Projekt šachuj.cz

07.05.2020 05:00 | Zprávy

Na české šachové scéně se objevila nová aktivita šachuj.cz. Hlavním cílem projektu je spojovat šachisty i mimo online svět a to prostřednictvím přednášek silných hráčů, čímž projekt dává šachistům možnost se zlepšovat a potkávat na společných akcích.

V aktuální situaci není možné šachové akce takového typu pořádat a tak se prozatím aktivita přesunula na blog, kde přispělo již několik silných hráčů. Aktuálně jsou na blogu k nalezení série Štěpána Žilky o enginech, Davida Kaňovského o šachových úlohách nebo Tadeáše Kriebela, který se zaměřuje na rozdíl mezi profesionálními šachisty top úrovně a ostatními smrtelníky. Posledním příspěvkem je pak blog o tréninku od FM Lukáše Vlasáka.


První živé akce budou primárně zaměřeny na dospělé klubové šachisty, kteří mají šachy jako koníček, ale zároveň se chtějí něco nového dozvědět. Témata a cílová skupina se však budou určitě v průběhu času a zájmu lišit. Konkrétní termín akce prozatím znám není, ale první přednáška pravděpodobně proběhne v Ostravě v jedné útulné kavárně.

Pokud se chcete o projektu dozvědět více, tak máte možnost na webu www.sachuj.cz, kde je možné najít také sekci blogu s výše zmíněnými příspěvky. Pokud chcete být o aktivitách informováni mezi prvními, tak sledujte stránku šachuj.cz na facebooku.


0x 3284x Jozef Valenčík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované