Mládež míří do Harrachova

26.10.2018 08:31 | Mistrovství Čech mládeže do 16 let 2018

V sobotu 27. října 2018 bude v Harrachově zahájeno 28. Mistrovství Čech mládeže do 16 let 2018, HARRACHOV FIDE OPEN 2018 a NÁRODNÍ OPEN 2018. Všechny turnaje se budou hrát v hotelu SKICENTRUM.

Do mistrovských kategorií se nominovalo 218 oprávněných hráčů a hráček a v openech bude startovat 114 šachistů. V sobotu tedy zasedne k šachovnicím 332 příznivců královské hry. Další hráči se zapojí do bleskového turnaje a simultánek. Včetně trenérů a doprovodů se akce zúčastní 550 účastníků.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program. Jsou připraveny tematické přednášky, simultánky, bleskový turnaj, exkurzi do Sklárny a pivovaru Novosad, exkurzy do Hornického muzea, výlety a další zajímavé akce. V hotelu mohou návštěvníci také využít saunu a wellness centrum.


Hráči a hráčky Mistrovství Čech mohou rozebírat své partie s trenéry, jejichž účast pořadatel zajistil. Hlavním trenérem Mistrovství Čech mládeže je FM Jiří Tůma. Dalšími členy týmu trenérů budou IM Richard Biolek, IM Pavel Šimáček a IM Petr Pisk. Každý z trenérů si také připravil pro mládež jednu tematickou přednášku. Trenéři dále sehrají s mládeží čtyři simultánky.

Pro rodiče účastníků a i další šachisty, kteří se nemohou osobně zúčastnit Mistrovství Čech, připravili pořadatelé on-line přenosy z 36 šachovnic. Příznivci královské hry tak mohou sledovat hru nejlepších mládežníků v přímém přenosu. Na on-linu bude hrát 12 šachovnic kategorie HD16, 12 šachovnic HD14 a 13 šachovnic HD12. Hlavní rozhodčí IA Petr Záruba bude aktualizovat po dohrání každém kole výsledky, pořadí a rozlosování. Pořadatel bude průběžně doplňovat fotogalerii na webu a informace o aktuálním dění na Mistrovství Čech mládeže.

Mistrovství Čech mládeže do 16 let pořádá z pověření Šachového svazu České republiky Šachová škola Světlá nad Sázavou. Projekt je realizován za finanční podpory Libereckého kraje.

Slavnostní zakončení je na programu v sobotu 3. listopadu ve 14:00. Nejlepší hráči získají nejen poháry, medaile, diplomy a věcné ceny, ale i postupy na Mistrovství České republiky 2019.


Ing. Zdeněk Fiala
ředitel turnaje


Odkazy

Oficiální stránky

Výsledky

Fotogalerie

2x 3731x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
29.10.2018 11:54 | Pavel Ch

MMM: Nemám v tom prsty, jen při pohledu na startovky/nasazení/propozice je jasné, že:

 

1. V propozicích je, že do FIDEela se počítají 16,14,FIDEopen. Tam vše jasné.

2. V 12, openB je starovka dle národního a ukázáno jen národní, ale v nasazení je vidět FIDEelo.

3. Nasazení kol (bodové skupiny a v nich zápasy) je dle FIDEela i u "12" , opnuB 

Domnívám se: 

Byl, a asi je ve vyšším rozpise, že když nad 50% FIDEelistům, tak jde do FIDEela.

Tudíž asi program po zadání, že půjde do FIDEela i seřadil nasazení pro los kol dle FIDE bez ohledu na startovku, která je dle národního - alespoň tak dle národního je stále vidět na chess-results. Swiss pracuje s pořadím hráčů na starovce dle FIDEela. 

 

Ještě opravím odkaz v kalendáři nss, míří i u Čech na Moravu, správně: https://www.chess.cz/mistrovske-souteze/souteze-mladeze/mistrovstvi-cech-do-16-let/

29.10.2018 11:26 | MMM

Ví někdo, jakým způsobem je losován turnaj kategorie H12 (a v prvních dvou kolech doprovodný LOK)? A případně proč? Standardní "první z první půlky s prvním z druhé půlky ve stejné bodové skupině" to narozdíl od U14, U16 a FIDE není.