Mistrovství Evropské unie mládeže 2013 po druhé třetině

03.09.2013 05:32 | Mistrovství Evropské unie mládeže 2013

Mistrovství Evropské unie mládeže 2013 má za sebou již dvě třetiny a akce tak nezadržitelně míří do finále! (foto: Sebastian Zsombor Peczely)

Po 6. kole je v čele kategorie chlapců a dívek U14 Peczely (HUN) 6b. a Kaňáková (CZE) 4,5b., v U12 WFM Antova (BUL) 5,5b. a Miesbauer (CZE) 4,5b., v U10 Jazdanovs (LAT) 4,5b. a Tomczak (POL) 4,5b., v U8 Obada (ROU) 5b. a Lahs (LAT) 5b. (Průběžné výsledky)

Denně jsou IM Piskem vyhlašovány nejlepší partie kola, za 4. -5. kolo byli odměněni  Momchil Kosev, Ladislav Nagy, Gabriela Antova, Sebastian Zsombor Peczely, Nikoletta Toth, Nikolay Cholakov, Tomáš Hurdzan a Anna Glapa.

V sobotu byl pro účastníky zorganizován výstup na Lysou horu (1323m), kde byly na počest dosažení vrcholu sehrány bleskové partie. Fotky je možné shlédnout ve fotogalerii.

 

V pondělí proběhl v rámci doprovodného programu bleskový turnaj, kterého se zúčastnilo 32 hráčů z 11 zemí z řad hráčů, doprovodu a trenérů. Po dramatickém průběhu se vítězem stal hlavní favorit FM Michal Novotný (7,5b) před slovenským talentem Markem Karasem (7,5b) a anglickým hráčem Chrisem I Howellem (7b). Vítězové obdrželi hezké ceny na památku této velmi vydařené akce.  (Kompletní výsledky)


Účastníci turnaje mají k dispozici řadu možností k aktivnímu odpočinku, jehož houfně využívají. Denně je možné využít bazénu a wellnes, probíhají velké matche ve stolním tenise, stolním fotbálku, bowlingu. Před hotelem je taktéž každé dopoledne možné vidět fotbalové klání v podání mladých evropských talentů.

Ve středu 4. 9. pořadatelé pro účastníky připravili další zajímavost a to simultánku s IM Richardem Biolkem mladším.

 

Ing. Zdeněk Fiala
ředitel MEU mládeže 2013

Oficiální stránky

0x 4052x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované