Mládež míří do Harrachova

26.10.2018 08:31 | Mistrovství Čech mládeže do 16 let 2018

V sobotu 27. října 2018 bude v Harrachově zahájeno 28. Mistrovství Čech mládeže do 16 let 2018, HARRACHOV FIDE OPEN 2018 a NÁRODNÍ OPEN 2018. Všechny turnaje se budou hrát v hotelu SKICENTRUM.

Do mistrovských kategorií se nominovalo 218 oprávněných hráčů a hráček a v openech bude startovat 114 šachistů. V sobotu tedy zasedne k šachovnicím 332 příznivců královské hry. Další hráči se zapojí do bleskového turnaje a simultánek. Včetně trenérů a doprovodů se akce zúčastní 550 účastníků.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program. Jsou připraveny tematické přednášky, simultánky, bleskový turnaj, exkurzi do Sklárny a pivovaru Novosad, exkurzy do Hornického muzea, výlety a další zajímavé akce. V hotelu mohou návštěvníci také využít saunu a wellness centrum.


Hráči a hráčky Mistrovství Čech mohou rozebírat své partie s trenéry, jejichž účast pořadatel zajistil. Hlavním trenérem Mistrovství Čech mládeže je FM Jiří Tůma. Dalšími členy týmu trenérů budou IM Richard Biolek, IM Pavel Šimáček a IM Petr Pisk. Každý z trenérů si také připravil pro mládež jednu tematickou přednášku. Trenéři dále sehrají s mládeží čtyři simultánky.

Pro rodiče účastníků a i další šachisty, kteří se nemohou osobně zúčastnit Mistrovství Čech, připravili pořadatelé on-line přenosy z 36 šachovnic. Příznivci královské hry tak mohou sledovat hru nejlepších mládežníků v přímém přenosu. Na on-linu bude hrát 12 šachovnic kategorie HD16, 12 šachovnic HD14 a 13 šachovnic HD12. Hlavní rozhodčí IA Petr Záruba bude aktualizovat po dohrání každém kole výsledky, pořadí a rozlosování. Pořadatel bude průběžně doplňovat fotogalerii na webu a informace o aktuálním dění na Mistrovství Čech mládeže.

Mistrovství Čech mládeže do 16 let pořádá z pověření Šachového svazu České republiky Šachová škola Světlá nad Sázavou. Projekt je realizován za finanční podpory Libereckého kraje.

Slavnostní zakončení je na programu v sobotu 3. listopadu ve 14:00. Nejlepší hráči získají nejen poháry, medaile, diplomy a věcné ceny, ale i postupy na Mistrovství České republiky 2019.


Ing. Zdeněk Fiala
ředitel turnaje


Odkazy

Oficiální stránky

Výsledky

Fotogalerie

2x 6234x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Pavel Ch

MMM: Nemám v tom prsty, jen při pohledu na startovky/nasazení/propozice je jasné, že:

 

1. V propozicích je, že do FIDEela se počítají 16,14,FIDEopen. Tam vše jasné.

2. V 12, openB je starovka dle národního a ukázáno jen národní, ale v nasazení je vidět FIDEelo.

3. Nasazení kol (bodové skupiny a v nich zápasy) je dle FIDEela i u "12" , opnuB 

Domnívám se: 

Byl, a asi je ve vyšším rozpise, že když nad 50% FIDEelistům, tak jde do FIDEela.

Tudíž asi program po zadání, že půjde do FIDEela i seřadil nasazení pro los kol dle FIDE bez ohledu na startovku, která je dle národního - alespoň tak dle národního je stále vidět na chess-results. Swiss pracuje s pořadím hráčů na starovce dle FIDEela. 

 

Ještě opravím odkaz v kalendáři nss, míří i u Čech na Moravu, správně: https://www.chess.cz/mistrovske-souteze/souteze-mladeze/mistrovstvi-cech-do-16-let/

+0 /-0 | 29.10.2018 11:54

MMM

Ví někdo, jakým způsobem je losován turnaj kategorie H12 (a v prvních dvou kolech doprovodný LOK)? A případně proč? Standardní "první z první půlky s prvním z druhé půlky ve stejné bodové skupině" to narozdíl od U14, U16 a FIDE není.

+0 /-0 | 29.10.2018 11:26