Koutech nad Desnou zahájeno

06.08.2016 23:31 | Mistrovství EU mládeže 2016

V sobotu 6. srpna 2016 bylo v Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou zahájeno 14. Mistrovství Evropské unie mládeže do 8, 10, 12 a 14 let.

Mistrovství EU mládeže 2016 pořádá po úspěšném loňském ročníku z pověření Evropské šachové unie opět Šachový klub Světlá nad Sázavou ve spolupráci s Šachovým svazem ČR.

Chlapci a děvčata hrají v každé věkové kategorii společný turnaj. Následně budou vyhodnoceni zvlášť chlapci a zvlášť dívky. Turnaje se hrají švýcarským systémem na 9 kol, tempo hry je 90 minut na partii plus 30 sekund na tah. Každý den se hraje jedno kolo. Tato prestižní akce přilákala řadu šachistů, účastní se jí 85 hráčů a hráček ze 14  národních federací.

Hráči a hráčky ŠSČR budou své partie rozebírat s reprezentačním trenérem MEU, kterým je FM Jiří Tůma. Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili šachový i nešachový doprovodný program.

Pro rodiče účastníků a další šachové příznivce připravili pořadatelé on-line přenos ze všech šachovnic. Se zajištěním přenosu nám pomáhají kolegové ze Slovenského šachového svazu. Diváci v místě konání mají taktéž možnost sledovat partie v promítacím sále.

Všichni účastníci mohou využít možnosti hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. V hotelu je k dispozici bazén, wellness, bowling, billiard, stolní tenis a další aktivity. Ve Velkých Losinách byl zahájen provoz nového Aquaparku.

V neděli 14. srpna budeme znát 8 nových mistrů a mistryň EU pro rok 2016. Na nejlepší hráče a hráčky čekají hodnotné věcné ceny, mimo jiné 8 notebooků a 16 kusů digitálních hodin. Všichni účastníci si odvezou pamětní diplom a pamětní medaili MEU. Každý hráč obdrží minimálně jednu věcnou cenu, neboť před zahájením 2. kola všichni účastníci obdrží dres s logem MEU. Po každém kole bude vyhodnocena nejlepší partie jednotlivých kategorií a vítěz partie obdrží věcnou cenu.


Na webu ŠK Světlá nad Sázavou budeme informovat o aktualitách z místa konání. Mimo jiné můžou diváci očekávat i fotogalerii.

 

Zdeněk Fiala, ředitel
Šachový klub Světlá nad Sázavou


odkazy:


Web pořadatele

Výsledky

Fotky

On-line přenos U08U10U12U14

1x 5066x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Rudolf Kriebel

Těžko se mi to píše, ale mám od začátku pořádání MEU v Čechách pocit ukradnutého (zcizeného) Mistrovství. Murek je hold Murek i přes lepší české podmínky. Také ti tři králové s královnou  na opakujících se fotografiích nevěští nic dobrého.....

+0 /-0 | 07.08.2016 21:05