Světe div se, skórovala žena!

16.01.2016 04:09 | Open Praha 2016

„Tak to je poprvé, co vidím vyhrát ženskou“. To vystihl čtenář s nickem MaX velmi dobře. Nestává se často, aby silně obsazený turnaj vyhrála žena. Na Openu Praha se to podařilo IM Ekaterině Atalik. Do první desítky se nevešel žádný Čech. Jak smutné!

Šachové dění v české metropoli, o kterém ve svých článcích informoval Jozef Valenčík, jsme opustili po šestém kole. Na čele byla nezvykle početná skupinka osmi pětibodových hráčů, z nichž nejlepšímu pomocnému hodnocení se těšila Turkyně Ekaterina Atalik.  Ta byla v závěrečných třech kolech ze všech horkých adeptů na bednu jediná stoprocentní,  a vysloužila si tak s náskokem celého bodu konečné celkové prvenství. V průběhu celého turnaje neokusila hořkost porážky a se dvěma remízami uhrála 8/9 bodů. Neporažen odjel z Prahy také celkově druhý Němec GM Henrik Teske. Jeho krajan bronzový Sebastian Schmidt-Schaeffer zaznamenal jedinou prohru právě s vítězkou turnaje. Tato partie patří mezi ty, které "je prostě třeba vidět".


-
. kolo -


Vítězka turnaje IM Ekaterina Atalik (zdroj: FB profil turnaje)

Nejlepším seniorem se stal celkově desátý Němec GM  Yakov Meister, v juniorské kategorii si pro zlatou dokráčel Ukrajinec  FM Kirill Shevchenko. Pokud se ptáte po nějakém českém úspěchu, mohlo by jím být druhé místo mezi ženami WIM Karolíny Olšarové (5,5 bodu, 31. místo celkového pořadí). Nejvýše z Čechů skončil FM Jiří Rýdl (6,5 bodu, 12 místo celkového pořadí), který  byl mezi Čechy ale také nejvýše nasazený a v celkovém zúčtování si o čtyři příčky pohoršil. Zleva nejlepší junior FM Kirill Shevchenko, nejlepší Češka WIM Karolína Olšarová (zdroj: FB profil turnaje)


Nejlepší senior Němec Yako Meister (zdroj: FB profil turnaje)


Pohled do hracího sálu (zdroj: FB profil turnaje)

2x 4730x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
MaX

fakt?? Judita je o dost oplácanější ve tváři. Všechny její fotky z oficiálních akcí jsou retušované což je docela rozdíl oproti realitě a ani herně takto nehraje. Gratulace Ekaterině!

+0 /-0 | 17.01.2016 00:10

Tea Pack

Ekaterina mi připomíná Juditu.

+0 /-0 | 16.01.2016 12:40