Zlato a stříbro ze šachového ME mládeže!

11.08.2019 15:29 | Mistrovství Evropy mládeže 2019

Fantastický úspěch přineslo českým barvám Mistrovství Evropy mládeže, které se konalo od 2. do 10. srpna v Bratislavě. Mezi osmnáctiletými chlapci zvítězil Thai Dai Van Nguyen a stříbrnou medaili slavil Václav Finěk v kategorii do 10 let.

Thai Dai Van Nguyen, který se v loňském roce stal nejmladším velmistrem v české historii, přidal v Bratislavě další významný úspěch do své sbírky. "Pomalu jsem se rozjížděl, po 5.kole (2 výhry, 3 remízy) vypadal můj výsledek podobně jako loni na mládežnických ME (Riga) a MS (Porto Carras), kde jsem medaili nezískal. Od 6. kola jsem se chytil a podařilo se mi vyhrát všechny zbývající partie," popsal průběh turnaje.

(Thai Dai Van Nguyen a Václav Finěk při vyhlášení vítězů, foto: Linda Day)

Václav Finěk nasbíral v devíti kolech jen o půl bodu méně než vítězný Rus Savva Vetokhin. "Nejnapínavější byla partie s Ázerbájdžáncem Azadalijevem, kterou jsem mohl vyhrát i prohrát. Jsem moc rád, že se mi povedlo zvítězit v posledním kole a získat stříbrnou medaili. V Bratislavě se mi líbilo," zhodnotil mladý talent své vystoupení.

Letošní ME mládeže bylo speciální také díky velikosti reprezentační výpravy. Ve 12 kategoriích odstupňovaných podle věku od 8 do 18 let hrálo celkem 101 českých chlapců a dívek. Kromě již zmíněných medailistů se dařilo také například Kristýně Laurincové, která v silné kategorii dívek do 16 let obsadila pěkné 10. místo.


(Společná fotografie české výpravy)

Kompletní fotogalerii z ME najdete zde. Konečné výsledky jsou na chess-results.
Oficiální stránky organizátorů.

tisková zpráva ŠSČR

147x 18317x
Fotogalerie
Komentáře (147) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
ciki333

Novoborský šachový server, díku panu Boleslavovi a jeho tendenci nechat diskusím "volný" průběh, patří mezi to nejlepší, co nabízí česká mediální scéna...a nehraje zde žádnou roli to, že web je zaměřen na šachovou tématiku. O 12 000 návštěvnících si kupříkladu platforma Zdeňka Bakaly "Blog.aktuálně.cz" může nechat snít. Vím o čem mluvím, neb při mých ideologických soubojích s apologetou pravdy a lásky - Martinem Fendrychem a jeho placenou suitou (=defenders, elfové) mi tamní administrátor 39x zabanoval účet a zablokoval IP adresu...Nikoliv za vulgarity, nýbrž za názory "out of mainsteam" a projevy sympatií ke hnutí SPD...Ano, takto se pošlapává svoboda slova, deklarovaná Ústavou ČR...Proto ještě jednou děkuji Petru Boleslavovi za možnost debatovat, zde na nss, bez nepřiměřených a častých zásahů cenzora.

 

+0 /-0 | 17.08.2019 15:21

xdavx x
Poutník : jednoznačný souhlas... Morphynista, jenže svaz se k Lazničkovi postavil tak, že třeba ja osobně, když někoho z protagonistů uvidím, tak mu to do očí řeknu, stejně tak, kdyby svaz reagoval jak měl nikdo by se neopakoval. Nicméně v té otázce jde o to, že nejen zde, se najde plno klavesnicovych hrdinů, co by sie v reálu netroufli ani rozloučit
+0 /-0 | 17.08.2019 14:31

Morphynista

Vy jste si nevšiml, že sem občas přispěje i předseda svazu ? Pokud se týká trollů, hlavní problém není , že kritizují , ale to, že píšou jednu věc pořád dokola a cpou své výplody i tam, kde jsou úplně mimo téma . Navíc - považuji za samozřejmé, že když se něco nepovede, tak je kritická připomínka na místě. Ale naopak, pokud naše reprezentace dosáhne na zlato a stříbro, tak by mělo být samozřejmé takový výsledek ocenit. Čehož zdejší trollové nejsou schopní , jediné co dokážou , jsou bláboly, že " soupeři byli slabí ", zoufalý ZMB fantazíruje o " bezcenném titulu mistra Evropy " , atd. Prostě podle nich je všechno špatné a pravděpodobnost, že by svazu přiznali nějaké zásluhy,  je asi taková, že zítra napadne na Václaváku sníh. Nejlepší metodou je takové " příspěvky " ignorovat, ale občas to nejde...

+0 /-0 | 17.08.2019 14:20

Poutnik

brazina: pěkně jste rozvedl můj příspěvek do široka. Navážu tedy. Toto forum má výhodu, že není zajímavé pro placené diskutéry, kteří na velkých forech mají za cíl ovlivňovat veřejnost. Což je problém sociálních platforem typu FB. Každý den řeším tehcnické problémy se zákazníky a ten problém, terý zde máme není o foru, ale o komunikaci na "distanc". Do telefonu, přes fora, sociální sítě se dobře vyhrožuje, nadává, schazuje. Ale když ten samý zákazník přijede osobně a vejde do kanceláře, chová se úplně jinak. Tedy kdybyc hledal kořenovou příčinu, asi bych ji viděl v tom, že zde se občas někteří chovají jako psi za plotem. To je jedna strana mince. Druhá je, že často tzv. trollové sice nevhodnou formou, ale trefně míří do černého. Kritika např. Lázničky, účelově sehraného duelu Krejčího a mnoho dalších věcí sem prostě patří a je jen zrcadlem ostudného chování některých předních hráčů. Svaz mlží, nebo vůbec nereaguje, případně se není schopen postavit problémům čelem a tak jen vytváří živnou půdu pro kritiku.

+0 /-0 | 17.08.2019 13:40

xdavx x
To Poutník, tituly ovenceny člověk nemusí mít nutné pravdu. Ale o tom to není. Mi anonym nevadi do te doby, dokud se nejedná o falešný účet, který má oslabit negativní vyznění diskuze k nějakému problémů, což je tewba problém idnes diskuzi, nebo který provokuje ostatní k vyjádřením, které pak nahlasuke, což je problém fb diskuzi, nebo který se trefuje do oponenta, ktereho ve skupině lidí znají a sám je ve výhodě, protože dotyčný nemůže reagovat stejným způsobem, což je problémem tady.
+0 /-0 | 17.08.2019 10:45

Zmestabileho

Jak píše Poutník - tady se často řeší forma, nikoliv obsah sdělení. A když už jde o obsah - tak ten často nemá nic společného s šachem. Čím to bude?

 

Jednak tím, že řada zdejších diskutérů není schopná vůbec o šachu psát. Jejich vyjádření k šachové události začíná a současně i končí jednovětou gratulací vítězi turnaje. Pokud se dále vyjadřují tady k něčemu, už to není k šachu.

 

A za druhé - šachy jsou často - a typicky u nás - ze sportovního hlediska natolik nudné a nezáživné, že psát o nich téměř nelze. Je to kolotoč zaremizovaných a zmanipulovaných soutěží, čest výjímkám. Řada turnajů svým způsobem vůbec postrádá smysl - jako třeba MČR ostravský koník s Navarou, který si jede povinně pro titul, nebo teď ten bezcenný titul ME přeborníka, co uhrál Van. Koho tohle zajímá? Co k tomuhle napsat? Zbývá asi opravdu jen ta bezobsažná trapná gratulace k "velkému úspěchu"..., a potom se už diskutuje o formě příspěvků, o osobách diskutujících, a skončí se u politiky. Není se ale čemu divit!

+0 /-0 | 17.08.2019 10:39

Poutnik

Vaše diskuse se mi nezdá. Názor, nebo komentář má svoji váhu, která by měla vždy odpovídat kvalitě obsahu sdělení. Nikoli faktu, zda autor příspěvku vystupuje pod svým jménem. Má například citát, který je podepsaný vyšší hodnotu než, ten u kterého autora neznáme? Dost se vaší úvahou blížíte k názorům typu, starší člověk je moudrý, ten kdo má Ing. je víc než středoškolák, ten kdo má GM titul je chytřejší než hráč s ELO 2200, kdo nepracuje neměl by mít volební hlas apod. Možnost vystupovat zde pod nickem je dána systémem a důvod, proč tak člověk volí mže být různá. Rozhodně nelze tvrdit, že každý kdo se v diskusi nepodepíše vlastním jménem je troll a chodí na tento web jen proto, že chce někoho napadat, škodit, pomlouvat ... Naopak, ten kdo tvrdí opak je v mých očích hlupák, bez ohledu na fakt, zda jde o anonyma nebo známou personu.

+0 /-0 | 17.08.2019 09:09

xdavx x
Jenže zrovna Pavel nikomu tady nenadava, chápeš,? Což se o některých anonymech, kteří urážeji ostatní říct nedá. Já když někoho pošlu do prdele, dělám to s vědomím, že dotyčný mě může přímo konfrontovat. Jenže jisti zmrdecci tady, mají pocit, že dokud jsou skrytí, můžou si vyskakovat.
+0 /-0 | 16.08.2019 23:35

Ota Válek

ZJ & Ciki: Jen namátkou: Každý ví, kdo je igors, Viktor, Pavel Ch..., třebaže do příspěvků neuvádí příjmení. Vyplynulo to z toho, co a o čem píší. Jejich příspěvky si vždy s chutí přečtu, neboť vím, že se jedná o respektované osobnosti, od nichž se mohu dozvědět zajímavé informace o šachu a šachovém dění. To jsem měl na mysli, když jsem psal o tom, že nick považuji za akceptovatelný,  je-li v diskusní skupině známa identita autora příspěvku.

+0 /-0 | 16.08.2019 16:31

Lenka
Pane Cekale: S politovanim musim potvrdit, ze soucasna spolecnost ma k volnemu proudu myslek velmi daleko. Vladnoucimu hnuti uvahy neprijemne jsou casto zadupany do zeme. Personaliste opravdu po socialnich sitich slidi.
+0 /-0 | 16.08.2019 15:04

Lenka
To Ota Valek: Souhlasim, ze trolly neni vhodne zbytecne drazdit, ovsem tise doufam, ze dojde na mazat a banovat. Rozhodne tim nechci nicit nazory rozdilne, jen nekulturne podane. Mluvit v tomhle prostredi se mi nelibi, ale vic, nez snahu o probuzeni admina zde vykonat nemuzu.
+0 /-0 | 16.08.2019 14:58

ciki333

Pane Válku, přiznám se, že jsem tak trochu "jelen" z Vašich postřehů, cituji:

1)Mám pochopení pro to, když někdo v diskusi používá nick, neboť např. personalisty vygooglované věty, psané v uvolněné atmosféře a vytržené z kontextu, by mu mohly uškodit při přijímání do zaměstání apod.

