Šachový seminář a čtvrtý turnaj cyklu Zostań Szachowym Mistrzem

21.03.2012 08:21 | Trénink

15. – 17. 3. 2012 se v Pokrzywne uskutečnil již třetí seminář za účast GM Roberta Cveka. Tentokrát byl seminář zaměřen na chyby v zahájení, koncovky, hodnocení pozice a kombinace. Účast na podobných seminářích nás může snadn...

15. – 17. 3. 2012 se v Pokrzywne uskutečnil již třetí seminář za účast GM Roberta Cveka. Tentokrát byl seminář zaměřen na chyby v zahájení, koncovky, hodnocení pozice a kombinace. Účast na podobných seminářích nás může snadno přesvědčit, že šachový trénink nemusí spočívat v samotářském studiu a nudném sebezpytu vlastních schopností, ale může být provázán se společenskou událostí, kde každý získává příležitost zapojit se do živých diskuzí a jiných aktivit.

Domnívám se, že na společenský potenciál šachu by měl být kladen větší důraz, neboť právě vzájemnou diskuzí můžeme docílit toho, že šachy nebudou individualistickou a strnulou hrou. Právě schopnosti vytvářet opodstatněné argumenty, prezentovat způsob svého myšlení a obhajovat názory jsou potřebnými součástmi každodenního života. Je tedy důležité, aby akce obdobného charakteru byly i v budoucnu náležitě oceněny a nadále se těšily hojnému zájmu šachové veřejnosti.

Po simultánce, která byla součástí semináře, následoval čtvrtý turnaj z cyklu Zostań Szachowym Mistrzem. Průběžné pořadí po čtvrtém turnaji je následující:

Skupina A (do 9 let)

1 Grzywa Jakub PUKS Rodło Opole (PL)
2 Jedlička Pavel TJ Česká Ves (CZ)
3 Jurkowska Magdalena UKS Orlik Brzeg (PL)

Skupina B (10 – 12 let)

1 Tustanowski Mateusz LKS Zarzewie Prudnik (PL)
2 Kwiatkowska Agnieszka LZS Swornica Czarnowąsy (PL)
3 Popek Tomáš ZS Vbrno pod Pradědem (CZ)

Skupina C (13 – 18 let)

1 Rudzki Tomasz LKS Zarzewie Prudnik (PL)
2 Trinczek Roman LKS Zarzewie Prudnik (PL)
3 Kopica Paulina PUKS Rodło Opole (PL)

GM Robert Cvek

Za Šachový oddíl TJ Zlaté Hory Michal Müller.

0x 6132x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat