Exkluzívny projekt česko-slovenskej špičky

27.05.2017 06:00 | Trénink

V poradí druhý projekt portálu www.sachovetreningy.sk s názvom "Zahrajte svoj najlepší turnaj v živote" je absolútnou novinkou. Na tomto projekte sa podieľala česko-slovenská špička na čele s 21.hráčom sveta GM Davidom Navarom.

O čom je v skratke tento projekt?

Tento kurz pozostáva zo 16-tich hodinových lekcií v zložení:
GM David Navara - hodinová lekcia
GM Sergei Movsesian - hodinová lekcia
GM Ján Markoš - 5 hodinových lekcií
GM Robert Cvek - 5 hodinových lekcií
IM Štefan Mazúr - 4 hodinové lekcie

Kurz je určený pre širokú šachovú verejnosť a jeho hlavným cieľom je pripraviť Vás na letnú turnajovú sezónu, ktorá už je za dverami. Lekcie v ňom sú však tak hodnotné, že sa dajú použiť aj v bežnej ligovej sezóne a vďaka nim si vypestujete šachové návyky TOP hráčov. Tréning sa realizuje pomocou videa, avšak za aktívnej spolupráce diváka. 

V tomto kurze sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o turnaji, a to jednak po šachovej stránke, ktorú má na starosti GM Ján Markoš, tak aj po nešachovej stránke, ktorú má na starosti GM Robert Cvek.

Dozviete sa čo robiť pred turnajom, ako sa na turnaj pripraviť, čo robiť počas turnaja, ako sa na súperov efektívne pripraviť, ako a kedy analyzovať partie, ako poraziť značne silnejšieho súpera, ako využívať techniku vo Váš prospech, ako byť fyzicky a psychicky zdatný počas celého turnaja a množstvo iných užitočných šachových, ale aj nešachových rád, ktoré Vám pomôžu zahrať Váš najlepší turnaj v živote. Budete si tak môcť utvoriť lepší obraz o tom, ako sa na turnaj pripravuje svetová špička.

Tento projekt je jednoducho fantastický :), Pozrite sa naň bližšie priamo TU.


Absolvujte tento kurz a zahrajte svoj najlepší turnaj v živote !!!

37x 10319x
Fotogalerie
Komentáře (37) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Bloody Fox
Poznám dosť doktorov a právnikov s prirodzeným sklonom k podvodom, takze máte ozaj záverečnú.
+0 /-0 | 31.05.2017 11:54

N. Očník
pawel: snad ani nejde o to, jestli se to líbí nebo nelíbí, ve smyslu, že bych si to chtěl koupit. stejně jako když vidím ve výloze drahý oblek obšitý zlatem, tak nejdu nadávat do krejčovství ani do toho obchodu, že je to hloupost, lumpárna a zlodějina ... prostě si ho nekoupím a jdu dál. Takže to divení spočívá v tom, že mi přijde divná ta nenávist a potřeba se vůči projektu vymezit.
+0 /-0 | 30.05.2017 20:38

igors
"Kdyby jste NÁPAD s výukovým videem sprostě neukradl" je imho uplne naj- (doplnte si podla chuti) veta z celej diskusie. Sachovych serverov s videami je na nete dost (ICC, Playchess etc.), spominany chess.com nie je ani zdaleka jediny, sotva najlepsi a uz vobec nie prvy v tomto smere... Absolutne netusim, ci je najlacnejsi, ale len tak mimochodom - cena 8.25$ za mesiac je v skutocnosti 99$ za rok, 1 mesiac je za 14$.
+0 /-0 | 30.05.2017 17:14

Bloody Fox
Sue Townsendova: Tajný denník Adriana Molea. Napísala to žena. So zmyslom pre humor a prirodzenou inteligenciou.
+0 /-0 | 29.05.2017 22:58

pawel

To musí být suprový počinhats off Skoro všici si tu pochvalují, těší se na to. A ještě se diví, že se někomu nelíbí. Blahopřeji předem autorům.

Nelíbí se to nebo podezřívavě se dívá: Jeden Čech a  jeden Slovákshaking hands.

A pak jeden nick (''pozoruhodný objekt'' ho nazval B.Fox) a ještě druhý nick, něco podobného, trochu jiného ražení, od prvního asi z jiné soustavy. 

+0 /-0 | 29.05.2017 17:45

N. Očník
Kritizovat cizí podnikatelský záměr, resp. projekt tímto způsobem je nahlavu. Komu se to nelíbí, ten to nekoupí. když se bude cítit, tak vytvoří konkurenci a obdobnou věc udělá laciněji nebo lépe. Nemám problém si v případě zájmu koupit výuková DVD třeba na Chessbase (třeba 3 jen za letošek) nebo si platit prémiový účet na chess24 s dostupnými výukovými videi. Angličtina mi problém nedělá, rozumím ale tomu, že někomu problém dělat může, a ten pak dá rád přednost CZ/SK verzi. Cena? Cena je věc tržní. Uvidí se, jestli přestřelená, nebo trefená. Za mě je to sympatická iniciativa. Rozhodně to není tak, že by trénink z videa neměl žádnou cenu pro klubové hráče 1700-2100.
+0 /-0 | 29.05.2017 17:18

Vojta.T

Zdravím... líbí se mi, jak tu stále (někdo) něco řeší, oni ty GMka to pro nás nemusí vůbec dělat ;-) a přes to všechno, to pro nás dělají. Vždyt je to naprosto úžasné, tak já nevím proč tu teda ztrácíte čas nějakou kritikou, místo toho, aby jste podle nich začli trénovat. Já osobně jim všem za to moc děkuji, protože tyto projekty jsou dokonalý a ceny jsou taky luxusní, jak už se tu jednou psalo 2100 kč za 16ti hodinovou lekci od velmistrů je hodně ? :-D ...to nemyslíte vážně že ne ? :D No nic přeji Vám hezký den a těm všem trenérům děkuji :-)

+0 /-0 | 29.05.2017 15:49

Michal Vrba
Diskusia mi pripomenula jedno krátke video: https://www.youtube.com/watch?v=essNmNOrQto
+0 /-0 | 29.05.2017 13:38

Old Wabble
Asi je zbytočne vyjadrovať sa k pánom veľmajstrov, ktorí nemajú radi priamu reč.
+0 /-0 | 29.05.2017 11:07

Ján Markoš
Ale samozrejme, že individuálny tréning je najlepší. A aj najdrahší. Myslím, že je to takto: nikto sa nezlepší bez vlastnej práce nad šachom. Úlohou trénera, prednášok, kníh apod. je len zaručiť, že táto práca bude urobená efektívne. Ani osobný tréner nič nezmôže, ak po tréningu na šachovnicu ani nepozriete. A celkovo ja netvrdím, že toto je ten najideálnejší projekt na svete. Nad formou, cenou, marketingom a podobne sa dá samozrejme diskutovať. A samozrejme, každý rozhodne sám za seba, či mu za to stojí, alebo nie... Minimálne je ale fajn, že sa v šachovom svete, niečo deje, nie?
+0 /-0 | 29.05.2017 10:28

Pavel Ch

Jáne, není třeba se rozčilovat a demotivovat se. Mlčíci drtivá většina je Tvého názoruhats off.

Co blokem může být, je to, za co nemůžete a co prostě v Česku (a Slovensku) u mnohých přetrvává: ''Za dostupnou cenu si snaživý hráč koupí knížku, zaplatí start v turnaji, zaplatí trenéra na trénink a přednášku, simultánku.... ale co je na internetu, to se přeci stahuje zdarma''.  

Bloody Fox: Toť ale  jistě pravdayes, třeba příště. Něco jako lákavý název sportování veřejnosti v mnoha sportech v největších městech: ''Vaše liga''enlightened. Prostě zmínit v titulku ty, ke kterým se chce hovořit (Navara a spol. vám..).

Poutnik: Jistě, když chceš dát peníz za 16 hodin individuílního tréninku velmistra, pomůže to více.

+0 /-0 | 29.05.2017 10:27

Poutnik

Markoš: Zda je šachová literatura zbytečná nebo není, nemá vůbec žádný vztah k tomu, zda po jejím přečtení budu lépe hrát šachy. A to nemluvím o části šachové literatury, která nemá vůbec zájem ani ambice na šachovém růstu čtenáře. A přesto není zbytečná. Má jiné poslání. (žvotopisné knihy např.) Ale dobře, vezmu třeba knihu o zahájeních. Pomůcka to je, ale neřekne mi, zda se vůbec do daného zahájení mám pouštět a to je to důležité s čím pomůže individuální trénink. Stejně jako noty jsou důležité a přesto nikoho nenaučí hrát na klavír. Neustoupím z tvrzení, že individuání přístup trenéra má řádově větší význam pro zlepšení hry, než přednášky. 

+0 /-0 | 29.05.2017 10:09

Bloody Fox
Na ten komerčný slogan sa asi naozaj málokto chytí, kto aspoň trochu o šachu vie, cestu k oáze treba hľadať,
+0 /-0 | 29.05.2017 09:44

Ján Markoš
Ak by cesta k rastu bola jedine cez individuálny tréning, napríklad celá šachová literatúra by bola zbytočná. Čo zjavne nie je.
+0 /-0 | 29.05.2017 07:42

Poutnik

Cesta k růstu ovšem nevede přes podobné akce. I sami autoři musí vědět, že smysl má jedině individuální trenink. Trenér a žák musí být sladěni, musí si porozumět. Nejlepší tahy vám ukáže dnes počítač lépe než kdokoli jiný. Ale dobrý trenér najde třeba bloky ve vaší hlavě. Jenže, to nedá v nějaké obecné přednášce. Každopádně se nedivím trochu ostřejším reakcím, protože závěrečný transparent, který v podstatě tvrdí, že absolovování kurzu je cesta jak sehrát váš nejlepší turnaj je minimálně sporný. 

+0 /-0 | 29.05.2017 06:53

Ján Markoš
Ad Honza Svatoš: Dovolím si (mierne) nesúhlasiť. Iste, tvorba zisku je tiež zámerom projektu, ale (a to som presvedčený) nie primárnym. Ja som napr. 2 roky učil na strednej škole, a dostával som za to plat, ale neučil som tam primárne preto, aby som za to dostával plat. Proste mi to prišlo ako dobrá vec. Myslím, že ak by autor projektu chcel primárne zarobiť, orientuje sa najmä na tvorbu v AJ. Myslím si tiež, že takto to vidí aj Sergej (a mimochodom aj David), a preto projektu pomohli tým, že svoje časti dodali zdarma, resp. za veľmi priateľskú cenu. Ad Pražský Kavárník: Rozdiel medzi Davidom a Števom Mazúrom v hre skutočne nie je malý. Moja skúsenosť ale je, že to nevadí, pretože obaja sú natoľko silní hráči, že Vás (pravdepodobne) obaja dokážu naučiť veľa nového. Ak teda nie ste veľmajster. A na margo toho, že 16 hodín je málo: veď môžte trénovať, koľko chcete, tu k tomu máte len 16 hodín inšpirácie. Pane Čekale, čítajte s porozumením. Nejde o môj podnikateľský zámer a ani zisk nebude môj. Na ostatné nereagujem; to, čo píšete, je Vaša vizitka, nie moja, aj keď píšete o mne.
+0 /-0 | 29.05.2017 04:28

Tobi

ciki333: třeba ne každému také vyhovuje výuka v AJ

+0 /-0 | 28.05.2017 23:02

ciki333

Ján Markoš:"Človek píšúci pod menom ciki333 (Zdeněk Čekal) je natoľko urážlivý, že nemá zmysel z ním diskutovať. Isté je len jedno: že nikdy nič zložitejšie dohromady nedával." Evidentně jste útlocitný člověk, který nesnáší sebemenší kritiku a tak si otíráte ústa o mojí maličkost a pyšníte se geniálním podnikatelským záměrem. Je to Vaše svaté právo, kdyby...Kdyby jste NÁPAD s výukovým videem sprostě neukradl z tohoto zahraničního šachového webu: https://www.chess.com/    sekce "learn-video Lessons". Jen cenově se značně lišíte. Malá ukázka:

Diamond

Full Access to Everything!

Unlimited Tactics Unlimited Lessons Complete Game Analysis Unlimited Tournaments Video Lessons $8.25 / month Čili v přepočtu za 200,-Kč/měsíc mám k dispozici téměř 1000 výukových videí, 50 000 taktických úloh s řešením, databáze s milióny partiemi a spousta dalších věcí. Pokud někdo z vás hraje i poker, tak zahraniční weby s tisíci handami a komentáři špičkových hráčů začínají na ceně 10 $/ month. Pane Markoši a kolektive, evidentně pokládáte šachisty za nesvéprávné bytosti, kteří Vám zaplatí požadovaných 75€ bez špetky soudnosti. Aby Vám to konečně docvaklo uvedu příměr. Knajpa čtvrté cenové skupiny nabízí hostům 2x ohřívaný karbanátek za 75€ a vedlejší luxusní restaurant šťavnatý steak za 7€. Čemupak z této nabídky asi tak dá svéprávný host přednost?

 

 

+0 /-0 | 28.05.2017 19:19

HonzaSvatoš

Zajímavé. V jedné věci má ciki ve svém prvním příspěvku pravdu, a to, že primárním cílem je generování zisku pro autora projektu. Na tom (zisku pro autora projektu) samozřejmě není nic špatného, ten projekt je normální podnikání - jako každé jiné. Překvapuje mě, že si Sergej Movsesjan neřekl o žádný honorář (dle toho, co psal David Navara), nějaký čas tomu bude muset věnovat, jeho jméno může přilákat zájemce a generovat příjem, takže proč si nenechat za odvedenou práci zaplatit?

+0 /-0 | 28.05.2017 17:23

Pražský kavárník

Mě by spíše zajímalo, proč je mezi velmistry přidán jakýsi pan Mazúr. Už rozdíl mezi výkoností pana Navary a např. pana Markoše je propastný. Rozdíl mezi panem Navarou a panem Mazúrem už musí býti astronomický. Stejně tak by mě zajímalo, jak může člověku pomoci 16 hodin trénování. Přijde mi, že je to málo, aby se šachista zlepšil.

+0 /-0 | 28.05.2017 15:44

pesec

Podle mě se jedná o dobrou investici pro lidi co se chtějí v šachu zlepšovat, pracovat na sobě. Dá se říct nutnost. Také dávám peníze do vzdělání, abych se mohl stýkat s lidmi, kteří jsou v tom co se chci naučit lepší než já a mám z toho radost když jim můžu za jejich čas zaplatit a pochytit od nich znalosti, postoje, které oni tvrdě získávali spousty let, navíc se tam můžu seznámit s dalšíma lidma, duležitá je možnost interakce atd. v podstatě je to za pár peněz. Je fakt, že někdo si radši koupí 100 piv, nebo prosedí 10 hodin u televize. Nepřidám se, jdu trochu jiným směrem, ale fandím a přeju dobrou zpětnou vazbu.

+0 /-0 | 28.05.2017 13:35

Bloody Fox
Ciki 333 je pozoruhodný objekt, dokonca aj v takej neštandardnej komunite ako sú šachisti.
+0 /-0 | 28.05.2017 13:25

xdavx x

kazdy se zivi tim co umi. drzim vam palce at se vam projekt bohate vrati. podle meho se jedna o velice dobry napad. btw, v prepoctu na informace bych rekl, ze to asi vyjde levnji, nez nakup knih. 

+0 /-0 | 28.05.2017 10:44

raflar
+0 /-0 | 28.05.2017 10:17

Ján Markoš
Priatelia, je zaujímavé, že na celom projekte mnohých ľudí najviac zaujíma to, ako si my zarobíme. Keď prídete do supermarketu a kúpite si jogurt, to tiež rátate, koľko asi zarobí mliekáreň, ktorá takýchto jogurtov vyrobí denne povedzme 100 000? Dovolím si teda napísať niečo o tom, ako podnikanie funguje. Celý projekt vymyslel Vlado Jacko, ktorý: vytvoril stránku, zohnal ľudí, ktorí budú prednášať, zaplatil človeka, ktorý videá zostrihá, iného človeka, ktorý ich skontroluje, zoženie techniku, zabezpečí reklamu atď atď. My veľmajstri máme len zmluvu za fixný obnos, ktorý dostaneme, či sa bude projektu dariť, alebo nie. Autor projektu nesie všetky riziká: ak prerobí, prerobí, ak zarobí, budem mu to z plného srdca priať. Ak to skúsite vy a budete úspešní, budem to z plného srdca priať i vám. Človek píšúci pod menom ciki333 je natoľko urážlivý, že nemá zmysel z ním diskutovať. Isté je len jedno: že nikdy nič zložitejšie dohromady nedával.
+0 /-0 | 28.05.2017 09:34

raflar
Ide o zaujímavý projekt , dokazom čoho je aj možné prepojenie s learningchess.net, ktoré pripravuje v svojej druhej verzii podporu videí.
+0 /-0 | 28.05.2017 08:10

David Navara
Re takychcineconapsat: Děkuji. Já toho vím více o šachu, ale Ján Markoš a Robert Cvek zase o trénování. Oba jsou v tomto ohledu vynikající. Já jsem tam měl spíše takové filozoficky laděné povídání, které některým dá méně než mé šachové rozbory a jiným (doufám) naopak zase více. Více se teď k tématu nebudu vyjadřovat, mám jinou práci. Děkuji za pochopení a přeji Vám všem krásnou neděli!
+0 /-0 | 28.05.2017 07:11

Petr Boleslav

trochu tomu nerozumím, cikimu333 se zdá drahé 75euro (2100kč) za 16hodin šachových lekcí od velmistrů? Jestli se nepletu, tak je to 131kč za hodinu. Kdo dneska bere 131kč na hodinu? Lidské kolenovrtství je zřejmě nekonečné.

+0 /-0 | 27.05.2017 22:09

ciki333

Omlouvám se panu Movsesianovi za to, že jsem ho nazval chamtivým člověkem. Jako jediný se vzdal honoráře, což jsem nevěděl.

+0 /-0 | 27.05.2017 21:41

takychcineconapsat

David Navara: díky za odpověď, kdyby těch 16 hodin jste měl jen Vy, vstupné 75 EUR by nebylo hodně.

+0 /-0 | 27.05.2017 21:36

David Navara
Re takychcineconapsat: Svůj druhý komentář jsem kupodivu napsal dříve, než jsem si přečetl ten Váš. U těch špičkových trenérů to byla mzda za hodinu víceméně nezávisle na počtu osob. Finanční aspekty současného projektu přesně neznám, ale natáčení videí, cestovní náklady a další položky také hrají roli. Mohu Vás ujistit, že 25 000 Kč za svou hodinovou přednášku určitě nedostanu. Kdybych si řekl o 2 500 Kč, možná bych je i dostal, ale budu chtít podstatně menší částku.
+0 /-0 | 27.05.2017 21:20

takychcineconapsat

Pokud tomu rozumím, je to pro víc lidí, takže kdyby se zúčastnilo třeba 200, hodinová mzda by byla 25 000?

+0 /-0 | 27.05.2017 21:15

David Navara
Špičkoví světoví trenéři v případě krátkodobé spolupráce někdy berou 60 i 70 eur za hodinu. To je bezesporu mnoho, ale v tomto kontextu mi 75 eur za celý tréninkový blok nepřipadá jako tak vysoká částka. Neviditelná ruka trhu ukáže, nakolik (ne)vhodně je tato cena nastavena.
+0 /-0 | 27.05.2017 21:08

takychcineconapsat

Zisk by nevadil, ale cena by v článku měla být uvedena. A 75 EUR, neboli 2000 Kč je docela dost...indecision.

+0 /-0 | 27.05.2017 21:07

David Navara
Proč by člověk nemohl požadovat slušný honorář za dobře odvedenou práci? Robert Cvek i Ján Markoš trénují mnoho lidí, kteří jim rádi platí peníze. Pokud vím, Sergej Movsesjan za svou hodinovou lekci ani nepožadoval žádné peníze. (Snad neprozrazuji nic tajného.) Přinejmenším jemu byste se za poznámku o chamtivosti měl omluvit, není to vůči němu ani trochu spravedlivé.) Já si asi nechám zaplatit, ale částka bude podobná, jakou jsem za trénování bral v jiných srovnatelných případech. Hraním v Novém Boru si vydělávám výrazně více. Mimochodem, po jednom mém vystoupení v televizi mi volal amatér téměř bez ratingu a musel jsem mu říci čtyřikrát, že ho trénovat skutečně nebudu a že to není otázka peněz. A někdy mne oslovila zážitková agentura, zda bych s lidmi nehrál za peníze. (Pak jsem měl pár podobných nabídek od skutečných šachových nadšenců, ale já dávám přednost hraní v soutěžích, komentování, psaní a příležitostným přednáškám pro talenty.) Takže poptávka po podobných službách existuje. Pokud jde o celý projekt, budoucnost ukáže, nakolik se osvědčí. Ve světě podobné projekty existují.
+0 /-0 | 27.05.2017 21:03

ciki333

"Kurz je určený pre širokú šachovú verejnosť a jeho hlavným cieľom je pripraviť Vás na letnú turnajovú sezónu". Povídačky naší Kačky. Primárním účelem projektu je samozřejmě generovat zisku pro autory, což dokládá poměrně vysoká cena 75 EUR. V dnešní době však ani kuře nehrabe zadarmo. Vůbec se GM Markošovi, Cvekovi a IM Mazúrovi nedivím, že chtějí utržit nějaká ta éčka, když z turnajových výdělků, by umřeli hlady. Na druhou stanu mne nemile překvapilo, že se této pochybné akce zúčastňují i špičkoví velmistři Navara a Movsesian, kteří to vůbec nemají zapotřebí. Lidská chamtivost a lačnost po penězích je zřejmě nekonečná. Aby nakonec ve finále chlapci nezplakali nad výdělkem podobně jako kdysi IM Josef Přibyl. Ten po Sametové revoluci v inzertních rubrikách dobových plátků nabízel trénink a analýzy partií za 500,- Kč/hod. Vnímavý čtenář si jistě živě představí, kolik peněz Pepek tehdy vydělal.

+0 /-0 | 27.05.2017 19:57