2)Pravou identitu by však neměl tajit před účastníky diskusního fóra, neboť anonymní názor má nulovou hodnotu.

PS. Souhlasíte s tím, že Ad 1 a  Ad 2 si vzájemně odporují? Jak by to asi tak měl dotyčný učinit, aby skryl identitu před personalisty slídícími na všemožných webech, ale účastníkům diskusního fóra ji prozradil? Apropo třicet let po Sametové revoluci...a ono se pátrá takovýmto nemravným způsobem po tom, co jsou občané zač, jaké zastávají politické názory? Naivně jsem se domníval, že systém "liberální" demokracie se od podobných špinavých praktik oprostil...

+0 /-0 | 16.08.2019 14:23

verbir

Hezká utopie. U každého nicku možnost prokliknout na ročník narození, elo a případně fotografii. Nejspíše by to však narazilo na gdpr.

+0 /-0 | 16.08.2019 14:05

Ota Válek

Paní Lenko, vaše snaha o kultivaci zdejší diskuse je chvályhodná, leč, bohužel, sisyfovská. Na trolly platí pouze a to jen omezeně tzv. poloviční desatero: nekrmit, nedráždit, ignorovat, mazat, banovat.

Mám pochopení pro to, když někdo v diskusi používá nick, neboť např. personalisty vygooglované věty, psané v uvolněné atmosféře a vytržené z kontextu, by mu mohly uškodit při přijímání do zaměstání apod. Pravou identitu by však neměl tajit před účastníky diskusního fóra, neboť anonymní názor má nulovou hodnotu.

+0 /-0 | 16.08.2019 13:53

Horník z hnědouhelný pánve

Pane Bražino, prosím, abyste nepsal, že jsem někomu nadával a už vůbec jsem nikomu nenadával do hlupáků! To bych, na rozdíl od Vás, který si nebere servítky a nadává opravdu sprostě a vulgárně, opravdu neudělal. Nevadí mi, že mě urážíte, jen opravdu nechápu, proč nedokážete diskutovat kultivovaně?

+0 /-0 | 16.08.2019 12:03

xdavx x
A úplně co mě fascinuje je, že tady někdo do někoho zajede, a pak vzdycha když to dostane zpět.
+0 /-0 | 16.08.2019 11:57

xdavx x
Ano ach jo. Stejně jako ach jo když jsi ostatní arogantně a suverénně přesvědčoval, že šachy se dají vyřešit algoritmem obchodního cestujícího a byl jsi docela snadno odeslán do háje, po té co jsi ostatním začal nadávat do hlupáku. . Ale možná že máš v zásobě další z geniálních záblesku, protože my co se matematikou živíme jsme úplní hlupáci a nebýt tebe tak nas takové záblesky geniality, nepotkájí... Ty ach jo.
+0 /-0 | 16.08.2019 11:54

Horník z hnědouhelný pánve

Ach jo, ...

+0 /-0 | 16.08.2019 11:49

xdavx x
To Horník fakticky? Tak to mi uniká význam slova sprosté. Jediné že bys ty byl další že skupiny anonymních hrdinnych trollu. Co si pamatuji tak nedávno jsi se vyjádřil ve smyslu že chceš být vniman jako právě ti mnou zmínění pánové. Tak se tě normálně slušně zeptám, jsi debil? Nebo máš pocit že lidé kolem tebe trpí ztrátou paměti? Nebo jsi jen křivák co se zmuze akorát na trapné a průhledné útoky na úrovni základní školy?
+0 /-0 | 16.08.2019 11:47

Lenka
Morphynista: Ma-li clovek na internetu rict, jen to, co by byl ochoten i ve skutecnosti rici druhemu do oci, pak mi nutnost prezdivek opravdu unika. Mate-li pocit, ze zde mluvite slusne, vcelku nechapu, proc se za to stydite zpusobem, ze povazujete za vyhodu mluvit anonymne.
+0 /-0 | 16.08.2019 11:36

Horník z hnědouhelný pánve

Pane Bražino, v 90% jste to právě Vy a pan ZMB, kdo tu sprostě uráží ostatní diskutující. Já opravdu neustále žasnu, proč máte vy dva potřebu kontinuálně zaplavovat tento web svými nenávistnými příspěvky. Opravdu mi uniká Vaše motivace, když ani Vy a ani ZMB:

1) Šachy aktivně nehrajete (alespoň tak soudím z Vašich vyjádření)

2) Aktivně nemáte zájem cokoliv v šachovém dění změnit

Vaše názory a názory pana ZMB jsou notoricky známé a již zde nejméně 100x zopakované. Přesto si vy dva dáte denně tu práci a znovu je zde píšete. Proč?

+0 /-0 | 16.08.2019 11:32

xdavx x
To Morphynista a jsi si vědom, že zrovna ty,..., Nočník co zde proti deanonymizaci brojíte, jste zrovna ti, co napadají jiné? Je mi jasné proč zrovna vy, se diskuzi sami za sebe bránite. V reálu by se totiž mohlo stát, že by si tu práci někdo dal, a zeptal by se na ty urážky do očí...
+0 /-0 | 16.08.2019 10:44

Morphynista

Mně trvalé přihlášení už dlouho nefunguje. Co se týká návrhu diskutovat jen pod skutečným jménem, mám stejný názor , jak psal N.Očník, že by se tím nic nevyřešilo. Naopak by takové opatření mohlo odradit slušné diskutéry - mezi něž se počítám - kteří možnost psát pod přezdívkou pokládají za součást svobody internetu.

+0 /-0 | 16.08.2019 10:33

Lenka
Davide: Clovek se nekdy musi smirit s faktem a skutecnosti, ze druhy muze svet videt jinyma ocima. Pak muzou existovat pravdy dve. Svet je pozoruhodny a slozity. Pravda se tak muze v klidu potulovat nekde v prestrojeni destnym pralesem. Ma-li druhy jiny nazor, nemuzes jej proste zadupat do zeme i kdyby jsi byl pevne presvedcen, ze tentokrat se mate druhy. Holt si zrovna v teto otazce nerozumime.
+0 /-0 | 16.08.2019 10:33

Lenka
Davide: prekvapive mozna pro lidi zde, co s Tebou za jinych okolnosti, nez tady nemluvili.
+0 /-0 | 16.08.2019 10:21

Lenka
Netusite, proc mi nefunguje trvale prihlaseni? Pak neco napisu a casto mi to proste zmizi. Kolonku trvale prihlaseni poctive zaskrtavam.
+0 /-0 | 16.08.2019 10:05

xdavx x
Text s Lenkou je přehozen kvůli opravě gramatické hrubky, která mi rvala oči. A Lenko, nevím jestli překvapivě, překvapivé mi případá tvé konstatování, zvlášt kvůli tomu, že celkem obsáhle občas komunikujeme i na fb.... To Zdeněk, však když máš, dle mého a pak když mám rozumné komentáře podle tebe, tak se shodnem.
+0 /-0 | 16.08.2019 10:03

xdavx x
Mně spis přijde zajímavější otázka kdo určí co je a co není sprostarna. Na tvém případě bylo celkem jasné vidět, že jsi nepochopila text, a začala jsi tu psát věci, které s myšlenkou textu vůbec nesouvisely a na svém zmatečném soudu jsi trvala i přes objasnění jinými lidmi a kopala kolem sebe aniž bys jiné argumenty vůbec četla. Pokud se anonym Nočník domnívá, a jedním dechem opět uráží někoho s veřejnou identitou, že deanonymizace je nepotřebná, je to jen další důvod k tomu, aby se všichni anonymní hrdinové zbavili možnosti urážet ostatní bez toho, aby nečelil případným následkům v tváří v tvář... protože to je jediný způsob jak tento hnojomet alespoň částečně omezit....
+0 /-0 | 16.08.2019 09:58

Lenka
Prekvapive i David B. dokaze prepnout do polohy, kdy s nim mluvit lze a je z nej pak vcelku privetive stvoreni. Zrovna v jeho pripade mam jiste podezreni, ze zajde presne tak daleko, jak muze. Ponekud mi pripomina meho synka. Motivuje mne radne pracovat na synove dusevni rovnovaze hned, nebot z toho deti zjevne samotne nevyrostou. Moje dite je take stvoreni veskrze mile a privetive, ale cas od casu do nej vleti tisic certu, no je v tu chvili zcela na odstrel. U meho ditete pomaha mit jasna pravidla (ktera zde nejsou) a jejich poctive dodrzovani. Minimalne za pokus by to mohlo stat, ne?
+0 /-0 | 16.08.2019 09:58

Lenka
Ucim sachy ve skole a male deti v klubech. Nastavit hranice tam casto znacne boli. Je to prace vysilujici, ale potrebna. Clovek decka obcas musi pomalu vynest v zubech, prezit zachvaty vzteku a nezblaznit se. Kdyz se prace zadari, vznikne velmi dynamicky kolektiv, ktery se rozjede, jak raketa. Cili chcete-li pro sach v CR neco udelat, neremcejte, pracujte. Chce-li spolecnost mile pracovite lidi, musi tyhle vlastnosti hledat a podporovat, sprostarny nekompromisne potirat.
+0 /-0 | 16.08.2019 09:45

Lenka
Podivate-li se treba na slony, vidite, ze se tam o sebe stara cele stado. U lidi za starych casu to take byvalo tak. Jako mali raubiri jsme litali po cele vesnici. Tuhle sousedka nas nechavala mlsat odrezky od dortu, tamhle jsme si dali tresne. Take jsme za nase prohresky ale dostali vynadano patricne hned na miste precinu. Soucana spolecnost se prudce individualizovala. Kazdy si o dost vice zije na vlastnim pisecku, casto spolu nedrzi ani rodiny. Koho pak zajima decko ze sousedstvi? Spolecnost tak ztraci svoji schopnost se branit. Nebot proti silnemu jedinci je casto treba spojeni vice sil. Kdyz nedokazeme ubranit tohle forum, jak chcete branit hranice EU?
+0 /-0 | 16.08.2019 09:36

pawel

18:57 N.Očník

To pak je jak za Cimrmana, z počátku minulého století, kde se praví:

"Píše na web nenávistné komentáře a ještě to drze přiznává"enlightened 

+0 /-0 | 16.08.2019 02:44

Zdeněk Janda

ad nočník - na ty opravdu zatvrzelé platí jen ban . Podobně jako na silniční piráty. A zombík už jeden měl. Z jeho posledního příspěvku se mi dělá zle. Nemám slabý žaludek , ve své praxi jsem toho zažil dost. Každý máme nějaký ten hendikep. Davide B. - prosím nekomentovat enlightened

+0 /-0 | 15.08.2019 23:59

N. Očník

zdeněk janda: omezení diskuse na příspěvky jen pod skutečnými jmény by nic nevyřešilo ... zdejší provaření trollové klidně píší nesmysly a urážky pod svým jménem a nijak je to neomezuje. takže tento recept zjevně nefunguje.

+0 /-0 | 15.08.2019 18:57

Zmestabileho

Navara jako vzor pro mladé?? Vždyť ten Navara je naopak odstrašující případ šachouna ufouna, který i ten svůj fenomenální talent nakonec utápí v partiích s amatéry... Hráček jako vzor? Pro jeho šachovou dlouhověkost? Vždyť tento pán to nakonec dotáhl až k podvodnému zápasu pod záštitou svazu - to je smutný konec dlouhověkého šachisty. Holt peníze je třeba nějak vydělat... A co třeba největší talent Plát? Kriminálník a hulvát, - také figurka hodná následování. A způsob vedení a řízení šachu u nás? Katastrofa. A podvodníci včetně silných GM jezdí po našich turnajích, a nikdo nic proti tomu nedělá.

 

Je dobře, že tahle diskuze je právě pod článkem o ME mládeže. Nechť si nejen ti mládežníci, ale hlavně jejich rodiče přečtou a uvědomí, do jakého pokřiveného světa své ratolesti posílají. A samo od sebe se to nezmění.

+0 /-0 | 15.08.2019 17:21

Pražský kavárník

Kdyby na provokatéry nikdo nereagoval, tak by jich bylo méně.

+0 /-0 | 15.08.2019 15:56

xdavx x
To Pawel, obdivuhodný logicky veletoč :D :D
+0 /-0 | 15.08.2019 14:38

pawel

Spor vznikl hlavně kvůli hlášce, proč náš první hráč (prý) nemůže být vzorem pro mládež.

Tu fakt vytesat do kamene. 

ciki: Pokud by se svět skládal ze "samých Navarů," svět by nebyl lepším místem pro život.... v blízké budoucnosti by zanikl

Na to jste přišel sám? Probůh, pane inženýresurprise:

Kdyby se svět skládal ze samých: Např.: cikiů, pawlů, Lenek, Einsteinů, sportovců-Sagan, šachistů-Magnus, Zdeňků-ing, Nezdeňků-nemakačenko, prostě ze samých stejných lidí, tak by rozhodně nebyl svět příjemnější místem pro život ..... a v blízké budoucnosti by zanikl. Abychom přežili, musíme být každý jiný.

Ano, máte tedy ciki hláškou pravduyes. Já teď zase objevil, že 1+1 = 2 hats off      

+0 /-0 | 15.08.2019 14:13

verbir

Lenko, to navážení se do Davida tady je sporné, ale spíše k němu došlo. Kdyby bylo napsáno, není vzorem pro mě, protože.... o navážení by se nejednalo. Napsáno ale bylo neměl by být vzorem pro mládež, protože... což už trošku navážením se je. Je to o vkusu každého. Nicméně si nemyslím, že by to bylo myšleno nějak zle. To, co píšu vyplývá z toho, že si Davida nesmírně vážím jako šachisty i jako velmi slušného člověka, nicméně připouštím, že nemusí být vzorem pro každého.

+0 /-0 | 15.08.2019 13:51

pawel

Lidovky: Tak asi už moje druhá (a výhružnáangry) urgence Lidovkám pomohla, pokud nezaúřadoval ještě někdo jiný. Přesto řada lidí fotku viděla a mohla si něco o rodině myslet. To je tak, když se  flink-redaktor spolehne na google, vygoogli fotky o tom jménu. A to jméno se podívejte, jak je po čr rozšířené.

Stejně je s podivem, že  v tom, i v novém, článku je fotogalerie z jiné akce než je ME. I když o ME především články pojednávají. Ale to už alespoň není nebezpečné.

+0 /-0 | 15.08.2019 12:35

xdavx x
To Lenka: Kde se nekdo do Navary navazel? Ty fakt nejsi normalni a me uz nebavi se bavit s blaznama. Furt tady meles ty svoje bludy. Bud si to nech vysvetlit jeste nekym tretim, kdyz ti vysvetleni od dvou lidi nestacilo, nebo se radeji uz do zadne konverzace nepoustej. Porad dokolecka si vedes svou jak kolovratek.
+0 /-0 | 15.08.2019 12:21

Lenka
Pane Cekale, dekuji, inu budiz Vam odpusteno. David Navara Vanovi trenerskou podporou k titulu pomerne radne dopomohl. Cili navazat se tu zrovna do nej mi neprislo dustojne. Netusim, jak moc spolupracovali primo na ME, ale ze pro nej behem let delal celkem dost, proste vim. https://www.lidovky.cz/sport/ostatni-sporty/v-sachu-se-nepodvadi-vice-nez-jinde-u-nas-se-navic-kontroluji-i-propisky-rika-nastupujici-ceska-hvez.A190814_202022_ln-sport-ostatni_lar?
+0 /-0 | 15.08.2019 12:10

ciki333

15.08.2019 09:42 | Lenka

Lenko, přijměte dodatečně mou omluvu za netaktní poznámku...Nejsem ale takový hulvát, jak se Vám na prvý pohled může zdát. Mám pouze slabost pro sarkastický humor, který, přiznávám, není úplně každému po chuti. Jinak, aby jste si učinila rámcovou představu o tom, co je to skutečná "vulgarita," Vám doporučuji navštívit diskusní vlákna pod články "Reflexu" případně "Parlamentních listů." Zde na nss se jedná o selanku...nevinné dětské pošťuchování.

S úctou Ing. Zdeněk Čekal (ciki333)

 

+0 /-0 | 15.08.2019 11:22

Lenka
Druid.Panoramix: Vynutit, chovat se slusne nelze. Nehodla-li clovek respektovat pravidla spolecnosti, lze ale zablokovat.
+0 /-0 | 15.08.2019 10:28

Lenka
Davide, bude-li mne nekdo sproste napadat, proste mam ve zvyku udelat vse, co muzu, abych ho zastavila. Na Facebooku si vetsinou vystacim s pripomenutim, ze tudy cesta nevede. Stalo se mi, tusim, jen jednou, ze jsem celou stranku pro verejnost zablokovala. Rozhodovat by o tom mel pochopitelne admin. Holt jsou lide od prirody spise pospolite zalozeni. Aby ale spolecenstvi mohlo fungovat, jsou jiste limity, ktere by se prekracovat nemely. Chapu to tak, ze je-li clovek schopen ovladat usta, ci klavesnici ve smyslu snesitelnem pro sve okoli, vyjadruje tim pochopeni, ze mu neni zbytek sveta ukraden. Chova-li se clovek bezne jako dobytek, bude mit vyznamny problem se ziskanim duvery v situaci, kdy ji opravdu potrebuje.
+0 /-0 | 15.08.2019 10:24

xdavx x
Druid. Souhlasím. Ale jsi možná jediný anonymní prispuvazel, který tu nikdo nikoho nenapadl. Jinak mě nikdo jiný nenapadá
+0 /-0 | 15.08.2019 09:57

xdavx x
To Lenka a rozhodovat o tom bude kdo? Strana? Když se do sebe pustí lidi, kteří se znají oba dva vědí do čeho lezou. Hádat se je naprosto přirozený verbální projev. Fakt mi vadí jak se kde kdo snaží měnit přirozenost člověka ve jménu nějaké zasrane korektnosti. Zkus vychovávat řidiče na cestách. V osmdesáti procentech případech to dopadne tak, že dostaneš na držku. Jenže za klávesnici se každý nějak cítí povolán být nadřazen druhým a vnucovat jim své představy. Dam přednost někomu, kdo mi do očí řekne že jsem debil, než usměvavému sluníčku, s mesiašskym komplexem, který má pocit, že může druhé vychovávat.
+0 /-0 | 15.08.2019 09:55

Druid.Panoramix

ad MMM: Ještě bych doplnil, že valná většina chatů a diskuzních fór má přesně stanovená Pravidla, včetně sankcí, která mohou přijít, ale napsal jste to správně, o tom, kdo jaký trest dostane rozhoduje administrátor, který je zpravidla připojen online a řeší problémy taky online, takže promaže diskuzní příspěvky hned, když hrozí nějaká "flame war" či "flame theme" a v případě závažnějších přestupků může udělit ban na různě dlouhou dobu.

Pravda, existují i jakási obecná pravidla slušné diskuze, už sem je sem jednou dával a klidně to zopakuji, kterými by se diskuze měly řídit, ale vidíte to sám - když bouchnou saze, tak jdou pravidla stranou - padni, komu padni a už to jede.

Lenko, to se nedá vynutit, hranice by měl mít každý člověk sám v sobě a záleží jen na něm, zda "udrží své koně na uzdě." A pak každý má své limity a co je pro někoho už tzv. přes čáru, to pro jiného může být ještě normální způsob komunikace.

Davide Bražino, teď budu mluvit sám za sebe, já se vyjadřuji stejně jako Druid.Panoramix i kdybych měl účet vedený na své občanské jméno, své myšlení nezapřete.... ovšem jsou takoví, kterým v anonymitě narůstají křídla a bicepsy mají větši než sám Arnold a budou tvrdit, že jsou schopni zabít i Mrtvé moře. :o))

+0 /-0 | 15.08.2019 09:50

Lenka
Nektere veci v zivote jsou snadne, jine tezke. Neco je mozne ignorovat, jindy se vyplati se bit. Zivot navic neraci byt cernobily, mnohdy je opravdu tezke odhadnout zda, ci do jake miry zasahnout. Jsou veci, ktere by se ale jednoznacne nemely nechat byt. Neni to zde vyhradne o anonymite, casto se zde do sebe pousteji lide zcela otevrene. Postup bych navrhovala v podobe 1.smazat napomenout, 2. smazat zablokovat na mesic 3. smazat a zablokovat zcela. Chapu plne, ze je to prace otravna, ale v tomto pripade potrebna.
+0 /-0 | 15.08.2019 09:42

xdavx x
Je fakt že spousta zdejších hrdinů by měla omezený prostor zde napadat druhe. Teď třeba případ nicky..., který si myslí jak hrdinne nabonzival cikiho ač ten svou identitu vůbec neskrývá, zatímco nicka ... svou identitu úzkostlivě tají a vzhledem k tomu jak se vyjadřuje se mu ani nedivím, pod svým jménem by tak odvážný nebyl. A to je problém jak anonymu tady, tak i na fb.
+0 /-0 | 15.08.2019 09:38

Zdeněk Janda

ad MMM - zkulturnit diskuzi není zas tak těžké . Stačí umožnit publikování názorů pouze pod svým skutečným jménem (čest výjimkám yes)  . Ale to Bolek nepřipustí , logicky by ubylo trollů a diskuze (pokud se to tak dá nazvat) by byla chudší. To by se pak reklama prodávala hůře - ano , prachy jsou až na prvním místě cheeky.

+0 /-0 | 15.08.2019 09:18

MMM
Lenka: "Proc je tak tezke, prinutit nekolik lidi, aby respektovali zasady slusneho chovani?" Je to stejné, jako u všech internetových diskuzí. V roli diskutéra (jakkoliv tolerantního a slušného úplně ke všem) oněch pár trolů nemáte jak ke slušnosti donutit. Čím více se budete snažit, tím více jedovatých příspěvků vám budou vracet, až to nakonec taky nevydržíte a pošlete je někam. A za hulváta jste na jednou vy. Jediný, kdo by je k tomu přinutit mohl, je administrátor. Ale ten to má taky těžké. Jednak spravedlivě stanovit hranici, co ještě je "rytí do ostatních", je prakticky nemožné. A za druhé, kontrolovat a vyhodnocovat diskuzi by byla práce na solidní úvazek, na což nikdo nemá čas. Ale na rozdíl od vás si myslím, že v praxi (v reálném, neinternetovém světě) to už i v ČR funguje o něco lépe. Do očí si vám "trollit" dovolí málokdo. A pokud ano, je snazší ho z živé společnosti vyloučit.
+0 /-0 | 15.08.2019 08:31

Pavel Ch

Místo hádání, přáteléenlightened

Kdo chceme lépe trénovat mládež, přijměte ode mne pozvání na seminář trenérů s Robertem Cvekem a Jiřím Dufkem na neděli 25.8. do Rumburku.

Navíc také v Rumburku v sobotu 24.8. v podvečer (po Fejfarově memoriálu - auty se stihne)  školení na Chessbassi pro pokročilé. Ubytování s PP v místě (při probíhajícím krajském soustředění mládeže) na základě včasné objednávky možné.

 A pak vás zvu po roce opět do Teplic na MČR družstev blesk a rapid druhý víkend v září.

Vše na www.ukss.cz https://ukss.cz  . Těším se přátelé a spoludiskutující na setkání a tam můžeme cokoliv večer probratwink.  

+0 /-0 | 15.08.2019 07:54

xdavx x
To Morphinysta, to je snad poprvé co jsi mě překvapil. Ano, to byl ten klíč.
+0 /-0 | 15.08.2019 07:23

Morphynista

@Poutník : Porovnávat šachy z 18.století se současností dost dobře nejde. Myslím, že všichni šachoví mistři, které zde DB jmenoval, by se úspěšně uplatnili v jiném oboru. Max Euwe byl profesorem matematiky a když jsme u té hudby, tak Lajos Portisch, pokud by se nevěnoval šachu, mohl zářit jako operní pěvec...

+0 /-0 | 15.08.2019 07:16

Lenka
...lide zajdou tak daleko, jak jim spolecnost dovoli. Vysledny obraz pak neni vizitkou tech par trollu, ale cele spolecnosti. Priblizne stejne, jak zde, to v nejen CR funguje i v praxi...a jinych oborech. Dokud se do sebe lide navazeji navzajem, zbytek spolecnosti bud zamumla pod vousy, ze se jim to nelibi, ci hned nasadi masku mrtveho brouka. Co se zdejsich stranek tyce, dostavam dve doporuceni. 1. cti NSS, budes v obraze. 2. nemotej se do diskuzi, je to zbytecna ztrata energie. Pak mi zde ale prijde neco velmi spatne. Rikate, ze trolleni ma na svedomi par jedincu. Proc je tak tezke, prinutit nekolik lidi, aby respektovali zasady slusneho chovani? Nemyslim tim, ze by zde nutne museli vsichni vyjadrovat stejny nazor na vec. To by pak byla diskuze zcela zbytecna. Nicmene trvat na zakladnich zasadach slusneho chovani by se zde melo. Trolly spolecnost pomaha produkovat svoji necinnosti. Neni to jen o existenci trolla. Nechate-li jej beztrestne ryt do ostatnich, je o neco vetsi pravdepodobnost, ze z jinak klidneho cloveka vytesa take trolla, nez ze by sam od sebe slozil nelegalni zbrane.
+0 /-0 | 15.08.2019 07:16

...

Lenka - ten Vás oslovující hulvát se jmenuje Čekal. Jedná se o jednoho z místních trollů a co se týče zamilovanosti můžete být klidná. Již delší dobu zde vyjadřuje svoji zamilovanost Vojtovi Plátovi. Hájí ho zde, bojuje za něj, hádá se, pře se, jen aby ho obhájil. Dokonce mu posílá i finanční dary. I přes svaz. Věřím, že velmi krátké době pochopíte zbytečnost diskuze s cca pěti tyto stránky zaplevelujícími "lidmi". Přesně se vyjádřil Drahil v této diskuzi 13.8. 22"47.

+0 /-0 | 15.08.2019 01:24

Lenka
Ciki333: Vazeny clovece, mluviti takto se zenou, navic anonymne a na verejnem foru, je hulvatstvi.
+0 /-0 | 15.08.2019 00:34

ciki333

Lenko, Vy jste se nám zamilovala, že? Ale David N. lásku neopětuje, není liž pravda.

+0 /-0 | 14.08.2019 23:02

Lenka
Chapu plne, co pisete. Nicmene racte vzit na vedomi, ze David opravdu neni sachovy robot, ale clovek z masa a kosti se vsim vsudy, co to obnasi. Zajima se plne i o zivot mimo sachovnici. Mozna kolem sebe nema miliony lidi, ale o sve blizke se zajima.
+0 /-0 | 14.08.2019 22:55

xdavx x
Lenko, nadechni se a ještě jednou si přečti co jsrm napsal. To je jako jeden o voze o druhý o koze. Ciki už to řekl. Zkus se zamyslet. Píšeš úplně o něčem jiném.
+0 /-0 | 14.08.2019 22:39

Poutnik

Jako hudebník mám jasno. Jako vzor bych vybral: François-André Danican Philidor. Nejslavnější šachista 18. století, ale současně znamenitý muzikant, skladatel.... Tvůrčí osobnost. V mých očích mu většina z níže jmenovaných nesahá ani po kotníky. 

+0 /-0 | 14.08.2019 22:33

Lenka
ciki333 V tomto s Vami hrube nesouhlasim. Nesudte cloveka, ktereho neznate.
+0 /-0 | 14.08.2019 22:00

ciki333

Morphynisto a Lenko, nechci dělat D.B. advokáta, ale on už vaše otázky zodpověděl.

Cituji: "Existují i jiné krásně věci v životě a nikdo nemá druhý pokus na jejich poznání. Davida bych přirovnal spíš k Fischerovi, a upřímně, co z toho života ve finále měl."

Vyjádření názoru na D.N. tedy nikterak nesouvisí s odlišnými politickými postoji obou protagonistů, jak se mylně domnívá Morphynista. Jakýkoliv šachový vzor pro mládež, by vedle herních dovedností, měl rovněž symbolizovat po všech stránkách harmonicky rozvinutou bytost. A to při vší úctě k němu, David Navara nesplňuje. Parafrázuji Lenku: "Kdyby si z něj mládež ráčila vzít alespoň drobný příklad, svět by rozhodně nebyl příjemnějším místem pro život, protože bychom vymřeli po meči." Někteří géniové nejsou schopni párového soužití...ženy jim zkrátka nerozumí...Tudíž žijí v ústraní, nezakládají rodiny...Samozřejmě, je to jejich svobodná volba, ale takto "postižené" jedince nelze dávat nikomu za vzor. Pokud by se svět skládal ze "samých Navarů," v blízké budoucnosti by zanikl. Pro mne osobně je vzorem GM Jiří Štoček, nikoli podivínský David N.

+0 /-0 | 14.08.2019 21:59

Lenka
Davide, nesnazim se moralizovat. Jen Te upozornuji, ze zivot je rozhodne hlubsi, nez jen zenske po nocich, vino a zpev. Nemam rada, kdyz nekdoho odstrelujes jen vzhledem k ponekud jinemu pohledu na zivot. Navic nemam ani pocit, ze by jsi ho radne znal. Chapu plne, o cem mluvis, ale proste s Tebou nesouhlasim. Pro Davida jsou sachy vyznamnou slozkou zivota, ale rozhodne ne jedinou.
+0 /-0 | 14.08.2019 21:57

xdavx x
Lenko, i na fb mi občas přijde, že nechápeš psaný text. Smyslem mého příspěvků bylo, že šachy nejsou jediná věc v životě, a než být jako Fisher či David, pro které jsou šachy vším, dávám přednost Talovi, pro jeho I temnější stránky, což znamená že pil, střídal ženské, byl součástí každé akce, proste si ten život užíval. Takže buď tak hodná Leni, a na to moralizovani se vykašli. Pro Morphinistu, co mě spolehlivě výročí je člověk s nulovým rozhledem, který mě přesvědčuje o své pravdě. Já jsem proruský protože nemám důvod papouskovat kdejakeho chudaka, který dokáže jen strašit Ruskem, urážet Babiše a nadávat na Zemana. Svět je v mých očchi mnohem slozitejsi. Pokud to nechápeš, zkus na ně nereagovat, obávám se totiž, že lidi jako ty to nemají šanci pochopit
+0 /-0 | 14.08.2019 21:39

Morphynista

Tak názory tohoto pána nesmíme brát příliš vážně, David Navara , pokud mohu soudit z příspěvků, má zcela odlišný pohled na politickou situaci , takže je pochopitelné, že k němu DB nechová přílišné sympatie. Pokud jde o jím uváděné vzory, celkem bych souhlasil, i když s určitými výhradami. Luděk Pachman byl v mládí fanatický komunista a poté, co po roce 1968 emigroval či byl násilně vystěhován do západního Německa, se stal zase stejně vášnivým přívržencem CDU - CSU.

