LCWL - rumunští šampióni

22.09.2023 15:04 | Domácí zprávy

12. sezónu světové ligy LCWL (Live World Chess League) jsme začali tuplákem s Argentinou - první týden v hlavní soutěži s plným bodovým ziskem, druhý týden ve fišerkách s těsnou prohrou.

A nyní nás čeká obhájce titulu, neboť se

chesspawn v neděli 24. září 2023 od 19:40 chesspawn

chesspawn utkáme s týmem Rumunska chesspawn

Rumunsko v dřívější době doplácelo na to, že je tady na chess.com reprezentovaly dva nezávislé týmy, které spolu nespolupracovaly.

Letos se ale oba tyto týmy usmířily, spojily se a vytvořily tak super tým, který válcuje všechny ostatní - a to jak vysokou účastí, tak i soupiskou. Jarní sezónu celkem jasně vyhráli a i v té současné se dá čekat, že mnoho zápasů neztratí.

Vždyť i dlouholetí suveréni ze Srbska s nimi mají v tomto roce hodně pasivní bilanci - byť se jim v nedávném vzájemném zápase podařilo ukrást alespoň jeden dílčí zápas (konkrétně v rapid tempu).

Rumunský tým opakovaně prokázal, že dokáže připravit i více než stočlennou soupisku - takže pokud chceme uspět, bude nás muset být opravdu hodně.

O to další se již tolik nebojím - již mnohokrát jsme v minulých sezónách dokázali, že když hrajeme za český národní tým, tak se dokážeme zapřít a bojovat na hranici svých možnosti a tím umáznout i vyšší ratingový rozdíl.

A to vše budeme potřebovat společně splnit, pokud chceme Rumunsku také uzmout nějaký ten zápasový bod.

Udělejte si proto všichni čas na týmové on-line šachy v národním dresu.

Nemusíte bát se přidat - soupeřů bude zřejmě dostatek. A pokud se nás sejde hodně, tak je pěkně zaskočíme a to pak v kombinaci s naší tradiční bojovností a šachovým umem může skončit všelijak.

Zvláště pro hráče na konci soupisky může toto utkání být dostupná příležitost, jak si jednak zkusit zahrát za "repre" a zároveň, pokud se zadaří, tak si i výrazněji zlepšit rating.

A kdyby hráči v horní části soupisky nedokázali bodovat, nevadí. Už jen svojí účastí pomohou našemu týmu - a to tím, že soupeřovi posunou soupisku a usnadní to těm pod sebou.

Takže přijďte zakončit tento víkend prestižním šachovým utkáním s aktuálně nejsilnějším týmem na světě a když se sejdeme, zabojujeme a budeme mít i trochu toho štěstíčka, tak můžeme uhrát dobrý výsledek.

A jak to bude v neděli konkrétně probíhat?


Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.


Připomínám, že další podrobnější informace o LCWL včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaném diskusním fóru LCWL 2023-S2 (S12)

Dnešní obrázek byl  již tradičně vytvořen pomocí kreativní neuronové sítě v nástroji Stable Diffusion, konkrétně z fráze "Romanian rugby player thinking over chessboard" .

5x 927x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (5) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Carlos

Tak nám Rumuni nakopali zadek,,,

+0 /-0 | 24.09.2023 21:24

Zdeněk Desná

Také proto, že hodně dobrých hráčů tentokrát nehrálo. Strach z porážky?

+0 /-0 | 25.09.2023 13:50

Zdeněk Desná

Sice jsme s Rumuny prohráli, ale v první polovině hráčů to špatné nebylo. Jenže například v rapidu jsme byli od 19. do 39 šachovnice papírově slabší. Na posledních 13 šachovnicích jsme získali jen 2 body z 26 možných! Pro výsledek družstva by tedy bylo lepší, aby ti, kteří jsou nad povinný počet hráčů (32) a jsou evedentně slabší, tak aby prostě nehráli. A zahráli si jiný turnaj. Na lichess.org jich je několik denně.

+1 /-0 | 25.09.2023 13:49

Remcik z Banika

Toš pome na ty Rumuni :-)

+0 /-0 | 24.09.2023 19:26