Zápisky z Mariboru IV

16.11.2012 11:43 | MS mládeže 2012

Během volného dne všichni účastníci mistrovství světa dočerpali chybějící energii a pustili se směle do bojů druhé poloviny turnaje. V sedmém kole se české výpravě potřetí zadařilo přesně průměrně, tj. získali jsme 9 bodů...

Během volného dne všichni účastníci mistrovství světa dočerpali chybějící energii a pustili se směle do bojů druhé poloviny turnaje. V sedmém kole se české výpravě potřetí zadařilo přesně průměrně, tj. získali jsme 9 bodů z 18 partií a celkově jsme tak zůstali na +1. Některým se sedmé kolo vydařilo více, některým méně.

Například Anička Vavřínková získala druhý bodík v soutěži, když po oběti věže za úprk svého krále na druhou stranu šachovnice krásně vyjela dámou po trajektorii d1-h5-f7 a pouť svojí královny zakončila tahem Db7, což byl zároveň mat černému králi na b8!:) Naopak Tadeášovi se sedmé kolo vůbec nevydařilo, když se svou dámou až příliš vzdálil od zbytku svojí armády, což soupeř nemilosrdně potrestal a náš nejstarší reprezentant dorazil na meeting point překvapivě už po dvou hodinách hry. Velmi dlouho bojoval o výhru náš bodový lídr Thai Dai Van Nguyen v kategorii H12, jeho soupeř však díky přítomnosti různobarevných střelců na šachovnici udržel koncovku s pěšcem méně. I přes remízu se Van stále držel na čele českého pelotonu a po sedmi kolech zaujímal velmi slušné 20. místo. V závěsu za ním se po sedmi kolech bodově nejlépe držela Karinka Němcová v D10, a to průběžně na 28. místě.

Z osmi kol dokázala získat pět bodů také Karin Němcová, mladší sestra úspěšné české reprezentantky WGM Kateřiny Němcové.

Osmé kolo bohužel české výpravě vyšlo o poznání hůře. Nejen že se příliš neprosadili naši lídři, ale také celkově to bylo zatím nejhorší kolo, ve kterém jsme získali pouze 6,5 bodu z 18 partií. V celkovém součtu to opět znamená skok do mínusu, konkrétně na –4. Stále však není nic ztraceno, před námi jsou ještě tři kola a například loni jsme v Brazílii měli po šestém kole +7 a na konci šampionátu skončili s bilancí –1. Pokud by to letos dopadlo opačně, tak bych se opravdu vůbec nezlobil...:)

Po osmi kolech jsou tak na čele bodového hodnocení české výpravy čtyři mušketýři s pěti body: Martin Blahynka v H14, Thai Dai Van Nguyen v H12 a dvě reprezentantky bojující v kategorii D10: Karin Němcová a Julie Vilímová.

Dnes se s Vámi podělím pouze o pár dalších fotografií, partiovou ukázku snad doplním příště. Držte nám palce do posledních tří kol!

Většina české výpravy, zleva stojí (či poloklečí): Nicola Lužíková, Kateřina Vlčková, Martin Blahynka, Tadeáš Kriebel, Jana Zpěváková a Jan Mikeš; zleva sedí: Thai Dai Vinh Nguyen, Thai Dai Van Nguyen, Marek Sýkora, Anna Vavřínková, Julie Vilímová, Nela Pýchová a Jitká Jánská.

Starší část české výpravy. Zleva stojí kluci v pořadí Martin Blahynka (H14), Tadeáš Kriebel (H18) a Jan Mikeš (H16), zleva sedí holky v pořadí Nicola Lužíková (D16), Kateřina Vlčková (D16) a Jana Zpěváková (D18).

Většina kategorií hraje svůj turnaj ve velké hale hotelu Draš,....

...pouze kategorie osmiletých a dívky do deseti let hrají v hotelu Habakuk.

Jelikož dnes bylo po pár dnech opět jasněji, vyfotil jsem pro změnu pohled od spodní stanice lanovky. Tam kdesi v dáli nahoře spáváme a papáme...:)

Julča byla po partii osmého kola vysmátá od ucha k uchu. Ještě aby ne, na své konto si připsala čtvrtou výhru v řadě!

Odkazy:

Stránky mistrovství
Online na Chessdom
6x 3032x David Kaňovský
Fotogalerie
Komentáře (6) Aktualizovat
17.11.2012 22:52 | Autor neznámý

     Dobrý výsledek Marka s Charitonovem, s Rusy a celkově zatím tedy slušných +1! V zítřejším a posledním kole to chce vydržet, Fracouz Lagarde by měl být hratelný. Jenom mi nehraje jeho jméno Dimitri (žeby pátý Rusák, hrající tentokrát za Francii?), na to pozor.

     Jinak skutečné vyvrcholení H10 bude určitě na 1. šachovnici, kde se utká dosud 100% Vietnamec s prvním nasazeným, udrží si tedy Nguyen Anh Khoi stopro, nebo Esipenko zachrání čest všech účastníků a toto nedovolí? Všem českým mládežníkům přeji do posledního kola hodně štěstí a bodíků! Pozdrav do Mariboru od Pepy Kopala.

17.11.2012 10:20 | Autor neznámý

Pro Marka pochvala za výhru s Vahídem, los je sice v 10. kole nepříjemný a přichází již čtvrtý Rusák na šampionátu. Ale protože se Marek Rusů evidentně nebojí a na mistrovství s nimi ještě neprohrál, tak věřím i dnes v dobrý výsledek. Maximální bodový úspěch české reprezentaci v předposledním kole přeje Pepa Kopal.    

16.11.2012 15:33 | Autor neznámý

to Steve Splasher: díky, opraveno.

16.11.2012 14:49 | Autor neznámý

Díky za podporu a fandění! Dnes a zítra od tří, v neděli pak od desíti. 

16.11.2012 13:03 | Autor neznámý

Díky za report. Menší chybka v článku - třetí odstavec hodnotí osmé a ne sedmé kolo.

Z onlinu byly zajímavé výhry Puranika a Fedoseeva. Alekseenko nedotáhl nadějnou partii. Duda a Goryachkina jsou i v O18 hodně vidět.  

I dnes bude řada zajímavých partií. Našim držím palce, snad se dnešní kolo zadaří.

16.11.2012 12:46 | Autor neznámý

Dneska to bude zajímavé zejména pro Marka, vyfasoval exotického Peršana Dokhtmirzahassanvahida Sinaa, jehož jméno se dá na počítači přenášet na větší vzdálenosti jenom prostřednictvím Ctrl+C a Ctrl+V. Při přípravě bych navrhoval pracovní zkratku Vahíd, protože jen naučit se jeho jméno nazpaměť by normálnímu šachistovi sežralo většinu času. Takže po včerejší poklidné remíze přeji Markovi dneska plný úspěch proti Vahídovi, přeci jen už začína finiš a je potřeba do toho říznout! Vše nejlepší celé reprezentaci do Mariboru přeje Pepa Kopal.