Šachové soustředění (nejen) pro talentované juniory a juniorky!

13.01.2009 13:40 | Šumava 2009

Nevíte, jak prožít jarní prázdniny, relaxaci či dovolenou? Co takhle šachově a zároveň na lyžích? A ještě k tomu spolu s dalšími šachisty a šachistkami? Že to nejde? Ale samozřejmě že jde! Stačí jen zajet první týden v březn...

Nevíte, jak prožít jarní prázdniny, relaxaci či dovolenou? Co takhle šachově a zároveň na lyžích? A ještě k tomu spolu s dalšími šachisty a šachistkami? Že to nejde? Ale samozřejmě že jde! Stačí jen zajet první týden v březnu na Šumavu a zúčastnit se zde šachového soustředění, které zde proběhne již čtvrtým rokem! Rozhodně nebudete litovat!

Pár slov na úvod

Dosavadní zkušenosti nám troufám si říct dávají za pravdu, že tato soustředění, která již několik let pořádáme spolu s Pavlem Šimáčkem (a to nejen na Šumavě), nejsou tak úplně k ničemu...:-) Jsou určena primárně pro talentované juniory a juniorky, ale ve své podstatě pro všechny zájemce starší 18-let, kteří chtějí zlepšit své šachové znalosti a dovednosti. Nemalé procento účastníků dokázalo kupříkladu během posledních tří, čtyř let splnit nejednu normu potřebnou k zisku mezinárodního titulu. Ale jenom o to jistě zdaleka nejde. V první řadě chceme, aby na těchto akcích byl vytvořen co nejlepší a pokud možno kamarádský kolektiv. A to, že pak účastníci odjíždějí obohaceni o spoustu nových šachových zážitků, je pak vlastně samozřejmostí...:-)

Propozice

Níže uvádím propozice letošního soustředění na Šumavě, které bude pravděpodobně poslední. Mám tím na mysli na Šumavě poslední, čili že pokud budeme v tradici soustředění pokračovat i další roky, bude nutné najít nové působiště. I proto pevně věřím, že letos dorazí minimálně všichni skalní "šumavští" talenti...:-)

Datum: 2. – 7. března 2009 (pondělí – sobota).
Místo: Šumava – Železná Ruda, chata „Lucka“ (tamtéž i ubytování).
Vedoucí akce: IM David Kaňovský, IM Pavel Šimáček
Účastníci: Talentovaní šachisté a talentované šachistky starší 18 let s ELO minimálně 2000 (mladší příp. nesplňující podmínku minimálního ratingu pouze po dohodě s vedoucími akce!).
Předpokládaní trenéři: GM Marek Vokáč, IM Pavel Šimáček, IM Lukáš Klíma + 2 další GM jako překvapení!
Účastnický poplatek: 2000,- Kč; poplatek zahrnuje ubytování, stravování formou polopenze (snídaně a večeře) a náklady na trenéry.
Očekávaný příjezd: V pondělí 2. března v dopoledních hodinách, příp. v neděli 1. března ve večerních hodinách.
Odjezd: Nejpozději v sobotu 7. března v ranních (dopoledních) hodinách.
Program: Intenzivní šachový trénink – minimálně šest hodin denně!, jako doplňkový program lyžování, společenské hry apod. Pro zájemce (pouze z řad šachových účastníků!) se ve večerních hodinách navíc uskuteční školení rozhodčích 3. třídy pod vedením FA Jaroslava Benáka!
Informace: podá vedoucí akce:
GMkana@seznam.cz
732689596
Osobní www stránky
Propozice a průběžně aktualizovaný seznam účastníků resp. trenérů bude možno též nalézt zde.
Přihlášky: Posílejte prosím nejpozději do 20. února na mou mailovou adresu (viz výše).

Jednohubka na závěr

A jako malé zpestření ukázka toho, že krom šachů si na Šumavě můžete například také postavit sněhuláčí pár v životní velikosti...:-)

Pevně věřím, že nikdo z Vás nebude touto fotkou nijak pohoršen, vždyť jde konec konců jenom o sněhuláky...:-)

0x 6949x David Kaňovský
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat