Zbývá osm Amazonek

20.02.2017 07:55 | Mistrovství světa žen 2017

Posledních osm hráček zůstává v boji o světovou korunu. Z osmi soubojů musely čtyři do tiebreaků, ještě před nimi se však s mistrovstvím musela překvapivě rozloučit Natalija Pogonina, kterou ve druhé partii porazila Ni Shiqun (úvodní foto, www.fisu.net).

Číňanka v první partii celkem bez problémů udržela černé figury a v odvetě bílými svou sokyni po průběhu plném oboustranných nepřesností (nervy hrají svoje!) udolala v koncovce. Naopak jedna z hlavních favoritek Anna Muzyčuk vyhrála již první partii proti Le Thao Nguyen Pham. Vietnamské velmistryni se partie bílými příliš nepovedla a v odvetě jí Ukrajinka nedala šanci zápas zdramatizovat: odebrala své soupeřce kvalitu a také druhou partii bez problémů vyhrála. Rovněž Nana Dzagnidze vyhrála již první partii miniduelu s Yang Shen a ve druhé partii si zajistila postup do dalšího kola agresivní hrou: Číňanka Shen se celou partii bránila, takže za remízu ještě mohla být ráda. Čtvrtou do party, která si udělala volný den navíc, se stala Antoaneta Stefanová, která rovněž vyhrála první souboj proti Nino Khurtsidze. V dlouhé bitvě udolala v koncovce svou soupeřku v pozici S+J+3p proti V+3p. V závěru pak navíc musela prokázat, že umí matovat střelcem a jezdcem. Prokázala, že umí! A ani v tomto případě v odvetě neměla dotahující hráčka žádnou šanci zvrátit osud zápasu.

Rapidový rozstřel ani v jednom případě nerozhodl, takže všechny čtyři souboje musely do blicek. Zatímco Cramling s Kostenjuk a Guramišvili s Dronavalli obě partie zremizovaly, v duelech Ju-Girya a Padmini-Tan kralovaly ve všech partiích bílé figury. Pěknou hrubici vystřihla Girya v první rapid partii: 

-
. kolo -
V odvetné rapid partii pěkně vyhrála bílými hrající Tan proti Padmini:

-
. kolo -

V bleskových partiích pak měly rychlejší ruku Ju, Kostenjuk, Dronavalli a Tan. Rozlosování čtvrtého kola, které začíná dnes, je tedy následující:

Rozlosování 4. kola

SNo.NameResSNo.Name
8Tan Zhongyi1Ju Wenjun
2Muzychuk Anna7Stefanova Antoaneta
6Ni Shiqun3Kosteniuk Alexandra
4Harika Dronavalli5Dzagnidze Nana

Fotogalerie

Natalija Pogonina neprošla přes mladou Číňanku Ni Shiqun (foto: David Llada)

Ani nestárnoucí Pia Cramling už nepokračuje, Alexandra Kostenjuk byla nad její síly (foto: David Llada)

Sopiko Guramišvili až v bleskovém rozstřelu podlehla Harice Dronovalli (foto: David Llada)

Největší favoritka Ju Wenjun jde zatím tvrdě za titulem (foto: David Llada)

Komplet partií 3. kola MS žen


-
. kolo -
0x 4191x David Kaňovský
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované