Po třech kolech máme čtyři stoprocentní hráče

05.08.2019 10:10 | Mistrovství Evropy mládeže 2019

Úvodní tři kola evropského šampionátu v Bratislavě přinesla zatím několik tvrdých střetů a těžkých partií pro naše mladé reprezentanty. Hned kvarteto hráčů z České republiky drží prozatím plný bodový zisk.

V kategorii do 18 let se zatím příliš nedaří Vanovi, ten sice začal výhrou, k té však přidal pouze dvě remízy s ratingově slabšími soupeři. Stejný bodový zisk má i Richard Mládek a Matyáš Zeman. V nejstarší dívčí kategorii se nejvíce daří Marii Anně Koubové, která se drží na padesáti procentech.


Pohled do hrací místnosti (zdroj: oficiální web)

První výraznější zápis české výpravy do průběžného pořadí evidujeme v kategorii do 14 let, ve které se Jakub Vojta popral úspěšně se třemi svými protivníky. Ve stejné věkové kategorii dívek je na tom podobně Anna Lhotská. Radost nám dělají také nejmladší kategorie, v desítkách je na sto procentech Václav Finěk a v osmičkách Jiří Bouška.


Reprezentační dresy jsou v Incheba Expo aréně vidět (zdroj: oficiální web)

Domácí výprava Slovenska má jediného hráče s plným bodovým ziskem a tím je nasazená jednička v U14 Sebastián Lukáš Kostolánský.

Odkazy

oficiální web
výsledky na chess-results
partie ke stažení
fotogalerie

1x 6730x Jozef Valenčík
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Pavel Ch

Zdravím do Bratislavy, z našeho kraje jsme vyslali  7člennou výpravou plus dva velmi schopné trenéry.

Fandím všem czech flag i Slovákům, mám v SR přátele z řad trenérů i rozhodčích (supr spolupráce při ME Praha). 

 Ze zpráv z místa: 15min zpoždění přenosu, do sálů bez mobilu, propisky, hodinek, nápojů (nápoje jsou gratis v neomezené míře, propisky též), plus kontroly u vstupů. Každý to prý bere jako samozřejmost, nemusí ho rušit obavy, zda náhodou soupeř nepodvádí a může v klidu se soustředit na hru. 

 Doprovod, trenéři (10min vstup na začátku) mají svoji halu těsně vedle, kde mohou čekat s občerstvením, inetem. To už slibovali předem pořadatelé a to často an ME/MS nebývá, nezbývá prostoru, to Slovákůmyes.

 Domácí mládež jistě nějaký úspěch pobere a na závěr by bylo hezké zmínit, koho z nich trénoval Peter Paleček, bohužel se tohoto "domácího svátku" nedožilcrying

+0 /-0 | 05.08.2019 10:45