+0 /-0 | 14.08.2019 21:13

Lenka
Davide B., proc ne zrovna Davida Navaru? Asi neznam slusnejsiho cloveka. K lidem se chova mimoradne ohleduplne. Dokazal se v sachu dostat velmi daleko, zjevne na svem rustu znacne pracuje. Bojuje statecne a usilovne, vytvoril spoustu nadhernych partii. Kratke bezduche remizy u nej temer nevidime. I tak podal mnohdy pomocnou ruku lidem okolo, minimalne za sachovnici nekterym hracum vyrazne pomohl i trenerskou radou. Dokaze byt mimoradne otevreny a vtipny. Vim, ze svoji neprakticnosti je prosluly...nicmene propaguje ji snad? Je to pro nej nepochybne znacny handicap. Bere ho na vedomi a je schopen jej prekonavat. Ne vzdy se mu vse vydari dle predstav, ale je schopen se zvednout a jit dal. Kdyby si z nej mladez racila vzit alespon drobny priklad, svet by byl rozhodne prijemnejsim mistem pro zivot.
+0 /-0 | 14.08.2019 20:44

Pavel Ch

Druid: Jasně rozumíme si, přesto překonání té hranice k repre Áčku a k 2600 je dle mne klíčové a hlavně se v posledních letech moc nedaří. Co není, může být.

Ptáš se na L.Zlatohlávek, jak dopadl?  Byť šachy nehraje, v životě šel za jinou prioritou a na začátku 90. let, na seminářích trenérů říkal Evžen Gonsior, že neva, hlavně, že je z něj skvělý člověk v prestižní a hodně potřebné profesi. Takže, alespoň tehdy velmi dobře. Předtím, je z mojí generace, roku 85 na dorost. přeboru v Rýmařově, pamatuji ho těsně pod stupni vítězů za budoucími velmistry Pavlem Blatným a Petrem Veličkou.

+0 /-0 | 14.08.2019 17:20

Druid.Panoramix

David Bražina - já jsem tam Michaila Tala měl napsaného, ale nedal jsem ho tam schválně, protože měl kromě svých geniálních stránek i stránky temné, se kterými se bohužel nedokázal vyrovnat a bohužel taky na nic skonal. Bohém nejenom na šachovnici, ale celým svým životem. Ta kniha od Kotova se jmenuje "Tal a Petrosjan - rytíři šachové hry" a je skvělá, vždy když jsem si ji četl a přehrával si z ní partie připadalo mi to jako oheň a voda, tak na mě působily styly obou hráčů. Ale když se tak bavíme o minulosti, ještě jednoho velmistra bych mládeži doporučil, a to Botvinnika, kolikrát obhajoval titul mistra světa a proti hráčům různých stylů a dokázal se vrátit ( já vím systém mu dával právo odvety),ale dokázal se znovu a znovu připravit a vyhrát, takže odhodlání, píle, soustavnost a cílevědomost mu rozhodně nechyběly. 

+0 /-0 | 14.08.2019 17:08

Druid.Panoramix

Pavle Ch., v pohodě, Ty máš větší přehled, já to beru spíše ze života. Tak ono těch zlomů je více  - ukončení základní školy a přechod na střední (individuální plán řeší dost, ale ne všechno). Ukončení střední školy a přechod na VŠ, tady to je vyloženě o vlastní píli a přístupu. Někde mezi tím puberta, kdy s člověkem cloumají hormony a objevuje další věci, která doposud neznal.

Vždycky to je o charakteru, motivaci, pokoře a odhodlání překonat tu bolest z tréninku ( v tomto jsou všechny sporty stejné, tedy 10% talentu a 90% dřina) toho daného mládežníka a o tom, jaké má priority a cíle. Být mistrem ČR - OK a dál? Mistrem Evropy a dál? Mistrem světa. Dosáhnout hranice ELO 2100, 2200,2300, 2400, 2500, 2600. Být v repre - mládežnické, juniorské, dospělácké.... každý má v tornistře maršálskou hůl. :o) A do toho malá komplikace.... člověk se musí nějak uživit, protože šachem se živit nedá ( až na těch pár jedinců, kteří to dokáží), takže najít zaměstnání, které s těmi šachy tak nějak ladí..... ale to už jsem zaběhl trošku daleko,že?

Pamatuji jeden talent z Pardubic, možná to jméno budeš pamatovat - Luboš Zlatohlávek, ten vždycky tvrdil, že bude mistrem světa a vidíš, ani nevím, jak skončil a jestli ještě vůbec hraje. A holky Hájkovy z Chrudimi, taky naděje, ale vdají se, mají děti ( neberu to, co předcházelo - to jsou ta lákadla :o) ) a pro šachy už asi tolik nehoří.

+0 /-0 | 14.08.2019 17:01

xdavx x
Nemyslím si, že zrovna David Navara by měl být vzorem pro naše mladé sachisty a to nemyslím zle, ale ohledně vztahu ke světu a životu vůbec. Spíš bych doporučoval životopisy Tala, Capablanky, Euweho, Portische, Gligoriče a z našich Horta, Pachmana, Jansy, Kavalka... Existují i jiné krásně věci v životě a nikdo nemá druhý pokus na jejich poznání. Davida bych přirovnal spis k Fischerovi, a upřímně, co z toho života ve finále měl? Kotov psal vynikající knížky, jednu napsal o Petrosjanovi a Talovi. Z těch dvou bych si vybral život Tala.
+0 /-0 | 14.08.2019 17:01

Pavel Ch

Druid.

Ne že bych s Tebou nesouhlasil, ale to tu bylo, je a také bude, co píšeš ve druhé polovině příspěvku. To by bylo moc špatné, kdybychom o žádném mládežníkovi nemohli řící, že na to může mít, ano těch několik co jsi vyjmenoval, plus několik i dalších.

  I ta cesta je a také dříve byla, možná teď jen možnost finanční podpory je větší.

Ale jak píši: Věřím, že by mnozí chtěli a jdou správnou cestou, ale přijde zlom, kdy často obvykle zjistí, že tréninková práce moc bolí a s výsledkem nejistým.

Co má udělat svaz, třeba jak píše Michal Konopka víme, ale jde o to, aby také sami chtěli. A to ve chvíli, když už se dostanou na 2400-2550, chtěli jít dál. Ne hrát dál, ale jít výkonostně dál do áčka repre a pak opory repre. Jako dříve ve věku 16-26 svých let David, Sergej, Viktor, Zbyněk, Jirka, Vlasta.

  A Druide, ten časový rozdíl není v soutěžích jednotlivců tak velký mezi Davidem a ostatními, v týmech hráli pospolu ještě minule. Jasně, ze světové špičky jsem nejmenoval, zůstal jsem u "vzorů" v naší malé kotliněwink

+0 /-0 | 14.08.2019 16:43

Druid.Panoramix

Tak pro dnešek vynecháme to, co dnes Bolek smazal a budu reagovat na Pavla Ch. a jeho zamyšlení o mládeži. Vynechám úspěchy dob minulých, ale vrátím se k současnu. Takže jednoznačně vzorem pro mladou generaci je David Navara, jednak svojí šachovou hrou, ale i schopností improvizace a zábavností při rozhovorech z přímých přenosů, dále svými encyklopedickými znalostmi a jazykovým vybavením. Kdo další? Ze zahraničí Magnus Carlsen, Fabiano Caruana a Shakhrizar Mamedyarov, asi všichni víme proč tito tři. Přidal bych k nim Vishyho Ananda, Vladimíra Kramnika a Petera Svidlera za "šachovou dlouholetost" po níž se drží v TOP 50 nejlepších hráčů. Pavle, myslím, že šachových talentů máme dost a hezky to napsal na chess.cz IM Konopka, když volal po větším zapojování talentovaných mladých hráčů do mužských soutěží a turnajů, ať se obouchají a získají zkušenosti a kdo další po Vanovi? Tak třeba Honza Miesbauer, Matyáš Zeman, Vašek Finěk ( i když ten má ještě čas), bratři Hollanové, Jakub Vojta a našli by se další. Jen je třeba dobrého trenérského vedení, rodičovského zázemí a pomoci v oddíle a ve škole.

+0 /-0 | 14.08.2019 16:08

xdavx x
Nočník, ty za to nemůžeš. Pokud jsi se s cenzurou nesetkal máš ty správné liberalne konzervativní názory. Navíc podle tvého hrdinneho tonů usuzuji, že máš za sebou spoustu setkání na Vaclavaku, kde sis možná nevšiml, že když podobné setkání pořádali lidé s opačným názorem, demokrati jako ty tam dělali bordel. Takže se ty anonymní nulo uklidní, ono stačí že sis vybral nick, který charakterizuje tvoji bezbrehou inteligenci
+0 /-0 | 14.08.2019 13:42

N. Očník

brazina: jestli je tu cenzura jak za komunismu, tak doufám, že tě přijdou brzo sebrat, aby byla tvá slova potvrzena a nebyl jsi za hlupáka.

svůj názor můžeš vyjádřit skoro kdekoli, ale nemůžeš nutit ostatní, aby za svoje peníze tvoje žblebtání provozovali

+0 /-0 | 14.08.2019 12:40

ciki333
13.08.2019 21:32 | Zdeněk Janda

"Hm, to žasnu, co antipolitický cenzor Bolek nechává bez povšimnutí"

Nejste Zdeňku, otec, případně děd, Jakuba Jandy ze think-tanku "Evropské hodnoty?"

To by vysvětlovalo vysokou úroveň patřičného ideologického uvědomění a zároveň i Vaší bdělost, soudruhu Jando...

+0 /-0 | 14.08.2019 09:57

xdavx x
To Bolek a Zdeněk, pánové, ať chcete nebo ne, politická situace se dotýká všech a je tedy normální se k ní vyjádřit. Argument, že na šachovém serveru politika nemá co dělat, je hloupost. V turbulentni době, kdy je podporován jediný správný názor a cenzura jede jak za komunismu, je málo platforem, kde lidi můžou vyjádřit opačný názor, než razí oficiální místa. Tady se naštěstí ještě za politicky názor neblokuje.
+0 /-0 | 14.08.2019 09:36

Morphynista

Chtěl bych pogratulovat oběma našim medailistům a věřím, že se s jejich jmény budeme čím dál častěji setkávat i v budoucnu, kdy je čekají ještě větší úspěchy. Také řada dalších mladých šachistek a šachistů předvedla dobré výkony, i když to tentokrát na medaili nebylo. Celkově tedy skvělý výsledek naší výpravy.

+0 /-0 | 14.08.2019 09:24

Petr Boleslav

Děkuji "očku" Zdeňkovi za prověrku a upozornění

+0 /-0 | 14.08.2019 08:56

Pavel Ch

Re "Mlád.Eso": Dobrá tedy, o vzorech pro mládež.

