Poslední bojovníci bez ztráty kytičky

14.08.2017 07:55 | FIDE Open Staré Město 2017

Otevřený turnaj v srdci Moravy má za sebou úvodní čtyři kola. Jasný favorit čerstvý GM Vojta Plát je jedním ze čtveřice hráčů, kteří mají sto procent bodů, ve včerejším odpoledním kole měl však hodně namále a vše mohlo být úplně jinak.

Slovenský FM Claudiu Zetocha mohl získat pěkný velmistrovský skalp: 

-
. kolo -
Vojta ovšem nebyl zdaleka jediný, s velkým přispěním bohyně Caissy má čtyři body také IM Sebastian Plischki, kterého měl úplně na lopatě mladičký Slovák Adrian Zetocha, syn Claudia, který mohl vyhrát s Plátem! 

-
. kolo -

Třetím čtyřbodovým je GM Vladimít Talla, několikanásobný vítěz staroměstského turnaje. Ten naopak vyhrál čtvrté kolo celkem bez problémů, když v koncovce s pěšcem více trpělivou hrou udolal Lumíra Mrázka. A posledním do party je nestor staroměstského šachu a jeden ze spolupořadatelů tohoto turnaje FM Fera Vrána. Ten v dlouhé, více než šestihodinové bitvě udolal v dámské koncovce IM Standu Jasného

Ve skupince tří a půl bodových hráčů je mimo jiné i třetí nasazený IM Kaňovský, který ztratil půlku ve třetím kole, když bílými zvolil špatnou variantu, ve které se mu nepodařilo získat ani stín výhody. 

Fotogalerie

Zahájení turnaje (foto: Radovan Studený)

Pohled do hracího sálu (foto: Radovan Studený)

Jednou z doprovodných akcí byla simultánka GM Vojtěcha Pláta na Náměstí Velké Moravy (foto: Radovan Studený)

Čerstvý velmistr Vojtěch Plát (foto: Radovan Studený)

1x 5353x David Kaňovský
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
yasne

Zetocha Adrian http://chess-results.com/tnr290797.aspx?lan=4&art=1&rd=9&wi=821

 

+0 /-0 | 14.08.2017 09:10