Maratónská věžovka potěšila Steinberga

31.08.2018 10:14 | Novoborská šachová Corrida 2018

Po čtvrtečním pátém kole se Nitzan Steinberg vrátil do zápasu, když po necelých šesti hodinách udolal svého soupeře ve velmi zajímavé věžové koncovce. V hlavním zápase se drama nekonalo, partie opět skončila remízou.

Viktor Láznička hrál bílými figurami, pozice stála v podstatě celou dobu velmi vyrovnaně, brzy se vyměnily dámy. Ani jeden z hráčů příliš neriskoval, po pár hodinách partie skončila remízou.


(komentuje GM Pavel Šimáček)


-
. kolo -

Ani v partii mezi Nitzanem Steinbergem a Tadeášem Kriebelem se dlouho nic nedělo, až Tadeášova nenápadná nepřesnost přivedla oba borce do napínavé a velmi těžké věžové koncovky, která se celou dobu pohybovala na hraně mezi remízou a vítězstvím izraelského mladíka. S hodnocením i nacházením nejlepších tahů měli problémy i naši komentátoři ve studiu, a to byli přitom bez časového nebo zápasového presu.

Odhodlaný Nitzan Steinberg

Zadumaný Tadeáš Kriebel

Podle počítače bylo k výhře často možné zahrát jeden jediný možný tah a Tadeáš, přestože tahal za ten kratší konec, stále vymýšlel nové a nové zápletky a držel naděje na remízu. Nitzan, který opět měl výrazně horší čas, určitě tušil, že by to někde mohl vyhrát, ale nervy hrály svojí roli a ne vždy zahrál na minutě ten nejlepší tah. Po šesti hodinách urputného boje nakonec ukořistil mladý Izraelec cenné vítězství a stáhnul náskok svého oponenta na jediný bod. 

(komentuje GM Pavel Šimáček) 


-
. kolo -

Izrael se tedy před posledními klasickými partiemi dostává do vedení 5,5:4,5.

Speciálním hostem ve studiu byl velmistr Vlastimil Hort, který také přednášel na Gelfandu Campu, konaném od středy do pátku pro mládežníky. Ti si každé ráno poslechnou přednášky od našich komentátorů, odpoledne od FM Lukáše Vlasáka a poté sledují partie na Corridě.

Přednáška pod taktovkou Vlastimila Horta

Vlastimil Hort přišel i do živého vysílání

Ve včerejší soutěži jsme obdrželi pouze dvě správné odpovědi, vítězem knihy „Position decision making in chess“ se stal Jiří Horníček, gratulujeme.

Dnes nás čeká poslední vážná partie, komentátorské studio začíná opět 15:40.ODKAZY

stránky NOVOBORSKÁ ŠACHOVÁ CORRIDA 2018
Přímý přenos, živý komentář

FOTOGALERIE


Kateřina Šmajzrová
PR Novoborská šachová Corrida

fotografie: Vladimír Jagr


1x 4820x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Pavel Ch

K MČR týmů rapid + blesk losovala slečna Kateřina  Šmajzrová před diváky  Corridy mezi 1. a 2. partií

z nejrychleji přihlášených (do 16.h. soboty):

Na ceny se mohou těšit, ceny dle www.republika.sachyusti.cz

rapid (12 týmů): Moravská Slávia Brno B

blesk (10 týmů): QCC České Budějovice

ubytování (6 týmů): Moravská Slávia Brno A

+0 /-0 | 01.09.2018 17:32