Přesto, že nevěřím, že "Mlád.Eso" je mládežník, tak bych obecně řekl něco vzorech pro mládež. Stačí si najít partie a výsledky našich dlouholetých reprezentantů, podívat se, jak šli v dorostu juniorech ba i v 20-26 letech věku nahoru a jak se mnozí desítky let ve špičce  drželi. Např. nový kapitán repre na olympiádách hrál bez přestávky 1990-2018 a v tomto století měl vždy výkon 2600plus, spíše 2650plus. Nejvýše na žebříčku dělil Zbyněk Hráček 17.místo, to také málokdo ví. Stejně tak úspěchy Viktora Lázničky, Vlasty Babuly a Jirky Štočka. Pak samozřejmě samostatnou veleúspěšnou kapitolou je Sergej Movsesjan, který nás také reprezentoval. Z dalších třeba Robert Cvek, dával do toho vše aby šel do repre a mrkněte na jeho pomoc týmu k veleúspěchu v Turíně. Pak změnil priority, věnuje se tréninku mládeže, metodice sport psychologii.

 Kromě velmi otevřeného Davida Navary, sem další nemají potřebu psát a pak bránit se nějakým útokům. Pokud je však potkáte na akci, nebude-li 15 minut před jejich partií, určitě popovídání s nikým neodmítnou, jsou v tom velmi střícní.

 Tak kdo z mládežníků se dá na cestu vyrovnání jejich úspěchů? Překonání ještě lépe. Van, věříme všichni, tak ať se zdaří. Ale kdo druhý, třetí. Věřím, že by mnozí chtěli a jdou správnou cestou, ale přijde zlom, kdy často obvykle zjistí, že tréninková práce moc bolí a s výsledkem nejistým. Ale to není problém jenom v šachu, ve všech sportech. Přesto se najdou tací, kdo se na úpatí hory nezastaví, jdou dál a někteří na ten vrcholek opravdu dojdou.

+0 /-0 | 14.08.2019 07:52

MládežnickeEso
Rád bych ještě jednou pogratuloval Vanovi a Vaškovi ke skvělému úspěchu! Dále děkuji všem diskutujícím za velmi bohatou a informativní diskuzi. Je pro mě velikou motivací trénovat a zlepšovat se, abych také jednou zapadl do této skvělé komunity. Mojím největším vzorem je pan Plát, který jako jeden z mála našich silných hráčů s námi sdílí důležité informace ze života silného šachisty. Mohl by někdy přihodit i jeho oblíbené tréninkové metody? Jsem rád, že tu konečně jednou je diskuze o mládežnické akci. Je vidět, že nás, talentovanou mládež, velice podporují i zdejší fanoušci.
+0 /-0 | 14.08.2019 00:54

Drahil
Mne fascinuje jak “diskuze” kde se hada 5 provarenejch...dejme tomu lidi...ma 7000 shlednuti...do not feed the trolls!! :-D
+0 /-0 | 13.08.2019 22:47

ciki333

Chudáci děcka...kdo by to byl řekl, že pod nevinným článkem opěvující um šachového potěru, se odehraje "flame war" na trochu jiné variace.

Vážení rodičové, pokud jste na nss zavítali v dobré víře a očekávali oslavné lyrické básně na vaše ratolesti, nebuďte zklamaní a zachovejte nám i nadále svou přízeň...My šachisté jsme v jádru dobří lidé, ale co si budeme namlouvat...Každého z nás, ať už více, či méně, královská hra přece jenom poznamenala na duchu.

+0 /-0 | 13.08.2019 22:21

Zdeněk Janda
Hm, to žasnu, co antipolitický cenzor Bolek nechává bez povšimnutí
+0 /-0 | 13.08.2019 21:32

xdavx x
To co popisuješ je přesně to, proč se z lidí stávají radikálové. Takže bych nepletl pojem rasista a nasraný normální člověk.
+0 /-0 | 13.08.2019 19:25

xdavx x
Z jednoho určitě ne. On ale nebyl první že?
+0 /-0 | 13.08.2019 19:23

pawel

ZMB: I žurnalista měl tady hrubku, to jo. Ale článek z "jeho" lidovek by veřejně nekritizoval.

Nepsal by tam, jak já, ale horkou linkou by za minutu byla fotka smazána. 

+0 /-0 | 13.08.2019 18:53

Zmestabileho

Ad pawel: Pane Pavle Matocho, Vy zde dnes zase úřadujete! :-). Jen si dejte pozor, abyste opět nebyl přitom ledabilý - nestalo se Vám to totiž poprvé, vážený pane žurnalisto :-)).

+0 /-0 | 13.08.2019 18:39

pawel

Jo, hrubka. V afektu jsem si říkal, že je "ledabylý redaktor" od slova debil. A on je podle vzoru natvrdlý. Horší je, že jsem jim dal hodinu, aby fotku smazali a nereagují.

+0 /-0 | 13.08.2019 18:02

pawel

Druid.:  Článek v poho, je přeci o jedné akci, Bratislavě.

Pak je tam šipka na článek ke stejnému tématu - "šachy", to je běžné, to se tak dělá. Dosud v poho.

Diskuse je spíše přátelská (13:05 poslední vidím teď příspěvek), možná je někdy horší tady. Vyjadřuje, co si Češi většinou myslí.

Ale ta fotogalerie, sice je tam mistr Evropy, ale z jiné akce. A pak i jiní šachisté jinde. A pak ta fotka na žalobu. Nejen nešachisty, ale i šachisty by mohla zmátnout, proč tam asi byla dána. Chyba, souvislost žádná. Napíšu jim dotaz a aby jí smazali.

+0 /-0 | 13.08.2019 15:29

Druid.Panoramix

Pawel,  ten článek v Lidovkách je děsný úlet, kde jsou bez ladu a skladu smíchané dvě nesouvisející akce, které spojuje jen postava Vana. O fotogalerii se raději vyjadřovat nebudu - to je takové míchání jablek s hruškama, k dokonalosti už chyběla akorát nějaká ta fotka velkopěstírny "zeleného zlata" se zavřeným zahradníkem uvnitř.Holt "Lidovky" už nemají tu úroveň jako kdysi. Ovšem Jan Timman jako pořadatel, tak to se vůbec nepovedlo. Diskuzi komentovat snad asi nemá smysl. Na druhou stranu, o čem chcete, aby se nešachisti bavili - o šachách snad? A ať chceme či nechceme stejně to sklouzne časem do šedivého průměru, osobních invektiv či rasismu.

+0 /-0 | 13.08.2019 15:08

Lenka
Myslela jsem, ze po cteni zdejsich diskusi mne hned tak neco neprekvapi. Ty lidovky jsou ale priserny ulet. Navrhuji udelat: _____________________________________________________________________________________ ..., ukoncit nekonecne zabomysi valky a dustojne poblahoprat vsem bojovnikum, co na ME podali fantasticky vykon.
+0 /-0 | 13.08.2019 14:53

pawel

...jedna fotka z těch osmi (z osmi fotek v tento čas, pokud nesmažou) je dokonce v kontextu v článkem na žalobu.

Může dost poškodit tento omyl, neznalé zmást.

Záměr snad? Neznalost? Nebo jen slepá důvěra v automatiku techniky a googlu ledabilého redaktora?

+0 /-0 | 13.08.2019 14:22

pawel

I pro nešachisty o úspěchu v Lidovkách - viz článek

Mrknul jsem na diskusi, řekl bych nešachistů, line se převážně v rasovém módu, ale...enlightened

Zato fotogalerie u článku, to je směs a úletsurprise jak tady v diskusi odklon od tématu. 

+0 /-0 | 13.08.2019 14:03

Vojta Plát
A jinak konečně vtipný příspěvek od Bražika, takhle tě znám a je to hned lepší.
+0 /-0 | 13.08.2019 02:00

Vojta Plát
Pane ing.Čekale, napište mi e-mail, moje adresa je: vojta.plat@email.cz Se svazem odmítám komunikovat, stejně tak jakýkoliv finanční příspěvek od nich. Video Joanny si pustím, věřím, že to bude dobré. Já umím hrát jen na nervy.
+0 /-0 | 13.08.2019 01:59

chips

smiley hmmm...Hezké a zajímavé. Někteří se odstěhovali z jednoho velkého města do ještě většího města, někteří někam jinam. Co takhle rovnou zveřejnit adresy? Tahle diskuse se mi začíná líbit.laugh yes Za mě všechny palce nahoru :-D 

+0 /-0 | 12.08.2019 22:35

xdavx x
Já bych spis, jak tu byl ten odkaz na boxing šachy, navrhoval uspořádat tady mistrovství světa v této disciplíně . Vždyť tu máme zabijáka v super muší váze co jiným ustřeluje a ukopává hlavy a láme nohy :D Ciki s Naskou by to zasponzorovali a přenášela by to KidsWeedTv. Pánové to by mohla být akce na kterou by se staly fronty!!
+0 /-0 | 12.08.2019 20:19

Druid.Panoramix

ciki333 - jedině gratulovat. :o)) A hlasitě chválit..... 

wp5t a Ach jo: Pánové, tak ovšem tuto gramatickou odchylku nějak šetrně sdělte panu Jonáši Zýkovi, hráči TJ Kobylisy, že má v příjmení nesprávné písmeno - tvrdé ý a naopak pochvalte pana Josefa Zíku, hráče TJ Lokomotiva Liberec, který má podle Vás správně měkké i. :o)) Čeština je doopravdy jazyk plný paradoxů.

wp5t - já bych nasazení GM Rausise do nominace nedával, právě proto, že je nemocný a nemoc by se mohla masově rozšířit na další hráče, včetně našich. Ovšem ZMB by určitě kontroval, že na ně už se nic nechytá. :o))

+0 /-0 | 12.08.2019 19:55

xdavx x
A na housle hraje naska :D
+0 /-0 | 12.08.2019 19:27

ciki333

Objevil jsem na "trubce" lahůdku pro šachové fajnšmekry a fanoušky Joanny Worek:

https://www.youtube.com/watch?v=ua_yjw3LgMM

PS. Stále si nejsem jist, zda Zbyňkovi blahopřát, či kondolovat.

+0 /-0 | 12.08.2019 18:42

wp5t

2 Zmestabileho  A možná by měl dostat konečně alespoň jednu poslední šanci Igor Rausis, když je podle předsedy evropských šachistů jen nemocný a nemůže za to.

+0 /-0 | 12.08.2019 18:13

wp5t

vysoké ELO nemusí odpovídat vysokému IQ a ani vysoké IQ zároveň s vysokým ELEM nemusí znamenat pohodový, bezproblémový a úspěšný život.

Já vyhrát na výletě v Řecku 50 litrů, tak si dám od všeho dva dny oraz, nohy si hodím na stůl, udělám si nějakou malou radost, třeba zavolám Beatě nebo Lauře jestli taky nedělaj masáže, ale hlavně sám sebe pochválím bo tak dobře jako já to nikdo neudělá (viz heslo Cimrmanů - Nepochválíš-li se sám nikdo to za tebe neudělá) a pak třetí den vymyslím kam si zajedu na další výlet pro dalších 100 litrů a připravím se na to tak, že mě nikdo nemůže zastavit, protože se strašně budu těšit, že si udělám další radost a vydělám další prachy.

 

 

 

+0 /-0 | 12.08.2019 18:08

Zmestabileho

Pokud jde o nominaci na ME družstev, bylo by spravedlivé, aby byly nominovány všechny hvězdy našeho současného šachu - přinejmenším tedy kapitán GM Zbyněk Kámošhráček, dále GM Viktor Lumpajznička, GM Igors Zachodrausis, GM Vojtěch Sprostoplát a GM Jan Křivokrejčí. 

 

Tato sestava by budila u soupeřů oprávněný respekt!!

+0 /-0 | 12.08.2019 18:06

wp5t

2 Vojta Při tom neustálém uvádění ženských hrdinných symbolů a pošilhávání po ženské reprezentaci ......

Nedělej to, David Navara to v televizi rozebíral a prý už to někdo zkoušel se nechat přeoperovat na ženu a pak startovat na ženských turnajích, ale FIDE už to má ošetřený pravidly a možné to už není. Tady ti pšenka nepokvete.

+0 /-0 | 12.08.2019 17:55

wp5t

2 achjo Woni ho loni dali do vyjmenovanejch slov, to nevíš?

+0 /-0 | 12.08.2019 17:51

Achjo

Druid  spíše Zíka a ne Zýka :)

+0 /-0 | 12.08.2019 17:37

Druid.Panoramix

Ale Vojto, Vy přeci nemůžete hrát v jednom družstvu s Worek a Havlíkovou, takže v nominaci žen ási problém nebude. Tam bych to vidět spíše na ten "mud wrestling", jak tu někdo kdysi dávno psal. :o)

Hele, chlapíci, fakticky se na to kydání hnoje nechcete vybodnout. Co bylo, to bylo a nikdy se nevrátí a akorát to eskalujete, podotýkám, že zbytečně. Njn, Vojto, to už se taky nevrátí, pan doktor Jonáš byl moc príma chlap a skvělý trenér. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, kdysi jsem u něho se šachama začínal, ale pak začal být nemocný a vedl nás nějaký Tonda Zýka, ale panu doktorovi nesahal ani po kotníky a myslím, že už šachy nikde nehraje... ale Vy ho nemůžete pamatovat, snad jedině ze skazek "starých zbrojnošů"

+0 /-0 | 12.08.2019 16:29

Vojta Plát
Já mám život spokojený, bříško plný a kulatý, co víc si přát?
+0 /-0 | 12.08.2019 16:21

xdavx x
Se napadání a s pomluvami sis začal sám xichte, rak teď nehraj ublizeneho. Ale už jsrm s tebou ztratil víc času, než si zasloužíš. Za svůj posrany život si můžeš sám, to si vždycky řekni, až někoho budeš napadat, od kolegů z repre, nebo i jen lidi kolem sebe. Nohy zlomus ty mi říkáš? Tak jo, já se objevím, budu moc zvedavej. :D
+0 /-0 | 12.08.2019 16:18

Vojta Plát
A nohy brzo zlomím tobě, až se někdy ukážeš na šachách, to si piš.
+0 /-0 | 12.08.2019 16:17

Vojta Plát
Tvoje ex se lisala ke mně dávno před tebou ty troubo. Dokonce si jako jedna z mála vzpomněla a napsala mi do vězení .
+0 /-0 | 12.08.2019 16:16

Vojta Plát
Nominace nějaká je, však se to brzy zveřejní. Ale opravdu nemám potřebu ČR moc reprezentovat, vždyť se z toho stává rodinný podnik(Hráček-Worek, Petr-Havlíková).
+0 /-0 | 12.08.2019 16:15

xdavx x
To Druid on totiž Vojtíšek má pocit, že může do někoho vystartovat a všichni si to nechají libit. Není divu že si o něm většina mysli, ze je to podrazácký skřet. Škoda jen, že bylo období, kdy se mu lidi kolem mě a včetně mě svěřovali. On teď Vojtíšek si myslí jakej je frajer, ale doby, kdy jsem mu posílal prachy na Tipsport když psal, že nemá co jíst, nebo když jsem ho kryl před jeho tátou atp. nejsou tak daleko, abych mu tu jeho zakrslou hlavu nazarazil do krku, kdyby mi takový chcipacek vůbec za to stal. To že se lisal k mým ex a prosil o prachy, nebo že přemlouval jednoho sachistu at zlomí nohy jinému, protože si sám netroufl, nebo vykladal nesmysly o ostatních o kterých zrovna věděl, že jsou rozhadani., bleh, ani za ten koment nestojí. .. . Ale původně to je o tom, že mě nebaví číst kdo kolik mu kdo poslal, a jak si chlapci něco dokazují. ať si píšou přes Facebook, třeba to Vojtíšek zvládne
+0 /-0 | 12.08.2019 16:14

Vojta Plát
Táta tu sedí vedle mě a ťuká si na čelo, jaký si pablb. Vytahuj si špínu dál, jediný spolehlivý člověk je můj otec a je jedno, že mě udal a seděl jsem. A zrovna ty vychrtlá zdechlina s 50 kg mi bude vyhrožovat :-D Nás zase nebaví číst ty tvoje urážky, jsme si kvit. Jsem jinak rád, že ale většina mých nejlepších přátel je mimo šachy, Plíšková se taky v tenise s nikým nekamarádí kromě sestry a dělá dobře.
+0 /-0 | 12.08.2019 16:13

...

Vojta Plát - jaká je tedy nominace a zdůvodnění tvé neúčasti?

+0 /-0 | 12.08.2019 16:13

Vojta Plát
Konibar už je pasé. Bražina se tu dnes rozjel, mě to pak hecuje k lepším výkonům. Pan Jonáš byl legenda, ale by se akorát rozplakal nad tím, co se stalo s turnajem v Prostějově. Vlastně když žil a turnaj se jmenoval "Memoriál Jonáše ", tak to byly jediný dva memoriály žijících hráčů. Jeden byl memoriál Karpova a druhý v Prostějově na počest pana Jonáše. Kde jsou ty časy...
+0 /-0 | 12.08.2019 16:08

Druid.Panoramix

Vanovi gratuluji k zisku zlaté medaile a Fiňkovi ke stříbrné medaili, tak snad se blýská na lepší časy. Gratulaci zaslouží i ti, kteří bojovali a získali nějaké ty ELO bodíky ke svým koeficientům. A ti, kteří tento rok neuspěli, tak snad příště anebo na nějakém jiném turnaji, kterých je do konce prázdnin ještě spousta... hlavně neházet flintu do obilí.

+0 /-0 | 12.08.2019 15:50

Druid.Panoramix

A Vojto, toužíte vůbec být v reprezentaci na ME družstev, když po Vás současný kapitán příliš netouží? Nebylo lepší si zahrát pár dalších turnajů ala Kavala 2019, udělat výsledky a posunout hranici ELO k 2650, pak by se hůře zdůvodňovalo, že kapitán nechal doma 2. (3.) hráče žebříčku.

Btw, to kydání špíny si s Davidem Bražinou nechejte od cesty. To si to raději vyřiďte v průchodu bývalého Domu dětí a mládeže v Prostějově, tam nás kdysi posílat "legendární" MUDr.Jonáš, když jsme měli roupy. Klidně si tam roztrhejte občanky, zrušte zubní karty a pak se jděte do "Konibaru" ožrat.

+0 /-0 | 12.08.2019 15:46

Vojta Plát
Už se těším na brzké vyjádření k nominaci na ME družstev od Zbyňka Hráčka. Důvod mé neúčasti je velmi komický, to i kdybych přes léto všude uhrál 9/9, tak v reprezentaci nebudu, aspoň to tak vyznělo.
+0 /-0 | 12.08.2019 15:08

Vojta Plát
Klímič mi teď psal, že už na tebe nemám reagovat, tak tohle je poslední komentář vůči tobě. Čím jsi starší, tím jsi horší, navážíš se bezdůvodně do Davida, do Igora Štohla a tak dále. Možná si tím kompenzuješ svůj neúspěšný život, možná to, že se furt hledáš. Nevím. Jen si vzpomeň, jak dlouho byl Lukáš tvůj nejlepší kamarád a i on nad tebou zlomil hůl a to je co říct, protože neznám hodnějšího člověka. Tak se zkus jednou Davide zamyslet a začni konat i dobrý skutky. Měj se hezky.
+0 /-0 | 12.08.2019 13:51

Vojta Plát
A business si tu nedělám, jen se snažím hrát dobře šachy. Ty se do všech akorát navážíš, nadáváš a to se mi prostě nelíbí od někoho, jako jsi ty. To i ZMB má větší právo kritizovat, ačkoliv kauza Tempo Krasice mi mínění o něm dost pošramotila.
+0 /-0 | 12.08.2019 13:19

Vojta Plát
Pokud vím, tak ses tehdy angažoval mi pomoci ty s tou Petrou. Tvoje ex na tebe chtěla dát trestní oznámení za to, že jsi ji mlátil a lezl do soukromí. Ale to je jedno. S tátou mám jinak velmi dobrý vztah a vše jsme si už vyjasnili. Do Kavaly mě přemluvil on, ačkoliv měsíc zpět mi v Řecku bylo hodně špatně. A jsem rád, že to dopadlo takto. Vytahovat špínu tady můžeme každý na každýho, já už horší pověst mít nemůžu, ale tebe tady znemožní každý z Ostravy, když bude chtít.
+0 /-0 | 12.08.2019 13:11

xdavx x
No a?, Spousta lidí byla v háji a spiustla měla nebo má exekuce. Málokdo ale okrade vlastního tátu. Pokud si tu děláš business s nějakým posláním peněz, nikoho to tady nezajímá. Máte mobily, a pokud nemůžeš volat, jistě ti rád někdo pošle kredit. Nebo můžeš zkusit nějakou z mých ex, třeba ti zase nějaká půjčí, i když Petra tě poslala do prdele.
+0 /-0 | 12.08.2019 12:43

wp5t

A všechna tato vyjádření v diskuzi pod článkem Zlato a stříbro ze šachového ME mládeže!

Snad se sem ty děti, dychtící po pochvalných zmínkách o sobě, nepodívají.

shaking hands  czech flag

+0 /-0 | 12.08.2019 12:16

Vojta Plát
Já nemám problém říct, že jsem si nadělal dluhy dřív kvůli gamblingu, což mě dostalo do spirály, ale tak to se ví a situaci nějak obstojně řeším. Ale na exekuci k milionu jako ty, Brazino, jsem to zatím nedotáhl.
+0 /-0 | 12.08.2019 11:31

Vojta Plát
Brazino, dotyčný mi dlužil 400 eur, které jsem si k němu uschoval. Plus slíbená odměna za hrani. Dotyčný mi posílal centy a stalo mě to pár tisíc, jinak dotyčný nejspíš nežije, protože ho už asi zabila mafie. A já tu furt jsem, zajímavé :)
+0 /-0 | 12.08.2019 11:12

Vojta Plát
Nemám problém doložit letenky, lístky na vlak, autobus. Pak ještě dvě hodiny u psychologů Laury a Beaty dohromady za 7000. Ale pokud není třeba, nechám si to na památku.
+0 /-0 | 12.08.2019 11:10

xdavx x
To Ota Válek. Dobrý, :) to mi připomíná jak pan Plat jednou bečel, že někoho podojil v zahraničí a ten dotyčný mu začal posílat pár centů každý den a banka si účtovala poplatek za cizomenovou transakci a jemu na účtě rostl dluh. Nechal bych to už být, ne každeho zajímá, kolik a na co někdo někomu přispěl, a myslím, že to je každému jedno.
+0 /-0 | 12.08.2019 11:08

Ota Válek

Zde propírané dary pro GM Pláta mají zajímavý daňový aspekt. Zkušený donátor Naska poslal Vojtovi hraniční částku, která je ještě osvobozena od daně. Pokud však ZMB splní svoji hrozbu a pošle Vojtovi v tomtéž zdaňovacím období 50 Kč, bude muset náš přední velmistr zahrnout celou částku 15.050 Kč do daňového přiznání. Zdanění daru by se pan Plát vyhnul, pokud je alespoň jeden z těchto dvou dárců jeho příbuzný v linii přímé nebo vedlejší, nebo pokud s nimi žije nejméně rok ve společné domácnosti. Vojta, naštěstí, může odmítnout drobné dary, jejichž přijetí by při těsném překročení souhrného limitu 15.000 Kč a předpokládaném zdanění všech darů 15 % pro něho znamenalo finanční ztrátu. Sekretář šachového svazu ve svém dopise panu Čekalovi správně upozorňuje na to, že je třeba se GM Pláta před odesláním daru zeptat, zda jej chce přijmout.

+0 /-0 | 12.08.2019 10:52

Vojta Plát
pawel je přezdívka někoho, kdo tu píše něco proti nickům a trollům pod svým jménem, ale jinak? Rozdvojená osobnost je porucha, ale dá se to tlumit prášky. Zdravím na sever Čech. Naska snad pochopi, o jakého činovníka s elem pod 2000 jde.
+0 /-0 | 12.08.2019 10:37

pawel

K blahopřání reprezentantům, o kterém jsem psal, připojím gratulaci a velké poděkování pořadatelům. hats offÚžasný kus práce odvedli, všechno klapalo a vďaka tomu mohlo našich tolik hrát. Děkujeme borci ze Slovenskayes.

Omlouvám se, že odbočím do hloupostí: Vojtěchu Pláte, pokud by Vám dal naska někde nějaký peníz, je nám do toho fakt úplně šumák. Když tady okázale opakovaně naska tvrdí, jak podporuje šachy a že i Vám poslal 15, dokonce psal 2x15, nevidte se, že se fanoušci ptaj - k čemu pomohly, přispěly? Jinak se vryjí myšlenky, o kterých jste se ironicky zmínil. Pak ovšem naska nepodporuje šachy ba ani v šachovém rozvoji předního šachistu.    

+0 /-0 | 12.08.2019 09:29

pushtaq
...nebo kluka.
+0 /-0 | 12.08.2019 08:52

pawn

2,5 příspěvků k tématu. Zbytek off topic včetně omílání tradičních nesmyslů. Někteří by si fakt měli najít holku......

+0 /-0 | 12.08.2019 07:56

Vojta Plát
Jakých 30000? A i kdybych peníze nechal v bordelu, co se všichni tak staráte? :-)
+0 /-0 | 12.08.2019 06:03

Jan Repák

pawel: Třeba to Vojtovi zaplatilo pár večírků na odreagování, aby načerpal na Řecko psychické síly a současně mu při tom zbylo i na cestu. Účel to podle výsledku očividně splnilo.

+0 /-0 | 12.08.2019 01:18

Pražský kavárník

Zmestabileho ještě chtěl poslat panu Plátovi 50 Kč.

+0 /-0 | 11.08.2019 22:04

pawel

Blahopřání mé úspěšným reprezentantůmhats off

A za druhé: Pane profesore Nasko, psal jsem, že by nám nic do toho nemuselo býti, pokud byste "okázale" nepsal, že Vojtěchu Plátovi posíláte 2 x 15 tisíc. Zároveň ciki psal, že se mu platba, dvou tisíc, ze svazu vrátila. Tak jsem se jen zeptal, na Vaši platbu. Asi jste jí poslal přímo Vojtěchu Plátovi, jak cikimu doporučoval hospodář svazu. A když už zveřejňujete podporu Vojtěcha Pláta, tak bych se jako čtenář zeptal, na co konkrétně podpora šla, jak Vojtěchu Plátovi pomohla? Trenér ? Pořadatelé neplatili náklady velmistra, vysoce nasazeného, tak jste náklady pokryl Vy ? Nebo na něco jiného snad šlo těch 30 tis ? 

+0 /-0 | 11.08.2019 21:45

naska

GM Vojto Pláte....Bomba...gratuluji!!Líp to dopadnout nemohlo:-)Je to však jen a jen Vaše zásluha...Pan pawel se na jiném místě ptal...cituji....prý okázale píši,že posílám příspěvky a jestli splnily účel dárce. Ano,splnily na 100%.No a pokud by Vojto byly zase problémy finančního rázu,pomoc není vyloučená:-) Prof Mgr Naska ,DiS

+0 /-0 | 11.08.2019 20:10

Jan Repák

Pražský kavárník, Zmestabileho: Neměli byste svůj nesouhlas směřovat spíše vůči organizátorům turnaje, kteří takové rychlé remízy v pravidlech dovolili, než vůči Vojtovi, který jen využil pro něj v té chvíli výhodných pravidel a zabezpečil si vítězství? Kdyby zbytečně nenuceně bojoval, prohrál a o vítězství přišel, za to byste ho chválili?

+0 /-0 | 11.08.2019 20:06

Zmestabileho

Ke skvělým velmistrovským partiím z Kavaly je třeba ještě doplnit partii Plát-Andriasian z pátého kola: 1. d4 d5 2. Jf3 Jf6 3. Sf4 Sf5 4. e3 e6 5. Sd3 Sxd3 6. Dxd3 Jbd7 1/2-1/2.

 

Divím se, že se stále najdou organizátoři turnajů, kteří tyhle frašky platí. Já bych Plátovi za jeho směšný výkon nevyplatil ani cent, natož zde zmiňovaných 2000 EUR.

+0 /-0 | 11.08.2019 20:04

I Shot the Devil

Super oba! Van ještě hodně poroste. Vojta ten závěr v Řecku pravda odflákl, ale čert  ví , třeba mu nebylo dobře, protože po šestém a sedmém kole , to byla pecka. Každopádně jde nahoru a body do ratingu připsal. Věřím , že metu 2600 brzo  překoná.

+0 /-0 | 11.08.2019 19:09

ciki333

11.08.2019 18:02 | Pražský kavárník

Přísně vzato, Vojta se dostal po sedmi kolech do trháku a vedl před hlavním pelotonem o celý bod...Takže dvě "taktické" plichty bohatě stačily GM Plátovi k prvenství a zisku 2 000,- €...Tímto mu dodatečně gratuluji. Jen s tou fantazií "jak nejlépe půlit" byl (...a nejenom on) tak trochu na štíru.

+0 /-0 | 11.08.2019 18:21

Pražský kavárník

Měl byste pana Pláta napomenout a nepřispívat mu sponzorskými dary.

+0 /-0 | 11.08.2019 18:02

ciki333

Ve stínu šachového ME mládeže zůstalo skryto vítězství GM Pláta ve 28. ročníku "Kavala International Open." Z úvodních 7. kol Vojta vytěžil 6,5 bodů a tak si mohl dovolit nevídaný luxus...vyklusat závěrečné dva okruhy. Chleba se lámal v duelech s excelentními velmistry -  GM Andriasian (+2600), GM Dimitrov (2526), či GM Bernadskiy (2583). Vojta s uvedenými hráči dvakrát vyhrál (černými kameny!) a jednou remizoval, což položilo dobrý základ k celkovému prvenství.

Nicméně drobnou vadou na kráse je právě ten "vypuštěný" závěr turnaje nejenom od GM Pláta...Šachisté od sebe evidentně opisovali bez špetky invence...Posuďte sami, vážení čtenáři:

a) round 8: GM Plát - FM Alexakis 1. d4 d5 2. Jf3 Jf6 3. Sf4 Sf5 4. e3 e6 5. Sd3 Sxd3 6. Dxd3 c6 7. Jbd2 Sd6 8. Sxd6 remis

b) round 9: IM Livaic - GM Plát 1. d4 d5 2. Jf3 Jf6 3. Sf4 Sf5 4. e3 e6 5. Sd3 Sxd3 6. Dxd3 c6 7. c3 Sd6 8. Sxd6 Dxd6 9. Jbd2 remis

c) round 9. GM Dimitrov - GM Andriasian 1. 1. d4 d5 2. Jf3 Jf6 3. Sf4 Sf5 4. e3 e6 5. Sd3 remis

 

 

+0 /-0 | 11.08.2019 17:58

ciki333

https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/european-youth-championship-2019-u18/9/1/1

Úchvatným dojmem (=laik se diví, odborník žasne) působí zejména partie 9.kola, kde se Thai Dai Van Nguyen utkal s Norem Kaasenem. Hrála obtížná, strategicky náročná varianta Grunfeldovy indické. GM Van Nguyen (*2001) zvládl zápletky na 64. polích bravurně a potvrdil, že navzdory nízkému věku se řadí mezi hotové, komplexní hráče. K úplné dokonalosti zbývá drobnost...Stabilizovat výkonnost a vyvarovat se kolapsům á la Ostravský koník.

+0 /-0 | 11.08.2019 17:09