Slavia Děčín vs 1. Novoborský ŠK B

03.11.2002 08:00 | Turnaje

Do Děčína jsme odjížděli s velikou chutí vyhrát, ale bohužel to dopadlo,tak jak to dopadlo. Trable nastaly hned po půl hodině zápasu. Na 3. šachovnici náš hráč špatně propočítal variantu a ztratil figuru. Ještě se pokusil o mal

Bohužel figura je figura.Na 7. šachovnici se Tomáš Langr pokusil o útok s obětí figury. Snažil se svého soupeře udolat. On útok odrazil, ale jen za cenu jezdce. Tím se materiálně vyrovnali a přešli do koncovky. Koncovka byla vyrovnaná a za chvíli partii dali za remiz. 4. šachovnice - velice zajímavá partie, která skončila věžovou koncovkou. Náš hráč měl piona víc a stál zajímavě. Nevím proč, ale nabídl remiz a soupeř ji s ochotou přijal. Na 6. šachovnici hrál Jirka Doležal velký útok. Hned od začátku partie tlačil soupeře do obrany. Ve střední hře obětoval kvalitu a už už byl u cíle. Bohužel nebyl. Přiznám se, ale moc jsem si nevšímal páté šachovnice. Proto bude komentář strohý. Remiz. Petr Kučera na první šachovnici obětoval dva piony za útok. Snažil se, ale nedotáhl ho do vítězného konce. Před ukončením zápasu někteří z nás odjížděli domů. Já byl mezi nimi. Opouštěl jsem poslední partii ve vyrovnané koncovce. Sice měl náš hráč piona míň, ale zato silného jezdce proti slabému střelci. Mrzí mě, že se naše představy neshodovaly s realitou.
Do Děčína jsme odjížděli s velikou chutí vyhrát, ale bohužel to dopadlo,tak jak to dopadlo. Trable nastaly hned po půl hodině zápasu. Na 3. šachovnici náš hráč špatně propočítal variantu a ztratil figuru. Ještě se pokusil o malý protiútok, ale nic tam neměl a prohrál. V tu chvíli i na 8. šachovnici Tomáš Majstr přišel o figuru. Ten bojoval o něco déle a došel až do koncovky.
0x 15125x lajolend
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat