Ve znamení čtyřek

03.05.2018 08:00 | Mistrovství České republiky mužů 2018

Čtyři lídři, čtyři body, čtyři kola do konce. Po první polovině domácího šampionátu mají k titulu nejlépe našlápnuto GM Plát a mezinárodní mistři Zwardoň (úvodní foto), Černoušek a Kraus.

Ve čtvrtém kole se z početné desetičlenné vedoucí skupiny utrhla dvojice GM Vojtěch Plát, který porazil GM Petra Neumana a IM Vojtěch Zwardoň, který dokonce černými porazil IM Richarda Biolka juniora. V patách jim byla celá jedenáctka pronásledovatelů. V pátém kole se pochopitelně utkali vedoucí hráči ve vzájemné partii. Kdo však čekal souboj o první místo, ten byl jistě zklamán, protože partie skončila po osmém tahu bílého remízou. Toho využila dvojice hráčů IM Lukáš Černoušek a IM Tomáš Kraus k tomu, aby se dotáhli do čela turnaje. Tato čtveřice tedy po pěti kolech okupuje se čtyřmi body čelo tabulky průběžného pořadí. Do konce zbývají čtyři kola a každé zaváhání bude teď už zásadní, protože na svou příležitost samozřejmě čeká i desetičlenná skupinka šachistů ztrácejících na průběžné medailisty pouhý půlbod.

Hra na předních stolech, velmistři Plát vs. Neuman

Hra na předních stolech, IM Kraus vs. GM Šimáček

Šachová ukázka ze 4. kola (komentuje GM Štěpán Žilka)