Tam, kde něco končí, něco jiného začíná

27.11.2023 10:48 | Zprávy

Tento server ušel od svého založení v roce 2007 velkou cestu. Několikrát stál na křižovatce a rozhodoval se, kterou cestou půjde. I na konci tohoto roku, stojí na křižovatce a hledí do dalšího roku, kde nás čeká ta největší výzva v dějinách těchto stránek

Čeká nás něco, co má potenciál od základů změnit  a zbourat  a postavit něco, co se může zapsat do historie českého šachu stejně hluboko, jako historické výsledky nejlepších českých hráčů. Čeká nás výzva, kterou si nikdo z nás netroufnul přijmout. Tím neříkám, že uspějeme, tím říkám, že se o ní pokusíme. 

Tam, kde něco začíná, něco druhého končí. Tam, kde je začátek, je i konec. Diskuzní článek dnes končí. Vlastně po zveřejnění tohoto článku, bude smazán. Už dávno tento článek lítá mimo galaxie  a sluneční soustavy našich představ a víc a víc se stával brzdou, až se stal tou největší brzdou těchto stránek. 

Jsme nejčtenější šachový web u nás. Příští rok tyto stránky oslaví své sedmnácté narozeniny a brzy budou dospělé. Řidičák si asi neudělají, na vysokou nepůjdou a možná je nečeká ani svatba. Vzpomenu si na dobu, když jsem měl podobný věk. Chtěl jsem poznat svět. Chtěl jsem cestovat. Chtěl jsem poznat spoustu nových přátel a chtěl jsem možná v té době i změnit svět. Nakonec jak to bývá, svět změnil mě...

Ano, pracujeme na anglické verzi těchto stránek. Pracujeme na naprogramování umělé inteligence do mozku tohoto serveru tak, abychom mohli mít články dvojjazyčné. Budeme se snažit přiblížit takovým stránkám jako jsou chess.com, chessbase a to nejenom co do kvality, ale i do čtenosti. Když to řeknu přímo, chceme být jednou TOP 5 na světě mezi šachovými weby. 

Ne, neříkám, že se nám to podaří. Říkám, že se o to pokusíme. Až čas ukáže, jestli to byl jen sen, nebo sen se stane součástí našeho života. 

Tam, kde něco začíná, něco jiného končí. Tímto okamžikem končí na našich stránkách i diskuzní článek, který odletěl už příliš daleko  a nepodařilo se nám pro něj najít cestu zpět. 

Samozřejmě, diskuze pod články bude i nadále vaše. Jenom už to budou jen šachové články a šachová diskuze. Témat bude určitě hodně, příběhů taky. 

Petr Koutný 

524x 22169x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (524) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
xdavx x

pro petan, tady mas zpravu starou 2 hodiny... skutecne o tom policie nevedela jak si myslis? Tohle je proste pruser a souhlasit se da jen s tim, ze pises, ze ministr vnitra je idiot.. ale v tom ze policie neselhala, podle me pravdu nemas... 

Pochybila policie? O nebezpečném muži věděla, fakultu však nevyklidila - Echo24.cz

policie nemusela nic vyklizet, stacilo by, kdyby ucitele poslali zaky domu... vzdyt na to meli dve hodiny sakra... To ze nikdo neselhal protoze nebyli indicie.. ale ony ty indicie asi urcite byli, kdyz vedeli, ze pred tim zastrelil SVEHO OTCE

+3 /-1 | 22.12.2023 14:27

honzales77

22. prosinec - Studio ČT24

čas videa z konference 3:35 do konce přenosu(je to bez Rakušana!). Indicie,telegramový účet

V tom hledáčku pane Humpy však měli přes tisíce lidí né pouhé desítky...nástřel 4000 lidí,jdou od nejvíce podezřelých až po ty nejméně...čas šel proti nim...

+0 /-0 | 22.12.2023 15:41

HumphreyvanWeiden
To jsou výmluvy. Chápu, že neznali pachatele hned, ale potom co ten pachatel zastřelil svého otce a našli u něho výbušniny a zbraně, tak museli vědět, že jde o extrémně nebezpečného člověka, který se nevyzbrojil jen kvůli vraždě jednoho člověka. Že nemají kapacity? Směšné, měli zrušit dovolené a do pátrání zapojit všechny lidi, co mají. Děsím se toho, co se bude dít, až k nám přijdou profesionální zabijáci, co se cvičí v islámských teroristických táborech. Zase nebudou lidí a nemohli jsme to čekat???
+2 /-1 | 22.12.2023 20:17

lubomir1959

H: Chápu tvůj názor. Můj postoj je následující a napsal jsem ho sem už vícekrát. 

1. Pryč z EU, pryč z NATO. Vyhlásit neutralitu, podobně jako Rakousko nebo Švýcarsko.

2. S okamžitou platností vyhostit jakékoliv cizí státní příslušníky, kteří nerespektují platné zákony naší země s doživotním zákazem vstupu na naše území. S tím souvisí ostraha státních hranic a tvrdé tresty za nezákonná překročení, v případech nějakého odporu řešení na místě.

3. S okamžitou platností postavit mimo zákon jakékoliv formy a projevy islámu. 

4. Obnovit možnost trestu smrti pro teroristické činy a zločiny vraždy.

5. S okamžitou platností stanovit podmínku neprodleného psychiatrického a psychologického vyšetření a kontrolního vyšetření každé dva roky pro KAŽDÉHO držitele zbrojního průkazu. 

6. V každém okresním městě zřídit hotovostní, po zuby ozbrojenou jednotku, schopnou do 15 minut zasáhnout kdekoliv ve svém regionu v případě nutnosti.

7. Okamžité ukončení jakékoliv podpory migrantů na úkor našich občanů.

+1 /-0 | 23.12.2023 14:34

honzales77

Vedoucí 1.oddělení obecné kriminality mjr.Aleš Strach dostal dotaz proč neinformovali o hrozícím nebezpečí fakultu!Neměli jsme žádné indicie(psal Petan dole)...viz.video..stačí si poslechnout posledních 3:35 do konce,jestli nechcete více.Pracují na dvou verzích ohledně telegramu prošetřují to..Tak kdo pochybil kriminálka nebo policie podle vás?!Hovořili dříve na konferenci i tom,že filozofická fakulta má x budov a nemají na to kapacity,aby vyklidili a prohledali všechny...

+0 /-0 | 22.12.2023 15:24

HumphreyvanWeiden
Hrozné je, že u nás máme nejliberálnější zákon o zbraních v Evropě. Lékařské potvrzení o způsobilosti může dát každý obvoďák a tak zbraň může vlastnit kdejaký magor. Třeba i Pavel Novotný, který prokazatelně vyhrožuje lidem zabitím a je psychicky nevyrovnaný.
+1 /-0 | 23.12.2023 08:18

lubomir1959

Těm mrtvým už nikdo život nevrátí, jestli je ministr vnitra idiot, to nevím, ale u mě je to v prvé řadě darebák, schopný naprosto čehokoliv, kterému jde o jediné - aby se co nejdéle udržel u svého královsky placeného koryta, ostatně jako kterémukoliv politikovi z vlády, Parlamentu nebo Senátu. Jeden za osmnáct a druzí za dvacet bez dvou. Jen se divím, že ti kritici politiků se nepřihlásí k Policii, ta by nepochybně uvítala schopné a geniální lidi.

+1 /-4 | 22.12.2023 17:31

Semod
Kdybys se lépe učil a pořád někomu nezáviděl, tak nebudeš psát pořád dokola ty své sprosté příspěveky, Lubomíre.
+2 /-2 | 22.12.2023 21:08

lubomir1959

Sprostý jsi tu akorát ty, Domesi, jsi pouze internetový hrdina, provokatér, udavač, nemáš ani tolik cti v těle, aby ses teda představil a pochlubil se, čeho jsi v životě dosáhl, jsem si jistý, že ty mi v NIČEM nesaháš ani po podrážky bot. Kdybych ti tu napsal, co si o tobě myslím, byl bych smazán a zablokován. Do očí bys mi to jistě neřekl, co si dovolíš napsat tady. Jsi zbabělec a ubožák.

+1 /-1 | 23.12.2023 05:55

Sel Mar

Zase kravina a nevíte o čem mluvíte. Inteligentní člověk se zaměstnání u policie zdaleka vyhne, nebo naopak odejde hned, jakmile může. Celá moje rodina jsou policisti a kromě dědečka toho všichni litují a nic dobrého jim to nepřineslo. (Děda ještě zažil kapku jinou, podstatně klidnější dobu). Ten amatérismus je do očí bijící. V dnešní moderní době dronů, sniperů, sítí, vrtulníků se střelec jako na divadle prochází po ochozu a dole na něj huláká pochůzkář - nemám co víc dodat, kdo to nechápe, je mi ho líto, ptže žít s takovým IQ musí být nesnadné. Nesmysly, myslím snad od Rubinuse o tom, že PČR na to nemůže být připravená a zaskočilo jí to a není to tak lehké - na TOHLE, přesně na TOHLE, se PČR a její zvláštní složky cvičí několikrát do roka, připomenu i veřejností známé cvičení Golem pro veškeré složky PČR, nejen zásahové útvary. 

+3 /-4 | 22.12.2023 18:15

ciki333

Off topic

V tyto na události hektický dny se ukázalo, jak velkou chybou bylo zrušení "diskusního článku."

Hysterická minorita svým řevem umlčela většinu a nakonec duo RaP podlehlo nátlaku "lidí" aka Semod.

PS. Kdy vznikne ten toužebně očekávaný "klub nss?"

+1 /-0 | 22.12.2023 22:38

xdavx x

v lednu... uz se na tom pracuje. 

Tak oni ti demokrati obecne maji problem s jinymi nazory... po vzoru soucasne vlady.

+1 /-0 | 22.12.2023 22:50

xdavx x

Takze je to opet jinak - fejk vedle fefku dezinformator Machno se opet neudrzel.

▶ Nejprve doma zabil otce, pak vyrazil vraždit na univerzitu. Teror asi plánoval - iDNES.cz

Student měl podle informací redakce psychické problémy. Policisté rovněž potvrdili, že si na sociální síti psal zápisky, které naznačují, že vraždění plánoval. Podle policejního prezidenta Martina Vondráška se „ten člověk inspiroval obdobnou hrůznou událostí v zahraničí“.

Není potvrzené, zda se jedná o pravý profil vraha. Policejní prezident nepřímo naznačil, že by se o jeho profil jednat mohlo. První příspěvek autor kanálu vydal 9. prosince 2023 a začal slovy: „Tohle je můj deník o tom, jak jsem se rozhodl pro schoolshoting“. Deník je však psaný azbukou a člověk, který jej psal, musel být podle rusisty Ondřeje Soukupa rodilý mluvčí, například kvůli dialektu, který použil.

+3 /-2 | 21.12.2023 19:57

Praktickysach

jestli byl ten telegram tento učet  @Kozak_David, tak už není. že by se do něj policie dostala? 

+0 /-0 | 21.12.2023 20:22

xdavx x

spis ho nekdo smazal... coz uz jen ukazuje na to, ze to byla provokace

+0 /-1 | 21.12.2023 20:23

Petan

Že by nebožtík Kozák?  Není logické, že když se policie dostane na účty masového vraha, tak je neprodleně zruší, aby si z něj nemohl vzít příklad někdo jiný?

+0 /-0 | 21.12.2023 20:35

ciki333

Důležitá pasáž:

"Není potvrzené, zda se jedná o pravý profil vraha. Policejní prezident nepřímo naznačil, že by se o jeho profil jednat mohlo. První příspěvek autor kanálu vydal 9. prosince 2023 a začal slovy: „Tohle je můj deník o tom, jak jsem se rozhodl pro schoolshoting“. Deník je však psaný azbukou a člověk, který jej psal, musel být podle rusisty Ondřeje Soukupa rodilý mluvčí, například kvůli dialektu, který použil."

PS. Imho celé to vypadá na tzv. PSY OP. Havloidi se neštítili hrůzného činu zneužít ke špinění Ruska.

+3 /-2 | 21.12.2023 20:04

Carlos

Policie to opravdu nezvládla.. Policie o útočníkovi věděla od 12 hodin dopoledne, kdy byl nalezen jeho otec. Policie podle proděkanky Filozofické fakulty byla na místě ještě před střelbou...

+2 /-2 | 22.12.2023 09:56

honzales77

Měl bys dělat bezpečnostního experta Carlosi!Víc informací nemáš?!

+1 /-1 | 22.12.2023 10:17

xdavx x

ve 12 vedeli ze jede strilet. dokonce vedeli ze na FF... jen si mysleli ze na jinou budovu... a tak vyklidili jen tu jednu. Fakt ti to prijde ok?

+1 /-1 | 22.12.2023 13:35

Petan

Policie nevěděla že jede střílet a už vůbec nevěděla že jede střílet na FF. Policie věděla, že chce spáchat sebevraždu, má zbraň a má mít přednášku v jiné budově FF. Z toho poznáš, že má v plánu spustit střelbu na lidi v budově FF, ve které k tomu došlo? To, že je ministr vnitra debil ještě neznamená, že jsou debilové všichni policisti a že všechno co policie dělá dělá špatně.

+1 /-1 | 22.12.2023 14:10

patmat
Bol zmazaný článok "Klub NSS ano/ne?"?
+0 /-0 | 22.12.2023 11:46

honzales77

Bol si rád? ?

+1 /-0 | 22.12.2023 13:28

patmat

Pokiaľ ide o otázniky, jeden je súčasť nadpisu a druhý je koniec opytovacej vety.

Článok (ešte) nájde Google, no nefunguje odkaz naň, je ešte jeho staršia verzia dostupná v pamäti Google.

+0 /-0 | 22.12.2023 14:10

xdavx x

meli v hledacku.. to je neuveritelne.. to je jako zpravy z nemecka nebo francie, kdy maji v hledacku nebezpecneho teroristu az do okamziku, kdy nekoho zabije..„Chybělo nám pár dní.“ Studenta měli policisté v hledáčku kvůli Klánovicím - Novinky

a ze teda policajtum kdyz byl teda v tom hledacku, neprislo divne, ze pul roku po ziskani zbrojaku si ten clovek poridi domu celej arzenal od brokovnice po A1 zbran, to je teda rozhodne selhani policie jako prase... Znam lidi co maji zbrojak treba deset let a maji treba pet zbrani za tu dobu. a chapu i tu A1, ale koupit si behem pulroku pul armadniho vybaveni, tj A1 pusku, balistickou vestu, vojensky zamerovac, brokovnici, prurazne a s tezistem posunute strelivo a ten clovek nebyl ani v zadnem vojenskem nebo mysliveckem nebo sportovnim klubu, no doprdele, to snad neni uplne normalni, zvlast kdyz ho jak rikaji meli v hledacku... to nejde uplne pochopit.

 

+0 /-2 | 22.12.2023 13:37

Nestor Machno
Milan Čech napsal: "Sportovní střelci, nadšenci nebo myslivci mají doma běžně vyšší počet dlouhých zbraní."
+0 /-1 | 22.12.2023 14:08

Nestor Machno

Dana Plíšková komentuje: . Tak si zkuste sám práci kriminalisty a uvidíte sám jak je to jednoduché....ono prověřit 4000 potencionálních pachatelů nějaký čas trvá než je prověří....fakt toto miluju, když prácí druhých hodnotí někdo kdo tu práci v životě nedělal. 

+1 /-1 | 22.12.2023 13:59

Nestor Machno

Dobře víš sám, že tohle přirovnání je nesmysl. U mnoha příspěvků je očividná snaha obvinit policii ze selhání, dalším krokem jsou pak absurdní výzvy k odstoupení ministra vnitra, no a za pár dní budou dezoláti požadovat demisi Petra Fialy... 

+0 /-2 | 22.12.2023 13:45

HumphreyvanWeiden
Policie selhala. Nevyklidila budovy, u akce byla pozdě, místní policajti nevěděli, co mají dělat. Lidé byli evakuování na náměstí, kde byli na odstřel. Situaci zachraňoval nevycvičený civilista. Naprosto neprofesionální. Rakušane, odstup !!
+3 /-1 | 22.12.2023 06:44

Jirikovka@post.cz

Policie především selhala v tom,že když psal na síti ,že  se inspiroval terorem v Rusku,že vystřílí lidí,tak,že ho nevypátrala! Dále když zavraždil svého otce a sdělil,že jede do Prahy spáchat sebevraždu tak sice evakuovala studenty z Celetné ulice,kde měl mít ve 14 hod přednâšku,tak že pachatel evakuaci mohl vidět a střílet bude v jiné hlavní budově! Střelba se ozvala až po pul hodině po evakuaci v Celetné! Policie si nepřeje,aby novináři sdělovali podrobnosti,protože by se mohlo přijít na to co policie podělala! Zásahová jednotka byla na místě do 12 minut To už byli patrně studenti vystříleni! Hasiči po oznámení požáru musí být venku z hasičárny do 2 minut!!

+1 /-3 | 22.12.2023 08:45

Rubinus

Účelové žvásty. Pokud by se takové věci měly dít i u nás častěji, potom již budou vědět, co dělat....

Pohled zhora (mapy.cz). Všechny tři vchody do metra jsou v Kaprově ulici, dolní okraj mapy. Stanice metra uzavřena, projížděla se, náměstí bylo též uzavřeno, takže pokud tamtudy lidé utíkali, střelec ten moment nebyl na ochozu - někudy je evakuovat asi museli. Zajímavý je i ten 3D pohled tamtéž.

+4 /-1 | 22.12.2023 06:53

HumphreyvanWeiden
No tak jistě. Na ochozu mám šílence, který má pušku se zaměřovačem a střílí na všechno co se pohne, tak mu tam budu posílat lidí a doufat, že není někde schovanej. Logika hodná pražského kavárníka. To už je lepší, když se ti lidi zabarikádují v nějaké místnosti. Pochybuji, že by se ten člověk někam dobýval, když je budova plná policajtů.
+2 /-1 | 22.12.2023 11:27

Rubinus

Hledal jsem nějakou partii Korčného, co byla kdysi na NŠS, kde černými seřezal nějakého mladého hráče a - místo toho na mě z google vykoukl přes dvanáct let starý blog Hofírka... To to letí. Shdou okolností, v tom ročníku s Benediktem hrál i Vykouk a měl tehdy ELO o dost nižší.

+0 /-0 | 22.12.2023 10:17

Jirikovka@post.cz

Něco je shnilého ve státě ,,Dánském,, na NSS! Cenzura chrání špatné,přímo. Odpudivé názory GM!

+0 /-0 | 22.12.2023 08:58

Rubinus

No, pokud existuje nějaká karma, ten hoch si ji podělal na hezkou řádku životů. 

+0 /-0 | 22.12.2023 06:38

Jirikovka@post.cz
Tento komentář byl smazán pro porušení pravidel diskuze.
+0 /-0 | 22.12.2023 08:26

Jirikovka@post.cz
Tento komentář byl smazán pro porušení pravidel diskuze.
+0 /-0 | 22.12.2023 08:47

Jirikovka@post.cz
Tento komentář byl smazán pro porušení pravidel diskuze.
+0 /-0 | 22.12.2023 08:49

ciki333

YT klíčové video odstranil, nikoli však odysee:

https://odysee.com/@NuSuey:7/prague-shooting-21-12-23:b

PS. Pustit to jde jenom na "Chrome." 

+2 /-0 | 21.12.2023 23:13

lykan

Co se tu všechno člověk nedozví. Teď si rozšiřuju znalosti pražské architektury, Filozofická fakulta a Rudolfinum.smiley Zlaté google maps. Chvíli jsem si lámal hlavu tím, kde vlastně ten člověk s kamerou na začátku videa stojí. Podle soch a hlavně kresby na budově Rudolfina, která je ve výšce, měří tak aspoň 4 metry. Nebo vylezl na tu lampu za Rudolfinem. smiley

+0 /-0 | 22.12.2023 01:10

lykan

"Hej, ty zmrde, tady jsem, střílej sem"

 

 smiley  Je to tak strašně daleko, že pro střelce je kameraman jen tečka kdesi v dálce.

+0 /-0 | 22.12.2023 01:28

xdavx x

je to i na idnes a twitteru.. ten kameraman je borec. a za me prvni po dlouhe dobe pozitivni vec, co se v teto zemi udala... 

+1 /-2 | 21.12.2023 23:23

ciki333

+2 /-1 | 21.12.2023 23:46

xdavx x
A je to, Vrazdil i v Klanovicich. Rakusane ODSTUP.... https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/strelba-v-praze-fiala-vlada-masakr-skola-student-pavel.A231221_190600_domaci_remy
+3 /-2 | 21.12.2023 20:43

Jirikovka@post.cz

Vít Rakušan stojí za kvalitní prací policie! Policie dělala maximum a výsledkem je 14 mrtvých! Pachatel měl být dávno vypátrán když vyhrožoval na sociâlní síti! Aktivita je až se něco stane! Dokud se nic nestane je klid po pěšině! Dále povolují,aby občan mohl legálně držet více zbraní! Na co! Na rozežranost bohatých!

+0 /-0 | 21.12.2023 22:06

Praktickysach

Ten neodstoupí a s tím ruskem to už vypadá na nějákou hru, účet smazali, tak pravdu se asi nikdy nedovíme, jen co bude tvrdit důvěryhodná policie.

+1 /-2 | 21.12.2023 21:33

honzales77

Jestli pořád hledáte pravdu najdete ji v Bibli...:-)

+0 /-0 | 21.12.2023 21:37

Praktickysach

Jeho bakalářská práce, kdyby si chtěl někdo přečíst. že by tam byly prvopočátky... https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle/20.500.11956/175003/130335627.pdf?sequence=1&isAllowed=y

+3 /-0 | 21.12.2023 21:53

ciki333

Evidentně má, tedy měl, sociální cítění...

+0 /-0 | 21.12.2023 22:16

Nestor Machno

Ministr vnitra Rakušan vyzval ke sdílení jen ověřených informací policie. Šířící se dezinformace jsou podle něj nejspíš promyšleným útokem „ruské trollí farmy“.

+1 /-3 | 21.12.2023 20:44

ciki333
+3 /-1 | 21.12.2023 21:30

xdavx x
+0 /-1 | 21.12.2023 17:41

pawel

Maj už jeho fotku, zveřejnili, bylo po něm pátrání, zabil na Kladensku svého otce, je to  na seznamu i s fotkou, 24 let národnost česká, prostě českej Kozák, student fakulty, strašně mu asi hráblo. Neví se z čeho. Hrůza katastrofa pro zemřelé a pozůstalé. Upřímnou soustrast.

+6 /-0 | 21.12.2023 17:45

Semod
Tento komentář byl smazán pro porušení pravidel diskuze.
+0 /-2 | 21.12.2023 18:12

Semod
Omlouvám se za jedno urážlivé slovo. Nicméně, ... naše protektorátní vláda, ten soubor vlastizrádců, který je nepřímým viníkem této a podobných dalších událostí... to je podle Vás v pořádku, pane Koutný?
+2 /-2 | 21.12.2023 19:29

ciki333

Jinak očekávám okamžitou rezignaci ministra vnitra Víta Rakušana...

+3 /-0 | 21.12.2023 19:51

HumphreyvanWeiden
Rakušan by měl rezignovat. Protože tak moc honí "dezinformátory" a řeší svojí osobu v pytli na mrtvoly, až nemá čas zabývat se opravdu vážnými věcmi. Je jedno, kde vrah bral inspiraci, mohl klidně ve Finsku, toho je plný Internet. Důležité je, že Policie nevěděla, co má dělat. Že se masoví vrahové vyskytnou i u nás, se dalo čekat. Tak tam měli mít odborníka-psychiatra na myšlení masových vrahů. Místo toho tam mají "odborníky" na buzeraci lidí a vypínání nepohodlných webů. Rezignaci a nic jiného než rezignaci Rakušana a policejních šéfů by to chtělo. A změnu Policie, aby nehonila ideové "zločince", ale opravdové vrahy.
+3 /-1 | 21.12.2023 20:36

honzales77

Počkejte,ona mu už včera chtěla dát kapky pí.Vildumetzová za migrační pakt(požaduje od něj vidět tu výjimku pro ČR v papírech)jenže ještě není schválen tak do událostí,komentářů vyslali někoho jiného...oni mu to připomenou v PS...

+1 /-0 | 21.12.2023 19:54

xdavx x

ono fakt asi bude nejlepsi ted nechat to lezet a nechat policii pracovat...

Tolik lzi co jsem ted cetl a pak to zase bylo vyvraceno, to jen odpovida soucasne urovni medialniho honu za senzaci a neschopnou vladou, zejmena pak osoba Rakusana, kterej honil dezinformatory, sikanoval kazdeho s jinym nazorem, urazel lidi, co maji uz plne zuby tehle prolhane vlady, a to tak dlouho az mu tady jeden blazen postrilel nevinne studenty. Tak hlavne ze mame KRIT, to je super. 

+2 /-0 | 21.12.2023 20:04

Nestor Machno
Franta Mráz píše: "Probíhá zde hodně debat o tom jestli to bylo inspirováno Ruskem a ano, bylo. Střelec doslovně psal na svém telegramovém blogu (který psal mimochodem v ruštině) že podobný útok ruské dívky byl pro něj dar od boha aby tohle mohl udělat. Takže ano, inspirováno ruskem. Zkuste si své teorie o Americe prvně ověřit a poté vyrukujte s teoriemi a osočováním více informovaných lidí."
+1 /-3 | 21.12.2023 19:45

xdavx x

Zklapni dezinformatore

+3 /-2 | 21.12.2023 19:58

ciki333

Tak se musím čtenářům omluvit...Ten magor fakt psal na Telegramu o svých "plánech." Účet si založil 13.12. letošního roku. Uměl dobře rusky. Píše "zasraný den, zasraný život." A dále "silně mě inspirovala Alina." 

PS. Predikovat akt šílence je velice těžké. Rakušan a jeho K.R.Y.T. "vynikají" v pronásledování a šikanování tzv. dezolátů, jejich kriminalizaci, ale aby odhalili duševně nemocného jedince, to od nich nelze očekávat...

 

+4 /-1 | 21.12.2023 19:47

Praktickysach

A je to určitě jeho účet? jeho jméno není zase tak neobvyklé

Tak Rakušanova policie musí stíhat lidi, kteří chtějí nakopat zadky politíkům a ne nebezpečné jedince , kteři se pohybují mezi lidmi.

 

+1 /-0 | 21.12.2023 19:52

ciki333

Pokud se nejedná o podvrh tak snad ano...Ale čím si může být člověk jist v době, kdy "Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomí je síla."

+0 /-1 | 21.12.2023 19:55

xdavx x
Nenávist současné vlády a uražení lidi, to jim jde dobře.
+2 /-1 | 21.12.2023 19:50

Jirikovka@post.cz

Jestli Policie něco neposrala! Pachatel prý na sociální síti psal,že postřílí lidí! Tady ho měla Policie vypátrat! Pachatel legálně drží několik zbraní! Jak to ,že dostal psychopat povolení k držení několika zbraní! Pachatel zastřelil svého otce v Hostouni a jel do Prahy spáchat sebevraždu! Policie už šla po něm jenže po něm pátrala jinde v Celetné ulici kde měl mít ve 14 hod přednášku! Policie pátrala v Celetnè a on střílel ve filosofickè fakultě! To Policii nenapadlo,že by mohl střílet jinde!

+1 /-0 | 21.12.2023 19:12

Jirikovka@post.cz

Policie přijela rychle ale pozdě! Už bylo po všem!

+0 /-0 | 21.12.2023 19:13

Jirikovka@post.cz

Jedná žena vypověděla,že policista honil pachatele po chodbě filosofické fakulty!

+0 /-0 | 21.12.2023 19:15

Jirikovka@post.cz

Vyděšení studenti se zabarikádovali v učebnách a čekali až je někdo osvobodí! Bylo vidět jak jedná žena skáče z okna! Už 11. Prosince psal že se inspiroval teroristickým útokem v Rusku! Tady policie zaspala ,že ho nevypátrala a nezatkla! Měl moderní pušku( samopal) která byla použita k vraždění ve školách v USA!

+0 /-0 | 21.12.2023 19:25

xdavx x

Ted vylezlo ze dekanka FF informovala policii ze neco takoveho hrozi!!! Ten magor sebral tatovi zbrane, zastrelil ho tim a jel v klidu do Prahy. Tohle snad neni ani mozny.

+0 /-0 | 21.12.2023 19:13

ciki333

Důležité je, že PČR už ví, kdo "střelce" inspiroval:

"Střelec podle policie za inspiraci označil čtrnáctiletou Rusku, která 7. prosince v ruském Brjansku zabila dva studenty, pět zranila a spáchala sebevraždu."

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-strelba-ve-filozoficke-fakulte-zustali-mrtvi-a-desitky-zranenych-242281#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.web.nexttoart

PS. Zbývá odhalit vazbu na Babiše...

+1 /-2 | 21.12.2023 18:54

xdavx x

Babis Putin... tahle vlada uz zoufalejsi byt nemuze.

+1 /-0 | 21.12.2023 18:56

ciki333

Mně je z nich na blití...24/7 vymývají lidem mozky, straší Ruskem a pak se diví, že někomu rupne v kouli. Praha dostalo to, o co si dlouho koledovala. Magora s humanitním vzděláním.

Nezávidím Pražákům. 80% z nich volilo bruselskou pětku, jsou tedy spoluzodpovědní za současný marasmus a patří jim to. Je jen otázkou času, kdy si ukrajinské gangy začnou vyřizovat účty na ulici za bílého dne. Strach je dobrý učitel...

+1 /-1 | 21.12.2023 19:05

xdavx x

kamo v leccems mas pravdu, treba v tom ze je to soucasna politika, ktera mezi lidi zasela obrovskou nenavist. ale prosim mysli na to, ze nikomu nic nepatri. a uz vubec ne vrazda. Ti studenti co zemreli za to nemuzou. Vem si, ze tihle lidi nejsou tak odolni jako my, neprosli si vyplachem mozku za sociku, a neni jejich chyba, ze nedokazi odolat tomu vyplachovani mozku co se jim deje ted.. 

+2 /-1 | 21.12.2023 19:17

ciki333
Šéf policie řekl první detaily o střelbě: Muž se inspiroval v Rusku

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-sef-policie-rekl-prvni-detaily-o-strelbe-muz-se-inspiroval-v-rusku-242338

PS.Tohle fakt nevymyslíš...V USA podobní střelci řádí 20x za rok a mladík se inspiroval 14letou Ruskou...Běžte do prdele, havloidi.

+0 /-1 | 21.12.2023 18:58

Praktickysach

Není z Kladna? jestli by nebylo nejlepší všem migrantům do Prahy zakázat vstup.

+0 /-0 | 21.12.2023 19:09

pawel

Ciki: To si sám doslova psal ten vrah na necenzurovaném Telegramu. Už to někdo sdílel, jeho účet na Telegramu je stále otevřený, psali před hodinou.

+1 /-0 | 21.12.2023 19:02

xdavx x

to neni jiste, ze to je pravda... 

+0 /-0 | 21.12.2023 19:14

pawel

Možná zas nějaká záchodová aféra se tomu bude říkat, za útěk oknem ze záchodu. Tady, ale neřeším politiku.

Otázka dne z historie šachu:

Který světový hráč vyskočil oknem na záchodě od rozehraných partií, a zmizel nejbližším rychlíkem, kde a proč?

+0 /-0 | 21.12.2023 15:05

Nestor Machno

Nebylo to při simultánce naslepo někde na balkánském venkově, kdy velmistrovi místní hráči nehráli teorii, ale na jakýkoliv úvodní tah jedno a to samé, takže mu způsobili v hlavě naprostý chaos? 

+0 /-0 | 21.12.2023 15:21

Rubinus

Píše o tom  Veselý, ale ten tam neuvedl jméno. Bylo to tuším někde v "Jugošce"... Že by třeba Ivkov?

+0 /-0 | 21.12.2023 15:24

pawel

Správně, myslel jsem, že mi to jméno (které si také nepamatuji) napovíte.

V "Jugošce" to bylo, a hráli někdo g6 někdo b6 někdo 2...Sa6, a pak 3...Sb7 někdo se střelcem vrátil, někdo ne, někdo ho měl na 7. někdo na 6. řadě, někdo nechal na 8., někdo se na 8. vrátil.....  

+0 /-0 | 21.12.2023 15:40

xdavx x
Tak se to nenávistne chování současné vládě pěkně zurocilo a někomu hrablo. Chci jen zdůraznit ze za zadne jiné vlády k ničemu takovému tady nedošlo ... https://www.idnes.cz/praha/zpravy/strelba-skola-praha-namesti-jana-palacha.A231221_152226_praha-zpravy_pp
+2 /-2 | 21.12.2023 15:35

lubomir1959

Co jsme chtěli a co si už dlouho koledujeme, to se stalo, to máme. Amerika náš zářný vzor. Jistě, natahejme si sem k nám kdejakou verbež bůhvíodkud, ale pak se nedivme, že to tak dopadá. Samí mafiáni, drogy, samá fetka, kdo chce kam, pomožme mu tam. Jasně, poskakujme jak cvičení psíci, kdyby Brusel nařídil sebevětší z*ovadilost, tak my ji odkýveme. Tedy ne my, ale naše protektorátní vláda, ten soubor vlastizrádců, který je nepřímým viníkem této a podobných dalších událostí. Pryč z EU, pryč z NATO, vyhostit každého cizince, který jakkoliv poruší nebo nebude respektovat naše zákony. Zastavit podporu migrantům a bez výjimky je vylifrovat tam, odkud přišli. S okamžitou platností vyhlásit tresty smrti pro vrahy. 

+2 /-4 | 21.12.2023 16:55

Rubinus

jsi na mobilu, že to nedáš modré? Hodnotit kdo za co může je nejspíš docela předčasné. Na filozofické fakultě bych tedy střelbu moc nečekal...

+0 /-0 | 21.12.2023 15:38

Rubinus

Policie uzavřela stanici metra Staroměstská i náměstí. Asi je to "velké". Info z DPP.

+0 /-0 | 21.12.2023 15:49

Carlos

Dnes dopoledne podepsal Pavel Tykač smlouvu s čínskou skupinou CITIC, která dosud klub vlastnila. Tykač se stane majitelem i šéfem dozorčí rady Slavie Praha, klub dále povede Jaroslav Tvrdík.

+0 /-0 | 21.12.2023 13:22

HumphreyvanWeiden
Našemu báječnému a všemi milovanému premiérovi Fialoví se podařila další skvělá věc - zlikvidoval huť Liberty, dříve NHKG. Tím zmizí velký producent smrtelně nebezpečného plynu a země bude zase blíž k plnění cílů Zeleného dopuštění. Deindustrializace Česka se zdárně plní, za to nás pochvala z Brusele nemine !
+2 /-2 | 21.12.2023 11:20

ciki333
+1 /-5 | 20.12.2023 20:34

pawel

Ciki, já Vás mám za chytrého vzdělaného chlapa, byť Vaše politické názory nesdílím, ale to je každého věc.

 

 Nicméně, když sdílíte tuto blbost, která už bylo dávno vyvrácena a onen "Svoboda" má jednotky debility v řádů tisíců, to fakt žasnu.  

  Policie nikoho nemá, nemá čeho se chytnout a dělá co může. Važme si její práce bez ohledu na naše sympatie toho-kterého ministra, kterému zrovna včera, dnes, zítra podléhá. 

+4 /-0 | 20.12.2023 21:02

lubomir1959

Trpělivost přináší růže. Policie nepochybně udělá vše, co bude moct, lidí má na to dost, je jen otázkou času, kdy tento případ vyřeší. Určitě už nashromáždila nějaké poznatky je snad pochopitelné, že to, co ví, z taktických důvodů nesděluje a novinářům už vůbec ne. Holt v realitě neexistuje žádný Columbo, či jiný filmový hrdina. 

+1 /-1 | 21.12.2023 10:45

Remcik z Banika

jj, souhlas, máme skvělé policisty, tuto tématiku obecně hodně sleduji a taky věřím, že dělají vše možné i nemožné, toto je priorita bez ohledu na posranou politiku.

+4 /-0 | 20.12.2023 21:06

Carlos

Otevřený dopis premiérovi podepsalo přes 50 osobností veřejného života.

Vážený pane premiére,

obracíme se na Vás ke Dni lidských práv tímto otevřeným dopisem, jelikož nás zneklidňuje politizace Ministerstva vnitra. Kroky ministerstva dlouhodobě polarizují společnost a vytvářejí v ní atmosféru strachu. Přibývá indicií, že si vláda, jež se původně přihlásila k odkazu Charty 77, vynucuje jeden politický názor a sklouzává k cenzurním praktikám, které mnozí pamatujeme z doby normalizace...

+2 /-2 | 21.12.2023 08:05

patmat
Nie je vyriešený problém s premenovaním Vojtu na Lykana.

Vo všetkých komentároch, aj tých "slušných", aj veľmi starých, je Vojta pod menom "Lykan".

Bude asi stačiť zmeniť jeden záznam v databáze.

+2 /-0 | 20.12.2023 11:28

Carlos

Průzkum Eurobarometru: Celkem 60 % slovenských občanů má negativní postoj vůči tomu, že Evropská unie poskytuje vojenskou pomoc Kyjevu. V České republice se proti evropským dodávkám vojenské techniky na Ukrajinu vyslovilo 54 % respondentů (nárůst o 12 % oproti jaru 2023). Kromě toho se proti evropským vojenským dodávkám na Ukrajinu vyjádřila absolutní většina občanů Rakouska, Bulharska, Řecka, Kypru, Maďarska a Slovinska.

(Kdy konečně i politici pochopí, že je třeba ukončení konfliktu pomocí vyjednávání? Pokračování konfliktu znamená, že obyvatelé evropských zemí budou muset nadále platit vysokou cenu... Ukrajina bude mít další statisíce mrtvých a raněných a zničená další území, Evropa bude hospodářsky nadále více ztrácet na Asii a USA a bude stoupat počet obyvatel pod hranicí chudoby).

+3 /-2 | 17.12.2023 07:10

honzales77
+1 /-0 | 17.12.2023 13:18

Rubinus

Nejotevíranější klubové hokejové stránky v severní Americe. Většinou odpovídá zeměpisu, až na pár výjimek. Zdá se třeba, že Bruins mají dost fanoušků v poměrně vzdálené Nebrasce - přes půl kontinentu. A dokoce i na - Havaji!

 

+3 /-0 | 16.12.2023 20:57

lykan

Pamatuju si, že v jedné z posledních sezón Méďové vyhráli anketu o nejvíce nenáviděný tým NHL.

+1 /-0 | 17.12.2023 04:00

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 13.12.2023 13:06

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 12.12.2023 15:57

Rubinus

Když jste dost rychlý, stihnete kliknout na oboje, ale započte se jen to první hodnocení. Poznáte to, když pak dáte obnovit stránku, že tam ten váš druhý hlas zmizel.

Bilance se počítá do žebříčku a vítěz měsíce by snad mohl vyhrát nějakou knížku, jen si o to musí PK napsat. Automaticky to nejde. 

+2 /-0 | 12.12.2023 16:07

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 12.12.2023 16:20

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 12.12.2023 16:15

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 12.12.2023 16:07

Carlos

Vedení EU považuje Vánoce a Pannu Marii za diskriminační témata, píše Berliner Zeitung. Komisařka Evropské unie pro rovné příležitosti Helena Dalliová odrazuje od používání slov jako „Panna Marie“ nebo „Vánoce“. „Člověk by měl být citlivý k nekřesťanům,“ řekla. Pokyny "zakázaných slov" se v současné době dokončují.

(Ještě, že v Evropě máme samé hodné a citlivé migranty, kteří to tu s námi přes tato hrozná příkoří tak dlouho vydrželi...když nám např. vadí hromadné znásilňování, které oni považují za normální)devil

+3 /-1 | 05.12.2023 13:00

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 12.12.2023 15:15

HumphreyvanWeiden
Na Panenku Márii a Vánoce v Evropě kadí pes. Ovšem běda, třikrát běda pokud někdo bezbožný pronese něco rouhavého proti Proroku Mohamedovi nebo o Rámádánu. To je hned celá Evropská komise muslimský ortodoxnější než nebožtík bin Ládin.
+3 /-1 | 05.12.2023 13:10

Jirikovka@post.cz

První část je naprostá blbost! Kdekdo uctívá Panenku Marii a těší se na Vânoce!

+0 /-0 | 05.12.2023 16:44

Carlos

Češi si prý zvolili správně. A koalice SPOLU má další důkaz. Koalice SPOLU se na síti X chlubí, že si Češi zvolili správně. Zákonem prý ochránila český chmel a finančně podporuje české včelaře… Ale, že v lékárnách nejsou antibiotika, milion Čechů žije v chudobě, další dva miliony jsou na hranici chudoby, do toho stávkuje ¾ škol…

+1 /-1 | 07.12.2023 13:01

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 12.12.2023 15:13

Carlos

+2 /-0 | 11.12.2023 09:45

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 12.12.2023 15:08

Krolop

Tam kde něco špatného končí, zpravidla něco ještě horšího začíná.

+2 /-3 | 27.11.2023 17:54

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 12.12.2023 15:07

Carlos

Nadnárodní korporace odvádějí z Česka stovky miliard korun, a to i pomocí umělého navyšování cen, prozradil zástupce Finanční správy ČR. „Častěji se setkáváme s vytvářením účelových struktur a řetězců mezi spojenými osobami, a to typicky u reklamy a umělého navyšování jejich cen. Také častěji řešíme složitější kauzy s optimalizačními schématy cílícími na vyvádění zisku z České republiky prostřednictvím převodu nehmotného majetku a zpětného licencování,“ upozornil mluvčí finanční správy Tomáš Weiss.

Uvádí se, že letos odvedou zahraniční firmy z České republiky do zahraničí přes 300 miliard korun. Kromě toho česká státní kasa přichází o další potenciální miliardy korun kvůli tomu, že nadnárodní korporace prodávají českým společnostem zboží či licence za přemrštěné ceny.

+2 /-1 | 09.12.2023 18:02

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 12.12.2023 14:42

xdavx x
Tento komentář byl smazán pro porušení pravidel diskuze.
+4 /-3 | 09.12.2023 19:29

Semod
Děkuji RP za smazání komentáře. Šachu zdar.
+2 /-0 | 11.12.2023 18:50

Semod
"Je vlastností hlupáků vidět cizí chyby a na své vlastní zapomínat.“ — Marcus Tullius Cicero
+4 /-0 | 10.12.2023 11:41

Jirikovka@post.cz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+1 /-0 | 11.12.2023 09:06

Praktickysach

Ať se vrátíme k šachu, místo řešení globální politiky... jirikovka sliboval, že Vojta Plát příjde ELO v prosinci a spadne pod 2500. Vidím u Vojty +1  a  je na cestě k 2600. Aktuálně hodnota FIDE 2509! 

+3 /-2 | 04.12.2023 16:02

Jirikovka@post.cz

Ovšem nyní za Remagen hraje GM Plát pod elem 2503!

+0 /-1 | 05.12.2023 08:36

Jirikovka@post.cz

Já vím ,že někteří šachisté jako např. Pan Lubomír a pan Rubinus by přáli GM Plátovi ,aby uhrál Elo 2600! Jenže šachy jdou neustále úrovní nahoru a pro téměř 30 ti letého hráče je stále těžší uspět tedy vyhrávat a jít s elem výrazně nahoru! Jenže realita je taková že GM Plát v Bundeslize nyní 2x prohrál! Úspěch má,ale také druhou stránku,tedy nejen výbornou hru,ale také výborný zdravotní stav a pokud ten výborný není vrcholný úspěch není možný!

+0 /-2 | 05.12.2023 08:00

Rubinus

Potenciál tam stále je. A když se sejdou pozitivní faktory, jako zdraví, pohoda a vybalancované riziko, je asi jeden z mála, který by u nás dokázal ohrozit Davida Navaru v turnaji na více kol. Protože dokáže vyhrávat i černými, když mu to zrovna jde.

+3 /-1 | 05.12.2023 10:42

Carlos

Prezident by se měl vyjadřovat k tématům, která jsou pro jeho zemi aktuální. Petr Pavel to ale na rozdíl od svých předchůdců nedělá a maximálně vydá nicneříkající a obecné vyjádření, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl.

Ale něco přece dělá... Sponzor prezidenta Pavla společnost WOOD & Company, kterou Pavlův sponzor Jan Sýkora spoluvlastní, pak dostala na honech v Lánech slevu 444 000.

+0 /-2 | 11.12.2023 09:19

lykan
+0 /-0 | 11.12.2023 03:27

Rubinus

"Pravda autorky". Měl jsem chuť přestat číst již po větě o účasti 100 000 lidí. No ale budiž. Další podivnost je o kus dál:

9. března 2023 se českým prezidentem stává Petr Pavel a novou mluvčí Hradu Markéta Řeháková, bývalá bezpečnostní analytička Semantic Visions – firmy Františka Vrabela, jednoho z nejvýznamnějších strůjců dezinformánie v České republice, „datového analytika,“ který nemá jedinou akademickou práci na téma dezinformací, momentálně čelícího exekuci.

Vrábel založil předchůdce té firmy, ale to krachlo v roce 2011. Teprve pak vzniká tato firma. Vrábel tam patrně již neměl velký vliv, protože to celé platil někdo jiný. A v roce 2022 odešel. Řeháková tam nastoupila v roce 2021.

+1 /-0 | 11.12.2023 08:13

Carlos

Obyvatelé zemí Evropské unie očekávají v krátkodobějším horizontu další propad životní úrovně. Myslí si to drtivá většina napříč zeměmi, stejně vysoký poměr platí i pro Českou republiku. Polovina lidí napříč státy si přitom také myslí, že se věci v EU v současnosti ubírají špatným směrem.

+1 /-1 | 10.12.2023 19:51

Rubinus

Uloveno dnes na facebooku.

Bílý na tahu

Může jít o obrázek šachy a text

+1 /-0 | 09.12.2023 21:53

alfa

jeden šach a tři tahy koněm a dáma

+0 /-0 | 09.12.2023 22:10

Carlos

Co je vrcholem žárlivosti? Když žena schová mužovi - šachistovi, všechny dámy.

+0 /-1 | 05.12.2023 06:45

Jirikovka@post.cz

Jak souloží šachista? Odkryje dámu a matí koněm!

+1 /-1 | 06.12.2023 15:59

Carlos

Na Slovensku to jde, ale v Česku ne. Slovensko bude kompenzovat zmrazení cen elektřiny, zemního plynu a tepla. Ceny elektřiny, zemního plynu a tepla domácnostem na Slovensku nestoupnou, řekla ministryně hospodářství Saková. Zmrazení cen bude kompenzovat stát.

+1 /-1 | 06.12.2023 13:06

Rubinus

Oba přesnost 90%, ale tady jsem přehlédl možnost jednoduché výhry (blic 5)

+0 /-0 | 05.12.2023 13:19

Carlos

Bývalý šampion UFC Conor McGregor přiznal, že bude kandidovat na prezidenta Irska. Volby se budou konat v roce 2025. McGregorovi je 35 let, držel mistrovské pásy UFC ve dvou divizích a jeho poslední zápas proběhl v červenci 2021.

+1 /-1 | 05.12.2023 13:05

Jirikovka@post.cz

Tuto neděli zaznamenal úspěch šachový odd SK PVA ( Prostějov)ve 2. Lize E, kdy porazil Zlín 4,5:3,5! A je na 5. Místě v tabulce z 12. účastníků! Po letech bídy ve 2. Lize ,kdy se vždy postoupilo z KP a pravidelně se 2. Ligy sestoupilo, se nyní blýská na lepší časy a věřím že se tentokrát ve 2. Lize udrží a 2. Liga již natrvalo zakotví v Prostějově!

+1 /-0 | 04.12.2023 22:35

HumphreyvanWeiden
Copak pane Fialo? Vyhrál jste v loterii? A nakoupil jste Prostějovu dva hráče s elem vyšším než 2200, jak jste kdysi sliboval? Jinak prý se 2.liga hrát nedá. ;-))
+0 /-1 | 05.12.2023 07:36

Jirikovka@post.cz

Já jsem nic nesliboval,neboť v Prostějově se hraje zadarmo,takže zdarma žádného hrâče nenakoupite! Pouze jsem doporučoval do týmu 2 hráče s elem 2300 jinak se 2. Liga hrát nedá! Jenže kapitán Martin Adamčík tentokrát sestavil a sehnal takové silné hráče ( mladí vyrostli v silné hráče zejména Hrabal! Posílil i Mohapl!)kteří jsou schopni hrát 2. Ligu! Proto jsem nadšen a mám zájem,aby se v Prostějově hrála 2. Liga,aby ji hrálo SK PVA!

+0 /-0 | 05.12.2023 07:52

HumphreyvanWeiden
Prostějov ale žádné dva hráče s elem 2300 nemá! Tak dá se hrát 2.liga v Prostějově nebo nedá???
+0 /-1 | 05.12.2023 07:57

ciki333

MS v šachu dětí do 12let, Německo 2030:

Může jít o obrázek 5 lidí a text, kde se píše NÉMECKO 2030 Odkud jsi, holčičko?

+4 /-4 | 04.12.2023 18:31

Semod
Tuto nechutnou provokaci cikiho doporučuji smazat... tedy pokud si RP stojí za tím, že něco nového začíná?
+2 /-5 | 04.12.2023 20:22

HumphreyvanWeiden

Zdar kádrováku ! Za socíku tě muselo děsně žrát, když po emigraci Matušky si lidi u táboráku zpívali jeho písničky. Nechutná provokace, že soudruhu?

+4 /-3 | 04.12.2023 21:11

lubomir1959

V pátek mám cestu do Olomouce, tak bych mohl zajet i do Lutína za svým kamarádem...případně spojit příjemné s užitečným.

+2 /-1 | 05.12.2023 08:10

Carlos

Nenažrané zahraniční řetězce řeší i Agrární komora České republiky.

Na svém účtu na sociální síti zveřejnila příspěvek, v němž ukazuje, jaké marže mají některé supermarkety. Například sýr Jadel, který dodává Mlékárna Polná obchodnímu řetězci za 19,20 Kč, se v obchodech prodává za 51,90 Kč. Obchodní přirážka je 170%.

+0 /-1 | 05.12.2023 06:54

Carlos

Konstantin Chakhirov vtipy č.65703 -

+0 /-1 | 05.12.2023 06:44

ciki333
Tento komentář byl smazán pro porušení pravidel diskuze.
+2 /-1 | 05.12.2023 04:10

Nestor Machno

Možná s šachem ani tak nesouvisí, možná ano, cituji závěr: 

Ke zpřísnění požadavků došlo po odhalení masivního nárůstu podvodů s využitím špičkové elektroniky. Kamery v náhrdelníku, ultra mikro sluchátka hluboko v uších, antény v náhrdelníku popř. právě v kostici, brýle s kamerou apod. Na tyto případy jsme byly masivně upozorňováni poctivými studenty a žádáni právě o zpřísnění.

Na jaře 2023 byla rozkryta ruskojazyčná skupina, zapůjčující studentům za vysoký poplatek právě tyto pomůcky (vše zdokumentováno a řešeno disciplinární komisí). Jednalo se o nižší desítky odhalených případů.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/studium-czu-kontroly-testy-zkousky-vysoke-skoly-podprsenky-kontroly.A231204_193749_domaci_maku

+0 /-0 | 04.12.2023 21:33

Carlos

Tož jeden o Semodovi

https://dikobraz.cz/sites/default/files/styles/large/public/cartoons/petr_urban/petr_urban_5186.jpg?itok=2JlMX-SX

+3 /-2 | 04.12.2023 21:24

Carlos

Jak rychle ztrácejí elektromobily svojí hodnotu? Mnohem rychleji než auta se spalovacím motorem.

Potvrzuje to řada studií a potvrzují to i samotné automobilky – elektrická auta velmi rychle ztrácejí svojí hodnotu. Americké studie uvádějí, že průměrné nové auto ztratí během tří let zhruba 28 procent své hodnoty, ale u elektromobilu je to 41 procent, upozorňuje portál Automotive News Europe.

+1 /-4 | 04.12.2023 12:36

lykan

Prodávat ojetý elektromobil s degradovanou baterkou je nesmysl. Trh s ojetinama prostě nebude existovat. 

+3 /-2 | 04.12.2023 13:16

Carlos

Cena zlata je na rekordu, dnes brzy ráno se dostala na rekordních více než 2 100 dolarů (46 985 Kč) za trojskou unci.

+2 /-4 | 04.12.2023 12:11

Carlos

Díky sankcím vydělaly Spojené státy na dodávkách plynu do Evropy více než 50 miliard eur, uvádí Eurostat. Byznys je byznys a blaho Evropanů v dohodě nebylo zahrnuto...  

+4 /-4 | 03.12.2023 13:47

ciki333

Vydělává i Indie, která kupuje ruskou ropu a přeprodává ji do Evropy. Překupníci "díky" sankcím si nehorázně mastí kapsy. Bohužel politici žádnou trestně právní odpovědnost za svá rozhodnutí nenesou a tak občané zemí EU budou i nadále sdíráni z kůže... 

+3 /-4 | 03.12.2023 16:21

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-3 | 03.12.2023 15:37

ciki333

Blaho už bylo...Jen jsme si to my občané neuvědomovali. Bez levných surovin na výrobních vstupech zdá se býti blahobyt nedostižnou metou. K té poslední otázce, nevím jak v USA, ale v ČR rozvoj šachu nastane. Toho internetového. Doprava, ubytování, strava...vše podražilo a tak lze očekávat pokles učastníků v "živých" turnajích. 

+3 /-2 | 03.12.2023 16:38

Remcik z Banika

Budu kluci kritický, třeba nemám pravdu a třeba vám to pomůže. Světovým šachovým webům se nemůžete vyrovnat. Mají placené novináře, kontakty, známé, větší budget atd. Ani umělá inteligence tomu nemůže pomoct. Jde totiž o kontakt s nejvyššími patry světového šachu. Nedokázali jste si najít cestu ani k nejvyšším patrům českého šachu. Čekal jsem s příchodem Roberta rozhovory aspoň s českými velmistry, pohled do zakulisí špičkového šachu, články a polemiky od našich velmistrů, spolupráci se svazem a rozhýbaní informačního mlžení, atd. Budu ale velmi rád, když nebudu mít pravdu.

+7 /-0 | 01.12.2023 23:22

Jirikovka@post.cz

Všechno může být! R&P to mohou od vás brát jako podnětný návrh!

+0 /-0 | 02.12.2023 06:18

lubomir1959

Ti lidé, kteří dle mého názoru jsou daleko od pravdy, opět prezentují své nepodložené názory a hrají si na někoho, kým nejsou. Kdyby opustili tento server, bylo by tu lepší „ovzduší“. SKAcz napsal skvělý příspěvek, palec nahoru...

+2 /-2 | 01.12.2023 17:37

Semod
Lubomíre promiň, ale já tvému příspěveku vůbec nerozumím. Mohl bys být prosím konkrétnější.
+2 /-2 | 01.12.2023 20:22

Rubinus

Dávej pozor, co si přeješ, mohlo by se ti to splnit. (vybrané citáty) S takovou máme diskuzní článek zpátky...

+1 /-2 | 01.12.2023 20:59

lubomir1959

Nechci diskuzní článek zpátky, to ani omylem...ale kromě něj by měli být zrušeni i provokatéři...

+1 /-1 | 01.12.2023 21:14

xdavx x
Zpravodaj z mesta Toho jehož jméno se nesmí vyslovit. :D Přijde mi zajímavé ze se dostanu na stránky cnn.com nebo yahoo.com ale uz ne na stránky cnn prima news. Funguje idnes.cz ale uz ne parlamentní listy, funguje lichess.com ale uz ne chess.com. funguji stránky svazu a nss ale omezené třeba seznam. Nefunguje instagram ale fungují google maps v mobilu, tovarni navigace v bmw nefunguje ale v mercedesu ano. Mc Donald se nejmenuje mcDonalds ale výběr je stejny. Všude jsou tuny sněhu ale cesty jsou krásné průjezdné. Telefonní karta stoji 100kc s neomezenymi daty!!! Lístek metro 12kc na celý den, litr benzinu 14kc. Všude svítí vánoční výzdoba místní mrakodrapy plné světla. Na chodnících cisto, nikde žádné vajgly plasty papírky... Jsem docela překvapen. Ještě jeden postřeh, letěli jsme přes istanbul, pro cechy je možný jen jeden prestupny spoj na který se musi cekat 11 resp 14 hodin. Nejtěžší vec v Istanbulu byl nákup jednosměrné jízdenky. Autobus 133k jezdi jako autobus 132k. Taxik z letiště na hotel Cevvo 7minut za 40 EUR. Díky nesmyslnym leteckým sakcim Turecko super vydělává a to i přes to, ze se v Istanbulu standartne anglicky nedomluvite. Při komunikaci s místními jsem zkoušel English Deutsch Russian. Odpověď jen Turkey nebo Kurdisch. Mám dnes naplánovane namesti a Royal Chess Club, třeba se postesti a narazim na nějakou tu legendu...
+7 /-1 | 01.12.2023 12:07

HumphreyvanWeiden

Davide, díky za zajímavý příspěvek, který je O NĚČEM, a ne jen mlácením prázdné slámy. Těším se na pokračování.

+4 /-2 | 01.12.2023 20:17

Rubinus

ceskoturecko.cz Nějaké fráze. Před pěti lety jsem se z tabletu učil i slovíčka, ale už jsem to zapomněl skoro všechno. Pro případ, že by ses z té země vracel.

+4 /-3 | 01.12.2023 12:33

xdavx x
Kvůli podobným jedovatým komentářům nakonec kazda diskuze skončí v urazkach. A zrovna lide jako ty, si pak stěžují nejhlasiteji.
+2 /-2 | 01.12.2023 13:04

Carlos

Minulý týden jsem slyšel vtip o šachistech:

Jaký je rozdíl mezi šachistou a alkoholikem?

Žadný. Oba jsou většinou v jiném světě a občas na tahu.

+4 /-1 | 01.12.2023 13:29

Krolop

Mám tak trochu zkušenost, že je to často jedno a to samé.

+4 /-1 | 01.12.2023 15:41

lubomir1959

Jak u koho...

+1 /-1 | 01.12.2023 17:07

HumphreyvanWeiden

Já jsem vám to říkal, jakmile se zrušil obecný článek, je to nuda na NSS.

Kdyby se aspoň domluvil kompromis - zákaz politiky a možnost bavit se o jiných věcech (burza, sportovní sázky, cokoliv). I tak to bude amputovaná diskuze.

+3 /-2 | 30.11.2023 20:15

Semod
Humphrey, už to prosím neřeš, je to trapný... možnosti na síření svých mimošachových myšlenek najdeš hafol i jinde.
+4 /-4 | 30.11.2023 20:57

xdavx x
To by bylo dost těžké když proruskou propagandou je vše, co poukáže na lži současné vlády a tzv. medii v čele s CT.
+3 /-5 | 30.11.2023 20:49

Semod
Davide, i tebe prosím, politiku sem už netahej.
+4 /-4 | 30.11.2023 21:05

Remcik z Banika

Nevím, kde to napsat jinde, tak píšu do "nového všeobecného", tento výkon Niemanna by neměl být přehlédnut. 8 z 9, perfo 2946 a včil mudrujte :-)

+5 /-1 | 30.11.2023 16:37

kyssling

Navíc vidno, že Hans hned naskakuje do London Chess Classic, u našich hráčů se zde neustále omílalo panem Koutným jak jsou unaveni, když si neodpočinou mezi koly, a vida ono to jde ...

+1 /-0 | 01.12.2023 07:00

lubomir1959

Kolik tu bylo keců, jak Niemann podvádí a že svoje ELO neudrží. A heleme se, koukejme se, on se dokonce nejen nehorší, ale lepší, ono to asi s tím podváděním nebylo tak divoké...

+4 /-2 | 30.11.2023 19:34

giocozo
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-1 | 30.11.2023 18:47

Carlos

 Regulovaná složka ceny energií v příštím roce výrazně vzroste. Pro domácnosti se u elektřiny meziročně zvýší 65,7 procenta, což by mělo znamenat asi 1077 Kč za megawatthodinu (MWh) víc. Průměrná domácnost, která podle dat energetických společností spotřebuje kolem tří MWh za rok, tak v příštím roce za regulovanou část elektřiny zaplatí zhruba o 3232 Kč navíc.

+2 /-4 | 30.11.2023 18:39

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+2 /-2 | 30.11.2023 13:06

ciki333

Diskusní článek fungoval jako hospůdka ve virtuálním prostoru. Kdo měl zájem, zašel tam na pokec. Účast na každodenních seancích nebyla povinná; nikdo nikoho tam nenutil lézt. Přesto byly tamní debaty trnem v oku rádoby moralistů. Ti nakonec dosáhli svého, tj. zavření imaginárního restauračního zařízení. Hostinský - Petr Koutný - nakonec vyslyšel nejen jejich přání, ale i Googlu (prachy z reklam.) Místo staročeských lahůdek začal web nss servírovat pouze a jen globální "šachovou stravu," na způsob McDonald’su, KFC...Ta neurazí, ale nenadchne. Jenže restaurací rychlého občerstvení (=ryze šachových portálu) je kvantum. Diskusní článek byl unikátní právě v tom, že nabízel "strávníkům" pestrost chutí. Česká národní jídla zmizela a nahradila je unifikovaná globální jídla na jedno brdo. Čas duu RaP ukáže, že se jednalo o chybné, kontraproduktivní rozhodnutí, obyčejnou úlitbu řvoucí libtardí minoritě. Ve finále čtenářů ubyde...Ale na to musí zmíněná dvojice majitelů přijít sama.

+7 /-4 | 29.11.2023 18:49

Carlos

Když máte pravdu, bráníte se argumenty. Když víte, že ne, bráníte se cenzurou...

+3 /-4 | 30.11.2023 06:46

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 30.11.2023 12:44

pawel

Pro ty, co jim je to líto.  

A to se nenajde mezi námi nějakej počítačově schopnej, co by udělal jednoduchý chat nebo web (šablony se nechaj stáhnout), www.pokecsachistu.cz   nebo www.myvsichninsspovinni.cz   

 Petr Koutný by jistě svolil hodit čas od času link do zdejší diskuze, že tam se shází šachisté všech výkonostních i společenských úrovní a diskuze má tu pravou šťávu jak látka pro nejlepší slivovici. 

+2 /-1 | 29.11.2023 19:01

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+1 /-0 | 30.11.2023 12:39

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 30.11.2023 11:11

lykan

Byl bych rád, kdyby se ještě vyřešil ten drobný problém s přítomností Pláta v mých papučích.

+2 /-0 | 28.11.2023 06:34

xdavx x

sorry - uklikl jsem se a smazal svuj prispevek... mas to vyreseno

+0 /-1 | 28.11.2023 14:11

xdavx x
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-1 | 28.11.2023 13:50

patmat
Po starom by to mohol vyriešiť aj Vojta voľbou iného humorného mena. No keď je po novom zmena profilu zakázaná, taķ budú dvaja lykani.
+0 /-0 | 28.11.2023 12:47

Zmestabileho

Já zde plédoval pro zrušení debatního článku, ale jednu vadu jeho zrušení má i pro mě. A sice  informační vakuum, ve kterém se nyní ocitnu...

Kde jinde se dozvím o zlovolných imperialistických plánech USA, kde jinde dozvím se o tom kdo stojí za rozkladem naší civilizace, kde jinde objevím krásu země kde každý den po litru vodky předevčírem znamená už pozítří, kde jinde se potěším oslavy projevů největšího státníka všech státníků velkého Putina... A kde jinde se dozvím jak se náš GM ožral a kde se poblil, kdo koho ojel, komu víc smrdí nohy, a kdo má lepší výpis ze svých exekucí a ze své insolvence....? Jak budu moci bez toho a bez Vás žít ...? Ach, ach... Davide, Viktore, Zdeňku, Jirko, Vojto... co si teď počnu?

Béééé.... :-(((( 

+8 /-5 | 29.11.2023 11:22

lubomir1959

Nějak jste zapomněl jmenovat Domese, patmata, Nestora, atd.

+0 /-3 | 30.11.2023 08:37

xdavx x
Můžeš zkusit sledovat Rakusana a současnou vládu. Jsem si jist, ze k výčtu tebou sledovaného, tě to zcela uspokojí.
+2 /-5 | 29.11.2023 12:08

Jirikovka@post.cz

Diskusní článek byl moc zajímavý a zajímal mnoho šachistů! Vždyť už šel na 2 000 000 přečtení! Jedinou vadou bylo,že tam bylo hodně urážek! Jeden nejmenovaný GM tam v urážkách přímo exceloval! Když tam psal asi pod svým 15 ctým Nickem bylo nemyslitelné,aby tam nepřipojil nějakou urážku!

+0 /-1 | 29.11.2023 11:32

Pavel Capek

Navrhuji smazat článek : Tam, kde něco končí, něco jiného začíná. :-D :-D 

Už se tady jen mlátí prázdná sláma...

+3 /-0 | 29.11.2023 20:54

ciki333

Nejlepší by bylo vymazat úplně všechny články a začít nanovo...

+2 /-1 | 29.11.2023 21:53

Nestor Machno

Diskusní článek si získal mnoho příznivců z řad čtenářů, vidím jeho zrušení krokem k likvidaci diskuse jako takové, bohužel se vrátíme do časů, kdy tu diskuse nebyla možná vůbec a myslím, že nejen já, ale i další budou vyhledávat tyto stránky méně nebo se čtením skončí úplně, což souvisí také s plánovaným záměrem si nechat za právo diskutovat zaplatit. Takže nadpis je podle mě pravdivý, začátek konce. 

+5 /-10 | 27.11.2023 11:04

Jiří Kadlec

Nestore, omlouvám se, alespoň dodatečně vám dávám plus.

+1 /-2 | 29.11.2023 19:52

Nestor Machno

Děkuji, souhlasím s názorem, že diskusní článek byl kořením nebo solí webu, no a stejně jako když v království zakázali sůl a poddaní jej opouštěli, tak i zde dojde k odchodu mnoha diskutérů. Pokud jde o ty, kteří by snad měli díky jeho zrušení přijít, zde je přání otcem myšlenky. A připomíná mi to argumenty, které vedly k zákazu kouření v hospodách, kde jeho zastánci bájili o zástupech nekuřáků, matek z dětmi, které se tam po jeho uzákonění jen pohrnou... Realita byla ovšem jiná a přispěla k tomu, že řada majitelů vzdala nerovný boj a své podniky zavřela, když si u nich hosté nemohli zapálit a scházeli se raději doma, budoucnost ukáže, kdo měl pravdu a kdo se mýlil...  

+3 /-1 | 29.11.2023 20:28

lubomir1959
Tento komentář byl smazán pro porušení pravidel diskuze.
+2 /-2 | 27.11.2023 20:40

istr

To je fajn.

+0 /-0 | 29.11.2023 18:05

Jiří Kadlec

Diskuzní článek, který byl jakýmsi kořením tohoto webu, kde byla mnohokrát Petrem Koutným zaručována, ctěna a garantována svoboda slova, tedy ze dne na den skončil...Jsem z toho hodně zklamaný. Moc jsem se těšil na příspěvky Davida, Viktora, Zdeňka, ale  i mnohých dalších. Považuji to od Petra Koutného za zradu na čtenářích, chlap má prostě držet slovo. Kvalitních šachový webů je mnoho, tento web byl svou ochranou svobody slova unikátní. Nevím, co jiného tu bude začínat a ani nevím, jestli po tomto zklamání, mě to bude ještě zajímat. Šachy miluju, ale svobodu slova mnohem více. Jsem z toho moc smutný...

+7 /-7 | 29.11.2023 02:13

HumphreyvanWeiden
Jiří, vidíte to příliš negativně. Má to i světlejší stránku. Konečně byly definitivně zasypány letité příkopy mezi vedením Šachového svazu a RP šachy. Ustaly hrubé útoky a osočování, skončilo nepřátelství. Kolikrát jsem se strachem otevíral stránky NSS, aby na mě nevyskočila nějaká urážka či pomluva vůči ŠSČR. Až jsem se styděl sem přispívat. Teď se však rozzářilo sluníčko vzájemné pohody a spolupráce. Očekávám zde dodatečné blahopřání k jmeninám pana předsedy Svazu a pochvalný článek o jeho dosavadním záslužném působení ve vedoucích funkcích. Vhodné by bylo i jmenování člena VV pana Fialy Čestným předsedou Mistrovství ČR Amatérů. Tím by vyhověli přání naprosté většiny šachistů po přátelské a oboustranně plodné spolupráci. Nikdo totiž nechce slyšet kritiku a nevlídné zprávy. Potěší to i sponzory.
+1 /-2 | 29.11.2023 15:27

Jirikovka@post.cz

Když došlo k předsoudní dohodě mezi ŠSČR a R&P musel pan Koutný úplně změnit svoje názory! Již se nesměl na NSS kritizovat ŠSČR,již se nesměl kritizovat pan Petr a jestli také nebylo součástí dohody zrušení všeobecného článku,kde ŠSČR mohl být kritizován! Na druhé straně pana Koutného úplně chápu,že musel změnit politiku a učinit ústupky vůči ŠSČR,neboť si nemohl dovolit prohrát soud se ŠSČR a dostat pokutu 500 000 Kč,což by R&P zničilo!

+1 /-3 | 29.11.2023 09:38

Robert Cvek
Pane Jirikova, to jsou úplné nesmysly co píšete, nic takového se nestalo. Je to naše svobodné rozhodnutí, nikdo nás vůbec k ničemu nenutil. Znovu opakuji, naše svobodné rozhodnutí.
+4 /-1 | 29.11.2023 11:04

patmat
Môžem prosím vedieť, kto mi maže komentáre, ktoré nijako pravidlá neporušili?
+1 /-1 | 29.11.2023 15:01

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+1 /-0 | 29.11.2023 15:23

SKAcz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-1 | 29.11.2023 15:11

Carlos
Tento komentář byl smazán pro porušení pravidel diskuze.
+0 /-1 | 29.11.2023 09:39

Jirikovka@post.cz
Tento komentář byl smazán pro porušení pravidel diskuze.
+0 /-0 | 29.11.2023 10:13

Pavel Capek

Tak když už je tento web jen o šachu, tak snad se bude líbit tato souprava.[beer] :-D

+4 /-0 | 28.11.2023 21:49

Jirikovka@post.cz

Extravagantní figury jsou nanic! Kde se nepozná co je střelec a co jezdec tak jsou nepřehledné! Cenu mají pouze pro sběratele šachových souprav! Zrovna ta skleněné šachy jsou do vitríny,než,aby se o ně šachista pořezal zejména dítě!

+1 /-0 | 28.11.2023 22:28

Jirikovka@post.cz

Za nejlepší šachy považuji klasickou Českou klubovku!

+3 /-0 | 28.11.2023 22:44

Jirikovka@post.cz

Dodatek! Šachy dřevěné!

+1 /-0 | 28.11.2023 22:46

Ota Válek

Přiznám se, že v poslední době jsem až na výjimky sledoval pouze skvělá videa pana Cveka při významných turnajích našich, příp. MC. Doufám, že se týmu RP podaří naplnit jejich ambiciózní záměr a že tudíž za mojí úvodní návštěvou tentokrát opravdu nového šachového serveru bude následovat nespočet dalších. Držím palce a věřím, že nejméně jeden z nich budu moci brzy dát taktoyes

+3 /-0 | 28.11.2023 15:58

Šach

Komu se to nebude líbit, ať sem vůbec nechodí, nekliká na články a nezvyšuje sledovanost. Je to jednoduché.

+1 /-1 | 28.11.2023 14:22

HumphreyvanWeiden
2,4,0,0 příspěvků u nových článků. "Hordy" (copyright Pavel Chrz) šachových příznivců jsou už tady. Dík za cenzuru strýčku Google!
+4 /-5 | 28.11.2023 09:45

Karel Vymahač
Lidi sem chodí číst, ne drbat.
+2 /-1 | 28.11.2023 10:49

HumphreyvanWeiden
Tak asi je to moc nezaujalo, že si o obsahu článku nechtějí povídat.
+1 /-3 | 28.11.2023 11:47

xdavx x

a o tom jestli smi nebo nesmi drbat, rozhoduje ulicni vybor KSC? Co vy jste za odporni lidi, tohle fakt uz neni mozne... 

+2 /-4 | 28.11.2023 11:24

Petr Koutný

Málokdo si to uvědomuje, ale smír se svazem byla omluva i za několim příspěvků, které jsem nepsal a za které bych se omluvil tak i tak. I za tyto příspěvky nad námi hořela sekere ve výši 500 tis Kč a pravděpodobný konec RP šachy, který by nastal po možné prohře u soudu. Prohrát soud, by znamenal konec nss, Youtube, Streamu, e-shopu, turnajů a knížek....Prostě bychom skončili v ČR a šli jinou cestou. Málokdo si uvědomuje, že vše se vším souvisí a jestli nám google hrozí vypnutím reklam a zrušení účtu za jeden jediný článek, pak to jde to opět do vysokých čísel. Málokdo si to uvědomuje, ale vydat knížky je ruleta za statisíce a opět ten stejný příběh. Nebudeme investovat desetitisíce do těchto stránek, jen proto abych se bál otevřít jeden článek. MČR Amatérů má rozpočet 300 tis Kč a těžko se mi jedná se sponzory, kteří by četli tento článek.

 

Až sem to byly jen peníze. Ale to nejdůležitější jsou naší fanoušci. Výrazná většina z nich, nechce číst diskuzní článek a ty komentáře tam. Oni po nás chtějí zábavu, pohodu, radost, akce a nové a nové projekty. Právě proto nás sleduje měsíčně více jak 50 tis lidí. A tyito lidé jsou pro nás nejdůležitější, protože oni dávají RP šachům krev do žil a život do těla. 

 

Nakonec naší fanoušci nechtějí ani války a zákopy. Pro to nás nesledují, pro to nás nepodporují a pro to nás nemají rádi. Na posledním přenosu nám dávali lidé tisíce korun, prostě jen tak. Měli radost, chodili nám emaily a zprávy jak se jim líbí, co děláme. Oni jsou pro nás nejdůležitější a my jdeme zpět do doby, kdy vznikaly RP šachy. Chceme aby nás a naše fanoušky šachy spojovaly. Ne rozdělovaly. Je to mozaika, brzy začnou první kousky do sebe zapadat. Jak jsem psal, toto jen první malé střípky. 

 

+7 /-2 | 27.11.2023 13:40

Rubinus

omluva i za několim příspěvků, které jsem nepsal 

To by asi nebylo těžké uhodnout...

+2 /-1 | 27.11.2023 18:34

HumphreyvanWeiden
Ano, to je to hlavní - strýček Google pohrozil vypnutím reklam. Chápu, zažil jsem socialismus. Tenkrát taky existovala svoboda projevu, nikoliv však po projevu. Kvůli "nekorektnímu" vyjadřování se dnes vyhazuje z práce a ničí existence. A proto taky socialismus skomíral morálně i ekonomicky, no a dnešní Evropa na tom není o mnoho líp. I tak přeju hodně štěstí.
+5 /-5 | 27.11.2023 15:31

Jirikovka@post.cz

Za socialismu nebyla svoboda slova,ale dnes kritizovat bosse je sebevražda! Takže z bláta do louže!

+1 /-1 | 28.11.2023 09:28

Jirikovka@post.cz

Diskusní článek je nesmrtelný! Pokračuje v tomto článku!

+1 /-0 | 28.11.2023 09:15

Jirikovka@post.cz

Psát pod jiným Nickem než svým je lumpárna 1. řadu a R&P by tomu měli zamezit,pokud to vubec jde! Ten kdo to dělá je bezcharakterní individuum a přímo škůdce,který působí na NSS!

+2 /-0 | 28.11.2023 08:12

Igor Nemec
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 27.11.2023 22:52

PanPohoda

Racionální. Pravdivé, smutné - jako písničky Karla Kryla.

+0 /-0 | 27.11.2023 22:43

Remcik z Banika

Pomalu se z tohoto článku stává článek všeobecný :-))

+4 /-0 | 27.11.2023 21:19

Pavel Capek

Král je mrtev, ať žije král ! :-D :-D 

+3 /-0 | 27.11.2023 21:23

Remcik z Banika

Když už není všeobecný ani článek k Saint Louis, tak dnes bych doporučil Alirezu, protřepat, nemíchat :-)

+1 /-0 | 27.11.2023 20:59

Robert Cvek
Rád bych tady dal pár slov jako šéfredaktor nss. Petr už mnohé napsal. Krátce tedy. Jdeme novou cestou, mnohé se změnilo. A já jsem moc rád, že tomu tak je. Naše poslání jsou šachy, nic méně a nic více. Šachy pro všechny a tomu nyní dáme 100% ani procento bokem :-) Hezký podvečer RC
+5 /-0 | 27.11.2023 16:41

Remcik z Banika

Roberte, nedá mi to :-) Co přesně znamená: "jdeme novou cestou, mnohé se změnilo"? 

+0 /-0 | 27.11.2023 20:52

honzales77

Máte recht s Petrem Koutným je potřeba se vydat lepší a modernější cestou ať už se za vypnutím diskuzního vlákna skrývá cokoliv(diskutující již hledají důvody :-)).Doufám,že se zavedou nicky pod skutečnými jmény a další novinky...diskuzní článek mi za pár dní už nebude chybět...s pozdravem Jan Navrátil.

+2 /-0 | 27.11.2023 20:36

xdavx x
Taky si myslím. A díky za identitu. David Bražina
+2 /-1 | 27.11.2023 20:55

slavista

To, co bylo v té diskuzi, byl naprostý hnus. Jen samé urážky, vulgarity a politická propaganda ve prospěch země, která tu naši otevřeně označila za nepřátelskou. Pár jedinců si tady popláče nad tím, jaká je to "cenzura" a "návrat totality", ale věřím, že zbytek šachové komunity toto rozhodnutí uvítá. Já osobně se teď na NSS můžu s klidným svědomím vrátit a opět podporovat RP v jejich aktivitách.

+6 /-4 | 27.11.2023 19:28

kraken8
Gratuluji Vám, hlavně k rychlosti, s jakou jste se odněkud dozvěděl, že nss ruší diskuzní článek. Protože nechodit na nss a přitom tak rychle vědět, co se tady děje ... To jste někoho zaúkoloval, aby Vám to tady rekogneskoval?
+6 /-5 | 27.11.2023 19:38

xdavx x

to jsou ti anonymni hrdinove, co vi naprosto presne co si muzes a nesmis myslet a o cem muzes a nesmis psat :D takovi ti co maji spoustu uctu aby svym nazorum dali dostatecnou vahu, kdyz to nikdo jiny za ne neudela... 

Za me je to rozhodnuti Petr OK. Pokud zijeme v dobe, kdy ti Google rekne, ze si nepreje, abys o necem psal jinak ti stopne reklamy, jsem nadsen jaka super demokraticka spolecnost se zde vybudovala... Cesko patri na zapad, jen si nejsem uplne jisty, jestli jsme na ten zapad nesli az tak dlouho, ze jsme se objevili na vychode :D

btw, co se tyka tech ukradenych prezdivek - pokud nebude zakazane editace, tak jde napodobit neci jmeno pres neviditelne znaky, to by se taky melo ohlidat. Ovsem nejlepsi bude registrace, pokud to tak funguje vsude na webu, a od 2024 to je ze zakona POVINNE, tak to bude asi ten vubec nejlepsi krok....

+6 /-5 | 27.11.2023 20:03

lubomir1959

Přesně tak, jeden člověk = pouze jeden nick, a doložit hodnověrným způsobem, kdo je kdo...a ne jak dosud, že bylo možné zakládání podobných nicků...

+2 /-3 | 27.11.2023 20:49

Remcik z Banika

Z jakých důvodů jste všeobecný článek (vlastně všeobecnou diskusi) vypnuli, je samozřejmě vaše věc a váš byznys a některé asi chápu a klobouk dolů, že tady tak dlouho vydržel. U daleko větších médií se bohužel diskuse k určitým tématům vypínají dá se říct už automaticky. Teď ovšem jen hanit všeobecný článek podle mě není fér. Byl to přece majstrštyk NSS, statisíce kliků a tím pádem i zisků, ostrov svobody slova, aspirant na českou knihu rekordů či Guinessovu knihu a to nejsou moje slova. Život jde dál a jen blbec nemění své názory, řečeno slovy prezidenta Zemana. Takže ješte jednou hodně štestí a budu vám dále fandit a sledovat, jak se bude dařit a kam se tyto stránky posunou.

+5 /-1 | 27.11.2023 19:59

ciki333

Nebylo co "držet." Pluralita názorů je dnes sprosté slovo, a kdo nemočí po větru, zaslouží si opovržení a nálepku "dezinformátor." Chápu, že na Petra byl činěn nátlak a tak vlastní výroky aka "ostrov svobody slova," "česká kniha rekordů," atd. zrušením diskusního článku popřel. Holt doba je taková. Vrací se i autocenzura z éry reálného socialismu. Někteří blázni jásají, jak je to skvělé...Zavřeli jsme těm "proruským trollům" končně huby. Nebojte, brzy dojde i na Vás. 

+6 /-5 | 27.11.2023 20:14

ciki333

Co dodat? Je to, Petře, tvůj web, tvoje ivestované peníze...Proto máš jako majitel plné právo "nekonečnou" diskusi ukončit. Mezi námi je ale jedna otevřená sázka, cituji:

"1) Putin nebude ke dni 31.12.2023 prezidentem Ruské federace.

2) Rudá armáda se nebude nacházet ke dni 31.12. 2023 v

a) Luhansku

b) Donbasu

c) Krymu

3) Rusko během období 11.5. 2022 - 31.12.2023 kapituluje a vzdá se ukrajinské armádě

Pokud jedna jediná událost  t.j. ad 1.  2.a) b) c) a 3 nastane vyplatím ti 1.1. 2024 - 5000,- Kč

v opačném případě ty mně 5 k...

Jdeš do toho Petře Koutný, nebo jsi zbabělec, co jen plácá nesmysly?

 

Petr Koutný

Ciki - sázku přijímám, mě stačí jen jediný bod. Putina sežere rakovina. Neuvidí ani příští vojenskou přehlídku na Rudém náměstí. Sice je tady nebezpečí, že po smrti, jej budou ještě soudruzi půl roku ukrývat ve sklepě jednoho bunkru, ale až se jim začne rozpadat jako Lenin, tak s tím už nic neudělají. takže Zdenku, klidně....na Putina už čeká zubatá s kosou a v pekle se už pálí pod kotlem....

+3 /-0 | 10.05.2022 22:25"

Čas splatnosti se blíží...Pevně věřím, že nebudeš lavírovat a jako čestný chlap mi v průběhu ledna sázku vyplatíš. Číslo mého b. účtu ti zašlu emailem.

+6 /-5 | 27.11.2023 19:50

Pavel Capek

Ale Zdeňku, Putin už je dávno mrtev a teď už účinkuje jen jeho několik dvojníků, takže pan Koutný jasně zvítězil ! :-D :-D 

+4 /-2 | 27.11.2023 19:56

Pavel Capek

Protože jsem na "Diskuzní článek" taky přispíval ( bez vulgarismů a napadání diskutujících ), tak si dovolím se taky vyjádřit.

1) Follow the money. Pokud reklamy generují zisk, tak je naprosto pochopitelné, že o ně RP šachy nechtějí přijít.

2) Svoboda slova je hezká věc, ale jak to leze do peněz...;-) 

3) Pokud se někdo domnívá, že se Plát a Fiala nepoštěkají i pod šachovým článkem, tak je hóóódně naivní ! ( stačí počkat, až Plát prohraje a Fiala začne jásat ). :-D 

Na závěr tohoto "sluníčkového" článku se mi vybavila replika z filmu o básnících : "A pak už následují samá pozitiva a sociální jistoty !" :-D 

Tož dobro došli !

+8 /-3 | 27.11.2023 19:26

HumphreyvanWeiden
Amen.
+6 /-4 | 27.11.2023 19:55

paulz
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 27.11.2023 18:25

Petr Koutný
Probíhá oprava serveru, zakáže se editace jména diskutujiciho. Něco, co tady bylo možné šestnáct let, se zneužilo až dnes. Při zjištění zneužití, pokusu o zneužití budeme rušit účty.
+0 /-0 | 27.11.2023 15:21

Remcik z Banika

Zůstal problém u Lykana, který je v tom nevinně, bylo by dobré to opravit.

+1 /-0 | 27.11.2023 18:09

patmat
Ono tá možnosť menenia mena bola zvláštny nápad. Vojta teraz figuruje aj v niekoľko rokov starých článkoch ako "lykan", rovnako ako "naozajstný lykan". A kto veci neznalý tam zavíta, tak bude asi trochu "zmätený".
+1 /-0 | 27.11.2023 17:25

Kamil Mihálik
Možno dialo sa to aj predtým len nikoho sme nechytili pri čine. Je to logické až tu sa prišlo na to, že niečo nie je s kostolným poriadkom. Keď zmizli príspevky Vojtu Pláta a nahradili sa niekým iným...
+0 /-0 | 27.11.2023 15:29

Tomáš Klimecký

Za mne správné rozhodnutí.Děkuji Petrovi a Robertovi společně to zase posuneme dál.

+2 /-2 | 27.11.2023 17:39

pravda_vitezi

Pokud chápu článek správně, tak bude komplet nový nss. Což je dobře, protože toto je asi neudržitelné a je tam dost starého (a možná děravého) kodu. Doufám, že nové stránky budou mít i normální mobilní verzi :)

Trochu bulváru neškodí! Ale všeho s mírou. GL!

+0 /-2 | 27.11.2023 16:26

Petr Koutný

Nebudou nové stránky, jen budou dvě verze, jedna česká a jedna anglická. Kdy jedním klikem, si vybereme, které články se překlopí do anglické verzi. Tedy, né vše se bude anglicky publikovat, ale co budeme chtít, se automaticky překlopí i s fotkami, diagramem, partií do článku, který bude na anglické verzi nss. Celý ten proces by měl být hodně automatický a robotický. 

Mimochodem, ajťák právě zablokoval změnu jmén diskutujících. 

+1 /-0 | 27.11.2023 16:39

pravda_vitezi

Ufuf, automatický překlad.. Uvidíme :) Hlavně prosím tu mobilní verzi :)

+0 /-0 | 27.11.2023 17:00

hejdic

a jak se to budemenovat? www.newschachserver.com? :) držím plc

+0 /-0 | 27.11.2023 16:55

Krolop

Diskuzní článek tedy končí. No, mně chybět určitě nebude. Stejně čím dál více byl jen nekončícím dialogem Plát - Fila. Bylo to přirozené a "skvělé" podobně jako Dopisy Olze.

Chybět mně bude jen pár diskutérů, kterých jsem si dokonce vážil a vážím.  Jinak, ruku na srdce pane Koutný, zrovna vaše politické příspěvky (byťnebyly proruské, ale jenom slabomyslně proukrajinské) tuto diskuzi rozhodně nijak nezvedly z té údajné stoky.

+2 /-3 | 27.11.2023 17:03

Krolop

Pardon, nemám na mysli žádnou brazilskou Filu, ale Jiřikovku - Fialu (osobnost Moravy).

+1 /-1 | 27.11.2023 17:08

Jiří Kadlec

Dnes slaví své 81. narozeniny GM Vlasktmil Jansa.  Přeji mu hodně tvůrřích úspěchů a pevné zdraví!

Obrázek

+14 /-0 | 27.11.2023 16:07

Bossik
Tento krok Petra a Roberta mohu jen kvitovat. Rád si sem občas zajdu přečíst nějaké šachové články a občas jsem zavítal i do diskuzního článku a vůbec se nedivím, že se redaktoři tohoto webu takto rozhodli. To co tam občas předváděli dva nejmenovaní diskutéři mi připomínalo spíše chat malých puberťáků a někdy to zacházelo opravdu už přes hranu (kdy si nejmenovaný diskutér s 20 účty bral do huby těžkou a závažnou nemoc, aby si mohl dělat srandu ze seniora) a o nenávisti týkající se politických témat nemluvě. Díky Petře za zkvalitnění tohoto webu.
+3 /-2 | 27.11.2023 15:43

Zmestabileho

Ten dizkuzní článek se stal příšernou směsící - ve které dominovaly prázdné žvásty, ruská propaganda a samoúčelné vulgarity. Ano, byly tam i světlé výjimky, ale nemůžete vytvořit hezké místo, když kolem něj nebo jeho středem co chvíli teče páchnoucí stoka. Kdyby to byla jen vizitka těch diskutujících, tak by to nakonec byla jejich věc. Ale bohužel se to stávalo vizitkou celého nss a šachové komunity u nás. A vizitkou i Roberta a Petra, kterou si nezasloužili a já  se divil že si ji stále nechávají. Gratuluji ke správnému rozhodnutí, a snad to bude opravdu nový začátek naplňování hodnotnějších a velkých ambicí.    

+5 /-3 | 27.11.2023 15:25

Remcik z Banika

RIP. Minutu ticha za všeobecný článek. Díky. Mnoho z nás na něm strávilo spoustu svého času. A někteří to asi ani nepřiznají. Do nových časů hodně štestí, jaká bude čtenost a kolik přibyde nových diskutujících, se pozná.

+7 /-0 | 27.11.2023 13:55

Petr Koutný

Budou jiné věci, budou další změny a vždy, když něco končí, něco jiného začíná. My chceme v roce 2024 investovat do těchto stránek rekordní sumu peněz a uvidíme, co se vše podaří. Mojí vizí je být TOP 5 mezi šachovými servery na světě a posunout RP šachy a s ní i její fanoušky do jiné ligy. 

 

 

+0 /-0 | 27.11.2023 14:07

Rubinus

No jo, ale kam budu občas dávat nějaké diagramy? Vlastní uživatelský článek se mi kvůli tomu vytvářet nechce-

+0 /-0 | 27.11.2023 13:38

Petr Koutný

Bude tréniková sekce, kde budou moct lidi sdílet své partie, vkládat diagramy, úlohy a věci k tréninku. 

+3 /-0 | 27.11.2023 13:46

Kamil Mihálik
Tak časom sa urobí tréningová sekcia, ale neviem kedy. To vie len Petr so svojím tímom. Tak by si mohol dávať tam :P
+0 /-1 | 27.11.2023 13:40

lykan

Článek s nejvyšším počtem příspěvků je teď online k zápasu Carlsen - Nepo, 1600 příspěvků.

 

https://www.nss.cz/zapas-o-mistra-sveta-carlsen---nepomniachtchi-on-line

 

Tak se debata může přesunout tam. Už jsem tam zahájil.

+3 /-1 | 27.11.2023 13:21

Petr Koutný

Ani to prosím nezkoušej. Pod šachovým článkem budou jen komentáře k šachům...

+1 /-1 | 27.11.2023 13:30

lykan

smiley 

Uznej, že ty komentáře pod online přenosem jsou stupidní. Co tím můžeme zkazit.

+0 /-1 | 27.11.2023 13:33

Kamil Mihálik
Akože keď normálna súťaž je hlúpa tak neviem no... :D Práve je skvelé, keď sa robia súťaže... Komentáre sú tam ku veci...
+0 /-3 | 27.11.2023 13:36

lykan

 

 

+0 /-0 | 27.11.2023 13:33

HumphreyvanWeiden
Sbohem čtenosti !
+3 /-2 | 27.11.2023 12:57

Jiří Kadlec

Psalo se tu cosi o svobodě slova...

+3 /-3 | 27.11.2023 13:00

Jirikovka@post.cz

Není pochyb o tom,že počet příspěvků se dramaticky sníží,když se bude diskutovat jen o šachách! Kvanta příspěvků kterými R&P informovali reklamní agentury budou pryč, jak kvanta čtenářů shlédla jejich reklamu! Jediné plus vidím ve zrušení všeobecného článku,že výrazně ubyde vulgarit! Tyto,ale tam nemusely být,kdyby se jakékoliv urážky důsledně mazaly a to okamžitě! A recidivisté byli banováni! Ne,že je to pan GM,tak může urážet jak se mu zlíbí a banován není! Je to škoda že všeobecný článek musel zaniknout! 

+4 /-1 | 27.11.2023 12:49

Kamil Mihálik
Zase ten GM mal tu ban už viackrát, ale vždy založil si nové konto... :D S tým neurobí nikto nič... Takže asi tak načo udeľovať mu bany, keď ožije do jednej hodiny opäť...
+0 /-1 | 27.11.2023 12:59

Rubinus

Teď jenom uhlídat, aby se frustrace nepřenášela do diskuze pod šachovými články.

Asi by to chtělo ke článkům dávat link na nějaká pravidla pro diskuzi. Ta totiž byla právě jen u diskuzního článku.

+0 /-1 | 27.11.2023 11:07

Petr Koutný

Pravidla diskuze jsou v kodexu

+0 /-0 | 27.11.2023 12:16

lykan

cheekycheekyyesyesyes

 

Konečně se ta "frustrace" vrací zpět.

+0 /-0 | 27.11.2023 12:13