1. Novoborský ŠK B vs Mosad Č.Kamenice

17.11.2002 08:00 | Turnaje

Dnešní den se do historie našeho klubu zapíše hodně černým písmem. To, že prohrajeme tak potupně, nikdo z nás nepředpokládal. Situace se nevyvíjela na takovou vysokou prohru, ale na konci utkání jsem musel konstatovat, že nás soupe

Dnešní den se do historie našeho klubu zapíše hodně černým písmem. To, že prohrajeme tak potupně, nikdo z nás nepředpokládal. Situace se nevyvíjela na takovou vysokou prohru, ale na konci utkání jsem musel konstatovat, že nás soupeř převálcoval. První prohrou na 3. šachovnici, kterou jsem hrál já, se nám hra začala hroutit. Obětí tří pěšců jsem chtěl rozehrát prudký útok.
Soupeř byl rezolutně proti. Nepustil mě ani k náznaku útoku a po špatně propočítané kombinaci jsem přišel ještě o věž a partii vzdal. Asi půl hodiny poté Tomáš Langr na 7. šachovnici přehlédl vidle a bohužel prohrál, i když si myslím, že jeho postavení bylo lepší. To už jsme i viděli, že na 8. šachovnici udělal Tomáš Majstr hrubou chybu, kterou jeho soupeř tvrdě ztrestal. V tu chvíli byl stav 3:0. Obešel jsem všechny šachovnice, abych se ujistil, jak si stojíme. Mé zjištění bylo otřesné. Na dalších pěti šachovnicích se situace vyvíjela na krutou porážku. Na 2. šachovnici musel Koudelka vyměnit dámu za střelce s věží a stál velmi podivně. Předpokládaná prohra na sebe dlouho nenechala čekat. Na 1. šachovnici Majstr J. st. nestál špatně, ale opět rozhodla hrubka. Jediný půl bod uhrál na 4. šachovnici Rayman. Myslím si, že jeho pozice nevěstila nic dobrého ( vyměnil figuru za 3 piony ), ale jeho soupeř v časové tísni nabídl remizu. 5. šachovnice byla dlouho vyrovnaná. Paní Majstrová se držela jako správný bojovník, ale dnešek byl celý jen o hrubých chybách, které soupeř trestal. Poslední šachovnice, na které se hrálo, byla šestá. Tam se hra, pro nás, nevyvíjela špatně. Hra přešla do vyrovnané věžové koncovky. Tam nabídl Jirka Doležal remizu. Soupeř ji ale nepřijal a vytrvale vyčkával na chybu. Bohužel se jí dočkal. Nevím co dodat víc. Dnešek byl hlavně o hrubých chybách. Pevně doufám, že to co jsme předvedli dnes, se už nikdy nebude opakovat.
0x 14182x lajolend
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat