem rozhoduje nejvyssi organ, o poruseni povinnosti radneho hospodare? to zijes asi v jinem svete... ne nemam rad krev, ale pokud by mi nekdo vyhrozoval soudem, tak bych do toho urcite sel. uz jen proto, ze si to priste rozmysli. A pletes se jako obvykle, ja Petrovi o tom vubec nic nerikam, krom toho, ze v pripade potreby mu pomuzu, tak se uklidni.

+0 /-1 | 21.08.2021 17:30

Pavel Ch

V tom případě, Davide, nerozumíš právuenlightened.

O tom rozhoduje nejvyšší orgán spolku (svazu).

Ale je mi jasné, že máš rád "krev", tak budeš hecovat Roberta a Petra, aby do soudu šli, ikdyby svaz na ně žalobu nepodal. 

 Běž do něj, běž, rozbi mu ...., bude sranda. Takovejch na světě je.

+1 /-0 | 21.08.2021 16:43

xdavx x

pavelCh nesouhlasim. Soud by konecne poslal do prdele ty panaky ze svazu, protoze by jasne rekl, ze to co delaji neni uplne v poradku. 

+0 /-1 | 21.08.2021 15:56

Pavel Ch

Ještě jednou Petře, trvám na tom stále, že soud je z jakékoliv strany naprostá blbost, takové věci se řeší jinak. Takže nebudu komentovat, kdo si myslíš, že by vyhrál/prohrál nebo oba prohráli nebo ten/který hlavně platil nbo oba platili. Nečetl jsem zatím, že by soud svaz chtěl. Tipuji spíše jiný další legitimní krok, že chce svaz udělat, po vaší odpovědi. Ale jen tipuji, neptal jsem se.

+1 /-0 | 21.08.2021 15:07

Petr Koutný

Pavle, za minutku odjíždím do Skalice, ale o soudu mluví VV. Né my! Je to jen jejich volba, ne náše. Pokud chtějí soud, bude soud. Pokud chtějí si to vyříkat, pak si to vyříkáme. Pokud nás chtějí zničit, musí dobře přemýšlet jak, protože to není tak jednoduché. Oni jsou ti, kdo si vybrali vyhrožování soudem, oni jsou ti kdo do toho tímto rozhodnutím zatahují veřejnost, oni jsou ti, kdo v mých očích za toto vše můžou. Jak jsem psal, jestli chtějí soud  - budou ho mít. Jestli chtějí mediální ostudu v dením tisku - budou jí mít a jestli chtějí rezignovat - pak můžou. Je to na nich, nepiš prosím o nás, že to chceme my. Pamatuj si Pavle, kdo koho chce žalovat. Kdo to tak chce a zeptej se proč? věř mi, že nejde o dva odstavce v jednom zapomenutém článku. Tady jde o mnohem víc. Z našeho pohledu jde o pravdu, o co jde jim, si domyslíš sám. 

+0 /-0 | 21.08.2021 14:05

Petr Koutný

Jasně Pavle. Zatím soud neřekl, kdo má pravdu a může se stát, že to budeme my. Proto bych nepředbíhal nějaké soudní polatky a náhrady soudních jednání. My máme své analýzi, řešíme to s našimi právníky. Připravujeme se na vše a myslíme několik tahů dopředu. Nezapomeň, že my se bráníme na útoky lidí z VV, kteří nás napadají jen za to, že jsme informovali o věcech, o kterých se v šachovém světě nesmí psát. Toto je i jasný vzkaz, že v tento svět neřídí VV a že zlo bude vždy potrestáno. 

+0 /-0 | 21.08.2021 13:57

Pavel Ch

 Já jen Petře, Roberte, přátelsky upozornil, že v mnoha případech může být soukromý majetek statutárů spolků, eSVéJéček, atp. ohrožen. Někdo rozděluje jmení manželů, přepisuje na manželku/a (to samozřejmě má jiná rizika), někdo se pojišťuje proti tomu (má to nějaké výluky, nějaké možné plnění). Prostě není to sranda. A těch případů je daleko víc, neskloňuji zrovna soudní náklady, výlohy, jak píšu níže.

+1 /-0 | 21.08.2021 13:21

Pavel Ch

Petře 10:26, to mi neříkej, nepiš o soudu, když jsem psal, že je největší blbost řešit podobné věci soudem. Tak mi nepiš, co si myslíš, že kdo bude platit. Nediskutuji.  Co se týče svazu nevím, ale myslím si, jak chce postupovat dále, řešit tam, kde se takové věci mají řešit. A pak z toho něco vyplyne.

 Takže prosím Tě Petře o soudu s jinými, máš to krvelačných diskutérů dost. Bude krev, běžte do toho, těšíme se, do sebe, hurá! 

 

+0 /-0 | 21.08.2021 13:20

sarmatam
14:01 fčera Tunysanem ,hihi :-)
+0 /-0 | 21.08.2021 12:50

miki24
Máš pravdu Petr. Venuj sa svojim veciam a nech oni sa venujú tým svojim. Teda pokiaľ niečo na tom zväze aj niečo robia. Je to skutočne bieda. So šachovým zväzom je to ťažké, lebo nikdy nebude slúžiť všetkým šachistom. Nech je tam ktokoľvek vždy budú prvoradé detí, lebo oni sú budúcnosť a s ostatnými je to ťažké. Hoci je pravda, že oddielom by mohli dať viac peňazí, ale ich motto je časy sú zlé tak šetríme.
+0 /-0 | 21.08.2021 11:20

Petr Koutný

Humphe - Grand prix je ideální věc pro pořadatelé turnajů, kteří chtějí svůj turnaj zviditelnit a přilákat silné hráče a mít větší publicitu. My dokončujeme propozice pro MČR Amatérů, dokončujeme propozice pro MČR Juniorů,  za pár týdnů pořádáme velký turnaj. Na pořádání turnajů máme v týmu jednoho člověka. Není naší prioritou dělat každý turnaj. Ale je v našich možnostech tento turnaj pořádat, zorganizovat a přihlásit se do konkurzu. Aktuálně bohužel musíme odrážet útoky ŠSČR na nás a štěpíme energii a čas a chceme řešit naše priority. Takže odpovím, neuvažujeme o pořádání GP, minimálně né tento rok. Ale přeci lidí ve VV je tolik, že se někdo určitě najde. V tomto jsou nejlepší, věřte mi. 

+0 /-0 | 21.08.2021 10:54

HumphreyvanWeiden

Zkuste se mrknout na stránky Šachového svazu. děje se toho docela dost. Teď třeba probíhá 2.kolo konkursu na Grand prix v rapid šachu. Účastníte se toho ?

+0 /-1 | 21.08.2021 10:42

Petr Koutný

Hump - obchody jdou skvěle, ale o e-shop se už aktivně moc nestarám. Za chviličku jedu na Slovensko, připravit přímý komentovaný přenos a udělat reportáže, takže se koukám co se u nás děje. Jasně, členové VV pochopili, že cokoliv napíšou, cokoliv udělají je zbytečné a proto radši nedělají nic. Za celý poslední rok, ŕok a půl se v tomto dokonale zdokonalili.  Jestli v něčem vynikají, tedy když se nepořádají dotované turnaje, pak je to právě toto. Takže to co dělají, není překvapivé. 

+0 /-0 | 21.08.2021 10:34

HumphreyvanWeiden

Pane Koutný, obchody asi nejdou, což? Vypadá to, že nemáte do čeho píchnout a tak zabíjíte čas neužitečným tlacháním pořád o tom samém. 

Díky Bohu, že ŠSČR pochopil, že diskuze s vámi nedává žádný smysl a lidé z VV se věnují užitečnějším věcem. Teď tam běží zajímavý projekt Klub Aktivních Trenérů - pro trenéry skvělá věc.

+0 /-1 | 21.08.2021 10:28

Petr Koutný

Pavle je rozdíl mezi obchodní společností a spolkem, který není založen za účelem dosahovat zisků. To ti jenom říkám, že se může stát, že jediným kdo bude platit právníky bude ŠSČR. Teda to říkám pro případ, že spolek o kterém se bavíme nebude mít dostatek prostředků. Jeho jediné prostředky josu sponzorské dary a ty nejsou nikdy jisté. Jsou roky,kdy máme štědré sponzory a jsou roky, kdy jsme rádi, že jsme rádi. Z toho důvodu máme oddělené obchodní společnosti,které jsou založené s cílem vytvářet zisk a společnosti, které jsou založené s cílem podporovat šachy u nás. Případným zánikem spolku a to se může stát kdykoliv komukoliv nekončí Youtube kanál, protože ten patří někomu jinému, e-shop - ten taky patří někomu jinému. Spolek vlastní pouze tuto doménu a v případě soudního sporu jí budeme muset prodat, abychom měli na své právníky. Není vyloučené, že tuto doménu koupím já a nebo Robert a tím zajistíme aspoň nějaké prostředky spolku na soudní spor. I nás budou právníci něco stát a budeme mít drahé právníky a když se spor déle potáhne, kdo ví? Třeba to bude znamenat insolvenci jendoho spolku. Ale Robert a Petr jako lidé tady budou nadále a koncem jednoho spolku nekončí svět, právě naopak, může vznikmnou akciová společnost, mediální společnost, reklamní společnost, vydavatelství, zpravodajství. No nic, nechme to právníkum. Uvidíme kolik to bude stát a co na to budou říkat členové sjezdu. Každoroční sjezd bude zajímavější a zajímavější. 

+0 /-0 | 21.08.2021 10:26

Petr Koutný

Pavle, to co tady píšeš je protože si to myslíš, protože tomu věříš a nebo protože to nevíš? 

 

https://www.cuscz.cz/sluzby-servis/sport-a-pravni-praxe/odpovednost-clena-organu-spolku.html

https://www.cfoworld.cz/clanky/zmeny-v-prime-odpovednosti-clenu-statutarnich-organu/

Zkrátím ti to, vždy se posuzuje jestli vedení spolku jednalo s péčí řádného hospodáře. Taky ti to zkrátím, prostě když to děláš poctivě a podle zákonů, jednáš s péči řádného hospodáře. Každý člověk má právo na spravelidvý soudní proces a má právo se soudně bránit. Jestliže by vedl prohraný soud k insolvenci spolku, určitě to nebude vinou porušení pravidel řádného hospodáře. Je rozdíl, jestli nakoupím zboží na fakturu, na kterou vím že nemám dnes peníze a nebo jestli jdu do soudního procesu, na který mám právo.  

+0 /-0 | 21.08.2021 10:11

Pavel Ch

Petře, Roberte, ověřte si, nevím s jakým právníkem jste se radili.

Bohužel statutáři spolků, svazů, bytových SVJ, ručí celým svým majetkem.

Bude-li mít u třetí osoby/firmy spolek větší pohlédávku než majetek a stav účtů spolku, bohužel může soud sáhnout na majetek statutárů.

 Je to hodně blbé, ale je to tak.

+1 /-0 | 21.08.2021 09:39

Petr Koutný

A jeden detail, který je poměrně důležitý. Jediná jistota v nejistém soudním sporu je ta, že ŠSČR bude platit své právníky. Bude to drahé a bude to dlouhé. Každý rok na konferenci bude muset zdůvodňovat proč má peníze na teto spor a proč nemá peníze třeba na seniory a proč nepodpoří třeba oddíly. V nejisté době, v nejistých soudních rozhodnutí a v českém prostředí poměrně dlouhém soudním sporu to je hodně drahé. Soud může rozhodnout jakkoliv, nemusí vůbec i v případě vítězství uznat náhradu nákladů svazu za právní služby, dokonce nemusí uznat jí celou náhradu a může vycházet z nějakých tabulek, které nepokryjí náklady svazu. V nejisté době, i kdyby se vše sesypalo, pak nikdo neví jak na tom bude za XXX let náš nevýdělečný spolek a může se mu dařit a nebo nemusí. Takže i případná náhrada nákladů je v nejisté době nejistá. Tak zpětně, v nejisté době je jediná jistota, že VV dá peníze šachistů do sporu se šachisty a jejich právník bude jediným, kdo v této nejisté době má jistotu, že dostane zaplaceno. Hospodaření se státními penězi je vždy šikmá rovina. Musí se pak zdůvodňovat jestli svaz využil všechny dostupné prostředy, aby zamezil zbytečnému plýtvání penězi. A to píši jen o možnosti, že by měl ŠSČR štěstí  a tento spor vyhrál. Když prohraje, pak samozřejmě opět jediným kdo má své jisté, jsou právnici. Takže, budeme se i během sporu veřejně bavit, kolik tento spor stojí šachisty a proč VV utrácí tyto peníze za dva odstavce na jednom webu. A detail, sleduje nás docela velká skupina lidí, kterým se nelíbí tento útok na nás. Mezi nimi jsou šachisté,podnikatelé, ale i právnici a politici, novináři. A abych to neprotahoval, my věříme že máme pravdu a chceme tento soud vyhrát. Protože vítězství v tomto procesu je v nejisté době jedinou jistotou, že ŠSČR se změní. A konečně bude šachovým svazem všech šachistů. O to chceme bojovat a o to budeme hrát. Proto chceme vyhrát. 

+0 /-0 | 21.08.2021 09:34

Petr Koutný

Miki díky. Řekněme si, že je vysoce pravděpodobné, že se tento spor může soudně táhnout i pět let. Řekněme si, že není vyloučeno, že to můžou být i dvě volební konference a není nikde vyloučeno, že ten, kdo je dnes v VV tam za pět let nemusí být. Takže Miki, máme poměrně dost času informovat naše fanoušky o com co se děje a nebo častěji neději u nás v ŠSČR. Na druhé straně, protože my chceme hlavně žít tím co nás baví a co baví naše fanoušky, tak nebudeme tady dělat i třeba negativní reklamu těmto pánům. Budeme psát o turnajích, budeme točit videa a reportáže a pojedeme dál. Moc dobře vím, že nejvíc bolí naše nepřátelé náš úspěch a to, když se nám bude dařit psát o šachách a užívat si to s fanoušky. Když to opět někdy přeženou a opět budou mít aférky, tak to tady dáme a půjdeme dál. Jak jsem říkal, možná i pět let. Naše výhoda je v tom, že i za pět let tady bude RP šachy, ale oni se jednou vzbudí  a budou jen koukat na nás, ve svých funkcích už dávno být nemusí. Protože rosteme a máme větší a větší aktivity, pak z jednoho s.r.o a jednoho spolku můžeme míta za dva roky pět obchodních společností a tři spolky, takže i když se pokusí zničit Robert a Petr šachy, tak nás nemůžou zastavit, protože  jedině smrt nás zastaví. Ale my tady budeme dál. Oni, už ale dávno nemusí být ve funkcích a pravděpodobně ani nebudou. Miki - nás nikdo nevolí, nás nikdo neodvolává a my doopravy pro šachy něco děláme. Žádný soud a ani žádný VV nám nemůže zakázat dělat, to co děláme a nemůže nás zastavit. Na druhé straně kontroly, denní tisk a rozkrývání jeich afér má poměrně velkou sílu a umí dělat věci, které by si kdokoliv v VV ani neuměl představit. Držme si klobouky, bude to zajímavá cesta, kde nemůžeme prohrát. 

+0 /-0 | 21.08.2021 08:30

miki24
Petr, oni sa súdiť síce asi nechcú, ale aj ako kamarát dám ti radu. Máš svoju pravdu, nie si ochotní svoje články zmazať OK tak ich nezmaž. Môžeš napísať o nich nový článok položiť im nepríjemné otázky z tej výzvy na danú tému krytia afér pred FIDE, usporiadávania turnaja členmi s VV, neštandardných zápasov, turnajov, ktoré hrávajú detí s trénermi, že si ochotný riešiť to takto. Keď si prajú, aby vychádzali nové nepríjemné články o nich tak nech vychádzajú a je to aj pre teba lepšie. Myslím si tiež, že je správne dať právo na názor aj protistrane najlepšie prezidentovi.Ukáž, že si serózny pán a navyše budeš mať určite zaujímavý článok WIN-WIN, pokiaľ budeš sa pýtať teda rozumné vecí a verejnosť by mohlo to aj zaujímať.
+0 /-0 | 21.08.2021 06:17

xdavx x
Kraken, doporučuji ti zkusit použít hlavu. Pokud tady někdo někoho neustále napadá, nemůže se divit, že mu to jiný někdy vrátí. Ta hvězda má evidentně v hlavě nasrano. To ale neznamená že si tu bude machat tlamu a nikdo ji neřekne co si o ní mysli.
+0 /-1 | 20.08.2021 23:15

Petr Koutný

Účetní - pro Vás....Členové spolku ani statutárního orgánu spolku neručí za dluhy a závazky spolku svým majetkem. Nicméně odpovědnost členů statutárního orgánu vychází ze zákonem dané povinnosti postupovat při správě spolku s péčí řádného hospodáře. V případě, že člen statutárního orgánu tyto povinnosti zanedbá či poruší, je povinen nahradit spolku způsobenou újmu ze svého majetku. Spolek může takto způsobenou újmu vymáhat i soudní cestou.

 

V RP šachy jednáme s péči řádného hospodáře a nemáme žádné dluhy. Není porušení péče řádného hospodáře  soud, kde se bráníme před ptoky ŠSČR.  každý má právo se bránit a bránit svojí pravdu před soudem. Jestli si myslíte, že případný prohraný soud a náhrada převyšující aktuální možnosti spolku jsou porušení péče řádného hospodáře, pak doporučím podobnou právní poradu, kterou jsme měli my. Potože je spolek nevýdelčný spolek a je závislý jen na sponzorských darech Petra Koutného a Roberta Cveka,  můžete si představit o kolik doopravdy můžeme přijít a o kolik reálně může přijít náš svaz v případě prohty a výhry? 

 

 Tedy neručíme svým majetkem. Přeji pěkný den a krásné sny. 

+0 /-0 | 20.08.2021 22:55

Petr Koutný

Účetní - díky za analýzu, máme i vlastní od našich právníků  a můžu Vám říct, že se hodně pletete. Vlastně se pletete skoro ve všem. Myslím si , že jste člen z VV a tuším asi kdo a je mi to asi jedno. Nechte to na soudu. Nechci Vás tady poučovat o soudních poplatcích, o tabulkách, o soudních náhradách, o tom jak se řeší tento spor a že jdeme tento spor vyhrát. A jako vždy mystifikujete, máme tady průměrně jeden článek denně a spíš i trochu víc a vy nám tady citujete tři články ze sta? 3% článků a vyto berete jako útok na svaz? Ne, není to útok na svaz, Je to útok na klientelismus, lži, šikanu a útoky na nás. A máme na to vše důkazy, včera Viktor Novotný povídal tolik, že máme ještě víc důkazů, než jsme doufali. Pozdravujte na VV a užijte si to. 

+0 /-0 | 20.08.2021 22:41

xdavx x
Kecy o pravopisu vytahují ti, jímž dojde argument, stejně jako o tykání. Úsměvný je fakt, jak se zde vyrojili nové nicknames, které napadají PK a které jsou zřejmě zřízené jen za tímto účelem. Tu blbku co si tu kompenzuje ženskou obrizku, není třeba komentovat. Normální čech by do ní nešel, tak se musela spokojit s hotentotem.
+0 /-1 | 20.08.2021 22:38

Ucetni64@post.cz
Tak, pojďme diskuzi zase racionalizovat :-) Mám dotaz, který ve 378 komentářích ještě nebyl zodpovězen, přitom, když se tady píše o "podvodných zápasech", tak je docela podstatný. V čem byl proti pravidlům zápas Krejčí - Hráček z roku 2017? A nechci žádnou dojmologii o účelovosti zápasu, protože jako účelové pak můžete klidně označit i hraní velmistrů v extralize, kde za to dostávají peníze. Ale kde je jakékoli prokázané porušení pravidel ... Být zmíněnými velmistry, nejspíše by předžalobní výzva výše nebyla jediná. Komentář "celé prázdniny (do tohoto sporu) nebyl jediný článek proti svazu, proti nikomu." je asi nějaká legrace. Výše jsou úryvky z článků na konci června, z druhé půlky července, a tento článek je z půlky srpna. Naopak svazová výzva je zatím stále neveřejná, tak to snad má být, že si to dva spolky řeší mezi sebou a ne na webu - nss je ale jiné kafe. Je taky trochu zvláštní, že RP šachy má v rejstříku tři statutáry. Jsou ze zákona celým osobním majetkem odpovědní za případné uhrazení soudních výloh. Už to tady někteří psali přede mnou. V takové situaci zveřejnit tento článek a vyjadřovat se v diskuzi jako pan Koutný mi připadá opravdu ... neúčetní. A další dva statutáři v tom, bohužel, jedou taky, ve chvíli, kdy je spolek provozovatelem webu.
+0 /-0 | 20.08.2021 22:21

Petan

Re Pedro Morales: Pokud vám někdo vytkne mezery ve vzdělání, není nejlepší reakcí vyplodit diskuzní příspěvek, ve kterém máte chyby za které by se styděl i žák páté třídy zvláštní školy. Vzhledem k tomu, že v některých slovech máte "y" obávám se, že v klávesnici chyba nebude smiley

+0 /-0 | 20.08.2021 22:06

ciki333

20.08.2021 20:13 | Aga

Nabubřelé ego paní Agy dosahuje výšin Empire State Building:

"Pokračujte pane Koutný a brzy do svého domečku dostanete další predzalobni výzvu. Můžete být klidný, jsou bábovky, mezi něž radim i Vás, o které by si inteligentní žena bez ohledu na věk ani kolo neopřela."

S přihlédnutí k tomu, že Váš pan manžel pochází s Tunisu, bych si pro změnu neopřel ani to kolo já o Vás. Úsměvné je i vyhrožování předžalobní výzvou bez sebemenšího důvodu. Myslím si, paní Ago, že jste slepice, co jen kdáká. A pokud se chcete soudit ohledně nactiutrhání, pak mé jméno zní Zdeněk Čekal.

 

+0 /-1 | 20.08.2021 21:54

xdavx x

kraken, diky. A vlastni hlavou neco zvladnes taky? Tedy neco krom toho ze se tady hrdinne a anonymne predvadis?

+0 /-1 | 20.08.2021 21:52

Pedro Morales
pawel - smnějete se mému vyjadřování a sám nevíte že se Pavel píše s velkým p a jednoduchým v! Jinak aga buďte bez starosti - RP se nemusí prohry bát a kdyby něco, mají skvělí eschop všimla jste si? Já o ně strach nemám! Bude zase někdy skladem moravská klubovka? Než jsem se rozmislel už je pryč. Z nepřejících si nic nedělejte. To je jen závist!
+0 /-0 | 20.08.2021 21:00

RKARKA

Dnešní doba více kdy jindy je o milosrdenství a odpuštění..., nikoliv o egu...

+0 /-0 | 20.08.2021 20:35

RKARKA

Tímto způsobem si ale paní nenakloníte...:-)

 

+0 /-0 | 20.08.2021 20:28

Petr Koutný

Aga když mě poprosíte pošlu Vám podepsanou fotku. Jste tak věrným fanouškem, že jste mě dojala. Děkuji. 

+0 /-0 | 20.08.2021 20:25

RKARKA

Paní bude ve své podstatě jistě hodná osoba. Pokud by jste se chtěla naučit lépe šachy, tak mi napište email, něco potrénujem...:-) 

+0 /-0 | 20.08.2021 20:21

Petr Koutný

Teším se! Pěkný večer

+0 /-0 | 20.08.2021 20:15

RKARKA

Paní kdyby jen trochu mohla, tak provede exekuci na celý majetek RP šachy ihned a bez řečí...:-) Kdo by čekal na soud a kdo by čekal, zda soud bude vůbec zajímat finanční odškodnění jedné či druhé strany...:-)

 

+0 /-0 | 20.08.2021 20:15

Petr Koutný

Aga - Máte pravdu  a doplním, že když vyhrajeme tak bude muset moje manželka všechen majetek přepsat na mě, protože by mi mohla utéct s tím vyhraným  odškodněním od svazu. Takže uznáte, že musím být doma moc hodný a nemůžu s Vámi flirtovat. Přijít o ten ranec od svazu bych opravdu nechtěl. 

+0 /-0 | 20.08.2021 20:07

RKARKA

Pani již evidentně komentuje z mimo racionální oblasti...Reagovat na takový příspěvek nemá vůbec smysl, paní lze jen politovat...

+0 /-0 | 20.08.2021 20:00

Petr Koutný

Aga souhlasím. Robert nic neumí, já nic nedělám a vy jste princezna. Přejí opravdu pohodový pátek. 

+0 /-0 | 20.08.2021 19:52

Robert Cvek
selskyrozum: Samozřejmě by bylo daleko lépe, kdyby tyto spory nebyly. Nutno ale napsat tuto věc. Celé prázdniny (do tohoto sporu) nebyl jediný článek proti svazu, proti nikomu. Makali jsme poctivě každý den, videa, články, rozbory. Někdy několik článků denně. Neměli jsme v úmyslu nijak se přít s kýmkoliv, natož se svazem. Byl to svaz, kdo přišel s tím čím přišel. Byl to svaz, kdo přišel s předžalobní výzvou nebo co to je. Pokud by s tím nepřišel, tak by tento monstrózní článek nebyl. Nebyla by tato tragikomedie. My dva s Petrem z toho rozhodně nemáme vůbec žádnou radost, naopak jen nás to dusí v naší práce. Mne tedy více než hodně. Naše vize je samozřejmě dělat šachy. Každý kdo s námi byl přes prázdniny ví, jak jsme makali. A makat chceme nadále. Myslím si, že další věci nemá smysl komentovat. Hezký večer přeji.
+0 /-0 | 20.08.2021 19:26

selskyrozum

Pane Koutný, proboha…

Zkuste se prosím na chvilku povznést nad svou uraženou ješitnost a přestaňme řešit, kdo jsou Ti hodní a kdo Ti zlí.

Zkuste si prosím přečíst mých posledních cca 7 řádků.

Jaká je Vaše dlouhodobá vize těchto stránek/Vašeho projektu? Je to skutečně hádání a soudy s nepřítelem, ať už je to svaz nebo určití velmistři nebo ta vize je zlepšení šachového prostředí, info o turnajích, rozbory partií, zkratka něco, co stávající šachisty udrží u této krásné hry a přivede třeba i nové? 

Protože pokud je vize to druhé, pak tahle diskuse a celý tenhle článek o ničem jen odrazuje nešachisty od toho, aby šachy hráli.

Co myslíte, když už se šachem začnou v nějakém klubu, na které stránky nejvíc chodí? Sám jste psal, že máte dobrá čísla, tak sem nejspíše skutečně chodí. A co si zde přečtou? Nechutnou tahanici o kravinách mezi Vámi a svazem, že pan Plát moc pije atd. atd.

Co z toho ty lidi bude motivovat, aby šach hráli, když se zvenku zdá, že (alespoň podle Vás) je svaz plný podvodníků, šachisté jsou věčně hádající se lidé, domlouvají si podvodné zápasy, pijí a perou se atd atd.

Vy necítíte žádnou zodpovědnost, aby tihle lidé chtěli šach hrát? Asi ne, když neustále pokračujete ve stejném duchu. A proto opakuji, ať už vědomě či nevědomě, přispíváte k ničení šachu u nás. Zkuste s tím prosím něco dělat.

+0 /-0 | 20.08.2021 18:32

RKARKA

Pro RP šachy: Nemáte děkovat zač, naopak já děkuji...Pokud by spor přece jen dospěl sž k soudu, znám pár lidí, které svaz dlouhodobě šikanuje a hází jim klacky pod nohy. Oni znají velmi dobře prostředí a praktiky tohoto společenství...Jejich výpověď by jistě soudce potěšila...:-) 

+0 /-0 | 20.08.2021 18:29

Petr Koutný

RKARKA - moc děkuji a moc děkujeme. Ještě jednou, díky. 

+0 /-0 | 20.08.2021 17:59

Petr Koutný

Selskýrozume - Rozumím tomu co říkáte. Když Vás napadne nejsilnější organizace tak selským rozumem se vzdáte, protože se potom budete mít líp. Vždy, když je něco tak jednostranného jako pionýrský tábor a červené šátečky, něco jako Váš komentář, kde jsou ti dobří a utlačovaní na svazu a ti zlí a hloupí v RP šachy a vyznívá to tak jednostranně, pak vždy poděkuji za názor, za komentář, ale teď udělám vyjímku. Chci lepší svaz a proto nemlčím. Mohl jsem smazat jeden článek, být potichu, chválit VV každý den a obdivovat jejich každodenní práci pro šachisty. Mohl bych psát o tom všem, co dělají pro šachisty a vyzdvihovat každé jejich rozhodnutí, které zlepšuje prostředí v našem šachu. Věřte mi, rád bych to udělal, ale nevím o čem bych psal. 

+0 /-0 | 20.08.2021 17:49

selskyrozum
Dobrý den všem. Nemohu uvěřit vlastním očím, co se vše dá číst na kdysi nejlepším šachovém webu v ČR. Chvíli jsem tajně doufal, že to vše je pouze jakýsi nejapný žert, ale zde se nastavují zcela nové hranice bulváru a pomluvám. Vlastně by mi to mohlo být jedno, své práce mám dost a život zdaleka nejsou jen figurky, ale cítím se nucen reagovat a připomenout jednu zcela zásadní věc, o níž se zde píše skutečně jen velmi okrajově. Pomiňme to, že pan Koutný si tu vcelku často protiřečí (nikdy by nekandidoval do VV, ale hrozně rád by ho rozprášil a nahradil svými lidmi atd.), plete si obsah základních právních pojmů (které znají středoškoláci) a vůbec si neuvědomuje (dokonce ani pan Cvek), jaká je jejich právní zodpovědnost jako autorů na webu a jaké postihy jim případně hrozí. Pomiňme to, že jsem se osobně potkal jak s panem Petrem a je to jeden z nejslušnějších lidí, které jsem na tisících schůzek viděl, s panem Svobodou (platí to samé), pomiňme to, že zde jak pan Novotný, tak pan Chrz velmi slušně a férově vysvětlili řadu věcí (ovšem nepomohlo to). Pominout se dá dokonce i to, že zde pan Koutný tvrdil, jak jistý člen svazu okrádá “klientelismem” a pořádáním turnajů a současně svazovou funkcí o statisíce ročně a po vysvětlení, že přeplatky vrací, se bez omluvy vrátil zpět ke “klientelismu”, aniž by evidentně obsahově chápal pojem toho slova. Sám jsem nikdy na svazu nepracoval a poměry tam nijak detailně neznám, ale ono je vždy velmi jednoduché říci, že se mělo najít x pořadatelů do výběrového řízení, mělo se hrát více turnajů, měly se víc trestat prohřešky při domlouvání zápasů, mělo se sehnat více peněz, vychovat více Navarů… Takové konstrukce jsou strašně jednoduché a známe i politiky, kteří fungují stejně:) A já odpovídám každému, kdo chce lepší auto, větší dům a stěžuje si mi na nespravedlnost života, aby si to šel zkusit sám, ať něco vymyslí, ať chytře podniká jako Jobs, ať se “má, když na to má”. Když už pane Koutný haníte jiné, vymyslete tedy sám něco konstruktivního, zlepšete stav věcí a budete se přece “mít, když na to máte.” A k meritu věci: Ukazoval jsem u piva na zahrádce několika šachistům na mobilu, jaké diskuse se zde vedou, jak se tady špiní svaz (já vím, vy jste nezačali:-)). Všichni mi řekli to samé - že se šachovou hrou v takovém případě nezačnou a že jsou poměry v šachu pomalu horší jak ve fotbale. Když se tak chlubíte těmi čísly čtenosti, měl byste si uvědomit, jaký dosah tahle nesmyslná diskuse, plná vzteku, sebelítosti (oni mi tak ublížili) a fabulací má dosah na lidi, kteří by chtěli hrát šach nebo prostě jen dát do šachového kroužku své ratolesti. Takovýmito články a diskusí, ať už vědomě či nevědomě (namísto toho, abyste se svazem zašli na pivo a vyříkali si to), likvidujete šach v téhle zemi.
+0 /-0 | 20.08.2021 17:42

RKARKA

RP šachy by neměly zapomínat, že každý dobrý skutek v dnešní době musí být po zásluze náležitě potrestán. V dnešní naprosto zkorumpované době ovšem vznikly¨spor je pouhou žabomyší válkou. Každopádně přínos existence RP šachy pro šachovou veřejnost ve srovnání s existencí svazu je naprosto nesrovnatelný. Za sebe mohu jen podpořit další činnost RP šachy, která svou činností z mého úhlu pohledu pracuje pro nejvyšší dobro všech zúčastněných šachistů:-) Nenechejte se otrávit...a pokračujte ve své práci jako doposud...

+0 /-0 | 20.08.2021 16:24

Robert Cvek
19.08.2021 20:46 | Zmestabileho "Pane Roberte Cveku... :-)... nechceš do toho jít? Dělat šachového funkcionáře ve vedení svazu - a nejlépe předsedu svazu?" Ahoj Davide, nechci to dělat. Co chci dělat jsou šachy. Nejlépe RP šachy. Nejlépe v nekonfliktním prostředí točit videa, dělat rozbory partií, tréninky, rozhovory atd. atd. Starat se prostě "jen" o šachové věci.
+0 /-1 | 20.08.2021 15:44

miki24
Petr, ta je na teba poriadne tvrdá. Páčiš sa jej veľmi, ale ona o tom ešte nevie. :D No vidíš Petr, že turnaj dajú ti väčšinou, keď slušne požiadaš. Takto to má byť. Snáď aspoň to MČR do 16 rokov bude a gratulujem ku zisku tohto turnaja... Snáď už všetko vyjde a bude to dobrý turnaj...
+0 /-0 | 20.08.2021 15:10

Petr Koutný

Ok, už mě nudíte. Pořádali jsme asi 15 turnajů na Internetu, kde hrálo pokaždé víc než 100 lidí, průměrně 150 lidí. Ceny jsme věnovali my. Prosím kouněte sem RP šachy • Turnaje • lichess.org

Živé turnaje se rušili díky Coronavirusu, ale to jistě víte. Na konkurzy se neptejte mě, ale ŠSČR. A jestli budete psát opravdu nepodložené informace, které si můžete rychle ověřit, nebudu Vám odpovídat. Jednou odpovím, pdoruhé taky, ale když v tom pokračujete a jen dokazujete, že nic nevíte a ani si nechcete ověřit informace, pak uznáte že to nemá smysl. 

+0 /-0 | 20.08.2021 15:02

Petr Koutný

Aga - poslední  - pamatuji si že jsme podávali 2x přihlášku na pořádání MČR amatérů a 2x jí vyhráli, podávali jsme 2x nabídku na MČR Amatéru v rapid šachu a vždy to vyhráli, 1x na MČR v bleskovém šachu y vyhráli to, jedinou co jsme prohráli byl snad nějaký turnaj seniorů, ale to jsem veřejně uznal, že naše nabídka nebyla tak dobrá, jak vítězná nabídka a pogratuloval vítězi. Já vím, že toužíte mě dostat, ale jsem zadaný, omlovám se:) 

+0 /-0 | 20.08.2021 14:45

Petr Koutný

Aga - pozval bych Vás na kafe, ale zatím se mi nechce Vás vidět. Možná příště. Podívejte se kdo pořádá Mistrovství čech do 16.let Herlíkovice-kokurz-final.pdf (chess.cz)

dotace je až 60 000Kč. Prosím opravdu si ověřte co říkáte, když píšete, že jsme nevyhráli ani jeden konkurz. Protože pak Vás nebude brát nikdo vážně a já Vás opravdu na kafe nepozvu. 

+0 /-0 | 20.08.2021 14:39

Petr Koutný

Aga - a ještě jedna věc. Víte, docela přísně oddělujeme Youtube, nss a e-shop. Představte si, že s e-shopem obchodně spolupracujeme se svazem a nakupujeme od něj knížky a oblečení, protože to je obchod. Na Youtube jsme mohli i tento rok požádat o dotace, ale nechtěli jsme zabírat místo někomu, kdo to potřebuje mnohem víc než my. A nss je server, kde sdělujeme fanouškům informace, které si myslíme, že mají znát. Podotýkám, že důležitá informace je ta, že toto čím se právě zabíráte, je útok ŠSČR a my se jen bráníme. Neměli jsme v plánu psát o svazu, všímat si ho a reagovat na něj. Ale v každém případě jsme vždy připraveni se bránit útokům proti nám. Chybu hledáte někde jinde, než ji vidím já.  Já rozumím, že se snažíte upoutat naší pozornost a děláte to dobře. Ale i přesto, jsou lidi, kteří jsou zajímavější pro nás než vy. Přesto děkuji za to, že nás tak dokonale sledujete a věřím, že v tom budete pokračovat i nadále. Máme Facebook, doporučím jej taky sledovat, tam můžete přicházet o hodně, Youtube asi znáte a e-shop tak tam ušetříte. vyplatí se o nás vědět víc:) 

+0 /-0 | 20.08.2021 14:29

Petr Koutný

Aga s radostí.

Tady je výzva, která měla uzavírku do 30.3.2017

Šachový svaz České republiky » Přihlašte se do grantového řízení na popularizaci šachu (chess.cz)

Zápas se hrál 28.11.2018 

https://www.nss.cz/stanovisko-1.-novoborskeho-sachoveho-klubu

Shrnutí všech podmínek ke konkurzu najdete zde: 

https://www.chess.cz/grantove-rizeni-na-popularizaci-sachu-2021/

Za posledních pět let jsme investovali do přímých přenosů, turnajů a propagaci šachů u nás, včetně turnajů, které aktivně sponzorujeme více než 200 000Kč. Kdo co komentoval si prosím už najděte na našem Youtube kanále, popřípadě jej odebírejte. Odběrem získáte aktuální informace, které Vám momentálně schází. Omlouvám se, že tady veřejně nezveřejním smlouvy, faktury s komentátory a jiné obchodní informace, protože toto považuji za obchodní tajemství a informace. Zkuste prosím i Vy příště si prvně ověřit informace, když mě z něčeho obviňujete, protože toto vše jste si mohla dohledat sama. Tentokrát jsem to udělal za Vás, ale jenom protože jste mi sympatická. 

+0 /-0 | 20.08.2021 14:21

pawel

Pedro, vy jste z jakého kmene,

když se vysmíváte jiným národům?

Co věta to hrubka nebo jste ve škole ještě neměli i-y?

+0 /-0 | 20.08.2021 14:08

Pedro Morales
A zase Aga! Proč jsi zase vymíšlíte? Nechcete toho už nechat? Proč to děláte? Jděte rači za svým Tunisanem...
+0 /-0 | 20.08.2021 14:01

Petr Koutný

Aga - díky za komentář. Ty peníze nešly nám do kapsičky, ale použili jsme je do poslední koruny na komentování přenosů. A dle tohoto odkazu vidíte, že jsme je dostali v roce 2017 

https://www.chess.cz/grantove-rizeni-na-popularizaci-sachu-2021/

Jak sama dobře píšete, ty zápasy se hrály 2017-2018, takže tato časová osa ukazuje, že to není pokrytectví. Odpověděl bych Vám, že jsem doufal v nové vedení, které je tady od roku 2020, že toto vše vyřeší. 

+0 /-0 | 20.08.2021 13:59

Pedro Morales
RP stojím zavámi! Snaha svazu vás umlčet je neskutečná! Místo toho aby si vážily co pro šachy děláte tak hazí klacky pod nohy a vyhrožujou! Neuvěřitelné! Pokut na vás svaz nepodá žalobu podal bych jí na ně!!! Už by vás konečně měli nechat bít!!!
+0 /-0 | 20.08.2021 13:33

Petr Koutný

Já přemýšlím co je horší. Je horší to, že je tady podezření na klientelismus a nebo je horší to, že to lidem v VV nevadí a tolerují to? Je horší to, že se hrály nějaké zápasy, které byly účelové a nebo je horší, že se tyto zápasy hrály s tichým souhlasem VV? Možná nejhorší je to, že téměř ti stejní lidi i po letech nenajdou v sobě odvahu se k tomu postavit čelem. Je to k smíchu a možná k pláči, když prezident ŠSČR řekne, ano máme tady střet zájmů, ale nic se neděje a vše je ok. Mezi střetem zájmů a mezi klientelismem vede strašně malá a úzká cestička a obojí je špatně. Ale myslím si, že úplně to nejhorší si říct, že toto vše je v pořádku. Že se nic neděje. A namísto snahy toto vše napravit, je tady snaha někoho umlčet. Celý ten příběh není pohádka, celý ten příběh je aktuální pohled na náš šachový svaz. A i ta snaha někoho umlčet, vedla jen k tomu, že se o tom mluví víc a víc. Teda mnohem dřív, než se tady objevil jeden poměrně neškodný článek. Stal se přesný opak toho, co VV chtěl. A možná je to i dobře, protože mlčet znamená souhlasit a s tím, co se dějě na VV nemůžu souhlasit, tedy nemůžu mlčet. Vážím si Davidovu odvahu tady psát veřejně. V atmosféře, kdy ŠSČR za takové jednání vyhrožuje, je to energie jít dál. Ono nejde o jeden až pitomě hloupý zápas, nejde o jedno slovíčko jestli se krylo a nebo nekrylo. Jde o to, aby dostali férovou šanci i ostatní trenéři, jde o to aby měli férovou šanci všichni, kdo posílají nabídky na pořádání turnajů, jde o to, aby nebyl někdo zvýhodňován jen díky tomu, že je v VV. Jde o to, aby svaz byl tady konečně svazem pro všechny šachisty. Tedy i pro seniory, oddíly a každého hráče a nebyl svazem jen pro menší část šachistů. Jde možná o víc, než jen o dva odstavce v jednom zapomenutém článku. Mě jde o pravdu, jim jde jen o funkce. Já v tomto pohledu příjdu maximálně o iluze v šachový svaz a šachy u nás, oni se nesnaží o nápravu, ale o udržení pozic a někteří i o obživu. O tomto je tento příběh. nemusí to být jen o RP šachy a ŠSČR, může to být o mnohem víc. 

+0 /-0 | 20.08.2021 13:10

pawel

laughlaugh Ale to nad čím jsemsurprise, to jste tam nechal.

Asi holt hrajou tak blběcrying

+0 /-0 | 20.08.2021 13:04

xdavx x

PavelCh.  Jenže je měl změnit už po zápase Hračka s Krejčím. Ale ten se svazu podařilo ututlat a až pak Plat v souvislosti s podvodem Laznicky na něj ukázal, svaz nějak zareagoval. Nebýt toho že si Plat otevřel v diskuzi hubu, tak by se nezměnilo nic, což je krásně vidět na prvním účelovém obyvakovem zápasu na ktery svaz absolutne vubec nijak nereagoval. To že pak Hracek dostal prebendu ve formě repre kapitána žen, jen dokazuje, co za kamaradickove resp. XXX na tom svazu někteří jsou. Zvlášť v jeho nejvyšším vedení.

+0 /-1 | 20.08.2021 13:00

xdavx x

pawel souhlasim, nechal jsem se unest. vyse uvadim korigovanou reakci na PCH

+0 /-1 | 20.08.2021 12:58

pawel

Pane Bražino,

víme, že momentálně naši chlapi světovou extraligu nehrají,

ale takovými "přezdívkami" je titulovat ? surprise

+0 /-0 | 20.08.2021 12:56

Pavel Ch

Petře, já píšu fakta a fakta o jedné věci. Nedělám z toho bramboračku dalších věcí dohromady.

 

Fakta, že ona věta DB (kterou jsem vypíchl) je nepravdivá a popisuju sled událostí, jak se odehrály. V něčem se snad mýlím 9:47?

--

 

Dobrá doplním, poslední bod i co bylo tedy po zápase ze strany neopakování. Není pravda, jak píšeš Petře, že VV po zápase nic neudělal, aby se neopakovalo, ale až po případu s Vojtou VV reagoval píšeš Petře. 

VV změnil po zápase VL pro hned další rok kriteria, aby se podobné zápasy nemohly opakovat. To už si dohledáš.

+0 /-0 | 20.08.2021 10:16

Petr Koutný

Pavle - i tebe si dovolím upřesnit - david reagoval na Viktora, ktrý napsal cituji: 

Také používáte pojem "zápasy", takže jsem moc zvědav na důkazy, co bylo s kterými dalšími zápasy špatně, protože na svazu si nikdo jiný nikdy na žádný další zápas nestěžoval.

A upozornil ho, že nebyl jen jeden zápas, ale byly dva takové zápasy. Ty sám popisuješ, že celé to halo vzniklo víc ze stran hráčů, Pavla Matochy a Pláta a nepopisuješ tady nějakou aktivitu ŠSČR.  Dobrá, tady se bavím o drobnostech v porovnání toho, že svaz neudělal NIC proto, aby se něco podobného neopakovalo. Protože se hrál další zápas a až podezření na koupenou partii Vojty Pláta v nějaké soutěži vedla svaz k nějaké akci, která takové jednání neumožňuje. Mezi prvním zápasem a poslední aférou je možná více než 2 roky.  Každý ví, nebo jinak řečeno, je veřejné tajemství, že aktivnější byli fanoušci a že svaz byl tímto veřejným tlakem donucen tyto záležitosti řešit. 

Toto vše jen dokazuje, jak je lehké vidět jednu věty více pohledy. 

+0 /-0 | 20.08.2021 10:05

Pavel Ch

Davide B, nikoho se nezastávám, ale tahle Tvá věta není pravdivá.

DB - VN: Kryjes podvod o 90t korun a jen fakt, že se na to přišlo vedl k tomu že oněch 90tisic nebylo vyplaceno

 

Fakta:

Po onom zápase, pár dní, se koná  extraliga, kde dostává VL šílenou "držkovou" od spoluhráčů i soupeřů. Ne kvůli podvodu, ale že si k 5 elebodům pro cenu pozval již nehrajícího šachistu, ještě s bývalým vysokým elem. Další den extraligy  se s VL nebaví už ani židle.

---

 V úterý po extralize VL informuje VV, že se ceny dobrovolně vzdává, že se zápas hrál, ale že účelový výběr soupeře byl nefér. Než zasedne VV, který by ceny schvaloval/neschvaloval, prostě se sám VL ceny vzdá. 

--- 

Vojta Plát, v tu chvíli jakoby na straně VL, sděluje na nss, že se Viktor ceny vzdal a že si jeho rozhodnutí cení.

--- 

Skoro 14 dní ticho  po pěšině, nikdo nic neví, ani jeden příspěvek, ani jeden dotaz proč, překvapivě zůstává v tichosti i zdejších diskutérů.

--- 

  Pak, po skoro 14 dnech, napíše Pavel Matocha na facebook "café" v noci jak to vše bylo a hned ráno už po 6.hodině Vojta Plát prokopíruje sem. A rozběhne se diskuse stovek příspěvků, mezi nimi VP již není na straně VL, diskuse se vrátí při olympiádě další vlnou a teď tu máme 3.vlnu a není to vlna covidu.

---

 Všechno popsané je na nss dohledatelnéenlightened

+0 /-0 | 20.08.2021 09:47

xdavx x
To Viktor, takže jsi byl opakovaně usvedcen ze lži. A protože nemáš jak jinak reagovat, tak tady blábolis něco o právní kanceláři a chápáni VV. Viktore Novotný jsi lhář a kryl jsi a dosud kryjes podvodny zápas Laznicka Cifka před FIDE. Kryjes podvod o 90t korun a jen fakt, že se na to přišlo vedl k tomu že oněch 90tisic nebylo vyplaceno. Což se nedá říct o jednoznačnem ucelovemu zapasu Hraček Krejčí, kde svaz ani neuvažoval o změně pravidel. Ta přišla až s prokazatelně podvodnym jednáním Laznicky, kdy jste se vzhledem k přátelským vztahům dohodli celou věc ututlat a neřešit. Nebo snad se s Krejčí a Hrackem vedl nějaký pohovor na toto téma? Lhari a podvodníci nemají co dělat ve vedení jakéhokoli subjektu.
+0 /-1 | 20.08.2021 09:21

MaX

Viktor a PK: pozn. osoba ve střetu zájmu je povinna tento stav nahlásit, ale o vyloučení z hlasování rozhoduje sama. Nevyloučí jí někdo jiný a může po ohlášení střetu zájmu normálně hlasovat.  

+0 /-0 | 20.08.2021 07:57

Petr Koutný

Viktore * opravdu nebyly zápasy dva? To myslíte vážně? Poraďte se prosím. Mimochodem, FIDE je hodně do podvodnýhc zápasu reprezentantů. FIDE jde hodně o ratingy a neměly by klasifikovat podvodné zápasy a mimochodem, ten zápas je stále uznáván a započítáván.Nemyslíte si Viktore, že jste minimálně měli informovat FIDE k tomu, aby tento zápas nebyl klasifikován? Takže to není lež a pomluva. Říkám, protože jste jako nejvyšší představitel ŠSČR nenahlásil a nebo neurčil nikoho jiného, aby upozornil FIDE minimálně k nekvalifikaci na rating, jste toto kryl před FIDE. Sám moc dobře víte, že soud nemusí zjišťovat proč a proč ne. Řeknu - zápas je oficiálně uznáván jako podvodný a je započítáván jako férový na FIDE. Řeknu, že jsem svým komentářem myslel FIDE a omlouvám se, že mi to slovíčko tam vypadlo, ale protože nikdo nebyl pověřen upozornit FIDE na nezapočítávání zápasu a mám to i potvrzeno od Vás, pak tvrzení že jste toto kryli před FIDE není pomluva a není lež. Řeknu soudu, že jsem Vám to dnes 19.8.2021 i vysvětliljak jsem to myslel a snažil se Vám říct, že jsem nechtěl nikoho pomlouvat, jen jsem chtěl, aby byla FIDE informována a zápas nebyl klasifikován. Pomluva by bylo to, kdyby to nebylo pravda a lež by byla, kdyby jsem si to vymyslel. Myslíte si, že je těžké dokázat, že FIDE jste neinformovali? Minuta a jeden klik a mám to, ano přiznávám, mám to už zálohované. Takže jen tisk a je to vše. Vy přeci subjektivně předjímáte mé myšlenky a namlouváte si něco, co jsem nemyslel a neřekl. Nikdy jste s emě nezapetali jak jsem to myslel. Jen si domýšlíte. Zní to jako obhajoba? 

+0 /-0 | 19.08.2021 23:59

Viktor

Do VV se nevstupuje, do VV se volí. Budete tedy asi muset honit k zodpovědnosti většinu delegátů Konference. Nebudu vám tedy dále nabíjet na případný soudní spor, chtěl jsem vám to prostě jen zkusit vysvětlit a soudu zabránit, pravda, ani jsem nečekal, že se to povede. Začínám plně chápat VV, že raději volí právní kancelář a nechodí sem už nikdo diskutovat a věnují se užitečnější práci. Tedy hodně štěstí!    

+0 /-0 | 19.08.2021 23:55

Petr Koutný

dodám další. Mistrovství Evropské Unie, Pořádá pan Fiala, člen VV a dotuje české hráče na hodně předraženém turnaji ŠSČR. Mistrovství Evropské Unie není žádné oficiální Mistrovství. Je to stejné mistrovství jako Mistrovství Amatérů. Tedy je jen záhadou, proč i tento turnaj, kde mimochodem cena ubytování je o několik tisíc dražší, než před pár dny na stejném místě pod stejným panem Fialou je opět dotováno z pěněz šachistů? Pochopím Mistrovství Evropy, Světa, Juniorů...to jsou oficiální akce FIDE a dlouhodobě uznávané turnaje. Ale MEU je uměle vytvořený turnaj a není potřeba jej dotovat penězi. Není to podezřelé, že i tento turnaj je dotován? Není podezřelé, že ceny za ubytování  na turnaji několikrát vyrosly a ŠSČR dotuje % náklady dětem? Tedy platí % z předraženého ubytování a startovného? Toto je zvýhodňování jednoho člena před dalšími. Můžeme se bavit, kolik byla oficiální podpora Mistrovství Seniorů a kolik stála tato dotace tomuto turnaji šachový svaz? Můžeme se o tom bavit v penězích? Můžeme se zeptat, proč víc peněz jde na neoficiální turnaj, který pořádá člen VV a proč na oficiální Mistrovství seniorů jde v porovnání s touto podporou malá částka? Toto není střet zájmů!! Toto je opravdu klientelismus, protože dá se předpokládat, že kdyby nebyl pan Fiala člen VV pak by tento turnaj nebyl dotován. Stejně tak jako další uměle vytvořený turnaj - Mistrovství Amatérů nemá žádnou tradici a nemá žádnou podporu, pak by i tento turnaj neměl mít žádnou dotaci!!! Nemůže být střet zájmu to, že Mistrovství Seniorů má minimální podporu a tento turnaj, který není žádné oficiální uznávané Mistrovství má několika násobnou podporu. Toto je znevýhodňování jednoho pořadatele na úkor druhého. Viktore, nečekám sebereflexi, ale aspoň se poradím, než budu psát věci, které jsou jasné. 

+0 /-0 | 19.08.2021 23:49

Viktor

"vedení ŠSČR, jmenovitě Viktor Novotný a Petr Martin, vypisují motivační granty a o půl roku později kryjí aféry kolem jejich zneužívání." Toto je jednoduše lež a pomluva a absolutně to nekoresponduje se současným vysvětlením, že jsme to kryli před FIDE. Co je , prosím, FIDE do zneužívání motivačních grantů ŠSČR? Jediné, co já mám společného s Lázničkovým zápasem je, že jsem to vyšetřoval a pak společně s VV "rozsoudil" podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. A tady ze mě děláte gaunera. Také používáte pojem "zápasy", takže jsem moc zvědav na důkazy, co bylo s kterými dalšími zápasy špatně, protože na svazu si nikdo jiný nikdy na žádný další zápas nestěžoval. Lázničkův zápas špatně byl, o tom není sporu, ale rozhodně jsem nekryl ani jeden zápas, ani jednu aféru kolem motivačních grantů. Mě jste tedy svými "důkazy" rozhodně nepřesvědčil. Ad 3) Jaké materiály ke knížce jste svazu poslal? Které zaslané propozice vám nedali do kalendáře? K výběru trenérů se zeptejte těch, kteří trenéry vybírají, stačí poslat mail, to samé u Fb.   

+0 /-0 | 19.08.2021 23:42

Petr Koutný

Takže couváme a bráníme se tím Viktore, že to není tedy klientelismus, ale jenom střet zájmů? To je zajímavé. Střet zájmů není to, když někdo podepíše výzvu ke konkurzu, stejný člověk pošle přihlášku a stejný člověk vyhraje konkurz. Střet zájmů není to, že člen VV svým hlasem potvrzuje vítěze konkurzu, protože svým hlasem potvrzuje i sám sebe. Střet zájmů není to, že kdokoliv z VV může získat informace o konkurenčních nabídkách. Střet zájmů  je poměrně ošklivá věc, ale klientelismus je horší. Klientelismus je jistá forma protekce, je to znevýhoďnování ostatních za účelem získat jakýkoliv majetkový prospěch na úkor jiných. Je to úmyslné jednání vstoupit do VV s cílem ovlivňovat vítěze konkurzů. Klientelismus je i nečinnost zastavit neférové jednání a třeba nečinností dopomáhat takovému jednání. Toto vše se děje. Mystifikujete v tom, že by mi toto prezident SŠS nějak vysvětloval, protože moc dobře vím, že on jenom potvrdil, že toto je na Slovensku dnes zakázano. Mystifikujete a tím kryjete současný stav, který se snažíte jenom zlehčit na střet zájmů a nepřipouštíte si, že toto je malý, střední a nebo velký klientelismus. Budeme se bavit o stejných trenéřích, kteří nemají ani takovou trenérkou praxi jako jiní, ale kteří jsou neustále zvýhodňování a zváni na dobře placené soustředění a ti druzí nejsou zvání třeba i roky?? Toto je taky střet zájmů? Považuji Vaše komentáře za doznání pravdivosti mých slov. Komentáře jsou automatickx archivovány a i v případě smazání jsou v systému. veřejně říkám, že je použiju u soudu an svojí obhajobu. 

+0 /-0 | 19.08.2021 23:35

Viktor

Původně jsem se chtěl držet jen "svého" prvního odstavce, ale PK tu hodně probírá klientelismus a střet zájmů, tak se stručně podívejme i na druhý vytučněný odstavec, který svaz považuje za pomluvu. Btw., Roberte, nahoře v článku máš i odkazy na články, které svaz napadá, tak nechápu, proč věříš PK, že svazu jde jen o jeho komentáře, tyto věty jsou z článků. A to je samozřejmě i důvod, proč je do toho zatahován i Robert, protože spolek Robert a Petr provozuje tento web a odpovídá tedy za obsah článků...... PK uvádí v jednom z dotazů na slovenského šachového prezidenta větu: „Jedna z vln byl klientelismus na šachovém svaze." Slovo klientelismus použil ve spojitosti se svazem už v jiném článku, který rozhovoru předcházel. Vlastně asi neznám nikoho jiného, kdo by v souvislosti se svazem kdy použil slovo klientelismus. Snažil jsem se mu to vysvětlit už v prvním článku, snažil se mu to vysvětlit prezident slovenského svazu, snažil se mu to vysvětlit bývalý senátor z právní kanceláře, níže v diskuzi dva komentáře, ale PK si prostě pořád bude plést klientelismus a střet zájmů. Přitom klientelismus může být závažnou trestnou činností a zdejší neustálé osočování z klientelismu rozhodně svazu zhoršuje jeho dobré jméno. Klientelismus na svazu při výběrů pořadatelů turnajů nemůže být už jen z toho důvodu, že při 0 až 1 nabídce není koho protěžovat a koho poškozovat. Střet zájmů samozřejmě ano, u Z. Fialy už opravdu dlouho. Není to optimální, ale pokud máme 1 kandidáta na pořadatelství a 1 kandidáta na předsedu komise mládeže, těžko se hledá jiné řešení. Dovolím si připomenout, že já to ve svém druhém volebním období řešil novým šéfem KM Jirkou Havlíčkem, ale jeho návrhy na restruktualizaci soutěží narazily na odpor oddílů a MČR dělal stejně po celou dobu v Koutech Z. Fiala. Střet zájmů je prostě věc, která může nastat a má svá pravidla řešení, která ŠSČR dodržuje, tj. při rozhodování je střet potřeba hlásit a osoba ve střetu je vyloučena z rozhodování.  

+0 /-0 | 19.08.2021 23:09

Petr Koutný

Viktore děkuji, budu reagovat po bodech. 

1) Potvrdil jste mi, že jste to nikdo nenahlásil podvodné zápasy na FIDE a já tvrdím, že nejde krýt tyto zápasy před veřejností, protože ta to věděla dříve, než Vy. Ale myslel jsem tou větou, krytí před FIDE, která by minimálně měla anulovat zápočty na FIDE rating. Možná by mohla i nějakou etickou komisí nastavit pravidla pro příště, pro podobné zápasy. Tímto jste mi dal důkaz a já mám tvrzení pro soud. V tomto případě jsem nelhal, nepomlouval, neničil pověst nikoho, alůe psal pravdu. 

 

2) Potvrzujete že členové VVjsou ve spolcích, které pak pořádají dotované turnaje. Když k tomu přidám doložitelné podepsané dokumenty, pak je jen otázkou, jestli toto je malý klientelismus, střední a nebo velký. Stále to je ale klientelismus. Takže i tady jsem nelhal, nepomlouval a neničil nikomu pověst. Děkuji za další důkaz pro soud. 

 

3) tady to není pravda. S Robertem jsme měli dohodu, že nebudeme psát cokoliv o svazu. Moc dobře jsme věděli o další dotaci panu Fialovi na MEU, věděli jsme o soustředěních, kde děti hrají o cenový fond 20 -25 000 Kč ale tyto ceny vyhrávají jejichtrenéři. Víme, že o tomto hlasovalo VV a odsouhlasilo to a nám to přišlo opravdu nemorální. Ale nepsali jsme o tom. Chtěli jsme psát o turnajích a každý den jsme tady měli článek, reportáže a videa. každý den jsem svaz ignorovali a žili svým životem. Ani ve snu, by me něnapadlo, že rozhovor s prezidentem ŠSS spustí nějaké žaloby. Nebyl to úmysl. Takže tady tvrdím naopak, že svaz jede proti nám. Můžu se zeptat, proč svaz nikdy nenapsal to, že vyjde knížla české šachoivé legendě? proč svaz nezve Roberta na tréninky jako trenéra? proč nejsou naše akce v kalendáři na Vašich stránkách? proč ani jedno video nebylo sdíleno na Vašem FB? Kdokoliv udělá podcast, s mizivou sledovaností a je tam? Když my děláme turnaj na netu a přijde 200 lidí, tak ticho? Protože nás ignorujete a když to potom jde, tak do nás útočíte! nevím proč, nevím čím nekomu tak moc vadíme, ale vím že hodně vadíme. To poslední považuji za nechutný útok. Upozorňoval jsem emaily, ať žalujete mne a netaháte do toho spolek, tedy i Roberta. Nestalo se a tomu nemůžu ani uvěřit.  

 

4) tady obrovský respekt za to, co jste v minulosti pro šachy udělal. 

+0 /-0 | 19.08.2021 23:03

Pavel Ch

Ago,

to prosím zkoušejte (donášení) na někoho jiného, zatím co Vy jste z těch, co se pohádaj se všemi, jsou lidé, kteří vycházejí téměř se všemi. Myslíte, že jako VV neumí číst, tak já jim "donáším", co se tu v diskusi  píše? Tak se mírněte ve výrazech. Děkujihats off

 To že soused má spory sousedkou, není mojí chybou, když sousedku znám 31 let a se sousedem jsem se seznámil a podal si ruku před 5 lety. A s oběma mám skvělé vztahy. 

 

 ZMB, znovu, psal jsem o STK o  konkursech. Nepsal jsem o VL a VP a dalších věcech, o fungování celého svazu.

  Měla-li by být smysluplná diskuse o fungování šach svazu, jaké je, jaké by mohlo být, to by nebylo na několik příspěvků, ale spíše si sednout na několik dní. Alespoň pro ty, co do toho trošku vidí a nekoukaj na to příliš zjednodušeně.  

+0 /-0 | 19.08.2021 22:53

Viktor

Byl jsem zaneprázdněn jinde a nestačím se divit, co se tady zase rozjelo. Pokus vysvětlit, která tvrzení PK jsou nepravdivá a poškozují jméno mé či svazu, vedl zatím tak akorát k tomu, že PK pošle na svaz kontrolu, aby šachistům sebrali peníze. Jsou to totiž ty šachisti z bratrstva kočičí pracky a ne jediní správňáci z RaP. Správňácké rozhodnutí..... Vraťme se k meritu věci, tedy vytučněným pasážím, které nejsou pravdivé a poškozují dobré jméno mé a svazu a reakci PK včera 16:24 a násl.....VV je VV a jako vedení svazu bývají nejčastějí označováni předseda s místopředsedou, což plně koresponduje i s uvedenými jmény. Vrcholem argumentace je ovšem tvrzení, že aféry se kryjí jen před někým a před někým ne. Co je zveřejněno, není kryto před nikým. V komentáři v 16:24 navíc PK přidává další nehoráznou lež a pomluvu, že jsem dopředu věděl, že zápas je nestandardní a podezřelý. Pokud psal Láznička Martinovi Petrovi jako nedaleko bydlícímu, aby se mohl přijít podívat, mně do Boru skutečně nikdo nepsal.... K otázkám. 1) nehlásili jsme to na FIDE. 2) ano, členové VV figurují i ve spolcích, které pořádají turnaje dotované svazem 3) nemohu za ŠSČR mluvit, nicméně ŠSČR neútočí, ale brání se vašim pomluvám. Předpokládám že je to proto, že tyto dehonestující nepravdivé výroky jsou zde v článcích určených pro širokou šachovou veřejnost i ve vašich komentářích natolik časté a intenzivní, že ve značné míře poškozují dobré jméno svazu. 4) Odpracoval jsem několik desítek tisíc hodin ve prospěch šachu a svazu. Ztrojnásobil svazový rozpočet, propad základny změnil v růst, zlepšil podmínky v mnoha oblastech. Rezervu svazu jsem navýšil o nějakých 10 milionů, které jsem předal svým následovníkům. Když si teď přečtu, co tady o mně píše NSS, říkám si, proč jsem raději nebyl s rodinou a nerozvíjel své podnikání. Takže si myslím, že se na svazové funkce vykašlu ještě dříve, než padne soudní rozhodnutí. Ale bude mi smutno, až jednou přijde nějaké správňácké nové vedení, kterému budou opravdu blízké zdejší diskuzní mafiánské konstrunkce, a svaz rozkradou.

+0 /-0 | 19.08.2021 22:35

sarmatam
hihi :-)
+0 /-0 | 19.08.2021 22:25

Petr Koutný

Aga - jak moc těsně je se mnou spojená paní Klímová? Umíte si představit kolik žen je se mnou těsně spojených a některé na mne právě čekají. Ale máte pravdu, je to těsný. Je to hodně těsné spojení. Tak doufám, že paní Klímová není se mnou právě teď těsně spojená. lepší by bylo, aby byla se mnou těsně spojená o víkendu, to budu mít trošku volněji. To o těsném spojení jste psala Vy, snad jsem ukázal jakou chytrost jste právě napsala. Ale pobavila jste mne, doufám že i já tímto komentářem. 

+0 /-0 | 19.08.2021 22:23

sarmatam
Aha ? Aga ? Paní Klímová je paní columbová :-) zpět do Holandska? 1.d4 f5 nic du si dát lžičku medu,a spát jak medvěd, DOBROU šachová rodinko :-)
+0 /-0 | 19.08.2021 22:23

Petr Koutný

Zmestabileho - nemluvím nikdy za Roberta. My se nebavíme o soukromém životě, nebavíme se společně o ničem jiném než o projektech a Robert se spousty věcmi se mnou nemusí souhlasit. Dost často dostanu od něj kartáč, učí mě a posouvá dál.  Neříkáme si co máme dělat, co máme psát a nikdo nikomu nerozkazuje. Spojují nás projekty a pak je na každém, co si bude v životě dělat. Hodně mě mrzí, že svaz do tohoto Roberta zatáhl. Protože nežaluje mě jako soukromou osobu, ale žaluje RP šachy, kde je veden i Robert, tak tímto do toho Roberta úmyslně vtáhli. Toto považuji za další podraz. Na to jsme je i emailem upozorňovali, aby nechali na pokoji RP šachy a aby žalovali mne, ale z nějakých důvodů žaluji spolek Robert a Petr šachy a tím , do toho nevinně vtáhli i Roberta. Za to vše co Robert pro šachy u nás udělal, za to že reprezentoval, za to že ho ŠSČR jako trenéra nikam nezve, nenabízí mu žádné treninky,soustředění nic a za to že pro ně ani neexistuje, jej ještě vtáhnou do této špiny. Projdeme si teď bahnem, uvidíme kdo se víc ušpiní. 

+0 /-0 | 19.08.2021 22:14

sarmatam
Aga skama že jste ? Z Tuniska nebo skama, takže sprchu a spát, děkuju :-)
+0 /-0 | 19.08.2021 22:11

sarmatam
20:46- souhlas,ale gde vemeš potom ten klid na videjka,no nevím ?škoda jedině pana Cveka naklonovat ,to by šlo :-)
+0 /-0 | 19.08.2021 22:10

sarmatam
21:26- hmmmmmm ?
+0 /-0 | 19.08.2021 22:07

Petr Koutný

Aga - k placená škod. Vyjmenovala jste hodně způsobů, ale ne všechny. Jsou další možnosti, které jsou reálné a vysoko pravděpodobné. Jak jsem psal, počítáme se vším. A když to bude drahé, pak jenom lépe. Protože co jiného, než pořádně zahozený balík pěnez si člověk dlouho pamatuje a bere si z toho hodně drahou zkušenost? Potom si dvakrát rozmyslí, jestli se chce soudit a nebo ne. V tom spolu souhlasíme, že ano! Takže když lekce, tak drahá. na konci je vždy otázka, kdo to vše zaplatí. A někdo to opravdu musí zaplatit. Nevěřte nikomu kdo říká, že právník je levný! Ne, právník je drahý a proti nám stojí hodně drahá právní kancelář, dokonce jeden z podepsaných právníků je bývalý senátor. Takže to bude drahé, To bude hodně drahé a bude to snad výborná lekce. Nic není zadarmo, s tím souhlasíme oba dva.

+0 /-0 | 19.08.2021 22:06

sarmatam
21:53- co še ?
+0 /-0 | 19.08.2021 22:06

Zmestabileho
A s tím Robertem Cvekem jsem üplně přestřelil?
+0 /-0 | 19.08.2021 22:05

Zmestabileho
Petr Koutný: Samozřejmě nemusíte nikoho jmenovat. Ale otevřít tohle téma i tady takto veřejně v těchto komentech - by nás všechny mohlo konečně aspoň potenciálně posunout dál.
+0 /-0 | 19.08.2021 22:03

Petr Koutný

Se třemi jsem byl v posledních dnech v kontaktu. Nechci v atmosféře strachu jmenovat, abych jim neublížil. Bavili jsme se o tom a neřekli ano a neřekli ne. Bavíme se o něčem, co není dnes aktuální. Zatím máme VV , který je řádně zvolen a jeho výměna je možná při mimořádném sjezdu, nebo při volbách. Ani jedno není v plánu, proto oslovovat další a další lidi, na to máme čas. Ale neoslovuji jenom  ženy, ale i muže , říkám jim že RP nechce jít do žádné funkce na svazu a chce jenom skončit s klientelismem. Chceme aby RP v okamžiku, kdyby odešlo toto VV se ztáhlo do zákulisí a dělalo si svoje videa a články a knížky. Netoužíme po funkcích, dotacích, penězích svazu. Chceme změnu a pak toto vše mělo smysl. Ale nebude to tak lehké. Ten soud by to mohl uspíšit. Uvidíme. 

+0 /-0 | 19.08.2021 21:55

ciki333

19.08.2021 21:26 | Petr Koutný

Proč jenom ženy, Petře? Ve vedení ŠSČR by měly být zastoupeny i menšiny. Tím mám na mysli homosexuály, homosexuálky a pochopitelně i transgenderové osoby. Ten binec, netransparentnost, klientelismus spadá na vrub bílých, heterosexuálních mužů, kteří stojí v čele této instituce.

+0 /-1 | 19.08.2021 21:53

Zmestabileho
Petr Koutný: No ale víte o nějakých ženách, které by do toho šly? Lidé kteří by do toho šli a měli kompetence nejsou nikde jen tak k mání. Já vím jen o jednom, a tak jsem mu to i níže napsal.
+0 /-0 | 19.08.2021 21:46

Petr Koutný

Zmestabileho - mě napadla i myšlenka, co kdyby ŠSČR vedly ženy? Ženy s respektem, s šachovou historií a ženy, které už dokázaly, že to myslí dobře se šachami. To je taky možnost. věřím tomu, že se lidi najdou, až tito odejdou. 

+0 /-0 | 19.08.2021 21:26

Petr Koutný

Aga - mystifikace. Já jsem psal, že máme jachty, letadla a účty ve Švýcarsku, Nebojte se o RP šachy prosím:)  a když bude nejhůř, tak to potom zaplatí celé ŠSČR. Peníze josu to poslední, co nás trápí:) . Nás aktuálně trápí VV, protože díky tomuto ztrácíme čas na naše projekty. Ale vyřešíme to a pak to vše doženeme. Jak jsem psal, peníze neřešte prosím. Určitě to někdo zaplatí..:) A čím to bude dražší, tím to bude lepší, aspoň si to budeme všichni dlouho ale hodně dlouho a možná ještě dýl pamatovat. 

+0 /-0 | 19.08.2021 21:25

Zmestabileho

Pane Roberte Cveku... :-)... nechceš do toho jít? Dělat šachového funkcionáře ve vedení svazu - a nejlépe předsedu svazu?

 

Kdybys do toho šel, tak já bych si začal zase po dlouhých letech vážit lidí kteří šachy u nás řídí. Což asi není pro Tebe extra motivační argument :-) - ale jiný nemám a píšu ho velmi vážně a upřímně.

 

 

+0 /-0 | 19.08.2021 20:46

miki24
Ono je to ťažké. Napr. Pavel Ch dal ti, že MČR organizuje niekto mimo VV a ani protiponuku pán Fiala neposlal, lebo bol možno rád, že sa niekto prihlásil. MČR sú veľmi atraktívny dotovaný turnaj. Samozrejme je zle, keď pán Fiala sa podpisuje pod všetko dlhé roky a nevzbudzuje to dobrý dojem... Aká je však skutočná realita toho všetkého tak nikto z nás netuší... Môžeme sa len domnievať, že ako dopadne seriózny záujemca o usporiadanie turnaja....
+0 /-0 | 19.08.2021 20:39

Zmestabileho

Ad Pavel Chrz: Působíte opravdu dojmem že věříte tomu co píšete... ale Vy tady obhajujete naprosto absurdní stav fungování šachové organizace u nás...

 

...a přitom působíte dojmem že jste mimo schopnost situaci vnímat pohledem zvenčí a hlavně mimo schopnost ten současný stav měnit... Omlouvám se za tento osobní tón protože nechci nikoho osobně napadat jen na základě příspěvků v diskuzi. Ale tohle mi už nedá než to nenapsat. 

 

Opakovaně píšu to co je podle mě jediné řešení - šachová organizace u nás životně nutně potřebuje nové lidi v jejím vedení. A je samozřejmě obrovský problém takovél lidi najít a oslovit a získat pro řízení šachu u nás. 

+0 /-0 | 19.08.2021 20:32

Petr Koutný

Víš Pavle nejsmutnějí není lenost VV, nejsmutnější není jeho pasivita a to, že nemyslí na všechny šachisty u nás ( napříáklad na seniory určitě ne) a nejhorší možná není ani klientelismus, horší je že tento stav nejen nechtějí změnit, že jej podporují a že si ani nepřipouští možnost, že by to šlo dělat lépe. Jediné co umí, je vyhrožovat, vyhrožovat a když to nepomůže pak posílat právníky. Ale teď riskují, můžou to prohrát s těmi podpisy pana Fialy a taková prohra je nový VV a nové vedení svazu. Řítíme se všichni do pořádné ostudy, nebudou vítězové, ale budou jen poražení. Takový střet nikomu neudělá radost, případná ostuda se bude dlouho mezi nešachovou veřejností zapomínat a nebude to příjemný pohled na šachisty. I nám v RP to nedělá radost. Chceme dělat co nás baví, chceme se posouvat dál a nechceme ztrácet čas našim svazem. V našich plánech není ŠSČR a máme tolik projektů a tolik plánů, že nás toto celé dnes brzdí. Jen dodám, že my jsme to tak nechtěli, ale umíme se bránit a budeme se bránit. 

+0 /-0 | 19.08.2021 19:57

Petr Koutný

Miki - k Amatérům - Svaz tento turnaj ani korunou nedotuje, nevyhlašuje na tento turnaj konkurz a myslím si, že jej nikdy nikdo nechtěl organizovat a kdyby někdo, pak to bylo hodně dávno. Takže protože v tom nejsou dotace ŠSČR pak o tento turnaj nikdo z VV neměl zájem a nebyla žádná protinabídka. I tak vím, že někteří lidé ve VV proti tomuto hlasovali a nechtěli nám to dát, i když jsme nechtěli po nikom ani korunu. Na Slovensku je myslím dotace 1500 Eurna tento turnaj, ale my nechtěli ani korunu. Zase, pan Malec a všichni ti mimo VV s námi parádně komunikovali. Pomáhali nám upravit propozice, radili nám s detaily a konkrétně pan Malec je neskutečný člověk! Vždy jsme to dostali a budeme o to žádat znovu, propozice jsou hotové. Proto říkám, že si vážím každého mimo VV. Lidi ve VV těm nevěřím ani slovo. Hrají si svoje hry na svém písečku a zajímají je jen dotované turnaje. Ale o tom se tady psalo až až a bude  to mít ještě někdy pokračování. 

+0 /-0 | 19.08.2021 19:47

miki24
Zase, že by mali veľa usporiadateľov u nás na Slovensku sa nedá povedať. Robia väčšinou to asi tí istí ľudia... Mládež sa mi vidí, že je roky v St. Ľubovni, majstrovstvá amatérov sú v Topoľčanoch a akurát majstrovstvá Slovenska pendlujú kade tade a podáva sa pomyselná štafeta. Inak MSR mládeže sú na Slovensku všetky žiacke a dorastenecké kategórie na jednom mieste...
+0 /-0 | 19.08.2021 19:44

miki24
Petr, spýtam sa ťa inak. Chcel si organizovať majstrovstvá amatérov a dvakrát si to už dostal. Robili ti napriek alebo aké máš pocity z toho celého??? Keby fungovalo to tak ako si myslíš, tak by si nemal šancu ani náhodou. Podľa mňa keď sa niekto prihlási tak radi mu to dajú. Oni sú určite radi, že nemusia organizovať to oni... Hlavne v dnešnej dobe a ty vieš najlepšie nie je ľahké zorganizovať, keďže si sa už dvakrát neúspešne pokúšal o to, ale Covid bol silnejší...
+0 /-0 | 19.08.2021 19:09

Pavel Ch

Já Ti nebudu Petře souhlasit nebo ne, na kterou z 30 soutěží, kterou vypisuje STK nebo KM se budeš hlásit a co budeš dělat, když tu-kterou vyhraješ a když tu-kterou nevyhraješ.

Zatím jsi dostal jednu velkou soutěž teď.  

 

  Nechtěl jsem vstupovat do diskuze. Když jsem si přečetl co jsi napsal, tak jsem k jednomu bodu psal, aby jsi reagoval jen u mne na STK, o kterém píšu. A to, že fakt R.Svoboda, člen VV, nemůže vidět nabídky konkurentů, aby upravil svoji na MČR mužů. Že mu to člen STK opravdu neposkytne. A že mne mrzí, že se to takto zde píše.

VL, VP a další, nechám, aby jsi řešil s jinými. 

 

  Omluvy se nedočkám od Tebe Petře zde veřejně, možná mi zase zavoláš, jako tehdy ve stejném případu s soukromou omluvou, když jsi to už jednou zde skoro stejně psal, že VV vidí konkurenty předem.

+0 /-0 | 19.08.2021 19:05

Petr Koutný

a Pavle bez urážky. Nevěřím, že svaz funguje jak říkáš. Příklad? VV jedná a ještě to nikdo neví a už Plát o tom tady píše. Takže neříkej mi, že nikdo nic neví. Když už Plát to ví dříve než my! Místo výmluv bych to zkusil jinak. Opravdu, dnes nevěřím NIKOMU v VV. 

+0 /-0 | 19.08.2021 18:58

Petr Koutný

Pavle. Jediný argument. Na Slovensku v ŠSS je zakázáno aby člen VV pořádal dotované turnaje a jesli je chce pořádat, může bez dotací. Nemají problémy s klientelismem, nikdo je neobviňuje a mají stále dost pořadatelů, kteří pořádají turnaje. Neříkej že na Slovensku to jde a u nás nejde. Možná navýšli odměny, ale vše jim funguje. U nás se za názor ohledně klientelismu budeme soudit. Vidíš rozdíl? Oni se snaží být transparentní, u nás se místo transparentnosti a výmluv budeme soudit. Ok, je to volba našeho VV. 

+0 /-0 | 19.08.2021 18:55

Pavel Ch

 

18:41 "Předem prohraný boj"

Petře, promiň, ale to je další urážka členů v STK a KM.

Že by se pos...ali, že musí přeci vybrat člena VV, když se hlásí. Jinak by se na mě VV zlobil, že jako?

Kravina, blbost, kdo si to snad také myslí, pošlete mi prosím email, řeknu to každému z očí do očí.  Prosím Tě to nepiš.

Navíc píšeš hypoteticky, kdyby se náhodou hlásili, ne že se hlásili, tak že už viděj svoji porážku ani nevěděj, kdo se bude hlásil. Jako se nyní 2x nehlásil p.Fiala na podzimní MČech. A vítězný uchazeč nevěděl, jestli se nebude hlásit p.Fiala, když se předtím pokaždé hlásil. Kdyby se bál, jak píšeš, tak nemáme MČech, pokud by to p.Fiala na poslední chvíli třeba nezachránil.

+0 /-0 | 19.08.2021 18:54

Petr Koutný

Ale ok, vyzkoušíme si to. Podáme nabídky proti všemu co nabídne pan Fiala a zveřejníme je. Jedinou nabídku, kterou proti nám vyhraje pan Fiala napadneme soudně. Pak veřejně napíši, kolik je zisk z takové akce a o kolik se za ty roky obohatil pan Fiala. Souhlasíš? Stejně je to s MČR, klidně podám nabídku proti komukoliv z VV. né že bych chtěl vše organizovat,ale abych ukázal lidem, že klientelismus nejde porazit jinak než sjezdem a nebo soudem. 

+0 /-0 | 19.08.2021 18:45

Pavel Ch

Jsem se nechal zavléct do dalších věcí, šlo mi o jedinou, ostatní nechám na jiných.

 

Jen jsem psal o tom, že opravdu člen STK neposílá před uzávěrkou konkurzu členům VV jiné došlé nabídky, aby R.Svoboda (člen VV - hospodář a úspěšný uchazeč o MČR 2021 mužů)  viděl, co nabízí jiní a svoji pro uzavřené MČR 10 lidí podle toho upravil.

 

To je lež, co tu bylo psáno ve spojení s R.Svobodou a tudíž ve spojení se soutěží STK. Ta mne tu na nss mrzí - opakuje se podobně, byť jsem dostal omluvu od Petr K., jen věřím, že zde chytřejší jí ani nemohou věřit. 

  PS: Petře, ten předem prohraný boj je jen Tvá utkvělá myšlenka. VV o tom ani nerozhoduje. Ukaž, kde byl nečlen za 20 let poražen a jakými nabídkami.

+0 /-0 | 19.08.2021 18:45

Petr Koutný

Pavle  - příčina a důsledek s vůni mystifikace. Otázka - současné nastavení výběrového řízení je ušité pro jednoho člověka. 

Požadavky:

Požadavky:

• uspořádat následující mistrovské turnaje:

o Mistrovství ČR chlapců do 10 let (2010 a ml.) – 24 účastníků;

o Mistrovství ČR chlapců do 12 let (2008 a ml.) – 24 účastníků;

o Mistrovství ČR chlapců do 14 let (2006 a ml.) – 24 účastníků;

o Mistrovství ČR chlapců do 16 let (2004 a ml.) – 24 účastníků;

o Mistrovství ČR dívek do 10 let (2010 a ml.) – open pro hráčky registrované v ŠSČR;

o Mistrovství ČR dívek do 12 let (2008 a ml.) – open pro hráčky registrované v ŠSČR;

o Mistrovství ČR dívek do 14 let (2006 a ml.) – open pro hráčky registrované v ŠSČR;

o Mistrovství ČR dívek do 16 let (2004 a ml.) – open pro hráčky registrované v ŠSČR;  

 

na první pohled není jediný důvod pořádat všechny turnaje jedním pořadatelem a není jediný důvod takto vypisovat konkurz, tedy kdyby toto někomu nevyhovovalo a tímto konkurzem by vynuloval šance pořádat takový turnaj někomu jinému. Za druhé, komu se chce podávat nabídku proti komukoliv z VV ? To je předem prohraný boj! Takže neříkej, že lidi nemají zájem podávat nabídky, ptej se proč??

 

+0 /-0 | 19.08.2021 18:41

Pavel Ch

Jinak Petře, ZMB, buďme rádi, že mimo covid soutěže jsou, to má ZMB pravdu, buďme rádi, že je někdo pořádá.

 Zodpovědně říkám, že průměrný počet uchazečů (v STK i KM) v 1.kole je menší než 1. 

  A jaká tu byla polemika, že chudáci děti kvůli covidu přišli o MČech a MMoravy a že si nemohli vybojovat MČR, že jen na  elu.

 

  Pokud by nebyl zájemce o pořádání MČR, psalo by se, že totální prohra svazu, že nezajistil pořadatele, kdyby nebylo MČR a to co si to přes KP, MČech, MMoravy vybojovali, by přišli o finále, to by bylo slziček.

 

Takže v situaci, kdy máme v 1.kolech konkurzu méně než 1 zájemce průměrně, je zvláštní psát, jak tím pořadatelé bohatnou a někomu se přihrává. Protože pak jsou šachisté hloupí, že se do lukrativních akcí nehlásí nebo nechtěj peníze.

+0 /-0 | 19.08.2021 18:33

Pavel Ch

Hovořil jsem za STK,

a bránil se tomu, že musím poslat po obdržení nabídky VV před uzávěrkou, aby kdyžtak viděl Rosťa Svoboda a svoji upravil.  Už podruhé letos jsem to Petrovi tady dementoval. Tomu nikdo soudný přece nemůže věřit.

---

Když ke komisi mládeže,  třeba podzimu. MČech HD12-16 pro 500 lidí, zajímavé pro pořadatele jistě.

podzim 2019 - 1.kolo 0 uchazečů, 2.kolo jediný a to p.Fiala. 2020 - jeden uchazeč v 1.kole (nikdo z VV ani z komisí), MČech kvůli covid se nokonalo.

2021 - jeden uchazeč v 1.kole (nikdo z VV ani z komisí), MČech se snad uskuteční.   

 --- Trochu méně, asi 200 lidí, 2019, 2020, 2021 podzim MČech do 8, 10 let vyhrál (byť zas 2020 se nekonalo) zas mimo VV i mimo komise ŠSČR subjekt 3x. Dvakrát jediný uchazeč, jednou dva uchazeči. --- Jaro - Kouty MČR H10-16, 600 lidí,  vyhrává Z.Fiala, protože se i jediný hlásí. Kdyby se nehlásil, třeba by se hlásil někdo jiný, třeba ne, třeba by bylo 2. a 3.kolo. A pak by udělaly tituly dle ela? Nebo se dětem řeklo, nic nebude.  

-- to jsou ty největší akce. ---

 Poražený má právo nechat zveřejnit svoji nabídku. 

Až budou ty alespoň dvě, tři nabídky, ZMB, můžete fakticky komentovat, že svaz vybral tu horší (stane-li se snad), ve prospěch člena VV či komise. 

----  Kdo říká nebudu nic dělat, stejně bych prohrálcrying, ten se neuživí v životě, škole, podnikání, právničině, ani pořádání turnajů.no

+0 /-0 | 19.08.2021 18:21

Petr Koutný

Zmestabilého  - souhlas. 

+0 /-0 | 19.08.2021 18:01

Zmestabileho
Tohle je pořád stejná písnička - žádná sebereflexe,a vůbec nic ve smyslu změny tohoto stavu.
+0 /-0 | 19.08.2021 17:58

Zmestabileho
Tak tedy pan Pavel Chrz nám objasnil tu problematiku šachových akcí organizovaných panem Fialou. Šachové turnaje nikdo u nás organizovat a pořádat přirozeně nechce, a tedy je velké štěstí že se této velmi nevděčné role ujal tímto způsobem pan Fiala. Problematiku tzv. obývákových zápasů už nám dostatečně objasnil jiný šachový funkcionář - pan Viktor Novotný. V jednom z těchto zápasů došlo k organizačnímu pochybení pana Lázničky, kteréžto pochybení bylo transparentně projednáno a vyřešeno šachovými orgány.
+0 /-0 | 19.08.2021 17:57

miki24
Petr vidíš už sám aj od Pavla, že so súdom nebude možno to až také horúce. Súd je posledné riešenie a nemajú víťazov, ale len porazených. Riešiť spory súdom vyvolá často nežiadúcu reakciu a títo ľudia, čo tam sedia tak vedia to. Oni tiež netúžia po tom, aby sa vyťahovali na nich vecí v médiach a polovica médii v krajine im nakladala, či robili sa im iné naschvály. Ľudia, čo sa súdia medzi sebou tak si robia väčšinou šialené vecí... Určite nechcú to...
+0 /-0 | 19.08.2021 16:37

Pavel Ch

Re: 15:29

Když věříš Petře povídačkám, našeptávačům....

 

A ten samý zdroj Ti také říkal, že členové VV znají obsah konkurečních přihlášek před uzávěrkou? To bude spolehlivý zdroj informací, nemusí být mezi tisíci šachisty všichni na výši.

 

 Uznal jsi, omluvil jsi se,  že jsi se mýlil v zimě Petře a teď píšeš v souvislosti s R.Svobodou (tedy jsi opět nařknul STK) to samé. Že bych konkurenční nabídku poslal VV (tedy i R.Svobodovi) před uzávěrkou, aby viděl jaká je. Jestli máš takové našeptávače, tak se jich zbav, škoděj Ti. 

 

  Nula nebo jedna nabídka tomu neodpovídá. Často 2.kolo. Kdyby bylo deset nabídek a vyhrávali členové VV, pak bych to chápal. Zatím spíše, aby se soutěže neškrtaly i mimo covid, často to zachraňují členové VV či komisí.

+0 /-0 | 19.08.2021 15:39

Petr Koutný

Když se tak bavíme Pavle, pak ti jen opakuji, že my se bráníme útokům na RP šachy. Nebojíme se soudu a věříme v jeho spraveldnost. Nebojíme se médii a denního tisku a věříme, že máme pravdu. Nebojíme se, protože jediné co jsme udělali je, že jsme řekli veřejně názor, že klientelismus, který umíme dokázat nepatří do ŠSČR. Ty smlouvy mluví jasně, ty podpisy mluví jasně, koukni s ena turnaje Juniorů a podívej se kolik let jsou tam jen Kouty nad Desnou! Otevři si ty dokumenty a podívej se, kdo podepisoval žádosti, kdo posílal přihlášky, kdo pořádal konkurzy! Podívej se kteří lidé sedí více než pět let v VV a zjistíš,že jsou to skoro stejní lidé! Toto je tak průkazné, že jaké jiné důkazy potřebuješ? Psali sjem o tom a doufali v nápravu, doufali že VV zajistí férové podmínky, že VV se zamyslí a zlepší šachy u nás, ale místo toho všeho nás chce žalovat! Tím chce bránit i nadále klientelismus  vpodobě, ve které je dnes zakořeněný na svazu! On nechce znát pravdu, ale chce bránit tento stav. Tady jde o útok na RP šachy a potom využijeme všech prostředků k tomu, aby klientelismus skončil. 

+0 /-0 | 19.08.2021 15:36

Petr Koutný

Pavle a proč se lidi do konkurzu nehlásí? Mám jeden email a nemůžu jmenovat toho člověka. Psal mi, že nemá cenu posílat konkurzy na pořádání turnajů. Opravdu mi popisoval jak je to zbytečné. Narážel doslova na klientelismus. Já kdybych měl pracovat tři měsíce na propozicích, obvolávat sponzory, hledat místnost a dávat dohromady tým lidí a pak to poslat někam, kde v mnoha případech protikandidát je člen VV, tak to ani nebudu zkoušet. Nemá to cenu!  Ano, měly by se navýšit dotace a mělo by se zakázat členům VV posílat nabídky do konkurzů, minimálně v prvním kole. Není důvod, že by lidi nechtěli pořádat turnaje a proto neposílají nabídky, ale protože to nemá cenu posílat a soupeřit s někým, kdo je v VV. To je právě klientelismus, neříkám že ty v tom jedeš, ale VV  v tom jede. Tak to bohužel je. Takže to rozsekneme soudem a skončí to velkým průšvihem a nebo zatáhne VV záchrannou brzdu a začne s tím něco dělat. jedno je jisté, vidět podpisy pana Fialy na obou stranách barikády je špatně. 

+0 /-0 | 19.08.2021 15:29

Pavel Ch

Konkrétně k jedné kapitole (v případě Tvé odpovědi Petře do toho nemíchej nic jiného, VL atp.).

Píšeš (stejně jak v zimě jsi psal), že členové VV znají obsah konkurzních přihlášek před uzávěrkou a mohou své nabídky upravit, teď navíc zmiňuješ hospodáře Rosťu Svobodu, že dělá MČR mužů.

 

 To znamená, že si čtenář přečte a věřil by Ti, že pokud by byla jiná nabídka na MČR mužů (nebyla), kterou obdrží člen STK, musí skočit do pozoru, zasalutovat a hned to poslat všem "nadřízeným" VV, aby stihli své případné nabídky podle toho upravit.

 

  To je blbost, že, po uzávěrce se pošle jen v rámci STK, a VV do toho nemluví ani pak nic nevidí, neposíláme, a jediný, co vidí, je to co každý z nás, co na stránce k vyhodnocení konkurzu.

----

 

  Na konkurzy se hlásí nula nebo jeden uchazeč, zcela výjimečně dva, tři pamatuji snad před 15 lety naposledy. A pro 12 lidí MČR opravdu není jediné město Zlín, kde se dá pořádat v ČR. Pokud by se na tom tak bohatlo jak se píše, tak máme 40 nabídek a nebo jsou šachisté hloupí nebo nemaj potřebu peněz?     Je naopak problém soutěže pořadatelsky obsadit, často je vypisováno 2.kolo, že nula uchazečů. Odborník by tedy spíše navrhl, zda v konkuzech pro případné uchazeče nedat více peněz za ty samé povinnosti nebo stejně peněz za menší povinnosti

+0 /-0 | 19.08.2021 15:24

Petr Koutný

Pavle, ale já jestli nejsi ve VV, tak si nejsem jistý, že bych tě jakkoliv urazil. 

+0 /-0 | 19.08.2021 15:11

Pavel Ch

Petře, ne obecně,

mrzí mne co jsi napsal o mé osobě v zimě, pak jsi se omlouval, ale teď to samé o mne znovu. 

+0 /-0 | 19.08.2021 15:09

Petr Koutný

Pavle - upřímně mě toto strašně mrzí. Strašně me mrzí, že se toto dotýká šachistů, šachových fanoušků, a všech slučných lidí uvnitř ŠSČR. Je spoustu lidí co pracují na šachocýh krajích, vedou mládež a i toto se jich může dotýkat. Těmto všem lidem se omlouvám. To není o nich. Říkám ti, že nejsme to my, kdo se chce soudit, nejsme to my kdo odmítá diskuzi za zavřenými dveřmi a a nejsme to my, kdo toto vyhrocuje. Dokonce dříve než jsme něco oficiálně věděli, už to tady psal Vojta Plát v komentářích. Tomu říkám seriózní jednání.  My jsem se tvrdě ohradili emaily už na to, že o nás VV hlasoval. Hodně tvrdě jsme reagovali na to, že jsme byli uvedeni v zápisu o jednání. Ale mlčeli jsme a bránili se bez veřejnosti. Veřejně jsme o svazu nic nepsali a čekali co bude.  A když nás doteď nebral VV vážně a posílá na nás právníky, pak máme mlčet? Omlouvám se ti a všem slušným lidem, toto není o Vás. Jestli na tebe někdo vyšle právníky, překročil Rubikon. Kostky jsou vrženy. 

+0 /-0 | 19.08.2021 15:04

xdavx x

Asi tak. Konflikt zajmu tam je jako prase. 

+0 /-1 | 19.08.2021 15:04

Pavel Capek

Pokud by opravdu došlo k soudu ( o čemž silně pochybuji ) a pan Koutný ho prohrál, tak bych definitivně ztratil důvěru v soudní systém v ČR !

+0 /-0 | 19.08.2021 15:01

Petr Koutný

Petr Novotný - Určitě, Robert a Petr šachy je připraven jako nevýdělečný spolek platit milióny až desítky miliónu za tento soudni spor. V případě prohry prodáme naše jachty, zbavíme se našich soukromých letadel a vybereme firemní úspory ze Švýcarských bank. Jsme na to připraveni. Robert a Petr šachy jako nevýdělečný projekt je na tom tak dobře, že se může soudit i se svazem, který má pouze cca 20 mil/Kč roční rozpočet a je placen výhradně ze státních peněz. Ta omluva ale bude jistější:) , protože kde nic není , ani smrt nebere. 

+0 /-0 | 19.08.2021 14:58

xdavx x

Tohle je nestkutecna prasarna co zde nick Petr Novotny predvadi... 

+0 /-1 | 19.08.2021 14:51

Pavel Ch

Petře, vážím si vás i svazu, chyby děláš Ty, svaz, já. Soud je opravdu poslední, nejhorší, inštance na řešení sporů. To Ti řekne každý právník, který na tom není finančně zainteresovaný.

 ---

V zimě jsi se mně Petře omlouval, že jsi napsal nepravdu a opět to samé od Tebe čtu, co se dotýká i mne. To mne pak mrzí na Tobě.

+0 /-0 | 19.08.2021 14:50

Petr Koutný

Pavle, teď je to hodně vyhrocené. Nejsem si jistý, jestli by bylo správné zveřejňovat teto dokument tady. Ono zveřejním to a pak to proti mne použijí. Už nepůjde o klientelismus a podvodné zápasy, ale půjde o porušení listovního tajemství. Radši bych to nezveřejňoval. Jakmile se to ale posune k soudu, tak to celé zveřejním a to přepošlu i dennímu tisku. Nakonec ať prohraju soud a nebo vyhraji na tom šachistům v této zemi nezáleží. Záleží na tom a tomu věřím, zda skončí klientelismus. Je to důležité, aby se konečně hlásili další organizátoři do veřejných soutěží, aby věřili v rovné podmínky, aby se tady hrálo fair-play. Nejde o tom, jak dopadne jeden Petr Koutný u jednoho soudu, ale jde o to, aby se hrálo fér. Není možné, není možné a není možné, aby toto vše dál pokračovalo. Nemůže člen VV podepisovat výzvy a na ty samé výzvy posílat nabídky a potom pořádat turnaje! Možná je klientelismus špatný, ale v mých očích je horší jeho tolerance a tichý souhlas s ním! Jsem si tak jistý, že toto VV prohraje. Nemůže být jasnější klientelismus a k tomu tak amatérsky udělán, než tento. Může to být nejenom soud, ale neuvěřitelná ostuda šachu v ČR. Mnohem větší než nějaký podvádějící Velmistr! A kdyby jsi se mě zeptal, jestli jestli mi vadí víc soud a nebo tato forma klientelismus, řeknu ti klientelismus. Soud vyhraji a nebo se omluvím, ale klientelismus a zrada lidí, co mají pracovat pro šachisty mě bolí mnohem víc. 

+0 /-0 | 19.08.2021 14:44

xdavx x

Petr Novotny - Je to uplne jedno jestli David Brazina nebo Brazina David, CJ pripousti obe varianty. Uvadite co vse bude muset PK udelat v pripade prohry. To se ale opet pletete, pokud PK popisoval fakta a uvedl k nim svuj nazor, neexistuje zadny zpusob, jak jej za toto trestat. Uvedu-li priklad, ze pan Petr Novotny ma konflikt zajmu a proto SI MYSLIM ze pan Petr Novotny je zlodej, pak je toto naprosto nenapadnutelne. 

+0 /-1 | 19.08.2021 14:44

xdavx x

PavelCh, ale to prave tak je... 

+0 /-1 | 19.08.2021 14:41

Pavel Ch

Davide, pokud rozumíš právu, tak to předžalobní výzva nebyla. Předžalobní výzva je konkrétní písemný krok, který musí mít jasné náležitosti.

+0 /-0 | 19.08.2021 14:40

xdavx x

PavelCh, neco jsem tady napsal a pak to smazal, protoze to opravdu chci nechat na Petrovi. Stejne tak jsem pripraven Petrovi zajistit podporu v plne mire, ktere jsem schopen. 

+0 /-1 | 19.08.2021 14:38

Pavel Ch

Davide, já o tom nemluvím se svazem, mně by jenom zajímalo, co přesně prostřednictvím právníka tedy napsal. Jen slušná žádost o stažení. Nebo dovětek, že to dá soudu, když nebude vyhověno. To ví Petr.

+0 /-0 | 19.08.2021 14:35

xdavx x

PavelCh, pokud po mne budes chtit omluvu, reknes mi to sam a asi nebudes platit pravnika. Zbytek necham na Petrovi, jestli to tady zverejni nebo ne. Ale vubec bych se nedivil, kdyby po teto diskuzi zde svaz zacal couvat a tvrdit to co ted pises ty. Za me to totiz byl ze strany svazu hodne velky krok vedle. 

+0 /-1 | 19.08.2021 14:31

Pavel Ch

Petře, vlítlo Tvé až po mé odpovědi Davidovi.

Určitě na právní kanceláři není zda bude podána žaloba, to je vždy na subjektu - potencionálním žalobci, tedy svazu. PS: Tu větu o budoucí žalobě by jsi opsal sem?

+0 /-0 | 19.08.2021 14:23

Pavel Ch

To mi z toho vůbec nevyplývá, Petr neotiskl text od svazu.

Předžalobní výzva má Davide nějakou štábní kulturu a musí něco obsahovat včetně zřetelného označení. To Davide víš. 

Co když jen slušně požádali a aby to mělo právně hlavu a patu, ne jak se píšou příspěvky v diskusi, tak žádost sepsal právník. Až jim bude třeba na konferenci někdo říkat, jestli jim to nevadí, tak doloží, že požádali oficiálně. 

 Jestli Tě třeba požádám (když mi něco provedeš) omluv se mi, Ty to neuděláš, tak to neznamená, že s tím poběžím hned k soudu.

  Soud je poslední, nejhorší, způsob, jak spory rozhodovat. To také Davide víš.  

+0 /-0 | 19.08.2021 14:21

Petr Koutný

Pavle. Dostali jsme dopis od advokátní kanceláře, kde je podepsaná plná moc od Martina Petra a kde je vyhrůžka žalobou, pokud nesmažeme nějaké články a komentáře. To vše je v tomto článku. Protože věřím, že máme pravdu, ty články a ani komentáře jsme nevymazali. Pomaličku zveřejnujeme naše důkaty o tom, čemu věřím že je pravda. Takže to půjde asi takto. My jsme ke včerejšímu dni nic nesmazali a od dnešního dne je na této pravní kanceláři co bude dál. Čekám, že nás budou žalovat a pokud nějaký žalobce uzná, že to je na soud, bude asi soud. Nejsem odborník v tom jaký je další postup a vlastně je mi to jedno. V případě že vyhrajeme soud my, budeme je žalovat my. Tak, tak nějak ti odpovídám. Počítám i s tím, že pokud soud neprohrajeme, odstoupí celé VV a bude svolán sjezd. Já tvrdím, že VV jedná klientelisticky a pokud toto soud uzná jako pravdivý výrok, pak je to na rezignaci. Současně to dáme tisku a státním úřadům. Osobně to vidím jako šikanu svazu a snahu nám zabránit svobodně mluvit. Když to prohraji, pak se omluvím. Ani v nejdivočejším snu si neumím po těchto důkazech představit, že by toto nebyl klientelismus. Odkazy na smlouvy pro případ že by je VV smazal, jsem si zálohoval. Beru to hodně osobně, chtějí zničit to vše co děláme pro fanoušky a jenom proto, aby mohli dál pokračovat v přihrávání si dotací a zneužívání tím svým způsobem veřejné moci, kterou mají od šachistů.

+0 /-0 | 19.08.2021 14:18

xdavx x

PavelCh, mel jsem za to ze svaz zaslal predzalobni vyzvu? Tudiz se to da asi predpokladat, protoze Petr nema vubec nejen duvod se omlouvat, ale z chovani svazu je celkem jasne, ze se rozhodli zvolit tuto konfrontacni cestu. 

+0 /-1 | 19.08.2021 14:09

Pavel Ch

Občas si Petře přečtu, co se tu napíše.

Promiň, jeden den píšeš, že je budeš žalovat a ten samý den, že je budeš žalovat až budou žalovat oni vás, jako obranu.

 K tomu nepíšeš, kde Ti píší, že vás budou žalovat.   

+0 /-0 | 19.08.2021 13:48

Petr Koutný

Petan - důležitá drobnost. My nežalujeme ŠSČR. My se jen bráníme. ŠSČR nás chce žalovat za výroky ohledně klientelismu a podvodných zápasů. Protože to považujeme za útok proti nám,budeme se bránit jakkoliv a kodekoliv. Když se nám cestou poadaří zastavit kientelismus pak to bude velký bonus. Místo sebereflexe, omluvy či nápravy, aby se nic z tohoto neopakovalo nám vyhrožují žalobou. Pak cokoliv co uděláme a jakkoliv se budeme bránit je legitimní forma obrany. A uděláme to, co bude lidi ve VV nejvíc zasáhne. Revizní komise a nebo kontrolní komise je nezasáhne tak jako denní tisk a nebo nahlášení na MŠMT. A mě dnes nestačí jejich veřejná omluva, ale rezignace.  

+0 /-0 | 19.08.2021 12:59

xdavx x
Petan. Zkusím vysvětlit na příkladu proč se mýlís. Rozhodčí nějaké zapasy nepiskaji spravne. Komise rozhodčích se k tomu vyjádří neutrálně. V takovém případě klub podává podnět k nadrizenemu orgánů. Viz případ Berbr. Jsem si zcela jist, že ona revizní komise měla vydat své stanovisko již v roce 2017 a 2018. Bylo tomu tak? Podnět zřejmě nebyl dan, nicméně v těchto případech je fungující kontrolní prostředí nastaveno tak, že i bez podnětu se k tomu tato komise má vyjádřit a to zejména s ohledem na fakt, že šlo o reprezentanty a existovalo podezření na spáchání trestného činu podvodu. A to i v případě souhlasneho stanoviska. Vyjádřila se komise? Pokud ne, dá se předpokládat z její strany vyjádřený souhlas s rozhodnutím svazu. A kdo zodpovídá za funkční kontrolní prostředí? Je to jen a pouze statutární zástupce, čili Martin Petr a tehdy Viktor Novotný. Nebo tomu tak snad není? Takže dávat něco k revizní komisi, která mlčením souhlasí s vyjádřením svazu, má jaký smysl?
+0 /-1 | 19.08.2021 12:54

Petan

Re PK : Pokud nevyčerpáte všechny kroky k nápravě uvnitř ŠSČR, tak je předčasné hledat spásu jinde. A co když se Vás MŠMT zeptá, zda-li jste dali stížnost k revizní komisi a co ta vyšetřila? V aktuální by měli být Maršálek, Mrkvičková, Novák, Růčka a Sunek. Neznáte je, a víte že nejsou objektivní?

No a zrovna ten pan Fiala a jeho emaily nejsou zrovna dobrý příklad nečinnosti ŠSČR. Z jeho zmatených diskusních příspěvků je patrné, že si s Plátem píšou vzájemně. Je to normální, dopisovat si s někým , kdo mi prý vyhrožuje? A dává Vám smysl, že si pan Fiala nezablokuje někoho, kdo mu píše výhružné emaily? Mě to teda smysl nedává.

+0 /-0 | 19.08.2021 12:43

xdavx x
Podnět na MŠMT se dá podat na více způsobu. Nejsilnější bude právě přidělování dotaci, kde dochází ke konfliktu zájmu. MŠMT pak bude prezentováno podezření na nesprávné nakládání s pridelenymi prostředky, porušení povinnosti spojených s dobrým hospodářem, krytí pokusu o podvod i realizace podvodu za účelem obohacení konkrétních osob, střet zájmů a také nedodržení všech zákonných povinnosti spojenými s kontrolním prostředím.
+1 /-0 | 19.08.2021 12:38

Petr Koutný

Petan - odpovím já. Nechci se dotknout nikoho, neznám ty lidi v revizní komisi a proto se jim za tento komentář omlouvám. Nevěřím v objektivitu nikoho v současném ŠSČR. Pan Fiala napíše na ŠSČR aby řešil Vojtěcha Pláta za vyhrožování v emailech, já zveřejním komunikaci, která je tak zralá na udání PČR a i když je Vojtěch Plát v takové podmínce za minulé veřejné vystupování, tak osobně Martin Petr napáše panu Fialovi, ať si VP zablokuje. To je výsměch lidem, to je výsměch šachistům a hlavně to je výsměch panu Fialovi. Určitě jsou skvělí lidé na svazu. Uznávám pana Malce, Chrze a další, ale nevěřím že za současné vyhrocené situace je schopná jakákoliv komise objektivně rozhodnout. 

+0 /-0 | 19.08.2021 12:28

Petr Koutný

Miki - pak wikipedie popisuje přesně současný stav na ŠSČR. Díky za tento komentář, pomohl mi v jistotě tvrdit, že to o čem píši a co jsem dokázal vložením odkazů na smlouvy je klientelismus. Nejhorší je na tom to, že je to klientelismus s tichým souhlasem VV. Neurozumím tomu, proč si šachisté nezaslouží svaz, který bude svazem všech šachistů. Proč máme svaz, kde se toleruje, podporuje a provádí různé formy klientelismu. 

+0 /-0 | 19.08.2021 12:24

Petan

A proč místo dopisů na MŠMT (marně přemýšlým, co po nich budete chtít a co od nich očekáváte ...) nedáte podnět k revizní komisi ŠSČR? Podle stanov nějaká existovat musí a tohle je přesně to, co by měla řešit.

+0 /-0 | 19.08.2021 12:22

miki24
Klientelizmus podľa wikipédie je konflikt záujmov zväčša u verejných činiteľov, ktorý vzniká uprednostňovaním ponúk a záväzkov zo strany priateľov, kamarátov, kolegov či rodinných príslušníkov, kedy súčasne odmietajú dohody so vzťahovo neutrálnymi osobami, ktorých ponúkaný produkt je ale rovnako kvalitný alebo ešte aj kvalitnejší. Pri klientelizme je zameranosť na budovanie osobných záväzkov, vzťahov, konexií a známostí tak výrazná, že funguje na úkor kvality a ekonomickej úspornosti odvádzanej práce. Klientelizmus je negatívny jav v každej modernej a demokratickej spoločnosti.
+0 /-0 | 19.08.2021 12:20

Petr Koutný

Účetní *- za každou společnost nese odpovědnost její největší vedení. Konference svazu je dle mě vinná za nečinnost, ale nejvyšší vinu má vedení svazu. Musím doplnit tuto větu slovíčkem " podle mě " protože tady lítají žaloby a člověk neví za co vše, jej bude VV žalovat. V této atmosféře strachu člověk musí být optarný co píše za slovíčka.  Proto tuto větu opravuji na větu: ..ale nejvyšší vinu podle mě nese vedení svazu a konkrétně dva lidi, kteří svaz fakticky vedou už několik let. Jenom to, že  tiše strpíte jednání, které odporuje dobrým mravům, tedy jenom to, že tiše tolerujete možný klientelismus je jistá forma spoluviny. bylo by naivní říct, že předseda a prezident svazu nemůžou za to, co dělá jeden člen VV. To je moje odpověď. Jak jsem psal, až soud určí jestli toto je klientelismus, pokus o podvod, korupce, zneužití funkce, zneužití veřejných peněz atd. To jsou nějaké právní formulace, ale veřejnost může odsoudit toto jednání jako nefér jednání, které toleruje současné a minulé vedení svazu, tedy stále skoro ti stejní lidé. 

+0 /-0 | 19.08.2021 12:20

Ucetni64@post.cz
Klientelismus je ze své definice nekalá zákulisní dohoda. Zajímalo by mě, co je tohle za zákulisní dohodu, když je daný stav roky zveřejněn na internetu na stránkách toho daného spolku? MŠMT a nadřízený orgán? Aha. Byl bych velmi opatrný s určováním toho, kdo za daný stav může, vzhledem k tomu, jak dlouho trvá a kolika volbami prošel...
+0 /-0 | 19.08.2021 12:11

Petr Koutný

Davide díky moc. Tímto bych chtěl poděkovat i všem co mi  a nám posílají emaily, zprávy a pomáhají a nebo podporují. Kolik emailů jsem dostal s tím, že nechtějí říct názor veřejně, protože mají strach. Kolik emailů a zpráv jsem dostal, kde nám lidi dávají další a další informace  a drží nám palce. Děkuji za komentáře tady v článků, kde jsme získali odkaz a zajímavé podněty. Děkuji moc a děkujeme moc. Určitě budeme informovat média a budeme informovat MŠMT. Zatím čekáme na další krok od ŠSČR. Teda čekáme na oficiální žalobu a pak se budeme opět bránit. Budeme se bránit soudně, veřejně, mediálně a jakkoliv to půjde. Osobně to beru jako útok na RP šachy. Tak mimochodem, nám nejde o peníze, o funkce a o nic za co bojuje proti nám VV. Nám jde o pravdu a o ŠSČR, který tady bude pro všechny šachisty. Kde nebude prostor pro klientelismus a kde nebude mít nikdo strach říct svůj názor. Ještě jednou díky, ta podpora je obrovský doping. 

+0 /-0 | 19.08.2021 12:10

xdavx x
Petře, nápišem si o víkendu. Ještě bychom mohli napsat na MŠMT. Nakonec je nadřízeným orgánem. Nedokážu si představit, že by tohle prošlo jen tak.
+0 /-1 | 19.08.2021 12:00

xdavx x
Existuje toto: Nalezené rozsudky pro výraz: vydírání vyhrožování podáním trestního oznámení, https://www.judikaty.info/cz/nejvyssi-soud-ceske-republiky/vydirani-vyhrozovani-podanim-trestniho-oznameni
+0 /-1 | 19.08.2021 11:49

Petr Koutný

Účetní -  a kdo určuje co je pravda a co není? Vláda? Strana? Předseda ŠSČR a nebo VV. Přeci když jde vidět v podepsaných dokumentech a teď píši k panu Fialovi co vše a za koho podepisuje, pak co je pravda? Je pravda co určí za pravdu VV? Nebo je pravda někdy i někde jinde? Přesvědčte mně někdo, že toto není klientelismus a okamžitě napíšu omluvný článek. Když se podíváte na všechny dokumenty, které podepsal pan Fiala za VV, pak pan Fiala poslal vlastně panu Fialovi ( protože on svým podpisem vyhlašuje výzvy ke konkurzům) svojí nabídku. Pan Fiala z podstaty své fuknce v VV má možnost nahlížet do všech nabídek a samozřejmě poslední rozhodnutí o organizátorovi někdy formálně, ale přeci schválí VV, kde je opět pan Fiala. Ano, může se říct, že nehlasuje, ale to přeci nemůže být argument. Kdyby toto bylo čisté, může odejít z VV a pořádat turnaje. Jestliže toto označím za klientelismus a VV mi napíše že není, protože toto oni říkají a toto je pravda, pak mě ale nepřesvědčili. Když mě za to chtějí žalovat, pak říkám že oni nejsou ti, kdo určují co je pravda a já upřímně věřím, že toto není správně. Ano, kdybych sem si pana Fialu vymyslel pak jsem lhář. Tady jde o to, jestli můžu kritizovat VV za podezření z klientelismu a jestli za tuto kritiku mě má svaz žalovat. Co myslíte, dokážete mě přesvědčit, že je správné aby na výzvě ke konkurzu byl podepsaný pan Fiala a nabídku poslal pan Fiala a konkurz vyhrál pan Fiala? Ono jde o to, že toto se tady děje několik let!! A opravdu, toto je největší důvod proč souhlasím se soudem. Jestli toto je střet zájmů, klientelismus, korupce a nebo zneužití veřejné funkce či spolčení lidí a nebo zneužívání veřejných peněz, to je mi asi jedno, ale že toto je špatně a nevadí to VV to vím jistě. Stejně tak vím jistě, že VV a předseda a prezident ŠSČR za toto nesou osobní odpovědnost! 

+0 /-0 | 19.08.2021 10:39

Ucetni64@post.cz
Co jsem se díval do zápisů z konference, tak on to ještě nikdo nezkusil navrhnout, takže těžko říct, co by se stalo. Petr Koutný vynesl na světlo? Vždyť sem jen kopíruje odkazy z webu ŠSČR, většinou roky staré ... pravda, doprovázené řádně peprnými komentáři. Co se týká zjišťování informací, když píšete, že zjistit nejdou, tak to jste se někoho na ŠSČR na něco ptali? K tomu ještě jedna bonusová věc - existuje něco jako revizní komise, kontrolní orgán ŠSČR. Spolky většinou něco takového mívají (tedy RP šachy ji nemá). Pokud by selhal dotaz např. na sekretariát, mělo by to fungovat tam. Ale něco mi říká, že o tom, že by svaz nekomunikoval, tohle asi nebude.
+0 /-0 | 19.08.2021 10:34

Robert Cvek
kraken8: :-) Děkuji za písničku, kde jsou ty časy? Jinak jste ročník jako můj bratr :-)
+0 /-0 | 19.08.2021 10:31

Robert Cvek
OK pane Krakene, přesně to je také ten důvod, proč budu raději zatím "ticho" jak to bývalo kdysi dávno když ještě frčela céčka. Děkuji za radu :-)
+0 /-0 | 19.08.2021 10:20

Robert Cvek
Pane účetní, pan PK vynesl na světlo věci, které by se jinak nikdy na světlo nedostaly. Víte sám moc dobře, že cestou kterou popisujete by se stalo, jedno velké nic.
+0 /-0 | 19.08.2021 10:16

Ucetni64@post.cz
Tak ona jedna věc je mít názor a diskutovat, a napsat třeba "Nelíbí se mi, že členové VV můžou pořádat mistrovské akce. Příští konferenci navrhnu, aby to nešlo. A taky ten zápas v roce 2018 měl někdo nahlásit na FIDE." a druhá věc je tady řadu měsíců opakovat tvrzení jako "podvodné zápasy" "krytí afér" "klientelismus" a nechat je být i po výzvě. Rozdíl je poměrně značný. Ale asi jak pro koho.
+0 /-0 | 19.08.2021 10:02

Robert Cvek
Pane Krakene, co vím, tak je PK atakován i za věci co psal v komentářích. Některá fakta se nedají ověřit. Nebo jsou nedostupná nebo velmi těžce dostupná. Otázka je, co se pak může a nemůže psát, když v hlubinách cosi číhá na každou nepřesnost.
+0 /-0 | 19.08.2021 09:44

Robert Cvek
MaX: Přesně tak, to je napsáno úplně skvěle. Také bych rád napsal co si myslím o té době a těch "motivačních zápasech", ale mám obavy, že bych byl žalován ŠSČR. Aby si jeden hlídal co zde píše a měl to perfektně ověřené všemožnými fakty. Katastrofa.
+0 /-0 | 19.08.2021 06:52

miki24
Ucetni64 (20:24): To špekulujeme, ale FIDE nejedná zrovna s podvodníkmi v rukavičkách a vie sa s nimi skvelo vysporiadať. Možno aj to je príčina, prečo nebolo to hlásené zo strany zväzových autorít. Trest by bol možno veľmi prísny a zväzu bolo to jasné, že silného reprezentanta potrebuje...
+0 /-0 | 19.08.2021 06:48

MaX

Ucetni: Nee, tady se to nikdo nesnaží vyřešit. Spíše se debatuje o tom, jestli se vůbec debatovat smí. A když se smí pak viz. PK 22:27.

+0 /-0 | 18.08.2021 23:08

sarmatam
Chlapi ? Ajajajajaj,to mě mrzí, ať se daří ,šachy v ČR , musí , musí, a měly by být konkurencí,ruksakům, Indům,i amíkům,a i ázerbájdžánkým talentům,hlavy dohromady,a demee na ně, prosím klid..... dík :-)
+0 /-0 | 18.08.2021 22:38

Ucetni64@post.cz
Co si o tom aktuálním stavu myslím, to je úplně jedno, protože to, jak jsou organizované konkurzy, si určuje ŠSČR sám. Asi to tak chtějí - a tady se to rozhodně na nss nevyřeší.
+0 /-0 | 18.08.2021 22:38

Petr Koutný

učetní - prosím krok po kroku. Je tento aktuální stav podle Vás špatný? Můžeto zavánět podezřením na klientelismus? Jestli ano, pojďme se bavit o tom, kdo nese odpovědnost. Já tedy začnu. Věřím, že toto je špatně a zavání to klientelismem.Můžeza to ten, kdo si vzal do týmu pana Fialu. Martin Petr si vybral pana Fialu do svého týmu https://www.chess.cz/wp-content/uploads/2020/02/Predstaveni_tymu.pdf , pak nese za něj on osobní odpovědnost. To je můj názor, souhlasíte se mnou a nebo ne? Děkuji za odpověď, tak se aspoň můžeme dostat k bodu,jestli MP a VN kryli a nebo nekryli podvodné zápasy a kdo má tedy pravdu. Díky

+0 /-0 | 18.08.2021 22:27

Ucetni64@post.cz
Vidím, že jste neodpověděl ... Podle mě je to tak, že pravidla pro konkurzy si určuje spolek sám. ŠSČR má podle stanov jako nejvyšší konferenci. Vypadá to tak, že konference zvolila do VV Zdeňka Fialu, který je zároveň pořadatelem MČR mládeže už dlouhé roky. Takže o tom všichni ví a jak je vinen VV, to nějak není jasné. Není na vině spíš konference?
+0 /-0 | 18.08.2021 22:17

Petr Koutný

Pan Fiala podepsal tyto požadavky. Otázka zní, proč se musí všechny turnaje hrát na jednom místě? Teda jestli nejsou tyto podmínky ušité právě pro jednoho pořadatele, který je náhodou členem VV, který podepsal tento konkurz a který jej taky vyhrál. Musí se hrát tyto turnaje opravdu v rámci jendoho festivalu ? A z těchto důvodů veřejně tvrdím, že VV podezírám z klientelismu. zarážející je i to, že některé tyto věci jsou tady už od dob minulého vedení a pokračuje i za toto vedení ŠSČR. Není tady nikdo, komu toto připadá nápadné a až podezřelé? Viktor Novotný chtěl důkazy, tak tady jsou důkazy o klientelismu. Prosím proklikat odkazy a dívat se kdo co podepsal a jestli tam bude Fiala a Fiala, pak to není shoda jmen. Pak to je klientelismus. 

Požadavky:

• uspořádat následující mistrovské turnaje:

o Mistrovství ČR chlapců do 10 let (2010 a ml.) – 24 účastníků;

o Mistrovství ČR chlapců do 12 let (2008 a ml.) – 24 účastníků;

o Mistrovství ČR chlapců do 14 let (2006 a ml.) – 24 účastníků;

o Mistrovství ČR chlapců do 16 let (2004 a ml.) – 24 účastníků;

o Mistrovství ČR dívek do 10 let (2010 a ml.) – open pro hráčky registrované v ŠSČR;

o Mistrovství ČR dívek do 12 let (2008 a ml.) – open pro hráčky registrované v ŠSČR;

o Mistrovství ČR dívek do 14 let (2006 a ml.) – open pro hráčky registrované v ŠSČR;

o Mistrovství ČR dívek do 16 let (2004 a ml.) – open pro hráčky registrované v ŠSČR;  

+0 /-0 | 18.08.2021 22:10

ciki333

18.08.2021 21:49 | Zmestabileho

Jestli mě paměť neklame, tak Svaz po trpkých zkušenostech z minula od letošního roku cenu Evžena Gonsiora s definitivní platností zrušil. Takže duch fair play díky bohu nezanikne...

+0 /-0 | 18.08.2021 21:56

Zmestabileho

Ad ciki333: Pan Biolek jen konal v duchu fair play... kterýžto duch je úplně prostoupen všemi šachovými soutěžemi u nás!

+0 /-0 | 18.08.2021 21:49

Zmestabileho
Ad ciki333: Disciplinární komise je bdělá a i na tomto případu je vidět jak moc ji vadí nesportovní ovlivnění šachové partie! Péče o čistotu a fér play našeho šachu je skutečně příkladná ze strany šachových orgánů. Takže to není o nějaké smůle, kterou přináší cena pana Gonsiora!
+0 /-0 | 18.08.2021 21:47

ciki333

Pamatujete si, vážení čtenáři, jak Richard Biolek ml. na pokyn svazových bafuňářů nastražil Vojtovi důmyslnou past, když nahrál vzájemnou konverzaci o "vypuštění" partie a tu pak neprodlenně zaslal na sekretariát ŠSČR? 

+0 /-0 | 18.08.2021 21:45

ciki333

Jakoby cena Evžena Gonsiora nosila zainteresovaným osobám smůlu...Připomenu čtenářům nss humbuk, který rozpoutal ŠSČR ohledně udělení této finanční odměny GM Plátovi.

Zahájení disciplinárního řízení s Vojtěchem Plátem

Disciplinární komise zřízená Výkonným výborem Šachového svazu České republiky dne 9.12.2019 zahajuje disciplinární řízení proti Vojtěchu Plátovi, i. č. 26098, ve věci podezření z pokusu obcházet pravidla Ceny Evžena Gonsiora v rozporu s principy fair play prostřednictvím ovlivnění výsledku partie.

Celé znění Rozhodnutí naleznete zde: Zahájení řízení

+0 /-0 | 18.08.2021 21:36

Zmestabileho

Ad Honza Svatoš: Váš návrh uměleckého zpracování je super! :-)). Jen bych ještě dodal svědeckou výpověď pana Funkcionáře - můžeme mu dát třeba přezdívku Viktor.

 

 

Viktor:

 

"Dle mých informací se skutečně ty partie hrály. V tom obýváku. Bylo to dobré řešení - hráči měli pohodlí a pocit domácí atmosféry. Ostatně ta pohoda se projevila i na vysoké úrovni hry v těch partiích. Byly tam skutečně šachy i maty... což mohu i doložit, akorát musíte předvolat pana rozhodčího, který snad má zápisy z těch partií u sebe... někde... někde to snad má. Určitě jako.

+0 /-0 | 18.08.2021 21:24

Ucetni64@post.cz
Když o těch zápasech tady už tři roky mluvíte, dávno jste je mohl někdo nahlásit. Ale nikdo to neudělal... Konkurzy - myslel jsem spolek obecně, ŠSČR i RP šachy. Ona to není těžká otázka, ale docela důležitá.
+0 /-0 | 18.08.2021 21:23

Petr Koutný

účetní - prosím můžete mi tu otázku položit ještě jednou? nevím jestli mluvíte o spolku RP šachy a nebo o ŠSČR. Rád odpovím, jen bych rád věděl na co...díky ( cituju Aha. Pane Koutný, vidím, že živě diskutujete. Vrátíte se k mému dotazu, kde dochází k určení, jak se konkurzy vypisují a kdo o nich ve spolku rozhoduje, případně jak dochází k úpravě těchto pravidel?) 

+0 /-0 | 18.08.2021 21:04

Petr Koutný

Petan, Ucetní - zkusme to takto. Jaký je Vás názor na obyvákové zápasy? Mohly tyto zápasy být zápasy hrané s cílem získat motivační odměnu? Jde se na tyto zápasy dívat jako podezřelé a skoro až podvodné? Jestli ano, pak to může být klasifikováno jako pokus o podvod? Opakuji, hrálo se asi o 80 000Kč! Jestli se hrálo o peníze svazu, mohl být svaz poškozen o tuto částku, protože jestli by tento zápas byl podvodný, odměna by byla vyplacena neoprávněně a vznikla by škoda. Protože zápas byl plánován, nejde o náhodný čin, ale o plánovaný skutek a protože v tom nebyl jeden hráč sám, ale bylo to domluveno mezi více lidmi, je to ještě horší. V tomto případě měl svaz nahlásit PČR pokus a nebo podezření o podvod s cílem vylákat od svazu peníze. Takže jestli toto dává smysl, svaz nenahlásil PČR tento zkutek a tím kryl tuto skutečnost před Policii. Dále FIDE. Jestliže svaz potrestá hráče za dejme tomu podezření za sehrání skoro až podvodného zápasu ( který nenahlásil PČR) jsem si jistý, že měl informovat FIDE aby tento zápas nebyl započítáván na FIDE ( dodnes je započítáván a oficiálně uznáván jako korektní) a měl určitě informovat FIDE jakožto mezinárodní šachovou federaci o podezření na dejme tomu sportovní hantýrkou prodaný zápas. Neudělal to a tím kryl tyto hráče a tento zápas před FIDE. Toto je moje argumentace, kde tvrdím že VV kryl tyto podvodné zápasy. Není potřeba to krýt před veřejností, protože ta o tom ví už dávno. K panu Fialovi tady nepadla ani věta, uznávám že není o čem diskutovat. Takže se budeme soudit, jestli dokážu svoje tvrzení. Pan Fiala podepsal vše a tolikrát z tolika strana  tolikrát pořádal tyto turnaje, že to není ani těžké. Dokázat, jestli Petr Martin a Viktor Novotný kryli podvodné zápasy bude asi hra o slovíčka. Musí se vyjasnit co znamená slovo " kryl" a před kým. Nějaké domněnky a subjektivní názory jsou asi vedlejší. Myslím si, že žádná škoda svazu nevznikla, protože nedošlo k úbytku hráčů, nedošlo k úbytku sponzorů a svaz se ani jednou veřejne nebránil na svých stránkách a neposlal nám k tomuto nějaké opačné vyjádření. Veřejně neudělal nic proti tomu, aby se toto dál neprobíralo. To je pohled na celou věc jak jí vidím, klientelismus bude první gól. Krytí a nebo nekrytí a před kým to bude zajímavé, já tvrdím že kryl tento zápas před FIDE a mohl mu to nahlásit. Měl podle mě jako poškozený nahlásit tuto věc i na PČR a nechám na soudu, ať rozhodne. Nejsmutnější je to, že se nebavíme jestli toto je správné aby toto dělal šachový svaz, ale jen to, jestli se o tom může mluvit a nebo ne. 

+0 /-0 | 18.08.2021 21:00

HonzaSvatoš

Jak tu dříve v diskusi padla zmínka o "Ivánku, kamaráde", tak by zpracování jistě zcela regulérního, férového a naprosto transparentního zápasu Láznička - Cífka mohlo být třeba toto:

Redaktor (R): "A vám se, panepřecedo, ten zápas jako líbil?"

Funkcionář (F), v dobré náladě: "Tak určitě, bylo to napínavý, žejo. Byly tam nějaký skoro maty, jakoby, ale pak se zase jedna ta hra tak jakoby votočila, jo, prostě nedáš-dostaneš, no. Jsem čekal trochu Csaplárovu past za stavu 2-0, ale Viki je fakt dobrej a překvapení nepřipustil, 3-0 je super výsledek".

R: "Dle našeho zjištění panují v šachové veřejnosti pochybnosti o regulérnosti utkání".

F, již s otráveným výrazem ve tváři: "Dělali jsme, co se dalo, i přímý přenos jsme chtěli udělat, ale digitální šachovnici nám odneslo tornádo a v původně plánované hrací místnosti byla povodeň, tak chápeme a oceňujeme, že hráči našli flexibilně náhradní hrací místnost. No a rozhodčí nedorazila, protože jí zemětřesení rozbilo helikoptéru, kterou na ten zápas měla přiletět a druhou se nepodařilo narychlo sehnat. Kopice nešťastných náhod, prostě. Myslím, že to byl super zápas, oslava a propagace šachů, fakt."

R, jen s vypětím všech sil zadržující smích: "Děkuji za rozhovor".

+0 /-0 | 18.08.2021 20:59

Zmestabileho
Ohledně zápasu Láznička - Cífka jsou asi stále otevřené pochybnosti - možná hráli právě v kuchyni a ne v obýváku. Ale zápas Krejčí - Hráček je čistý a nezpochybnitelný - hráli to v obýváku.
+0 /-0 | 18.08.2021 20:50

Petan

Představa jak policie řeší, jestli Láznička s Cífkou odehráli partie podle pravidel FIDE je úsměvná.

+0 /-0 | 18.08.2021 20:35

Zmestabileho
Ad úcetní64: Byly to seriózní obývákové zápasy. Co měl kdo hlásit? Ledaže by se nehrálo v obýváku, ale třeba v kuchyni nebo v předsíni. Ale to nikdo nemůže vědět....:-).
+0 /-0 | 18.08.2021 20:34

Ucetni64@post.cz
Chápu to správně, že se tady jedná o dva zápasy z let 2017 a 2018, které od té doby nikdo na FIDE a PČR nenahlásil, byť to může udělat každý? Třeba i podle popisu situace ze zápisu VV, který se tématem zabýval (a zřejmě vyhodnotil, že to na žádné nahlášení není). A jen se o tom tady plácá v diskuzi a padají termíny jako "podvodné zápasy" a "krytí afér"? Aha. Pane Koutný, vidím, že živě diskutujete. Vrátíte se k mému dotazu, kde dochází k určení, jak se konkurzy vypisují a kdo o nich ve spolku rozhoduje, případně jak dochází k úpravě těchto pravidel?
+0 /-0 | 18.08.2021 20:24

Zmestabileho
Ad chess64geek:...:-)... VV (výkonný výbor ŠSČR) tedy nemá odpovědnost za možná organizační pochybení při administraci obývákových zápasů... -)).
+0 /-0 | 18.08.2021 20:24

Kodl

Vážený pane J. Kadlec....děkuji za zprávu. To je mi líto,byl to báječný člověk!!:-(

+0 /-0 | 18.08.2021 20:20

chess64geek

Bohužel je zde spousta omylů, které zbytečně uráží a napadají některé lidi. Pro pana Kadlece: pan Pisk nezasílá turnaje na FIDE, on je FIDE delegát (hlasuje na kongresech), na FIDE zasílá pan Šmjazr. Ten ale nemá za úkol posoudit, zda je turnaj hoden odeslání nebo ne. Jeho úkolem je výsledky turnaje doupravit do podoby jako chce FIDE a tak ji tam odeslat. Za to, že se turnaj hrál podle pravidel ručí rozhodčí, která mu výsledky zaslala. Ta je FA (FIDE rozhodčí) z cizí země, tedy naše komise rozhodčích ji nijak potrestat nemůže a FIDE komise se o takové záležitosti standardně nezajímá. Takže tak. 

Stejně tak pan Koutný tady nesprávně píše, že VV zaslal utkání na FIDE, to také není pravda - to dělá rating officer - viz výše. Bohužel tu stále mnoho lidí nadává na svaz a ani tomu pořádně nerozumí.

+0 /-0 | 18.08.2021 20:04

Jiří Kadlec

Kodl: ing. Jan Němec je údajně po smrti.

+0 /-0 | 18.08.2021 19:27

Zmestabileho

Zaujal mě termín "obývákový zápas"...:-)... to je vtipné i trefné.

 

Takže máme dva obývákové zápasy (o případných dalších naštěstí nevím):  Láznička - Cífka a Krejčí - Hráček. Popisovat detaily snad netřeba, jsou to notoricky známé věci.

 

Ale přeci jenom - "obývákový zápas" je šachovým zápasem kterýžto se vyznačuje tím, že je hrán účelově za účelem vyplacení peněz jeho účastníkovi. Peníze vyplácí Šachový svaz České republiky.

 

Obývákové zápasy podporují naše talentované šachisty, a motivují je k další usilovné práci a k šachovému růstu. Což je také třeba dobře patrné na rozvoji šachové síly účastníků - Lázničky, Cífky, Krejčího, Hráčka... snad každý z nich ukázal jak moc mu pomohl jeho obývákový zápas v dalším rozvoji herní úrovně a herní síly.

+0 /-0 | 18.08.2021 19:07

Petr Koutný

Druide souhlas. V VV jsem nikdy nebyl, nechci být a nebudu a tak toto prohlášení je opravdu podle této příhody ( kdyby byly) .  Já si myslím, že mám pravdu. Oni si myslí, že mají pravdu a když se dva nemůžou dohodnout, pak ať rozhodne soud. Co bude dál, se uvidí. 

+0 /-0 | 18.08.2021 18:16

Druid.Panoramix

Petře Koutný.... a tuhle znáte? Kdyby byly v řiti ryby, nebylo by třeba  rybníků. Nikdy jste ve VV nebyl, podle Vašich prohlášení ani být nechcete..... tak proč taková prohlášení? Stačí, že VV ŠS ČR bude mít z ostudy kabát a že se chovají tak, jak se chovají, podívejte se na Babiše, Faltýnka, Janouška a další, co jim prochází ..... v jiných zemích by už seděli za katrem a lepili pytlíky a u těch našich potentátů šachových je to nemlich to samé, myslí si, že jsou nedotknutelní a že jim všechno projde.....pokud nezávislý soud nedokáže, že to tak není. :o)) A na to se těším.

+0 /-0 | 18.08.2021 18:07

Druid.Panoramix

A cenu kličkujícího zajíce vyhrává??  Pokud jste dočetli diskuzi  k tomuto článku, tak máte jasno. :o)) Petře Koutný, docela se těším až soud zjistí, že peníze na turnaje byly vyplaceny neoprávněně a jedním z bodů bude, že mají být vráceny, NSA se probudí a bude je po ŠS ČR vrátit zpět a jsem zvědav z kterých kapes se to potom bude platit. :o)) 

Viktore, zkuste si vzpomenout, kdo měl možnost obývákovému zápasu Láznička vs. Cífka zabránit a neudělal to. Bohužel...... nemuselo by se řešit vůbec nic, žádný zápas by se nekonal, nebyla by ostuda. Jak prosté to bylo,že?

+0 /-0 | 18.08.2021 18:00

Petr Koutný

a ještě jedna myšlenka tohoto odpoledne. Kdybych byl já v VV a za mě se stal takový zápas, pak bych hlavně přidal omluvu šachové veřejnosti a omluvil se za tento zápas. S tím, že bych jej vyřešil a zabránil tomu, aby se toto opakovalo, tím bych tuto záležitost uzavřel. Kdokoliv, kdykoliv by to někde veřejně vytáhl, bych řekl....stalo se, omluvil jsem se a nikdy se to nestane znovu, je to uzavřená věc. Kdybych byl já ve VV a někdo veřejně napsal, že se může jednat o klientelismus, udělal bych vše proto to, aby nebyl ani stín pochybností. Například po vzoru SŠS bych zavedl pravidlo, kde žádný člen VV nemůže pořádat turnaje a nebo může, ale bez dotací. To, že nadále dovolujete členům VV pořádat dotované turnaje je přesný opak toho, co bych udělal já. Tady není potřeba komentář, odpověď. Tady stačí se zamyslet co tím chci říct. 

