Turnajový režim již nachází pevné koleje

22.08.2016 06:09 | Mistrovství Evropy mládeže 2016

Mladí šachisté a šachistky bojující na mistrovství Evropy mají za sebou již čtyři kola. V nejsledovanější kategorii chlapců do 18 let se z našich zatím nejvíce daří čtveřici Nguyen, Marek, Vykouk a Rýdl s třemi body.


Marek Fizer (vpravo) drží průběžné 9. místo v kategorii H8

Třetí herní den přinesl pro organizátory značnou úlevu. Většina účastníků se již stihla rozkoukat a denní režim nachází pevné koleje. Dopoledne jsou vyhrazena pro doprovodný program – ve čtvrtek si mohli zájemci projít s výkladem centrum Prahy, v pátek se podívali do botanické zahrady, na pražský Hrad a na Petřín, dnešek byl vyhrazen hrám a hlavolamům. Pro trenéry byl v sobotu zahájen seminář FIDE s jedním z nejlepších světových trenérů velmistrem Adrianem Michalčišinem.

Výlety a komfort pro účastníky zajišťuje zhruba osmdesátičlenný pořadatelský tým, který se skládá z hostesek a stewardů, infocentra, výpočetního centra, koordinátora dopravy, zdravotníka a řidičů a to vše pod taktovkou Jana Mazucha a Petra Laušmana. Na hráče dohlíží hned třicet rozhodčích, ze kterých je hned dvacet zahraničních, všechny jako hlavní rozhodčí vede IA Ladislav Palovský.

A nyní zpět k šachovnicím. Nejpříjemnější pohled je na tabulku nejmladší kategorie, kde je Marek Fizer na děleném devátém místě. Fizer dokázal v pátek porazit třetího nasazeného Němce Costu, v sobotu pak rovněž favorizovaného Turka Gungora. Ještě opůl bodu více uhrál David Hák z ŠACHklubu Tábor (H10), který rovněž drží devátou příčku.

Hrdá reprezentantka Anna Vavřínková

Pro české hráče a trenéry je v blízkosti hlavního hracího sálu vyhrazen prostor, kde mohou rozebírat partie s trenérským týmem ve složení David Kaňovský, Marek Vokáč, Pavel Šimáček a Josef Juřek. Jak se našim daří si můžete sami ověřit - všechny partie jsou ukládány, přehrát si je můžete na adrese http://www.eycc2016.eu/games/replayer/. Na webu turnaje si také můžete prohlédnout fotogalerii, sledovat výsledky a online přenos. Zájem diváků je veliký, web hlásí již padesát tisíc návštěv, během turnaje stránky denně otevře 7500 unikátních návštěvníků.

Šéf české výpravy David Kaňovský u rozboru

V následujících dnech na účastníky čeká například výlet do ZOO, na Karlštejn nebo bleskové a rapid turnaje. Mezi hráči se pomalu začne ukazovat, kdo bude bojovat o nejvyšší příčky a pevně věříme, že do boje zasáhne co nejvíce českých reprezentantů.


Za pořadatelský tým
Petr Pisk

0x 6174x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované