Aroninan vyhrává WR Chess Masters 2023

26.02.2023 07:18 | Zahraniční zprávy

Levon Aronian, Dommaraju Gukesh, Ian Nepomniachtchi. To jsou tři nejlepší hráči právě skončeného turnaje WR Chess Masters 2023. O vítězi nerozhodlo poslední kolo, ale až následný tibreak.

Poslední kolo mohlo nabídnout souboj o první místo. Mohlo, ale nenabídlo. Partie měla jen 18 tahů a o vítězi turnaje musel rozhodnout tiebreak. 


 Tiebreak by se mohl jmenovat " Soubojem generací" . Kdy Gukesh zastupuje mladou generaci a dva hráči stojí za „starou gardou“ (ač tak staří nejsou), Aronian a Nepomniachtchi. Výsledek byl nakonec jednoznačný. 


Aronian za své přesvědčivé a dokonalé 3/3 vítězství  v tiebreaku a díky tomu i v celém turnaji získal 40 000 eur. Gukesh a Nepomniachtchi skončili na děleném druhém a třetím místě , přičemž každý získal 20 000 eur za druhé a třetí místo.


Pohledem na tabulku může být překvapující pohled na poslední tři místa. Pragg skončil na posledním místě, ale vzhledem k jeho věku, to mohla být ta nejlepší škola, která mu pomůže být ještě lepším hráčem. Giri předposlední a to je pro mne velké překvapení. Po vítězství na Wijk aan Zee mu další turnaj nevyšel a já osobně jsem se těšil, na další velký úspěch tohoto sympatického šachisty. Nodirberk skončil třetí od konce. Věřím, že až budoucnost ukáže, nakolik ho tento turnaj posunul dál. 


Poslední kolo nabídlo i jednu vítěznou partii.


Ian Nepomniachtchi porazil Vincenta Keymera v 82 tazích. Na poslední kolo možná málo vídaná bitva. Jak jsem psal, díky této výhře získal Ian možnost hrát tiebreak a bojovat o první místo a možná nakonec získal mnohem víc. Blíží se zápas mistrovství světa a sebedůvěra, bojovnost a hlavně dobrá psychika budou vlastnostmi příštího mistra světa v šachu. 

Děkujeme za sledování tohoto turnaje na našich těchto stránkách. Soutěžili jsme o ceny, každý den a to hlavně díky Robertovi jsme přinášeli rozbory a reportáže z tohoto zajímavého turnaje a věřím tomu, že jsme si užili pěkný šachový svátek. 

Vždy něco musí skončit, aby něco nového mohlo začít. Hned příští týden začíná Mistrovství Evropy s naší účastí a samozřejmě nabídneme denní reportáže, soutěže a videa. 

PK

Fotky pro zpravodajské účely jsem použil ze stránek chess.com

3x 2434x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
Petr Koutný

Dnes jsem byl náhradníkem, protože Robert hraje první ligy celý víkend. Děkuji každému, komu se tyto reportáže líbí a pro ně už plánujeme denní reportáže z blížícího se Mistrovství Evropy, kde určitě budeme fandit našim hráčům. Za chviličku bude Mistrovství světa a další krásná akce a pak nás čekají dvě MČR. MČR mužů a MČR amatérů a z obou akcí budeme denně přinášet reportáže. 

 

Jen doplním, že jsme naprogramovali kalendář akcí, tak že bude roboticky číst několik kalendářů a denně se automatizovat. Dalším krokem bude podobný robotismus při soutěží družstev a všech tabulek a třetím krokem budou výsledky z chess ressult. To budou asi nejviditelnější změny. Méně viditelné budou aktualizave většiny " vnitřností " těchto stránek, kdy spoustu " kódu " jsou deset let starých a je potřeba je přepsat. Posledním krokem bude asi mírná změna vzhledu stránek a jejich rozvržení. 

+0 /-0 | 26.02.2023 11:24

ThePot
Také děkuji za zpravodajství a pěkné rozbory. Gratulace Levonovi. "Když Levon Grigorijevič hraje dobře, svátek je to pro šachy"(c.) Gary Kimovič Kasparov. Nepo také ukázal svou "novou" sílu. Jan Alexandrovič utíká s remízou, když potřebuje, a přiráží, když je to nutné. Uvidíme co na to Dingův tým.
+0 /-0 | 26.02.2023 11:10

Carlos

Díky za zprostředkování šachových událostí. Je fajn přečíst si reportáže a přehrát zajímavé partie s komentářem. shaking hands

 

+2 /-0 | 26.02.2023 08:02