Rozhovor s Pavlem Chrzem

25.03.2022 05:00 | Rozhovory

Co Vás napadne jako první, když si řeknete jméno Pavel Chrz? Mě určitě napadne člověk s velkým šachovým srdcem. Sportovec, trenér a pořadatel turnajů. Samozřejmě šachista a kamarád.

V době, kdy jsem Pavla neznal, mi říkal Robert Cvek, že jeden trenér z Ústí nad Labem mi vzkazuje, že nemáme točit videa o zahájení 1.b3. Prý má potom hodně práce na tréninku s mládeží, jim to vyvrátit. To bylo moje první nepřímé setkání s Pavlem. Tenkrát jsem nad tím mávnul rukou. Nevěděl jsem, že cesty našich osudů se začíná střetávat. Kolikrát jsem Pavla potkal osobně? Dvakrát? Třikrát? Přesto se denně potkáváme na těchto stránkách. Někdy se v diskuzích pereme a někdy si ladíme. V Luhačovicích jsme si spolu zahráli partii a Pavel mě pěkně porazil. Stejně jak jsme se utkali jako trenéři v partii Mikulka - Mík a i tady jsme odešli poraženi. Přesto neprohráváme, bavíme se životem a to jsou moje pocity, když si vzpomenu na Pavla. Prostě dělá co má rád a baví se svým životem. A tak to má být....

Pavle díky za to, co pro ostatní dělaš! 

5x 2879x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (5) Aktualizovat
HoSt

Když se řekne Pavel Chrz, vybavím si okamžitě obrovské ostnité aloe, které stálo pár metrů za pingpongovým stolem kdysi na přeboru juniorů v Chudenicích a chudák Pavel do něj asi tak při každé druhé výměně musel lézt, protože v něm uvízl míček po mojí smeči:-)...Nicméně snášel to statečně a bez reptání a podobně statečně i bojoval, byť tehdy neměl moc šancí...A co se těch podstatně důležitěhších věcí týká, měl jsem vždy hodně podobný pocit jako Petan, z diskusí, které jsem občas pochytil, hlavně tady...

+1 /-0 | 25.03.2022 23:26

Petan

Zrovna ten Pavel Chrz je typ člověka a funkcionáře, který je ochoten diskutovat i s těmi, kteří mají zásadné jiné názory ať už na šachy nebo obecně na dění ve společnosti, a to bez toho, aby někoho urážel. Proto mě mrzí, že tady občas dostává naleženo i nadávkami hrubšího zrna, místo toho, aby lidi ocenili, je tady funkcionář, který jde s kůží na trh a dá se s ním diskutovat a polemizovat.

+4 /-0 | 25.03.2022 08:02

Petr Koutný

Poutníku - To co nás rozděluje, nás může i spojit. Když budeme hledat jen to, co nás spojuje a budeme tolerovat a tiše mlčet nad tím, co nás rozděluje, tak nikdy nás nic nespojí. Protože ty jizvy budou hluboké a stále čerstvé. 

+0 /-2 | 25.03.2022 06:53

Jirikovka@post.cz

Pavel Chrz - Otužilec,který se koupe v jezeru Milada! Obyvatel Ústí nad Labem!

+1 /-0 | 25.03.2022 06:36

Poutnik

Díky za rozhovor. Pavla jsem měl a mám rád. Neshodnem se na různých věcech, ale to je přeci normální. Pro šachy udělal hodně a ještě jistě hodně udělá. Neměli bychom hledat to co nás rozděluje, jak to tu Koutný poslední dobou rád dělá, ale to co nás spojuje. 

+3 /-0 | 25.03.2022 06:34