LCWL - souboj s rumunskými králi

07.12.2023 15:27 | Zprávy

Už se blíží konec roku a to ve světové lize LCWL (Live Chess World League) znamená, že se blíží také závěr podzimní sezóny 2023 (mimochodem, ta je už je v pořadí dokonce dvanáctá).

Aktuálně se český tým účastní dvou paralelně probíhajících soutěží (LCWL Chess960 ve fišerkách a pak samozřejmě také hlavní soutěže LCWL) a tento víkend nás v obou čekají jedny z posledních zápasů.

Proto nejprve odehrajeme

chesspawn v neděli 10. prosince 2023 od 19:00 chesspawn

chesspawn zápas ve "fišerkách" s týmem Íránu chesspawn

a poté rovnou navážeme

chesspawn v neděli 10. prosince 2023 od 20:00 chesspawn

chesspawn utkáním v hlavní soutěži LCWL s Rumunskem chesspawn

Na tomto místě ode mne obvykle čtete, jak je důležité se ligových zápasů zúčastnit, bojovat a vyhrávat - tak to pro jednou pojďme trochu změnit.

Naše situace v obou soutěžích je totiž poměrně jasná a aktuální nedělní zápasy ji nemohou nikam moc posunout.

hlavní soutěži LCWL máme už takovou ztrátu na první dvojici (Rumunsko, Srbsko), že ji ve zbývajících zápasech nemůžeme dohnat a naše hlavní bitva o bronzovou medaili se odehraje až příští týden s Filipínami. Samozřejmě, pokud bychom nějaký ten zápasový bod Rumunům ukradli, naši pozici by to dost vylepšilo, ale (po pravdě řečeno) pravděpodobnost úspěchu je hodně malá - Rumuni válcují všechny nejen svoji účastí (průměr na zápas 62, maximum 101), ale také silnou soupiskou.

Na druhou stranu se naše aktuální účast (průměr 42, maximum 60) s tou rumunskou ještě pořád "potkává" - když Rumunů přijde obvyklý počet a my posuneme naše maximum, tak by to najednou mohl být recept na dobrý zápas.

Spousta hráčů s nižším ratingem často říká, že se nemohou/nechtějí/bojí zúčastnit těžkých ligových zápasů, protože jejich rating je mnohem slabší než soupeřův. V tomto ligovém kole to ale berme jako příležitost - zahrajeme si s lepším hráčem a pokud to nevyjde, tak se aspoň něco naučíme. A pokud to vyjde, tak budeme za hrdiny (a navíc připíšeme spoustu ratingových bodů)! A v každém zápase se někdo takový vždycky najde (poctivě to jako kapitán sleduju)...

Ale dříve než se ale dostaneme k Rumunsku, čeká nás ještě poslední zápas v soutěži LCWL Chess960 (tedy ve "fišerkách" - to je ta variace šachů s promíchanými  figurkami na začátku). V této sezóně nám už medaile prakticky utekla, takže opět nemáme co ztratit a zápas s Íránem (který je přibližně na stejné úrovni jako my) tak bude hlavně příležitostí si prostě bez velkého tlaku zahrát.

Udělejte si proto všichni čas na týmové on-line šachy v národním dresu.

A jak to bude v neděli konkrétně probíhat?

Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

Připomínám, že další podrobnější informace o LCWL a LCEL včetně aktuálních tabulek a týmových statistik najdete v průběžně aktualizovaných diskusních fórech:

Dnešní obrázek byl  již tradičně vytvořen pomocí kreativní neuronové sítě v nástroji Stable Diffusion, konkrétně z fráze "Chess piece in gold suit and in Romanian colors" . A zároveň přidávám ještě odkaz na dlouhodobě používané ikony s motivy vlajek státu www.freeflagicons.com

1x 695x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Zdeněk Desná

Další sebevražedné utkání se silnějším soupeřem. O kolik bude silnější záleží jen na nás, jak nastoupíme.

NEPŘÁTEL SE NELEKEJME, NA SÍLU NEHLEĎME !.

PŘEDEM NIKDY NEKLEKEJME, ZBABĚLOST JE VE TMĚ!

+1 /-0 | 07.12.2023 21:17