+0 /-0 | 18.08.2021 17:53

Petr Koutný

A pro Viktora poslední otázka. Jsi připravený rezignovat na všechny své funkce v ŠSČR a odejít pro případ, že tento spor nevyhraješ? Můžeš klidně odpovědět i za Martina Petra. Protože to nebude tak lehké, jak to vidíš. Tvrdím, že jsem myslel krytá před FIDE a to stále trvá, a tvrdím že pan Fiala a jeho podpisy jsou mým důkazem klientelismu na svazu. Na oboje věci mám důkazy. Pan Fiala je podepsán na smlouvách a na Fide je stále započítáván zápas, o kterém se tady bavíme. Děkuji za odpověď.

+0 /-0 | 18.08.2021 17:24

Robert Cvek
Viktore. Mluvil pravdu ohledně telefonátu. Zažil jsem dobře jak zápas Lázničky s Cífkou, tak i zápas Krejčího s Hráčkem. Zažil jsem další věci "okolo". To mi bohatě stačí.
+0 /-0 | 18.08.2021 17:24

miki24
Viktor: Možno nebude milión otázok, ale bude mať právo sa tiež vyjadriť ako vy. Súd bude určite zaujímať, že ako bolo to všetko myslené a bude sa vyjadrovať ku každému bodu. Na to má jednoducho právo a nebudú sa brať do úvahy argumenty len jednej protistrany, ale oboch strán. On dostane tiež šancu obhájiť svoju pravdu nielen vy. Ako som písal pravda môže byť kľudne niekde uprostred a nebude mať ju žiadna zo strán. Možno v niečom dá za pravdu súd jednej strane a niečo druhej. .
+0 /-0 | 18.08.2021 17:06

Petr Koutný

Pro Viktora Novotného ještě jednou a stručně....bude umět reagovat?

1) Tehdejší VV, v čele s předsedou a místopředsedou nahlásil tento zápas FIDE ( ano-ne). Jestli ne, pak slovo kryjí je ve významu, že kryjí před FIDE. 

2) Pořádají členové VV dotovaníé turnaje svazu ( ano-ne), Protože jestli je podpis pana Fialy jako zástupce VV, pak jako žadatele pak je to odpověď ano.

Doplnil bych, jestli bude ŠSČR žalovat každého, kdo tady proti nim psal komentář? (ano-ne), protože jestli ne, pak je to osobní útok na RP šachy

Nepočítám moc že by Viktor Novotný odpověděl, pro případ že ano, napsal jsem text tak jednoduše co to opravdu šlo, aby nemohlo dojít k nedorozumění. Samozřejmě, tyto dvě otázky použiju u soudu, tak by bylo dobré si natrénovat odpovědi. Jenom tak mimochodem, obě dvě otázky podložím důkazy. Klidně hned.

+0 /-0 | 18.08.2021 17:04

Kodl

Vážení....mám na všechny šachisty a zejména korespondenční dotaz. Žije ještě předseda Korespondenčního šachu v ČR Ing, Jan Němec? V době největšího rozkvětu, tedy v létech 1980 až 2000 jsem mu pomáhal založit časopis Koršach v ČR,vozil ze západu šachové publikace,zejména v německém jazuku. Překládal jsem do tohoto šach. časopisu spousty článku z němčiny.Najednou ,jako když utne, spolupráce skončila,s tím,že ing. Jan Němec byl prý odvolán a nahrazen jiným předsedou.A taky proto,že do popředí se začínaly dostávat šachové programy a tím kor. šach jako takový začal zanikat. V této době jsem byl z ELEM 2547 na asi 5 až 9 místě v ČR.Získal jsem ještě titul IM ICCF udělen v Rimini a od té doby moje šachova kariera vlastně skončila. Kvůli pracovního vytížení,koncertoval jsem v 27 zemích světa jse se praktickému šachu neměl možnost věnovat. Času na to nezbývalo. Takže pokud o Ing. J. Němcovi něco víte,napište! Pěkný den a děkuji:-)

+0 /-0 | 18.08.2021 16:37

Petr Koutný

Viktor pasl Robertovi, ale použil mé jméno. Teda reakce na něj. Kdo říká, že jste ve dvou vypisovali motivační programy? Když v tom odstavci je , že vedení svazu, jmenovitě Viktor Novotný a Martin Petr...to slovo vedení zahrnuje celé vedení, včetně Vás dvou. Aféry jste kryli. Za prvé je na FIDE stále tento zápas započítáván a nebyl nahlášen na FIDE jako podvodný a teda není anulován. Za druhé, jestli je tady podezření z pokusu o podvod, neinformovali jste PČR. Takže Viktore....soudci řeknu, že jste podepsání oba dva pod motivačními granty, že jste věděli dopředu o tom, že tento zápas je nestandardní a podezřelý a že jste se nesnažili mu zabrábnit ( viz komentář MP o tom, že věděl o přeložení zápasu). Že tento zápas byl i odeslán na FIDE na zápočet a tím oficiálně splňuje všechny náležitosti šachového zápasu a FIDE jste neinformovali o možném podvodu, tím jste tento zápas před FIDE kryli. Toršku bych se být tebou zamyslel nad tím, co znamená slovo " Krýt"Musí to být před veřejností a nebo to stačí zamlčení před někým jiným, třeba před FIDE? Je to taky krytí a nebo není? Snaha o mystifakaci je pěkná, ale slabá. Podsouváš své myšlenky a opět se tváříš, že mluvíš pravdu.  Nezapomínej na druhý odstavec, kde ukážu dokumenty podepsané panem Fialou a opět panem Fialou a opět panem Fialou, v prvním případě podepisuje výzvu ke konkurzům, v druhém případě posílá nabídku a ve třetím případě to pořádá pan Fiala. Tady držím palce. Chceš ještě víc důkazů a nebo toto je málo? Doporučím číst text a pak jej umět správně citovat, protože necituješ text a něco, co není pravda. Ve dvou a to tě cituji tam není nikde psáno. A že Aféry neexistují? Tak to držím palce. Je potřeba opravdu víc důkazů?  Držme se textu, drržme se meritu věci a tady ještě jednou: a) Kryli jste to před FIDE - nahlásili jste to? nenahlásili, pak jste to kryli. b) Pan Fiala je podepsán pod vším co tady tvrdím.  Ještě nějaký důkaz je potřeba? 

+0 /-0 | 18.08.2021 16:24

Viktor

Roberte, po dobrém jsem myslel "bez rozhodčího", tedy že svaz vám psal či volal, která tvrzení nejsou pravdivá a žádal nápravu. U telefonu jsem nebyl, tak nemohu soudit, co vše padlo. Promiň, ale po všech zkušenostech absolutně nevěřím PK, že obsah hovoru probíhal, jak níže popisuje. Nejde o umlčení kritiky či omezování svobody slova, ta ale končí tam, kde jsou poškozováni jiní, zde pomluvy svazu resp. zde konkrétně i mé osoby. Že jsme s MP ve dvou vypsali motivační granty není pravda. Já důkazy označil, PK jen klade tisíc jiných otázek. Že jsem "kryl aféry", je prostě sprostá lež a pomluva. U Lázničky jsme ihned jednali, vyšetřili a rozhodli jsme jako kolektivní orgán a výsledky zveřejnili (což je ona transparentnost, však jste to i všichni četli). Jsem smířen s tím, že řada lidí si o tom myslí své, ač patrně nemluvili se všemi aktéry atp., ale to není meritum sporu. PK píše o krytí afér. Tím se rozumí, že jsme někoho chránili před odhalením či se snažili něco ututlat před veřejností/médii. U Lázničkova zápasu tomu tak evidentně nebylo. Že jsme to kryli před PČR je asi jako že jsme to kryli před mojí sousedkou. Jaké mají být ty další aféry? PK to psal v množném čísle, abychom vypadali jako gauneři, pro které je to denní chleba. Není. Nicméně pokud to zde PK veřejně tvrdil, nechť předloží důkazy. Soud nebudou zajímat jeho otázky kolem milionu jiných věcí. Bude chtít vidět důkazy, jak jsem já a MP vypisovali ve dvou motivační granty a následně kryli aféry. A ty stále nevidím, protože prostě neexistují, protože to není pravda..... P.S. Do bratrstva kočičí pracky jsem zapomněl zahrnout předražené prodejce šachového vybavení a literatury a zpravodajskou či video konkurenci. Omlouvám se. Správňáků je prostě hrozně málo.

+0 /-0 | 18.08.2021 15:46

2sks
Existuje Etická komisia FIDE. Správna adresa nezávislé riešenie pochybení šachistov alebo šachových funkcionárov. Jedno dôležité upozornenie: na Slovensku je stanovené zákonom, že člen výkonného výboru SŠZ nesmie byť štatutárom právnickej osoby, ktorá poberá dotáciu. A ešte do minulého roku sa ak dialo aj u nás. Osobne si myslím, že je to diskriminačné, ale zákon na druhú stranu nebráni, aby členovia VV SSŽ organizovali akékoľvek majstrovstvá bez dotácií SŠZ.
+0 /-0 | 18.08.2021 14:47

sarmatam
14:25- souhlas
+0 /-0 | 18.08.2021 14:39

miki24
Petr máš svoju pravdu, ale aj ono tá pravda môže byť niekde uprostred. Aj na súde sa môže stáť, že nepreukáže nič a nebude môcť jednoznačne rozhodnúť. Hlavne keď sa chcú súdiť pre 2 smiešne odstavce z dvoch článkov, čo nič nedokazujú a jedného aj to vystrihnutého komentára z kontextu. Bude fajn ako píšeš, keď sa títo kostlivci z výkladnej skrine zväzu uzrú konečne svetlo sveta... Pokiaľ ich chcú vyťahovať tak, nech si ich ťahajú. Bráň sa však až na súde. Tam budeš mať na to príležitosť a bojuj za všetkých čestných šachistov. Určite ľudia budú ti držať palce.
+0 /-0 | 18.08.2021 14:25

Petr Koutný

Lubino - každý má právo článkem a nebo komentářem tady vyslovit svůj názor a nebo říct svůj pohled. Každý má právo říct, že to co se píše není pravda a dokázat svojí pravdu. Nikomu se tady nikdy nebránilo v možnosti jakkoliv reagovat. Tím chci říct, že kdokoliv bude chtít reagovat, pak může. Jak bude chtít reagovat, je jen na něm. Jestli má soud určit,  kde je pravda, ať to určí soud. Když se budu mýlit, rád se omluvím. Opravdu budu šťastný, když mě řekne soud, že VV nejedná klientelisticky a že bývalé vedení se nesnažilo krýt podvodné zápasy. Tím myslím, před šachisty, před Policii, před FIDE a doufám, že mi soud i řekne, že VV udělal vše co bylo v jejich silách, aby těmto zápasům, zabránilo.  Když budu mít pravdu, pak bude to horší, než kdybych sem se mýlil, potom čekám mimořádný sjezd ŠSČR a osobní odpovědnost těchto lidí.  Co je nejdůležitější podle mě, je navždy uzavřít kapitolu klientelismu a podvodných zápasů. Prostě udělat za tímto tečku a nechat to historii. Kdo udělá tečku, jestli soudce, nebo někdo jiný nechám osudu. Důležité je to, aby se tato kapitola uzavřela a šachisti se zase dali dohromady a společně táhli za jeden provaz. Aktuálně tomu tak určitě není a jedním z velkých problémů může být právě to, že některé věci jsou neuzavřené a nejsou minulostí. Jsou tady jizvy, které se nehojí a které krvácí. Dokud se tyto rány nezahojí, budou stále krvácet a nebudou šachisti jedna velká rodina. 

+0 /-0 | 18.08.2021 13:41

Lubino
Copak nesmíme aspoň jednou v životě znát pravdu ? Dejte slovo Petru Boleslavovi.
+0 /-0 | 18.08.2021 13:24

sarmatam
jinak na to estě existuje jedna moudrá věta:Lidi zďěte ! ,keep s majling :-)
+0 /-0 | 18.08.2021 13:02

sarmatam
Taki něco napíšu,pan Martin Petr mi připadá hodně slušný člověk,jak vystupováním,tak mluvou, aspoň co jsem postřehl z odvysílaných dílů,na ČT sport,v šachu,tak ať se konečně vyjádří a popravdě ať napíše co si o tom myslí,jak o VP čku,tak o Fiala Karel tuším,tak o zápase Viktor Láznička vs Obývák (to příjmení mi nic neříká ),asi tak,dál bych mu prostor....Nebo rozhovor s Péťou Koutným,třeba na zahradě, já si myslím , že pravda musí a výšla by ven a najevo,to bys viděl tu sledovanost,a šachy by mohly jet u nás zase f pohodě dál,bez nějakých caviků,u soudů... můj názor....NEBERTE ho vážně,ale VÁŽNĚ :-) dík,mám Vás rád šachisti......
+0 /-0 | 18.08.2021 12:59

Druid.Panoramix

Stálé zdraví vespolek, jestli věděl o zápasu Láznička - Cífka VV ŠS ČR nevím, ale minimálně o něm věděli jistí lidé, třeba Vojta Plát, který ho propíchnul zde na nss. A pak určitě o tom věděl současný předseda ŠS ČR Martin Petr - dokonce to sem psal, že mu volal Láznička, že to s Cífkou budou hrát na jiném místě než bylo původně dohodnuto.... myslím, že by se to tady dalo i dohledat.

No vidím, že se to začíná dostávat do obrátek, od vzájemného okopávání kotníků ( a abych byl spravedlivý, bylo to, Petře Koutný, trošku oboustranné) jsme se dostali k volání telefonem a takovým trošku mafiánským praktikám. Čímpak asi chtějí  lidé z vední ŠS ČR tlačit na GM Jansu? A jak chtějí zabránit soukromému subjektu vydání knížky.... odkoupením autorských práv od GM Jansy či jinou libůstkou? MŠMT by už asi nechtělo nic v současné době řešit, ale NSA by možná zajímalo, jak se hospodaří s penězi daňových poplatníků na ŠS ČR. MŠMT by možná zajímaly akce pro šachovou mládež, pokud na ni šly peníze z jeho rozpočtu. Začíná to být více než jen zajímavé. Njn, Lábus a Čtrtníček, už je slyším........ "Vždyť my to neděláme pro sebe" :o))

+0 /-0 | 18.08.2021 12:51

Petr Koutný

Davide - to co se aktuálně děje me netěší, spíš hodně mrzí. My chceme dělat věci, které nás baví. Chceme dělat videa, pořádat turnaje, psát články o šachách a bavit se s našimi fanoušky. To poslední na co máme dnes chuť je se dohadovat s ŠSČR. Ale, když na nás ŠSČR útočí za něco, co mu vytýkáme a stručně to jsou podvodné zápasy a klientelismus, co máme dělat? Mě nebaví těmto lidem vysvětlovat, že takto se nemají chovat a že toto o čem se bavíme není správné. Je škoda, že jsou v tom nevinně lidi na krajích, kteří zadarmo dělají svoji práci, je škoda že se to dotýká těchto čtenářů a našich fanoušků. Ale musíme se bránit. S tím, že nás roky svaz ignoruje, tím že nás neuznává za to, co pro šachy děláme s tím dokáži lehce žít. Ale jestli se chce s námi soudit, pak nejde mlčet. Tady už nejde o nic jiného, než osobní vyřizování účtů pod hlavičkou ŠSČR. Do kronik tohoto svazu se jednou zapíše rok 2021, kdy jediné co svaz udělal, bylo soudní vyhrožování RP šachy. Věřím, že toto bude poslední hrdinský čin těchto pánů. Protože jestli tento soud tito pánové jasně nevyhrají, pak nebude jediná možnost než rezignace a nové volby. A i když mám velkou fantazii, pak si neumím představit jak jde obhajovat systém, kde člen VV podepisuje výzvy k pořádání turnajů, ten stejný člověk posílá nabídky a vyhrává tyto výzvy. A neříkejme, že nikdo jiný by tyto turnaje nechtěl organizovat. Pravdou je to, že nikdo nechce posílat nabídky do konkurzu proti panu Fialovi, protože to stejně nemá cenu a je to škoda práce. Už jen to, že pan Fiala získává přístup k nabídkám a může podat vždy lepší protinabídku, je posláním nabídky na pořádání turnajů v tomto pohledu jen ztrátou času. Když se někdo zamyslí, proč VV neodhlasuje pravidlo, že žádný člen VV nesmí pořádat dotované turnaje vypsané ŠSČR a neudělá to ani tento rok, pak se ptejme proč! Odpovědí je to, že dva členové VV pořádají tento rok dotované turnaje. Myslet si, že je lehčí umlčet RP šachy než hrát fair-play při pořádání turnajů si můžou myslet jen lidi ve VV. 

+0 /-0 | 18.08.2021 10:50

xdavx x
A silné bych uvažoval o medializaci. Novinky nebo idnes by to otisknout mohli. Určitě by i MŠMT chtělo ukázat, že jim záleží na řádném hospodařeni s jimi rozdělovanyni financemi
+1 /-0 | 18.08.2021 10:11

xdavx x
Aha. Dík za vysvětlení. Myslel jsem že volal Robertovi. Je fajn, že jste na to nepřistoupili.
+0 /-1 | 18.08.2021 10:04

Petr Koutný

Davide - můžu veřejně napsat, že mi jistý pán z VV volal a vyhrožoval, že nám nemusí vyjít knížka od pana Jansy a vyhrožoval, že zničí RP šachy. Vysvětloval mi to, jaké finanční prostředky mají na svazu a že nikdy nemáme s nimi šanci uspět. Byl tam i pokus obchodu, něco jako nabídka trénování RC za odchod z RP šachy. Jejich snaha o rozpad RP šachy je až humorná. Vadíme jim a to čím dál víc. Poslední dobou jsme chtěli svaz úplně ignorovat. Proč psát o organizaci, která nic pro své členy nedělá? Oni se rozhodli jít do sporu s námi a my nemáme jinou možnost, než se tímto útokum proti RP šachy postavit. 

+0 /-0 | 18.08.2021 09:42

Robert Cvek
david brazina: Davide, neměl jsem takový telefon. Vyhrožování telefonem měl Petr Koutný.
+0 /-0 | 18.08.2021 09:37

xdavx x

ciki moc bych se tesil na ten soud, ani by k nemu nedoslo a pany ze svazu by navstivila kontrola. tohle bych si pral aby se propralo medii. Podvodnici ze svazu musi byt navic i dost hloupi... Mimochodem, proc jisty clen svazu telefonicky obtezuje Roberta Cveka a navrhuje mu, at odejde z RP sachy s prislibem napojeni na svazove penize? Neni i tohle nahodou hodne na hrane? 

+0 /-1 | 18.08.2021 09:36

xdavx x

18.08.2021 07:50 | MaX

Viktor: transparetně v rámci diskuze bod "e" jednání svazu :o)

 

To Viktor: Tak tohle je fakt dobry cirkus. Tak jestli toto je transparetni vyjadreni, tak by tobe i Martinu Petrovi slusely monterky. Ze ti neni trapne. 

+1 /-0 | 18.08.2021 09:31

Petr Koutný

Kamile - celý tento cirkus je osobní. VV si mohl vybrat z desítky mých článků a stovky mých komentářů cokoliv a to napadnout. Nejde jim tady o nějaký článek, který je dnes na páté stránce a nikdo jej ani nečte. Jde o to, že píšeme o tom, co dělají a to se jim nelíbí. Představ si jaké to musí být, když jsi ve VV a chceš pořádat turnaje s dotacemi od ŠSČR i příští rok. A teď tě takto solí někdo veřejně. Co potřebuješ udělat? Potřebuješ ho umlčet, právě proto, abys mohl tento turnaj dělat i příště. Představ si, že jsi předsedou ŠSČR a chceš jím být i příště a teď někdo vytáhne podvodné zápasy, za které neseš odpovědnost z povahy své funkce. Co uděláš, aby tě to neohrožovalo? Prostě jakkoliv musíš toto zastavit. VV si mohl vybrat cokoliv, ale vybral si něco, kde se můžou hodně spálit. Klientelismus je jasný, dokumenty podepisoval stejný člověk, který vyhrával konkurzy. Podvodný zápas VV kryl před FIDE, protože jasným důkazem je to, že zápas je uznán na rating. FIDE by nikdy neuznala podovný zápas na Rating. Na rating tento zápas poslal někdo z ŠSČR a za celý ŠSČR odpovídá předseda a jeho zástupce. Když jim nepomohlo vyhrožování v emailech, když jim nepomohlo vyhrožování telefony, pak to zkusili takto. Vybrali si ale ty nejhorší témata. Mohli si najít jiné věci, dejme tomu aféru s Matochou, kde to bylo jenom mírně za hranou. Ale oni si vyberou ten nejhorší možný případ a ten vlastně obhajují. Už jen to, že to obhajují je šílené, místo omluvy a sebereflexe si jdou pro poslední pomazání. To nemluvím o táborech/soustředěních pro talentovanou mládež, kde VV odsouhlasil turnaj s dotací až 20 000Kč a tyto turnaje dokonce musí hrát trenéři. takže IM a GM trenéři ještě vyhrávají tyto turnaje a takto si dělí mezi sebou další peníze. Jakoby nestačilo, že se točí stále stejní trenéři na svazu. Jakoby nestačilo, že svaz neumí sehnat sponzory pro extraligu, za poslední rok udělalo mnohem méně pro šachisty než RP šachy a nebo kdokoliv jiný, ale oni se ještě zlobí, když se o nich za to vše co dělají nepíše s obdivem. Největší šachová chyba je podceňovat svého soupeře a v tomto se ŠSČR hodně plete, když si myslí, že nemáme pořádně nabito.  

+0 /-0 | 18.08.2021 09:01

miki24
Petr veď p. Novotný o tom určite vie. Chcel povedať, že nehraješ čestne šachovú partiu a čo si to dovoľuješ hrať 1. Sc4!?. :D Dal si dobre otázky, ale mal si nechať si tie otázky na súd, aby nevedeli, že čo sa budeš pýtať.. :D Takto sa pripravia určite na to a niečo si vymyslia za ten čas. Skutočne je problém v tom, že nájdu si obetného baránka, čo bude niesť za tieto zápasy zodpovednosť. Nečakaj, že dvaja čelní predstavitelia zväzu sa budú cítiť za toto zodpovední.
+0 /-0 | 18.08.2021 08:42

Petr Koutný

technická...Viktor bude asi silný šachista, když ve svém komentáři píše, že RP šachy udělaly první tah 1) Sc4?! . Pro jeho informaci, střelec nemůže nikdy udělat první tah v partii. Bylo by dobré aspoň něco vědět o sportu, kde jsem veden jako prezident. 

+0 /-0 | 18.08.2021 08:28

MaX

Viktor: transparetně v rámci diskuze bod "e" jednání svazu :o)

+0 /-0 | 18.08.2021 07:50

Petr Koutný

Otázka: vědělo vedení ŠSČR o připravovaném zápasu? Vědělo, že se bude hrát někde v obývaků a že se hraje o cca 80 000 Kč? Dokonce nepomáhal s organizací někdo další ze svazu? Když se hraje o tolik peněz, vyslal delegáta na kontrolu fair-play? Po zápase, když se vše provalilo a je tady silné podezření o pokus spáchání podvodu, ohlásilo to vedení ŠSČR na Policii? Informovalo FIDE? Protože jestli NE, pak mohli krýt tento zápas před FIDE, před Policií! Jak je možné, že FIDE připsala Lázničkovi 5 bodů? To znamená, že vedení svazu nepodalo podnět FIDE k prošetření? To znamená, že vedení svazu krylo tento zápas před FIDE? Mohlo se jednat o pokus o podvod za 80 000 Kč, byla informována Policie? Jestli ne, pak je to určitě protizákonné! Za toto se chcete soudit? Když si přečteš Viktore tento odstavec, který chcete žalovat, čteš tam před kým jste kryli tento zápas? Protože já myslel třeba FIDE a to jste určitě kryli! Místo vyhrožování RP šachy, místo telefonickém vyhrožování, místo krytí afér by tady byla na místě jedna obrovská sebereflexe, aby šachová veřejnost přijala Vaší omluvu a tento případ se uzavřel. Pletete se, když si myslíte, že tento případ šachová veřejnost uzavřela. A pletete se ještě v jedné věci. RP šachy už nejsou dva kamarádi co točí videa v obyváku. V obyváku se hráli podvodné zápasy, RP šachy jsou dnes vašim veřejným nepřítelem, tím myslím v tom, že budou vždy ukazovat na věci neslučitelné s ŠSČR. Dokonce si myslím, že je povinnost veřejně informovat veřejnost o těchto věcech a donutit Vás k osobní odpovědnosti. Jestli k tomu potřebujete soud, tak to bude jen lépe. 

+0 /-0 | 18.08.2021 07:07

ciki333

Duel Láznička vs. Cífka, včetně "předehry" a "dohry," by si zasloužil divadelní ztvárnění.

Něco na způsob "Ivánku? kamaráde, můžeš mluvit?" A klidně bych hlavní role svěřil osvědčenému duu Lábus & Čtvrtníček, protože mají zkušenosti s fotbalovými bafuňáři.

+0 /-1 | 18.08.2021 06:56

ciki333

Děkuji panu Kadlecovi za odkaz na důležité linky,

https://ratings.fide.com/report.phtml?event=205679

https://ratings.fide.com/tournament_information.phtml?event=205679  (Chief Organizer-Petr Boleslavsmiley)

které vnášejí jasno do podvodného zápasu Láznička vs Cífka. 

Ve světle nových poznatků působí pokrytecky stanovisko 1.Novoborského šachového klubu:

https://www.nss.cz/stanovisko-1.-novoborskeho-sachoveho-klubu

"Takto zorganizovaný zápas je v hrubém rozporu s etickými principy 1. Novoborského šachového klubu. Klub neschvaluje tento způsob organizace zápasů a nebude je do budoucna u našich hráčů tolerovat."

Uvedený výrok považuji za výsměch všem poctivým šachistům. Drzost Petra Boleslava překročila únosnou mez. Na jedné straně podvodný zápas zorganizuje, na druhé z pozice šéfa 1.NŠK sankcionuje GM Lázničku...Podobnou intriku by nevymyslel ani mistr dramatu William Shakespeare. Bafuňáři zase jednou udělali z členské základny ŠSČR totální blbce.

+0 /-1 | 18.08.2021 06:43

Petr Koutný

Viktore - máme dva body, kde se přeme. Ten druhý je jasný. Nebudeme se teď bavit o klientelismu. Ten první bod. Kryl a nebo nekryl Martin Petr a Viktor Novotný tento zápas? Za prvé, oba dva jste byli v nejvyšším vedení svazu a tedy nesete odpovědnost za vše, co se stalo tenkrát stalo. Žádnou osobní odpovědnost a myslím i omluvu jste nepřijali. Pak k tomu krytí. Nahlásili jste jako vedení svazu na Policii, FIDE, pokus o podvod se svazovými penězi? Určitě jste jednali jako řádní hospodáři a tady to je možný pokus o podvod. Proto se ptám, jestli jste Policii ČR informovali? Informovali jste FIDE, protože Vy jste byli ve vedení, měli jste informovat FIDE o tomto zápasu, který nese rysy podvedního zápasu. Potom, proč jste tomu zápasu nezabránili? Můžu si myslet, že jste o něm věděli dopředu. Jsem proto hájit pravdu, klidně proti Vám dvoum. Jak jsem psal, klientelismus je bez diskuze. Za tento zápas taky nesete odpovědnost a stále věřím, že i v tomto pohůledu jste jej kryli. To, že vy něco vysvětíte, neznamená , že je to pravda. To znamená, jenom to, že je to Váš názor, kterému se může a nebo nemusí věřit. A já Vám nevěřím. 

+0 /-0 | 18.08.2021 05:53

Robert Cvek
Viktor. To myslíš vážně? "Svaz jako černý se mu snaží všemožnými způsoby po dobrém vysvětlit, že to je proti pravidlům" myslíš si, že vyhrožováním telefonem je dobrý způsob? Jak píše pan Kadlec, je tam nejasností jak běda. Jen člověk chabé mysli si může myslet, že "VV transparentně rozhodl". To je neuvěřitelné. Nechtěl jsem vstupovat do této diskuze, ale něco takového vidět, to už je příliš.
+0 /-0 | 18.08.2021 05:34

Jiří Kadlec

Viktor: Pořadatelem zápasu Láznička-Cífka (jak bylo uvedeno v zápisu odeslaném na FIDE, na jehož základě bylo Lázničkovi připsáno +5 bodů Ela), byl Petr Boleslav. Rozhodčí zápasu byla manželka velmistra Pentala Harikrišny Naděžda Pentala Stojanovičová, která se k zápasu vůbec nedostavila. Jak byl potrestán Petr Boleslav a jak rozhodčí zápasu? Jak se k tomuto neuvěřitelnému zápasu vyjádřila FIDE? Byly jí okolnosti zamlčeny? Proč FIDE připsala za tento zápas, hraný u p. Cífky doma Viktoru Lázničkovi neoprávněně +5 Elo bodů? Jak byl potrestán Petr Pisk, který zápis o zápase na FIDE odeslal?

https://ratings.fide.com/report.phtml?event=205679

https://ratings.fide.com/tournament_information.phtml?event=205679

 

+0 /-0 | 18.08.2021 04:54

xdavx x

To Viktor, ano VV transparentne rozhodl, podvod Laznicky oznacil za organizacni pochybeni... mam takovy pocit, ze predstavenstvo Agrofertu taky transparetne rozhodlo, ze nezneuzilo dotace. Tak se dal bij v hrud, jak vlastne vse bylo OK, protoze kamaradi z VV si prece do vlastniho hnizda kalet nebudou. Takze, palec nahoru za odvahu tady napsat, ale palec dolu za to, ze ani ted ti vlastne nedochazi, ze rozhodnuti VV, jakkoli transparentni, bylo totalne mimo a Laznicka mel byt citelne potrestan svazem, a nikoli pouze svym klubem. To je totiz skvela ukazka toho jak funguje kamaradickovani na svazu. A jak pises, bylo by to na dlouho, protoze i ja, jakozto naprosto bezvyznamna osoba, jsem byl u toho, jak kamaradsofty na svazu fungovaly, napriklad ohledne pridelovani MCR... 

+0 /-1 | 18.08.2021 00:03

Viktor

Zdá se, že šachová obec v ČR se dělí na ty správňácké Rychlé šíPy a to zlé Bratrstvo kočičí pracky, kam patří členové VV ŠSČR, zaměstnanci sekretariátu, desítky členů svazových komisí, zlotřilí pořadatelé turnajů, trenéři sedící na penězovodech, reprezentanti a všichni, kdo s RP nesouhlasí. Nabídnu svůj pohled na předžalobní výzvu. PK se nebrání sicilkou obranou svazovému útoku, ale naopak zahájil svými pomluvami 1. Sc4!? Svaz jako černý se mu snaží všemožnými způsoby po dobrém vysvětlit, že to je proti pravidlům, ale on si trvá na svém, že šel po diagonále a střelec stojí v centru dobře. Nezbývá, než volat rozhodčího.....Pojďme si zahrát na ten soud o pravdu, já jsem zmíněn v první vytučněné pasáži nahoře v článku. 1. PK tvrdí, že jsem já a Martin Petr vypsal motivační granty. Já tvrdím, že je vypsal výkonný výbor. Jako důkaz nabízím svou výpověď (já tam byl:-)) a zápis z VV na webu svazu. Jaké důkazy má o svém tvrzení PK?  2. "...o půl roku později kryjí aféry kolem jejich zneužívání...". Narozdíl od první formality je toto velmi závažné obvinění na úrovni trestného činu. Dobře si vzpomínám, že když jsem se dozvěděl o okolnostech zápasu Viktora Lázničky, o kterém je patrně řeč, bezprostředně jsem osobně zjistil detaily od všech zapojených osob, tato zjištění předložil VV, který transparentně rozhodl. Též jsem rozhodnutí VV hájil mj. na zdejším diskuzním fóru. Důkaz svědectví mé a členů VV, podklady pro VV, zápis z VV, NSS.CZ atp. Jaké důkazy o "krytí afér" předloží soudu autor výroku PK? A tak bychom mohli pokračovat hodně dlouho a u mnoha výroků. Bohužel. Není to kritice a polemice, ta je v pořádku, toto je o pravdě. A tu je třeba hájit.

+0 /-0 | 17.08.2021 23:19

Ucetni64@post.cz
Petr Koutný - jestli se podaří účetní závěrku RP šachy vložit v nejbližších dnech, tak to bude krásné. Většinou to přes rejstříkový soud trvá déle, ale co už, jak kdy a jak kde. Téma se tady řešilo dřív u spolku a s.r.o. Pavla Matochy, což bylo někdy na přelomu roku? Nejsem si ale jist, jestli jsme se pochopili. Současný stav transparentnosti ŠSČR vs. RP šachy je zhruba 10:1 (bod za stanovy, byť jsou takové "aby se neřeklo"). Účetní závěrkou se to sníží zhruba na 10:2. Stále daleká cesta. Nicméně neexistující konkurzy se nedají kritizovat, že. Bonusová otázka - kde dochází k určení, jak se konkurzy vypisují a kdo o nich ve spolku rozhoduje, případně k úpravě těchto pravidel? Nápověda - na diskuzním fóru nss.cz to není.
+0 /-0 | 17.08.2021 23:16

pawel

Asi četli tento článek na nss, úplně to samé řeší hokejky, jestli je možné se dotknout bohůlaugh

 

https://isport.blesk.cz/clanek/hokej/400708/richter-konci-na-ct-kvuli-antosovi-a-sykorovi-napsal-zarubovi-v-dopise.html

+0 /-0 | 17.08.2021 17:32

Petr Koutný

Kamile - tento projekt jsme vymysleli my v RP šachy a dělali jej na RP šachy a pak kvůli Plátovi a jeho řečím nám jej vzali. Veřejně šli řeči, jak s Plátem můžeme spolupracovat? Že by mu ani ruku nepodali! Že ten člověk je ostudou českého šachu!že kazí mladé šachisty! Pak ten projekt dělal svaz tak dobře, že na něj skoro nikdo nekoukal a zrušili jej a mezitím ti stejní lidé začali psát o tom jak je Plát člověkem, který může posouvat šachy u nás, jakým je vzorem, dali mu repre smlouvu, hodně divoko s ním dělají MČR v on-line šachu a najednou i přes to, že Plát napadne na pokoji kamaráda, že dostane roční distanc na Slovensku, že vyhrožuje smrtí pak je u nich vzorem pro děti a reprezentantem této země. Nezažil bys větší dávku falešnosti a křivosti, co jsme si zažili v zákulisí my. Takže jsi vybral ne zrovna ten nejlepší příklad. Teda jestli jsi nechtěl ukázat na falešnou morálku a nulovou sebereflexi lidí v ŠSČR. 

+0 /-0 | 17.08.2021 15:00

miki24
Petr súhlas. Nerobia tam toho na zväze síce veľa. Chýba im už energia, zápal, možno aj peniaze napr. ako dlho vydržali robiť online tréningy s majstrami? Tých dielov bolo skutočne len pár. To je jediný ich projekt počas pandémie, ktorý som zaregistroval za posledné 2 roky a bolo to veľmi pekné od nich. A aby som bol korektný tak bol úplne zadarmo pre všetkých šachistov, či už mladých, strednom veku, či starších. Vydržali však krátko...
+0 /-0 | 17.08.2021 14:28

Jirikovka@post.cz
Pane Koutny! Naprosto s Vámi souhlasím! Přesně jste to popsal jak by měla situace vypadat v ČS šachu a především jak by měla vypadat ČS reprezentace!
+0 /-0 | 17.08.2021 14:05

Petr Koutný

Pane Fiala děkuji. Bude to znít pro někoho neuvěřitelně, ale mě v tomto pohledu nejde o peníze. Já nepíši o VV a o tom, co dělají špatně a proč by bylo nejlepší, aby je někdo vystřídal pro peníze. My nejsem závislí na penězovodu ze svazu a dokonce naopak, my jsme na něm absolutně nezávislí. Chci jen lepší svaz. Chci konečně svaz, který tady bude pro všechny šachisty a kdy reprezentanti budou opravdu reprezentovat svojí zem nejenom svojí hrou, ale i veřejným vystupováním a chováním. Vždy byl u mne reprezentant vzorem pro děti a já jsem byl na něj hrdý! Dnes si přeji zažít opravdu svaz, který bude plnit své poslání. Přeji si vidět reprezentaci, na kterou můžu být hrdý a ne se za ní v podobě Pláta stydět a přál bych sem si, aby každý měl rovné podmínky. Jak Junioři, oddíly, Senioři. Vím, ale že to nepůjde nikdy, dokud bude pan Fiala v VV a dokud toto vedení se buď na sebou nezamyslí a nebo neodejde. Podle mě škodí českému šachu a český šach je v tom nevinně. Děkuji za komentář pane Fiala. 

+0 /-0 | 17.08.2021 13:44

Jirikovka@post.cz
Pane Koutný! Děkuji Vám za odpověď! K nešvarům v šachu se nesmí mlčet,nebo pak by to vypadalo tak,že v ČS šachu je všechno vpořádku a všichni jsou spokojeni! Historie všechno registruje! A jednou může vystavit účet i ze zpětnou platnosti! Pane Koutný! Věřejně prohlašuji,že za Vámi budu vždy stát,neboť Vás považuji za velice slušného a schopného člověka - bojovníka proti nešvarům v ČS šachu!
+0 /-0 | 17.08.2021 13:34

Petr Koutný

Účetní - každý nový člověk, registrovaný do diskuze, když napíše komentář, pak prochází ruční kontrolou. Tedy není mazán, jen je pozdržen pro kontrolu. Nevidím nic špatného na tom co jste psal, a proto jsem Vás ručně povolil. Pravděpodobně, protože byl napsán dvakrát stejně, mohl být vyhodnocen jako spam. A k tématu, je mi jedno kolik VV zaplatí za spor s námi. Je mi úplně jedno. Není mi jedno, jestli svaz neharje fair-play a v této podobě, kdy jeden člověk vyhlašuje konrkuzy a srejný člověk podává nabídky na ně a svým způsobem vybírá vítěze a to ať přímo a nebo nepřímo, pak toto mi nepřijde fér. Ale to se asi budeme opakovat. Ten poslední dotaz k našemu účetnictví, bude v nejbližších dnech napraveno. A tím snad je vše v pořádku. Tedy u nás, na ŠSČR to nebude za tohoto vedení nikdy. To se klidně vsadím:) 

+0 /-0 | 17.08.2021 13:28

alfa

Nějak zmizel příspěvek od účetního ( zaznamenal jsem, že 2x ) - něco nevhodného pro RaP ?

+0 /-0 | 17.08.2021 13:13

Ucetni64@post.cz
Johny01, informoval jste se, kolik zatím tahle věc stála z rozpočtu ŠSČR? Těmi veřejnými funkcionáři myslíte koho? Snad ne statutáry zapsaného spolku... Právně jsou ŠSČR i RP šachy spolky. Kde jsou konkurzy RP šachy? No, copak konkurzy, ale stálo by za to splnit alespoň zákonné povinnosti, jako zveřejňování účetní závěrky v rejstříku. Bizarní na celé věci je jen to, že netransparentní spolek kritizuje transparentní (ať už si o úrovni informací ze ŠSČR myslíme cokoli). Dotaz pro admina - proč byl tento komentář smazán, nehodil se sem?
+0 /-0 | 17.08.2021 13:08

Petr Koutný

Pane Fiala odpovím Vám svým soukromým pohledem. Samozřejmě i součsná repre smlouva umí řešit chování neslučitelné s touto smlouvou. Není potřeba mít nové stanovy a nové smlouvy. Jediné co je potřeba je aby šachový svaz konečně byl svazem pro všechny šachisty. Protože současně je jen pro talentovanou mládež a reprezentanty. To jsou jeho priority a proti těmto prioritám není velká vůle jít, či jakkoliv rozhodovat. Celý tento nastavený systém je špatně. Na seniory se zapomíná, na oddíly se nemyslí, skoro nic se pro šachisty nedělá! Za poslední rok a půl v pohledu kolik je to času náš šachový svaz nepřišel s žádnou aktivitou vůči všem šachistům. Pamatujte se, že to nejvíc so dokázali, bylo týden co týden oddalovat rozhodnutí jestli hrát a nebo nehrát šachové soutěže. V konečném důsledku, proč se nemohla dohrát extraliga formou jednoho turnaje toto léto, to pochopí dnes jen málokdo. Tím chci říct pane Fialo, že nečekejte cokoliv od tohoto svazu.Tento svaz není svazem všech šachistů, ale jen partou lidí, kteří mají své priority a své zájmy. Nikdy se nepostaví za Vás, proti reprezentantovi. Nikdy se nepostaví za šachisty, za oddíly a proto je lepší od nich nic nečekat. nechtít nic po nich, oni pro Vás stejně nic neudělají. Jednou za rok jim zaplatíte členské příspěvky, jestli hrajete šachy pak oddíl zaplatí zápisné do soutěží, popřípadě nějaké pokuty a to je vše.  To jak řeší Pláta je toho důkazem. Protože mě chcě svaz žalovat a potřebuje konečně něco, co by bylo žalovatelné pak dodám, že toto je jen můj soukromý názor, který není oficiální vyjádřením RP šachy a využívám tím právo, které má každý čtenář tohoto serveru a to vyjádřit svůj soukromý názor. Ale klidně si i tento komentář můžou dát do svých zápisníčků. Stejně co jsem psal, je pravda. Tahají z lidi a z oddílů jen peníze a na šachisty dávno zapomněli. Ty peníze potom utrácí v talentované mládeži, protože opět můj názor, si můžou platit své trenéry a tím jim zajistit hodně pohodlný život. Když něco zbyde, pak členové VV rádi pořádají turnaje a dotované turnaje jsou tím, co je zajímá nejvíc. Jojo pane Fiala, nečekejte nic. Pak nebudete zklamán. 

+0 /-0 | 17.08.2021 12:10

Jirikovka@post.cz
Za šachovou kapacitu již nyní považuji šachistu Mládka,který na nedávném turnaji porazil černými GM Pláta! V budoucnu pak Fiňka,který si myslím bude skvělým reprezentantem!Především morálně bezůhonní šachistè,žádni morální hulváti! Protože tito šachisté reprezentují ČR a mají být vzorem po všech stránkách!
+0 /-0 | 17.08.2021 11:44

Jirikovka@post.cz
ŠSČR bude muset novelizovat své předpisy,co se týká chování reprezentanta! Pokud jsou ŠSČR poskytnuty nezvratné důkazy o hrubém nemorálním chování reprezentanta je třeba,aby s tímto reprezentantem bylo zavedeno kárné řízení s tím pokud se jeho morální chování výrazně nezlepší bude vyloučen z reprezentace! Každý je nahraditelný! Nastupují nové šachové kapacity! Pokud ovšem ŠSČR na morálku reprezentanta nebudou brát vůbec ohled,pak v ŠSČR nejsou lidé na svých místech!
+0 /-0 | 17.08.2021 11:34

Ucetni64@post.cz
Johny01, informoval jste se, kolik tato věc zatím z rozpočtu ŠSČR stála? Těmi veřejnými funkcionáři myslíte koho? Snad ne statutáry zapsaného spolku ... Právně jsou ŠSČR i RP šachy spolky. Kde jsou konkurzy RP šachy? No, copak konkurzy, ale stálo by za to splnit alespoň zákonné povinnosti, jako zveřejňování účetní závěrky v rejstříku. Bizarní na celé věci je jen to, že netransparentní spolek kritizuje ten transparentní (ať už si o úrovni informací ze ŠSČR myslíme cokoli).
+0 /-0 | 17.08.2021 10:40

sarmatam
miki24-souhlas
+0 /-0 | 17.08.2021 10:35

miki24
ciki333 Snažia sa skôr o rôzne zákulisné hry. Len Petr vie, že aké sú tie snahy veľké, aby napr. RP šachy sa rozpadli alebo si v šachovom svete neškrtli už nijako napr. pri vydávaní kníh. Nevychádza im nič akosi. Možno čakali inú reakciu od pána veľmajstra Cveka, že sa na to všetko vykašle a Koutný zostane na všetko sám. Nestalo sa a Cvek podporil ho. Takto by malo to byť.
+0 /-0 | 17.08.2021 06:58

ciki333

16.08.2021 23:22 | johnny01

1) šachová veřejnost považuje nss za bulvární a nedůvěryhodný server

2) nss je vlastně v pozici whistelblowera

Ad.1 Toto tvrzení je ničím nepodložená spekulace. Vy nevidíte do hlav jednotlivých členů šachové komunity. Správně formulovaný výrok: "část šachové veřejnosti považuje nss za bulvární a nedůvěryhodný server." Otázku "jak velká část," by zodpověděla pouze a jen anketa mezi čtenáři.

Ad.2 Tak to ani náhodou. Pokud je mi známo, panové Cvek a Koutný nikdy nepracovali ve svazových funkcích. Oni dokonce nejsou ani insidery, s exkluzivními informacemi o poměrech v ŠSČR.

Jinak s Vámi souhlasím v tom, že svazoví činovníci do žádného soudního sporu s duem RaP nepůjdou. Nic by tím nezískali. Obdrženou výzvu, zformulovanou advokátem protistrany, považuji za psychologickou hru, test odolnosti RaP. Ve skutečnosti je dobrá leda tak na vytření prdele, a možná ani to ne...Řekl bych, že Martin Petr a spol. jsou bandou komediantů, nikoliv ostrých psů, kteří by místo hlasitého štěkání i kousali...

+0 /-0 | 17.08.2021 00:08

xdavx x

tak mimoto, je to hlavne arogance ze strany svazu a nulova sebereflexe. tihle lidi tam nemaji co delat, vysledky zadne, jen pod sebe hrabou a kopou kolem sebe, kdyz je nekdo chytne pri nemoralnim chovani

+0 /-1 | 16.08.2021 23:29

johnny01
Jinak to na mě ze strany VV působí jako plýtvání penězi členů svazu. Ty citované články nemohou poškodit pověst svazu, neboť šachová veřejnost považuje nss za bulvární a nedůvěryhodný server, navíc se v těch článcích stejně píše to, co vlastně všichni ví, vlastně je to veřejné tajemství, jen v senzacechtivé formě, která je však pro novinařinu příznačná. A pověst svazu ani poškozena nebyla, žádný hromadný odchod členů ani mimořádná konference se nekoná. Jako by se nic nedělo. Je tu velká paralela s případem Jerry Falwell vs Larry Flynt, byť jde o případ z USA. Navíc § 135 odst. 2 občanského zákoníku výslovně přiznává výrazně mírnější režim pro novinařinu. Dále, svaz má možnosti jak reagovat, mohl zveřejnit odpověď na svém webu, proč tak neudělal? Proč neposlal reakci na nss? (kde by ji nejspíše zveřejnili, jako odpověď R. Svobody 14. dubna 2021) Dále, VV jako orgán a jeho členové jako veřejně činí funkcionáři musí snést vyšší míru kritiky, s tím do té funkce jdou. Navíc, zde tím spíš dostane přednost svoboda slova, když jde o články řešící nekalé jednání, nss je vlastně v pozici whistelblowera. Zčásti pak jde i o hodnotové soudy, u kterých se pravdivost nedokazuje. K tomu se připojí relevantní judikatura ÚS. A vypadá to, že svaz má ve sporu malé šance a akorát bude plýtvat za náklady sporu.
+0 /-0 | 16.08.2021 23:22

johnny01
Mohli byste, prosím, zveřejnit onu obdrženou výzvu? Ideálně komplet v pdf, jak přišla? A až bude, dáte sem termín a místo jednání soudu? (A zvažte, jestli je nezbytné zde citovat jméno advokáta protistrany, on jen dělá svou práci a plní pokyny klienta.)
+0 /-0 | 16.08.2021 23:19

Zmestabileho

Zaujala mě zde v diskuzi vyjádření p. Koutného, že snad oslovuje/buduje/hledá nový tým lidí, kteří by kandidovali do vedení svazu na místo osob tvořících současný výkoný výbor. Toto je totiž snad jediná cesta, jak reálně změnit současný podle mého názoru zcela neuspokojivý stav českého šachu. Lidé v současném VV ŠSČR neprojevují aspoň navenek ani elementární sebereflexi tohoto tristního stavu za který nesou odpovědnost (a pokud někdo z nich přece ano, tak se mu omlouvám, ale šachy u nás sleduji už dlouho a nic v tomto smyslu jsem nikde nezaznamenal). 

+0 /-0 | 16.08.2021 21:59

Jirikovka@post.cz
Tak paní Aga je pomlouvačná recidivistka! To jsem nevěděl!
+0 /-0 | 16.08.2021 17:57

miki24
Troll je u Agi len ten, čo hovorí nič iné len pravdu a verejne ju zotrie za to. :D Už pri dvoch klamstvách bola načapaná tu na nss.cz... Toto s jirikovkom je jej tretie. Nech si urobí každý názor sám. Notorická klamárka....
+0 /-0 | 16.08.2021 16:28

sarmatam
co to je troll ? To je zase nějaký učitel ? Snad se vztahy urovnaj,a šachy v ČR,půjdou na horu,to by bylo fájn........
+0 /-0 | 16.08.2021 16:22

pawel

@jirikovka, rozhodce, arbitra, soudce, opravdu nechci ani nebudu někomu dělat.

 Krom toho, že Váš požadavek je nesmyslný, to z přeposlaného emailu neověří ani zkušený ajťák. Ale třeba si tu roli bude chtít někdo zahrát, pawel ne. 

+0 /-0 | 16.08.2021 16:17

Jirikovka@post.cz
Paní Aga přepošlete panu Pawlovi,že jsem Vám psal,co s Vámi bych dělal a že jste stará! Pan Pawel posoudí,zda to bylo posláno z Emailu Jirikovka! Pokud mu to nepošlete,demonstrujete,že si vymýšlíte! Na Hanè říkáme,že kecáte!
+0 /-0 | 16.08.2021 16:12

miki24
Aga robí si len srandu. Včera bol to Petr Koutný, ktorý sa mal zapliesť s jej neterou. Dnes ste to vy. Vítajte v klube... Najlepšia sranda, čo som počul od nej je, že aj veľmajster Robert Cvek je zlý a skazený. Na internete nájdete aj takýchto ľudí, čo sa radi bavia.
+0 /-0 | 16.08.2021 16:10

Jirikovka@post.cz
Paní Aga! Jak tedy můžete napsat to,co jste napsala v 13:32 Když to není pravda! Nechápu Vás!
+0 /-0 | 16.08.2021 16:04

Jirikovka@post.cz
Paní Aga! Mám pochybnosti,že jste paní! Přepošlete mi na můj email,co jesm Vám poslal! Od Vás je to nehorázná lež,nikdy jsem to nepsal! Aby za Aga se neskrýval VP!
+0 /-0 | 16.08.2021 15:18

sarmatam
ajajajajajajaj ........
+0 /-0 | 16.08.2021 15:01

miki24
Tak je Petr chcú ťa zastrašiť, ale pokiaľ budeš písať pravdu tak je to v demokratickej spoločnosti predsa v poriadku. Sloboda slova je tvoje základné právo, tomu sa hovorí demokracia. Píš si, čo chceš, ale skutočne len pravdivé vecí, prosím. Pokiaľ budeš písať pravdu a len pravdu tak súd nevyhrajú určite. Podľa mňa nechceli to dávať ani ku súdu. Súd by ich za dané 3 odstavce vysmial, lebo z nich sa nedá vyčítať nič. Nenechaj sa vyprovokovať a zachovaj si chladnú hlavu. Navyše určite ani čitateľov tieto pletky nebavia. Radšej venuj svoju energiu niečomu zmysluplnejšiemu. Novým videám, novým projektom, ktoré idú ti excelentne. Keď príde niečo zo súdu tak OK, potom rob to s rozumom tie podklady nie verejne, aby nevedeli, čo ich čaká a prehrali to. Budeš môcť im zakývať na rozlúčku. Možno ďalšie reakcie na svoju obranu nie sú ani treba a zničia sa sami, pokiaľ sa chcú tak veľmi súdiť za pravdivé vecí....
+0 /-0 | 16.08.2021 14:31

Petr Koutný

Humphe - díky za komentář. Jediné dobré, co mě učí VV a jejich reakce je důraz na detaily. Takže, já nikoho nežaluji, ale VV chce nás/mě za to co píši. Tady je rozdíl v tom co píšete. Já tvrdím a v tom jsme v souhlasu, že není správné aby jeden člověk vypsal grant a ten stejný jej získal. A za toto tvrzení mě VV chce žalovat. Já jsem nepsal, že to co ti lidi získali je zisk. Já jsem psal, že dva lidi z VV rozhodují z podstaty věci VV o grantech, turnajích a sami tyto turnaje pořádají a tedy čerpají granty. To jsou detaily. Naprosto souhlasím s tím, že RP nemůže být nikdy ve vedení svazu, protože potom by bylo vždy podezření z toho, že to co dělá špatně současný VV by jen pokračovalo. Proto teď nejednodušší možnost je soud, který můžeme prohrát a můžeme vyhrát a když jej vyhrajeme, muselo by toto VV odstoupit a byly by nové volby, bez RP a bez těchto lidí. To je lepší, než jít do voleb a snášet potom takové podezření. Ale detaily jsou důležité. RP šachy se jenom brání útokům, které proti ní vede VV  a je připraveno se těmto útokům bránit kdekoliv. Osobně to beru jako útok proti svobodě slova a proti právu kritizovat ŠSČR. A  celá tato akce je v mých očích a to je můj soukromý názor hlavně o tom nás umlčet. Nemůže vadit VV jeden starý článek, který dnes skoro nikdo ani nenajde. Ale může jim vadit to, že nemají pod kontrolou to co budeme psát zítra. Takže celé toto beru jako záminku, to o co se hraje je něco jiného. Detaily jsou důležité, stejně jak to o co se ve skutečnosti hraje a co je v sázce. 

+0 /-0 | 16.08.2021 13:17

pawel

@jirikovka, tohle zveřejňujete, že Vám VP poslal

 

"První nasazený a až druhé místo,nepotvrdil jsi nasazení! Ostuda,měl bys chodit kanálama!"

 

Asi to VP poslal, ale nepsal, jen zkopíroval. Jako bych tuto větu už tady někdy četl,

jako by se nám tu rozsvítiloenlightened, řekl inspektor Trachta.

+0 /-0 | 16.08.2021 13:06

Jirikovka@post.cz
Pokud paní Aga nevěří,že by to její oblíbený GM Plát byl schopen napsat,ať mi pošle svůj Email na Jirikovku a jí jí to přepošlu!
+0 /-0 | 16.08.2021 12:57

Jirikovka@post.cz
Je zajímavé,že paní Aga vůbec nevadí vulgarity GM Pláta,jako např.uvedené 8:16! GM Plát může napsat cokoliv a paní Aga s ním bude vždy sympatizovat! Zvláštní to žena!
+0 /-0 | 16.08.2021 12:53

HumphreyvanWeiden

Pane Koutný, opravdu nevím, jestli si děláte z nás všech legraci nebo to myslíte vážně.

Vy se chcete soudit s VV a přitom ani nevíte, jestli se VV dopustil protiprávního jednání? Ono přece jenom rozpočtová organizace je něco jiného než zájmový spolek šachistů. Já nevím, jaké má takový spolek povinnosti při vypisování konkurzů, ale zcela, než bych se pustil do soudů, bych si to zjistil. To jste tak chudý, že nemáte ani pár tisícovek na právníka, který by vám to vysvětlil ??? 

Nezlobte se na mě, ale ta vaše psaní tady jsou tak nesmyslně emotivní a přitom neuvěřitelně diletantská. Vždyť vy ani nevíte, že dotace není totéž co zisk ! Pan Fiala zcela jistě proti dotaci poskytl i plnění podmínek dotace a zcela jistě vše řádně vyúčtoval. Takže tvrzení "Tento rok 2 lidi VV získali přes 0,9 mil Kč!!" je zcela iracionální.

Souhlasím s vámi, že není ideální, aby vyhlašovatel konkurzů dával zakázky sám sobě. Určitě by bylo dobré to napravit. Ale ještě předtím, než bych VV odoudil do horoucích pekel, tak bych si zjistil, zda u nás vůbec jsou organizátoři ochotní organizovat takové turnaje. Tady je chyba i na vaší straně, že jste se dosud do takového konkurzu nepřihlásil.

S úsměvem hodnotím vaše odhodlání, že chcete "do toho jít" a zorganizovat partu lidí, která by současný VV nahradila. V pořádku, je to lepší než planá slova, ale počítejte s tím, že celá řada lidí, včetně mě, bude krajně podezíravá a bude se bát, že do VV dosadíte své vlastní "bílé koně", kteří vaší firmě dohodí jakoukoliv dotaci. To bychom se dostali z deště pod okap.

+0 /-1 | 16.08.2021 12:43

Jirikovka@post.cz
Tak jsem dodatečně zjistil ,že nick Aga není pan,ale paní! Omlouvám se paní Aga,že jsem ji zaměnil za muže!
+0 /-0 | 16.08.2021 12:33

Jirikovka@post.cz
Pane Aga! Vojtík mi včera po odmlce napsal sám,když hodnotil mé šachové úspěchy na turnaji Přátelství v Olomouci ve skupině D senioři! Z 8 seniorů jsem obsadil pěkné 2.místo a stal se Krajským přeborníkem seniorů na rok 2021! Obdržel jsem zlatou medaili a diplom! Vojtík shodnotil mé vystoupení na turnaji takto!Email 15.8 17:37! 2.místo-slabota odpad! První nasazený a až druhé místo,nepotvrdil jsi nasazení! Ostuda,měl bys chodit kanálama! No a když mi píše Vojtík pane Aga,píši mu takè!
+0 /-0 | 16.08.2021 11:36

Jirikovka@post.cz
S Vojtíkem je někdy legrace! Dnes jsem se Vojtíka ptal co děláš v Reykiavîku! Vojtík mi odpověděl: šukám tvoji starou!Říkal jsem ti,ať se nestaráš a nejsi zvědavej,nebo uvidíš hurikán! Neumíš číst!
+0 /-0 | 16.08.2021 10:58

Jirikovka@post.cz
Pane Druide! K morálnímu rozkladu GM Pláta nelze mlčet! A nestrkat hlavu do písku jako pštros,že se nic neděje!
+0 /-0 | 16.08.2021 09:46

Jirikovka@post.cz
Pane Druide! Já chci,aby ŠSČR za nevhodnè morální chování GM Pláta mu udělil důtku s výstrahou! Pokud v tom GM Plát bude pokračovat pofičí z reprezentace! Nikde se nemusí do kanceláře ŠSČR jezdit! Na PCR zatím jít nehodlám( to Vojtík pořád vyhrožuje ,že půjde na PCR)! Vojtík za vyhrožování mým zabitím 8.8.2021 mohl mít vážné problémy! Důtka s výstrahou od ŠSČR by byla pokusem napravit morálku GM Pláta!
+0 /-0 | 16.08.2021 09:44

Druid.Panoramix

Víte, pane Fialo, když tady prezentujete soukromou komunikaci mezi Vámi a Vojtou Plátem, stejně tak ji můžete vytisknout a jít s ní na Policii ČR a tam toto oznámit a oni si už budou vědět rady, co s tím. Na druhou stranu ventilovat soukromou špínu na veřejné diskuzi, to už chce trošku silnější žaludek, ale to už je Váš problém, jenže tady to nikdo řešit nebude a právní rozklad taky nikdo neudělá. Vy pořád chcete, aby za Vás někdo něco s Vojtou Plátem řešil, ale jediný, který s tím můžete něco udělat, jste Vy sám.

+0 /-0 | 16.08.2021 09:23

Druid.Panoramix

Stálé zdraví vespolek. A jak si to výchovné působení ŠS ČR na Vojtu Pláta představujete, pane Fialo? Vojta je již delší dobu dospělý a tudíž před zákonem právně odpovědný, takže by měl vědět jak se má chovat a jak reagovat ( či nereagovat). Já bych jako základ viděl omluvu, pěkně na veřejném fóru, třeba v kanceláři předsedy ŠS ČR a za účasti dalších členů VV a slib, že se tohle už vícekrát nebude opakovat. A pokud bude, pak prostě nastoupí represe se všemi důsledky. Na druhou stranu by možná bylo dobré, pane Fialo, kdybyste ho přestal poštívat, protože některé Vaše příspěvky jsou taky trošku za hranou.... a možná s ním přestal i komunikovat, aby se neměl na co vymlouvat, že jste začal - víte, jak to je, kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl.

+0 /-0 | 16.08.2021 09:15

Jirikovka@post.cz
A také považuji za vážnou chybu že ŠSČR vůbec výchovně nepůsobí na morálně zvrhlého GM Pláta,že by jeho chování odsoudil,nebo mu,alespoň udělil důtku s výstrahou! S tim že pokud se GM Plát morálně nenapraví,pofičí z reprezentace! Toto bych považoval za správný postoj ŠSČR!
+0 /-0 | 16.08.2021 08:28

Jirikovka@post.cz
Pane Koutný! Rozhodně ŠSČR by se měl zajímat o morální profil reprezentanta GM! Neboť GM reprezentant má být příkladem šachové mládeži po všech stránkách! A pokud ŠSČR se o morální profil reprezentanta GM vůbec nezajímá,já to považuji za vážnou chybu!
+0 /-0 | 16.08.2021 08:22

Jirikovka@post.cz
A třešnička na dortu email 8.8.2021 17.27! Mládek( nevím,zda Vojtík myslel toho muzikanta,nebo šachistu,co ho porazil!) te vyprcá do prdele jako správný gay gaye! Už jsem ho kontaktoval ,že má v Prostějově stoupence,co se nechá ošukat! To je morální profil GM Vojtíka! K tomu sděluji ,že gay nejsem a nikdy jsem nebyl,intimně jsem se sblížil se 60ti ženami ale to jsem veřejně uváděl již vícekrát!
+0 /-0 | 16.08.2021 08:16

Petr Koutný

pane Fiala, na toto vše pamatuje reprezentační smlouva. Po posledním vystoupení dostal Vojta Plát varování od Martina Petra s dodatkem, že případné další podobné výstupy se budou řešit finančně  a tedy čekám jak toto bude pokračovat. Ale, když svaz platí 6 000 Eur jako podporu reprezentantům na ME v Rejkjavíku a mezi nimi je i Vojtěch Plát, pak to nebude tak horké. Ono je možná i škoda, platit reprezentantům turnaj dopředu a né až po turnaji, teda podle toho jak dopadnou a tím je motivovat k lepším výsledkům. Něco jako, zahraješ příšerně, vše si platíš sám, zahraješ výborně diostaneš dvojnásobek. Takto je skoro jak reprezentanti dopadnou. Takto to u nás funguje. 

+0 /-0 | 16.08.2021 08:14

Jirikovka@post.cz
A další specialitka Vojtíka a sice jeho klasická pomluva,bez jakých koliv důkazů! V tom je Vojtík rovněž GM! Email poslaný 22.7.2021 19.46! Jsi pedofil a buzerant,nepiš mi,hnusáku plesnivej! Tady bych u soudu požadoval předložení důkazů! Nepředložil by ani jeden! Protože neexistují! Pane Petan ŠSČR by se měl zajímat o morální profil GM! Nebo ne?
+0 /-0 | 16.08.2021 07:59

Jirikovka@post.cz
Pane Petan! Já nechci,aby ŠSČR zakazal Vojtíkovi ,aby mi posílal Emaily,já chci aby ho potrestal a odsoudil jako morální hovado!
+0 /-0 | 16.08.2021 07:53

Jirikovka@post.cz
Jeden perfektní email co my poslal Vojtík 8.8.2021! Vybírám ti rakev ,protože tě jinak město pohřbí na vlastní náklady a rozpráší tě u dálnice jako prašivýho psa!Vidíš ,jak se o tebe chci postarat? Když už tě mám zabít ať to máš se ctí! Tak co pane Humprej,ještě se budete Vojtíka zastávat? Pokud ovšem nejste na palici pak GM Vojtík by byl stále váš vzor!
+0 /-0 | 16.08.2021 07:50

MaX

HW: vy to stavíte do roviny Babišova čapího hnízda, kde si na ty dotační peníze můžete jít šáhnout, zvířata se tam pasou a opravdu žádný český zákon neporušil. Naštěstí je tu pořád skupina občanů, kteří nějak tuší, že takto by společnost neměla funguvat. Definovat to té první skupině je obtížné.

+0 /-0 | 16.08.2021 07:50

Petan

Pane Fialo jak byste si představoval, že ŠSČR zabrání Plátovy posílat Vám emaily? Mají mu sebrat počítač? Nebo ho odpojit od internetu? A jaké emaily posíláte vy jemu? Místo psaní blábolů do internetových diskuzí byste měl svoje problémy konzultovat s psychiatrem. Jedině ten Vám může pomoci.

+0 /-0 | 16.08.2021 07:42

Jirikovka@post.cz
Drahý pane Humphrey! 22:45! Málo vám to myslí! Já jsem přeposlal Emaily ŠSČR co mi poslal Vojta Plát! Takže žádny výmysl! Pro soud jasný důkaz že Vojtík,je prece jen morální hovado! A GM má jít příkladem mládeži,nejen jak umí hrát šachy,ale především jak se má chovat! A tady to u Vojtíka velmi skřípe! ŠSČR to zametl pod koberec,ne,že by Vojtíka nějak potrestal,nebo jeho chování alespoň odsoudil! Nevím,kdo na ŠSČR drží ochranou ruku nad Vojtíkem!
+0 /-0 | 16.08.2021 07:33

Petr Koutný

Humphe - já neříkám nikde že se jedná o podvod. Já říkám, že toto může být střet zájmů a toto může být určitá forma klientelismu, když člen VV podepíše výzvu s podmínkami na pořádání dotovaných turnajů a stejný člověk pošle nabídku na pořádání turnajů. Samozřejmě vyhraje a součtem takto získá tento rok přes 400 000 Kč. Dále jako člen VV vidí každou konkurenční nabídku a může si tu svojí vždy upravit tak, aby byla vyhrávající. Toto může odrazovat ostatní pořadatelé od posílání nabídek, protože je škoda času soupeřit s člověkem, který je v VV a pořádá pro VV ( ŠSČR) turnaje. Když se podíváš na smlouvy, vidíš tam stejné jméno. Když se podíváš kolik let to takto funguje tak je na tom něco špatně. Toto je to co vytýkám. Toto je to, čemu říkám podezření na klientelismum, střet zájmů a aktuálně největší problém ŠSČR. A nejhorší na tom je to, že ŠSČR se od tohoto jednání nechce distancovat, nevidí na něm nic špatného a nechce s tím ani přestat. Sebereflexe nula. Dokonce, když o tomto někdo začne psát, tak namísto nápravy, vyhrožují právníky. Potom říkám dobře strejdové, pojďme do toho. Protože kdyby se o tom nepsalo, pak by toto co tady je už několik let nikdy neskončilo. Do VV by nechodili lidi, co chtějí pracovat pro šachisty, ale kteří chtějí pořádat turnaje. Chci aby se hrálo fair-play. A klidně ať se na toto podívá soud, ty smlouvy jsou veřejné, je veřejní kdo vypisoval a podepisoval žádosti, kdo podával nabídky, kdo je v VV a kdo pořádá stejné turnaje někdy i deset let po sobě. Vše je veřejné a dostupné. A jestli soud rozhodne, že toto je špatně, pak nevidím jiné řešení než rezignaci celého VV a mimořádný sjezd. Jo a abych nezapomněl, denní tisk si na tom hodně pochutná a může to zajímat i státní kontroly, jak se hospodaří u nás se státními penězi. Tak o to tady jde. Účetně to bude ok, ale to je tak asi vše. A až bude kterýkoliv organizátor žádat o dotaci na své turnaje a nedostane jí s nejčastější odpovědí, že nejosu peníze, pak aspoň lidi ví, kam  a komu ty peníze jdou. Tento rok 2 lidi VV získali přes 0,9 mil Kč!! 

+0 /-0 | 16.08.2021 06:05

HumphreyvanWeiden

Ještě jedna. Pane Koutný, pořád mi uniká, jak a o kolik peněz měl pan Zdeněk Fiala poškodit Šachový svaz ? Podle toho textu, který uvádíte, měl pan Fiala splnit tolik povinností, že se to snad z té dotace ani zaplatit nedalo. Navíc tam byla formulace, že vše musí vyúčtovat a přebytek vrátit zpátky, což se zřejmě stalo. Já tam žádný prostor k podvodu nevidím. 

Pan Fiala si samozřejmě mohl přijít na své, pokud by dostal od majitele hotelu provizi. Taky si snad mohl něco vydělat na reklamách, snad něco na divácích, pokud byli platící, ale to je vše. Nic, co by poškozovalo Šachový svaz.

Jediný, kdo mohl být poškozen, tak to mohl být případný autor konkurenčního návrhu. Třeba vy. Vy jste žádný návrh nepodal a zřejmě ani nikdo jiný.

Být na vašem místě, ubral bych na emocích a zařadil zpátečku. Nebo se ještě více zesměšníte.

+0 /-1 | 15.08.2021 23:13

HumphreyvanWeiden

Zajímavější je případ pana Zdeňka Fialy. Tady by mně zajímal názor právníka, ale laicky si myslím, že Šachový svaz není ve stejné pozici jako nějaké ministerstvo a tudíž na něj ani neplatí zákony o střetu zájmů. Nechce se mi studovat Stanovy, ale asi to bude méně přísné než u státních orgánů.

Ale třeba by pan Aichmajer mohl poskytnout odborný právní výklad.

+0 /-1 | 15.08.2021 22:57

HumphreyvanWeiden

Pánové, trošku soudnosti by to chtělo. Svaz se zachoval v případě Vojty Pláta racionálně. Řešil jeho mediální výstupy, které jsou veřejné přístupné, ale proč by měl řešit soukromé maily ? Jak má poznat, že to, co tvrdí pan Fiala, je pravda? Co když si je pan Fiala vymyslel nebo upravil nebo je poslal úplně jiný člověk, aby Vojtovi uškodil ? To přece nemůžou řešit nějací soukromníci a navíc ještě trestat ! To je práce pro Policii ČR, nikoho jiného. Představte si, že by se u soudu NEDOKÁZALO, že inkriminovaný text psal Vojta Plát. Vzali byste si na triko zaplacení veškeré majetkové újmy, která by tímto Plátovi vznikla ? Asi ne.

+0 /-1 | 15.08.2021 22:45

Druid.Panoramix

ciki333 - možná řešili, ale s jakým efektem? Ty,ty, ty a bu,bu,bu a v reálu skutek utek..... a pak to mohou být úplně jiné komentáře na nss.cz. Myslím, že toho tady Vojta Plát profláknul tolik, že už to bylo do nebe volající. Ale na další komunikaci s panem Fialou, kterou nás tady pan Fiala obšťastňuje, je vidět, co si z toho Vojta Plát dělá a celá situace se dále eskaluje. A reakce pana Petra - zablokovat Vojtu Pláta..... pravda, je to sice řešení, ale sám cítíte, že to prostě není ideální. A akce vyvolává reakci....... bohužel.

+0 /-0 | 15.08.2021 22:20

ciki333

15.08.2021 21:17 | Druid.Panoramix

"Výhrůžky Vojty Pláta panu Fialovi jsou osobní věcí pana Fialy a nějaký ŠS ČR s tím nemá naprosto nic společného..."

Omyl, funkcionáři ŠSČR maily řešili, viz.

https://www.chess.cz/wp-content/uploads/2021/08/Zapis_VV154_overeny.pdf

Str.4, cituji:

"Členové VV ŠSČR se dále věnovali nevhodnému vystupování reprezentanta Vojtěcha Pláta v online diskuzích. Usnesení 154/4: VV ŠSČR pověřuje předsedu Martina Petra jednáním s Vojtěchem Plátem. Další nevhodné komentáře budou řešeny finančním postihem vyplývajícím z reprezentační smlouvy. Úkol 154/1: Projednat s V. Plátem nevhodné vystupování v online diskuzích – M. Petr."

+1 /-0 | 15.08.2021 22:08

Petr Koutný

 a co mě nejvíc baví. Tihleti pánové ( o kterých to celé je) čtou každý komentář, fotí si je, ukládají stránky a čtou toto o sobě. Přeposílají si je, volají si mezi sebou a ono to nekončí. Přichází další a další a další a možná už i jim dochází, že to přehnali. Tímto komentáře zdravím strýčky a udělám jim radost. Zítra brzy vstávám, tak můžete jít taky spát, zítra ale buďte ve střehu. Toto je ještě něžná předehra:) . Hlavně až bude soud, prosím bude to na kameře a v přímém přenosu. Tak ať Vám to sluší, ať mi nekazíte záběry. Detailně si Vás nahrajeme při vyhlašování rozsudku. Prosím o úsměv do kamery. Kdyby to nešlo, prý stačí říct: sýr :) 

+0 /-0 | 15.08.2021 22:08

Petr Koutný

Druide - přesně co říkáte, v případě naší výhry se i stane. Když vyhrajeme, neskončí to jen jejich rezignací a mimořádným sjezdem. Ten příběh bude mít ještě pokračování. Dnes jsem procházel svazové stránky. Ke každé akci jsou přiložené dokumenty. Konkurz a kdo jej podepsal, Konkurzní nabídka a kdo jí poslal a po několik let jsou tam stejná jména. Jednou to je pan Fiala jako člen VV a jednou to je pan Fiala jako předseda nějaké šachové školy. Muselo by být legrační, kdyby se podepisovaly smlouvy u jednacího stolu. A tam seděl jen pan Fiala. Podepsal za svaz a pak podepsal za sebe:) a tak to tady u nás běží přes deset let. Někteří chodí s krabicí s vínem a mají v ní peníze a někteří se ani nesnaží dát místo sebe na podpis někoho jiného. Bylo by to méně průkazné, kdyby na smlouvě byl Fiala a paní Fialová. Ale takto? Fiala podepíše Fialovi a hned Fiala podepíše Fialovi. Souhlasím s tím, že vědomí nedotknutelnosti dělá z lidi polobohy. 

+0 /-0 | 15.08.2021 22:02

Druid.Panoramix

Njn, v případě pana Fialy by se snad ŠS ČR ani angažovat vůbec neměl, protože to je hodně soukromá věc mezi panem Fialou a Vojtou Plátem, tady by bylo na místě nějaké předběžné opatření, třeba, že Vojta Plát se od pana Fialy musí držet minimálně 500 metrů, ale to může udělat jen soud a co by následovalo dále, to by byl jednoznačný odchod na párek pro Vojtu Pláta.

Ten postup proti ŠS ČR shledávám zajímavým a docela se na to i těším. Už jsem tady pár věcí psal i dříve, ale ona asi s jídlem rostla chuť a vědomí vlastní neodvolatelnosti a nepostižitelnosti, to už zlomilo vaz větším borcům. Btw, proč by měl někdo ustupovat, když ví, že má pravdu a když má ještě důkazy, tak je to spíše radost, i když hodně hořká.... vzhledem k šachu jako takového..... moc fajn by bylo, kdyby to postihlo ty, kteří za tento marasmus mohou a prohru v případném sporu by platili to ze svého a ne z peněz svazu, ale to by musel být dobře připravený spor ne proti ŠS ČR, ale proti jeho jednotlivým jeho funkcionářům, kteří svým jednáním dopustili, že....... dál už bychom se oba opakovali. Víme o co jde.

+0 /-0 | 15.08.2021 21:48

sarmatam
21:17- ajajajajaj :-)
+0 /-0 | 15.08.2021 21:35

Petr Koutný

Druid děkuji. Naprostý souhlas. Být na místě pana Fialy, podám hned žalobu. Stalo se jen to, že on to poslal na svaz a Martin Petr mu napsal, ať si Pláta zablokuje. Míchám dvě věci do jednoho, jen jsem chtěl ukázat to, že co řekne Plát a je to stokrát horší, to svaz mlčí a co řekne Petr Koutný, na to se platí právník. Ale souhlasím, toto není moje věc. To je mezi panem Fialou a panem Plátem. Moje věc je docela zajímavý možný soudní proces. Máme důkazy, jestli je soud uzná a my vyhrajeme, pak musí být mimořádná konference a nové vedení. Přesně jak píšete, my to proženeme tiskem a pošleme dotazy na adekvátní Ministerstva a kontrolní úřady a nebudeme bojovat jen soudně, ale i tam, kde se rozhoduje o tom, kolik náš svaz dostane peněz. takže nás čekají tři bitvy. Mediální to bude asi 1-0 pro nás. Soudní to nikdy nevíte ale 50%-50% a penězovody tak tam tuším největší šance. Takže toto je zatím jen drčením zbraním, jakmile nám příjde soudní obsílka, tak se vše co teď v zákulisí připravujeme dá do pohybu. Na takové lidi jak píšete půjdeme tvrdě. Kdybychom chtěli, mohli jsme vymazat jeden článek a mít klid a ustoupit. My ale nechceme mít klid. My chceme aby možný klientelismus a možný střet zájmů a podvodné zápasy, aby se toto už nikdy neopakovalo a nikdy se nevrátilo. Za toto stojí bojovat, za toto má cenu jít do tohoto boje. Určitě my na tom nezbohatneme, ale až jednou budeme staří, řekneme si, že jsme neměli strach a že jsme bojovali za to, čemu jsme věřili. Ať vyhrajeme a nebo prohrajeme, tak nejvíc na čem záleží je to, že jsme se nebáli a šli jsme proti systému. To už je velká výhra a možná v konečném důsledku ta největší. 

+0 /-0 | 15.08.2021 21:31

Druid.Panoramix

Stálé zdraví vespolek. Petře Koutný tak se mi zdá, že v 20:17 mícháte dohromady jablka a hrušky. Výhrůžky Vojty Pláta panu Fialovi jsou osobní věcí pana Fialy a nějaký ŠS ČR s tím nemá naprosto nic společného........ možná bylo dobré se oprostit od toho, že někdo bude za pana Fialu řešit nějaký morální aspekt jen proto, že se ho dopustil GM a reprezentant ČR. Napadení ŠS ČR z klientelismu při pořádání turnajů z dotací a jeho následná reakce právníky je naprosto normální, čemu se divíte? Byli napadeni a tak se brání, pokud máte důkazy, tak nemůžete prohrát.... šel bych do toho a s dobrým právníkem bych ŠS ČR stáhnul z kůže. :o)) A stejně by to měl udělat i pan Fiala, to by se asi VP divil, kdyby mu přišla obsílka....... vypisovat, že VP je to či ono, to slabý čajíček, na takové lidi se musí tvrdě a brzy bude klid a ŠS ČR bez peněz a po mimořádné konferenci i bez vedení. :o))

+0 /-0 | 15.08.2021 21:17

Petr Koutný

Petře samozřejmě jsme od svazu 50 000 Kč nikdy nezískali. Tento rok nula, minulý rok myslím 5 000Kč a celkem za pět let to nebylo víc než +-20 000Kč. Za posledních 5 let dal RP šachy do projektů víc než 200 000 Kč. Pro svaz už roky neexistujeme. A proto jsme hrdí na to, že dnes si dokážeme vše financovat sami. Jen pořádání bleskových turnajů na internetu Meteleskum Bleskum nás stálo přes 20 000Kč a to jsme dělali pro šachisty v době, kdy byly šachy v karanténě. Svaz se svými placenými lidmi neudělal ani desetinu co my. Ale buďme upřímní, dnes bych sem si nevzal od těchto lidí ani korunu. Nemohl bych být vděčný lidem, kteří myslí víc na sebe a na své ega než na šachisty. Máme to štěstí, že RP šachy je dnes finančně nezávislá skupina. Dokonce sponzorujeme turnaje. Turnaj v Hošťálkové, Memoriál M.Jurky, připravuje se turnaj dvojic, slíbil jsem podporu turnaji v Kersku, v Prostějově a tím to nekončí. Čím víc se nám bude dařit, tím naše podpora bude větší a větší. A mimochodem, myslíte si, že svaz někde napsal, že se chystá vydání knížky české šachové legendě panu Jansovi? Ani jednou se o tom nikde nezmínil. Na rovinu, vůbec to ani nepotřebujeme a neprosíme se o to. A tušíte proč? protože tu knížku vydává RP šachy:) Přeci to nejde napsat, že RP šachy tady vůbec existují. Ale, zase nohama na zemi. Být nezávislý má své kouzlo. Kdybych byl závislý na penězích od svazu, pak bych musel mlčet o tom, že tady kvete střet zájmů a klientelismus. Nemusím mlčet, nemusím se doprošovat a klidně půjdeme do příštích voleb. A z malého nápadu někde v garáží je tady sebevědomá organizace, která se klidně soudně postaví mocnému šachovému svazu. Klidně přijme hozenou rukavici a půjde do voleb a klidně jim ukáže, jak to vše co dělají, umíme dělat lépe. Díky za komentář a za to, že nás sledujete!! Dodám, že ani poděkování jsme nikdy neměli od svazu. Ani slovo uznání a respektu. Ale i o toto od nich nestojím. Vážíme si našich fanoušků, jejich reakcí, jejich poděkování a komentářů a oni jsou pro nás to nejdůležitější co máme. 

+0 /-0 | 15.08.2021 21:07

Petr Koutný

pane Fiala a teď se na to podívejte takto. Vojtěch Plát Vám vyhrožuje sudem s kyselinou a ŠSČR mlčí a neřeší to. Petr Koutný napíše, že by člen VV neměl pořádat turnaje z dotací ŠSČR a ženou na nás právníky. Výhrůžka smrtí je pro tyto strejdy banalita slučitelná s reprezentační smlouvou a myšlenka o možném střetu zájmů a možném klientelismu je žalována. Uznejte sám, svět je krásný! Kdyby byly zítra volby, hned jim dám hlas. 

+0 /-0 | 15.08.2021 20:17

Jirikovka@post.cz
To,že mě GM Plát chtěl naložit do sudu s kyselinou je svinstvo! ŠSČR je úplně jedno,když se GM Plát vyjadřuje jako hovado to mu vůbec nevadí! Já myslím,že ŠSČR na chování GM Pláta doplatí! GM má jít příkladem nejen hrou ale také chováním! Takové hulvátské chování jako má GM Plát nemá žádný GM v ČR,ale asi ani nasvětě!
+0 /-0 | 15.08.2021 19:57

paulz

To ciki333: ono navíc na všechny členy dokonce i neaktivní bere šachový svaz dotace od státu. Takže tvrdit jako pan Martin Petr docela nedávno na těchto stránkách, že jedinou prioritou šachového svazu je mládež je trochu ulítlé. 

+0 /-0 | 15.08.2021 14:44