Jsou dny, na které se nezapomíná - 1.díl

13.06.2022 06:00 | Rozhovory

Autogramiáda knížky "Mé šachové historky" pana Vlastimila Horta byl tobogán zážitků, vln energie a přání. Ať tyto chvíle trvají věčně!

Jsou dny, které stojí opravdu za to zažít! Když nás oslovil pan Hort a nabídnul nám být součásti jeho autogramiády, neváhali jsme. Ranní vstávání sice malinko bolelo, minimálně mně, protože vstávat ve dvě ráno znamená nejít vlastně vůbec spát. Kolem páté ráno nabíráme Roberta a po prázdné ranní D1 míříme na Prahu. Za Brnem mě Libor vystřídá v řízení, měl podezření že auto jede bez řidiče a řidičovi se zdají krásné sny... 


To vše co jsem psal není důležité. Důležité je to, co nás čekalo. Pan Hort byl jedním slovem skvělý! Vzpomínal na Tala, povídal o Bobby Fischerovi a s každým kdo si přišel pro jeho podpis, si minimálně pět minut povídal a psal krásné věnování do knihy. 


Bylo to krásné! Co bych vám povídal? Díváte se na legendu českého šachu a vychutnáváte si každou vteřinu, kterou nám věnuje. 


Ve videu uvidíte a uslyšíte něco neskutečného! Zažít to na vlastní oči bylo něco neuvěřitelného. Vlastně byla to náhoda. Autogramiáda probíhala a najednou slyšíme zpěv. Bylo to hodně dobrý a i reportéři z České televize začali tušit, že o toto nemůžeme přijít. Poprosili jsme o repete a v tom okamžiku se zastavil čas pro mnohé z nás. Hotelové zdi tohoto hotelu zažily ledacos, ale toto se nebude už nikdy opakovat. Určitě koukněte na video, hned v začátku videa uvidíte a uslyšíte to, čemu říkám, že jsou dny, které jsou životní a zůstanou v nás na věky věků!


Autogramiáda byla skvělá! Zážitků opravdu na několik pokračování! Rozhovory se dávaly České televizi a samozřejmě i Robert si střihnul pár pěkných kousků. Jakmile to vše sestříháme, určitě na Youtube pustíme druhé video. 


Zážitek dne bylo moje rozhodnutí poprosit rozhodčí, co už byli v sálu o doprovod pana Horta. Jak tento okamžik popsat? Robert s Liborem zůstali v šoku, když viděli jak se řítím ke stolku rozhodčích. Nebyli sami. Protože to překvapení bylo během pár vteřin několikanásobné. Nevšimnul jsem si, že u toho stolku je předseda šachového svazu pan Martin Petr a jestli on mě viděl jak skoro klusem rychlostí dvoumetrového stokilového chlapa se přibližuji k jeho blízkosti, mohlo ho napadanou vše, co je možné a nemožné. Zastavím se a vydechnu. Koukám, že naproti mne je člověk, kterého jsem si nepřál nikdy více v životě potkat. Nasadím tvář pokerového hráče, který má nejhorší možné karty na ruce a právě hraje o celý bank se zeptám rozhodčích, jestli pomůžou panu Hortovi. 


Už mě ani netrápí, že ho nenapadlo být součástí této skvělé akce a osobně nepřivítal pana Horta a nepoblahopřál mu ke knížce a autogramiádě. Nakonec jsem byl i rád. Už jsem si zvyknul, že tam kde jsme my, on není. Ale toto nás netrápilo, užívali jsme si skvělou akci se skvělým člověkem. Poslouchali jeho zážitky a vychutnávali si, každou vteřinu, každé slovo a každou vzpomínku. V duchu jsem si přál, ať tento okamžik trvá věčně.


Tímto článkem bych chtěl poděkovat panu Hortovi. Jeho manželce, která ho doprovázela dále organizátorům Pražského šachového festivalu a každému, kdo přišel a prožil s námi tyto výjimečné okamžiky. 

Děkuji


Knížku - Mé šachové historky - si můžete koupit u nás.

https://www.rpsachy.cz/vse/knizky/me-sachove-historky-vlastimil-hort/#rating

Určitě připravíme pokračování. Kde budou rozhovory s panem Hortem a čtení z jeho knihy.

10x 3348x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (10) Aktualizovat
sarmatam

.....jj.......začínáte to mít vymakaně promakaný, to chce klid a nošky f lavoru, není třeba zpěchat , zvlášť na dálnici- ať se daří a jen tak dál..........

+0 /-0 | 13.06.2022 22:33

Petr Koutný

Semod - díky, tu knížku určitě doporučuji. Druhý díl nebude spěchat. Teď je Praha, hned v pátek začíná turnaj Kandidátů a Teplice. Tak snad v nějakém volném dni. Jinak teť to máme denní reportáže na další tři týdny a je to pořádná lavina nejen článků, ale i práce a příprav. Vždy večer a nebo brzy ráno musíme vše nachystat, tak aby jste to měli aktuální, čerstvé apěkné. 

+2 /-0 | 13.06.2022 21:16

Semod

Paráda, povedlo se, jsem nadšen ... ten zpěv pecka a pan Hort má stále jiskru v očích a tu knihu si koupím, protože mám rád žijící legendy, které jsou ve svém oboru světové a mají smysl pro humor.

+2 /-0 | 13.06.2022 20:47

sarmatam

gdy bude ten druhý díl ,těch rozhovorů ? jsem v napětí..........

+0 /-0 | 13.06.2022 19:39

Petr Koutný

Pane Kodl omlouvám se, zapomněl jsem na to. Byo toho tolik, že jsem si na to nevzpomněl. 

+3 /-1 | 13.06.2022 19:34

Kodl

Vážený pane Koutný,

slíbil jste nám,že se zeptáte GM Horta,jestli byl verbován do KSČ a jestli tam vstoupil.Jaká je skutečnost? Totéž jsme se zeptali režiséra Z. S věráka a ten potvrdil,že v KSČ byl.Pěkný večer ...fan klub CM p. Chrze ,FrantaKM,Martin KM,Kodl IM ICCF.-)

+1 /-2 | 13.06.2022 19:19

ciki333

Bravo! Takto má vypadat interview...

+3 /-0 | 13.06.2022 13:57

Jirikovka@post.cz

Zpívali pěkně,ale dlouho!

+2 /-1 | 13.06.2022 08:29

sarmatam

takže jsem hltal každé slovo , jak jsme předpokládali, rozhovory jsou prostě TOP , jak RC tak VH odpovídali , tak jak se odpovídat má.......tzn. aby byl úsměv na tváři ,a taky slzičky vyskočili......neznal jsem pana Horta , jen málo , občas jsem ho zahlídnul a zaslechl v TV , a musím smeknout- nad jeho skromností a upřímností.......

+1 /-0 | 13.06.2022 07:12

sarmatam

,, přímo do očí ,, :-) já jdu do kolen :-)......super..........

+0 /-0 | 13.06.2022 06:58